***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMar 19 Oct - 11:45

Anamaria_F a scris:
Buna, pentru fetele care folosesc tehnica one-stroke imi spuneti si mie pls ce pensule folositi si ce marime. Am vazut la Maria D. cateva poze superbe postate pe forum , erau floricele facute pe unghii nu foarte lungi. Eu am o pensula pt gel nr. 4 ,nu stiu de la ce firma e dar nu pot face cu ea modele nici cum ,parca e prea mare Crying or Very sad

Eu o am de la TigerNails si nu e scumpa dar e " o scumpa" asa de mult ma ajuta cheers este o poza aici da nu cred ca se vede foarte bine https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/nail-art-f3/ultimele-achizitii-pentru-unghiute-t50-150.htm
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptySam 23 Oct - 8:44

Lilishor a scris:
crisuliciu a scris:
am pus scumpo primer ...de la nailshop, dar nici un rezultat, am convinso dupa concediu sa si le lase naturale macar o luna... si pe urma am sa ii pun din nou... Sad
dar daca pui si primer si bounding in strat extraordinar de subtire?

am incercat si asa cu primer si bonding, si tot la fel s-a intamplat. Probabil din cauza ca erau prea subtiate unghiutele, acum le are date jos, si vine la manichiura simpla, parca sunt putin mai tari... Dar o mai las putin fara gel.. ca am reusit sa o conving... sa vedem dupa :*

Acum vreau sa imi achizitionez pila electrica , m-am pus pe strans banuti, am vazut ca in septembrie a avut Tina reducere la ele, dar nu am fost pe faza, vreau sa iau una buna, ca sa ma tina, si sa ma invat din prima cu ceva bun;)) Promed parca... am scris si la capitoul cu pile elctrice, doar ca mi-e frica putin ca nu am sa ma descurc cu ea, dar trebuie sa imi iua, ca imi ia foarte mult la pilit la intretineri, si din ce am mai citit pe Forum datorita Tinei , si de la Vero, carora tin sa le multumesc;)), se poate folosi pila electrica si pe unghiuta naturala, ( ca eu si cand pilesc cu pila normala, unghiuta tot are luciu... nu stiu de ce si daca e normal asa...) si poate o sa scap de problemele cu prinderea aerului.

Scuze pentru intarzaierea raspunsurilor, si scuze pentru multitudinea de explicatii date.
O seara frumoasa va doresc:*:*
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptySam 23 Oct - 9:26

DeEa Nails a scris:
Lampa nu trebuie desfacuta de tot .. doar trebuie sa scoti tavitza pe care pui mana cand bagi in lampa si apoi cum a zis si maya_bv tragi de ele putin mai tare pana ies si le inlocuiesti cu altele! si pe cele noi .. trebuie sa te uiti putin sa le pui fix in locul lor .. ca trebuie sa le nimeresti in niste gauri .. si sa nu le fortezi prea tare cand impingi k poate ramai cu ele in mana zambet larg
Mie mi a zis tatal meu (electrician zambet larg) ca atunci cand sunt pe duca .. acolo unde vin ele bagate in lampa cand deschizi lampa se aprinde o lumina asa rosie care apoi dispare .. asta e semn ca tre sa ai o rezerva pe aproape .. dar si la mn faceau asa .. si eu ink nu am schimbat nici un bec si ink functioneaza ok zambet subtil
Asa ca spor la treaba ! Pupici

deea ce frumos e modelul tau, unde il pot vizualiza mai indeaproape? pupici
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 24 Oct - 1:24

Ms mult!
Poti vedea toate modelele pe http://d33yutza.hi5.com

Am sa fac un step by step si la un fluturas :D>: cand o sa mai am doritoare

Pupici!!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 24 Oct - 6:02

foarte frumoase modelele DeEa :D ce fel de cover folosesti?, si de la ce firma produsele, vad ca stau foarte bine pe unghiute... pupici!! Spor la multe unghiute frumoase
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 25 Oct - 0:06

buna tuturor,am o nelamurire,de curand am terminat cursul de manichiura-pedich,si mi-am facut pfa,vreau sa-mi deschid salon,cand imi va veni ceva control la salon si o sa-mi vada pila electrica,o sa am probleme??eu nu am si cursul de stilist protezis,cina ma poate ajuta cu un sfat???
si inca ceva,este ceva gel de culoare albicios pe unghie,cum se numeste si de la ce firma??
o zi buna tuturor si spor la munca
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 25 Oct - 3:56

Crisuliciu - folosesc produse de la Zina Nails gama Grafton .. toate gelurile sunt de la ei .. si coverul Smile sunt fff bune .. eu una sunt fff multumita .. se lucreaza f usor cu ele .. eu am incercat mai multe geluri dar numai asta mi a placut cel mai mult.. Rezista pe unghii pana la 2 luni fara sa intre aer .. si cu putina grija din partea clientei!!

Pupici si spor si tie !!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 25 Oct - 4:19

Fetelor dragelor, cele care lucrati sau ati lucrat cu Janet.....inainte de fibergel trebuie aplicat ceva? stiu k e gel trifazic, dar vreau sa fiu sigura....



O zi frumoasa!!! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 25 Oct - 4:31

Eu folosesc si janet... inainte de fiber gel pun nail prep si uneori primer... nu stiu daca ajuta la ceva sau nu Smile)
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 25 Oct - 5:50

Eu am lucrat cu janet foarte mult tot cu gelurile fiber shi aplicam inainte ultrabond primer-ul de la ei :D
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 25 Oct - 8:23

Ms mult fetelor de raspuns!
Va pup! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMier 27 Oct - 10:56

Cine ma ajuta si pe mine va rog?Va rog da-ti-mi mai multe detalii despre cum se procedeaza cu comenzile de pe ebay?Trebuie doar sa completez formularul si atat?vine prin posta?si te contacteaza telefonic?
Va pup! Ms frumos!
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMier 27 Oct - 22:24

pe ce site de ebay tzi-ai facut cont pe ebay.co.uk ?
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 28 Oct - 5:33

buna ally,in general pe ebay poti cumpara daca ai cont pay-pal,daca ai deja cont pe ebay faci comanda si daca vrei sa platesti te directioneaza direct la pagina de pay-pal,apoi primesti confirmarea platii prin e-mail .nu te contacteaxa telefonic,produsele ajung la adresa pe care o ai tu confirmata.nu stiu daca m-ai inteles,sper sa-ti fiu de ajutor,pupici
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 28 Oct - 5:58

pe ebay.com Daniela. aha merci frumos
pupici
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 28 Oct - 8:52

eu nu reusesc sa imi fac cont pe ebay.com Sad oare de ce ca shi eu ash vrea sa imi i-au cate ceva de p'acolo
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 28 Oct - 9:00

eu nu mi-am facut cont inca.pentru ca as vrea destul de multe Shocked si trebuie sa strang banuti mai intai.dar am vazut ca pe co.uk sunt mai scumpe produsele..in general Sad
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyVin 29 Oct - 3:34

Daniela cum faci french-ul ala perfect?si cand il pui dupa care strat? a si ce gel folosesti pt french?Sunt cam multe intrebari Embarassed dar imi place foarte mult.Felicitari!
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyVin 29 Oct - 3:43

nickipiki a scris:
buna tuturor,am o nelamurire,de curand am terminat cursul de manichiura-pedich,si mi-am facut pfa,vreau sa-mi deschid salon,cand imi va veni ceva control la salon si o sa-mi vada pila electrica,o sa am probleme??eu nu am si cursul de stilist protezis,cina ma poate ajuta cu un sfat???
si inca ceva,este ceva gel de culoare albicios pe unghie,cum se numeste si de la ce firma??
o zi buna tuturor si spor la munca
,sa ma ajute careva.. Crying or Very sad
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyVin 29 Oct - 5:25

ally.vs a scris:
Daniela cum faci french-ul ala perfect?si cand il pui dupa care strat? a si ce gel folosesti pt french?Sunt cam multe intrebari Embarassed dar imi place foarte mult.Felicitari!

Il fac cu spot swirl shi il pun dupa primul strat de gel de constructie Razz
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyVin 29 Oct - 5:28

nickipiki a scris:
nickipiki a scris:
buna tuturor,am o nelamurire,de curand am terminat cursul de manichiura-pedich,si mi-am facut pfa,vreau sa-mi deschid salon,cand imi va veni ceva control la salon si o sa-mi vada pila electrica,o sa am probleme??eu nu am si cursul de stilist protezis,cina ma poate ajuta cu un sfat???
si inca ceva,este ceva gel de culoare albicios pe unghie,cum se numeste si de la ce firma??
o zi buna tuturor si spor la munca
,sa ma ajute careva.. Crying or Very sad

Nu cred ca vei avea probleme, in arad majoriatea care lucreaza la saloane au curs doar de mani pedi shi fac shi gel sau acryl, eu foloseam gel cover natural shi peste puneam un strat de luciu care se vede albastrui la uv acesta dadea nuantza albicioasa unghiei Razz
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyVin 29 Oct - 7:35

nickipiki a scris:
nickipiki a scris:
buna tuturor,am o nelamurire,de curand am terminat cursul de manichiura-pedich,si mi-am facut pfa,vreau sa-mi deschid salon,cand imi va veni ceva control la salon si o sa-mi vada pila electrica,o sa am probleme??eu nu am si cursul de stilist protezis,cina ma poate ajuta cu un sfat???
si inca ceva,este ceva gel de culoare albicios pe unghie,cum se numeste si de la ce firma??
o zi buna tuturor si spor la munca
,sa ma ajute careva.. Crying or Very sad

Albicios si putin roze este Acf pink si doar albicios: soft french ambele de la Tiger.
Acf pink- este un gel 3 in 1 care nu contine acid, deci il poti folosi fara sa te chinui sa pui baza, contsructie camulflaj, ci doar acest gel si are rol dublu cheers
Dar eu de vreo luna m-am indragostit si de soft french cu care poti face un french mai natural, sau poti sa dai un strat subtire si ai un cover albicios.
In legatura cu freza si cu controale nu stiu scratch gandesc
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyVin 29 Oct - 11:29

DeEa Nails a scris:
Crisuliciu - folosesc produse de la Zina Nails gama Grafton .. toate gelurile sunt de la ei .. si coverul Smile sunt fff bune .. eu una sunt fff multumita .. se lucreaza f usor cu ele .. eu am incercat mai multe geluri dar numai asta mi a placut cel mai mult.. Rezista pe unghii pana la 2 luni fara sa intre aer .. si cu putina grija din partea clientei!!

Pupici si spor si tie !!

multumesc mult!sarut*
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyVin 29 Oct - 22:43

crisuliciu a scris:
DeEa Nails a scris:
Crisuliciu - folosesc produse de la Zina Nails gama Grafton .. toate gelurile sunt de la ei .. si coverul Smile sunt fff bune .. eu una sunt fff multumita .. se lucreaza f usor cu ele .. eu am incercat mai multe geluri dar numai asta mi a placut cel mai mult.. Rezista pe unghii pana la 2 luni fara sa intre aer .. si cu putina grija din partea clientei!!

Pupici si spor si tie !!

multumesc mult!sarut*



Cu multa placere!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptySam 30 Oct - 8:38

iulia_vero a scris:
nickipiki a scris:
nickipiki a scris:
buna tuturor,am o nelamurire,de curand am terminat cursul de manichiura-pedich,si mi-am facut pfa,vreau sa-mi deschid salon,cand imi va veni ceva control la salon si o sa-mi vada pila electrica,o sa am probleme??eu nu am si cursul de stilist protezis,cina ma poate ajuta cu un sfat???
si inca ceva,este ceva gel de culoare albicios pe unghie,cum se numeste si de la ce firma??
o zi buna tuturor si spor la munca
,sa ma ajute careva.. Crying or Very sad

Albicios si putin roze este Acf pink si doar albicios: soft french ambele de la Tiger.
Acf pink- este un gel 3 in 1 care nu contine acid, deci il poti folosi fara sa te chinui sa pui baza, contsructie camulflaj, ci doar acest gel si are rol dublu cheers
Dar eu de vreo luna m-am indragostit si de soft french cu care poti face un french mai natural, sau poti sa dai un strat subtire si ai un cover albicios.
In legatura cu freza si cu controale nu stiu scratch gandesc
Merci tare mult iulia_vero,tare de treaba sunteti aici sarut
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptySam 30 Oct - 9:11

Vreau sa imi spune-ti va rog daca este corect ceea ce fac in aplicarea gelului ( nu am facut curs ) prima data dau luciul unghiei aplic un strat foarte subtire de gel . lampa 2min , apoi fara sa sterg cu altceva pun stratul gros de constructie , pun in lampa 3 minute, apoi sterg pilesc dau forma fac french , model si apoi doua straturi mai potrivite de gel de final, lampa 4 min . ( asa am invatat de la cineva , Parerea mea este ca ies cam grosute ...) Embarassed
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptySam 30 Oct - 9:45

Buna anamaria23!!
Nici eu nu am facut curs .. si mie una nu mi plac unghiutzele cu arcada de rezistenta .. adik stratul acela dat gros si facut bombat! In primul rand ies si prea groase si in al doilea rand cand cresc se vad super urat!!

Am sa ti spun cum fac eu, si ies subtiri si sunt si rezistente, in ciuda faptului ca nu fac arcada de rezistentza!

Imping cuticula, iau luciul unghiei cu bufferul, apoi aplic tips, sau dupa caz daca clienta vrea pe unghiile naturale, aplic un strat subtire de gel si bag la lampa ( gelurile pe care le folosesc eu nu necesita aderentza de aceea incep direct cu gelul de constructie), scot si mai dau un strat subtire de gel fara sa l degresez pe cel anterior, iar lampa, apoi din nou fara sa degresez fac frenchul din gel (se modeleaza mult mai bine gelul asa decat daca stergi stratul de transpiratie, si poti sa faci linia frenchului mult mai bine), dupa french daca clienta doreste model, unghiile pe care vrea model le matuiesc si fac modelul, peste model aplic iar un strat subtire de gel de constuctie, lampa, apoi la toate gel finish, iar daca nu vrea model dupa french aplic gelul finish!! Eu nu matuies unghia, decat la inceput si inainte de model atat!! zambet larg

Sper sa ti fie de folos !!

Spor la unghiutze!!

Pupici!!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptySam 30 Oct - 22:03

DeEa, tu cu ce geluri lucrezi? flower
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 1:50

deea nu am inteles exact fac french pe stratul de transpiratie si daca vrea si model cum fac , acopar french-ul cu un strat de gel si pe acela il matuiesc? sau dupa ce usuc si french sterg stratul de transpiratie si pilesc pe langa french? Question MS pentru raspuns
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 4:26

tigernails scria asa : Deoarece un gel french se "aseaza" cel mai bine pe o suprafata matuita, pt. un french frumos, cu o linie smile cat mai "curata", mai poti face intr-un fel:
Dupa ce aplici stratul de aderenta, aplica un strat subtire de modelare, degreseaza-l cu cleaner, matuieste-l si niveleaza-l cu un buffer, fa frenchul. Ce parere ai deea?
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 5:14

Eu lucrez cu geluri de la Zina Nails!! gabriela89
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 5:23

Da asa e!! anamaria23 .. dar eu nu fac asa .. am incercat sa fac asa odata si dupa ce am matuit unghia am aplicat gelul pt french .. si cand sa fac linia frenchului .. o parte din gel se imprastia pe unghie prin dungile fine care raman de la buffer .. nush daca ma intelegi .. dupa ce matuiesti raman asa niste dungulitze de la buffer .. ca niste santulete .. ehh pe acolo se imprastie gelul .. si mie una nu prea imi place ..

Si eu fac frenchul pe stratul de transpiratie ca asa nu mai are unde sa se imprastie .. si pot sa fac si linia mult mai simplu .. iar dupa ce se usuca dau iar gel de constructie cat sa se acopere frenchul si restul unghiei sa nu fie denivelata .. dar nici sa iasa groasa unghia.. apoi degresez matuiesc si fac model! Wink

Sper k m ai inteles!!

Poti sa mai ceri parerea si altora, nu zic ca altele nu procedeaza corect.. eu doar ti am zis cum procedez eu .. si imi ies unghiutze subtiri .. adik normale .. nu butucanoase si umflate Wink) Razz
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 5:24

ms pt raspuns merita sa incerc si varianta asta Very Happy
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 9:04

anamaria23 a scris:
deea nu am inteles exact fac french pe stratul de transpiratie si daca vrea si model cum fac , acopar french-ul cu un strat de gel si pe acela il matuiesc? sau dupa ce usuc si french sterg stratul de transpiratie si pilesc pe langa french? Question MS pentru raspuns

dai gel si peste french, apoi matuiesti si s face model.
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 11:00

buna seara fetelor:*:* este obligatorie in special pilirea unghiilor pe langa cuticula si lateral inainte de finish? ms anticipat:*
Sus In jos
dydav

dydav


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 31/10/2010
Localizare : bacau

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: modele usoare si frumoase   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 12:43

eu am aproape 1 luna de cand mi`am luat un kit pentru unghii cu gel...am avut 5, 6 cliente deocamdata Laughing si nu prea stiu ce model sa le fac... deocamdata am facut french ( care apropo voi il faceti cu sablon sau manual k mie nu prea imi ies toate la fel) si cate o stampiluta (ce oja folositi la stampilute???) sau o floricica lipita... si ma gandeam poate ma ajutati cu niste modele frumoase si mai usor de facut. m`am uitat pe internet dar e mai greu asa cand vezi produsul finit sa`ti dai seama ce si cand trebuie sa faci. Smile
multumesc
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 13:42

Eu il fac manual......majoritatea il fac asha, mai sunt shi unele care aplica tips-uri french, la stampilutze se folosesc acele oje speciale, eu lucrez cu produse konad Razz
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 14:22

anamaria23 a scris:
tigernails scria asa : Deoarece un gel french se "aseaza" cel mai bine pe o suprafata matuita, pt. un french frumos, cu o linie smile cat mai "curata", mai poti face intr-un fel:
Dupa ce aplici stratul de aderenta, aplica un strat subtire de modelare, degreseaza-l cu cleaner, matuieste-l si niveleaza-l cu un buffer, fa frenchul. Ce parere ai deea?

Buna anamaria23!

Intra-adevar, asa am spus. Nu mai stiu exact care era contextul insa poate trebuia sa ma exprim mai bine, si anume: "deoarece UNELE geluri french se "aseaza" cel mai bine pe o suprafata matuita........".
Oricum, recomandarile mele de refera la gelurile noastre, Juliana Nails.
Deea lucreaza cu alte produse si probabil, la gelul pe care il foloseste ea, metoda pe care a prezentat-o este cea mai buna.


flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyDum 31 Oct - 14:27

raluca is a scris:
buna seara fetelor:*:* este obligatorie in special pilirea unghiilor pe langa cuticula si lateral inainte de finish? ms anticipat:*

Daca degresezi inainte de aplicarea finishului, eu as spune ca este obligatorie pilirea/matuirea inainte de finish, deoarece gelul degresat ramane lucios (la unele geluri mai mult iar la altele mai putin), si atunci nu ar fi corect sa aplici direct finishul.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 1 Noi - 2:07

fetelor ce parere aveti despre gelurile 3D de la janet?a folosit cineva? Ms:*
Sus In jos
dydav

dydav


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 31/10/2010
Localizare : bacau

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyLun 1 Noi - 11:28

coralia, nu ai vrea sa postezi te rog pozici cu step by step cum faci un extensii de unghii cu gel pe unghii naturale...simple asa cu un french si ceva usor Embarassed ? macar o unghiuta Embarassed
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMar 2 Noi - 3:11

buna fetelor daca santeti careva di ploiesti datimi si mie un semn am o mare rugaminte la voi
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMar 2 Noi - 3:56

[quote="ally.vs"]fetelor ce parere aveti despre gelurile 3D de la janet?a folosit cineva? Ms:*[/quote

am folosit eu geluri 3d de la janet,defapt le mai folosesc:D
sunt cat de cat ok avand in vedere ca si pretul cu care se vand este foarte rezonabil.
despre gel ce pot sa zic....nu este atat de dens pe cat ar trebui....e putin mai ''moale'' ceea ce ingreuneaza putin munca.
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMier 3 Noi - 4:34

Multumesc! Poti recomanda altceva mai bun?:*
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMier 3 Noi - 5:11

Buna fetelor,
Stiti de unde as putea cumpara lichid acrilic care nu are miros si se usuca la lampa uv?
Astept mesaj privat.
Am cumparat pudre acrilice de la firma Ez Flow. Nu stiu daca se pot combina cu lichid de la alta firma.
Multumesc!
Adriana
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyMier 3 Noi - 7:43

adrianamagda a scris:
Buna fetelor,
Stiti de unde as putea cumpara lichid acrilic care nu are miros si se usuca la lampa uv?
Astept mesaj privat.
Am cumparat pudre acrilice de la firma Ez Flow. Nu stiu daca se pot combina cu lichid de la alta firma.
Multumesc!
Adriana

Buna adrianamagda!

Produsul pe care ti-l doresti il poti gasi aici:

http://www.tigernails.ro/product_info.php/info/p308_Lichid-Modelare-UV-100ml.html

Dupa parerea mea poate fi combint cu orice pudra acrilica.
Este disponibil la cantitate de 100ml sau 250ml.

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 4 Noi - 0:18

[quote="Moderator_TigerNails
Buna adrianamagda!

Produsul pe care ti-l doresti il poti gasi aici:

http://www.tigernails.ro/product_info.php/info/p308_Lichid-Modelare-UV-100ml.html

Dupa parerea mea poate fi combint cu orice pudra acrilica.
Este disponibil la cantitate de 100ml sau 250ml.



Multumesc mult Tina !
Voi comanda astazi.
Adriana
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 4 Noi - 3:47

buna,
imi ziceti un gel cover bun care sa acopere f bine? bounce
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 4 Noi - 3:49

ally.vs a scris:
Multumesc! Poti recomanda altceva mai bun?:*

pai sicer nu am folosit altceva,nu stiu ce sa iti recomand:(
sper sa poata fetele care au folosit si altceva sa iti recomande.

spor la munca si multe cliente:D
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri EmptyJoi 4 Noi - 5:39

lavy_p a scris:
buna,
imi ziceti un gel cover bun care sa acopere f bine? bounce

Eu am de la crystal shi acopera bine........Razz
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 1 din 20Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: