***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
kyka

kyka


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 42

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 10 Dec - 14:26

Buna,ma bucur ca exista un asemenea forum si persoane care vor sa impartaseasca din experienta lor.As avea o intrebare:de ce unor fete li se incovoaie unghiile?.E din cauza gelului sau pur si simplu asa sunt unghiile lor?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 11 Dec - 1:06

buna Catalina , am scris ca am incerct janet dar doar sigilrea si e f ok, nu stiam constructia cum e. Merci de rapuns.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 11 Dec - 4:53

Coralia, pozele cu unghiutele de la step by step arata fabulos. Cum faci sa arate cuticula asa? Banuiesc ca nu le tai ... dar arata incredibil de igienic, ordonat ... Cum faci in cazul clientelor cu cuticula mare si groasa, dar in celalalt caz in care fetele nu si le taie deloc ?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 11 Dec - 12:33

Buna fetelor am si eu o intrebare.Am comandat niste creme pt tratarea mainilor,sunt de la Mani Sations (4 steps).LUCREAza cineva cu astfel de produse?Intrebarea mea este dk aceste creme se pot folosi si pentru tratarea unghiilor sau sunt doar pt piele,in conditiile in care pe crema de la pasul 3 scrie ca nu este indicat sa se atinga cuticula si unghia.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec - 12:18

iulia_ve a scris:
buna fetelor.
Am descoperit forumul acum 2 zile, si m-am hotarat sa si scriu pentru ca sunt DISPERATA!!!!!
Am mai patit asta in august adica s-a schimbat distribuitorul si a durat vreo 3 luni timp in care nu avem de unde sa iau geluri, prin rugaminti si chiunuri am luat aceleasi produse printr-o prietena din Anglia. A venit acum noul distribuitor si am apucat sa fac o comanda si pe a doua am facut-oacum 2 saptamani si agentul mi-a explicat ieri ca nu crede ca mai primesc marfa pana la anul Sad((
Ori eu am multe programari ca si voi inainte de craciun si nu stiu de unde sa iau geluri ffffff bune.
Ok intrebarea voastra este ce geluri foloseam: Professionails (nu sunt renumite) dar nu prindeau aer si nu se crapa constructia la busituri e putin elastica, luciul e tot gel cu vascozitate medie si toate straturile sunt autonivelante ceea ce ma ajuta enorm, nu mai pileam deloc dupa constructie. Pretul e detul de mare constructia de exemplu 50 ml- 285, luciul 50 ml-190.
Tin sa mentionez ca am folosit gelurile opi si nu se compara cu cele folositre de mine, si am incercat cand am fost in pana luciul de la janet care e un pic mai moale dar foarte bun, si o colega de breasla foloseste toate gelurile de la janet dar nu au aceiasi rezistenta.
Deci va rog sa imi faceti niste recomandari pentru ca nu vreau sa folosesc ceva de proasta calitate si sa-mi plece clientele.

ps va pup si sper ca nu v-am plictisit foarte tare.

Buna Iulia. Eu recomand cu mare caldura gelurile de la Crystal Nails. Iar tie iti recomand Builder Gel Clear II pt ca este fluid si autonivelant. Este un gel unifazic, deci il poti folosi pt toate cele 3 etape. Toate gelurile pot fi folosite la constructia unghiilor cu sabloane. Le gasesti pe www.wigmond.ro. Raportul calitate-pret este incredibil. Iti recomand sa folosesti si nail prep. Gelurile IBD sunt de asemenea foarte bune. Mie nu imi plac atat de mult gelurile de la Janet. Sunt ok, dar nu asa de bune ca Crystal sau IBD. Bafta multa!

EDIT:
Uite ce am gasit la ei pe site:

Corina Stoian
Blvd. Natiunile Unite Nr 3
Bucharest
ROMANIA
phone: +40 (0)31 409 33 22
fax: +40 (0)31 409 33 22

e-mail: beauty.romania@gmail.com

Distribuitor de produse Professionails :D


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Dum 13 Dec - 13:34, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec - 12:29

kyka a scris:
Buna,ma bucur ca exista un asemenea forum si persoane care vor sa impartaseasca din experienta lor.As avea o intrebare:de ce unor fete li se incovoaie unghiile?.E din cauza gelului sau pur si simplu asa sunt unghiile lor?

Buna kyka. Bine ai venit pe forum!

Eu am observat ca cel mai mult se incovoaie in jos unghia de la degetul aratator. Iar daca te referi la faptul ca uneori unghiile se incovoaie pe lateral... atunci este din vina manichiuristei, pentru ca a folosit tipsuri mai inguste decat unghia naturala.

Din cauza gelului nu se incovoaie unghia, dar aceasta se poate denivela sau se poate distruge daca este pilita excesiv.

Chiar acum vreo 3 saptamani m-a sunat o prietena sa imi spuna despre o clienta de-a ei care a avut unghiile atat de pilite incat erau asa de subtiri de aproape ajungea la carne pale

Nu mi-a venit sa cred ca exista astfel de manichiuriste. Nu pot sublinia destul ca unghiile nu trebuie pilite prea mult. Ele trebuie pilite doar atat cat sa li se indeparteze luciul pt a avea aderenta gelul.

Am divagat putin de la intrebarea ta, dar trebuia sa mai spun aceste lucruri.

Bafta multa!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec - 12:39

Beky a scris:
Coralia, pozele cu unghiutele de la step by step arata fabulos. Cum faci sa arate cuticula asa? Banuiesc ca nu le tai ... dar arata incredibil de igienic, ordonat ... Cum faci in cazul clientelor cu cuticula mare si groasa, dar in celalalt caz in care fetele nu si le taie deloc ?

Buna Beky iti multumesc frumos pt aprecieri. Pozele de la step by step sunt cu mainile mele. Eu nu mi-am taiat niciodata cuticulele, tot timpul le-am impins. Am insa si cliente care isi taie pielitele sau care au pielitele foarte mari. Celor care isi taie pielitele le spun sa si le taie cu cel putin 3 zile inainte sa vina la unghii ca sa se vindece pana ajung la mine. Daca sunt taiate inainte de aceasta perioada puteti sa le raniti cu pila si sa le taiati.

Cele care au pielitele mari trebuie sa le suporte o perioada lunga de timp. Le imping si folosesc solutie de dizolvat cuticulele. Trebuie sa ai grija sa indepartezi total solutia dupa ce o folositi pt ca altfel gelul se desprinde de unghie.

Tot timpul le-am rugat pe cliente sa nu isi taie pielita, ci sa o impinga. Am multe prietene care au avut rabdare sa si le lase asa si pana la urma au ajuns impecabile. Daca ai rabdare cateva luni pana la un an si ti le impingi tot timpul atunci ele se obisnuiesc si nu mai cresc. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec - 12:49

carmenik a scris:
Buna fetelor am si eu o intrebare.Am comandat niste creme pt tratarea mainilor,sunt de la Mani Sations (4 steps).LUCREAza cineva cu astfel de produse?Intrebarea mea este dk aceste creme se pot folosi si pentru tratarea unghiilor sau sunt doar pt piele,in conditiile in care pe crema de la pasul 3 scrie ca nu este indicat sa se atinga cuticula si unghia.

Eu nu am folosit cremele acestea dar cred ca sunt doar pt piele din cate am citit. Sper sa iti raspunda cineva care foloseste cremele acestea.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec - 23:24

EDIT:
Uite ce am gasit la ei pe site:

Corina Stoian
Blvd. Natiunile Unite Nr 3
Bucharest
ROMANIA
phone: +40 (0)31 409 33 22
fax: +40 (0)31 409 33 22

e-mail: beauty.romania@gmail.com

Distribuitor de produse Professionails :D[/quote]
Da exact despre ei ziceam ca nu vor mai primi marfa pana la anul, dar m-a sunat vineri seara agentul si s-ar putea sa primeasca pana la urma saptamana asta, eu oricum am vb cu "matusa din Italia" si imi trimite saptamana asta. Dar ma bucur mult ca mi-ai mai dat o varianta in afara de janet.
Multumesc frumos pt raspunsuri si pentru documentare.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 14 Dec - 6:05

iulia_vero a scris:
EDIT:
Uite ce am gasit la ei pe site:

Corina Stoian
Blvd. Natiunile Unite Nr 3
Bucharest
ROMANIA
phone: +40 (0)31 409 33 22
fax: +40 (0)31 409 33 22

e-mail: beauty.romania@gmail.com

Distribuitor de produse Professionails :D
Da exact despre ei ziceam ca nu vor mai primi marfa pana la anul, dar m-a sunat vineri seara agentul si s-ar putea sa primeasca pana la urma saptamana asta, eu oricum am vb cu "matusa din Italia" si imi trimite saptamana asta. Dar ma bucur mult ca mi-ai mai dat o varianta in afara de janet.
Multumesc frumos pt raspunsuri si pentru documentare.

Cu mare placere. Te poti inregistra pe forum daca doresti. Daca mai ai alte intrebari sau sugestii te asteptam.

Bafta multa!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 14 Dec - 22:29

Pai sunt inregistrata si o sa va vizitez des.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 15 Dec - 15:05

iulia_vero a scris:
Pai sunt inregistrata si o sa va vizitez des.

La inceput apareai doar vizitator Smile
Ma bucur mult cand cineva nou se inregistreaza Smile
Sper sa avem cat mai multe subiecte de discutie

Va pup fetelor :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 18 Dec - 11:46

Buna fetelor!!!!
Pana acum am citit ce ati mai scris si cu ce probleme se mai confrunta fetele si vreau sa va spun ca mi-au fost tare de folos toate sfaturile voastre.
Acum vreau sa va intreb si eu ceva....Vad in mai multe locuri expresia "gel pe unghia naturala" .... imi da impresia ca nu e o constructie .... dar atunci ce presupune? Sincer la noi nu se prea practica.... am incercat si eu ceva de genul (mai demult cand inca personal nu aveam prea multa legatura cu manichiura Laughing ) insa la cea mai mica lovitura imi pusca gelul de pe colturile unghiilor si ramanea unghia naturala subtire, bineinteles.... nu tinea mai mult de o saptamana si deja aveam cateva colturi ciobite... Si inca o curiozitate : la voi cam cat dureaza o intretinere la unghii de gel? ca mie mi se pare ca pierd cam mult timp...insa nu-mi pot da seama cu ce? confused
Multumesc ! Si ma bucur ca exista acest forum!
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 18 Dec - 12:05

Mie imi ia cam 2 ore + model, nici eu nu stiu unde se scurge atata timp. Multa pilitura cred.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 19 Dec - 1:38

am si eu o mica problema dak ma poate ajuta cineva..mi-am comandat kit de la diamond...vreau sa aflu daca sunt bune gelurile... si daca mai putea ajuta cat de cat sa aflu mai multer despre aplicarea unghiilor...in mare parte stiu cu ce se mananca...si imi doresc foarte mult sa avansez...nu sunt prea sigura cum ar trebui sa fac cu aplicarea strasurilor...in al catelea strat se pot aplica?dupa aplicare se poate pili deasupra strasului ptr uniformizare?as dori sa aflu cat mai multe despre aplicarea unghiilor cu gel...am inceput de cateva luni prin a face modele colegelor ..cunostiintelor etc... si imi place la nebunie....chiar as avea nevoie de ajutor deoarece abia am implinit 18 ani...si mai trebuie sa astept pana la sfarsitul clasei a12a ptr a urma un curs... Rolling Eyes Sad
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 19 Dec - 10:57

Poate te ajuta forumul asta : http://naillove.forumgratuit.ro/
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 19 Dec - 13:42

deiutzzaa a scris:
am si eu o mica problema dak ma poate ajuta cineva..mi-am comandat kit de la diamond...vreau sa aflu daca sunt bune gelurile... si daca mai putea ajuta cat de cat sa aflu mai multer despre aplicarea unghiilor...in mare parte stiu cu ce se mananca...si imi doresc foarte mult sa avansez...nu sunt prea sigura cum ar trebui sa fac cu aplicarea strasurilor...in al catelea strat se pot aplica?dupa aplicare se poate pili deasupra strasului ptr uniformizare?as dori sa aflu cat mai multe despre aplicarea unghiilor cu gel...am inceput de cateva luni prin a face modele colegelor ..cunostiintelor etc... si imi place la nebunie....chiar as avea nevoie de ajutor deoarece abia am implinit 18 ani...si mai trebuie sa astept pana la sfarsitul clasei a12a ptr a urma un curs... Rolling Eyes Sad

Buna. Nu stiu cum sunt gelurile de la Diamond, insa azi mi-am cumparat un el de sigilare in caz de urgenta majora si nu e bun de nimic No . Mie mi mi-l place. Restul gelurilor nu stiu cum sunt. Pietricelele poti sa le pui in al doilea strat de gel si atunci poti sa le pilesti sau poti sa le pui in gelul de sigilare si atunci raman nepilite si le acoperi in gel. Vreau sa im cer mii de scuze dar am mult de lucru in perioada asta si nu prea am timp sa stau pe net. Oricum sper ca te-am ajutat cu raspunsul asta rapid.

Beky are dreptate... intra si pe forumul acela si vezi acolo mai multe articole. Am scris si eu cateva acolo.

Va pup
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 19 Dec - 13:48

antonia_simpf a scris:
Buna fetelor!!!!
Pana acum am citit ce ati mai scris si cu ce probleme se mai confrunta fetele si vreau sa va spun ca mi-au fost tare de folos toate sfaturile voastre.
Acum vreau sa va intreb si eu ceva....Vad in mai multe locuri expresia "gel pe unghia naturala" .... imi da impresia ca nu e o constructie .... dar atunci ce presupune? Sincer la noi nu se prea practica.... am incercat si eu ceva de genul (mai demult cand inca personal nu aveam prea multa legatura cu manichiura Laughing ) insa la cea mai mica lovitura imi pusca gelul de pe colturile unghiilor si ramanea unghia naturala subtire, bineinteles.... nu tinea mai mult de o saptamana si deja aveam cateva colturi ciobite... Si inca o curiozitate : la voi cam cat dureaza o intretinere la unghii de gel? ca mie mi se pare ca pierd cam mult timp...insa nu-mi pot da seama cu ce? confused
Multumesc ! Si ma bucur ca exista acest forum!

Gel pe unghia naturala nu este constructie, ci este ca o intarire a unghiei naturale. Se pune gelul peste unghia naturala cu aceleasi etape ca si la constructie sau la unghia falsa, eliminand insa partea de constructie sau de aplicare a unghiei false sper ca m-ai inteles.

Intretinerea dureaza la oricine mult. Se pierde cel mai mult timp mai ales la clientele care nu au grija de unghii si ai chestii de reparat sau inlocuit.

Eu niciodata nu imi dau seama cum trece timpul la unghii. Sincer eu mai aud din alea ca intr-o ora sunt gata unghiile sau chestii de genul asta si chiar nu stiu cum ar putea cineva sa faca treaba buna intr-o ora. Eu stau de la 2 ore in sus la o clienta.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 20 Dec - 6:28

Antonia, am sa iti zic ce inseamna pt mine gel pe unghia naturala in mare: se pregatesc unghiile ca pt prima data adica cuticula ridicata pilit degresat, primer si baza+ constructie+ sugilare, dar ca sa nu sara gelul sau sa crape la colturi ai grija sa sigilezi marginile unghiei (adica dai cu pensula si la baza si la constructie pe colturi si margini) la fiecare strat.

Oricum nu sunt prea buna la explicatii din pacate.
Si Coralia are dreptate se pierde mult timp la reparat si intradevar 2 ore cel putin imi i-a chiar si o intretinere.
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 20 Dec - 11:04

Coralia si Iulia multumesc de raspunsuri!!!! Deci si voua va ia cam la fel de mult timp intretinerea cat imi ia si mie.... Deja eram stresata, deoarece am cliente cre imi zic ca unele manichiuriste din oras fac in 45 min - 1 ora .... si mie mi se pare extrem de putin .
Acum am alta nedumerire : la decorare cu gel color se fixeaza gelul de constructie inainte de aplicarea celui color?
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 21 Dec - 13:28

Depinde de tehnica pe care o folosesti de obicei si ceea ce ai de aplicat in gel (pietricele, perlute etc)
Se poate sa dai bazasi apoi sa faci modelul din gelul coor si dupa constructia care niveleaza si apoi sigilarea care de obicei la aceasta tehnica este un gel subtire cu pensula , adica e la sticluta. si evident asta o poti face daca pui tipsuri sau la o intretinere unde nu ai mult de reparat.

Si mai exista posibilitatea sa dai baza, constructia, modelul cu gel color (iar constructie daca ai de aplicat chestii care sunt in relief, unde dupa uscare nivelezi) gel sigilare la borcanel de unde mai nivelezi.
Ultima varianta o folosesc eu pt ca mi se pare mai usoara, sper ca am explicat destul de bine.

PS Coralia sper sa nu te superi ca raspund si eu , dar stiu cum e sa nu-ti spuna nimeni nimic si cat conteaza cand primesti un sfat. De aceea incerc sa ajut si eu fetele si la randul meu sa invat si eu alte chestii care nu le stiu.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 21 Dec - 13:57

iulia_vero a scris:
Depinde de tehnica pe care o folosesti de obicei si ceea ce ai de aplicat in gel (pietricele, perlute etc)
Se poate sa dai bazasi apoi sa faci modelul din gelul coor si dupa constructia care niveleaza si apoi sigilarea care de obicei la aceasta tehnica este un gel subtire cu pensula , adica e la sticluta. si evident asta o poti face daca pui tipsuri sau la o intretinere unde nu ai mult de reparat.

Si mai exista posibilitatea sa dai baza, constructia, modelul cu gel color (iar constructie daca ai de aplicat chestii care sunt in relief, unde dupa uscare nivelezi) gel sigilare la borcanel de unde mai nivelezi.
Ultima varianta o folosesc eu pt ca mi se pare mai usoara, sper ca am explicat destul de bine.

PS Coralia sper sa nu te superi ca raspund si eu , dar stiu cum e sa nu-ti spuna nimeni nimic si cat conteaza cand primesti un sfat. De aceea incerc sa ajut si eu fetele si la randul meu sa invat si eu alte chestii care nu le stiu.

Iulia, eu iti multumesc din suflet ca raspunzi. Eu de aceea am inceput acest forum... ca sa le ajut pe fetele care cauta raspunsuri pt ca nu le gasesc in alta parte. Eu imi dorec ca acest forum sa fie cat mai interactiv si sa raspundeti cat mai multe fete la intrebari. Cu cat sunt mai multe raspunsuri cu atat avem mai multe tehnici.
Nici eu nu stiu, din pacate, raspunsul la toate intrebarile, dar atunci incerc sa le aflu ca sa le pot raspunde fetelor.

Iti multumesc inca o data pt ajutor si sper sa ne mai ajuti pe forum. Fetele care ajuta cel mai mult devin moderatoare la 50 de raspunsuri ajutatoare in orice fel.

Va pup fetelor :*


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Sam 26 Dec - 17:43, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 22 Dec - 0:35

Multumesc de raspuns Iulia Smile Deci etapele acestea (baza, sclipiciuri, perlute , peste constructie si sigilare) le stiu si le si folosesc foarte des, cu exceptia gelului color care vreau sa incep acum sa-l folosesc si sunt nedumerita daca gelul de baza sau de constructie pe care voi aplica gelul color se sterge cu cleanser (adica se fixeaza) sau nu inainte de aplicarea gelului color?
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 22 Dec - 5:55

Da se fixeaza, nu stiam la ce te referi.
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 22 Dec - 12:39

iulia_vero a scris:
Da se fixeaza, nu stiam la ce te referi.

Muuultumesc flower asa ma gandeam si eu, dar am zis ca merg la sigur, mai bine cer un sfat. Razz
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
mary




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/01/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 12 Ian - 10:27

Buna, majoritatea celor care scrieti in acest forum sunteti profesioniste si aveti experienta eu sincer nu stiu prea multe despre acest domeniu dar ma pasioneaza si intru zilnic pe forum-uri ca sa mai invat una alta deoarece m-am hotarat sa ma apuc si eu sa modelez unghii as avea o gramada de intrebari :e obligatoriu sa urmez un curs special (pt. ca nu prea am gasit pe net cursuri care sa se tine in cluj) ce ar trebui sa am pentru inceput?(e recomandat sa imi comand de pe internet un set pentru incepatori sau calitatea lasa de dorit?) imi puteti face o lista cam cu ce ar trebui sa am ,ce produse imi recomandati....v-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde si orice sfat sau recomandare in plus este binevenit.va pup



P.S. Imi cer scuze daca am exagerat cu intrebarile Sad
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 13 Ian - 13:36

mary a scris:
Buna, majoritatea celor care scrieti in acest forum sunteti profesioniste si aveti experienta eu sincer nu stiu prea multe despre acest domeniu dar ma pasioneaza si intru zilnic pe forum-uri ca sa mai invat una alta deoarece m-am hotarat sa ma apuc si eu sa modelez unghii as avea o gramada de intrebari :e obligatoriu sa urmez un curs special (pt. ca nu prea am gasit pe net cursuri care sa se tine in cluj) ce ar trebui sa am pentru inceput?(e recomandat sa imi comand de pe internet un set pentru incepatori sau calitatea lasa de dorit?) imi puteti face o lista cam cu ce ar trebui sa am ,ce produse imi recomandati....v-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde si orice sfat sau recomandare in plus este binevenit.va pup



P.S. Imi cer scuze daca am exagerat cu intrebarile Sad

Buna draga mary si bine ai venit in grupul nostru Smile

In Cluj firma Wigmond face pregatiri si seminarii pt unghii. Alte firme nu cunosc. Mie imi pare foarte rau ca la noi in zona nu se fac cursuri de la ei, dar in zona Cluj sunt mai multe firme care fac pregatiri.

In opinia mea este foarte important sa urmezi un curs sau macar sa ai pe cineva care sa te invete. De una singura este greu si poti sa faci multe greseli pe care le inveti pe pielea ta. Eu am invatat de la o profesionista in Germania si iti spun sincer ca m-a ajutat enorm. Ma ajuta si sa stau langa ea sa vad cum face, pt ca imi era mult mai usor sa invat. Nu am invatat de la ea decat lucrurile elementare. Nail-art-ul l-am invatat singura. Mie asta mi se pare cea mai potrivita metoda de a incepe sa faci unghii-sa inveti ceea ce este elementar in chimia si elementele fizice ale unghii de la cineva, precum si toate tehnicile importante si nail-artul de una singura.

Kit-urile pt incepatori contin minimul necesar pt inceperea unghiilor. Gasesti si aici pe forum lista cu produsele necesare. Eu zic ca difera firma de la care iei kit-ul. Nu poti sa zici ca sunt mai bune sau mai rele... daca il iei de la o firma buna atunci este bun

Te asteptam cu intrebari mai departe.

O zi minunata dragelor flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
mary




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/01/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 15 Ian - 8:56

in legatura cu achizitionarea unei lampe uv m-ati putea ajuta?sau cea mai simpla solutie este sa comand de pe net? va pup
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 15 Ian - 13:12

mary a scris:
in legatura cu achizitionarea unei lampe uv m-ati putea ajuta?sau cea mai simpla solutie este sa comand de pe net? va pup

Eu zic ca cel mai bine este sa comanzi de pe site-ul de unde iti comanzi si gelurile. Eu chiar astazi am avut experienta neplacuta de a afla ca nu toate neoanele de 9W se potrivesc la lampa mea, pt ca erau facute pt lampa ESN.
Sad
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 16 Ian - 4:47

Si mie mi s-a intamplat exact la fel. Mi s-au ars cele vechi si mi-am cumparat altele .... ca apoi sa constat ca nu se potrivesc ... pana la urma mi-am luat lampa noua .. Sad
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 16 Ian - 9:31

Beky a scris:
Si mie mi s-a intamplat exact la fel. Mi s-au ars cele vechi si mi-am cumparat altele .... ca apoi sa constat ca nu se potrivesc ... pana la urma mi-am luat lampa noua .. Sad
Eu am comandat de la nail shop si am vorbit cu o doamna de acolo si a fost foarte draguta si am schimbat pe pretul ala cu alte produse :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Ian - 11:24

Coralia tu ai facut ceva cursuri? Daca da, vrei sa le insirui si sa ne zici si pretul? Chiar daca nu la noi in Ro, dar asa sa stim ce sta in spatele muncii tale Smile Spune asa in mare istoria vietii tale in materie de unghiute
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Ian - 12:34

offf si eu am probleme cu tuburile le gasesc greu. Am luat lampa de la nail shop si acum nu mai au acel tip de lampa si aduc tuburi de care gasesc si ei dar unele la mine nu se potrivesc si cand au codul care imi trebuie mie iau cate 6 peste o luna iar 6 ca sa am, dar faza e ca si se consuma repede.
Mi-as fi luat si eu o lampa noua dar m-am obisnuit cu ea ca are timer cu afisaj digital si asa controlez exact cat sta fiecare strat.

Si in legatura cu cursurile tare nasol e ca nu sunt in Bacau decat ceva de manichiura clasica + unghii false dar te invata cum sa lipesti tipsurile si dupa sa dai cu lac. As vrea si eu un curs de nail art de pictura, am tot cautat eu si am gasit anul trecut unul la bucuresti dar era in aceleasi zile cu sedinta de la mine de la firma si nu am putut.
Daca auziti de vreun curs de decorat, pictat la Bucuresti ( ca acolo am posibilitatea sa stau si noptile) anuntati-ma va rog.
Va pup si spor la treaba.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Ian - 13:17

iulia_vero a scris:
offf si eu am probleme cu tuburile le gasesc greu. Am luat lampa de la nail shop si acum nu mai au acel tip de lampa si aduc tuburi de care gasesc si ei dar unele la mine nu se potrivesc si cand au codul care imi trebuie mie iau cate 6 peste o luna iar 6 ca sa am, dar faza e ca si se consuma repede.
Mi-as fi luat si eu o lampa noua dar m-am obisnuit cu ea ca are timer cu afisaj digital si asa controlez exact cat sta fiecare strat.

Si in legatura cu cursurile tare nasol e ca nu sunt in Bacau decat ceva de manichiura clasica + unghii false dar te invata cum sa lipesti tipsurile si dupa sa dai cu lac. As vrea si eu un curs de nail art de pictura, am tot cautat eu si am gasit anul trecut unul la bucuresti dar era in aceleasi zile cu sedinta de la mine de la firma si nu am putut.
Daca auziti de vreun curs de decorat, pictat la Bucuresti ( ca acolo am posibilitatea sa stau si noptile) anuntati-ma va rog.
Va pup si spor la treaba.

Buna Iulia!
In ceea ce priveste cursurile de Nail Art - respectiv pictura, iti pot recomanda cu drag cursurile organizate de Tiger Nails. Daca doresti, te pot tine la curent cu data exacta cand vom fixa urmatoarele serii. Exclamation

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Ian - 22:47

Da chiar te rog, imi poti trimite direct pe e-mail.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 19 Ian - 0:03

iulia_vero a scris:
Da chiar te rog, imi poti trimite direct pe e-mail.

Buna Iulia!

Asa voi face! Oricum, voi anunta datele pentru urmatoarele serii chiar si aici pe forum, ca sa stie toate fetele. Wink

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
creatzadeea




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 28/01/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 29 Ian - 4:02

hello!
am si eu o intrebare...avand in vedere ca unghia naturala creste ,intr-o saptamana, maxim 2 se vede faptul ca unghia a crescut...e putin inestetic...daca dau un lac de unghii are ceva? ..se uniformizeaza..sau ce e de facut? mie imi cresc destul de repede unghiile si din cauza asta ma duc la intretinere cam la 2 saptamani si ...na..ma gandesc si la portofelul meu:))
va pup!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 29 Ian - 5:34

creatzadeea a scris:
hello!
am si eu o intrebare...avand in vedere ca unghia naturala creste ,intr-o saptamana, maxim 2 se vede faptul ca unghia a crescut...e putin inestetic...daca dau un lac de unghii are ceva? ..se uniformizeaza..sau ce e de facut? mie imi cresc destul de repede unghiile si din cauza asta ma duc la intretinere cam la 2 saptamani si ...na..ma gandesc si la portofelul meu:))
va pup!

Buna!

Pentru a scapa de aspectul inestetic pana mergi la intretinere, nu este nici o problema daca aplici un lac de unghii pe unghiute.

O zi excelenta, flower

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 29 Ian - 9:41

Deoarece astazi este o zi speciala pentru una din membrele "clubului nostru", doresc sa ii spun in numele nostru, al tuturor, utilizatoarei CARMENIK,


flower flower flower flower flower flower flower


LA MULTI ANI!




flower flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
creatzadeea




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 28/01/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 29 Ian - 11:48

la multi ani carmenik:X
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 29 Ian - 12:04

creatzadeea a scris:
hello!
am si eu o intrebare...avand in vedere ca unghia naturala creste ,intr-o saptamana, maxim 2 se vede faptul ca unghia a crescut...e putin inestetic...daca dau un lac de unghii are ceva? ..se uniformizeaza..sau ce e de facut? mie imi cresc destul de repede unghiile si din cauza asta ma duc la intretinere cam la 2 saptamani si ...na..ma gandesc si la portofelul meu:))
va pup!

E foarte bine daca iti pui lac incolor intre intretineri, iar daca vrei sa iti pui un lac colorat este bine sa pui inainte lac incolor si abia apoi lac colorat.... asta in cazul in care ai putin aer intrat, sa nu iti coloreze spatiul creeat intre gel si unghie.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
camysh

camysh


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 31 Ian - 22:50

Admin_Coralia a scris:
2. Daca clienta are cuticule foarte mari le imping si o sfatuiesc sa si le impinga si sa isi cumpere gel pt dizolvarea pielitelor pana data viitoare cand va veni la intretinut.
ce gel pt dizolvarea cuticulelor recomanzi?
Sus In jos
http://camynails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 1 Feb - 1:27

camysh a scris:
Admin_Coralia a scris:
2. Daca clienta are cuticule foarte mari le imping si o sfatuiesc sa si le impinga si sa isi cumpere gel pt dizolvarea pielitelor pana data viitoare cand va veni la intretinut.
ce gel pt dizolvarea cuticulelor recomanzi?

Nu recomand unul in mod deosebit. Sunt multe produse de acest gen pe piata. Eu nu le dau cu acest gel inainte de intretinere, pt ca trebuie indepartat FOARTE bine de pe cuticula si de pe unghie. Trebuie sa o inveti cum sa isi faca acasa intretinerea cuticulelor cam la o saptamana dupa umplere si la cateva zile inainte sa vina la tine.

Asta recomand eu, poate alte fete au alte sugestii? Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moon

Moon


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 2 Feb - 10:45

Buna tuturor !!

Sunt si eu noua pe acest forum.. dar va citesc inca de la inceput :D
Si vin si eu cu, cateva intrebari :
1.Ce se poate intampla sau ce contraindicatii sunt in amestecarea produselor ? De ex daca gelul este de la o firma si folosesc restul , bonder, primer de la alta firma ...sau daca gelul de constructie este de la o firma si folosesc si gel colorat de la alta ?
2.Am adunat pareri despre geluri si am invatat multe lucruri noi de la voi fetelor ...dar in cazul acrylului ? Ce sfaturi , trucuri indicatii imi puteti da ?

Multumesc si mult succes in continuare !! :*
Sus In jos
Cea_Mai_Rea

Cea_Mai_Rea


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 3 Feb - 6:59

Buna..
Eu folosesc toate produsele de la IBD...incepand de la pile, care sunt extraordinar de bune...pana la bonder, geluri, sealer.
Nu stiu insa ce contraindicatii sunt cand vine vorba de utilizarea IBD`ului cu gelul de dizolvare a cuticulelor...
Uneori fetele au cuticulele ENORME....si daca doar le`as impinge , ar iesi un dezastru.

Sfaturi?

Mersi!
Va pup!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: probleme...   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Feb - 13:04

hello, fetele! Very Happy sunt noua pe forum si noua in domeniul manichiurii Smile si am o nelamurire/problema... de fiecare data cand scot unghiile de la lampa si sterg, tot mai ramane unghia lipicioasa.... parca nu se usuca calumea gelul... Sad si am incercat cu mai multe geluri... si tot lipicios ramane... este cand las si cate 6 - 9 minute unghia in lampa si tot nu se intareste Crying or Very sad ... oare e de vina lampa Question ? pana acum am facut doar de 2 ori, din cauza lampii... ma ajutati si pe mine, va rog?

p.s. e foarte fain forumul! am invatat niste trucuri de la voi Smile
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Feb - 13:51

gabriela89 a scris:
hello, fetele! Very Happy sunt noua pe forum si noua in domeniul manichiurii Smile si am o nelamurire/problema... de fiecare data cand scot unghiile de la lampa si sterg, tot mai ramane unghia lipicioasa.... parca nu se usuca calumea gelul... Sad si am incercat cu mai multe geluri... si tot lipicios ramane... este cand las si cate 6 - 9 minute unghia in lampa si tot nu se intareste Crying or Very sad ... oare e de vina lampa Question ? pana acum am facut doar de 2 ori, din cauza lampii... ma ajutati si pe mine, va rog?

p.s. e foarte fain forumul! am invatat niste trucuri de la voi Smile

Buna Gabriela si bine ai venit printre noi. Ne bucuram foarte mult ca ai putut sa inveti de la noi. Smile

In legatura cu problema ta, exista 3 variante care ar putea fii problema:

1. Ce tip de lampa ai si e noua? S-ar putea sa fie lampa. Neoanele trebuie schimbate undeva intre 6 luni si un an, iar daca ai luat-o second hand, poate e bine sa vezi daca neoanele s-au innegrit la baza.

2. Poate sa fie cleaner-ul.

3. Ce fel de gel folosesti? Daca e un gel de proasta calitate poate sa ramana lipicios. Incearca sa pui cleaner-ul si sa il lasi putin si apoi sa degresezi. Eu mi l-am pus intr-o sticluta cu pulverizator si asa mi-e mai usor cu el.

Sper ca ti-am fost de ajutor Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_study Scrie-ne te rog frumos inapoi sa ne spui daca ai rezolvat problema.

Bafta multa!!! Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Feb - 13:55

Cea_Mai_Rea a scris:
Buna..
Eu folosesc toate produsele de la IBD...incepand de la pile, care sunt extraordinar de bune...pana la bonder, geluri, sealer.
Nu stiu insa ce contraindicatii sunt cand vine vorba de utilizarea IBD`ului cu gelul de dizolvare a cuticulelor...
Uneori fetele au cuticulele ENORME....si daca doar le`as impinge , ar iesi un dezastru.

Sfaturi?

Mersi!
Va pup!

Nu sunt contraindicatii, am spus doar ca este foarte important sa il inlaturi foarte bine de pe unghii. Ibd-urile sunt geluri foarte bune. Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 6 Feb - 0:31

Mersi mult pentru mesaje! sarut*

1. Lampa e noua, din fericire! E cu 4 x 9 W. deci ar trebui sa fie buna... Sad

2. Lampa am cumparat-o in set...era set pentru incepatori. Era inclus in set o solutie - Finishing Solution, pe care scrie ca se foloseste pentru a sterge cand scot din lampa... Sa imi iau altul?! Sau asta o fi diferit de Cleaner?! K eu cred k asta e cleaner... :D

3. Am geluri nemtesti...si nu cred k sunt de proasta calitate... Am incercat si janet, si mai ceva cu sclipici, de la Evelyn, parca... Nu cred k sunt gelurile de vina! Dk as fi facut doar cu un singur gel, dar asa...ar fi culmea ca niciunul sa nu fie bun Smile

Cred ca ar trebui sa imi iau un alt cleaner, nu? k ma gandesc k lampa nu prea are cum sa fie de vina, fiind noua... si cu 4 tuburi. E tare rau cand nu stii care e problema... Smile) Bine k sunteti voi aici, pentru ajutor! flower sarut
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 6 Feb - 2:36

gabriela89 a scris:
Mersi mult pentru mesaje! sarut*

1. Lampa e noua, din fericire! E cu 4 x 9 W. deci ar trebui sa fie buna... Sad

2. Lampa am cumparat-o in set...era set pentru incepatori. Era inclus in set o solutie - Finishing Solution, pe care scrie ca se foloseste pentru a sterge cand scot din lampa... Sa imi iau altul?! Sau asta o fi diferit de Cleaner?! K eu cred k asta e cleaner... :D

3. Am geluri nemtesti...si nu cred k sunt de proasta calitate... Am incercat si janet, si mai ceva cu sclipici, de la Evelyn, parca... Nu cred k sunt gelurile de vina! Dk as fi facut doar cu un singur gel, dar asa...ar fi culmea ca niciunul sa nu fie bun Smile

Cred ca ar trebui sa imi iau un alt cleaner, nu? k ma gandesc k lampa nu prea are cum sa fie de vina, fiind noua... si cu 4 tuburi. E tare rau cand nu stii care e problema... Smile) Bine k sunteti voi aici, pentru ajutor! flower sarut

Buna Gabriela! fac cu mana

Poti te rog sa imi spui ce scrie la "Ingrediente" pe aceasta solutie cu care degresezi tu acum?

O zi excelenta, flower

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 2 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: