***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Urmatorul
AutorMesaj
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyLun 26 Iul - 22:02

Moderator_TigerNails a scris:
dienutza a scris:
Fetele am facut o comanda online la Tiger Nails si as vrea sa stiu daca se poate cam in cat timp aste livrata, mentionez ca am ales sa imi fie trimisa prin curierat cu plata la ramburs.

Buna Diana!

Intr-adevar, deoarece a fost data dupa ora 18:00 - 18:30, comanda ta va fi trimisa de noi maine si livrata la tine poimaine.
In general, comenzile date pana in 18:00 - 18:30 (de luni pana vineri) sunt livrate a doua zi (24h) prin curier.
Mersi Tina.
Abia astept sa le primesc.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMar 27 Iul - 10:39

Am si eu o intrebare...

In general reusesc sa dau o forma frumoasa unghiilor... dar.... cu timpul... in vreo 4-5 intretineri .... unghiile naturale ale fetelor se stramba, se curbeaza, se incovoiaza . Ce as putea face sa previn asta?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMar 27 Iul - 11:02

Beky a scris:
Am si eu o intrebare...

In general reusesc sa dau o forma frumoasa unghiilor... dar.... cu timpul... in vreo 4-5 intretineri .... unghiile naturale ale fetelor se stramba, se curbeaza, se incovoiaza . Ce as putea face sa previn asta?

Da da...si eu patesc la fel Sad
Sus In jos
newnailsbrasov

newnailsbrasov


Numarul mesajelor : 211
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMar 27 Iul - 11:59

Cea ma buna solutia, sa le reconstruiesti. la mine rar cliente fac mai mult de 3-4 reumpleri. Este normal ca in moment ce unghia naturala creste se schimba forma, materealul preia forma unghiei. Cel mai bine sa reconstruiesti. Eu nu vad rostul sa fac la infinit numai reumpleri, si unghia dedesupt arata urat, se inglabeneste, se usuca , daca nu o ieie cu freza la fiecare reumplere.
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMar 27 Iul - 22:52

Hey!
Si eu mi-am reconstruit din nou unghiile... lol!
La mina dreapta am 1 unghiuta mai handicapata(am prins-o la usa de metal nu vreau sa vad )..
Asa ca se incovoiaza cind creste ::-&: ...deci solutia este sa le scurtez de tot din cind in cind si sa reconstruiesc din nou alte extensii. visez cu ochii desch
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMar 27 Iul - 23:33

fetele mele is mandre cand au unghiile naturale crescute, ca zic ca au gel pe unghii numai ca sa le aiba tari, nu mai au extensii sau unghii false:D in cazut asta ce e de facut??
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 0:38

crisuliciu a scris:
fetele mele is mandre cand au unghiile naturale crescute, ca zic ca au gel pe unghii numai ca sa le aiba tari, nu mai au extensii sau unghii false:D in cazut asta ce e de facut??

si ale mele la fel, dar le conving eu Very Happy
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 0:52

mi s-a terminat quick finish-ul. pana iau altul are ceva daca folosesc top coat. are acelasi efect de luciu sau e pur si simplu ca un lac ?
multumesc
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 8:13

e ca un lac fetita...nu are acelasi efect Sad ...pt mn cel putin e de neinlocuit
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 10:13

fetele exista mai multe feluri de tipsuri? Adica ma refer daca sunt de diferite grosimisau din diferite materiale?
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 11:19

imi imaginam eu lili. oricum am gasit pe cineva care avea aici in gl de vanzare quick finish. imi trebuia ceva neaparat.
diwnutza conteaza si la tipsuri calitatea. am avut initial de la diamond, apoi m-am incantat la o cuite de 500 la 35 de lei sau ceva de genul, de la o firma ciudata. acestea sunt groase si pilesc foarte mult la ele. iar cand le tai parca mai au un pic si pocnesc de unde sunt lipite.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
symmonyka




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 12:13

In concluzie, care sunt cele mai bune tipsuri?
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 13:49

woozy a scris:
imi imaginam eu lili. oricum am gasit pe cineva care avea aici in gl de vanzare quick finish. imi trebuia ceva neaparat.
diwnutza conteaza si la tipsuri calitatea. am avut initial de la diamond, apoi m-am incantat la o cuite de 500 la 35 de lei sau ceva de genul, de la o firma ciudata. acestea sunt groase si pilesc foarte mult la ele. iar cand le tai parca mai au un pic si pocnesc de unde sunt lipite.


undi ai gasit? sper k nu d ala de la stavros fetica
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 28 Iul - 13:50

vezi k finishu daca nu e de buna calitate pocneste, se ingalbeneshte, se desface de gel c si o oja, etc etc...sa imi spui daca ai pb da?
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 29 Iul - 0:21

nu nu, de la nailshop, firma nails star. sper ca e bun. eu am geluri colorate de la nail star si imi plac. acum sa vedem si cu asta.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
lilika

lilika


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 28/07/2010
Varsta : 44
Localizare : constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 29 Iul - 3:19

am si eu o intrebare penru cele vechi in bransa de ce exista o reticienta la angajare cand spui ca esti noua nici macar nu te mai pune la proba tia pus eticheta si gata . Mentionez ca nu este un fleac de care mam apucat ci chiar vreau sa profesez stiu ca mai am multe de invatat dar sunt foarte descurajata.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 29 Iul - 4:39

woozy a scris:
imi imaginam eu lili. oricum am gasit pe cineva care avea aici in gl de vanzare quick finish. imi trebuia ceva neaparat.
diwnutza conteaza si la tipsuri calitatea. am avut initial de la diamond, apoi m-am incantat la o cuite de 500 la 35 de lei sau ceva de genul, de la o firma ciudata. acestea sunt groase si pilesc foarte mult la ele. iar cand le tai parca mai au un pic si pocnesc de unde sunt lipite.
da asa sunt si astea de la o firma ciudata si se pilesc fffff greu chiar si daca aplic blender, iar cand le tai la fel ai impresia ca pocnesc.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 29 Iul - 11:28

dienutza a scris:
fetele exista mai multe feluri de tipsuri? Adica ma refer daca sunt de diferite grosimisau din diferite materiale?

Dienutza, exista mai multe feluri de tipsuri din mai multe puncte de vedere. Materialul din care sunt facute tipsurile este plastic ABS. Acesta poate fi ABS virgin sau ABS provenit prin reciclare. Tipsurile facute din plastic ABS virgin sunt cele mai bune si cele mai rezistente Smile In functie de acest lucru difera si pretul lor. Bineinteles ca mai depinde si de alte imbunatatiri in compozitia chimica, dar ca idee principala, cred ca tipsurile mai scumpe sunt si cele mai bune Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 29 Iul - 11:42

lilika a scris:
am si eu o intrebare penru cele vechi in bransa de ce exista o reticienta la angajare cand spui ca esti noua nici macar nu te mai pune la proba tia pus eticheta si gata . Mentionez ca nu este un fleac de care mam apucat ci chiar vreau sa profesez stiu ca mai am multe de invatat dar sunt foarte descurajata.


Lilika, cred ca este normal sa ai o reticenta pentru fetele care sunt noi in bransa, deoarece noi avem contact direct cu clientul. Nu este normal ca nu iti ofera lumea sansa sa dai macar o proba, insa reticenta proprietarilor de salon este de inteles pe de o parte. Ca si manichiurista ai o responsabilitate foarte mare fata de siguranta clientului.

Manichiura, in special cea clasica, este una din cele mai raspandite cai ale transmiterii de boli prin contact cu sangele. Este undeva acolo sus impreuna cu chirurgia si cu stomatologia.

Insa pe alta parte, iti inteleg nemultumirea. Adica, cum sa invat daca nu profesez? gandesc Sunt de acord cu tine. Cred insa, ca in momentul in care mergi sa te angajezi, trebuie sa fii sigura pe tine ca sa transmiti acest lucru si angajatorului.

Lucrurile cu adevarat de durata se fac cu pasi marunti si siguri. Poate ca ar fi bine sa aplici intai pt un post de ucenic si apoi sa capeti experienta si sa te angajezi pe postul de manichiurista Smile

Nu vreau sa crezi ca nu am incredere in tine, mai alesc ca nici nu ne cunoastem, incercam doar sa vad amandoua situatiile cu obiectivitate Smile

Bafta multa si spor la unghiute!


Asteptam sa vedem in curand unghiute facute de tine Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 30 Iul - 0:03

Admin_Coralia a scris:
dienutza a scris:
fetele exista mai multe feluri de tipsuri? Adica ma refer daca sunt de diferite grosimisau din diferite materiale?

Dienutza, exista mai multe feluri de tipsuri din mai multe puncte de vedere. Materialul din care sunt facute tipsurile este plastic ABS. Acesta poate fi ABS virgin sau ABS provenit prin reciclare. Tipsurile facute din plastic ABS virgin sunt cele mai bune si cele mai rezistente Smile In functie de acest lucru difera si pretul lor. Bineinteles ca mai depinde si de alte imbunatatiri in compozitia chimica, dar ca idee principala, cred ca tipsurile mai scumpe sunt si cele mai bune Smile
Da si eu sunt de acord ca lucrurile ma scumpe sunt mai de calitate, asta eam facut greseala de a lasa pe altcineva saimi cumpere tipsurile si sa dovedit a nu fiun lucru bun. Sa imui fie invatatura de minte. Sad
Sus In jos
luminita851




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 27/07/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptySam 31 Iul - 7:15

Buna fetelor! Super forum
Sunt noua, dar de cateva zile incercx sa va tot scriu, iata ca a venit si momentul:
1.Datorita voua am invatat multeeeeeeeeeeeeeeeeeeee lucruri interesante, mi-ati raspuns la multe intrebari, dileme. Va multumesc.....
2. Bineinteles ca orice nou venita, am si eu intrebari :
-m-am hotarat intr-un final sa coman geluri de la Tiger Nails, de la voi am inteles ca sunt cele mai bune, insa eu pana acum am lucrat doar cu gel 3 in 1, Va rog din suflet, recomandati-mi unul bun.
Astept raspunsurile voastre Va pup.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptySam 31 Iul - 7:43

La aceasta intrebare o asteptam pe Tina sa ne raspunda, dar sa stii ca aproape toate gelurile Tiger Nails sunt 3 in 1 .
Ca sa te putem ajuta trebuie sa ne zici ce fel de geluri iti plac , pentru ce ai nevoie (constructie, tips, camuflaj) si ce fel de vascozitate preferi.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptySam 31 Iul - 9:54

luminita851 a scris:
Buna fetelor! Super forum
Sunt noua, dar de cateva zile incercx sa va tot scriu, iata ca a venit si momentul:
1.Datorita voua am invatat multeeeeeeeeeeeeeeeeeeee lucruri interesante, mi-ati raspuns la multe intrebari, dileme. Va multumesc.....
2. Bineinteles ca orice nou venita, am si eu intrebari :
-m-am hotarat intr-un final sa comand geluri de la Tiger Nails, de la voi am inteles ca sunt cele mai bune, insa eu pana acum am lucrat doar cu gel 3 in 1, Va rog din suflet, recomandati-mi unul bun.
Astept raspunsurile voastre Va pup.

Buna luminita851!

Bine ai venit pe forum! flower

Toate gelurile Juliana Nails din gama ALLROUND sunt geluri 3 in 1. Le gasesti aici:

http://www.tigernails.ro/index.php?cat=c40_Geluri-Allround.html

Ca sa stim ce anume sa iti recomandam, dupa cum foarte bine a spus si Vero, trebuie sa ne spui daca lucrezi pe tips, sablon sau ambele, si sa ne dai si cateva detalii despre gelul/gelurile cu care iti place sa lucrezi (vascozitate si culoare).

Weekend placut in continuare,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
lilika

lilika


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 28/07/2010
Varsta : 44
Localizare : constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyDum 1 Aug - 4:05

Coralia tin sa ti multumesc in mod special pentru ca miai dat un sfat intelept pe care l-am urmat si ce sa vezi M-am angajat si am nimerit si bine la o super tipa care ma acceptat ca ucenica si de la care sigur am ce invata este make-up profeseonist ca re colaboreaza cu mari vedete asa ca iti multumesc inca o data si voi reveni cu ''operele mele''de arta dupa ce voi face cateva fotografi . o duminica placuta tuturor
Sus In jos
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyLun 2 Aug - 3:41

Cine poate sa imi spuna si mie ce freza se foloseste pentru cuticule, poate o poza ma inclin
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyLun 2 Aug - 4:39

roxybarbu a scris:
Cine poate sa imi spuna si mie ce freza se foloseste pentru cuticule, poate o poza ma inclin

Buna Roxy!

Uite aici gasesti informatiile dorite:

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/intrebari-frecvente-f1/pila-electrica-t27.htm#1249

O saptamana frumoasa, flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 4 Aug - 0:29

Multumesc mult, Tina
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyMier 4 Aug - 13:52

lilika a scris:
Coralia tin sa ti multumesc in mod special pentru ca miai dat un sfat intelept pe care l-am urmat si ce sa vezi M-am angajat si am nimerit si bine la o super tipa care ma acceptat ca ucenica si de la care sigur am ce invata este make-up profeseonist ca re colaboreaza cu mari vedete asa ca iti multumesc inca o data si voi reveni cu ''operele mele''de arta dupa ce voi face cateva fotografi . o duminica placuta tuturor


Cu mare placere Lilika Very Happy


Ma bucur enorm ca ti-am putut fii de ajutor. O implinire sufleteasca pt mine Smile Iti multumesc ca mi-ai spus ca ti-am fost de ajutor. Inseamna mult pentru mine imbratisare

Sa fii inteleapta si sa ai rabdare. Experienta vine o data cu timpul. Absoarbe cat mai multe informatii, pentru ca te vei lovi de multe lucruri pe viitor si e ma bine sa fii pregatita pentru ele.


Iti urez muuuuulta bafta! Sa stii ca te asteptam cu poze :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 4:10

FETELE E NORMAL CA LA ULTIMUL STRAT DE GEL, CEL DE FINISARE, CAND BAGI LA LAMPA IN PRIMELE 4-5 SECUNDE SA SIMTI ASA CUM TE FRIG UNGHIILE SI APOI TOTUL SA REVINA LA NORMAL?
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 4:46

dienutza a scris:
FETELE E NORMAL CA LA ULTIMUL STRAT DE GEL, CEL DE FINISARE, CAND BAGI LA LAMPA IN PRIMELE 4-5 SECUNDE SA SIMTI ASA CUM TE FRIG UNGHIILE SI APOI TOTUL SA REVINA LA NORMAL?

Hey, dienutza!din cate stiu eu acela e un gel high heat system, de aceea arde, adica se intareste la temperatura inalta....gelurile low heat nu frig!Smile.....Sper ca ti-am fost de folos flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 4:59

luminitache a scris:
dienutza a scris:
FETELE E NORMAL CA LA ULTIMUL STRAT DE GEL, CEL DE FINISARE, CAND BAGI LA LAMPA IN PRIMELE 4-5 SECUNDE SA SIMTI ASA CUM TE FRIG UNGHIILE SI APOI TOTUL SA REVINA LA NORMAL?

Hey, dienutza!din cate stiu eu acela e un gel high heat system, de aceea arde, adica se intareste la temperatura inalta....gelurile low heat nu frig!Smile.....Sper ca ti-am fost de folos flower
AHA, DAR PRESUPUN CA NU E NIMIC IN NEREGULA CU EL DACA ESTE DIN ACELA HIGH HEAT SISTEM, CHIAR NU STIU DE CARE ESTE, O SA MA UIT DESEARA PE EL CA SA MA LAMURESC. MS DE RASPUNS
Sus In jos
luminita851




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 27/07/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 5:46

Buan fetelor, am revenit la problema mea si sper sa va lamuresc.
Pana acum ca o incepatoare ce sunt am lucrat cu geluri de la o firma nu cine stie ce cunoscuta( insa au fost bunisoare), si mi-au recomandat Gel 3 in 1, cu care am lucrat toate cele 3 straturi.
Tot pana acum am lucrat doar pe unghia naturala si tips, nu am avut curaj sa fac si cu sablon.
De asemenea gelul folosit a fost alb-incolor, dar mi-as dori un gel care sa fie asemenator culorii unghiei, iar vascozitate medie.
Dragele mele va rog din suflet ajutati-ma sa aleg gelul potrivit, dar sa fie 3 in 1 si daca se poate sa-mi spuneti daca pt ultimul strat tb sa folosesc un altfel de gel, iar daca da recomandati-mi.
Oricum mi-ati fost de ffffffffffff mare ajutor.
V amultumesc.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 6:09

MAI AM O INTREBARE.... Embarassed Embarassed Embarassed , SE POATE APLICA INTRE CEL DE AL DOILEA STRAT DE GEL SI STRATUL DE FINISARE O OJA SAU UN LAC DE UNGHII OARECARE, DE ORICE CULOARE?
Sus In jos
geo_nails

geo_nails


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 10:46

buna dienutza,eu una nu pun oja decat sub forma de french,adik jumatate de unghie sa aibe priza cu gelul
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 21:50

geo_nails a scris:
buna dienutza,eu una nu pun oja decat sub forma de french,adik jumatate de unghie sa aibe priza cu gelul
mersi de rasp >HUG<
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 22:36

Mare grija fetelor cu oja french. Posibil sa o pui prea groasa, sa nu o usuci perefct si sa nu sigilezi corect pt ca aluneca gelul (se strange) de pe oja si uite asa ajunge clienta cu french-ul sarit.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 22:53

eu nu am folosit la french, am facut axperimente pe mine pentru ca sunt incepatoare, am pus gel pe unghiile de la picioare si sub stratul de top coat o oja roz, am vazut ca nu se strica, nu sa intamplat nimic si am pus si la maini exact la fel ca la picioare si a doua zi a sarit:(, si deaia am intrebat daca e ok sa pui oja inainte de top coat.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 22:55

luminita851 a scris:
Buan fetelor, am revenit la problema mea si sper sa va lamuresc.
Pana acum ca o incepatoare ce sunt am lucrat cu geluri de la o firma nu cine stie ce cunoscuta( insa au fost bunisoare), si mi-au recomandat Gel 3 in 1, cu care am lucrat toate cele 3 straturi.
Tot pana acum am lucrat doar pe unghia naturala si tips, nu am avut curaj sa fac si cu sablon.
De asemenea gelul folosit a fost alb-incolor, dar mi-as dori un gel care sa fie asemenator culorii unghiei, iar vascozitate medie.
Dragele mele va rog din suflet ajutati-ma sa aleg gelul potrivit, dar sa fie 3 in 1 si daca se poate sa-mi spuneti daca pt ultimul strat tb sa folosesc un altfel de gel, iar daca da recomandati-mi.
Oricum mi-ati fost de ffffffffffff mare ajutor.
V amultumesc.

Buna Luminita, o sa incerc sa te ajut daca gresesc ceva , Tina te rog sa ma corectezi.

Un gel cu cun cover bun (aproape de culoarea unghiutei) care poate fi folosit la tipsuri si unghie naturala , de asemenea are o vascozitate medie este ACF Gel Pink Nonacid.
Un alt gel super ok care poate fi folosit : la tipsuri, unghie naturala si constructie , are o culoare rose natural dar putin tarnsparent, si are o vascozitate mai mare ( dar pentru caldurile astea , este foarte bun , nici
nu e greu de intins si nici nu curge) este Prima Allround Gel Pink.

Pentru finish poti sa folosesti acelasi gel , dar pentru ca nu vrei un gel transparent, poti sa mai acoperi din model si nu cred ca asta vrei. Poti folosi cu incredere Quick Finish Gel II, este un gel cu pensula , foarte stralucitor (il lauda toate fetele inclusiv eu) si care nu necesita degresare.
Pentru inceput poti cumpara niste mostre ca sa le incerci.



P.S. Tocmai am recitit ce am scris ca sa corectez greselile si acum inteleg de ce crede lumea ca lucrez la Tiger Nails .Ce sa fac daca am incercat toate aceste geluri scratch
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 22:59

dienutza a scris:
eu nu am folosit la french, am facut axperimente pe mine pentru ca sunt incepatoare, am pus gel pe unghiile de la picioare si sub stratul de top coat o oja roz, am vazut ca nu se strica, nu sa intamplat nimic si am pus si la maini exact la fel ca la picioare si a doua zi a sarit:(, si deaia am intrebat daca e ok sa pui oja inainte de top coat.

Ti s-a intamplat asta pentru ca unghiile de la picioare nu sunt la fel de solicitate ca la maini.
Este foarte bine ca te informezi.
Este si mai bine ca are cine sa iti raspunda Very Happy ca eu am invatat singura si a fost mult mai lung procesul.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 23:37

iulia_vero a scris:
dienutza a scris:
eu nu am folosit la french, am facut axperimente pe mine pentru ca sunt incepatoare, am pus gel pe unghiile de la picioare si sub stratul de top coat o oja roz, am vazut ca nu se strica, nu sa intamplat nimic si am pus si la maini exact la fel ca la picioare si a doua zi a sarit:(, si deaia am intrebat daca e ok sa pui oja inainte de top coat.

Ti s-a intamplat asta pentru ca unghiile de la picioare nu sunt la fel de solicitate ca la maini.
Este foarte bine ca te informezi.
Este si mai bine ca are cine sa iti raspunda Very Happy ca eu am invatat singura si a fost mult mai lung procesul.
si eu tot singura invat, la mine in oras nu te ajuta nimeni. e bn ca vam gasit pe voi.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 23:44

mai am o intrebare(sper ca nu va stresez prea tare Smile cu atat de multe) Daca vreau sa aplic tipsuri(pentru prima oara) pot sa nu dau cu nici un fel de oja colorata(geluri colorate deocamdata nu am) ca sa arate ca si cum as avea un lac transparent o sa se vada urat?
Sus In jos
yvonne

yvonne


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/08/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyJoi 5 Aug - 23:53

buna fetelor! am si eu o nelamurire. nu stiu daca explicatia a mai fost postata pe forum, dar as fi curioasa sa aflu cum as reusi sa fac un french in degrade?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 6 Aug - 0:02

dienutza a scris:
mai am o intrebare(sper ca nu va stresez prea tare Smile cu atat de multe) Daca vreau sa aplic tipsuri(pentru prima oara) pot sa nu dau cu nici un fel de oja colorata(geluri colorate deocamdata nu am) ca sa arate ca si cum as avea un lac transparent o sa se vada urat?


Nu daca sunt natur si pilesti cat trebuie ca sa nu se vada diferenta dintre tips si unghia nturala. Faci totul la fel doar fara model.
Poti sa dai cu lac colorat dupa, ca si cum ai da peste unghiuta ta naturala.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 6 Aug - 0:07

iulia_vero a scris:
dienutza a scris:
mai am o intrebare(sper ca nu va stresez prea tare Smile cu atat de multe) Daca vreau sa aplic tipsuri(pentru prima oara) pot sa nu dau cu nici un fel de oja colorata(geluri colorate deocamdata nu am) ca sa arate ca si cum as avea un lac transparent o sa se vada urat?


Nu daca sunt natur si pilesti cat trebuie ca sa nu se vada diferenta dintre tips si unghia nturala. Faci totul la fel doar fara model.
Poti sa dai cu lac colorat dupa, ca si cum ai da peste unghiuta ta naturala.
ok mersi. Pot aplica stikere nail art?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 6 Aug - 0:24

da intre straturi de gel, sau peste lac si dai cu top coat.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyVin 6 Aug - 0:48

iulia_vero a scris:
luminita851 a scris:
Buan fetelor, am revenit la problema mea si sper sa va lamuresc.
Pana acum ca o incepatoare ce sunt am lucrat cu geluri de la o firma nu cine stie ce cunoscuta( insa au fost bunisoare), si mi-au recomandat Gel 3 in 1, cu care am lucrat toate cele 3 straturi.
Tot pana acum am lucrat doar pe unghia naturala si tips, nu am avut curaj sa fac si cu sablon.
De asemenea gelul folosit a fost alb-incolor, dar mi-as dori un gel care sa fie asemenator culorii unghiei, iar vascozitate medie.
Dragele mele va rog din suflet ajutati-ma sa aleg gelul potrivit, dar sa fie 3 in 1 si daca se poate sa-mi spuneti daca pt ultimul strat tb sa folosesc un altfel de gel, iar daca da recomandati-mi.
Oricum mi-ati fost de ffffffffffff mare ajutor.
V amultumesc.

Buna Luminita, o sa incerc sa te ajut daca gresesc ceva , Tina te rog sa ma corectezi.

Un gel cu cun cover bun (aproape de culoarea unghiutei) care poate fi folosit la tipsuri si unghie naturala , de asemenea are o vascozitate medie este ACF Gel Pink Nonacid.
Un alt gel super ok care poate fi folosit : la tipsuri, unghie naturala si constructie , are o culoare rose natural dar putin tarnsparent, si are o vascozitate mai mare ( dar pentru caldurile astea , este foarte bun , nici
nu e greu de intins si nici nu curge) este Prima Allround Gel Pink.

Pentru finish poti sa folosesti acelasi gel , dar pentru ca nu vrei un gel transparent, poti sa mai acoperi din model si nu cred ca asta vrei. Poti folosi cu incredere Quick Finish Gel II, este un gel cu pensula , foarte stralucitor (il lauda toate fetele inclusiv eu) si care nu necesita degresare.
Pentru inceput poti cumpara niste mostre ca sa le incerci.



P.S. Tocmai am recitit ce am scris ca sa corectez greselile si acum inteleg de ce crede lumea ca lucrez la Tiger Nails .Ce sa fac daca am incercat toate aceste geluri scratch

Vero,

este corect ceea ce ai spus. bravo!



PS: lol!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Petronela

Petronela


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 24/04/2010
Varsta : 31
Localizare : piatra neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyDum 8 Aug - 9:57

hello:D , am și eu o întrebare: in kit`ul pe care l-am comandat am un gel "make up" care are o culoare..roșiatică. îmi puteți spune la ce se folosește:">?
Sus In jos
http://sweet-petty-4u.hi5.com
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyDum 8 Aug - 23:04

in sfarsit am resit sa imi pun si eu primele unghiute petrecere si miraculos au deja 2 zile si nu au patit nimic petrecere petrecere
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyLun 9 Aug - 3:40

Petronela a scris:
hello:D , am și eu o întrebare: in kit`ul pe care l-am comandat am un gel "make up" care are o culoare..roșiatică. îmi puteți spune la ce se folosește:">?

Este un gel cover, ascunde unele imperfectiuni ale unghiutei naturale si ii da o culoare placuta.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 EmptyLun 9 Aug - 3:44

dienutza a scris:
in sfarsit am resit sa imi pun si eu primele unghiute petrecere si miraculos au deja 2 zile si nu au patit nimic petrecere petrecere

Bravo, vezi daca perseverezi reusesti. Oricum asteptam un miracol si mai mare , trebuie sa iti tina 3 saptamani . Sa ne tii la curent si poate si cu niste pozici.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 16 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: