***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Oja semipermanenta
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

    » intrebari si raspunsuri
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

    » se pot amesteca marcile de geluri???
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

    » Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

    » sfaturi pentru incepatori
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

    » dual system forms
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

    » Produse IBD
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

    » Poze cu unghiutze
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

    » Sa facem cunostinta!
    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

    Facebook
    Parteneri
    forum gratuit
    * * * * Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Logo_t12
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata

     

     Cursuri, Seminarii si Evenimente

    In jos 
    +57
    AncaCiorba
    devis
    3to-spange
    adel1791
    Oana_
    roxliz
    magdici
    Anda luz
    MaRiA_
    bebeloiu
    andreea.cojocaru
    deea_blonda
    diana_deedeee
    Simona Mecu
    p.teo04
    oanatanase
    blueyes
    woozy
    raluca.ralook
    laurik4u
    First
    Manichiura Arad
    adrianamagda
    Anamaria_F
    ramona_c
    nickipiki
    raluka.nails
    esztella
    luminitache
    G.D.
    ealexa
    emaema2008
    ally.vs
    adrianasandu
    klaudya_4u
    Guesswho
    Lilishor
    angie
    andra_b
    Elisza Nails
    gege_jeje
    magic nails
    Moderator_iulia_vero
    ARIANA
    antonia_simpf
    Moderator_TigerNails
    Admin_Coralia
    raluca is
    unghiifalseploiesti
    Maria D.
    FLORYS
    oana.marcu
    ira_dio
    newnailsbrasov
    Anushka
    ema_clau
    Beky
    61 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
    AutorMesaj
    ally.vs

    ally.vs


    Numarul mesajelor : 88
    Data de inscriere : 04/05/2010
    Localizare : Vaslui

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 27 Ian - 0:36

    feteleee!! va rog veniti si prin partea moldovei,nu stiu iasi,galati,bacau,piatra neamta.cu siguranta sunt doritoare si aici...meee first flower va astept.pupici
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 27 Ian - 3:52

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Poster10
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 27 Ian - 3:55

    ally.vs a scris:
    feteleee!! va rog veniti si prin partea moldovei,nu stiu iasi,galati,bacau,piatra neamta.cu siguranta sunt doritoare si aici...meee first flower va astept.pupici


    Ally, venim si in Galati petrecere

    Avem un cursul din Bucuresti la mijlocul lui martie si apoi venim si in Galati, la sfarsitul lunii in perioada 30 martie - 1 aprilie. Wink

    Va asteptam cu mult drag!
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    ally.vs

    ally.vs


    Numarul mesajelor : 88
    Data de inscriere : 04/05/2010
    Localizare : Vaslui

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 27 Ian - 11:12

    abia astept/vreau si eu..sun pentru mai multe informatii..ms:*:*
    Sus In jos
    adrianamagda

    adrianamagda


    Numarul mesajelor : 87
    Data de inscriere : 18/08/2010
    Localizare : ARAD

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptySam 28 Ian - 2:18

    Fetele din Arad si Timisoara,

    Daca va intereseaza sa participati In Arad la un curs de INTRETINEREA UNGHIILOR FALSE DIN GEL SI FOLOSIREA CORECTE A PILEI ELECTRICE contactati-ma pentru detalii pe adresa de mail adrianamagda@ yahoo.com

    Tematica cursului:

    •umplerea unghiilor false din gel
    •umplerea unghiilor french cu gel
    •tipurile de freze, si destinatia lor
    •folosirea pilei electrice
    •pilirea corecta a suprafetei unghiei


    Sus In jos
    adel1791




    Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 30/12/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Rm. Valcea

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyDum 29 Ian - 11:42

    fetelor, vreau sa fac niste cursuri de perfectionare, eu pun unghiutze de 2 ani jumate dar tot am probleme, la unele fete, cu aerul si cu unghiutzele rupte Sad . as vrea sa invat ceva in plus sau mai bine, nu sa dau banii degeaba Sad . pe internet nu am gasit mai nimic in urmatoarea perioada ( feb- martie ) si nici ceva potrivit pentru mine Sad . cea mai mare dorintza a mea ar fi sa invat de la Coralia Razz
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 2 Feb - 14:15

    adel1791 a scris:
    fetelor, vreau sa fac niste cursuri de perfectionare, eu pun unghiutze de 2 ani jumate dar tot am probleme, la unele fete, cu aerul si cu unghiutzele rupte Sad . as vrea sa invat ceva in plus sau mai bine, nu sa dau banii degeaba Sad . pe internet nu am gasit mai nimic in urmatoarea perioada ( feb- martie ) si nici ceva potrivit pentru mine Sad . cea mai mare dorintza a mea ar fi sa invat de la Coralia Razz

    Buna Ade! Noi organizam un curs de perfectionare in 18 martie, chiar dupa cursul de pictura din Bucuresti. Smile

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Poster11
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    adel1791




    Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 30/12/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Rm. Valcea

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 2 Feb - 23:01

    Admin_Coralia a scris:
    adel1791 a scris:
    fetelor, vreau sa fac niste cursuri de perfectionare, eu pun unghiutze de 2 ani jumate dar tot am probleme, la unele fete, cu aerul si cu unghiutzele rupte Sad . as vrea sa invat ceva in plus sau mai bine, nu sa dau banii degeaba Sad . pe internet nu am gasit mai nimic in urmatoarea perioada ( feb- martie ) si nici ceva potrivit pentru mine Sad . cea mai mare dorintza a mea ar fi sa invat de la Coralia Razz

    Buna Ade! Noi organizam un curs de perfectionare in 18 martie, chiar dupa cursul de pictura din Bucuresti. Smile

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Poster11

    daca imi poti spune mai multe detalii, gen locatie si pret Razz mersi mult :*
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyDum 12 Feb - 5:20

    adel1791 a scris:
    Admin_Coralia a scris:
    adel1791 a scris:
    fetelor, vreau sa fac niste cursuri de perfectionare, eu pun unghiutze de 2 ani jumate dar tot am probleme, la unele fete, cu aerul si cu unghiutzele rupte Sad . as vrea sa invat ceva in plus sau mai bine, nu sa dau banii degeaba Sad . pe internet nu am gasit mai nimic in urmatoarea perioada ( feb- martie ) si nici ceva potrivit pentru mine Sad . cea mai mare dorintza a mea ar fi sa invat de la Coralia Razz

    Buna Ade! Noi organizam un curs de perfectionare in 18 martie, chiar dupa cursul de pictura din Bucuresti. Smile

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Poster11

    daca imi poti spune mai multe detalii, gen locatie si pret Razz mersi mult :*

    Smile Cursul de pictura se va tine la hotel Phoenicia si costa 700 de lei iar cel de perfectionare va fi pe 18.03. in aceasi locatie si costa 100 euro
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    adel1791




    Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 30/12/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Rm. Valcea

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyDum 12 Feb - 17:01

    m'ar interesa cel de perfectionare. se ofera o diploma ceva? de ce materiale am nevoie pentru curs? unde ma inscriu? banii trebuie platiti in avans ? mersi mult :*
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMar 14 Feb - 2:05

    adel1791 a scris:
    m'ar interesa cel de perfectionare. se ofera o diploma ceva? de ce materiale am nevoie pentru curs? unde ma inscriu? banii trebuie platiti in avans ? mersi mult :*

    Buna!

    Da, se ofera diploma si pentru a te inscrie trebuie platit un avans de 50% din valoarea cursului. In pretul cursului sunt incluse toate materialele necesare, mai putin pensulele pe care, daca nu le ai, le poti achizitiona direct la acolo.
    Pentru orice alte detalii ne poti contacta la training@tigernails.ro sau la tel. 0722 773 462 - Tina.
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    3to-spange




    Numarul mesajelor : 3
    Data de inscriere : 15/02/2012
    Varsta : 43
    Localizare : TARGU MURES

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 16 Feb - 1:21

    Seminariul 3 TO Spange cuprinde :
    - teorie despre istoria si dezvoltarea sistemului 3TO Spange
    - prezentarea instrumentelor de lucru
    - prezentarea materialelor folosite
    - caietul de munca
    - practica
    - diploma
    - trusa instrumente


    Sistemul 3TO Spange este o metoda de corectare a unghiilor fara durere. Montura compusa din 3 parti se ataseaza individual la fiecare persoana chiar daca exista o inflamatie sau o hipergranulatie in jurul unghiei.
    Pana in prezent, sistemul a avut succes la aproximativ 300.000 de cazuri eliminand durerea cauzata de operatii.
    In Germania sistemul este folosit si de medici acestea renuntand la operatiile de scoatere a unghiilor. Prin vindecarea completa si multumirea bolnavului, terapeutul isi castiga urmatorii pacienti.
    Sus In jos
    http://www.unghii-incarnate.ro
    devis




    Numarul mesajelor : 9
    Data de inscriere : 16/02/2012

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 16 Feb - 3:18

    Buna ziua, tuturor!

    Nu numai ca sint incepatoare ( desi am diploma de stilist protezist, experienta mea este prea putina) dar sint si noua pe forum.
    Am foarte multe nedumeriri dar una dintre ele ( si cea mai importanta) este legata de cursurile si semnariile care se fac in tara.
    Eu am invatat tehnicile de aplicare cu produse OPI. Din cauza pretului lor ridicat m-am gindit ca pentru inceput sa folosesc produse mai ieftine si/sau no name pentru a exersa.
    Pina sa ajung sa le comand am facut research Smile pe net, de mi s-au lungit urechile si degetele de la atita gugalit.
    Am descoperit cu aceasta ocazie ca fiecare firma are alte tehnici si alte denumiri pentru produse.
    Am inceput sa ma demotivez pentru ca pur si simplu aveam prea putini bani la dispozitie pentru a face "n" incercari si combinatii de "n" luate de cite "n" ori...Am facut o pauza.
    Acum m-am incurajat iar ( ma chinuie talentul Smile ) si vreau sa ma apuc dar as avea nevoie de UN CURS.
    NU de initiere, nu de design, nu pentru avansati ci un curs care sa ma invete la ce foloseste fiecare tip de gel ( de exemplu) si modul de aplicare al fiecaruia.

    As vrea sa va intreb pe voi: ce cursuri ati facut ca sa invatati ca unei cliente i se potriveste un gel trifazic sau allround sau mai stiu eu ce denumire.
    Va multumesc din suflet pentru orice raspuns! Smile
    Sus In jos
    Beky

    Beky


    Numarul mesajelor : 513
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 34
    Localizare : Brasov

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 16 Feb - 3:48

    devis a scris:
    Buna ziua, tuturor!

    Nu numai ca sint incepatoare ( desi am diploma de stilist protezist, experienta mea este prea putina) dar sint si noua pe forum.
    Am foarte multe nedumeriri dar una dintre ele ( si cea mai importanta) este legata de cursurile si semnariile care se fac in tara.
    Eu am invatat tehnicile de aplicare cu produse OPI. Din cauza pretului lor ridicat m-am gindit ca pentru inceput sa folosesc produse mai ieftine si/sau no name pentru a exersa.
    Pina sa ajung sa le comand am facut research Smile pe net, de mi s-au lungit urechile si degetele de la atita gugalit.
    Am descoperit cu aceasta ocazie ca fiecare firma are alte tehnici si alte denumiri pentru produse.
    Am inceput sa ma demotivez pentru ca pur si simplu aveam prea putini bani la dispozitie pentru a face "n" incercari si combinatii de "n" luate de cite "n" ori...Am facut o pauza.
    Acum m-am incurajat iar ( ma chinuie talentul Smile ) si vreau sa ma apuc dar as avea nevoie de UN CURS.
    NU de initiere, nu de design, nu pentru avansati ci un curs care sa ma invete la ce foloseste fiecare tip de gel ( de exemplu) si modul de aplicare al fiecaruia.

    As vrea sa va intreb pe voi: ce cursuri ati facut ca sa invatati ca unei cliente i se potriveste un gel trifazic sau allround sau mai stiu eu ce denumire.
    Va multumesc din suflet pentru orice raspuns! Smile

    Bine ai venit!

    Cel mai bine iti trebuie un curs. Unele persoane pot invata si singure, eu una sunt din acea categorie care nu poate invata singura si are nevoie de cursuri Smile pacat, dar adevarat Smile . Asa ca, sfatul meu este sa faci un curs ; dar nici dupa curs sa nu te astepti sa stii sa le faci perfect sau sa nu mai ai probleme. Lucrurile astea se invata in timp si exersand.

    In al doilea rand, ca sa inveti sa faci unghii este esential sa lucrezi cu produse bune, nu unele no name. Crede-ma, testat de mine ! bounce Un gel bun, altfel se modeleaza, altfel il iei pe pensula, altfel il simti la pilit ... conteaza foarte foarte mult produsele. Ai sa vezi diferentele pe pielea ta daca vei incerca, dar eu zic sa nu mai pierzi timp si bani.

    Eu am facut mai multe cursuri micute si de la toate am avut de invatat. Chiar daca am invatat un plus 1 singur lucru. Lucrul ala a fost important Very Happy

    Cat despre produse... e normal ca fiecare firma sa aiba alte denumiri, alte produse etc, dar le vei invata in timp . Eu iti recomand Julianna Nails si nu, nu sunt rugata si nici platita sa fac reclama, dar e pur si simplu parerea mea. Am incercat pana acum destule .... si putine au fost cele care mi s-au potrivit cu adevarat .

    Te pup si succes!
    Sus In jos
    http://andrenails.blogspot.com/
    devis




    Numarul mesajelor : 9
    Data de inscriere : 16/02/2012

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 16 Feb - 4:15

    Multumesc, Beky!Si eu te pup!
    Da, sint dintre cei care invata mai bine daca vad cu ochii lor cum se face.
    Drept sa-ti spun si eu m-am oprit cu cautarea la Julianna Nails dar intii am gasit produsele lor,pe un siet finlandez, mi-au placut si dupa aceea forumul. Smile
    Intre timp, dupa ce am postat primul meu mesaj, am vazut ca am multe de citit Embarassed inainte de a pune intrebari, forumul e foarte complex, multumesc administratorilor!
    Asa ca, acum stau pe faza si astept sa gasesc ceva informatii despre cursurile la care se folosesc produsele acestea.

    Eu sint din Bacau, greu de tot sa ajunga aici vreun curs sau vreun seminar dar macar prin apropiere de-as gasi ceva...
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyLun 20 Feb - 16:04

    devis a scris:
    Multumesc, Beky!Si eu te pup!
    Da, sint dintre cei care invata mai bine daca vad cu ochii lor cum se face.
    Drept sa-ti spun si eu m-am oprit cu cautarea la Julianna Nails dar intii am gasit produsele lor,pe un siet finlandez, mi-au placut si dupa aceea forumul. Smile
    Intre timp, dupa ce am postat primul meu mesaj, am vazut ca am multe de citit Embarassed inainte de a pune intrebari, forumul e foarte complex, multumesc administratorilor!
    Asa ca, acum stau pe faza si astept sa gasesc ceva informatii despre cursurile la care se folosesc produsele acestea.

    Eu sint din Bacau, greu de tot sa ajunga aici vreun curs sau vreun seminar dar macar prin apropiere de-as gasi ceva...

    Buna!

    Bine ai venit printre noi! Ne bucuram ca ne-ai gasit si ca gasesti forumul de ajutor!

    Cred ca hotararea pe care ai luat-o de a urma un curs nu este deloc gresita insa, pentru ceea ce te intereseaza pe tine as avea de facut niste mentiuni/recomandari:

    Este important sa iti alegi inainte de toate brandul de produse cu care vrei sa lucrezi. Dupa cum bine zicea si Beky, este foarte normal ca fiecare firma sa aiba produse si/sau denumiri diferite. Degeaba mergi si faci un curs unde inveti produsele X daca dupa aceea mergi acasica si lucrezi cu produsele Y.
    Spuneai ca te-ai orientat spre gelurile Juliana Nails. Nu pot decat sa te felicit pentru aceasta decizie dar, trebuie sa stii ca, la Tiger Nails, ORICE produs te-ar interesa sau ai cumpara, vei primi suportul tehnic necesar GRATUIT. NU este necesar sa platesti bani ca sa ti se ofere instructiunile de utilizare ale produselor noastre. Mie mi s-ar parea ridicol asa ceva. Pentru noi, suportul tehnic corect si complet, dar si serviciile post vanzare ("after sales service") chiar sunt o prioritate. La fel si feedbackul clientilor.
    Cursurile unde mergi sa inveti o tehnica de lucru, de design sau de perfectionare sunt una - si e normal sa fie contra cost iar pretul, in mod normal, reflecta calitatea serviciilor si nivelul de pregatire pe care le vei primi, in timp ce recomandarile si instructiunile de utilizare ale unui produs sunt alta. Aceasta este parerea mea.
    Sa nu ma inteleaga nimeni gresit - sunt prima care recomanda urmarea cursurilor bune, am investit si voi investi in continuare foarte mult in perfectionare. Dar nu mi s-ar parea normal ca cineva sa plateasca alti bani pentru a afla cum sa utilizeze in mod corect un produs deja cumparat.
    Categoric nici eu nu as recomanda nimanui lucrul cu produse "no name". Este suficient un simplu calcul ca sa iti dai seama ca de fapt te va costa mult mai mult (ca bani, timp si imagine) decat daca lucrezi cu produse de calitate.
    In ceea ce priveste cursurile si seminariile organizate de Tiger Nails, cel mai aproape de tine momentan este stabilit ca vom veni in Galati. Vom fi acolo pe data de 30 martie cu seminarul "Totul pentru Unghii" iar pe 31 martie - 1 aprilie vom sustine un Curs de Pictura (one stroke, pictura artistica cu tema "Sarbatorile de Paste", demonstratie si design cu Velvet Touch).

    flower

    PS: Sunt constienta ca, partial, acest mesaj poate fi considerat reclama pura. Dar consider ca am raspuns in mod direct unor intrebari adresate de tine si nu pot spune decat un ultim lucru: testati-ne! cheers
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    devis




    Numarul mesajelor : 9
    Data de inscriere : 16/02/2012

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMier 22 Feb - 1:06

    Tina, iti multumesc foarte mult! Exact acesta este genul de mesaj care ma incurajeaza enorm! Am ales Juliana Nails si sint la faza de pus pe lista diverse, as vrea sa fac o singura comanda.
    Inca o data mersi pentru feed back si felicitari tuturor membrilor forumului acesta, este unul dintre cele mai aerisite locuri de acest gen.
    E de ajuns sa pomensc de generozitatea celor care impart din secretele meseriei si cu asta am spus totul!
    Sus In jos
    adel1791




    Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 30/12/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Rm. Valcea

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyLun 12 Mar - 13:27

    Moderator_TigerNails a scris:
    adel1791 a scris:
    m'ar interesa cel de perfectionare. se ofera o diploma ceva? de ce materiale am nevoie pentru curs? unde ma inscriu? banii trebuie platiti in avans ? mersi mult :*

    Buna!

    Da, se ofera diploma si pentru a te inscrie trebuie platit un avans de 50% din valoarea cursului. In pretul cursului sunt incluse toate materialele necesare, mai putin pensulele pe care, daca nu le ai, le poti achizitiona direct la acolo.
    Pentru orice alte detalii ne poti contacta la training@tigernails.ro sau la tel. 0722 773 462 - Tina.

    mai sunt locuri pentru curs? am trimis un mail la adresa respectiva , si inca nu am primit un raspuns. multumesc
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMar 17 Apr - 7:11

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Posterbucurestibasiciun
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMar 17 Apr - 7:37

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Posterbucurestiacrylica
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMar 17 Apr - 7:38

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Posterbucurestis
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    AncaCiorba




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 06/08/2012

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyLun 6 Aug - 22:33

    Buna

    Un curs bun in Timisoara stiti? ma refer la un curs de baza momentan.
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyDum 12 Aug - 6:19

    Fetelor,

    Asteptarea a luat sfarsit si ESTE OFICIAL! petrecere

    Dupa exact un an, DAVID FOWLER revine, in sfarsit, in Romania pentru a sustine un curs de tehnica in acryl si perfectionare! De asemenea, vom avea deosebita onoare sa o avem alaturi de noi si pe STEFANIE LoRe, tehnician si profesor desavarsit si, nu in ultimul rand, multipla campioana in tehnica!!!

    http://www.signature-nail.de/en/founder/

    Evenimentul este prezentat si pe Facebook:

    https://www.facebook.com/events/180933895373636/


    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Compet10

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Steffi11

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 2-00110

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 David-10

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 210


    Va fi un curs dedicat exclusiv tehnicii in acryl si perfectionarii, si se adreseaza TUTUROR tehnicienilor, indiferent de nivelul acestora sau de sistemul de lucru folosit (gel sau acryl).
    Tiger Nails va invita la acest eveniment unic, care va marca si va imbunatati nivelul profesional al fiecarei persoane ce va participa!
    Orice profesionist isi doreste perfectionarea, in special daca aceasta vine de la David Fowler si Stefanie LoRe!

    Durata cursului: 2 zile: 6 - 7 Octombrie 2012
    Locatie: Bucuresti
    Pret: 490 € net
    Pentru rezervarea locului trebuie achitat un avans de 50% iar inscrierile se vor opri in momentul in care toate locurile disponibile se vor ocupa.
    Grabiti-va! Au mai ramas doar cateva locuri disponibile!

    Pentru alte detalii ne puteti contacta si la tel.: 0722 773 462 - Florentina Oprea sau email: training@tigernails.ro!
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    BlackWoman




    Numarul mesajelor : 24
    Data de inscriere : 21/09/2011

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMar 4 Sept - 6:55

    BUna fetelor, as vrea sa fac si eu un curs de unghii tehnice gel acryl.Sunt din Alba Iulia iar aici nu se face nici un curs.As opta pt un curs in apropiere SIbiu sau in CLuj.Am gasit 2 scoli -
    1. In Cluj :Pink Diamond - tot cursul tine 5 zile-primesti 3 diplome dar nu stiu daca unt acreditate de Ministerul Muncii..
    2. In Sibiu : Metropolitan beauty school-o luna jumatate - 2 zzile pe saptamana -4 ore pe zi- acreditate de Ministerul muncii...etc

    A participat cineva la unul dintre acestea?Sau in orasele apropiate de Alba Iulia sunt alte cursuri pt asa ceva?
    Multumesc!

    P>S eu lucrez acasa , pun unghii cu gel dar as dorii sa ma perfectionez,si sa cunosc si alte tenici, si vreau sa cunosc si partea de acryl.
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 18 Oct - 1:26

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Posterbasicfinal

    flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 18 Oct - 1:27

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Posterctafinal

    flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMier 6 Feb - 1:58

    Buna fetelor!

    Iata programul cursurilor ce urmeaza la Tiger Nails:

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Programcursuri2013newfb

    Mai multe detalii se gasesc si aici:

    http://www.tigernails.ro/index.php/cat/c207_Cursuri.html



    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Artisticpainting


    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 7s2001

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 8s001

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Img0430003sfb


    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Photo1004x

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Img0826001

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Img0335003


    Va asteptam!

    flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr - 2:28

    Va astept cu drag la noul meu curs, in Timisoara!

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Curs10

    Curs de pictura artistica nivelul I, pentru unghii de salon.

    Modelele pe care le vom executa sunt bazate pe principii elementare din pictura clasica. Alegand sa participati la acest curs veti invata sa realizati modele rapide si simple pentru executarea lor pe unghii scurte si de marime normala.

    Cursul include:
    - invatarea principiilor de baza din coloristica si tehnica picturii clasice
    - pregatirea si utilizarea pensulei
    - realizarea liniilor fine si a elementelor ajutatoare dintr-o singura miscare
    - vom efectua flori, fructe, elemente filigran si abstracte, fundita

    Perioada desfasurarii: 18-19 mai 2013
    Programul cursului: 10.00-19.00
    Locatia: Timisoara

    Materialele sunt incluse in curs. Trebuie sa va aduceti doar pensulele (Kolinsky nr. 0, 2 si/sau 5/0)

    Instructor si persoana de contact: Decsi Coralia
    Tel. 0766 705 888
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    Gabi23




    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 02/05/2013

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyVin 3 Mai - 3:01

    Inscrieri pentru cursul de unghii tehnice incepatori, organizat la Cluj, la  tel 0731077970, pentru saptaminile cele mai apropiate.

    07 - 11 MAI.
    13 - 17 MAI
    20 - 24 MAI
    27 - 31 MAI

    *****Incalcare regulament forum
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMar 18 Iun - 14:49

    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    jasmyne

    jasmyne


    Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 11/01/2011
    Varsta : 32
    Localizare : Timisoara

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMier 19 Iun - 0:21

    tina...in timisoara nu organizati cursuri one stroke?
    Sus In jos
    jasmyne

    jasmyne


    Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 11/01/2011
    Varsta : 32
    Localizare : Timisoara

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMier 19 Iun - 0:25

    Admin_Coralia a scris:
    Va astept cu drag la noul meu curs, in Timisoara!

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Curs10

    Curs de pictura artistica nivelul I, pentru unghii de salon.

    Modelele pe care le vom executa sunt bazate pe principii elementare din pictura clasica. Alegand sa participati la acest curs veti invata sa realizati modele rapide si simple pentru executarea lor pe unghii scurte si de marime normala.

    Cursul include:
    - invatarea principiilor de baza din coloristica si tehnica picturii clasice
    - pregatirea si utilizarea pensulei
    - realizarea liniilor fine si a elementelor ajutatoare dintr-o singura miscare
    - vom efectua flori, fructe, elemente filigran si abstracte, fundita

    Perioada desfasurarii: 18-19 mai 2013
    Programul cursului: 10.00-19.00
    Locatia: Timisoara

    Materialele sunt incluse in curs. Trebuie sa va aduceti doar pensulele (Kolinsky nr. 0, 2 si/sau 5/0)

    Instructor si persoana de contact: Decsi Coralia
    Tel. 0766 705 888





    buna coralia...
        nu organizezi un curs one stroke in tm?daca da...cat ar fii un curs?la pret ma refer.
                            
                            te pup:*:
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyMier 19 Iun - 2:21

    jasmyne a scris:
    tina...in timisoara nu organizati cursuri one stroke?

    Draga Jasmyne,

    in mod sigur Cora va organiza curs de one stroke in Timi si ti-l recomand cu maaare drag. indragostit
    O poti contacta si la tel. 0766.705.888 pentru orice detalii. suna-ma

    flowerflowerflower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    ateliereleilbah




    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 27/06/2013

    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Curs unghii false   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 EmptyJoi 27 Iun - 7:34

    Va anuntam inceperea cursului de unghii false pe data 1 Iulie 2013, organizat de Atelierele Ilbah in Bucuresti. Mai sunt 2 zile de inscriere. Cursul de Unghii False este recunoscut national si international. Locurile sunt limitate!
    ***** Incalcarea regulamentului nailforum.ro*****
    Mult succes!
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: Cursuri, Seminarii si Evenimente   Cursuri, Seminarii si Evenimente - Pagina 4 Empty

    Sus In jos
     
    Cursuri, Seminarii si Evenimente
    Sus 
    Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
     Subiecte similare
    -
    » sfaturi pentru incepatori

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
    Mergi direct la: