***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
marci de produse pentru gel - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * marci de produse pentru gel - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 marci de produse pentru gel

In jos 
+127
emilias
KoraCorina
lauraloredana
data_d1
kyka
misea1989
Anda luz
cristina d
roxy_poxxy
Baby94
Smileee
Airad
antonia_simpf
simo
ramo_cky
OaOa
maggix
ella
vmarya
magdici
mariapopa
cristtina
Deianira
aniela
mirunatica
myo_blondutza
lily
laly_laura
BeautyC
simonaburciu
irink_3days
adrianamagda
nickipiki
reguli
LddyFash
mary17_mm
alexnails
Petrina
bic
dydav
lalagabi
madallyna
unghiidepoveste
oanatanase
cristinica_papusica
Andreea2011brasov
spynetchick
unghii false
cuta
stefynails
laura nails
claudela
Ankaaa15
andreeanails
Adina91
monicy
dany_nails
Sara
blueyes
mmicutsa_eu
shining_nails
CristalDee
raluca.ralook
Cerasela-Bianca
ramona_c
Laryssa
ingridutza
myanails
reinita
Diva
Manichiura Arad
DeEa Nails
maya_bv
raluka.nails
corina_rend
lavy_p
cornelia
andandreea
MaRiA_
lory888
vickulea1
Anushka
Laru
ioaNAils
luminitache
G.D.
gabriela89
maddy
unghiutzegel
sane4ka
elymatiut
lavy85
geany
valma
mery
lida
Moderator_TigerNails
Bianca
ally.vs
elkana30
anisa
beautyx
woozy
andra_b
Tushky
tayssa
Ariadnan Nails
Moderator_iulia_vero
alekusta
Lilishor
th3odora
ema_clau
Andreea S.
oana.marcu
gege_jeje
sonia44ro
Guesswho
roxybarbu
daniela
Beky
newnailsbrasov
raluca is
Elisza Nails
magic nails
Maria D.
aurita87
Admin_Coralia
131 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
gege_jeje

gege_jeje


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 31/03/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyJoi 1 Apr - 3:03

La pretul asta asigurati si materiale...super...pacat ca nu e asa si in Constanta...
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 5 Apr - 12:53

cine imi poate zice si mie daca sunt bune gelurile de la ANTONELLA'S NAILS.VA ROG SA IMI RASPUNDETI
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 7 Apr - 11:23

buna,
apropo de ANTONELLA'S NAILS vreau s va spun k eu am luat solutie pt acryl si nu sunt prea multumita de ea,dar in schimb o prietena foloseste tips-urile si a zis k e foarte multumita ,asa k nu stiu ce sa zic ....
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 7 Apr - 12:40

MS MULT EMA SPER SA FIE BUNE CA MAINE AJUNGE COLETUL ORICUM O SA PRIMESC SI MONSTRELE DE LA TIGER NAILS SI CRED CA VOI LUCRA CU EI CA VAD CA SE VORBESTE NUMAI DE BN SI ASTA E UN SEMN BUN Smile
Sus In jos
th3odora




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Craiova

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyJoi 8 Apr - 12:02

Va rog mult sa imi spuneti si mie, intr-un final, care este cea mai buna marca de produse...doar ce mi s-au terminat gelurile de la diamond (de care nu am fost multumita deloc!) si vreau sa comand altele dar nu stiu ce marca!
Am intrebat de peggy sage la mine in oras si am gasit la 207 ron (nu stiu ce gramaj k la banii astia nu am mai intrebat)!
Cineva, pe un alt forum (nu cred k am voie sa fc reclama) mi-a recomandat kinetics (cu explicatie k sunt un pic mai scumpe) sau nail shop (cam la fel de bune si mai ieftine).
Deci...ce sa comand?
Felicitari pentru forum, la toate care sunteti active. Sper ca pe viitor sa va impartasesc si eu din micile mele cunostinte in materie de unghiute! Asta dak vreti bineinteles!
Va multumesc anticipat! Razz
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyJoi 8 Apr - 14:02

chiar te rugam sa ne impartasesti micile tale secrete sunt bine venite
Sus In jos
th3odora




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Craiova

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 2:31

Multumesc pentru acord.
Acum, va rog, sa revin la problemuta mea...ce marca de geluri sa comand?
Pls AJUTOR!
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 3:58

EU ITI RECOMAND SA IEI DE LA TIGER NAILS CA SUNT FOARTE BINE VAZUTE DE TOATE FETELE. DACA VEI CITI PE FORUM LA SECTIUNEA UNGHII FACUTE CU PRODUSE TIGER NAILS, AI SA VEZI CATE APRECIERI AU. EU ACUM AM PRIMIT MOSTRELE DE LA TIGER NAILS SI LE VOI SI PROBA. SUCCES!
Sus In jos
th3odora




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Craiova

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 4:44

Multumesc frumos.
Atept sa ne spui si noua dak ti-au plaut produsele Razz
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 5:54

LE-AM PROBAT SI VI LE RECOMAND CU INCREDERE AM SA PUN SI POZE CU MODELUL FACUT DAR CA SA VEZI POZE CU ALTE UNGHII FACUTE CU PRODUSELE TIGER NAILS INTRA LA SECTIUNEA MENTIONATA MAI SUS.
Sus In jos
th3odora




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 33
Localizare : Craiova

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 7:56

Fetele doar ce am comandat si eu mostre de la tiger nails si deabi astep sa vina sa vad dak sunt bune (desi sincera sa fiu...NU ma indoiesc de acest lucru catusi de putin!)
Dupa ce la incerc o sa intru sa va spun si sa va si arat (prin intermediul pozelor)!
Poate chiar o sa fac si un step by step k ele (k prod.)!
Laughing Razz
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 8:34

sunt foarte bune te asigur.te asteptam cu ste by step
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptySam 10 Apr - 8:44

fetelea incercat cineva gelurile de la salon sau de la lina sau de la "le vole" ?ma refer la gelurile originale ca celelalte... affraid
Sus In jos
alekusta




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 14/04/2010
Localizare : Iasi

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 11:10

salut pe toate fetele, as avea si eu o intrebare daca cineva a folosit gel de la OPI. Eu pe astea le folosesc si mi se termina..numai k mi as cumpara altceva k sunt exagerat de scumpe...va multumesc anticipat pentru raspuns. sarut
Sus In jos
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 11:58

stie cineva ceva despre gelurile Brisa de la CND? Question
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 13:14

Am mai raspuns la aceasta intrebare la o alta fata si asa ca am dat copy-paste

Pot sa te ajut eu in ceea ce privesc gelurile de la opi.
Le-am incercat vara trecuta si sunt complet dezamagita, nici aderenta buna si nici elsticitate si nici autonivelare nu au. Mi-au pocnit repede unghiutele si chiar am respectat pasii lor pt ca am fost la un seminar si ei m-au invatat. In domeniul manichiurii clasice si celei spa sunt buni nu am ca zice dar in rest..... lasa de dorit.
Uite un exemplu: manichiurista salonului unde ma coafez eu folosea opi si mereu ma intreba ce folosesc eu ca poate isi cumpara si ea. Intr-un final si-a cumparat produsele de la professionails si nu iti zic ca si-a dublat nr de cliente la unghile cu gel, adica fetele au simtt diferenta.
Acum te rog sa nu ma intrebi de unde sa iti cumperi si tu produsele alea ca nici nu ai de unde (firma distribuitoare nu a mai adus marfa din decembrie si sunt fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff neseriosi , ma tot pacalesc ca saptamana viiitoare vine marfa din decembrie.)

Oricum eu acum folosesc de la Tiger Nails si sunt foarte multumita chiar mai incantata decat de professionails.
Sus In jos
Ariadnan Nails

Ariadnan Nails


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 25/03/2010
Localizare : Iasi

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 20:12

Buna fetelor!
Eu am facut scoala la Kinetics si sunt multumita de rezultate. Va recomand tuturor celor care inca nu si-au gasit gel sau acryl de calitate produsele de la Kinetics. Incercati si nu veti fi dezamagite.
Sus In jos
tayssa

tayssa


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 37
Localizare : timisoara

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 19 Apr - 11:25

vreau sa stiu daca gelul de finish de la tiger este ok sin aplicata peste oja sau linner?
plsss help ca am mai avut o experienta neplacuta si cand am intrebar pe cei de la firma respectiva mi au spus ca snt bune, in schimb aplicat peste oja se crapa, este vorba de DIAMOND,
spuneti mi daca se poate aplica cu incredere, fara surprize, peste oja, gelul de la tiger
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 19 Apr - 12:28

tayssa, eu folosesc Ultra Finish-ul de la Diamond si peste oja si s-a crapat niciodata Smile
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 19 Apr - 12:39

nu s-a crapat* Smile
Sus In jos
andra_b




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 01/12/2009

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 19 Apr - 23:27

Toate sunt ok daca lasi oja sa se usuce perfect Wink
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 21 Apr - 5:06

Tushky a scris:
tayssa, eu folosesc Ultra Finish-ul de la Diamond si peste oja si s-a crapat niciodata Smile
la mine s-a crapat dar cred ca a fost din cauza ca nu era oja uscata perfect si plus ca am dat pe toata suprafata unghiei cu oja, nu a fost doar un model micut zambet larg
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 21 Apr - 8:46

sigur nu a fost oja uscata bine :D
Sus In jos
beautyx




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptySam 24 Apr - 14:09

Buna fetelor, in sfarsit am timp sa scriu cateva cuvinte.. ! va citesc de mult Very Happy si vreau sa incep si eu sa lucrez cu unghii false, cu geluri uv in special.... pana acum m-am jucat un pic cu oja si vad ca pot sa trec la urmatorul nivel: gelurile!
Aveam de gand sa cumpar un kit cu geluri de la SNC. Nu am vazut pe aici sa ziceti ceva de ele.. dar poate stiti. Sunt bune? le-ati folosit? Mi se par mai accesibile la pret pentru ca le pot lua din Italia. Sau poate stiti alta firma buna din Italia...

Si inca un lucru! Sunt din Brasov! bounce
Sus In jos
anisa

anisa


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 24/04/2010
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyDum 25 Apr - 0:00

Buna, fetele! Eu sunt noua pe acest forum si vreau sa va spun ca, de cand l-am gasit pe net, mi-a placut foarte mult. As vrea sa va intreb daca gelurile de la crystal nails au o tehnica diferita de aplicare? Eu am folosit la curs nail creation, insa sunt destul de scumputze. Pe site-ul celor de la crystal nails am observat ca nu au gel de baza, doar de constructie.. Se poate folosi cel de constructie si ca baza? Si este ok sa combini geluri de firme diferite intre ele? Va multumesc!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyDum 25 Apr - 5:32

anisa a scris:
Buna, fetele! Eu sunt noua pe acest forum si vreau sa va spun ca, de cand l-am gasit pe net, mi-a placut foarte mult. As vrea sa va intreb daca gelurile de la crystal nails au o tehnica diferita de aplicare? Eu am folosit la curs nail creation, insa sunt destul de scumputze. Pe site-ul celor de la crystal nails am observat ca nu au gel de baza, doar de constructie.. Se poate folosi cel de constructie si ca baza? Si este ok sa combini geluri de firme diferite intre ele? Va multumesc!

Buna Anisa marci de produse pentru gel - Pagina 2 986516

Ma bucur mult ca iti place forumul Smile

Ca sa iti raspund la intrebari iti spun ca am lucrat cu Crystal si tehnica o poti vedea la step by step-urile pe care le-am facut pe forum. Tehnica este aceea pentru geluri 3 in 1, insa trebuie sa folosesti si lichidele de pregatire Smile

Cat despre combinarea gelurilor.... depinde de firma. De exemplu, atunci cand am combinat OPI cu allta firma nu a rezistat bine pe unghii. marci de produse pentru gel - Pagina 2 457715
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyDum 25 Apr - 5:44

beautyx a scris:
Buna fetelor, in sfarsit am timp sa scriu cateva cuvinte.. ! va citesc de mult Very Happy si vreau sa incep si eu sa lucrez cu unghii false, cu geluri uv in special.... pana acum m-am jucat un pic cu oja si vad ca pot sa trec la urmatorul nivel: gelurile!
Aveam de gand sa cumpar un kit cu geluri de la SNC. Nu am vazut pe aici sa ziceti ceva de ele.. dar poate stiti. Sunt bune? le-ati folosit? Mi se par mai accesibile la pret pentru ca le pot lua din Italia. Sau poate stiti alta firma buna din Italia...

Si inca un lucru! Sunt din Brasov! bounce
Buna flower
Pot sa-ti raspund eu in legatura cu gelurile SNC.
Nu-ti recomand deloc sa le achizitionezi No ...nu sint bune de nimika. Mad
Eu mi-am comandat ,au fost primele mele geluri ce le-am folosit,dar din cauza lor mi-am pierdut multe cliente pale
Aderenta era asa de slaba ca dupa 2 zile se desfacea gelul pe jumate de unghie affraid
Stiu ca oferta pare atragatoare ,dar nu-ti recomand delok.
Am vazut ca esti din Brasov cheers ,si eu la fel.
Daca vrei poti gasi produsele de la Janet,la magazinul cu vinzare,din oras.
Gelurile Janet sint bune,aderenta buna,se lucreaza usor,iar raport pret calitate e ok.
Poti sa mai incerci gelurile de la Juliana Nails, eu astea le folosesc acuma,csi sint foarte multumita de ele, si clientele sint incintate de geluri.
Aderenta excelenta, prelucrare usoara, unghii de durata. Very Happy
sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile. Wink
Sus In jos
anisa

anisa


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 24/04/2010
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyDum 25 Apr - 11:44

Admin_Coralia a scris:
anisa a scris:
Buna, fetele! Eu sunt noua pe acest forum si vreau sa va spun ca, de cand l-am gasit pe net, mi-a placut foarte mult. As vrea sa va intreb daca gelurile de la crystal nails au o tehnica diferita de aplicare? Eu am folosit la curs nail creation, insa sunt destul de scumputze. Pe site-ul celor de la crystal nails am observat ca nu au gel de baza, doar de constructie.. Se poate folosi cel de constructie si ca baza? Si este ok sa combini geluri de firme diferite intre ele? Va multumesc!

Buna Anisa marci de produse pentru gel - Pagina 2 986516

Ma bucur mult ca iti place forumul Smile

Ca sa iti raspund la intrebari iti spun ca am lucrat cu Crystal si tehnica o poti vedea la step by step-urile pe care le-am facut pe forum. Tehnica este aceea pentru geluri 3 in 1, insa trebuie sa folosesti si lichidele de pregatire Smile

Cat despre combinarea gelurilor.... depinde de firma. De exemplu, atunci cand am combinat OPI cu allta firma nu a rezistat bine pe unghii. marci de produse pentru gel - Pagina 2 457715

Iti multumesc frumos pentru raspuns, Coralia!

Am intrebat de gelurile Crystal deoarece, ultima data cand am fost la intretinere, am mers la un salon unde foloseau produse de la Crystal si mi-au placut tare mult. Acum nu pot sa afirm ca produsele au fost cele mai bune sau mana manichiuristei, insa unghiutele mele au aratat super timp de aproape 4 saptamani si nu mi-a intrat aer deloc la ele. Acum trebuie sa ma gandesc bine ce produse voi folosi.

Sa stiti ca toate faceti niste unghiute minunate si va admir pentru asta!
Sus In jos
beautyx




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyDum 25 Apr - 13:29

elkana30 a scris:
beautyx a scris:
Buna fetelor, in sfarsit am timp sa scriu cateva cuvinte.. ! va citesc de mult Very Happy si vreau sa incep si eu sa lucrez cu unghii false, cu geluri uv in special.... pana acum m-am jucat un pic cu oja si vad ca pot sa trec la urmatorul nivel: gelurile!
Aveam de gand sa cumpar un kit cu geluri de la SNC. Nu am vazut pe aici sa ziceti ceva de ele.. dar poate stiti. Sunt bune? le-ati folosit? Mi se par mai accesibile la pret pentru ca le pot lua din Italia. Sau poate stiti alta firma buna din Italia...

Si inca un lucru! Sunt din Brasov! bounce
Buna flower
Pot sa-ti raspund eu in legatura cu gelurile SNC.
Nu-ti recomand deloc sa le achizitionezi No ...nu sint bune de nimika. Mad
Eu mi-am comandat ,au fost primele mele geluri ce le-am folosit,dar din cauza lor mi-am pierdut multe cliente pale
Aderenta era asa de slaba ca dupa 2 zile se desfacea gelul pe jumate de unghie affraid
Stiu ca oferta pare atragatoare ,dar nu-ti recomand delok.
Am vazut ca esti din Brasov cheers ,si eu la fel.
Daca vrei poti gasi produsele de la Janet,la magazinul cu vinzare,din oras.
Gelurile Janet sint bune,aderenta buna,se lucreaza usor,iar raport pret calitate e bun.
Poti sa mai incerci gelurile de la Juliana,eu astea le folosesc acuma,si sint foarte multumita de ele,si clientele sint incintate de geluri.
Aderenta excelenta,prelucrare usoara,unghii de durata. Very Happy
sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile. Wink


ITI MULTUMESC foarte mult!.. o sa lucrez de la bun inceput cu geluri de calitate.. datorita voua! Laughing
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 4 Mai - 8:13

Am tot citit mesajele voastre si vad ca parerile sunt impartite,nu ma pot hotari deloc oftat Sunt foarte curioasa de produsele de la Janet.Daca foloseste cineva imi poate spune ceva de ele va rog pt ca sincer ca pret mi se par ok si chiar as vrea sa lucrez cu ele.Am incercat 2mbeauty,dar singurul care mi sa parut mai bun a fost gelul3 in 1,cel alb facea bule.credeam ca e din vina mea,insa am vazut pe forum ca au mai patit si alte fete.va pup dulce!
Sus In jos
Bianca




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 10/02/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 4 Mai - 8:33

Foloseste careva dintre voi gelurile de la K-line?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 4 Mai - 8:34

Ally.vs, eu am incercat doar FiberGel Transparent pe unghiile naturale si deocamdata se comporta bine.Nu prea imi place ca are vascozitatea cam mica, dar in rest e ok. Despre restul produselor cred ca Beky ar putea sa-ti dea mai multe detalii Razz
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyDum 9 Mai - 11:37

Fetelor, a folosit careva Extension Gel de la Janet? Vreau sa stiu daca rezista bine extensiile cu el si cum se foloseste(intre baza si modelare?). Smile
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai - 3:14

Buna Tushky!
Eu am folosit gelul Extension si cel Beige si cel transparent.
Unghiile rezista destul de bine.Se aplica dupa cel de aderebnta si peste se lucreaza normal cu modelare.
Singurul inconvenient este ca viscozitatea este medie,si cam curge pe sablon... Sad
Deci nu poti lucra toate 5 unghii deodata.Eventual lucrezi consecutiv la ambele miini...incepi 1 unghie,pui sub lampa...a 2 mina alta unghie...tot asa.
Sau poti incerca de la Tiger,are cu viscozitate mare...vorbeste cu Tina.
sper ca te-am putut ajuta. Very Happy
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai - 3:55

Bianca a scris:
Foloseste careva dintre voi gelurile de la K-line?



buna..eu folosesc geluri de la K-line,deocamdata is multumita de ele.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai - 9:23

Coralia, sau cei care au incercat Crystal Nails, ce gel imi recomandati de la ei? Merci.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai - 12:29

woozy a scris:
Coralia, sau cei care au incercat Crystal Nails, ce gel imi recomandati de la ei? Merci.
Buna woozy, eu am folosit de la ei Builder Gel Xtreme Clear, insa eu iti recomand cu caldura Allround Gel Blue de la Tiger, pentru ca are o aderenta mai buna. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyLun 10 Mai - 13:30

Admin_Coralia a scris:
woozy a scris:
Coralia, sau cei care au incercat Crystal Nails, ce gel imi recomandati de la ei? Merci.
Buna woozy, eu am folosit de la ei Builder Gel Xtreme Clear, insa eu iti recomand cu caldura Allround Gel Blue de la Tiger, pentru ca are o aderenta mai buna. Smile
si eu tot pe cel de la tiger :D
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 11 Mai - 5:09

da. as fi cumparat fara sa stau pe ganduri de la tiger nails, mai ales ca nimeni nhu a avut nimic de reprosat. dar mi se pare cam mare diferenta de pret Embarassed multumesc frumos
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 11 Mai - 9:44

woozy a scris:
da. as fi cumparat fara sa stau pe ganduri de la tiger nails, mai ales ca nimeni nhu a avut nimic de reprosat. dar mi se pare cam mare diferenta de pret Embarassed multumesc frumos
s
da dar calitatea este secretul care tine clientele fidele si sa aduca altele noi.eu de exm iau 60 ron cu tot cu model aplicatul si sa stii ca nu sunt aia care am cate 4 cliente zilnic insa tot imi ies si bani peste .fa-ti un calcul si achizitioneaza ceva de calitate.mult succes in continuare
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 11 Mai - 10:38

si eu tot 60 ron iau. si folosesc de la janet deocamdata. eu nu am strans banuti pentru ca pana acum cateva saptamani am facut pe gratis ca sa prind experienta. m-ati pus pe ganduri tare Surprised
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 11 Mai - 13:50

woozy a scris:
si eu tot 60 ron iau. si folosesc de la janet deocamdata. eu nu am strans banuti pentru ca pana acum cateva saptamani am facut pe gratis ca sa prind experienta. m-ati pus pe ganduri tare Surprised


Si eu la fel am procedat la inceput. E un lucru bun, inseamna ca iti iubesti meseria si nu doresti doar bani din acest job. Produsele de la Tiger Nails le poti lua in vizor pentru pe viitor pt ca iti vor usura munca si vei avea multumiri chiar si din partea clientelor: vor simti si ele diferenta. Mult succes!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMar 11 Mai - 21:51

Woozy , te intelegem pentru ca fiecare dintre noi am procedat asa la inceput, insa iti zic ca si eu cautam sa imi schimb gelurile pt ca nu le mai gaseam pe celelalte , si am testat janet, cristal si Juliana Nails (Tiger Nails), nu mi s-a parut mare diferenta la pret intre cristal si Juliana dar la felul in care se lucreaza, clar ca Juliana se lucreaza mai usor, la cristal daca te grabesti adica faci o constructie in timp normal face bule si e foarte greu la mana. Janet e usor de lucrat dar nu am fost multumita de rezistenta unghiilor construite. Aaaaaa si era sa uit: la cristal trebuie sa iti cumperi si lichidele de pregatire de la ei ca sa fii sigura ca iese o treaba buna, prin lichide de pregatire ma refer la nail prep si primer.

Deci sfatul meu este sa continui cu janet pana stringi bani de Juliana, oricum de la Tiger Nails poti sa iti iei pentru inceput Bonding Gelul si Allround Blue ( 15 sau 50g ) si nu ai nevoie de altceva.
Eu maine sau saptamana viitoare vin in Galati (trebuie sa ajung la ITM pentru ca am aflat abia acum ca am fost in somaj tehnic in noiembrie si decembrie, trebuie sa scot cartea de munca ca am lucrat pt niste nesimtiti: Alex&Comp) si daca vrei iti aduc eu lichidele mele, builder cel clear1 si 5 g de sigilare de la cristal sa le testezi si tu sa vezi.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 12 Mai - 2:17

pai am facut aseara comanda pentru ca ma si grabeam. am facut bubitza si am luat de la crystal nails gel de constructie si unul pentru french ca al meu e oribil. inrosit oricum dupa ce am vorbit cu lilishor, m-am hotarat sa iau de la crystal pentru clientele care vor mai ieftin si de la tiger pentru cine vrea calitatea. dar mai astept un picut. acum chiar nu mai aveam deloc gel. iulia, esti cea mai tare . ms ms yeee!
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 12 Mai - 12:19

lilishor io io ioooo \:D/
fetele mi-a venit o idee ...bineinteles daca vreti.. haideti sa ne intalnim toate intr-un oras undeva ... sa stam 2-3-4 ore sa schimbam pareri treburi de astea zambet larg hi hi hi
Ce ziceti ?
Daca vreti eu am o sala mareee de curs unde ne putemn gasi , numai ca e in galati :D
si nu neaparat in cursul sapatamnii ci duminica Basketball "uat du iu sei?" bounce pup fetel
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyMier 12 Mai - 15:11

Lilishor a scris:
lilishor io io ioooo zambet larg
fetele mi-a venit o idee ...bineinteles daca vreti.. haideti sa ne intalnim toate intr-un oras undeva ... sa stam 2-3-4 ore sa schimbam pareri treburi de astea zambet larg hi hi hi
Ce ziceti ?
Daca vreti eu am o sala mareee de curs unde ne putemn gasi , numai ca e in galati :D
si nu neaparat in cursul sapatamnii ci duminica Basketball "uat du iu sei?" bounce pup fetel

Lilishor,

Cred ca ideea ta este SUPER! bravo!
Mi-ar face mare placere sa organizam asa o intalnire si sa ne cunoastem si personal cat mai multe dintre noi! visez cu ochii desch
Doar sa planificam din timp data ca sa putem sa ajungem cat mai multe!
Deci, daca se deshide o lista, eu ma inscriu deja! zambet larg
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyJoi 13 Mai - 1:53

Vin si eu ca e aproape de mine:) si imi place sa ma plimb
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyJoi 13 Mai - 8:33

Si eu viiiin. adica raman si eu acasa si va astept ras
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyJoi 13 Mai - 11:09

woozy noi amenajam sala Smile))))
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 EmptyVin 14 Mai - 0:11

iti amenajez freza Basketball
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Continut sponsorizat





marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
marci de produse pentru gel
Sus 
Pagina 2 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Produse IBD
» PRODUSE GET NAILS
» Produse Tiger Nails

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: