***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!

In jos 
+37
ani015
cornellia
reguli
jasmyne
raluca.ralook
mentorxp
blondynails
shining_nails
alee
luminitache
crisuliciu
Helga
Lilishor
Maria D.
valma
beautyx
elenus84
mery
woozy
ally.vs
Tushky
Aly's
unghiifalseploiesti
Moderator_iulia_vero
Andreea S.
Anushka
Moderator_TigerNails
Elisza Nails
raluca is
aurita87
Beky
Admin_Coralia
gabriela89
antonia_simpf
elkana30
roxybarbu
Flory_
41 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyJoi 11 Mar - 13:59

Astazi am incercat produsele primite ca premiu, si vreau sa va impartasesc si voua parerea mea! In primul rand am testat Quick Finish-ul chiar pe unghiile mele dupa ce le-am pilit putin (am o saptamana de la intretinere). Straluceste foarte frumos!Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! IMG_4661
Apoi am testat gelul de constructie si gelul alb pt french! Cu gelul de constructie se lucreaza foarte usor, se autoniveleaza si am senzatia ca e oarecum..."cauciucat" Cel de french, se aplica si el usor, se intinde frumos, nu se sfarma la finisare ... va las sa vedeti cam ce a iesit!Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! IMG_4665 La urmatoarrea clienta, am testat si tipsurile, lipiciul, Ghilotina, bonding gelul... Iata pas cu pas ce a iesit!Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! IMG_4670Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! IMG_4671
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! IMG_4672Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! IMG_4675
Dupa asta, mai urma sa pun finishul ,cand, clienta ma roaga sa-i sterg modelul pt ca i se pare prea incarcat, ca este un model de ocazie, iar ea se imbraca doar sport... Asa ca... am facut o poza ca sa nu spun ca am muncit degeaba... si am sters modelul... A ramas din:( vreu un model incarcat ca mie imi plac modelele incarcate...) un banal french!Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! IMG_4677
Sus In jos
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 2:41

Foarte frumoase unghiutele
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 5:15

Superb ti-a iesit Flory flower
Pacat de floricele inima franta
Erau foarte frumoase...banuiesc ca te-ai cam suparat nervos
Am patit si eu cu 1 clienta... increzut ...dupa ce i-am facut modelul cu turquise,s- a gindit ca vrea mov defapt... surprins
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 5:25

Va arat si eu unghiutele mele realizate cu gelurile Juliana Nails(de la Tiger Nails) flower Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Poze014
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 5:34

Am incercat sa vad cum arata pe unghiile mele facut stiletto scoate limba
Ce ziceti?Va place?... inrosit
Momentan doar unghiile mici scoate limba Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Poze015Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Poze017
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 5:54

Si acuma unghiutele realizate totalmente cu gelurile Tiger indragostit Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Poze004....Am indepartat cutilculele...am matuit unghiile...am aplicat Primer,Bonding gel.Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Poze005...am aplicat sabloanele si am construit extensiile...Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Poze006...cam ciudat arata pina definesti forma...Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Poze007...si finalul zambet subtil
Am folosit Bonding Gel pentru aderenta,pentru exstensie am folosit Allround Gel Blue,iar pentru un efect de camuflaj am folosit ACF Gel Pink.
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 10:41

Foarte frumos fetelor!
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 11:15

ce frumos e modelul, elkana!!! e pictura sau stampiluta?
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 11:40

Multumesc Gabriela sarut
E pictat cu gel extra alb,iar punctuletele colorate sint cu vopsele acrilice. indragostit
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 12:44

elkana30 a scris:
Multumesc Gabriela sarut
E pictat cu gel extra alb,iar punctuletele colorate sint cu vopsele acrilice. indragostit

Cu gel?!?! wow... oricum...superb! Explica-mi si mie, pls, cum l-ai facut Smile) cu spot swirl? sau cu pensula? gelul e gel normal, nu? sau e 3D? cand am vazut poza pe forum am incercat si eu pe o unghia sa fac cu oja Smile) Dar nu am reusit Razz

O seara placuta! flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 15:37

elkana30 a scris:
Multumesc Gabriela sarut
E pictat cu gel extra alb,iar
punctuletele colorate sint cu vopsele acrilice. indragostit


Foarte frumos modelul, Elkana. Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 872586 Gelul alb Ultra Grip de la Tiger Nails e ca o
vopsea...foarte frumos. Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 872586 Cu el am facut tutorialul cu french-ul nins. O sa postez si un french normal facut cu Ultra White Gel.
Eu iubeeeeeesc gelul Allround Blue Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 872586 Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 872586 Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 872586 ...il folosesc mai ales atunci cand am picturi si sclipici. Pentru aderenta folosesc Bonding Gel, pentru unghii cu aspect natural, rozaliu folosesc Prima Pink Gel, iar pentru camouflage folosesc ACF Pink.

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Icon_flower Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Icon_flower Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 16:05

Flory, iti multumim mult ca ne-ai prezentat unghiile facute cu premiul :D

Iti dorim mult succes pe mai departe! Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Icon_cheers
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 16:57

Va prezint si eu un step by step cu gelurile Juliana Nails:
Am pregatit unghiile (dezinfectare, degresare, impingerea si indepartatea cuticulelor de pe suprafata unghiei).

Dupa pregatire, care este FOARTE importanta, am indepartat modelul de pe unghii si am nivelat gelul, timp in care am inlaturat si luciul, printr-o usoara pilire a suprafetei unghiilor naturale.

Am indepartat praful, am aplicat Bonding Gel si am intarit timp de 1 minut in lampa

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 1_bond10

Apoi am aplicat un strat subtire de Prima Pink Gel, pe care l-am tinut in lampa 2 minute si apoi am degresat

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 2_ader10

Am inlaturat luciul prin pilire, pr ca gelul sa aiba aderenta (deoarece, dupa cum stiti, gelul adera pe o suprafata aspra, nelucioasa)

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 3_ader10

Am aplicat french-ul Ultra White French Gel

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 4_fren10

Apoi un strat mai gros de Prima Pink

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 5_prim10

Am pilit pt a uniformiza

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 6_befo10

Am facut modelul si am aplicat gelul de sigilare si ulei de cuticule

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 7_roz10



Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Dscn8710

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 10_ung10

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 9_fina10


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Mar 30 Mar - 15:02, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 22:29

Ce-mi plac step by step-urile Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 12 Mar - 23:08

Super Coralia! flower
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptySam 13 Mar - 6:08

multumim coralia >:D< au iesit f fumoase unghiutele si f finute
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptySam 13 Mar - 15:08

antonia_simpf a scris:
Super Coralia! flower

aurita87 a scris:
multumim coralia >:D< au iesit f fumoase unghiutele si f finute

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! 896185 Va multumesc Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyDum 14 Mar - 5:58

Superbe Coralia indragostit
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyLun 15 Mar - 12:58

Am folosit si eu produsele de la Tiger Nails si iata ce a iesit:

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Dscf5035g


Imi place mult Gelul trifazic transparent (Allround Gel Blue). M-a ajutat la constructia extensiilor deoarece este foarte flexibil, asa ca am realizat curba C mult mai usor si este autonivelant deci nu am avut mult de pilit la finisarea unghiutelor. bravo!
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMar 16 Mar - 3:02

Foarte frumoase Elisza!
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMar 16 Mar - 3:28

Tina, poti sa imi spui te rog ce gramaj au mostrele de gel si ce geluri imi recomanzi pentru inceput?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMar 16 Mar - 13:26

roxybarbu a scris:
Tina, poti sa imi spui te rog ce gramaj au mostrele de gel si ce geluri imi recomanzi pentru inceput?

Buna Roxy!

Mostrele, datorita scopului lor, au o cantitate undeva la 3g. Insa, sunt de ajuns pentru a incerca gelul respectiv sau pentru a face cel putin un set de unghiute.
Ca sa stiu ce sa iti recomand, va trebui sa imi dai cateva detalii despre ce preferi - culoare, vascozitate - si ce doresti sa faci - tips, sablon, protectie unghia naturala. Wink


Ultima editare efectuata de catre Moderator_TigerNails in Mier 7 Apr - 7:14, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 6:21

si cu mostrele cum se procedeaza? se da comanda? cat costa...as vrea si eu sa le incerc...ca am incepu sa fiu cam dezamagita de produsele care le folosesc acum. Mad
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 7:15

ce produse folosesti acm?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 7:24

Anushka a scris:
si cu mostrele cum se procedeaza? se da comanda? cat costa...as vrea si eu sa le incerc...ca am incepu sa fiu cam dezamagita de produsele care le folosesc acum. Mad


Buna Anushka!

Pentru a testa oricare dintre gelurile noastre nu trebuie decat sa le comanzi, da!
Daca imi spui exact pe care dintre gelurile noastre ai dori sa le incerci, noi ti le vom trimite gratuit! Din punctul nostru de vedere, este normal sa testezi gratuit aceste produse pentru a te convinge de calitatile lor.
In cazul in care nu esti sigura care dintre geluri ti s-ar potrivi mai bine, atunci te rog sa imi dai ceva detalii despre ce preferi - culoare, vascozitate - si ce doresti sa faci - tips, sablon, protectie unghia naturala.
Sau, daca iti este mai usor, putem discuta aceste detalii si la telefon. Nr. meu este 0722 77 34 62 - Tina.

O zi frumoasa,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 7:47

AS DORI SI EU GEL DAR 3IN1 DACA AI?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 7:58

banderas282 a scris:
AS DORI SI EU GEL DAR 3IN1 DACA AI?

Buna!

Toate gelurile din categoria ALLROUND sunt geluri 3 in 1.
Le gasesti aici:
http://www.tigernails.ro/index.php?cat=c40_Geluri-Allround.html
Depinde insa ce preferi tu! (culoare, vascozitate, etc.) Oferta noastra este mare si in mod sigur vei gasi cel putin un gel de modelare preferat! Wink

Daca mai ai orice alte intrebari, te rog sa nu eziti sa ma contactezi!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 8:47

EU IL VREAU SA AIBE CULOAREA ROZE ASA SI SA FIE SI LUCIOS LA ULTIMUL STRAT FARA SA MAI DAU CU ALTCEVA
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 10:06

banderas282 a scris:
EU IL VREAU SA AIBE CULOAREA ROZE ASA SI SA FIE SI LUCIOS LA ULTIMUL STRAT FARA SA MAI DAU CU ALTCEVA

Ti-am trimis mesaj privat pentru detalii. bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 10:55

APROPO INCA CEVA GELUL 3IN 1 DE LA VOI SE FOLOSESTE LA FEL ADICA PREGATIREA UNGHIEI ....DAT UN STRAT SUBTIRE DE GEL 1 MIN LA LAMPA DUPA FRENCH SI DUPA I STRAT MAI GROS 3 MIN LA LAMPA SI DUPA PILIRE SI DUPA ULTIMUL STRAT SUBTIRE.INTREB CA AM VAZ MAI SUS FAC FRENCHUL DUPA PILIRE EU IL FACEAM PE PRIMUL STRAT DE GEL NEDEGRESAT E MAI USOR ASA CA II POTI DA FORMA MAI BN.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 11:16

banderas282 a scris:
APROPO INCA CEVA GELUL 3IN 1 DE LA VOI SE FOLOSESTE LA FEL ADICA PREGATIREA UNGHIEI ....DAT UN STRAT SUBTIRE DE GEL 1 MIN LA LAMPA DUPA FRENCH SI DUPA I STRAT MAI GROS 3 MIN LA LAMPA SI DUPA PILIRE SI DUPA ULTIMUL STRAT SUBTIRE.INTREB CA AM VAZ MAI SUS FAC FRENCHUL DUPA PILIRE EU IL FACEAM PE PRIMUL STRAT DE GEL NEDEGRESAT E MAI USOR ASA CA II POTI DA FORMA MAI BN.

Fiecare strat din oricare dintre gelurile noastre se tine sub lampa UV 2 minute.
Gelul french pe care tu l-ai comandat (Ultra Grip French Gel) il poti aplica ori intre straturile de modelare, ori intre modelare si finish. Depinde de cum te-ai obisnuit si de cum vrei sa arate rezultatul final.
Spre ex., tu ai comandat un gel roze transparent. Asta inseamna ca, daca aplici frenchul intre straturile de modelare, intensitatea albului tot poate fi putin afectata de rozeul de la modelare. Daca insa il vei aplica intre modelare si finishul transparent, albul frenchului va fi la fel de intens.
Deci, cum spuneam, depinde de metoda ta de lucru si de ceea ce doresti sa iasa la final. Din punct de vedere tehnic, gelurile Juliana Nails iti permit sa te "joci" cu ele.
Cu gelurile, vei primi oricum si fisa cu pasii exacti de lucru! Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 11:21

MS MULT DE TOT.PROBLEMA MEA ESTE ALTA CA EU DUPA PRIMUL STRAT PUTEAM PRACTIC SA STERG PE UNDE GRESEAM DEAIA PRFEREAM PE PRIMUL STRAT SA VAD CUM O SA FAC.O SA STERG CU PENSULA INMUIATA IN CLEANER .CE ASA NU AR MERGE?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 11:36

banderas282 a scris:
MS MULT DE TOT.PROBLEMA MEA ESTE ALTA CA EU DUPA PRIMUL STRAT PUTEAM PRACTIC SA STERG PE UNDE GRESEAM DEAIA PRFEREAM PE PRIMUL STRAT SA VAD CUM O SA FAC.O SA STERG CU PENSULA INMUIATA IN CLEANER .CE ASA NU AR MERGE?

Pentru un french cat mai frumos cu un smile cat mai curat, sfatul meu este sa aplici gelul french pe suprafata matuita.
Urmezi toti pasii complet si corect de pregatire a ungiilor naturale, faci modelarea complet, degresezi, pilesti unghia ca sa ii dai forma finala, indepartezi praful de pilitura si faci frenchul. Daca nu ti-a iesit din pensula asa cum vrei, il poti corecta asa cum ai zis, nu-i problema. Dupa asta, aplici stratul de final si gata! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 12:34

MS MULT CA MI-AI ACORDAT TIMP . flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 12:38

OOOOOO Tina da' esti foarte activa in seara asta:)
Voi pune zilele astea si eu poze cu unghiute facute cu produsele Tiger, dar vreau sa iti zic ca nu doar eu sunt incantata ci si clientele mele. bounce
Deci sunt happy si parca am alt chef de facut unghiute , nu mai sunt stresata. sarut imbratisare
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 12:43

VAI TINA, CAND VAD ASA NUMAI VORBE DE BINE PARCA NU MAI AM RABDARE SA AJUNGA MONSTRELE SA VAD DIFERENTA. POATE ASA SCAP SI EU DE STRES CA MA GANDESC: OARE AU CRESCUT FRUMOS? OARE I-A CAZUT VREO UNGHIE?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 13:20

iulia_vero a scris:
OOOOOO Tina da' esti foarte activa in seara asta:)
Voi pune zilele astea si eu poze cu unghiute facute cu produsele Tiger, dar vreau sa iti zic ca nu doar eu sunt incantata ci si clientele mele. bounce
Deci sunt happy si parca am alt chef de facut unghiute , nu mai sunt stresata. sarut imbratisare

Hehe! Vero, incerc sa recuperez saptamana trecuta ca nu am apucat sa intru deloc! zambet larg
Ma bucur tare mult ca si in cazul tau, atat tu, cat si clientele tale sunteti fericite cu produsele noastre! imbratisare
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 14:11

vai am scris cu picioarele mai sus ma scuzati va rog am apasat pe alta tasta si mi-a sarit space-ul scuze No
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 14:18

Andreea Lungu a scris:
vai am scris cu picioarele mai sus ma scuzati va rog am apasat pe alta tasta si mi-a sarit space-ul scuze No

Andreea,

Am mai facut eu cateva modificari ca sa se inteleaga mai bine ce ai vrut sa zici! Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyMier 7 Apr - 14:19

Va pun si eu constructia mea de azi cu Tiger Nails :D

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Dscn9510
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyJoi 8 Apr - 3:17

Moderator_TigerNails a scris:
Andreea Lungu a scris:
vai am scris cu picioarele mai sus ma scuzati va rog am apasat pe alta tasta si mi-a sarit space-ul scuze No

Andreea,

Am mai facut eu cateva modificari ca sa se inteleaga mai bine ce ai vrut sa zici! Wink
MS MULT I love you
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyJoi 8 Apr - 3:22

[quote="Admin_Coralia"]Va pun si eu constructia mea de azi cu Tiger Nails :D

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Dscn9510[/quote


Cum ai facut french-ul cu sclipici, Coralia? Tot cu metoda aceea cu care ai postat step by step? Ca tare frumos a iesit!!! Si eu am facut ieri french cu sclipici :D
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyJoi 8 Apr - 8:43

SOOOPER TARE MODELUL FELICITARI
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyJoi 8 Apr - 8:44

CORALIA VROIAM SA TE INTREB.IN CE PROGRAM ITI PERSONALIZEZI POZELE CA IMI PLACE SCRISUL CARE IL AI.CUMVA IN EXCEL?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyJoi 8 Apr - 13:03

gabriela89 a scris:
Cum ai facut french-ul cu sclipici, Coralia? Tot cu metoda aceea cu care ai postat step by step? Ca tare frumos a iesit!!! Si eu am facut ieri french cu sclipici :D

Buna Gabriela!
French-ul cu sclipici l-am facut cum am aratat in step by step. O sa mai fac unul doar cu french, ca sa fie mai clar.


Andreea Lungu a scris:
CORALIA VROIAM SA TE INTREB.IN CE PROGRAM ITI PERSONALIZEZI POZELE CA IMI PLACE SCRISUL CARE IL AI.CUMVA IN EXCEL?

Buna Andreea!

M-ai intrebat de program; lucrez cu Picasa Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyJoi 8 Apr - 14:03

si daca te rog mi-l poti trm si mie eventual pe mess ca nu il pot lua de pe net Sad
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 9 Apr - 5:57

AM PROBAT GELUL TINA E SOOOPER TARE.DUPA CE IL TERMIN PE CEL ACRE IL AM DEJA VOI COMANDA.MS MULT PENTRU MONSTRE
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 9 Apr - 6:22

Andreea Lungu a scris:
AM PROBAT GELUL TINA E SOOOPER TARE.DUPA CE IL TERMIN PE CEL ACRE IL AM DEJA VOI COMANDA.MS MULT PENTRU MONSTRE

Super, Andreea! Ma bucur tare mult ca esti incantata! Cu mare placere, te asteptam oricand doresti!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 9 Apr - 6:25

Andreea, da-ne mai multe detalii ca ne-ai facut curioase Smile ce iti place la el ?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! EmptyVin 9 Apr - 6:40

SE APLICA FOARTE USOR SI ARE UN LUCIU EXTRAORDINAR, IAR FRENCHUL NU MAI ZIC - E UN ALB FOARTE INTENS. IN SFARSIT VOI FACE FRENCHUL FARA STRES. DAR SUNT CAM SUPARATA CA AM LUAT DEJA GEL SI ACUM TRB SA ASTEPT SA LE TERMIN. DUPA LE VOI ACHIZITIONA. SUNT SCUMPICELE DAR BUNE.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! Empty

Sus In jos
 
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Produse Tiger Nails
» PRODUSE GET NAILS
» Cursuri, Seminarii si Evenimente

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Concurs-
Mergi direct la: