***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!

In jos 
+37
ani015
cornellia
reguli
jasmyne
raluca.ralook
mentorxp
blondynails
shining_nails
alee
luminitache
crisuliciu
Helga
Lilishor
Maria D.
valma
beautyx
elenus84
mery
woozy
ally.vs
Tushky
Aly's
unghiifalseploiesti
Moderator_iulia_vero
Andreea S.
Anushka
Moderator_TigerNails
Elisza Nails
raluca is
aurita87
Beky
Admin_Coralia
gabriela89
antonia_simpf
elkana30
roxybarbu
Flory_
41 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 8:59

Pun si eu 2 poze facute cu produse de la Tiger nails, cele colorate sunt a unei colege de a mea (face unghiute) dar care nu prea are rabdare si care in timp ce pregatesc unghia si in timp ce fac modelul se gandeste si razgandeste ca parca ar vrea ceva cu liniute apoi cu puncte, ba nu flori mari, sau nu niste pete mari colorate. confused asa ca modelul e abstract dar poate data viitoare o leg la ochi si ii fac o surpriza. Si in cealalta poza sunt unghiutele mele mici si facute de mine dar care sunt cam in ceata, hmmm nu stiu cand imi voi lua un aparat foto mai bun.

In orice caz imi plac foarte mult aceste geluri si sincera sa fiu mie nu mi se par deloc cam scumpe, pt ca pe gelurile care le foloseam inainte dadeam mai multi bani ex. 290 pe un gel de constructie la 50 ml, cel de luciu la 50 ml la fel , si baza de 15 ml -120, primer 100.

Deci sunt chiar super tari din toate punctele de vedere. Noroc de forumul asta ca altfel si acum eram stresata ca nu aveam gel si nici la cursul de nail art nu ajungeam.
HAHAHAHA
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 9:07

mda pozele nu-s si ala mic care rade nu stiu ce cauta acolo scratch
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Manichiura033d
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Manichiura037

mmmmmm sunt primele mele poze puse. Coralia te rog sa le faci tu mai mici
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 12:29

Foarte frumoase Vero! Mai ales primele, cele ascutite! indragostit

Pacat ca ale tale nu se vad asa clar... inima franta
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 9 Apr - 12:52

WOW Iulia, mie imi plac foaaaaaaarte mult modelele abstracte. Vezi ce bine ca ai venit la curs? Uite ce modele minunate faci Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Icon_biggrin
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 12 Apr - 10:38

Multumesc Tina si Coralia , dar oricum o sa ma perfectionez eu vara asta si atunci sa ma felicitati, ca acum inca-s cam nepriceputa. bravo!
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 13 Apr - 8:19

Coralia, am si eu o nelamurire in legatura cu realizarea french-ului...

Ai scris asa :

"Am inlaturat luciul prin pilire, pr ca gelul sa aiba aderenta (deoarece, dupa cum stiti, gelul adera pe o suprafata aspra, nelucioasa)" - te refereai aici la acest gel pt french pe care tu l-ai utilizat?

Intreb pt ca eu la curs nu am invatat ca trebuie sa facem french-ul peste o suprafata matuita si ma intreb daca metoda mea este gresita.
Eu pilesc usor unghia naturala , aplic stratul de baza, cover gel si fac frenchul cu gel de french, aplic stratul de constructie apoi pilesc pt uniformizare si aplic gel de finish.

Elisza, tu cum procedezi? Stiu ca tu utilizezi si geluri Nail Creation.


Va multumesc!
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 13 Apr - 8:22

si inca o intrebare... gelurile colorate le aplicati pe suprafata matuita sau nu?
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 13 Apr - 8:30

... am mai citit pe forum...Beky am vazut ca face french-ul ca mine cu exceptia ca in exemplul ei nu era si un cover gel :D


"Apoi un strat subtire din gelul de aderenta, dupa care facem pe fiecare deget in parte frenchul din gel alb"
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 13 Apr - 11:13

unghiifalseploiesti a scris:
Coralia, am si eu o nelamurire in legatura cu realizarea french-ului...

Ai scris asa :

"Am inlaturat luciul prin pilire, pr ca gelul sa aiba aderenta (deoarece, dupa cum stiti, gelul adera pe o suprafata aspra, nelucioasa)" - te refereai aici la acest gel pt french pe care tu l-ai utilizat?

Intreb pt ca eu la curs nu am invatat ca trebuie sa facem french-ul peste o suprafata matuita si ma intreb daca metoda mea este gresita.
Eu pilesc usor unghia naturala , aplic stratul de baza, cover gel si fac frenchul cu gel de french, aplic stratul de constructie apoi pilesc pt uniformizare si aplic gel de finish.

Elisza, tu cum procedezi? Stiu ca tu utilizezi si geluri Nail Creation.



Va multumesc!

Buna, aici am vorbit despre un gel care nu este de constructie. In cazul acesta el se prinde mai bine pe unghia matuita, in sensul ca nu se strange. Gelul de constructie se aplica asa cum ai spus. Smile

Referitor la a doua intrebare, eu aplic gelurile colorate pe suprafata matuita Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 11:53

Tina, am si eu o rugaminte ,am intrat pe site la voi sa imi comand niste mostre dar nu stiu pe care sa le aleg asa ca te rog sa ma ajuti......vreau un gel de aderenta,unul pentru constructie ,poate un pic mai vascos care sa NU CURGA si unul pentru french, ma poti ajuta? Ce imi recomanzi?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 12:02

roxybarbu a scris:
Tina, am si eu o rugaminte ,am intrat pe site la voi sa imi comand niste mostre dar nu stiu pe care sa le aleg asa ca te rog sa ma ajuti......vreau un gel de aderenta,unul pentru constructie ,poate un pic mai vascos care sa NU CURGA si unul pentru french, ma poti ajuta? Ce imi recomanzi?

Buna Roxy! fac cu mana

Iti recomand dupa cum urmeaza:
1. Bonding Gel - pt aderenta
2. Allround Gel Blue (transparent) SAU Prima Allround Gel Pink (roze) - pt. constructie
3. Ultra Grip French Gel - pt french.

Pentru a-ti putea trimite mostrele, te rog sa imi trimiti intr-un mesaj privat datele tale de contact (nume, adresa livrare si nr. telefon) sau sa te inregistrezi pe www.tigernails.ro si sa dai comanda acolo.

O seara frumoasa in continuare,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 12:20

Buna Tina,

Ti-am lasat un pm
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 14 Apr - 13:16

roxybarbu a scris:
Buna Tina,

Ti-am lasat un pm

Buna Roxy,

si eu, tie! zambet larg
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 5 Mai - 12:41

ce cantitate au mostrele ? imi ajung pt 10 unghii ? Very Happy ms anticipat
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 5 Mai - 20:46

aly, nu stiu cat au, dar mie 2 mostre mi`au ajuns pentru 2 seturi de unghii construite si o intretinere :D
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 5 Mai - 22:42

ms Tushky Very Happy
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyJoi 6 Mai - 0:19

Aly eu am facut o constructie cu mostrele de la Tina si mai am in cutiute dar nu stiu daca imi mai ajung la o umplere! Produsele sunt foarte, foarte bune! Incearca-le cu incredere!
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyJoi 6 Mai - 10:55

Hmmm cred k m-ati convins Smile Oricum e foarte tare chestia asta cu mostrele. Bravo Tiger Nails !
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyJoi 6 Mai - 10:58

Aly's a scris:
Hmmm cred k m-ati convins Smile Oricum e foarte tare chestia asta cu mostrele. Bravo Tiger Nails !

Multumim Aly's!
Te asteptam sa le incerci oricand doresti! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 7 Mai - 0:14

Fetelor m-ati convins sa incerc si eu gelurile de la Tiger Nails, numai prin step by step-urile Coraliei, Elkana30 si Flory. O sa comand si eu ceva mostre si o sa las un mesaj. Pupici
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 7 Mai - 11:49

va postez si eu poza facuta cu produse de la tiger nails
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 7 Mai - 11:55

Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 21 Mai - 1:24

Am facut si eu unghiute aseara cu allround blue:d
imi place ca: gelul nu aluneca pe margini deloc chiar daca gadili unghia o gramada pana o pun la lampa.
are o culoare frumoasa tare, chiar daca e transparent dar e frumos, e special
nu raman dampuri si se pileste si usor
si ultra grip white e cel mai tare, de el sunt cel mai incantata. cel putin fata de gelul alb pe care il aveam, este foarte alb, si nu lasa brazde. nu trebuie sa il pun in strat gros ca sa iasa alb uniform. si pot sa fac si floricele cu el ca nu aluneca pana bag la lampa.:D
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 21 Mai - 7:45

Ti-am zis eu ca ai sa tzopai intr-un picior dupa ce folosesti gelurile.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 21 Mai - 8:00

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 2qbvygj
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 2h7dh80
sunt proaspete
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyDum 30 Mai - 4:50

Buna Tina!
Sper sa nu te deranjeze intrebarea mea dar am o mica curiozitate.Am inteles ca la comandarea mostrelor de la Tiger Nails transportul este gratuit,dar trebuiesc respectate anumite conditi?cum ar fi:sa depasesti o suma minima,sau sa nu ai mai multe bucati de acelasi fel,adica acelasi produs?
Multumesc aniticipat,te pup!
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyDum 30 Mai - 5:19

Dupa ce am testat gelul allround blue, am decis sa folosesc produsele de la Tiger Nails. Sunt foarte multumita de ele si le recomand tuturor! bravo!
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 1 Iun - 23:47

Va prezint extensiile realizate pe cele mai scurte unghii pina acuma,cu gelurile de la Tiger! zambet larg Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Picture081c

Uploaded with ImageShack.us[/URL din asa...
in asa[URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/picture082uh.jpg/]Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Picture082uh


Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 3:14

Buna Elkana30!
Ce gel ai folosit pt camouflage ?ca e super culoarea.
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 3:25

ally.vs a scris:
Buna Elkana30!
Ce gel ai folosit pt camouflage ?ca e super culoarea.
Buna shi tie Ally Very Happy
Am folosit ACF Gel Pink de la Tiger Nails.Este foarte frumos si camufleaza perfect cheers
Sus In jos
mery

mery


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 36

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyJoi 3 Iun - 11:03

Buna fetelor
De curand m-am hotarat sa folosesc si eu produsele tiger, mi-am am achizitionat un Allround Gel Blue dar nu pot sa imi dau seama din ce cauza atunci cand fac un model cu sclipici acesta nu se usuca bine pentru ca dupa ce las 2 - 3 min la lampa (gelu cu sclipici) scot mana sa mai dau un strat de gel si sclipiciul nu este uscat se ia pe pensula si se intinde. Care sa fie cauza ...inainte foloseam un gel transparent cu fibra de sticla si nu pateam asa ....
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyJoi 3 Iun - 11:55

mery a scris:
Buna fetelor
De curand m-am hotarat sa folosesc si eu produsele tiger, mi-am am achizitionat un Allround Gel Blue dar nu pot sa imi dau seama din ce cauza atunci cand fac un model cu sclipici acesta nu se usuca bine pentru ca dupa ce las 2 - 3 min la lampa (gelu cu sclipici) scot mana sa mai dau un strat de gel si sclipiciul nu este uscat se ia pe pensula si se intinde. Care sa fie cauza ...inainte foloseam un gel transparent cu fibra de sticla si nu pateam asa ....

Eu cu Allround Blue nu am avut nici o problema! Am patit insa o data cu fibergel de la Janet. La mine, problema a fost ca am pus prea subtire stratul de gel pe forma french-ului si nu s-a prins bine sclipiciul in el. Cand l-am pus mai gros n-am mai avut probleme. Smile
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyJoi 3 Iun - 14:59

mery a scris:
Buna fetelor
De curand m-am hotarat sa folosesc si eu produsele tiger, mi-am am achizitionat un Allround Gel Blue dar nu pot sa imi dau seama din ce cauza atunci cand fac un model cu sclipici acesta nu se usuca bine pentru ca dupa ce las 2 - 3 min la lampa (gelu cu sclipici) scot mana sa mai dau un strat de gel si sclipiciul nu este uscat se ia pe pensula si se intinde. Care sa fie cauza ...inainte foloseam un gel transparent cu fibra de sticla si nu pateam asa ....

Buna!

Motivele pentru care se poate intampla acest lucru pot fi mai multe, cum ar fi:

1. Aplici stratul de gel cu sclipici mult prea gros si atunci, datorita grosimii, particulele de sclipici incetinesc/blocheaza intarirea gelului, deci ar trebui tinut mai mult sub lampa sau, mai simplu, aplicat in strat mai subtire.
2. Dupa cum bine mentioneaza si Tushky, stratul de gel peste/in care ai aplicat sclipiciul a fost prea subtirel, in schimb sclipiciul a fost in cantitate prea mare, astfel incat nu toate particulele de sclipici s-au prins in gel - intotdeauna in aceasta situatie, cele de la suprafata ti se vor lua pe pensula atunci cand aplici urmatorul strat de gel.
3. Daca ai facut corect punctele 1 si 2, atunci poate tuburile uv nu-si mai fac treaba corect.

Eu insa sunt sigura ca greseala ta isi gaseste explicatia la punctul 2.
Iata ce poti face:
a. Aplica gelul cu sclipici cum a explicat si Coralia: amesteca putin gel cu sclipiciul dorit separat, si apoi aplica-l pe unghiute in zona si forma dorite;
b. Pe suprafata matuita, aplica un strat subtirel de gel in zona si unde doresti sa pui sclipici, presara deasupra sclipiciul, baga la lampa, inlatura cu o periuta excesul de sclipici care nu a fost prins in gel, si apoi aplica un alt strat de gel peste.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 4 Iun - 0:53

OK... M-am hotarat sa postez si eu niste poze... Eu am inceput cu unghiutele prin martie, cam asa... Sunt incepatoare, deci astept comentarii, critici orice ar fi Very Happy

Astea sunt ale mele...din pacate inca nu prea ma descurc sa-mi fac picturi cu mana stanga Razz
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 300510i

Uploaded with ImageShack.us

Si altele...
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Andreea140510

Uploaded with ImageShack.us


Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Clau22052010

Uploaded with ImageShack.us


Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Kiki13052010

Uploaded with ImageShack.us


Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Meli100310

Uploaded with ImageShack.us


Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Meli2005

Uploaded with ImageShack.us


Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Nico25052010

Uploaded with ImageShack.us


Si cred ca ajunge... ca oricum sunt cam multe Razz
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 4 Iun - 8:12

Felicitari Gabriela! cheers
Frumoase unghiute ai facut. flower
Picturile o sa-ti iasa tot mai bine cu timpul,toate am fost incepatoare.deci spor la exersat! imbratisare
Cit despre comentat... increzut ...un singur amanunt de care sa ti seama pe viitor...incearca sa pilesti un pik mai mult di lateralele unghiei,sa fie unghia usor mai ingusta,adica sa urmeze linia naturala a unghiei.
In rest foarte bine,felicitari!!! bravo!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 4 Iun - 11:36

Mi-a mai spus si Tina asta (sa pilesc ca sa urmeze linia naturala) Very Happy La ultimele mele manichiuri asa am facut... Multumesc si ptr complimente si pentru observatie! flower
Sus In jos
mery

mery


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 36

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 4 Iun - 11:39

mersi de raspunsuri fetelor...o sa incerc asa
Sus In jos
mery

mery


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 36

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 4 Iun - 11:47

mersi de raspunsuri fetelor... o sa incerc asa.

stiti cumva cum pot verifica tuburile uv daca isi fac treaba bine?
Sus In jos
mery

mery


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 36

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyVin 4 Iun - 12:12

primele mele unghiute stileto...nu au iesit perfect pentru ca de obicei tot noapte ma apuc de unghiutele mele si eram un pik obosita dar data viitoare o sa ma straduiesc mai mult (si astea sunt si primele:D>: )... astept sfaturi

https://2img.net/r/ihimizer/img405/2594/s8309182.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img163/1049/s8309176.jpg
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptySam 5 Iun - 0:37

mery a scris:
primele mele unghiute stileto...nu au iesit perfect pentru ca de obicei tot noapte ma apuc de unghiutele mele si eram un pik obosita dar data viitoare o sa ma straduiesc mai mult (si astea sunt si primele:D>: )... astept sfaturi

https://2img.net/r/ihimizer/img405/2594/s8309182.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img163/1049/s8309176.jpg
Felicitari Mery!
Ti-au iesit frumos unghiile cheers ...chiar daca le-ai facut noaptea Sleep ... Laughing
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 7 Iun - 7:36

Mery,

Felicitari si din partea mea! flower
Avand in vedere ca e prima oara cand iti faci stiletto, sa ne spui cum te descurci cu ele in comparatie cu cele clasice, pe patrat. gandesc
Spre exemplu, mie personal mi se par mult mai comode si, in plus, mi se si potrivesc mult mai frumos pe formatul mainilor mele. indragostit
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
mery

mery


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 36

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 7 Iun - 10:56

Si mie mi se par la fel...le-am avut clasice cam la fel de mari si cum lucrez destul de mult m-am cam lovit si mi-am rupt destul de urat 2 unghii nerabdator/emotionat si de aceea m-am hotarat sa incerc stiletto si nu imi pare rau...oricum de mult am vrut sa le incerc pt k am inceput sa ma plictisesc de celelalte.
Chiar imi plac si inca nu m-am lovit deloc la ele (apropo si mamei mele ii plac mai mult stiletto...doar ca zice k is prea lungi dar si celelalte erau lungi pentru ea lol! )

Asa ca fetele care vor sa incerce ... CURAJ nu o sa va para rau Very Happy
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 9 Iun - 12:04

am gasit un "defect" Very Happy la gelul allround blue scrie pe site ca nu incalzeste, dar frrrigee. dar il iertam pentru asta Basketball
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMier 9 Iun - 14:59

Woozy, gelul Allround Blue este un gel care nu se incalzeste daca este pus in cantitatea potrivita pe unghie. In momentul in care pui un strat prea gros, gelul se incalzeste. De altfel, orice gel se incalzeste daca este pus intr-un strat prea gros.

Acest lucru se intampla, deoarece gelul se intareste printr-o usoara incalzire, doar la lumina UV sau in cazul in care intra in contact cu lumina naturala. Lumina actioneaza ca un catalizator al reactiei de intarire si moleculele de gel se incalzesc, deoarece are loc o reactie de agitare a acestora, numita reactie foto-chimica.

Din punct de vedere chimic pot sa iti explic mai bine ceea ce se intampla atunci cand gelul se intareste. Am sa incerc sa ma exprim cat mai clar, ca sa ma intelegeti, in cazul in care nu aveti cunostinte despre chimie organica.

study

Gelul este oligomer, care prin expunerea la UV, cauta sa se stabilizeze. Acesta expunere ii transmite o agitatie foarte mare, iar monomerii din oligomer cauta sa scape de agitatie. El are o agitatie foarte mare si, in mod normal nu s-ar lipi cu un alt monomer, insa atunci cand se creeaza conditii potrivite, ei se lipesc foarte strans si formeaza un lant foaaaaarte mare. Intr-un astfel de lant pot fii milioane de molecule. Acest lant chimic, se numeste polimer. In momentul in care monomerii se leaga intre ei, are loc o reactie exoterma (cu degajare de caldura). Reactia inceteaza atunci cand toti monomerii s-au scapat de agitatie. Imaginati-va atunci ca, cu cat aveti mai mult gel, cu atat mai multi monomeri trebuie sa formeze lanturi de polimeri si astfel reactia exoterma este mai mare.


Nu stiu daca m-am facut suficient de bine inteleasa, insa sper ca ai inteles ca ideea principala este aceea ca, cu cat ai mai mult gel pe unghie, cu atat reactia exoterma este mai mare. O mare importanta o mai are si starea unghiei naturale. In special in cazul unor unghii subtiri, care se exfoliaza, care sunt casante, sau care au suferit o lovitura, reactia fotochimica se va resimti printr-o incalzire a gelului. De asemenea, la lucrul cu sabloanele gelul se incalzeste mai tare datorita hartiei metalizate. De asemenea, si tuburile uv pot influenta incalzirea gelului, chiar pot fi un semnalizator. Atunci cand le expira durata de viata si incep sa nu mai intareasca gelul, ele pot produce si incalzirea gelului mai mult decat de obicei.

Asadar, afirmatia conform careia se spune ca gelul nu se incalzeste, se refera la conditiile normale si corecte de folosire a gelului, nu si in cazurile particulare.

Gata cu lectia de chimie dragelor!
lol!

Va doresc sa aveti parte de o zi minunata si de unghiute realizate frumos si fara disconfort! Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyJoi 10 Iun - 0:53

da, e posbil in cazul meu sa fie prea mult gel pus. mi-e frica sa nu crape unghia facuta pe sablon caci nu are suport ca pe tips. si plus ca eu am unghiile naturale foarte subtiri, mi se dau peste cap cand incerc sa agat ceva Shocked
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 14 Iun - 11:55

am folosit geluri de camuflage natural si pink. le ador :X:X multumesc coralia :* [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img811/9951/114c.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 14 Iun - 11:56

daca nu merge acela, poate merge aici
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 114cm

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyLun 14 Iun - 23:59

Frumoase unghiute , Aurita!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:41

Foarte frumoase unghiute Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
elenus84




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 12/06/2010

Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 22:19

buna
sper ca ma poti ajuta cu niste raspunsuri Tiger Nails in legatura cu vopselele acrilice de la voi, ca am tot cumparat diverse produse si nu sunt multumita de ele (sunt la inceput si nu prea stiu de unde sa le iau), se poate face cu ele french cu buretele si daca imi poti recomanda niste pensule pentru pictura (am luat un set de la janet dar nu imi plac). si aveti cumva mostre de gel alb pentru french.
MULTUMESC MULT
Sus In jos
Continut sponsorizat





Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!   Unghiute realizate cu produse Tiger Nails! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Unghiute realizate cu produse Tiger Nails!
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Produse Tiger Nails
» PRODUSE GET NAILS
» Cursuri, Seminarii si Evenimente

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Concurs-
Mergi direct la: