***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Produse Tiger Nails - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Produse Tiger Nails - Pagina 4 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Produse Tiger Nails

In jos 
+34
G.D.
p.teo04
Aira
bebeloiu
cuta
Lidia.
maggix
magdici
raluka.nails
MaRiA_
manichiura_2010
gabriela89
aurita87
Tushky
cMari67
unghiidepoveste
daniela
Moderator_iulia_vero
raluca.ralook
Lauretta
adrianamagda
dany_nails
dydav
LUYZA
sane4ka
woozy
dienutza
Beky
Admin_Coralia
luminitache
roxybarbu
Moderator_TigerNails
Lilishor
dya
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
bebeloiu

bebeloiu


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 23/08/2011
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 30 Sept - 0:37

Tina, am pus unghiutze cu gelul prima allround pink..... si dupa 3 zile a intrat aer.... Sad( eu zic ca am sigilat bine pe laterale....
care ar putea sa fie cauza? ai idee....?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 30 Sept - 1:48

bebeloiu a scris:
Tina, am pus unghiutze cu gelul prima allround pink..... si dupa 3 zile a intrat aer.... Sad( eu zic ca am sigilat bine pe laterale....
care ar putea sa fie cauza? ai idee....?

Buna bebeloiu,
Aerul iti poate intra daca nu ai pregatit bine unghia naturala(matuire, curatare de praf), daca ai aplicat primer in cantitate prea mare, daca ai ajuns cu gelul pana in cuticule... Smile
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyDum 9 Oct - 2:00

Buna!
Scuze de raspunsul intarziat.

Cauzele liftingului pot fi foarte multe! Teo a mentionat doar o cateva dintre ele.
Ar ajuta foarte mult daca ai explica exact cum ai lucrat pas cu pas.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
raluka.nails

raluka.nails


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMar 11 Oct - 6:04

Fetelor , e ok daca inainte de finish gel , sterg unghiile de praf cu cleaner?? Mi se pare ca praful ramas pe unghii, in urma finisarii, nu se curata perfect doar cu peria. Pot sa sterg cu cleaner si apoi sa aplic finish gel ?? Smile mersi
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMar 11 Oct - 10:44

raluka.nails a scris:
Fetelor , e ok daca inainte de finish gel , sterg unghiile de praf cu cleaner?? Mi se pare ca praful ramas pe unghii, in urma finisarii, nu se curata perfect doar cu peria. Pot sa sterg cu cleaner si apoi sa aplic finish gel ?? Smile mersi

Da Raluca, este ok. Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
raluka.nails

raluka.nails


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMier 12 Oct - 5:00

mersi mult Tina Wink
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyLun 31 Oct - 3:05

Noua gama de oja permanenta de la Tiger se poate folosi si la unghiile false?Cam asa am inteles,insa vreau sa ma lamuresc daca se aplica dupa stratul matuit si daca se poate sigila cu finish.Sau este necesara si folosirea GelLac Base&Top?

Mersi mult!pup!
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyJoi 24 Noi - 10:53

Tina.....ne pregateste Tiger Nails ceva reduceri inainte de sarbatori?Pe alte site-uri vad ca deja au inceput promotiile dar eu as vrea sa fiu fidela voua. Razz
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMar 29 Noi - 15:48

ally.vs a scris:
Noua gama de oja permanenta de la Tiger se poate folosi si la unghiile false?Cam asa am inteles,insa vreau sa ma lamuresc daca se aplica dupa stratul matuit si daca se poate sigila cu finish.Sau este necesara si folosirea GelLac Base&Top?

Mersi mult!pup!

Buna Alina! imbratisare

Da, categoric GelLac-ul poate fi aplicat si pe unghiile false. Recomand insa sigilarea lui cu GelLac Base&Top care are oricum un luciu superb - ca si Quick Finish Gel II. Iar GelLac Base&Top poate fi folosit ca finish si pe unghiile naturale si pe cele false chiar daca pe aceste nu a fost aplicat inainte GelLac culoare! Cu alte cuvinte poate inlocui fara probleme orice gel de finish si are avantajele ca este foarte elastic, are un luciu extrem de puternic si rezistent si nu se ingalbeneste. In plus, poti sigila cu el si oja, cu conditia ca aceasta sa fie uscata foarte bine.

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
cosmina_b




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/07/2010
Localizare : targu mures

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyJoi 5 Apr - 12:43

Buna fetelor! Am si eu o intrebare, ati folosit careva Velvet Touch de la Tiger Nails?
Imi puteti spune cum se foloseste, daca rezista etc? As incerca si eu si vreau sa ma lamuresc inainte cat de mult merita. Ms Smile
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyJoi 5 Apr - 22:38

Buna cosmina, am eu o prietena care a folosit, se pune peste finish inainte sa il bagi in lampa, pt ca nu trebuie acoperit de gel ca sa aibe efectul de catifea. La ea a rezistat cam 2 sapt pe unghii apoi a inceput sa se duca usor usor. este destul de pretentioasa si clienta trebuie sa aibe grija de ele si clar trebuie sa vina mai des la intretinere , insa pt o ocazie ceva chiar se merita pt ca este ceva deosebit.
Sus In jos
cosmina_b




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/07/2010
Localizare : targu mures

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyVin 6 Apr - 15:40

am inteles, multumesc frumos! Smile
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMar 17 Apr - 4:20

cosmina_b a scris:
Buna fetelor! Am si eu o intrebare, ati folosit careva Velvet Touch de la Tiger Nails?
Imi puteti spune cum se foloseste, daca rezista etc? As incerca si eu si vreau sa ma lamuresc inainte cat de mult merita. Ms Smile

Buna Cosmina!

Vin cam tarzior cu raspunsul dar sunt sigura ca va fi totusi folositor. sunny

Velvet Touch-ul are o metoda de aplicare foarte simpla si rapida la urma urmei. Initial poate parea complicat insa dupa ce incerci si te "joci" putin cu produsul, vei vedea ca nu e asa. Wink

Intrabari frecvente:

1. Ce este Velvet Touch?

Velvet Touch este o pudra formata din perisori foarte fini, mici si subtiri. Cu ajutorul acesteia realizam unghiute de catifea cu un aspect deosebit, elegant si feminin.

2. Pe ce se aplica?
Velvet Touch se aplica doar peste Quick Finish Gel II - gel de finish fara degresare (care nu lasa strat lipicios dupa intarire).

3. Cand se aplica?

Atunci cand este unghia gata, gata, ai aplicat finishul dar inca nu l-ai intarit - ai modelat-o, i-ai dat forma finala, ai finisat-o. Aplici Quick Finish Gel II si inainte sa-l bagi in lampa uv pentru uscare aplici Velvet-ul.

4. Cum se aplica?

Eu recomand aplicarea printr-o sita. Poti folosi, de ex., o strecuratoare mica de ceai. Lucrezi deasupra unei coli albe de hartie. Cerni multa catifea peste unghie cu grija sa rotesti usor degetul astfel incat sa se acopere bine unghia dintr-o parte in alta. Dupa ce ai terminat de cernut, unghia trebuie sa nu se mai vada deloc, sa fie ca si un munticel de pudra peste ea dintr-o parte in alta. Dupa aceea intorci usor mana, scuturi incet degetul si tot excesul va cadea. Pentru rezultate si mai bune, poti repeta inca o data procedura. Dupa asta bagi mana in lampa si lasi timpul de intarire al gelului. Scoti din lampa si cu o pensula fina "pamatuf" (gen cea cu care dam blush-ul pe obraji dar NU pensula cu fard pe ea zambet larg) dai peste unghie si indepartezi toti perisorii care nu s-au prins in finish.
Dupa ce termini de aplicat, tot excesul de pudra cazut pe foaia alba il pui la loc in borcanas.

Daca utilizezi Velvet Touch pentru a realiza diverse modele sau french:
Realizezi cu gel colorat sau cu vopsea acrilica modelul. In special la vopsea acrilica, aplici inca un strat de gel 3 in 1 subtire dar care sa acopere, il intaresti si apoi il matuiesti usor. Aplici Quick Finish Gel II doar peste model si apoi Velvet Touch. Usuci in lampa UV 2 minute. Indepartezi cu o pensula (pamatuf) particulele de Velvet Touch care nu s-a intarit in Quick Finish Gel II. Aplici Quick Finish Gel II pe restul unghiei, in jurul designului, fara a mai atinge cu gel modelul acoperit cu Velvet Touch.
Pentru cele mai bune efecte, inainte de a aplica Quick Finish Gel II pe restul unghiei, poti contura cu Stripe So Easy Glitter, perle, Swarovski, etc. modelul catifelat.

5. Cat rezista?

Velvet Touch este un produs diferit, care se preteaza foarte bine pentru evenimente sau ocazii speciale.
Trebuie stiut de la inceput ca acest produs, avand in vedere "finetea" fibrelor care il compun, nu pastreaza aspectul initial pentru saptamani sau luni. Daca este aplicat corect, va arata pana la 7 zile ca la aplicare, dar usor, usor fibrele respective vor incepe sa se toceasca lasand in urma un aspect mat, satinat. Unghiile vor arata deosebit si frumos si asa. La foarte multe dintre cliente le va placea acest aspect si atunci pot reveni la intretinere in mod normal. Celelalte, pot reveni la o mini-intretinere pentru refacerea sau schimbarea modelului.

6. Ce alte lucruri sa am in vedere?

Velvet Touch va arata cel mai frumos si isi va mentine culorile intense daca este aplicat peste o suprafata care are aceeasi culoare cu cea a pudrei.
Culoarea bazei peste care vine aplicat va influenta aspectul final.
De ex.:
Vreau un aspect final rosu intens: aplic Velvet Touch rosu peste unghia data in prealabil cu un gel colorat rosu intens.
Daca aplic Velvet Touch rosu peste o unghie albastra, rezultatul final va fi o nunata de mov.
Daca stim cateva notiuni de baza despre combinarea de culori, atunci vom sti sa ne "jucam" si sa obtinem o multime de nuante din fiecare culoare de Velvet Touch.

De asemenea, eu am incercat tot felul de variante si vreau sa spun ca arata superb daca aplici Velvet Touch peste geluri colorate metalice sau cu glitter! indragostit

Sper ca raspunsul meu sa raspunda tuturor intrebarilor legate de Velvet Touch.
Daca totusi mai sunt nelamuriri va astept sa le mentionati!

Va pup cu drag si va doresc o zi superba in continuare! imbratisare flower

PS: Am pus aici si cateva poze cu diverse modele pe care le-am realizat cu Velvet Touch. Sper sa va inspire si sa va placa! sunny

Produse Tiger Nails - Pagina 4 62239779

Produse Tiger Nails - Pagina 4 57992375

Produse Tiger Nails - Pagina 4 11eewm

Produse Tiger Nails - Pagina 4 37953853

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Velvettouchredwms

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Velvettouchwhitefrenchw

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Velvetstilettosacryl3d
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
cosmina_b




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/07/2010
Localizare : targu mures

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMar 17 Apr - 9:18

Mersi mult Tina!
Sus In jos
gtal




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/08/2013

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMier 28 Aug - 10:40

Buna seara! Fetelor, am rugamintea la voi sa imi explicati si mie cum se foloseste gelul stabilo gel natural.am inteles ca se aplica in 3 straturi, dar intre cele 3 straturi pot pune un camuflaj ori french ori orice fel de culoare?
Multumesc!
Sus In jos
gtal




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/08/2013

Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 EmptyMier 28 Aug - 10:41

Il pot combina cu un alt gel allround de la tiger? (gelul stabilogel)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Produse Tiger Nails
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Instructiuni produse Tiger Nails
» PRODUSE GET NAILS
» Cluj sau Sibiu produse

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: