***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 4 Noi - 13:25

lavy_p a scris:
buna,
imi ziceti un gel cover bun care sa acopere f bine? bounce
si eu am de la crystal, nuantele sunt superbe, cel d la diamonds, si pink de la perfect lady
Sus In jos
aly26

aly26


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 40
Localizare : Roma

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 4 Noi - 16:56

helloooo!!!fetelor Smile
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Noi - 8:58

am o mare problema de ceva vreme. dupa 2-3 zile de la aplicarea tipsurilor cu gel, crapa tipsul pe lungime iar gelul ramane intact. tipsul nu se rupe , doar se crapa, se vede o linie pe lungime. linia se vede doar sub unghii. sper k m-am facut inteleasa cat de cat, k as pune o poza dar nu stiu cum :D va pup si astept ceva raspunsuri sau solutii daca stiti Sad
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Noi - 9:00

mentionez k am schimbat tipsurile, am luat de la diferite firme, si se intampla la fel dar la cateva fete, nu la multe, si doar 2-3 unghii, nu toate, in generel degetul mare si cel mijlociu...
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Noi - 11:25

Am o persoana care are gel pe unghia naturala , si dupa ceva timp imi zice ca se murdareste French-ul , mentionez ca lucreaza in confectii si probabil de la materiale se murdareste , ce as putea sa-i fac , ce sfat as putea sa-i dau , zice ca daca mai spala vase se mai curata , daca ar da cu buffer-ul s-ar duce luciul ?


Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Noi - 11:28

deea ti-am urmat sfatul si mi-au iesit unghiile mai subtiri acum sa vedem cat rezista problema e ca le simt asa ca ma,, zgarie'', sti ca la unghia naturala cand nu o mai pilesti, dupa ce o tai .... are vreo legatura?
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 6 Noi - 12:26

fetelor, este adevarat ca monomerul se amesteca cu acetona? ce fel de acetona?
Sus In jos
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 6 Noi - 13:03

hello! monomer acrilic? acetona distruge legaturile dintre praf si lichidul acrilic. NU FOLOSI acetona la unghiile acrilice. Praful acrilic se amesteca cu solutie speciala :monomer acrylic.deci nu e adevarat, nu e voie sa amesteci nimic ce tine de acril cu acetona.
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Noi - 2:44

imi raspunde si mie cineva va rog....
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Noi - 5:13

si mie va roog
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Noi - 13:05

in legatura cu ce? unghia zgarie 2-3 zile pana se toceste
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Noi - 14:55

dydav a scris:
coralia, nu ai vrea sa postezi te rog pozici cu step by step cum faci un extensii de unghii cu gel pe unghii naturale...simple asa cu un french si ceva usor Embarassed ? macar o unghiuta Embarassed

Smile Cu mare drag o sa postez un step by step. Stai sa vad pe cine conving la un french cand fac constructie Smile
Pana atunci, te-ai uitat aici

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/intrebari-frecvente-f1/constructia-unghiilor-cu-sablon-t51.htm

la o constructie simpla cu un model usor?

Cu proxima ocazie cand o sa fac o constructie, am sa fac poze sa iti arat. ok? Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Noi - 15:01

Aly's a scris:
am o mare problema de ceva vreme. dupa 2-3 zile de la aplicarea tipsurilor cu gel, crapa tipsul pe lungime iar gelul ramane intact. tipsul nu se rupe , doar se crapa, se vede o linie pe lungime. linia se vede doar sub unghii. sper k m-am facut inteleasa cat de cat, k as pune o poza dar nu stiu cum :D va pup si astept ceva raspunsuri sau solutii daca stiti Sad

Aly's eu cred ca acest lucru se intampla din cauza faptului ca ai pus un tips care este ori prea mare, ori prea mic pentru acele unghii la care se vede fisura. De multe ori crapatura nu se vede imediat ce ai aplicat tipsul, insa dupa cateva zile in care unghiile au fost folosite, acestea cedeaza. Ma gandesc ca nu patesti asa la toate clientele.

Incearca sa vezi ca atunci cand fortezi un tips pe lungime, acesta se fisureaza, sau se fac albicioase exact pe zona unde sunt fortate.

Alta varianta ar mai fi ca tipsurile sa nu fie foarte bune. Acelea din ABS virgin sunt cele mai bune.

Cred ca acest lucru trebuie sa il observi in timp. Eventual sa pui si o poza pe forum ca sa ne putem da mai bine cu parerea Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Noi - 15:04

anamaria23 a scris:
Am o persoana care are gel pe unghia naturala , si dupa ceva timp imi zice ca se murdareste French-ul , mentionez ca lucreaza in confectii si probabil de la materiale se murdareste , ce as putea sa-i fac , ce sfat as putea sa-i dau , zice ca daca mai spala vase se mai curata , daca ar da cu buffer-ul s-ar duce luciul ?



Da, se mai intampla acest lucru atunci cand persoanele lucreaza in medii cu diferiti coloranti mai puternici. Aici singura solutie ar fi sa aplici un strat de topcoat dupa ce termini de facut manichiura si sa o rogi sa il schimbe cat de des considera ca este nevoie. In acest fel se va murdari doar topcoat-ul, nu si gelul. Roag-o sa faca acest lucru pana vine data viitoare la tine si observa felul in care a ajutat-o acest lucru Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Noi - 23:36

mersi mult Coralia :*
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Noi - 2:01

fetelor Quick Finish II cum il aplicati?pe fiecare unghie in parte si lampa sau toate mana si lampa?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Noi - 6:51

daniela a scris:
fetelor Quick Finish II cum il aplicati?pe fiecare unghie in parte si lampa sau toate mana si lampa?

Eu fac toata mana si lampa Very Happy Daca ti se pare prea subtire, poti face si cate o unghie Wink
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Noi - 6:52

Tushky a scris:
daniela a scris:
fetelor Quick Finish II cum il aplicati?pe fiecare unghie in parte si lampa sau toate mana si lampa?

Eu fac toata mana si lampa Very Happy Daca ti se pare prea subtire, poti face si cate o unghie Wink



si se usca..nu ramane lipicios?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Noi - 6:53

daniela a scris:
Tushky a scris:
daniela a scris:
fetelor Quick Finish II cum il aplicati?pe fiecare unghie in parte si lampa sau toate mana si lampa?

Eu fac toata mana si lampa Very Happy Daca ti se pare prea subtire, poti face si cate o unghie Wink



si se usca..nu ramane lipicios?

nu ramane lipicios deloc. de ce? ai avut pb?
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Noi - 6:55

Tushky a scris:
daniela a scris:
Tushky a scris:
daniela a scris:
fetelor Quick Finish II cum il aplicati?pe fiecare unghie in parte si lampa sau toate mana si lampa?

Eu fac toata mana si lampa Very Happy Daca ti se pare prea subtire, poti face si cate o unghie Wink



si se usca..nu ramane lipicios?

nu ramane lipicios deloc. de ce? ai avut pb?


eu vreau sa-mi cumpar si ma informez din timp .. flower
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Noi - 7:11

daniela a scris:
Tushky a scris:
daniela a scris:
Tushky a scris:
daniela a scris:
fetelor Quick Finish II cum il aplicati?pe fiecare unghie in parte si lampa sau toate mana si lampa?

Eu fac toata mana si lampa Very Happy Daca ti se pare prea subtire, poti face si cate o unghie Wink



si se usca..nu ramane lipicios?

nu ramane lipicios deloc. de ce? ai avut pb?


eu vreau sa-mi cumpar si ma informez din timp .. flower

am inteles! cumpara cu incredere Very Happy
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Noi - 7:29

multumesc pt raspunsuri Tushky..voi cumpara cu siguranta flower
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 13 Noi - 13:42

Buna fetelor!! am in intrebare ... a-ti auzit de gelurile Lady Victory .. dar de gelurile Salon? daca da ... ce a-ti auzit de ele? multumesc de raspuns Wink) intrebare informativa ca am auzit ca din astea folosesc saloanele de prin Suceava... si sunt si eu curioasa ce calitate au! o seara frumoasa va doresc. pupiciuci I love you


------------------------------------------

Ori de cate ori iti tai unghiile, constati ca dupa aceea ai nevoie de ele!!

http://chryszu-89.hi5.com

------------------------------------------
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 15 Noi - 0:29

salutare la toata lumea -zilele trecute am intampinat o problema ,o clienta a dorit french cu negru si nu aveam gel negru si l-am facut cu vopsea acrilica neagra ,,dar dupa 3 zile gelul sa desprin de pe french.folosesc produse diamond si pasi care i-am urmat: impins si curatat cuticula ,am luat luciul unghiei cu buferul,am degresat cu degresant ,am aplicat primul strat de gel subtire ,lampa 2 min,cleaser ,matuit unghia facut french-ul,lasat sa se usuce ,strat de gel mai gros,lampa 4 min,pilit suprafata unghiei pt uniformizare ,finish
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 15 Noi - 0:44

vmarya a scris:
salutare la toata lumea -zilele trecute am intampinat o problema ,o clienta a dorit french cu negru si nu aveam gel negru si l-am facut cu vopsea acrilica neagra ,,dar dupa 3 zile gelul sa desprin de pe french.folosesc produse diamond si pasi care i-am urmat: impins si curatat cuticula ,am luat luciul unghiei cu buferul,am degresat cu degresant ,am aplicat primul strat de gel subtire ,lampa 2 min,cleaser ,matuit unghia facut french-ul,lasat sa se usuce ,strat de gel mai gros,lampa 4 min,pilit suprafata unghiei pt uniformizare ,finish

Buna vmarya!

S-a mai discutat pe aici despre french-ul din vopsele acrilice...Pe marginile unghiei nu trebuie sa aplici vopsea pentru ca gelul nu are aderenta pe ea(deci nu se va sigila unghia bine) si trebuie sa lasi vopseaua sa se usuce PERFECT.
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 15 Noi - 10:40

Thusky
MOR DE UNGHIUTZELE TALE CE IMI PLAC DE MULT ,ASTE CE LE AI LA AVATAR.E GEL BLEU SI GEL CU LUCIU ARGINTIU SAU CE AI FOLOSIT?SUNT FOARTE FRUMOASE.
LE TOT ADMIR DE O VREME:)
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 15 Noi - 13:02

MaRiA_ a scris:
Thusky
MOR DE UNGHIUTZELE TALE CE IMI PLAC DE MULT ,ASTE CE LE AI LA AVATAR.E GEL BLEU SI GEL CU LUCIU ARGINTIU SAU CE AI FOLOSIT?SUNT FOARTE FRUMOASE.
LE TOT ADMIR DE O VREME:)

Ms ms Very Happy Si mie mi-e dor de ele Sad

Pentru constructie am folosit AllRound Gel Blue, albul este Ultra Grip French, bleu-ul este Color Gel Turquoise si finish-ul e Quick Finish II. Toate de la Tiger Nails.
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 15 Noi - 14:17

multumesc thusky esti o dulce sunt frumoase de tot Smile
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 16 Noi - 8:50

ms mult pusi
Sus In jos
yologirl4u




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 17/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 17 Noi - 5:13

Buna fetelor! am si eu o intrebare...poate doua. Sunt incepatoare in aceasta meserie si as vrea sa stiu ce se intampla daca uiti o data sa pui primer pe unghie? La prima mea constructie asa am facut si acum imi fac griji pentru clienta. As mai vrea sa stiu daca primul strat de gel trebuie neaparat sa fie cel de "baza",daca folosesc doar gel de contructie ce se intampla? astept raspuns. poate ca sunt intrebari prostesti dar sunt curioasa de parerea voastra.
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 17 Noi - 5:24

yologirl4u a scris:
Buna fetelor! am si eu o intrebare...poate doua. Sunt incepatoare in aceasta meserie si as vrea sa stiu ce se intampla daca uiti o data sa pui primer pe unghie? La prima mea constructie asa am facut si acum imi fac griji pentru clienta. As mai vrea sa stiu daca primul strat de gel trebuie neaparat sa fie cel de "baza",daca folosesc doar gel de contructie ce se intampla? astept raspuns. poate ca sunt intrebari prostesti dar sunt curioasa de parerea voastra.

Buna yologirl4u!

1. Daca ai uitat sa pui primer, s-ar putea sa ia aer unghiutele...depinde si de gelul de baza folosit.

2. Da, primul strat de gel trebuie sa fie din cel de baza, asta in cazul in care nu folosesti un gel 3in1. Very Happy
Sus In jos
yologirl4u




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 17/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 17 Noi - 5:32

multumesc frumos pentru raspuns,esti o draguta:D
m-ai ajutat mult.
o zi buna!
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 17 Noi - 5:37

yologirl4u a scris:
multumesc frumos pentru raspuns,esti o draguta:D
m-ai ajutat mult.
o zi buna!

Cu placere Wink
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 18 Noi - 8:57

fetelor voi cum puneti dantela?imi poate explica cineva? Sad
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 18 Noi - 11:54

daniela,
eu dupa ce aplic gelul de baza,aplic un strat subtire de gel de constructie,pun dantela,apoi iar gel d constructie,pilesc...si asa mai departe
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 18 Noi - 12:20

ema_clau a scris:
daniela,
eu dupa ce aplic gelul de baza,aplic un strat subtire de gel de constructie,pun dantela,apoi iar gel d constructie,pilesc...si asa mai departe



si eu m-am gandit asa insa am mai auzit fete care ziceau k li se ridica de la capete si de asta eram nelamurita..mersi pt raspuns flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 18 Noi - 12:28

Daniela , ti-am raspuns si pe hi5 dar scriu si aici ca sa vada si alte fete:

O lipesc cu lipici pentru tipsuri intre doua straturi de gel, stratul de peste dantela il pilesc pentru uniformizare ,atunci se mai pileste si din dantela dar nu e nimic , apoi pictez daca vreau sau pun finish.

Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 18 Noi - 12:33

iulia_vero a scris:
Daniela , ti-am raspuns si pe hi5 dar scriu si aici ca sa vada si alte fete:

O lipesc cu lipici pentru tipsuri intre doua straturi de gel, stratul de peste dantela il pilesc pentru uniformizare ,atunci se mai pileste si din dantela dar nu e nimic , apoi pictez daca vreau sau pun finish.




mersiii inca o data sarut*
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 19 Noi - 12:24

Tushky a scris:
yologirl4u a scris:
Buna fetelor! am si eu o intrebare...poate doua. Sunt incepatoare in aceasta meserie si as vrea sa stiu ce se intampla daca uiti o data sa pui primer pe unghie? La prima mea constructie asa am facut si acum imi fac griji pentru clienta. As mai vrea sa stiu daca primul strat de gel trebuie neaparat sa fie cel de "baza",daca folosesc doar gel de contructie ce se intampla? astept raspuns. poate ca sunt intrebari prostesti dar sunt curioasa de parerea voastra.

Buna yologirl4u!

1. Daca ai uitat sa pui primer, s-ar putea sa ia aer unghiutele...depinde si de gelul de baza folosit.

2. Da, primul strat de gel trebuie sa fie din cel de baza, asta in cazul in care nu folosesti un gel 3in1. Very Happy




Aaaa...deci daca am un gel 3in 1 ins ca tine loc si de gel de baza? rendeer sooper...eram putin nelamurita in privinta asta


T POOP zambet subtil
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
shining_nails

shining_nails


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 34
Localizare : cta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 19 Noi - 16:05

buna!as avea si eu o intrebare :D o fata si-a pus tips cu gel la un salon si la aprox o sapt gelul se ridica de pe unghii.de la varfuri se dezlipea pur si simplu fara sa fie crapat.ma intrebat care ar putea fi cauza...m-am gandit k poate nu a fost bine matuita suprafata unghiei in momentul in care a fost aplicata sigilarea...la altcv nu m am gandit...dak ma puteti ajuta cu alte sugestii Wink)
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 19 Noi - 23:39

raluca.ralook a scris:
Tushky a scris:
yologirl4u a scris:
Buna fetelor! am si eu o intrebare...poate doua. Sunt incepatoare in aceasta meserie si as vrea sa stiu ce se intampla daca uiti o data sa pui primer pe unghie? La prima mea constructie asa am facut si acum imi fac griji pentru clienta. As mai vrea sa stiu daca primul strat de gel trebuie neaparat sa fie cel de "baza",daca folosesc doar gel de contructie ce se intampla? astept raspuns. poate ca sunt intrebari prostesti dar sunt curioasa de parerea voastra.

Buna yologirl4u!

1. Daca ai uitat sa pui primer, s-ar putea sa ia aer unghiutele...depinde si de gelul de baza folosit.

2. Da, primul strat de gel trebuie sa fie din cel de baza, asta in cazul in care nu folosesti un gel 3in1. Very Happy





Aaaa...deci daca am un gel 3in 1 ins ca tine loc si de gel de baza? rendeer sooper...eram putin nelamurita in privinta asta


T POOP zambet subtil
cam asa ceva raluca ..3 in 1 e logic de ce i se spune 3 in 1
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 20 Noi - 23:03

MaRiA_ a scris:
raluca.ralook a scris:
Tushky a scris:
yologirl4u a scris:
Buna fetelor! am si eu o intrebare...poate doua. Sunt incepatoare in aceasta meserie si as vrea sa stiu ce se intampla daca uiti o data sa pui primer pe unghie? La prima mea constructie asa am facut si acum imi fac griji pentru clienta. As mai vrea sa stiu daca primul strat de gel trebuie neaparat sa fie cel de "baza",daca folosesc doar gel de contructie ce se intampla? astept raspuns. poate ca sunt intrebari prostesti dar sunt curioasa de parerea voastra.

Buna yologirl4u!

1. Daca ai uitat sa pui primer, s-ar putea sa ia aer unghiutele...depinde si de gelul de baza folosit.

2. Da, primul strat de gel trebuie sa fie din cel de baza, asta in cazul in care nu folosesti un gel 3in1. Very Happy




VROIAM SA FIU SIGURA,SIGURA. MSIK .
PUPIK





Aaaa...deci daca am un gel 3in 1 ins ca tine loc si de gel de baza? rendeer sooper...eram putin nelamurita in privinta asta


T POOP zambet subtil
cam asa ceva raluca ..3 in 1 e logic de ce i se spune 3 in 1
flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 6:23

shining_nails a scris:
buna!as avea si eu o intrebare :D o fata si-a pus tips cu gel la un salon si la aprox o sapt gelul se ridica de pe unghii.de la varfuri se dezlipea pur si simplu fara sa fie crapat.ma intrebat care ar putea fi cauza...m-am gandit k poate nu a fost bine matuita suprafata unghiei in momentul in care a fost aplicata sigilarea...la altcv nu m am gandit...dak ma puteti ajuta cu alte sugestii Wink)


Shining_nails, cea mai probabila situatie este cea pe care o presupui. De pe tipsuri sunt foarte mici sansele sa se desprinda gelul, iar in cazul in care acest lucru se intampla, acesta este de obicei rezultatul unui tips nepilit sau nepilit suficient.
Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 7:55

Buna fetelor, am postat acum cateva yile o intrebare dar se pare ca nimeni nu mi-a raspuns... probabil ca nu se cunoaste nimic de gelurile de care am intrebat....:-s

Acum vin cu altceva... sa ma lamuriti voi va rog... eu am gel pe unghiuta naturala, iar de cateva intretineri incoace unghiuta se dezlipeste practic de gel... eu sigilez unghiuta, dar tot se dezlipeste... ma gandesc sa nu fie unghiutele slabite de la atatea intretineri? Daca da ce sa fac sa le scurtez si sa le construiesc din nou, oricum acum le am de 2 mm mici mici... dar tot asa doar gel pe ele...

Sper ca de data asta cineva sa imi rapsunda si mie...

pupici...
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 10:48

crisuliciu a scris:
Buna fetelor, am postat acum cateva yile o intrebare dar se pare ca nimeni nu mi-a raspuns... probabil ca nu se cunoaste nimic de gelurile de care am intrebat....:-s

Acum vin cu altceva... sa ma lamuriti voi va rog... eu am gel pe unghiuta naturala, iar de cateva intretineri incoace unghiuta se dezlipeste practic de gel... eu sigilez unghiuta, dar tot se dezlipeste... ma gandesc sa nu fie unghiutele slabite de la atatea intretineri? Daca da ce sa fac sa le scurtez si sa le construiesc din nou, oricum acum le am de 2 mm mici mici... dar tot asa doar gel pe ele...

Sper ca de data asta cineva sa imi rapsunda si mie...

pupici...
oricum acum le am de 2 mm mici mici... dar tot asa doar gel pe ele... >> BUNA CRIS
Eu din cate stiu daca unghia e prea mica nu poti sa sigilezi bine varfurile si atunci se desface gelul ,dar oricum vezi si parerea altor fete.
pupici
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 11:07

am o intrebare eu fac in felul urmator pun primul strat foarte subtire, lampa aplic stratul gros , de constructie , pilesc dau forma, si daca doresc sclipici mai dau putin gel peste care pun sclipici , lampa si apoi sigilez. am vazut in unele poze ca dupa sclipici unghia e pilita Sad poate cineva sa explice cum face asa de la inceput la sfarsit cand pileste, cand pune gel si cum ? Ms anticipat , vreau sa invat sa fac lucruri cat mai bune si cat mai corecte , nu stiu daca de la cine am invatat eu am invatat tocmai corect
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 11:10

e cineva din iasi pe acest forum ? Question
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 11:58

anamaria23 a scris:
am o intrebare eu fac in felul urmator pun primul strat foarte subtire, lampa aplic stratul gros , de constructie , pilesc dau forma, si daca doresc sclipici mai dau putin gel peste care pun sclipici , lampa si apoi sigilez. am vazut in unele poze ca dupa sclipici unghia e pilita Sad poate cineva sa explice cum face asa de la inceput la sfarsit cand pileste, cand pune gel si cum ? Ms anticipat , vreau sa invat sa fac lucruri cat mai bune si cat mai corecte , nu stiu daca de la cine am invatat eu am invatat tocmai corect

Buna anamaria23, ma bucur mult ca vrei sa inveti sa lucrezi cat mai corect. Speram sa putem sa te ajutam sa lucrezi cat mai corect pentru felul tau de lucru si pentru cum iti e tie mai usor.

Uite, aici gasesti informatia despre felul de aplicare al sclipiciului, in felul in care il fac eu:

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/nail-art-f3/step-by-step-t26.htm

flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
shining_nails

shining_nails


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 34
Localizare : cta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 12:15

Admin_Coralia a scris:
shining_nails a scris:
buna!as avea si eu o intrebare :D o fata si-a pus tips cu gel la un salon si la aprox o sapt gelul se ridica de pe unghii.de la varfuri se dezlipea pur si simplu fara sa fie crapat.ma intrebat care ar putea fi cauza...m-am gandit k poate nu a fost bine matuita suprafata unghiei in momentul in care a fost aplicata sigilarea...la altcv nu m am gandit...dak ma puteti ajuta cu alte sugestii Wink)


Shining_nails, cea mai probabila situatie este cea pe care o presupui. De pe tipsuri sunt foarte mici sansele sa se desprinda gelul, iar in cazul in care acest lucru se intampla, acesta este de obicei rezultatul unui tips nepilit sau nepilit suficient.
Smile

multumesc frumos Coralia! mult succes in continuare Smile
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 21 Noi - 12:43

MaRiA_ a scris:
crisuliciu a scris:
Buna fetelor, am postat acum cateva yile o intrebare dar se pare ca nimeni nu mi-a raspuns... probabil ca nu se cunoaste nimic de gelurile de care am intrebat....:-s

Acum vin cu altceva... sa ma lamuriti voi va rog... eu am gel pe unghiuta naturala, iar de cateva intretineri incoace unghiuta se dezlipeste practic de gel... eu sigilez unghiuta, dar tot se dezlipeste... ma gandesc sa nu fie unghiutele slabite de la atatea intretineri? Daca da ce sa fac sa le scurtez si sa le construiesc din nou, oricum acum le am de 2 mm mici mici... dar tot asa doar gel pe ele...

Sper ca de data asta cineva sa imi rapsunda si mie...

pupici...
oricum acum le am de 2 mm mici mici... dar tot asa doar gel pe ele... >> BUNA CRIS
Eu din cate stiu daca unghia e prea mica nu poti sa sigilezi bine varfurile si atunci se desface gelul ,dar oricum vezi si parerea altor fete.
pupici

Da Maria, poate e si varianta asta a ta buna insa eu le-am scurtat pentru ca si cand erau mai lungi la fel pateam de la cateva intretineri incoace... ..Altcineva imi mai da vre-un sfat?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 2 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: