***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20
AutorMesaj
bebeloiu

bebeloiu


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 23/08/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 29 Aug - 10:51

DeEa Nails a scris:
Crisuliciu - folosesc produse de la Zina Nails gama Grafton .. toate gelurile sunt de la ei .. si coverul Smile sunt fff bune .. eu una sunt fff multumita .. se lucreaza f usor cu ele .. eu am incercat mai multe geluri dar numai asta mi a placut cel mai mult.. Rezista pe unghii pana la 2 luni fara sa intre aer .. si cu putina grija din partea clientei!!

Pupici si spor si tie !!

buna, am intrat pe site-ul lor dar nu am gasit gama Grafton. ma poti indruma...? ms
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 2 Sept - 2:55

a folosit cineva gel 3d sau gel colorat de la janet? am vazut ca sunt destul de ieftine, dar nu stiu acum daca sunt si bune mai ales ca din cealalta categorie de geluri de la ei, parerile sunt destul de proaste..
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 2 Sept - 7:17

maggix a scris:
a folosit cineva gel 3d sau gel colorat de la janet? am vazut ca sunt destul de ieftine, dar nu stiu acum daca sunt si bune mai ales ca din cealalta categorie de geluri de la ei, parerile sunt destul de proaste..

Am folosit gel 3d alb de la Janet. Nu ti-l recomand. Nu e suficient de tare si florile se lasa, nu raman asa cum le modelezi tu.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 3 Sept - 1:31

adrianamagda a scris:
maggix a scris:
a folosit cineva gel 3d sau gel colorat de la janet? am vazut ca sunt destul de ieftine, dar nu stiu acum daca sunt si bune mai ales ca din cealalta categorie de geluri de la ei, parerile sunt destul de proaste..

Am folosit gel 3d alb de la Janet. Nu ti-l recomand. Nu e suficient de tare si florile se lasa, nu raman asa cum le modelezi tu.

am inteles, mersi mult..ma gandeam eu ca la preturile alea nu puteau fi calitative
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 3 Sept - 3:32

mai am o intrebare.. oja (ma refer la un french) se aplica peste stratul de transpiratie, sau trebuie degresat mai intai, si daca da, atunci cum mai face aderenta urmatorul strat de gel?
multumesc Very Happy
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 3 Sept - 8:32

maggix a scris:
mai am o intrebare.. oja (ma refer la un french) se aplica peste stratul de transpiratie, sau trebuie degresat mai intai, si daca da, atunci cum mai face aderenta urmatorul strat de gel?
multumesc Very Happy

Cu placere Maggix!
Modelele cu oja la faceam pe stratul de constructie degresat cu cleaner si matuit cu buffer-ul.
Daca degresezi si matuiesti , urmatorul strat de gel va avea aderenta.
Atentie oja trebuie sa fie bine uscata inainte de a aplica startul de sigilare.
Sus In jos
OaOa




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/06/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyDum 4 Sept - 12:55

deea_blonda a scris:
a cumparat cnv geluri d l nailshop???cum sunt??yoo folosesc d l janet si nu-mi place gelul de modelare pt k arde fff tare.....va multumesc

buna! eu folosesc de pe nail shop si sunt foarte multumita. la inceput am lucrat si eu cu janet dar am fost dezamagita si am trecut la nail shop si unghiile tin o luna fara probleme nu iau aer nimica. eu una sunt multumita
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 9 Sept - 23:20

Fetelor , voi ce parere aveti de lampa cu leduri pentru gel?
Ma tenteaza sa cumpar una dar nu stiu daca pot folosi gelurile pe care le am sau trebuie sa cumpar altele speciale pentru acest tip de lampa....
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 10 Sept - 10:20

Am facut eu cursul la Janet in Constanta....ce sa zic...ai multe de invatat si le ajuta mai ales pe fetele incepatoare. Este 2 saptamani intensiv cate 6 ore pe zi. Se lucreaza pe degete de practica si cu kit-ul de la ei..plus ca iti ramane tie kitul si mai ai de folosit din cutiutele de proba si acasa Razz Plus daca vrei poti sa mergi acolo si in salon la ei sa asisti la fetele care pun unghiute la cliente si vezi exact cum lucreaza ele...Plus ca diploma este recunoscuta de Ministerul Muncii si eu cu ea mi-am deschis un mic salon. Asa ca eu zic ca se merita.De acum tu decizi Smile
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 10 Sept - 10:22

Intrebase cineva mai incolo de cursurile de la Janet si a aparut raspunsul aici.ooups...oricum intreba daca se merita sau nu...si eu mi-am expus parerea..poate mai intereseaza pe cineva.
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 10 Sept - 23:53

Buna fetelor..am si eu o intrebare...
Cand am facut eu cursul ne-a invatat ca inainte de primer sa pune si o solutie anti-fungica ( eu mi-am luat de la CN).....acum mi-am schimbat produsele (Magnetic) si am si facut un seminar de perfectionare a tehnicii dar la acest seminar nu puneam solutia respectiva si nici nu am vazut pe site-ul lor sa fie asa ceva.
Intrebarea mea este daca sa mai folosesc lichidul anti-fungic si acum sau daca are vreo importanta ca sunt de la firme diferite?
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 12 Sept - 0:30

salut,

solutia anti furgica se foloseste pentru a impiedica aparitia micozelor insa nueste disponibila la toate gamele de geluri uv . In ceea ce priveste combinarea lor, nu cred ca ar trebui sa ai probleme, mai ales ca aceasta solutie nu reprezinta un pas in aplicarea unghiilor cu gel, eu l-as considera un "material auxiliar".
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 12 Sept - 1:27

Buna, fetele!

Vreau sa va intreb cum curatati voi pensulele... am incercat si cu spirt, cu toate ca stiu ca strica pensula in timp; am incercat si cu apa si cu servetel umed... dar tot ramane pensula incarcata, cleioasa...; si inca ceva - pot folosi gel de sigilare in loc de finish? Ambele le am de la Janet, iar finish-ul e pe terminate si ma gandeam sa folosesc gelul de sigilare, care e aproape nou... ce ziceti voi?

Mc si va pup :*
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 12 Sept - 2:57

Multumesc frumos:*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMar 13 Sept - 11:01

Crssy85 a scris:
Buna, fetele!

Vreau sa va intreb cum curatati voi pensulele... am incercat si cu spirt, cu toate ca stiu ca strica pensula in timp; am incercat si cu apa si cu servetel umed... dar tot ramane pensula incarcata, cleioasa...; si inca ceva - pot folosi gel de sigilare in loc de finish? Ambele le am de la Janet, iar finish-ul e pe terminate si ma gandeam sa folosesc gelul de sigilare, care e aproape nou... ce ziceti voi?

Mc si va pup :*

Buna Crssy85! Pentru curatat pensule exista o solutie, numita Cleaner Pensule. Il gasesti aici: http://www.tigernails.ro/product_info.php/info/p389_Cleaner-Pensule-250ml.html.

Din cate stiu, poti sa folosesti gelul de sigilare. Nu mai stiu cat de mult luceste, dar nu e o problema daca il folosesti ca ultim strat. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 14 Sept - 12:45

buna fetelor.as dori si eu dk se poate o clasificare a pensulelor si care pt ce se folosesc...care snt mai bune l pictura cele q par artificial sau natural?ce pensula folositi voi pt one stoke?ms:p
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 14 Sept - 22:31

Fetelor am nevoie de ajutorul vostru!!!! Am nevoie de un sfat....
Am avut o clienta saptamana trecuta la care i-am pus gel si careia ii transpirau foarte tare mainile. I-am aplicat nail prep ca sa dezumidific unghiile. M-a sunat saptamana aceasta sa-mi spuna ca la aproape toate unghiile a intrat aer la cuticule. E prima clienta la care ii intra aer la cuticule. Nu am atins cu gel cuticulele si folosesc aceleasi geluri si solutii.Poate fi o cauza faptul ca ii transpirau foarte tare mainile?!
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 14 Sept - 23:14

Adina91 a scris:
buna fetelor.as dori si eu dk se poate o clasificare a pensulelor si care pt ce se folosesc...care snt mai bune l pictura cele q par artificial sau natural?ce pensula folositi voi pt one stoke?ms:p
Eu folosesc set pensule pentru one stroke cu par artificial si pensule pentru detalii cu par natural Kolinski nr 0, 2 si 5/0, toate de la Tiger Nails si sunt foarte foarte incantata de ele. Pana sa le cumpar pe acestea am folosit multe alte pensule si ma tot miram ca nu -mi reuseau picturile. Conteaza foarte mult calitatea pensulelor. Parerea mea este sa o suni pe Tina si te va lamuri si in legatura cu preturile.
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptySam 17 Sept - 11:08

Ms mult...
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyDum 25 Sept - 13:17

Fetelor, asa de dragul diversitatii, stie careva ceva site-uri cu produse pt. unghii din Rep. Moldova/Ucraina? daca da, lasati-mi un pm...merci:)
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMar 27 Sept - 10:07

adrianamagda a scris:
Fetelor am nevoie de ajutorul vostru!!!! Am nevoie de un sfat....
Am avut o clienta saptamana trecuta la care i-am pus gel si careia ii transpirau foarte tare mainile. I-am aplicat nail prep ca sa dezumidific unghiile. M-a sunat saptamana aceasta sa-mi spuna ca la aproape toate unghiile a intrat aer la cuticule. E prima clienta la care ii intra aer la cuticule. Nu am atins cu gel cuticulele si folosesc aceleasi geluri si solutii.Poate fi o cauza faptul ca ii transpirau foarte tare mainile?!
DA!! La firma cu care lucrez eu (pe langa Tiger) au special Primer pt maini care transpira (EXTRAPRIMER), si pt maini normale(Ultrabond).Depinde de firma,dar in general la fete de genul asta se mai intampla sa ai probleme, dar nu e o regula generala.
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 28 Sept - 7:35

G.D. a scris:
adrianamagda a scris:
Fetelor am nevoie de ajutorul vostru!!!! Am nevoie de un sfat....
Am avut o clienta saptamana trecuta la care i-am pus gel si careia ii transpirau foarte tare mainile. I-am aplicat nail prep ca sa dezumidific unghiile. M-a sunat saptamana aceasta sa-mi spuna ca la aproape toate unghiile a intrat aer la cuticule. E prima clienta la care ii intra aer la cuticule. Nu am atins cu gel cuticulele si folosesc aceleasi geluri si solutii.Poate fi o cauza faptul ca ii transpirau foarte tare mainile?!

DA!! La firma cu care lucrez eu (pe langa Tiger) au special Primer pt maini care transpira (EXTRAPRIMER), si pt maini normale(Ultrabond).Depinde de firma,dar in general la fete de genul asta se mai intampla sa ai probleme, dar nu e o regula generala.

Multumesc G.D. pentru raspuns. M-am mai linistit. Chiar nu am mai avut probleme de genul acesta la nici o clienta in afara de aceasta si mi-ai confirmat ceea ce doar banuiam.In plus nici stiam ca exista extraprimer pentru maini care transpira..
Sus In jos
Airad

Airad


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 30

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 12 Oct - 6:11

Bunaaa! Am si eu cateva nelamuriri si sper ca am intrat bine unde sa adresez intrebari :-s . Sunt noua pe aici si nu ma prea pricep. zambet larg . Deci ... problema mea este urmatoarea : aplic unghiile , dupa 2-3 zile prin parti sus (in zona cuticulei) incepe sa imi prinda gelul aer oftat . Asta mi se intampla cel mai des cand imi aplic eu unghiile , la altcineva se intampla doar la una-doua unghii insa mie la toate Sad( .
Ca sa va faceti o idee de pasii pe care ii urmez in aplicare :
-imping cuticulele
-tai unghiile , le pilesc cu buffer-ul , [daca e nevoie si cu pila uneori ] incat sa fie putin inasprite
-indepartez praful
-aplic primer
-lipesc tips-urile
-pilesc doar trecerea de la tips la unghia naturala si colturile tipsului,indepartez praful
-aplic primer doar pe unghia naturala
-aplic gelul de baza [intr-un strat f. subtire] , introduc in lampa 2min , NU sterg cu cleaner
-aplic gelul de constructie intr'un stat putin mai gros,usuc la lampa 2 min , sterg cu cleaner
-realizez french-ul [am 4 geluri pt french alb si totusi nu prea se vad niciunul foarte alb Sad(],la lampa 2 min
-sterg cu cleaner
-pilesc sa dau forma unghiei si eventual gelul daca a curs prin parti
-gel de sigilare intr-un strat subtire 4-5 minute si indepartez stratul de transpiratie

Sper ca m-am facut inteleasa Crying or Very sad
Nu garantez ca fac totul foarte bine si astept pareri Sad
Sus In jos
simplymistique




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 09/03/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 12 Oct - 8:03

Nu sunt nici eu profesionista, dar iti pot da un sfat: faptul ca lasi sa curga gelul nu e bine. Incearca sa pui straturi mai subtiri de gel, si eventual sa faci cate o unghie-doua, ca sa nu aiba timp gelul sa curga si,evident, sa sigilezi f bine.
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 12 Oct - 9:19

Eu nu inteleg de ce aplici primer si inainte de tips?? Oricum se duce in timp ce pilesti tipsul....Si mi se pare ca degresezi de prea multe ori, fara sa faci modele sau alte chestii.... Tii cont ca gelul nu adera cum trebuie pe suprafata degresata si ca trebuie sa matuiesti de fiecare data cand stergi cu cleaner, inainte de aplicarea altui strat de gel??
Citeste diferite sectiuni ale acestui forum si vei gasi pasii corecti.....acum poate depinde si cu ce lucrezi, dar......sa-ti mai spuna fetele mai experimentate ca mine....
Bafta la unghiute!
Sus In jos
Inna




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/10/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 12 Oct - 10:42

Buna. sunt noua pe acest forum si in aceasta meserie..si as avea cateva intrebari..As vrea sa stiu pasii corecti in aplicarea unei protectii pe unghia naturala..fara tips..si daca afecteaza cumva french-ul facut din lacuri pus sub ultimul strat de gel la aderenta gelului? Very Happy :*
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 12 Oct - 11:10

Airad, sunt de acord cu Claudela. Stergi de prea multe ori cu cleaner, cu toate k asta nu ar insemana neaparat sa prinda aer la baza unghiei, dar nu mai sterge french cu cleaner, si nici nu pune primer inainte de tips, k nu are rost.
fii atenta cand pui gelul pe unghie, sa nu atingi cuticula. DELOC. kiar dak ai atinso si ai shters probabilitatea sa raman gel pe ea e foarte mare si de aici problema, plus k , straturile de gel tre sa fie bine uscate(aici ma refer la statul de baza, sua camouflage dak foloseshti) Bafta!
Sus In jos
Airad

Airad


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 30

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyJoi 13 Oct - 9:05

:D Am mai facut azi unele si am tinut cont de ce mi-ati spus, Multumesc mult , astept sa vad dupa cateva zile cum se vor prezenta. Hehe,sper sa fiu bine. Very Happy Multumesc pt sfaturi :*
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyJoi 13 Oct - 11:01

Stiti cumva daca se pot achizitiona de undeva din Romania gelurile marca Woban ?!
Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri Smile
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyJoi 13 Oct - 12:08

Buna fetelor! Am o problema de mult timp. Intotdeauna la o unghie de la mana dreapta imi intra foarte mult aer, la restul deloc. Si de fiecare data la fel, aceeasi pb la aceeasi unghie. Am facut de curand o pauza de vreo luna, am crezut ca e vreo problema la unghie, si sa o mai las putin. Acum mi-am pus unghiute din acryl. La fel: restul sunt ok, iar unghia aia deja a prins aer pana la jumate. Si nu cred ca au trecut 2 sapt. nu stiu ce are. Mai am niste prietene care au aceeasi pb cu o singura unghie.
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 14 Oct - 0:24

salut,

am si eu aceeasi problema la inelarul mainii drepte....din cauza unei lovituri la deget. Dupa ce mi-a cazut unghia, a crescul alta noua, putin intr-o parte. Si la mine e si degetul putin deformat Sad (mai ales ca verigheta va sta pe degetul aia...urat Smile)Smile) ) Eu cred ca din cauza asta intra aer intre gel si unghie...
Sus In jos
klaudia




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 14/10/2011
Varsta : 32
Localizare : torino

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 14 Oct - 1:15

salutare fetelor sunt noua pe aici mi-am cam prins urechiile pana sa imi dau seama unde va pot scrie:))Smile)Smile) nu am pus niciodata unghii cu gel nici nu stiam cum se pun dar m-am documentat si am aflat pasi.AKM as vrea sa va intreb am vazut pe un site un pachet k lampa uv inclusa pt incepatoare oare pt mine e bun???pana invat sa le pun bine mi0am comnadat si deget de plastic si mana???bineinteles la inceput o sa mi le fac mie unghiile...nu le am prea mari dar cred k,cu tipsuri o sa reusesc ce ziceti sa imi iau la inceput pachetu pt incepatori?? va rog un rasp
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyVin 14 Oct - 4:49

klaudia a scris:
salutare fetelor sunt noua pe aici mi-am cam prins urechiile pana sa imi dau seama unde va pot scrie:))Smile)Smile) nu am pus niciodata unghii cu gel nici nu stiam cum se pun dar m-am documentat si am aflat pasi.AKM as vrea sa va intreb am vazut pe un site un pachet k lampa uv inclusa pt incepatoare oare pt mine e bun???pana invat sa le pun bine mi0am comnadat si deget de plastic si mana???bineinteles la inceput o sa mi le fac mie unghiile...nu le am prea mari dar cred k,cu tipsuri o sa reusesc ce ziceti sa imi iau la inceput pachetu pt incepatori?? va rog un rasp

Buna, trebuie sa te orientezi astfel in cat acel pachet sa iti fie folositor si pe viitor.
lampa este foarte importanta si vezi sa fie cu 4 tuburi de 9w.
Si iti recomand sa iti iei produse de calitate de la inceput, pt ca altfel degeaba faci practica cu geluri proaste ca nu vor tine si mereu te vei intreba daca gresesti tu sau nu sunt bune produsele.
Gasesti pe forum si cateva marci de geluri foarte bune si ar fi bine sa iti iei de la aceste firme ca sunt tstate si de calitate.
mult succes.
Sus In jos
Inna




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 12/10/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 17 Oct - 12:35

hey..as avea si eu nevoie de ajutor..As vrea sa stiu pasii corecti in aplicarea unei protectii pe unghia naturala..fara tips..si daca afecteaza cumva french-ul facut din lacuri pus sub ultimul strat de gel la aderenta gelului? :* ..astept raspuns..ca am mai adresat odata aceasta intrebare si nu mi-a raspuns nimeni
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyLun 17 Oct - 15:27

Buna,intrebari de acest gen au fost puse de o mie de ori..ai putea macar sa rasfoiesti un pic acest forum si vei gasi raspunsuri referitor la pasi..chiar in topicul acesta in primele pagini vei gasi..
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 19 Oct - 0:52

nu tin minte sa ma fi lovit la acel deget...dar e asa de enervant ca dupa vreo 2 sapt deja e plina unghia de aer si daca putin o lovesc se indoaie si apoi se rupe...oare se poate face ceva in privinta asta? adica isi va reveni degetul problema? Smile))


Oana_ a scris:
salut,

am si eu aceeasi problema la inelarul mainii drepte....din cauza unei lovituri la deget. Dupa ce mi-a cazut unghia, a crescul alta noua, putin intr-o parte. Si la mine e si degetul putin deformat Sad (mai ales ca verigheta va sta pe degetul aia...urat Smile)Smile) ) Eu cred ca din cauza asta intra aer intre gel si unghie...
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 19 Oct - 10:38

[quote="aniela"]nu tin minte sa ma fi lovit la acel deget...dar e asa de enervant ca dupa vreo 2 sapt deja e plina unghia de aer si daca putin o lovesc se indoaie si apoi se rupe...oare se poate face ceva in privinta asta? adica isi va reveni degetul problema? Smile))

aniela, ai putea incerca B2 nail prep-de la Janet
eu aveam probleme la protectia pe unghia naturala , se desprindea gelul de la varf. insa am rezolvat-o.
pregatesc unghia, aplic b2 nail prep, apoi primer fara acizi.(durabond-janet)
nu am mai avut niciun fel de problema. ma gandesc ca ar putea functiona. este o solutie ce deshidrateaza delicat suprafata unghiei.
asta ca idee..

:*
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 19 Oct - 11:51

[quote="Anda luz"]
aniela a scris:
nu tin minte sa ma fi lovit la acel deget...dar e asa de enervant ca dupa vreo 2 sapt deja e plina unghia de aer si daca putin o lovesc se indoaie si apoi se rupe...oare se poate face ceva in privinta asta? adica isi va reveni degetul problema? Smile))

aniela, ai putea incerca B2 nail prep-de la Janet
eu aveam probleme la protectia pe unghia naturala , se desprindea gelul de la varf. insa am rezolvat-o.
pregatesc unghia, aplic b2 nail prep, apoi primer fara acizi.(durabond-janet)
nu am mai avut niciun fel de problema. ma gandesc ca ar putea functiona. este o solutie ce deshidrateaza delicat suprafata unghiei.
asta ca idee..

:*
Mersi de raspuns. Eu folosesc deja Nail Prep de la Diamond. Dar am aceasta problema doar la o unghie, la restul nimic. Si nu inteleg. Nu sunt singura, mai am cateva prietene cu aceeasi pb. :-??
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 19 Oct - 11:52

Mai am o intrebare pentru cele care construiesc unghii Stiletto foarte lungi. Exista un sablon mai lung? Sau cum le construiti?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyMier 19 Oct - 11:59

aniela a scris:
Mai am o intrebare pentru cele care construiesc unghii Stiletto foarte lungi. Exista un sablon mai lung? Sau cum le construiti?

Aniela,

exista si sabloane mai lungute insa, pentru stiletto extra lungi, cum sunt cele din poza de mai jos, am folosit doua sabloane clasice puse unul peste altul:

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Sam1099scl

In poza inca nu par extreeeem de lungi insa, in realitate, erau cat doua sabloane puse unul in prelungirea celuilalt.

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Airad

Airad


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 08/10/2011
Varsta : 30

Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 EmptyJoi 20 Oct - 4:33

Buna! Mai am o dilema confused . O fata are constructie din gel si acum doreste tipsuri. Intrebarea mea este cum procedez? pale
Nu m pricep decat la extensii cu tipsuri si gel la constructie nu No .
Chiar ma nevoie de ajutorul vostru Sad

-------

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/viewtopic.forum?t=164

-------

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/viewtopic.forum?t=175
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 20 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: