***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 24 Mar - 4:13

Poate un gel sa fie bun pentru constructii si pentru unghii cu tips, dar sa nu stea sub nici o forma pe unghia naturala? Imi vine sa innebunesc cand vad ca se dezlipesc la cateva zile ca niste unghii false, lipite cu super-glue.

Spuneti-mi, va rog, ce folositi voi pentru protectia unghiei naturale si nu v-a dezamagit niciodata....

O zi frumoasa!
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 24 Mar - 4:25

Claudela, eu folosesc mereu Easy off de la CN, dar se poate face si cu gel de constructie, Builder Clear I am incercat eu, trebuie neaparat sa il dai in 2 straturi, unul foarte subtire si al 2 lea putin mai ridicat la punctul de stres, apoi daca este cazul degresezi si finisezi suprafata, daca nu apici direct finish.

Spor!

Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 24 Mar - 4:30

Mersi frumos Oana!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 24 Mar - 5:02

Oana, la acesta te referi ca fiind Easy off : Crystal Nails - COVER MANI GEL ? Te rog sa-mi spui cum il folosesti. Mersi
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 24 Mar - 5:33

Easy off pt unghii naturale: baza Hardner (CRYSTAL NAILS - Easy Off Clear ( 15ml )) - 2 straturi, Cover mani gel - daca vrei sa capete nuanta naturala, Top gel - finish
Pregatirea se face la fel ca pt unghii tehnice.

Merci.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 24 Mar - 5:48

Multumesc Vero,Oana..acum vad ca s-au mai obisnuit,cele care au venit deja la mine.Am un comouflage care nu e asa de pigmentat si il dau in 2 straturi si parca nu mai frige asa tare.

Calitativ sunt foarte multumita(si clientele la fel) si de asta n-as prea renunta la el Smile

Mersi inca odata si o Zi buna!:*
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 25 Mar - 6:40

claudela a scris:
Poate un gel sa fie bun pentru constructii si pentru unghii cu tips, dar sa nu stea sub nici o forma pe unghia naturala? Imi vine sa innebunesc cand vad ca se dezlipesc la cateva zile ca niste unghii false, lipite cu super-glue.

Spuneti-mi, va rog, ce folositi voi pentru protectia unghiei naturale si nu v-a dezamagit niciodata....

O zi frumoasa!
Ceea ce spui tu depinde de mai multi factori. In primul rand poti fi tu de vina in sensul k nu pregatesti bine unghia sau nu folosesti primer si/sau bonding ori nu il aplici corect. Daca faci toate lucrurile astea bine si gelul tot se desprinde atunci nu e bun gelul
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 25 Mar - 11:07

Ms Lilishor!
Mai incerc cu mare atentie si daca nu vrea nici asa, schimb gelul!
O seara frumoasa!
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 26 Mar - 5:43

ce gel folosesti? de la ce firma ? poate gresesti si catalogandu-l
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 26 Mar - 6:32

Nu-ti spun ca ma ia iar la fugareala Vero Smile) E unul ieftin, care spre surprinderea mea, e destul de usor de folosit si tine pe tipsuri si prelungiri, dar pe unghia naturala nu reusesc sa-l mentin mai mult de o saptamana....

Promit sa-mi iau unul mult mai bun ca sa nu va mai zapacesc, dar acum intreb in mai multe parti ca sa gasesc unul bun si mai acceptabil la pret pt mine...pt ca n-am de unde sa-mi scot banii...imi pun mie, surorii si la vreo 2 prietene, gratis Smile

Pupici!
O zi frumoasa!


P.S. CCN se numeste, cik e din Moldova si are un primer urat mirositor...
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 26 Mar - 11:29

Fetelor gel de luciu de la janet quiq finish II merge sa il dau peste oja nu?Adica clienta vrea model permanent din oja,fac modelul si apoi daca aplic quiq finish nu se mai ia modelul pana la intretinere nu?Ca eu am un gel de luciu dar nu e bun de nimic si se ia cu acetona.
Sus In jos
Mari

Mari


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 62
Localizare : Aiud

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 26 Mar - 21:55

laurik4u, eu folosesc quik finish II de la Juliana, peste model din oja si se comporta foarte bine, tine pana la urmatoarea intretinere.
Totusi sa fi atenta, inainte de a aplica quik finish-ul trebuie sa lasi oja sa se usuce foarte bine!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 26 Mar - 23:24

claudela a scris:
Nu-ti spun ca ma ia iar la fugareala Vero Smile) E unul ieftin, care spre surprinderea mea, e destul de usor de folosit si tine pe tipsuri si prelungiri, dar pe unghia naturala nu reusesc sa-l mentin mai mult de o saptamana....

Promit sa-mi iau unul mult mai bun ca sa nu va mai zapacesc, dar acum intreb in mai multe parti ca sa gasesc unul bun si mai acceptabil la pret pt mine...pt ca n-am de unde sa-mi scot banii...imi pun mie, surorii si la vreo 2 prietene, gratis Smile

Pupici!
O zi frumoasa!


P.S. CCN se numeste, cik e din Moldova si are un primer urat mirositor...


HAHAHAHA lol! Embarassed
HAHAHAHA
Sus In jos
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 28 Mar - 1:00

Buna, fetelor am si eu o intrebare, as putea sa folosesc oja normala in locul gelurilor colorate, se intampla ceva, are vreo reactie, imi cad unghiile, sau e ok? :D
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 28 Mar - 2:52

Deianira a scris:
Buna, fetelor am si eu o intrebare, as putea sa folosesc oja normala in locul gelurilor colorate, se intampla ceva, are vreo reactie, imi cad unghiile, sau e ok? :D

Buna Deianira!

Nu prea se recomanda folosirea ojelor in locul gelurilor colorate. Acum depinde si ce anume, mai exact, vrei sa faci din oja.
Nu iti cad unghiile, dar, cel mai probabil, iti va crapa gelul. Ca sa bagi oja in gel fara a avea ulterior probleme, trebuie sa lasi oja sa se usuce perfect inainte de a aplica gel peste ea. Mai ales daca e suprafata mare acoperita, orice oja are nevoie de cateva ore bune pt a fi perfect uscata. Din acest motiv este cam "incomod" sa lucrezi cu oje in locul gelurilor colorate.
Eu recomand folosirea gelurilor colorate. Ai si mai multe variante din care poti alege si nici nu risti sa ai probleme. Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 28 Mar - 22:34

Multumesc pt raspuns, eram curioasa Smile
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 29 Mar - 2:42

Deianira a scris:
Multumesc pt raspuns, eram curioasa Smile

N-ai pt ce! Te asteptam si cu alte intrebari! sunny
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 31 Mar - 9:24

fetelor..o intrebare..gelul de modelare e totuna cu cover-ul sau visez eu? Very Happy
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 31 Mar - 11:00

adellyne21 a scris:
fetelor..o intrebare..gelul de modelare e totuna cu cover-ul sau visez eu? Very Happy

daaaaa...visezi scoate limba
nu este acelasi lucru...cel de modelare,dupa nume...este de modelare . Se foloseste intre aderenta si sigilare.
Cover-ul este pt a da efectul acela de prelungire a patului unghial. nu poti sa cppnstruiesti unghii cu el inteligent
flower
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 31 Mar - 11:02

"construiesti" asta e cuvantul care nu mi-a iesit Embarassed
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 31 Mar - 11:10

aaaa... Very Happy saru pt raspuns!! si coverul knd se aplik?dupa cel de aderenta?:*
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 31 Mar - 11:15

Da scumpa, prepari unghia,nail prep, bonder,gel de aderenta, gel de modelare , COVER ,iar apoi model si resul... Very Happy
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 31 Mar - 11:48

aaam inteles...esti o scumpa..pupici si spooor la treaba cheers
Sus In jos
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 1 Apr - 3:50

Buna. Eu sunt noua in domeniu si am o intrebare. Eu imi pun unghii cu acril,si folosesc tipsuri natur si rezista. Ieri insa am aplicat unei feete tipsuri french.N,am mai folosit pana acum. si deja o unghiuta i.a cazut,s.a desprins tipsul. Sunt sigura k n.am pilit bine. L.am lipit si am pilit pana la smile.ul acela.Ce nu am facut bine?Cum se pileste un tips french? d la inceput am fost sceptica pt k ma gandeam k daca pilesc tipsul nu va avea de ce sa se tina.M.am simtit prost cand mi.a spus ca i s.a si dezlipit o unghiuta, Multumesc din suflet pt ajutor
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 1 Apr - 6:54

Am si eu niste intrebari pt fetele care folosesc de la Juliana ...please
1. Gelurile de top sunt geluri de sigilare? Adik dupa ce fac ultima pilire pt a corecta eventualele imperfectiuni ale gelului de modelare trebuie sa dau un strat de gel sidef sa zicem (care este un gel de top)? Mai este necesar sa dau peste si cu Ouil finish gel II? Eu am acest Quik finish gel II si nu stiu sigur daca este un gel de sigilare sau doar pt luciu final. Pot sa dau doar cu el dupa ce pilesc la sfarsit stratul de modelare(mentionez ca folosesc un gel allround de la Juliana).

2.La gelurile comouflage scrie ca pot fi folosite ca strat de baza sau ca ultim strat. Cum adik? Eu ma gandeam ca strat de baza ceva de genul primer, strat subtire gel modelare, camouflage, si apoi model (french sau ce-o fi) iar gel modelare, pilire, sigilare. E bine asa? Daca da atunci ce inseamna acel ultim strat si care sunt pasii?

Si inca o rugaminte. Nu mi-am cumparat inca acest gel de camuflare asa ca ce-mi recomandati? Camouflage gel natural sau pink? Ma intereseaza sa acopere bine atunci cand faci intretinere si ramane urat dupa pilire.

Multumesc va pup pe toate !
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 1:48

unghiiacril a scris:
Buna. Eu sunt noua in domeniu si am o intrebare. Eu imi pun unghii cu acril,si folosesc tipsuri natur si rezista. Ieri insa am aplicat unei feete tipsuri french.N,am mai folosit pana acum. si deja o unghiuta i.a cazut,s.a desprins tipsul. Sunt sigura k n.am pilit bine. L.am lipit si am pilit pana la smile.ul acela.Ce nu am facut bine?Cum se pileste un tips french? d la inceput am fost sceptica pt k ma gandeam k daca pilesc tipsul nu va avea de ce sa se tina.M.am simtit prost cand mi.a spus ca i s.a si dezlipit o unghiuta, Multumesc din suflet pt ajutor

Buna!

Depinde acum si ce tipuri de tipsuri french ai - cu caus sau fara?
Oricum, tipsurile french nu se pilesc, ci doar se matuiesc usor, pana se duce luciul si atat. Atentie sa le lipesti bine mai ales pe parti, la colturi, si fara goluri de aer!

Weekend frumos,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 2:09

am tipsuri cu caus. si nu stiu cum sa pilesc ca sa ramana smile.ul acela frumos,sa nu ramana si partea aceea unde am aplicat lipici.si am lipit. daca doar matuiesc tot ramane partea aceea lipita alba. Sad
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 2:20

magdici a scris:
Am si eu niste intrebari pt fetele care folosesc de la Juliana ...please
1. Gelurile de top sunt geluri de sigilare? Adik dupa ce fac ultima pilire pt a corecta eventualele imperfectiuni ale gelului de modelare trebuie sa dau un strat de gel sidef sa zicem (care este un gel de top)? Mai este necesar sa dau peste si cu Quick Finish Gel II? Eu am acest Quick finish gel II si nu stiu sigur daca este un gel de sigilare sau doar pt luciu final. Pot sa dau doar cu el dupa ce pilesc la sfarsit stratul de modelare(mentionez ca folosesc un gel allround de la Juliana).

2.La gelurile comouflage scrie ca pot fi folosite ca strat de baza sau ca ultim strat. Cum adik? Eu ma gandeam ca strat de baza ceva de genul primer, strat subtire gel modelare, camouflage, si apoi model (french sau ce-o fi) iar gel modelare, pilire, sigilare. E bine asa? Daca da atunci ce inseamna acel ultim strat si care sunt pasii?

Si inca o rugaminte. Nu mi-am cumparat inca acest gel de camuflare asa ca ce-mi recomandati? Camouflage gel natural sau pink? Ma intereseaza sa acopere bine atunci cand faci intretinere si ramane urat dupa pilire.

Multumesc va pup pe toate !

Buna!

1. Gelurile top sunt geluri de final (dupa cum le zice si numele). La unele firme intr-adevar, se gasesc geluri speciale de sigilat, separate de gelurile de luciu. Trebuie, deci, sa cumperi doua geluri in loc de unul.
La gelurile Juliana Nails, gelurile top sunt tot una cu gelurile de luciu, sigilare, finish, etc. La urma urmei, cu finishul sigilezi si unghia. Apar in mai multe variante pentru a avea din ce alege ca si nuanta sau vascozitate.
Gelurile sidef - ca ai intrebat de ele, sunt geluri care, in mod normal, se aplica ultimele, ca si finish, insa, daca doresti sa ai luciul puternic al Quick Finish II, poti aplica, peste gelul sidef, un strat de Quick Finish si gata - nu se va intampla nimic. Totodata, datorita efectului deosebit de shimmer pe care il ofera, gelurile sidef pot fi tratate si ca geluri colorate: pot fi aplicate si intre starturile de modelare, si inainte de Quick Finish, dar si ca si ultim strat (finish).

Quick Finish Gel II este finishul fara degresare deci, este singurul peste care nu mai poate fi aplicat nici un alt gel decat daca este pilit inainte.
Quick Finish Gel II insa, DACA doresti (nu este obligatoriu), poate fi aplicat fara probleme peste ORICARE dintre gelurile Juliana Nails (de modelare, top, color).
Si ca sa iti raspund direct: DA, poti da cu Quick Finish Gel II dupa ce pilesti la sfarsit stratul de modelare. Iti va sigila unghia si, in acelasi timp iti va oferi un luciu impecabil si de durata!
2. Trebuie sa iti multumesc pentru aceasta intrebare pentru ca asa am putut observa ca este o greseala de exprimare facuta la descrierea acestui produs. inrosit
Tu te gandeai foarte corect: pregatire unghie, primer (sau bonding gel), gel de modelare, camouflage, french sau model (daca e cazul), gel de modelare, pilit, finish.
Voi face imediat corectarea acelui text pentru a nu mai aparea aceasta confuzie! sunny
3. Ca recomandare intre Camouflage Natural si Camouflage Pink - gelurile in sine sunt la fel, este foarte important insa ce nuanta preferi tu (sau clientele tale).
Sper ca intelegi explicatiile - daca mai ai intrebari insa, te rog sa imi spui! Wink

Weekend frumos, flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 3:13

unghiiacril a scris:
am tipsuri cu caus. si nu stiu cum sa pilesc ca sa ramana smile.ul acela frumos,sa nu ramana si partea aceea unde am aplicat lipici.si am lipit. daca doar matuiesc tot ramane partea aceea lipita alba. Sad

Pai... eu cred ca tu faci greseala ca tratezi tipsurile french precum tipsurile standard.
Smile-ul acela frumos de care zici, este cel pe care un tips french il are deja, nu trebuie sa ii faci tu nimic pt a-l obtine.
Tipsurile french se lipesc pe varful unghiei (de aceea si causul este mai scurt decat cel al tipsurilor standard). Daca pui mai mult lipici care iti iese pe parti cand lipesti tipsul, tot ce trebuie sa faci este sa stergi repede excesul cu un patratel de celuloza.
Dupa ce ai lipit tipsul french, il tai la lungimea dorita si apoi iei un bufer si il matuiesti in intragime, fara a insista mai mult decat este nevoie deasupra liniei smile, pentru a nu o strica. Dupa ce ai matuit tipsul french, continui cu pasii de lucru.
Tipsurile french NU se pilesc ca si tipsurile standard pana cand nu se mai observa trecerea de la tips la unghia naturala. Tocmai pentru a nu strica linia smile prin pilire.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 7:42

fetelor..am o problemaaa...vesnica problema cu gelurile..pff..aveti idee de ce mi se crapa gelul aproape de cuticola?de exemplu i-am pus unei fete unghiutele acu 2 saptamani si ieri a vnt la mine sa le"refac"..practic se"cojeste"oarecum gelul din zona aia.. Sad oare sa-l fi pus prea subtire?
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 7:43

aa..si inca ceva..stie cineva de gelurile VERY NAILS? Rolling Eyes
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 8:00

Pui prea aproape gelul de cuticula sau nu cureti bine cuticula/pielita DE PE unghie... iar despre gelurile very nails... nimic nu stiu!!!
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 9:15

Tina multumesc mult pentru raspunsuri. Foarte prompta, ca de obicei.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 9:23

Multumsc pt raspunsuri. dar mai am o nelamurire :eu detin tipsuri ca acestea http://image.made-in-china.com/2f0j00YCmatoSFrsql/Half-Cover-Nail-Tips-French-Nail-Tips-PS-18W-.jpg
si eu locul acela unde s aplica lipiciul destul d mare.iarr daca lipesc p varful unghiei ramane causul in afara. mai tai din el? sau ce fac? si daca lipesc p varf ar rebui unghia s fie mai lunga k sa nu ocupe din pat prea mult si s arate urat? sTIU ca sunt multe intrebari dar chiar nu mai inteleg. multumesc
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 2 Apr - 9:28

ms gabriela89..voi incerca sa fiu mai atenta.. Very Happy
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyDum 3 Apr - 3:47

adellyne21 a scris:
ms gabriela89..voi incerca sa fiu mai atenta.. Very Happy


N-ai ptr ce! Asa pateam si eu la inceput... Smile
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyDum 3 Apr - 8:20

fetelor, dupa ce sigilez nu ar trebui sa mai pilesc deloc, chiar daca mai vad cate o neregula, nu? am facut asa la o unghiuta si a prins aer...chiar daca am dat cu top coat dupa Sad Ms
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyDum 3 Apr - 10:20

unghiiacril a scris:
Multumsc pt raspunsuri. dar mai am o nelamurire :eu detin tipsuri ca acestea http://image.made-in-china.com/2f0j00YCmatoSFrsql/Half-Cover-Nail-Tips-French-Nail-Tips-PS-18W-.jpg
si eu locul acela unde s aplica lipiciul destul d mare.iarr daca lipesc p varful unghiei ramane causul in afara. mai tai din el? sau ce fac? si daca lipesc p varf ar rebui unghia s fie mai lunga k sa nu ocupe din pat prea mult si s arate urat? sTIU ca sunt multe intrebari dar chiar nu mai inteleg. multumesc


Uita-te aici ca sa intelegi mai bine: https://www.youtube.com/watch?v=OvT9C2-exzA&feature=related
E un tutorial facut, culmea, cu geluri Sina! Dar n-am mai vazut recipiente asa...eu le stiam pe cele de plastic, naspa. ..
In final ies niste unghiute frumoase......Poate ti-am fost de ajutor....

Spor la treaba!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyDum 3 Apr - 10:22

Cele din tutorial nu au caus....pp ca e mai bine sa-l tai....acum mai asteapta raspunsuri de la fetele care stiu mai bine ce vorbesc....Smile
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyDum 3 Apr - 11:54

Unghiiacril, tipsurile tale nu sunt tipsuri de french din ala frumos cu un smile adanc. Nu stiu ce sa te sfatuiesc sa faci , poate sa le folosesti ca atare si cu prima ocazie cand ai banuti cumpara unele bune si cu smile adanc si frumos.
Sus In jos
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyDum 3 Apr - 12:35

Asa am sa fac. ele au causul prea mare ca la cele normale. deci in concluzie nu am ce sa fac cu ele. imi voi lua unele fara caus.
Vroiam sa va spun k acum cateva saptamani am fost la un curs pt unghii,si fata care facea practica mi.a pus unghii cu tips french exact k al meu,si nu imi explic cum au tinut unghiile in conditiile in care le.a pilit k p niste tipsuri normale cu caus mare. Oriccum multumesc mult,am s caut tipsuri fara caus,si sper sa ma descurc l aplicare:*
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyDum 3 Apr - 12:44

Pai unghiile pot sa tina fara probleme daca tipsurile au acel caus si a pilit, doar ca nu e frumos si unde trebuie smile-ul.
In mod normal tipsurile pentru french sunt subtiri si chiar nu ai cum sa le pilesti ca le strici,de aceea trebuiesc doar matuite, ale tale banuiesc ca sunt mai grosute daca ai de unde pili.
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 4 Apr - 2:06

fetelor am si eu o intrebare daca puteti sa ma ajutati am primit cadou o pila electrica promed 520 dar nu are capetele acelea m-am uitat pe diverse situri dar sunt foarte multe si nu stiu ce anume imi trebuie macar pentru inceput.astept raspunurile voastre si va multumesc din suflet sarut
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 4 Apr - 9:12

bunaaa..fetelor,voi cu ce curatati pensulele de gel sau culori acrilice?pupici o zi seara frumoasa cheers
Sus In jos
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 4 Apr - 11:15

buna fetelor. imi puteti explica si mie cum sunt pilele de unghii d unica folosinta,adica cele d 180\180 pt ce pas este si asa mai departe..
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 4 Apr - 11:54

cristinica_papusica a scris:
fetelor am si eu o intrebare daca puteti sa ma ajutati am primit cadou o pila electrica promed 520 dar nu are capetele acelea m-am uitat pe diverse situri dar sunt foarte multe si nu stiu ce anume imi trebuie macar pentru inceput.astept raspunurile voastre si va multumesc din suflet sarut

Buna!

Uite aici am postat un raspuns in care, cred ca vei gasi informatiile necesare!
Daca vei mai avea intrebari dupa, sa ne spui.

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/t27-pila-electrica
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 4 Apr - 12:01

adellyne21 a scris:
bunaaa..fetelor,voi cu ce curatati pensulele de gel sau culori acrilice?pupici o zi seara frumoasa cheers

Buna!

Cu cleanerul pentru gel dar cel mai bine se curata cu Cleaner Pensule.
Vopseaua acrilica e pur si simplu dizolvata de cleanerul de pensule.
Eu imi intretin tot timpul pensulele (mai ales cele de pictura) cu cleanerul special si imi arata ca noi. (unele dintre pensule le am de 2 ani de zile cred) Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 4 Apr - 12:04

multumesc frumos pentru raspuns tina Razz
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 4 Apr - 12:04

cristinica_papusica a scris:
multumesc frumos pentru raspuns tina Razz

Cu placereee! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 5 Apr - 4:52

mersiii tina..esti o scumpa:*
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 12 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: