***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul
AutorMesaj
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 8 Iul - 5:45

Admin_Coralia a scris:
alexnails a scris:
buna fetelor, am si eu o mica problema, am o clienta caruia ii fac pedichiura cu gel, unghia de langa degetul mare are o mica problema, atunci cand creste se intoarce in sus, si presupun eu ca din cauza aceasta prinde aer gelul la capat, mentionez ca restul de unghii la intretinere nu au nici o problema, gelul arata perfect pe ele, doar aceea este problema, cum as putea proceda?ms

Alexnails, daca ai incercat orice varianta de a pune gelul pe unghia aceea, eu zic sa o tai scurta si sa aplici un tips. Smile
Ms coralia, o sa incerc si asa,sper sa tina...kiss
Sus In jos
http://alexnail.eu
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 8 Iul - 13:01

alexnails a scris:
Admin_Coralia a scris:
alexnails a scris:
buna fetelor, am si eu o mica problema, am o clienta caruia ii fac pedichiura cu gel, unghia de langa degetul mare are o mica problema, atunci cand creste se intoarce in sus, si presupun eu ca din cauza aceasta prinde aer gelul la capat, mentionez ca restul de unghii la intretinere nu au nici o problema, gelul arata perfect pe ele, doar aceea este problema, cum as putea proceda?ms

Alexnails, daca ai incercat orice varianta de a pune gelul pe unghia aceea, eu zic sa o tai scurta si sa aplici un tips. Smile
Ms coralia, o sa incerc si asa,sper sa tina...kiss

Cu placere! Incearca si spune-ne si noua rezultatul. Eu zic ca va fi unul favorabil Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 9 Iul - 2:42

O sa incerc si o sa va spun rezultatul, dar acum am o noua dilema Sad in 31 mai a fost un nou seminar crystal nails la cluj, in care ei au prezentat noile forme de unghii : edge, pipe si hybrid.
Intrebarea mea este cum este forma hybrid?(mentionez ca am vazut anuntul la ei pe site,nu am participat) daca stie cineva adugati va rog o poza sau spunetimi si mie cateva detalii, multumesc.
Sus In jos
http://alexnail.eu
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 4:18

Buna,
am si eu o problema .o clienta si-a rupt o unghie din carne si sangereaza.cum se procedeaza in aceasta situatie.Va ros ajutati-ma cu un sfat deoarece maine imi vine clienta. As ptea sa o curat de gen si sa-i pun un pic de banda de matase cred ca se numeste,dar o lipesc cu gel sau cum? si apoi pot sa-i refac unghia la fel cu gel si model?

va multumesc.
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 4:20

scuzati-mi greselile gramaticale de mai sus.
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 6:36

Buna fetelor ! Eu lucrez doar cu gel si acum vreau sa fac si niste flori 3D din acril. Cand incep sa fac acea floare? Dupa ce am terminat complet unghiile de facut adik este dat si Quik finish? Sau trebuie pe suprafata matuita? Peste floare mai trebuie sa dau iar cu Finish?
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 6:38

Aaaa...si inca ceva, la intretinere cum dau jos floarea facuta din acril ? Pot sa o dau cu freza ?
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 6:44

Magdici, dupa ce ai terminat constructia cu gel, stergi filmul de dispersie, pilesti unghia si o matuiesti. Realizezi floarea din acryl dupa care aplici Finish Gel. Il poti utiliza de jur-imprejurul florii ca un sigiliu, sau chiar si pe floare, daca vrei sa ai la sfarsit o floricica lucioasa. La intretinere o pilesti cu freza pe toata. flower
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 8:17

blondynails a scris:
Buna,
am si eu o problema .o clienta si-a rupt o unghie din carne si sangereaza.cum se procedeaza in aceasta situatie.Va ros ajutati-ma cu un sfat deoarece maine imi vine clienta. As ptea sa o curat de gen si sa-i pun un pic de banda de matase cred ca se numeste,dar o lipesc cu gel sau cum? si apoi pot sa-i refac unghia la fel cu gel si model?

va multumesc.

Buna

Forma Hybrid este o combinatie intre stiletto si edge, se construieste pe forma de stiletto dar are muchie de edge, daca cauti la CN pe site la tips gasesti formatul pt ca au tipsuri Hybrid.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
deiutza*




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 9:56

Buna fetelor,
sunt noua pe forum si totodata incepatoare,in tehnica cu gel.In acest week-end am facut doua manichiuri cu gel,una pe unghiile naturale,si una cu tipsuri.Am urmat in totalitae pasii de aplicare,dar la clienta cu gel pe unghiile naturale arata perfect manichiura(a fost la munca,job care necesita lucrul cu mana,si treburile casnice),iar la clienta cu tipsuri toate tipsurile erau cazute,desi le-am lipit corect,nu au prins aer,dar avea unghiile f plate.
Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns.Pot fi unghiile ei devina,din cauza ca sunt f plate?(eu am lipit un tips pe unghii de o saptamana si ceva si fac frecvent treburi casnice,si mai spal si la mana,si la o unghie am constructie cu gel si amandoua arata la fel ca si atunci cand le-am facut)
Va multumesc,si ma bucur sa ma aflu printre voi,pupici
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 11:20

Buna,
ma puteti ajuta si pe mine, va rog frumos cu un sfat referitor la problema mea: o clienta care si-a rupt unghia cu gel din carne si cum as proceda in situatia asta, in asa fel incat sa-i fac unghia la loc cu gel sa nu ramana fara.

va multumesc.
Sus In jos
OaOa




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/06/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 12:03

dupa parerea mea in cazul in care e rupta din carne va trebui sa o lasi sa creasa putin iar apoi poti sa o refaci
Sus In jos
OaOa




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/06/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 12:06

am si eu o intrebare: frenchul nins se poate face doar din acryl sau si din gel?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 12:51

Si eu imi mai rup cate o unghie din carne si fac repede constructie....nu suport sa stau fara Smile

Asez sablonul fix in prelungirea unghiei si apoi fac constructia ... nu am avut nicio problema cu ele dupa constructie.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 11 Iul - 22:19

Multumesc Maria D pentru raspuns. Pupici la toate !
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 12 Iul - 3:09

Pentru fetele care folosesc produse Crystal Nails, va rog spuneti-mi un gel Cover de la ei pe care voi il folositi si stiti ca acopera bine. Am cumparat de la ei un gel cameleon. Se foloseste ca orice gel color ?
Multumesc!
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 12 Iul - 4:22

buna magdici, eu am de la CN gelul chameleon FLASH 241, si il folosesc ca si orice gel colorat si nu am avut probleme cu el. Spor la unghiutze!
Sus In jos
http://alexnail.eu
rocsanna86

rocsanna86


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 12 Iul - 6:27

magdici, eu fol cover pink si sunt f multumita.
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMier 13 Iul - 0:31

Multumesc fetelor !
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMier 13 Iul - 21:45

magdici a scris:
Pentru fetele care folosesc produse Crystal Nails, va rog spuneti-mi un gel Cover de la ei pe care voi il folositi si stiti ca acopera bine. Am cumparat de la ei un gel cameleon. Se foloseste ca orice gel color ?
Multumesc!


Buna

Cover pink natural - nuanta naturala (cel mai folosit)
Cover pink X - nunata roze
Cover pink Extra - putin bej

Toate acopera foarte bine.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
ice_girl1521




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : Tg-jiu

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 14 Iul - 2:36

buna tuturor!
am terminat de curand un curs pt unghii tehnice dar tot nu am invatat cum trebuie,as mai avea cateva intrebari,una ar fi daca pot face model din oja si sa o acopar cu finish??am pus la o fata unghii constructie si au iesit prea grose...mai pot remedia din pilit??si culorile acrilice pot fi la fel folosite sub finish?? Question va multumesc!
Sus In jos
ice_girl1521




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : Tg-jiu

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 14 Iul - 2:55

ma scuzatisunt noua pe site si m am incurcat...unde vad raspunsurile la intrebarile mele daca imi rasunde cineva?
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 14 Iul - 10:48

buna ice_girl1521 se poate face model din oja desigur si se poate astupa si cu finish dar cu conditia ca oja sa fie forte bine uscata ,referitor la constructie ,da unghiile daca au iesit prea groase se pot pili pana ajung la grosimea dorita ,la fel ca si oja si culorile acrilice se pot folosi sub finish dar sa fie foarte bine uscate.atat stiu eu mai asteapta si alte raspunsuri de la fete ... pa
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 14 Iul - 10:53

buna am si eu o intrebare este posibil sa se ridice gelul de pe unghie daca nu este uscat suficient in lampa si inca ceva lampa mea parca nu mai usuca gelul cum trebuie se poate sa fie de la neoane ar trebui schimbate sau se schimba doar cand se ard nu stiu ....pup
Sus In jos
ice_girl1521




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : Tg-jiu

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 15 Iul - 3:23

mersi pt raspuns...in legatura cu neoanele tale eu am auzit ca trebuie sterse pt ca se pune praf si de aceea nu mai au aceasi putere de uscare si in cazul in care ai lampa de mai mult timp,trebuie sa ti gelul timp dublu pt a se usca.:*
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 15 Iul - 4:02

ms mult
Sus In jos
ice_girl1521




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : Tg-jiu

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 5:24

buna,
vreau si eu sa va intreb daca modelele care le faceti voi(cele cu dungi si tot felu de flori subtiri)sunt facut cu vopsele acrilice nu??si inca ceva...cand construiesc unghii din gel imi ies prea groase...si curba C nu imi iese deloc,sa pun gel mai putin?dar si prea putin dk pun exista posibilitatea sa se rupa rpd nu?? Rolling Eyes
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 5:29

vmarya a scris:
buna am si eu o intrebare este posibil sa se ridice gelul de pe unghie daca nu este uscat suficient in lampa si inca ceva lampa mea parca nu mai usuca gelul cum trebuie se poate sa fie de la neoane ar trebui schimbate sau se schimba doar cand se ard nu stiu ....pup
buna vmarya
DA se poate desface gelul dk nu e uscat cum trebuie la lampa,am patit eu personal.Lampa mea palpaia 2 neoane si nu se usca cum trebuie gelul si nu rezista sau pur si simplu de stergea cand curatam cu cleaner.Am schimbat neoanele si e tot ok SPOR
Sus In jos
ramonaa




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 18/07/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 9:49

Buna fetelor,

Ma bucur enorm de existenta acestui site...cred ca s-a spus asta de foarte multe ori. Sunt incepatoare, am facut un curs de manichiura-pedichiura si unghii tehnice. nu sunt foarte multumita de ce am invatat...totusi am incercat sa i-au ce e bun, dar spre deosebire de ce am citit eu aici pe forum produsele pe care le-am folosit pt unghiile tehnice nu erau foarte ok.
Acum eu as vrea sa imi cumpar produsele mele. Intrebarea mea e: ar fi ok daca mi-as cumpara un kit pt inceput? daca da imi puteti recomanda unul, de la ce firma. daca nu e ok cu kit mi-ati putea spune cam de pe unde sa achizitionez fiecare produs...asta daca are cineva timp sa ma ajute pt ca stiu ca gasesc pe forum, dar...e mai comod,am citit foarte mult de pe acest forum si informatiile sunt imprastiate in multe parti. As vrea sa lucrez cu gel pt. ca am observat ca majoritatea dintre voi il preferati il locul acrilului. Va multumesc si va felicit pt ce faceti...nu am cuvinte si bafta incepatoarelor Very Happy
Abia astept raspunsul vostru cheers sarut
o seara frumoasa!
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 10:01

ms mult MaRiA_
Sus In jos
ice_girl1521




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : Tg-jiu

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 10:04

imi puteti raspunde si mie l amesaj??va tog:*
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 12:12

ice_girl1521 a scris:
buna,
vreau si eu sa va intreb daca modelele care le faceti voi(cele cu dungi si tot felu de flori subtiri)sunt facut cu vopsele acrilice nu??si inca ceva...cand construiesc unghii din gel imi ies prea groase...si curba C nu imi iese deloc,sa pun gel mai putin?dar si prea putin dk pun exista posibilitatea sa se rupa rpd nu?? Rolling Eyes

salut,

in principiu liniutele, dungulitele si alte detalii de pictura, mai mici sau mai mari se fac din vopsele acrilice, dar poti opta si pentru gel.

in ceea ce priveste constructie unghiilor, poti alege un gel putin mai vascos, ( se poate prelucra mai usor, in sensul ca va curge mai greu) iar pentru ca unghia sa aiba stabilitate maxima la punctul de stres, incearca sa pui o bobita de gel pe care sa o modelezi si sa o intinzi in toate partile...

Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 12:13

PS : o bobita de gel in mijlocul unghiei, am uitat sa mentionez
Sus In jos
ice_girl1521




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : Tg-jiu

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Iul - 12:40

ms frumos pt raspuns!
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 19 Iul - 1:36

Va rog ajutati-ma daca stiti care ar putea fi problema ! Doar atunci cand pun protectie de gel pe unghia naturala imi sare gelul de la varf destul de repede adik dupa 3-4 zile? De ce oare ? Sigilez cu foarte mare grija. Este posibil sa fie din cauza ca pun mai putin gel atunci cand fac pe unghia naturala? De ce atunci cand fac constructie totul e ok? Nu inteleg...offfff
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 19 Iul - 12:49

buna fetelor, revin si eu cu o intrebare pentru voi, ati folosit tips-uri duck feet? eu am o clienta care mia spus ca ar vrea sa incerce, daca stiti voi de unde se pot achizitiona sau daca stiti cum as putea face o constructie care sa iasa asa, va rog spuneti-mi cateva sfaturi, ms si spor la unghiutze! :*
Sus In jos
http://alexnail.eu
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 19 Iul - 14:23

Magdici, poate se datoreaza primer-ului ? El are rostul de a face aderenta intre gel si unghia naturala - cand pui tips, varful este acoperit - deci este diferit.
Teoretic si in cazul protectiei si aplicatiei de tips, cantitatile si pasii ar trebui sa fie cam aceeasi in cazul aplicarii gelului ...Este doar o teorie ...
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 25 Iul - 9:42

Multumesc Maria !
Iti mai multumesc inca o data si pentru faptul ca esti o adevarat sursa de inspiratie pentru mine. Esti formidabila ! Ai un talent deosebit si te apreciez farte mult pentru toate creatiile tale. Doua dintre ele am reusit sa le reproduc si eu si sunt foarte mandra de asta.Sunt si mai mandra pentru ca mi-am facut chiar mie pe unghii creatia ta ...a durat cam mult dar a meritat.
Ai tot respectul meu !

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 IMAG0232

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 IMAG0242
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 25 Iul - 9:50

Apropo...multumiri si lui Tina pentru vopselele acrilice.Sunt super! Fara ele nu reuseam sa fac picturile astea frumoase. Gelul este si el super...ma apuc de strans bani.
Va pup pe toate !
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 25 Iul - 11:49

Magdici, multumesc mult pentru vorbele frumose! Ma bucur ca iti plac modelele realizate de mine si ca pot sa va inspir! Ti-au iesit super mai ales ca sunt pe unghiiutele tale si stiu cat de greu e sa realizezi picturi pe tine insati.
Felicitari...le meriti! cheers
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMier 27 Iul - 1:38

magdici a scris:
Apropo...multumiri si lui Tina pentru vopselele acrilice.Sunt super! Fara ele nu reuseam sa fac picturile astea frumoase. Gelul este si el super...ma apuc de strans bani.
Va pup pe toate !

Cu multa placere Magda!
Si noi iti multumim si imi pare tare bine ca esti atat de incantata de produse! indragostit
Multe felicitari si din partea mea, ti-au iesit superb modelele!
Mult spor in continuare si sa continui sa ne arati si noua ce mai creezi! imbratisare

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMier 27 Iul - 10:38

Buna fetelor ..

As avea nevoie de un sfat... Daca aveti cliente ale caror unghii sunt late cum procedati(atat pentru constructii cat si pentru tips)?

Multumesc, spor la munca :*
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 28 Iul - 5:39

le pilesti cat de mult se poate din lateral, si ca unghia sa arate si mai bine, rotunjeste putin colturile la varf, sa nu fie perfect patrate, ca par si mai late asa...

Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 28 Iul - 7:28

Petrina a scris:
Buna fetelor ..

As avea nevoie de un sfat... Daca aveti cliente ale caror unghii sunt late cum procedati(atat pentru constructii cat si pentru tips)?

Multumesc, spor la munca :*

Pentru sablon eu mai tai sablonul cu forfecuta la colturi ca sa pot sa-l fixez bine iar la tipsuri...daca nu ai suficient de late cat e unghia ei mai bine faci constructie pe sablon pt ca se vede rau de tot daca tipsul e mai ingust decat unghia ei.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 28 Iul - 10:32

Multumesc pentru raspunsuri. As avea inca o intrebare, azi am vazut la standul de produse Kallos si geluri pentru unghii. Stie cineva daca sunt bune? eu as avea nevoie de un alb pentru french
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 28 Iul - 11:56

buna fetelor.am si eu o intrebare.nu am folosit niciodata tipsuri albe direct sa nu mai fac frenchul si acum vreau sa imi fac mie..qm se procedeaza q ele?se pilesc dupa ce se lipesc la fel ca si cele normale?
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 28 Iul - 13:13

tipsurile pt french se lipesc unde incepe unghia sa creasca...si se pilesc putin mai usor ca si tipsurile normale...eu asa fac ! poti aplica si un cover, ca in momentul cand o sa creasca unghia sa nu se observe acest lucru asa tare !
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 29 Iul - 12:33

ms mult:P
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 30 Iul - 7:47

buna fetelor, as avea si eu o intrebare la voi, am facut pe un tips o pictura cu aqaurele si am sigilato cu topcoat, iar dupa 2-3 zile am obsevat ca pur si simplu era crapat acel gel de sigilare, sa fie oare de vina aquarelele?
Sus In jos
http://alexnail.eu
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 1 Aug - 14:05

alexnails a scris:
buna fetelor, as avea si eu o intrebare la voi, am facut pe un tips o pictura cu aqaurele si am sigilato cu topcoat, iar dupa 2-3 zile am obsevat ca pur si simplu era crapat acel gel de sigilare, sa fie oare de vina aquarelele?

Si eu folosesc un topcoat de la CN...foarte casant; daca sigilez cu el picturi mai voluminoase...se fisureaza adesea( si asta stiu precis ca e din cauza topcoat-ului)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 18 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: