***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Detalii despre gel - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Detalii despre gel - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Detalii despre gel

In jos 
+39
Oana_
wanna
aniela
p.teo04
Andreea2011brasov
shining_nails
Lilishor
creatza_0508
luminitache
woozy
Cerasela-Bianca
Andreea14
Ly
cuta
oanatanase
MaRiA_
utzuka
Guesswho
Moderator_iulia_vero
Admin_Coralia
Moon
cris_cris
Beky
mary bubu
felyfely24
aurita87
Maria D.
antonia_simpf
gabriela89
Anushka
iulia
roxybarbu
oana.marcu
nefeli
unghiifalseploiesti
ema_clau
Moderator_TigerNails
Elisza Nails
Monica
43 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 4 Feb - 10:34

oanatanase a scris:
dap, si cel mai bine e sa dai si peste easy off top gel si cu un finish normal
multumesc. am mai aflat ceva cheers
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyDum 6 Feb - 12:04

saluti!
oana nu ai mai aflat nimic referitor la problema mea?eu cred ca devina sunt becurile de la lampa uv, care imi ingalbeneste gelul de constructie, si prin el odata ingalbenit albul nu mai e alb.Am luat niste becuri de la diamond care nu-s prea bune.Ce becuri imi recomandati?
Apropo de albul pentru french de la crystal, vreau unul pe care sa-l pun cu pensula, ceva mai fluid decat variantele builder, care-s f groase dar in acelasi timp sa fie stabil sa pot face french-ul curbat fain.Am vazut ca tu ai folosit cam toate variantele de alb de la ei, poate ma poti ajuta
merci mult
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 7 Feb - 0:29

Oana, iarta-ma ca raspund in locul tau, ma gandesc k esty destul de busy.....
Cuta, poti alege gelul colorat 006, care este alb pur, foarte stabil si fluid; acesta e la gramaj de 5 ml. Poti opta si pentru o varianta de 15 ml, care este French Top Gel- ultra white, care e acelasi material ca si gelul colorat. Mai exista Mega White Film Gel, care este foarte foarte fluid, si care trebuie aplicat in 2 straturi pentru un efect maxim; acesta se foloseste in special la concursuri, pentru decoruri, mai putin pentru french, insa sunt fete care il folosesc si in acest scop si se impaca f bine cu el.

O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 7 Feb - 2:47

merci frumos lumi, niste becuri bune imi recomanzi?
pup
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 7 Feb - 8:24

Buna Cuta,

Timi imi spune ca: pentru french e mult mai ok sa folosesti gel Xtreme Clear pentru ca are agent anti-ingalbenire sau peste gel, la final peste top shine aplici UV Filter.

Scuze ca a durat atat Sad

Luminita, iti multumesc si nu trebuie sa ceri scuze pentru ca nu ar putea sa ma deranjeze ajutorul tau.

Cuta, Luminita are mare dreptate Smile

Spor
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 7 Feb - 21:37

multumesc mult fetelor, sunteti foarte dragute
va pupicesc
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 0:38

Cuta, eu nu prea stiu ce inseamna un bec bun. poate face ceva extraordinar? Nu stiu! Eu mi-am luat odata niste becuri de la janet, sunt ok, nu am avut probleme, intaresc gelul perfect! Tot ce pot sa-ti spun este ca lampa ar fi mult mai bine sa aiba oglinzi jur imprejur pentru a reflecta lumina! Sper k te-am lamurit cat de cat


O zi frumoasa!
flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 2:26

lumi nici eu nu am realizat ce inseamna un bec bun pana nu am dat peste niste becuri proaste, care noi fiind uscau gelul mult mai rau decat becurile mele vechi.
O sa incerc si eu becurile de la janet daca spui ca nu ai avut probleme cu ele,
merci mult, pup
Sus In jos
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 10:13

buna:) eu sunt noua.nu mi-am cumparat inca niciun kit pt unghii false dar as vrea sa stiu daca gelurile trebuie sa fie din aceeasi gama?:D
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 10:20

creatza_0508 a scris:
buna:) eu sunt noua.nu mi-am cumparat inca niciun kit pt unghii false dar as vrea sa stiu daca gelurile trebuie sa fie din aceeasi gama?:D


Nu, nu e neaparat!Daca sunt de la aceeasi firma iti cresti sansele de reusita, sa nu ai probleme. Dupa ce incepi sa ai putina experienta poti sa si experimentezi Smile


Seara frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 10:26

multumesc pt raspuns.Smile
Sus In jos
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 10:46

inca o intrebare: gelul uv bonder se poate folosi si pe unghia naturala dupa ce am facut model cu vopsea acrilica spre exemplu?sau doar dupa ce am aplicat primele straturi de gel si am facut modelul?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 11:16

Vopseaua acrilica se foloseste numai peste gel sau acril (portelan) Smile niciodata pe unghia naturala

Spor! Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 11:17

multumesc:)
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 11:31

vopseaua acrylica se poate folosi si pe unghia naturala apoi poti sigila cu putin lac... e ok daca faci asta numai ca trebuie sa astepti sa se usuce bine vopseaua
Sus In jos
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 11:32

lac normal de unghii nu care se usuca in lampa nu?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 12:51

Rolling Eyes
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 13:30

Da, vopseaua de acrilica este o vopsea pe baza de apa. Ca sa o pui pe unghia naturala eu iti recomand sa aplici un strat de lac incolor sau unul colorat inainte de a o aplica, apoi astepti sa se usuce bine si poti picta. Un alt element important de care sa tii seama atunci cand o folosesti pe lacul de unghii este sa nu o diluezi prea tare pentru ca nu face priza. Trebuie sa se usuce bine inainte sa o acoperi cu alt strat de lac incolor, pentru ca altfel nu acopera bine. Smile

O zi buna va doresc!!!

flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Feb - 16:00

creatza_0508 a scris:
lac normal de unghii nu care se usuca in lampa nu?

lac normal .. iti recomand top coat cu uscare rapida de la juliana nails.... e super! nu o sa fii dezamagita deloc
Sus In jos
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMier 9 Feb - 7:48

mersi:)
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptySam 12 Feb - 1:17

creatza_0508 si restul fetelor,

As vrea sa aduc o mica completare pentru a nu se intelege gresit:

Cu vopseaua acrilica merge foarte bine pictat direct pe unghia naturala la manichiura clasica. Se sigileaza cu lac de unghii incolor (Top Coat).

La unghii false, recomand pictura cu vopsea acrilica pe suprafata matuita, pentru ca "se aseaza" cel mai bine, intre straturile de modelare sau pe ultimul strat de modelare, inainte de gelul de finish.
In oricare intre situatii, modelul trebuie sigilat dupa ce vopseaua s-a uscat foarte bine!

Sus In jos
http://www.tigernails.ro
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMier 16 Feb - 8:00

buna:)am si eu o problema...nu mi se intareste gelul il lampa nici dupa o perioada lunga de timp?care ar putea fi cauza?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMier 16 Feb - 8:19

@creatza_0508

Lapile s-au dus...ar trebui sa le schimbi

Spor.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMier 16 Feb - 8:21

nu cred pt ca e prima folosire:)
Sus In jos
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMier 16 Feb - 8:26

apropo...am o lampa cu un bec de 9 w
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMier 16 Feb - 22:42

Creatza esti incepatoare? Daca da, trebuie sa stii ca gelurile si dupa ce se intaresc raman lipicioase si multe dintre fetele de la inceput au impresia ca nu s-a uscat gelul.

oanatanase dupa parerea mea nu poti da un raspuns atat de simplu si atat de sec cand nu cunosti anumite detalii, sper ca nu te supi ca iti zic Very Happy

iar creatza_0508 nu poti pune asa o intrebare din burta fara sa dai acele detalii (asta daca chiar te intereseaza si chiar ai nevoie de un raspuns) flower
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyJoi 17 Feb - 6:43

da sunt incepatoare...ms pt sfaturi...mai am o intrebare...tipsurile se aplica inainte sau dupa gelul de baza?
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyJoi 17 Feb - 9:56

Creatza_0508, mai bine fa un curs!!! Si toate fetele cu experienta iti recomanda acelasi lucru! Forum-ul asta nu e un curs on-line! Sry k sunt asa aspra cu tine, dar problema pe care o creati tu si alte fete ca tine( kre pun unghii fara a sti cum) este atat de grava incat nu mai incape loc de diplomatie
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
shining_nails

shining_nails


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 34
Localizare : cta

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyJoi 17 Feb - 14:54

creatza_0508 a scris:
da sunt incepatoare...ms pt sfaturi...mai am o intrebare...tipsurile se aplica inainte sau dupa gelul de baza?

1.impingi cuticula cu un betisor de portocal
2.dai cu solutie de indepartat cuticula,apoi cu partea mai groasa a betisorului de portocal indepartezi cuticula
3.cu bufferul matuiesti f bine suprafata unghiei
4.aplici tipsurile si le tai la marimea dorita
5.indrepti colturile si nivelezi suprafata dintre unghie si tips pana nu se mai vede nicio diferenta,poti folosi tip blender,ajuta f mult
6.aplici gel de baza pe suprafata matuita(lampa)
7.french,fiecare unghie in parte,nu toate deodata(lampa)
8.gel de constructie,pe rand fiecare unghie in parte(lampa)
9.degresezi cu cleaner apoi pilesti astfel incat unghiile sa fie uniforme
10.gel finish(lampa)
11.degresezi,top coat,ulei de cuticule.

asa lucrez eu...sper ca te-am ajutat,insa asa cum au spus si fetele trebuie sa faci un curs(ti am scris toti pasii pt ca am obs k nu prea stii care este ordinea lor,no offence)
Sus In jos
creatza_0508




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 18 Feb - 9:46

m-ai ajutat ms pt raspuns...o sa fac si un curs
Sus In jos
Andreea2011brasov




Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 37
Localizare : brasov

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptySam 9 Apr - 12:40

am si eu o intrebare....am vazut la cineva un gel care are anumite proprietati...la cald are o culoare pala, la rece este mai intensa(sau ceva de genu)...stie cineva despre ce fel de gel este vorba si unde se gaseste?
va multumesc pentru acest forum suuuper fain!!!
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptySam 9 Apr - 12:41

Buna Andreea

Este vorba de gel cameleon de la Crystal Nails, exista pentru lumina/umbra si cald/rece Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Andreea2011brasov




Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 37
Localizare : brasov

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptySam 9 Apr - 14:21

mersi mult oanatanase!!
Sus In jos
p.teo04

p.teo04


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/06/2011
Varsta : 33
Localizare : Sibiu

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyDum 10 Iul - 21:26

Buna, am o nedumerire si eu in legatura cu gelurile.
Vreau sa imi cumpar de la Diamond pentru ca sunt accesibile si am inteles ca sunt ok dar nu stiu exact care este 3 in 1! Sau 2 in 1?
Este adevarat ca "Gel de constructie fibra de sticla" poate fi folosit si in loc de gel de baza??? Pls, help!
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 11 Iul - 14:31

dap, fibra de sticla este 3 in 1
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 11 Iul - 14:38

Da, gelul cu fibra de sticla poate fi utilizat si pt stratul de baza
contine microparticule de fibra de sticla care asigura o aderenta foarte puternica(de aceea poate fi folosit si ca strat de baza) si o rezistenta foarte buna (folosit ca strat de constructie). Este recomandat si pentru unghiile naturale si unghiile problema.
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
p.teo04

p.teo04


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/06/2011
Varsta : 33
Localizare : Sibiu

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyJoi 14 Iul - 23:40

Multumesc pentru raspunsuri !
Sus In jos
wanna




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 32
Localizare : Tulcea

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyJoi 18 Aug - 10:59

buna fetelor, sunt noua pe aici zambet larg mi-am achizitionat recent un kitt pt a-mi aplica unghii cu gel acasa insa am intampinat cateva dificultati. imi puteti spune care e diferenta (dak exista) dintre un gel finish, unul make up si unul glitter. ast raspunsurile voastre. ms:*:*
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyJoi 18 Aug - 12:58

salutare,

finish-ul este tot un cu top gel, adica ultimul strat de gel ,care nu necesita degresare, este foarte lucios

gelul make up = cover gel - are efect de mascare a micilor imperfectiuni ale unghei

gelul cu glitter = gel de deloc cu particule sclipitoare

o seara frumoasa ! Smile
Sus In jos
wanna




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 32
Localizare : Tulcea

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyVin 19 Aug - 22:37

ms mult Oana, insa mai am o intrebare zambet larg dupa ce folosesc gelurile cu glitter sau cele make up, trebuie sa aplic finish-ul, right? zambet larg
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptySam 20 Aug - 3:31

finish-ul este ultimul indiferent care sunt gelurile pe care le-ai folosit la pasii anteriori !!! in plus finish-ul sau top gelul nu are nevoie de degresare. Doar de 2- 3 minute de lampa si atat !
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyDum 21 Aug - 3:15

buna fetelor se poate sa crape gelul pe unghie daca am aplicat coverul intr-un strat mai gros ms mult
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyDum 21 Aug - 6:20

Oana_ a scris:
finish-ul este ultimul indiferent care sunt gelurile pe care le-ai folosit la pasii anteriori !!! in plus finish-ul sau top gelul nu are nevoie de degresare. Doar de 2- 3 minute de lampa si atat !

Din pacate trebuie sa te contrazic pentru ca aceasta este o informatie gresita!
Exista chiar foarte multe geluri top (finish) care dupa intarire lasa strat lipicios si necesita degresarea cu cleaner.

Am tinut neaparat sa fac aceasta precizare nu pentru a te contrazice, ci pentru ca dorim ca pe acest forum informatiile sa fie cat mai corecte si complete.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyDum 21 Aug - 12:13

poti sa dai un exemplu, te rog ?

mersi !!!
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyDum 21 Aug - 14:06

Buna,

Pot da eu exemple din ce folosesc Smile Easy off top gel si Top seal de la CN.
Ambele trebuiesc degresate cu Cleanser.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 22 Aug - 5:57

hmm... e bine de stiut , multumesc !

stiam ca tot ceea ce este "...seal..." (top seal, ultra seal, etc) , se degreseaza, deoarece " to seal" = a sigila, si gelurile de sigilare necesita degresare ! insa nu stiam de vreun finish - quick finish, ca se degresare

dintre toate finish-urile pe care le-am folosit, (cred ca vreo 5) , la asta m-am referit si cand am comentat la postul wannei, nici unul nu a necesitat degresare ! dar omul cat traieste TOT INVATA !

oana, tin sa te felicit si pentru performantele tale din cadrul CN , felicitari inca o data !
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 22 Aug - 6:17

Multumesc!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 22 Aug - 12:34

Oana_ a scris:
poti sa dai un exemplu, te rog ?

mersi !!!

Pot sa iti dau nenumarate exemple...

Top Gel Clear Thick, Top Gel Pink sau Brush On Gel de la Juliana Nails, Gel de Sigilare de la janet sau diamond, Top sigilare si Glosser Gel de la zina, Brush On de la evelyn, de la CN ti-a dat Oana exemple, si, chiar si la jolifin, din cate am observat, exista geluri de sigilare ce necesita degresare.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyLun 22 Aug - 13:52

Admin_Coralia a scris:
Oana_ a scris:
poti sa dai un exemplu, te rog ?

mersi !!!

Pot sa iti dau nenumarate exemple...

Top Gel Clear Thick, Top Gel Pink sau Brush On Gel de la Juliana Nails, Gel de Sigilare de la janet sau diamond, Top sigilare si Glosser Gel de la zina, Brush On de la evelyn, de la CN ti-a dat Oana exemple, si, chiar si la jolifin, din cate am observat, exista geluri de sigilare ce necesita degresare.

draga mea,

cred ca nu m-ai inteles !!! eu cand am spus finish, m-am referit la Quick finish (2) . Nu la gelul de sigilare tipic, se pare nu am am fost destul de inteleasa....imi cer scuze de exprimare !!! greseala mea !

cat despre gelurile Jolifin , nici un quick finish nu are nevoie de degresare ! sunt disponibile 3 finish geluri (top gel clear, cream pink, sau glitter)

Sus In jos
MYYYA




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 13/08/2011
Varsta : 46
Localizare : HD

Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 EmptyMier 24 Aug - 9:28

buna fetelor sunt noua shi doresc sa ma ajutatzi cu o intrebare nu stiu ce inseamna sigilare si cum se procedeaza am inceput cu un gel 3 in 1mystic nails super pink gel poate ma ajutatzi si pe mine va rog va urmaresc mereu si va multzumesc
Sus In jos
Continut sponsorizat





Detalii despre gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Detalii despre gel
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» pas cu pas despre unghiile cu gel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: