***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Detalii despre gel - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Detalii despre gel - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Detalii despre gel

In jos 
+39
Oana_
wanna
aniela
p.teo04
Andreea2011brasov
shining_nails
Lilishor
creatza_0508
luminitache
woozy
Cerasela-Bianca
Andreea14
Ly
cuta
oanatanase
MaRiA_
utzuka
Guesswho
Moderator_iulia_vero
Admin_Coralia
Moon
cris_cris
Beky
mary bubu
felyfely24
aurita87
Maria D.
antonia_simpf
gabriela89
Anushka
iulia
roxybarbu
oana.marcu
nefeli
unghiifalseploiesti
ema_clau
Moderator_TigerNails
Elisza Nails
Monica
43 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
mary bubu

mary bubu


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 23/02/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 4:57

Produsele sunt Janet ma scuzati Detalii despre gel - Pagina 2 Icon_redface Detalii despre gel - Pagina 2 Icon_biggrin
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 6:26

Gelul ce il folosesti tu, il folosesti la extensii sau pe tipsuri? Poate asta e problema, ca acela e gel special pentru extensii.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 6:53

Beky a scris:
Gelul ce il folosesti tu, il folosesti la extensii sau pe tipsuri? Poate asta e problema, ca acela e gel special pentru extensii.

Cam asta i-am spus si eu... cel mai probabil gelul folosit de ea nu este indicat pentru unghiile naturale... si din cate stiu janet nu au nici un gel special pentru unghii naturale. Mary iti recomand sa suni la ei la Oradea la sediu sa ceri mai multe detalii, poti vorbi chiar cu dna Janet. Nu te mai lua dupa fetele de la magazin... nu cred ca au vreo pregatire in domeniu...
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 8:18

scuze,nu am fost atenta la nume
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 12:11

La noi in Brasov este cineva, care chiar are pregatire, deci sa nu ne dam cu presupusul.

Ce il foloseste ea e gel pentru extensii in niciun caz pentru unghii naturale.
Asa cum alte fete folosesc Fiber gel la extensii si apoi se mira de ce li se crapa sau mai stiu eu ce.

Ai putea sa-l schimbi ori cu fiber gel (3 in 1) ori cu aderenta/modelare/sigilare

oana.marcu a scris:
Beky a scris:
Gelul ce il folosesti tu, il folosesti la extensii sau pe tipsuri? Poate asta e problema, ca acela e gel special pentru extensii.

Cam asta i-am spus si eu... cel mai probabil gelul folosit de ea nu este indicat pentru unghiile naturale... si din cate stiu janet nu au nici un gel special pentru unghii naturale. Mary iti recomand sa suni la ei la Oradea la sediu sa ceri mai multe detalii, poti vorbi chiar cu dna Janet. Nu te mai lua dupa fetele de la magazin... nu cred ca au vreo pregatire in domeniu...
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
cris_cris




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 17/07/2009

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 12:36

am si eu o intrebare mi-am cumparat de pe internet un set de gel care are 3 geluri nu scrie nimic pe el unul este alb, unul roz si unu transparent in pachet mai venea si un topcoat si cleanser plus.... credeti ca mai am nevoie de ceva bineintales primerul care il aveam... Topcoat se poate folosi ca gel de sigilare. As putea sa il folosesc si la portelan....
multumesc....
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 13:31

Probabil sunt chinezariile de la Sina?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
cris_cris




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 17/07/2009

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 13:38

da le cunosti? cum sunt? nu sunt bune? le-am luat sa probez cum se lucreaza cu gel.... eu de normal lucrez cu portelan....
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 24 Feb - 13:40

Am vazut la cineva, sunt vascoase si nu se poate lucra deloc cu ele. Tipa respectiva le-a aruncat.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
mary bubu

mary bubu


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 23/02/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 25 Feb - 2:34

Hmmm cred ca asta ar fi problema, eu folosesc tipsuri... extensii nu. Si i-am spus clar fetei de la magazin ca toate produsele sunt pt mine, ca doar ea mi-a dat si tipsuri, absolut toate le-am luat de la ea. Dar nu inteleg de ce recomanda produse si face pe atotstiitoarea daca nu se pricepe, putea spune direct ca nu e de competenta ei si intrebam pe altcineva cu experie nta Detalii despre gel - Pagina 2 805857 . Chiar nu inteleg oamenii astia, eu in general cand vad ca o pr ma depaseste nu ma bag...in fine...o sa ma duc la ea si o sa-i spun ce sfaturi excelente mi-a dat Detalii despre gel - Pagina 2 367446 . Deci ar trebui sa il schimb doar gelul de constructie, cel de sigilare este ok ? Va multumesc mult , de acum incolo chiar nu o sa mai plec capul la sfaturile oricarei "cunoscatoare" Detalii despre gel - Pagina 2 Lol
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 25 Feb - 3:31

mary bubu,
la noi in romania de abia de cateva luni s-a auzit de legea aia k dak vrei sa iti dechizi un magazin de unghii trebuie sa fii specializata in asa ceva!dar magazinele ce au fost deschise inainte nu se vor inchide.asa k o sa mai intalnesti si de acuma inainte asa ceva ,k si eu am intalnit
Sus In jos
mary bubu

mary bubu


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 23/02/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 25 Feb - 7:49

Da, din pacate... Pai si acum sa inteleg ca trebuie sa imi cumpar alt gel de constructie, nu ? Doar asta credeti ca era problema ? pupici sarut
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 25 Feb - 11:34

^ Eu asta cred ca era problema. Incearca sa vezi daca ai aceeasi problema. Numa asa iti poti da seama.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moon

Moon


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Constanta

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 26 Feb - 4:35

vin si eu cu o intrebare .. astazi a venit o fata sa ii pun unghii false cu gel , numai ca ea are o problema : ii transpira mainile(pe sistem nervos sa zic asa) . Am urmat toti pasii corect si am incercat sa usuc mainile ei cat de des am putut , dar la sfarsit deja se vedea cum intrase putin aer pe margini Sad . Cateva solutii, stiti cumnva ? multumesc sarut
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 26 Feb - 4:45

da...e greu asa...am si eu o clienta care,atunci cand aude bazaitul frezei transpira ingrozitor. Cand aveam pernuta din aceea pufoasa de material mereu mi-o uda rau de tot, Laughing dar transpiratia mainlor ei se opreste odata cu momentul in care inchid freza...
Poate incerci sa lucrezi pe cate o unghie..pilesti-degresezi si imediat aplici gelul(macar primul strat....si la fel la urmatoarea unghie...alta idee nu am pe moment..sau pune-i un ventilator ..incearca sa o faci sa se linisteasca .. affraid
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Moon

Moon


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Constanta

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 26 Feb - 5:54

Crying or Very sad Sincer spun , cu tot cu model mi-a luat 5 ore sa aplic unghiutele , pentru ca mi-a fost frica ca nu o sa-i iasa nimic . Am incercat so linistesc..sa se relaxeze, dar de la inceput pana la sfarsit a fost asa .. Si am lucrat fiecare unghiuta in parte exact asa cum ai explicat si la ce pasi am putut stergeam tot timpul ca sa fie locul uscat. Dar tot degeaba Sad . I-am explicat sa stie de ce a intrat putin aer si a zis ca e fericita ca am reusit macar. Oare daca la intretinere se da cu pudra de talc ? ca stiu ca absoarbe umezeala, dar va afecta gelul cu ceva ?. Intreb si eu solutii ca e prima oara cand patesc asta .... si multumesc maria pt raspuns sarut
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 26 Feb - 6:18

Moon a scris:
vin si eu cu o intrebare .. astazi a venit o fata sa ii pun unghii false cu gel , numai ca ea are o problema : ii transpira mainile(pe sistem nervos sa zic asa) . Am urmat toti pasii corect si am incercat sa usuc mainile ei cat de des am putut , dar la sfarsit deja se vedea cum intrase putin aer pe margini Sad . Cateva solutii, stiti cumnva ? multumesc sarut

Buna! sarut
In mod evident, aceasta clienta are probleme de aderenta si este un caz special.
Iti pot recomanda ca, de aceasta data, dupa ce pregatesti unghiuta, sa ii aplici si un primer inainte de Bonding Gel. Poti incerca, de asemenea, sa faci ceea ce ti-a zis si Maria: sa lucrezi unghiuta cu unghiuta, chiar daca asta va prelungi putin durata de lucru. Mare atentie si la:
1. De jur imprejurul cuticulei, sa NU iti alunece gelul de modelare sau topul pe unghia naturala, in spatele Bondingului. (Chiar daca il aplici pana foarte aproape de cuticula, Bondingul, ca orice alt gel, are tendinta sa se "stranga" putin sub lampa UV, lasand un mic spatiu pe unghia naturala intre cuticula si gelul respectiv dupa intarire. Ai grija, deci, ca gelul de modelare pe care il aplici apoi, sa nu alunece in acest mic spatiu pe unghia naturala. Acelasi lucru este valabil si la aplicarea Quick Finishului! Ai grija sa nu alunece in spatele stratului de modelare, inspre cuticula.)
Sper ca am explicat destul de bine. gandesc
Daca nu, te rog sa imi spui. bravo!
2. Nu uita ca la fiecare strat sa sigilezi cu gel si laturile unghiei.

Vad ca intre timp ai postat un raspuns.
In nici un caz sa nu dai cu pudra de talc!
Incearca la intretinere sa faci ce am zis mai sus: aplica un Primer cu acid (la noi Primer Acid Based) inainte de Bonding. La clientele cu probleme de aderenta de genul asta, a dat rezultate bune de fiecare data. bravo!

Sa ne tii la curent! sarut
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moon

Moon


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Constanta

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 26 Feb - 7:18

multumesc mult de raspuns sarut
o sa incerc asta peste 1 sapt ca a spus ca atunci va reveni sa vad in ce stare sunt .. si mai revin cu cateva intrebari :
Intai aplic primerul , il las sa se usuce la aer sau se usuca la lampa ?
As vrea sa incerc si produsul acela de care s-a mai vorbit, No lines sau Line out(nu stiu sigur denumirea) , in cazul acesta cum fac ? Intai acesta apoi primer ?

multumesc inca o data Very Happy
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 26 Feb - 7:28

Moon a scris:
multumesc mult de raspuns sarut
o sa incerc asta peste 1 sapt ca a spus ca atunci va reveni sa vad in ce stare sunt .. si mai revin cu cateva intrebari :
Intai aplic primerul , il las sa se usuce la aer sau se usuca la lampa ?
As vrea sa incerc si produsul acela de care s-a mai vorbit, No lines sau Line out(nu stiu sigur denumirea) , in cazul acesta cum fac ? Intai acesta apoi primer ?

multumesc inca o data Very Happy

Daca vei dori sa aplici si Line Out si Primer, atunci aplici mai intai Line Out si apoi Primer. Pe ambele le lasi sa se usuce bine la aer. Line Out-ul ramane lucios, primerul cu acid se usuca si zona ramane usor albicioasa. Dupa aceasta, aplici Bondingul si faci urmatorii pasi.
Line Out-ul se aplica dupa ce ai pilit tot gelul ce a prins aer (desprins), cand ramane ca o liniuta fina, albicioasa. Se aplica cu pensula doar peste aceasta liniuta, dar nu in exces. ("scapi" de exces prin presarea pensulei de gura sticlutei).

Primerul il dai doar pe unghia naturala si nu se aplica mult; doar cat sa umezesti zona de unghie naturala.

Daca apar intrebari, sa ne spui! flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
felyfely24




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 12/02/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 25 Mar - 13:10

Buna, astazi in timp ce puneam unghii, mi s-a intamplat un lucru ciudat, cel putin din punctul meu de vedere. Dupa ce am folosit gelul si am matuit unghia am observat ca gelul de pe pensula cu care lucrasem s-a intarit, iar in cutia de gel era o portiune de gel intarita. Nu mi s-a mai intamplat pana acuma, stiam ca gelul nu se usuca se intareste la lampa si nu imi pot explica cum s-a intamplat asta. Va rog sa imi spuneti daca vi s-a intmplat asa si voua.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 25 Mar - 13:54

felyfely24 a scris:
Buna, astazi in timp ce puneam unghii, mi s-a intamplat un lucru ciudat, cel putin din punctul meu de vedere. Dupa ce am folosit gelul si am matuit unghia am observat ca gelul de pe pensula cu care lucrasem s-a intarit, iar in cutia de gel era o portiune de gel intarita. Nu mi s-a mai intamplat pana acuma, stiam ca gelul nu se usuca se intareste la lampa si nu imi pot explica cum s-a intamplat asta. Va rog sa imi spuneti daca vi s-a intmplat asa si voua.

Buna fely, in cazul in care nu ai lasat gelul in apropierea lampii, adica in fata, acolo unde inca mai bat razele lampii, o alta cauza ar fi expunerea gelului si a pensulei in razele directe ale soarelui sau intr-o zona unde este lumina naturala mai puternica. Detalii despre gel - Pagina 2 Icon_sunny Soarele este tot o sursa de raze ultraviolete si, astfel, provoaca intarirea gelului.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
felyfely24




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 12/02/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 25 Mar - 23:16

Multumesc pentru raspuns, Coralia. Se poate din cauza luminii fiindca nu de mult am mutat biroul langa geam.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyVin 26 Mar - 11:26

Da va spun eu sigur ca este de la soare. Inainte sa ma mut aici stateam intr-un apartament foarte intunecos si era ok daca uitam o pensula pe masa dar aici e soare toata ziua si mi-am stricat 3 pensule asa si mai mult de 30 minute nu le uitam. Deci mare grija sa nu faceti ca mine.
Sus In jos
Guesswho

Guesswho


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Brasov, Timisoara

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyLun 29 Mar - 2:58

Anushka a scris:
Eu folosesc Janet si nu am absolut nici o problema cu produsele...in afara de gelul alb pt french zambet larg

Si eu folosesc Extra White de la Janet si nu am probleme cu el.

Ce fel de probleme ai avut cu el?
Sus In jos
http://www.janetnails.ro/
Guesswho

Guesswho


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Brasov, Timisoara

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyLun 29 Mar - 5:20

mary bubu a scris:
Pasii ar fii urmatorii : - impingerea cuticulelor, curatarea unghiei si matuirea ei cu buffer,aranjarea formei unghiei
-aplicarea Primer pentru aderenta
-aplicare 2 straturi de gel de constructie, primul strat mai subtire si al doilea mai grosut si la fiecare degetel stau 180 min la lampa
- degresare si pilire
- aplicat modele, actipilduri, pietre...
- un strat gel sigilare si apoi lac top coat

Mentionez ca atunci cand pun cu tips urmez aceasi pasi, doar ca la inceput dupa pregatirea unghiei lipesc tipsul cu lipici, fara a prinde aer dupa care aplic tip blender la intersectia celor doua si pilesc dupa ce las sa actioneze 2-3 minute.

Inainte sa aplici Ultrabond primer trebuie sa aplici un strat de B2 Nail Prep. Aceasta este o solutie care deshidrateaza unghia astfel stopand secretia de grasimi a unghiei

De altfel este indicat sa aplici Ultrabbond in 2 straturi

Spor
Sus In jos
http://www.janetnails.ro/
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMar 30 Mar - 0:01

Guesswho, esti cumva din Brasov si lucrezi la Janet ? Poate ne poti ajuta cu cateva detalii despre gel !
Sus In jos
Guesswho

Guesswho


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Brasov, Timisoara

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMar 30 Mar - 0:09

Da, cu cea mai mare placere (daca pot ) Smile
Sus In jos
http://www.janetnails.ro/
utzuka

utzuka


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/12/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 27 Ian - 11:29

Salutare fetelor,vreau sa va intreb si eu ceva.Eu folosesc produse de la diamond si vreau sa le schimb cu crystal.Imi puteti spune si mie ce sa-mi iau ca au o gama foarte mare de produse pe langa diamond.Daca poate sa ma ajute si pe mine cineva care foloseste produse de la crystal sa-mi scrie exact fiecare produs pe care trebuie sa-l iau.Eu lucrez doar cu tipsuri.Multumesc.
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 27 Ian - 12:07

felyfely24 a scris:
Buna, astazi in timp ce puneam unghii, mi s-a intamplat un lucru ciudat, cel putin din punctul meu de vedere. Dupa ce am folosit gelul si am matuit unghia am observat ca gelul de pe pensula cu care lucrasem s-a intarit, iar in cutia de gel era o portiune de gel intarita. Nu mi s-a mai intamplat pana acuma, stiam ca gelul nu se usuca se intareste la lampa si nu imi pot explica cum s-a intamplat asta. Va rog sa imi spuneti daca vi s-a intmplat asa si voua.


La fel am patit in vara cu un gel alb pentru french,in timp ce lucram l-am lasat desfacut
Unde am eu masa de manichiura bate soarele pe o parte si deasupra a facut o ,,pojghita''bineintels ca acel gel nu l-am mai putut folosi:( Sad
de atunci m-am obiosnuit sa pun capacelul pe el dk nu lucrez imediat cu el si am pauze intre un anume gel si altul.
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 27 Ian - 12:52

Gelul se intareste la raze uv: soare, lampa uv si neoane cu lumina calda.... mare grija
Acolo unde lucrati aveti grija sa nu intre razele de soare, sa nu aveti oglinda sau geam in fata lampei pentru ca daca se reflecta lumina are acelasi efect asupra gelului.

Sper sa va fie de folos Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 27 Ian - 13:05

utzuka a scris:
Salutare fetelor,vreau sa va intreb si eu ceva.Eu folosesc produse de la diamond si vreau sa le schimb cu crystal.Imi puteti spune si mie ce sa-mi iau ca au o gama foarte mare de produse pe langa diamond.Daca poate sa ma ajute si pe mine cineva care foloseste produse de la crystal sa-mi scrie exact fiecare produs pe care trebuie sa-l iau.Eu lucrez doar cu tipsuri.Multumesc.


Cu cea mai mare placere Smile

-gel clear: builder clear I (dens) sau Builder Clear II ( mai fluid) depinde cum esti obisnuita
eu mai folosesc si Titanium pentru ca se poate curba, si eu avand unghiile late ma ajuta la aspect :D
-Cel cover: preferatul meu este cover pink natural dar nu il poti pune direct pe unghie trebuie sa ai strat de baza clear. fara strat de baza, direc pe unghie si tips poti pune Xtreme pink
-gel white: 006 gel color, este fluid si se modeleaza frumos (eu folosesc mai nou mega white film gel dar se aplica mereu in 2 straturi si se sta cu el la lampa 3-4 min... e mai complicat cu el)

sfat: fixezi mereu gelul cu cleanser, ai nevoie de lichide de pregatire: nail prep si primer fara acid

daca ai nevoie si de alte sfaturi sunt aici
daca vrei si esti din bucuresti pe 21 februarie avem seminar gratuit unde poti sa vezi cum lucrezi cu produsele noastre corect si tehnici de nail art Smile

Merci

https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=175058985843483
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMar 1 Feb - 2:56

salut! oana si eu lucrez cu crystal si de ceva vreme am o mare problema pale
la french-ul alb se intampla ceva si nu-mi dau seama ce..cand termin unghiile sunt deja gelbene,ma refer la french, se ingalbeneste putin.
Folosesc titanium , diverse cover-uri si builder white renewed.Poate sti tu ceva referitor la produse.Tu ai patit asa ceva vreodata?
am inteles ca tu faci french-ul cu 006 alb.Este destul de dens sa poti face un smile fain?
Oare problema cu ingalbenitul poate sa fie de la faptul ca le tin prea mult la lampa?
pup
Sus In jos
Ly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 2 Feb - 12:49

Azi am uitat sa fac model si am sigilat cu gel finisch. Cind mi-am adus aminte am degresat am aplicat primer si apoi am facut model .Am lasat sa se usuce si apoi am pus din nou finisch apoi am uscat 3 min Ce ziceti este grav ,nu o sa tina ?

Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 2 Feb - 13:32

LY PRIMERUL SE APLICA DOAR PE UNGHIA NATURALA SI IN CANTITATE FOARTE MICA ,
O SA VEZI DK O SA TINA SAU NU
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 2 Feb - 13:35

@cuta

Buna, problema se analizeaza, scuze de intarziere, revin maine cu un raspuns oficial Smile

Merci.

@Ly

Buna..ce fel de model ai facut? din ce materiale?

Merci.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyMier 2 Feb - 22:19

merci mult oana, asteptam raspunsul tau cu nerabdare
Sus In jos
Andreea14

Andreea14


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 03/02/2011
Varsta : 43

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 6:49

buna fetelor. Andreea ma numesc, sunt din Ploiesti si sunt incepatoare in aplicarea unghilor. am facut un curs si acum incet-incet vreau sa ma apuc de treaba. am si eu cateva intrebari daca ma puteti ajuta...
~ daca folosesc finish gel mai trebuie sa folosesc si gel de sigilare? (sau invers)
~ dupa ce am pilit,inainte sa aplic finish gelul pot face un model cu oja? cum sa procedez
Sper sa imi puteti raspunde.
Va multumesc!
Sus In jos
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 7:24

Andreea14 a scris:
buna fetelor. Andreea ma numesc, sunt din Ploiesti si sunt incepatoare in aplicarea unghilor. am facut un curs si acum incet-incet vreau sa ma apuc de treaba. am si eu cateva intrebari daca ma puteti ajuta...
~ daca folosesc finish gel mai trebuie sa folosesc si gel de sigilare? (sau invers)
~ dupa ce am pilit,inainte sa aplic finish gelul pot face un model cu oja? cum sa procedez
Sper sa imi puteti raspunde.
Va multumesc!


Poti face model din oja inainte de finish, insa daca modelul acopera o suprafata mai mare atunci mai trbuie sa aplici un strat de gel peste. Eu asa procedez si nu am nici o problema. Smile Sper ca te`am putut ajuta!
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 7:34

Buna Andreea

Finish gel=gel de sigilare

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Ly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 10:58

Buna ,Oana . Am folosit oja din comert cu sclipici pentru a delimita franchul deoarece acesta dupa uscare are un aspect laptos, din pacate .Parte rea este ca am folosit primer peste finish sau si ca am aplicat finish peste finish ?Multumesc !
Ai un copil adorabil !
Sus In jos
Ly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 11:08

Maria ,merci pt. raspuns !
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 12:43

Buna

Oja nu este tare precum gelul si risti sa crape, gelul de finish in mod normal este foarte tare si nu este indicat sa faci decor si apoi sa aplici finish, ori un strat de gel din gama color dar sa fie clear (transparent)(la Crystal exista nu stiu pentru celelalte game de geluri) sau eu peste decor vin cu un strat de finish ce il folosesc la protectie pe unghia naturala (easy Off Top Gel) si apoi inca un strat de finish normal (Top Shine Gel)

Merci, este nepot :*
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 12:51

am si eu geluri easy off. daca dau cu topul peste decor tine mai bine?
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 13:06

dap, si cel mai bine e sa dai si peste easy off top gel si cu un finish normal
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Ly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 13:21

Tu imi spui ca nu se face model cu oja din comert ci doar cu gel color?Nu am stiut !
Ceea ce am relatat mai sus, este din neglijenta nu mai aveam cind sa ii mai pilesc unghiile si apoi model ,finish . Din explicatiile tale este clar ca nu o sa-i tina unghiile.
La manechiura clasica modelele se fac foarte usor insa la cele cu gel mi se par aproape imposibil de realizat
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 13:26

Ly de unde esti?
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Ly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 13:37

Din Pitesti .
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 14:06

8 februarie 2011 - Seminar de unghii tehnice la PITESTI

Smile

iti dau detalii pe privat
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Ly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 14:20

Multumesc ,de invitatie !
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 EmptyJoi 3 Feb - 14:33

Ly a scris:
Azi am uitat sa fac model si am sigilat cu gel finisch. Cind mi-am adus aminte am degresat am aplicat primer si apoi am facut model .Am lasat sa se usuce si apoi am pus din nou finisch apoi am uscat 3 min Ce ziceti este grav ,nu o sa tina ?


Ly, puteai sa pilesti o gelul de finisare, sa faci modelul si apoi sa sigilezi. In cazul in care nu vroiai sa pilesti prea mult, pentru ca nu erai sigura cat, atunci puteai sa pilesti putin din gel ca sa creezi o suprafata matuita si sa faci modelul, apoi sa aplici un strat de gel de finisare.

Modelele din lac si din vopsea acrilica se fac tot timpul pe suprafata matuita. Daca folosesti oja pentru model in gel, atunci trebuie sa te asiguri ca este foarte bine uscata. In acest caz gelul nu va crapa.

Motivele pt care ar putea sa aiba probleme clienta ta sunt craparea stratului de gel la orice lovitura (pentru ca l-ai aplicat pe o suprafata lucioasa) si disparitia unei parti din model (in cazul in care oja nu s-a uscat complet si gelul de finisare nu a acoperit modelul in totalitate)

Sa ne spui te rog si noua cum s-au comportat unghiile ald ti se intoarce clienta la umplut Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Continut sponsorizat





Detalii despre gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Detalii despre gel   Detalii despre gel - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Detalii despre gel
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» pas cu pas despre unghiile cu gel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: