***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
marci de produse pentru gel - Pagina 10 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * marci de produse pentru gel - Pagina 10 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 marci de produse pentru gel

In jos 
+127
emilias
KoraCorina
lauraloredana
data_d1
kyka
misea1989
Anda luz
cristina d
roxy_poxxy
Baby94
Smileee
Airad
antonia_simpf
simo
ramo_cky
OaOa
maggix
ella
vmarya
magdici
mariapopa
cristtina
Deianira
aniela
mirunatica
myo_blondutza
lily
laly_laura
BeautyC
simonaburciu
irink_3days
adrianamagda
nickipiki
reguli
LddyFash
mary17_mm
alexnails
Petrina
bic
dydav
lalagabi
madallyna
unghiidepoveste
oanatanase
cristinica_papusica
Andreea2011brasov
spynetchick
unghii false
cuta
stefynails
laura nails
claudela
Ankaaa15
andreeanails
Adina91
monicy
dany_nails
Sara
blueyes
mmicutsa_eu
shining_nails
CristalDee
raluca.ralook
Cerasela-Bianca
ramona_c
Laryssa
ingridutza
myanails
reinita
Diva
Manichiura Arad
DeEa Nails
maya_bv
raluka.nails
corina_rend
lavy_p
cornelia
andandreea
MaRiA_
lory888
vickulea1
Anushka
Laru
ioaNAils
luminitache
G.D.
gabriela89
maddy
unghiutzegel
sane4ka
elymatiut
lavy85
geany
valma
mery
lida
Moderator_TigerNails
Bianca
ally.vs
elkana30
anisa
beautyx
woozy
andra_b
Tushky
tayssa
Ariadnan Nails
Moderator_iulia_vero
alekusta
Lilishor
th3odora
ema_clau
Andreea S.
oana.marcu
gege_jeje
sonia44ro
Guesswho
roxybarbu
daniela
Beky
newnailsbrasov
raluca is
Elisza Nails
magic nails
Maria D.
aurita87
Admin_Coralia
131 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Urmatorul
AutorMesaj
andreeanails

andreeanails


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 28/11/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 29 Dec - 2:41

Referitor la albul pentru french incerc Extrem White.Pup
Sus In jos
lavy85




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/02/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 29 Dec - 4:43

buna fetelor,
flositi careva gelurile de la k-line?
am auzit ca sunt destul de ok dar vreau si parerea voastra Very Happy
am vazut ca preturile sunt foarte acceptabile dar ma intereseaza calitatea in primul si primul rand santa
va pooo,
o zi frumoasa va doresc. sarut
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 30 Dec - 1:01

lavy85 a scris:
buna fetelor,
flositi careva gelurile de la k-line?
am auzit ca sunt destul de ok dar vreau si parerea voastra Very Happy
am vazut ca preturile sunt foarte acceptabile dar ma intereseaza calitatea in primul si primul rand santa
va pooo,
o zi frumoasa va doresc. sarut


Buna, Lavy!

Da, eu folosesc si geluri k-line si sunt foarte multumita de ele! Eu, de exemplu, am unghiile facute in totalitate cu k-line si nu au puscat, nu au crapat, nu au aer... absolut nimic! Si le am de o luna si ceva! Si lucrez mult cu ele! Si da, au un pret foarte ok!
Insa nu te sfatuiesc sa folosesti gelul pentru french sau cele colorate de la k-line, pentru ca nu sunt stabile... Se trag de la varf, linia smile nu ramane perfecta... mie, personal, nu imi plac... Gelul ptr. french il am de la tigernails (french builder gel) si sunt multumita de el... geluri colorate am de la evelyn, sunt bune!

Sper ca te-am ajutat cat de cat... O zi buna! santa
Sus In jos
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 30 Dec - 9:52

eu folosesc si geluri colorate de la k-line si nu am nici o problema cu ele:) chiar imi plac, am si de la janet dar nu prea imi plac...
Sus In jos
lavy85




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/02/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 30 Dec - 12:38

gabriela89 a scris:
lavy85 a scris:
buna fetelor,
flositi careva gelurile de la k-line?
am auzit ca sunt destul de ok dar vreau si parerea voastra Very Happy
am vazut ca preturile sunt foarte acceptabile dar ma intereseaza calitatea in primul si primul rand santa
va pooo,
o zi frumoasa va doresc. sarut


Buna, Lavy!

Da, eu folosesc si geluri k-line si sunt foarte multumita de ele! Eu, de exemplu, am unghiile facute in totalitate cu k-line si nu au puscat, nu au crapat, nu au aer... absolut nimic! Si le am de o luna si ceva! Si lucrez mult cu ele! Si da, au un pret foarte ok!
Insa nu te sfatuiesc sa folosesti gelul pentru french sau cele colorate de la k-line, pentru ca nu sunt stabile... Se trag de la varf, linia smile nu ramane perfecta... mie, personal, nu imi plac... Gelul ptr. french il am de la tigernails (french builder gel) si sunt multumita de el... geluri colorate am de la evelyn, sunt bune!

Sper ca te-am ajutat cat de cat... O zi buna! santa




Multumesccccc pt raspuns...am sa le incerc si eu.
Ce solutii folosesti?Am gasit doar un singur site ce au geluri de la k-line dar nu vad nici un primer sau ceva pt aderenta Question

Tu de care folosesti 3 in 1?

ms mult de tot sarut sarut
Sus In jos
lavy85




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/02/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 30 Dec - 12:51

Cerasela-Bianca a scris:
eu folosesc si geluri colorate de la k-line si nu am nici o problema cu ele:) chiar imi plac, am si de la janet dar nu prea imi plac...

Intr-adevar cele de la janet nu au o putere mare de acoperire.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 30 Dec - 13:34

Multumesccccc pt raspuns...am sa le incerc si eu.
Ce solutii folosesti?Am gasit doar un singur site ce au geluri de la k-line dar nu vad nici un primer sau ceva pt aderenta Question

Tu de care folosesti 3 in 1?

ms mult de tot sarut sarut [/quote]


Eu folosesc intai primer fara acid de la janet, apoi gel k-line cu capac gri, constructia o fac cu k-line cu capac albastru sau cover pink sau ACF Pink de la tigernails...depinde... Si acopar tot cu k-line cu capac albastru... Mie imi place cel cu capac albastru ca e mai gros... cel cu capac gri e subtire...ceva de genul fiber gelului de la janet... Depinde de ce iti place si de cum lucrezi... Am vazut ca este si ceva gel de baza cu calciu, regenerator... dar nush daca chiar ajuta unghia...daca chiar are ceva bun sau nu... ai gasit site-ul unde se comercializeaza? Sau iti trimit pm?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyLun 3 Ian - 9:41

Citat :
gabriela89 a scris:
Multumesccccc pt raspuns...am sa le incerc si eu.
Ce solutii folosesti?Am gasit doar un singur site ce au geluri de la k-line dar nu vad nici un primer sau ceva pt aderenta Question

Tu de care folosesti 3 in 1?

ms mult de tot sarut sarut


Eu folosesc intai primer fara acid de la janet, apoi gel k-line cu capac gri, constructia o fac cu k-line cu capac albastru sau cover pink sau ACF Pink de la tigernails...depinde... Si acopar tot cu k-line cu capac albastru... Mie imi place cel cu capac albastru ca e mai gros... cel cu capac gri e subtire...ceva de genul fiber gelului de la janet... Depinde de ce iti place si de cum lucrezi... Am vazut ca este si ceva gel de baza cu calciu, regenerator... dar nush daca chiar ajuta unghia...daca chiar are ceva bun sau nu... ai gasit site-ul unde se comercializeaza? Sau iti trimit pm?

:D Trimite PM, Gabriela Smile


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Mar 4 Ian - 1:18, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyLun 3 Ian - 14:00

gabriela89 a scris:
Multumesccccc pt raspuns...am sa le incerc si eu.
Ce solutii folosesti?Am gasit doar un singur site ce au geluri de la k-line dar nu vad nici un primer sau ceva pt aderenta Question

Tu de care folosesti 3 in 1?

ms mult de tot sarut sarut


Eu folosesc intai primer fara acid de la janet, apoi gel k-line cu capac gri, constructia o fac cu k-line cu capac albastru sau cover pink sau ACF Pink de la tigernails...depinde... Si acopar tot cu k-line cu capac albastru... Mie imi place cel cu capac albastru ca e mai gros... cel cu capac gri e subtire...ceva de genul fiber gelului de la janet... Depinde de ce iti place si de cum lucrezi... Am vazut ca este si ceva gel de baza cu calciu, regenerator... dar nush daca chiar ajuta unghia...daca chiar are ceva bun sau nu... ai gasit site-ul unde se comercializeaza? Sau iti trimit pm? [/quote]


multumesc foarte mult...mi-ai fost de ajutor...o sa incerc si eu exact asa cum imi ajung produsele yeee!

sarut sarut
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMar 4 Ian - 2:32

Coralia (sau oricine foloseste tigernails) i need help Very Happy
Care este diferenta intre french builder gel si ultra white gel?! Eu am folosit french builder si ultra grip french. Ultra grip nu prea imi place pentru ca e cam subtire si parca are consistenta vopselelor acrilice... French builde imi place foarte mult pentru ca e asa cremos... Dar mi-a zis o fata de ultra white gel...zicea ca e foarte bun, acopera bine etc... Helppp! Very Happy
Sus In jos
Ankaaa15




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/03/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMar 4 Ian - 8:09

A folosit cineva gel de la peggy sage?.... de curand am intrat pe un site si am vazut geluri de la peggy sage si sunt curioasa sa vad daca a folosit cineva , si daca a folosit daca sunteti multumite... Ast rsp. Va pup.
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMar 4 Ian - 8:45

Ankaaa15, vezi ca gasesti cate ceva despre gelurile peggy sage pe paginile anterioare. Au vb fetele acum ceva timp. pup
Sus In jos
laura nails

laura nails


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/01/2011
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 5 Ian - 11:46

sonia44ro a scris:
Este cineva care foloseste produse de la ZIna Nails?

am folosit si au fost ok
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 5 Ian - 14:08

gabriela89 a scris:
Coralia (sau oricine foloseste tigernails) i need help Very Happy
Care este diferenta intre french builder gel si ultra white gel?! Eu am folosit french builder si ultra grip french. Ultra grip nu prea imi place pentru ca e cam subtire si parca are consistenta vopselelor acrilice... French builde imi place foarte mult pentru ca e asa cremos... Dar mi-a zis o fata de ultra white gel...zicea ca e foarte bun, acopera bine etc... Helppp! Very Happy

Gabriela, Ultra White este undeva intre Ultra Grip si Builder Gel ca si consistenta. Are acoperire buna si se poate folosi dupa oricare strat, insa daca nu lucrezi repede pe suprafata lipicioasa, iti recomand sa il folosesti pe suprafata matuita Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Ankaaa15




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/03/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 5 Ian - 15:17

multumesc fetelor pt raspuns, intre timp mi-am cumparat un gel de la NSI ....
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 5 Ian - 23:25

Admin_Coralia a scris:
gabriela89 a scris:
Coralia (sau oricine foloseste tigernails) i need help Very Happy
Care este diferenta intre french builder gel si ultra white gel?! Eu am folosit french builder si ultra grip french. Ultra grip nu prea imi place pentru ca e cam subtire si parca are consistenta vopselelor acrilice... French builde imi place foarte mult pentru ca e asa cremos... Dar mi-a zis o fata de ultra white gel...zicea ca e foarte bun, acopera bine etc... Helppp! Very Happy

Gabriela, Ultra White este undeva intre Ultra Grip si Builder Gel ca si consistenta. Are acoperire buna si se poate folosi dupa oricare strat, insa daca nu lucrezi repede pe suprafata lipicioasa, iti recomand sa il folosesti pe suprafata matuita Smile


Mersiii! flower
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 6 Ian - 12:50

Ankaaa15 a scris:
multumesc fetelor pt raspuns, intre timp mi-am cumparat un gel de la NSI ....
sa ne spui cum se comporta(F)
Sus In jos
Ankaaa15




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/03/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 6 Ian - 16:48

Eu am mai folosit de la nsi la salonul la care lucrez si acum m-am gandit sa imi cumpar si pt acasa... Eu sincer sunt f multumita de el e rezistent la lovituri si are si o adrent f buna, in rest ce sa zic citind zilele trecute pe un site anume si nu mai stiu exact am vazut ca pe locul 3 in lume dupa opi si ibd..
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 7 Ian - 6:07

ce geluri imi recomandati ca si incepatoare? cele 3 in 1 sau cele clasice in 3 pasi? eu as vrea sa-mi comand ceva de la k-line pt ca sunt ceva mai ieftine, avand in vedere ca pana acum n-am pus deloc si vreau sa fac incercari...pup
Sus In jos
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 7 Ian - 7:26

claudela a scris:
ce geluri imi recomandati ca si incepatoare? cele 3 in 1 sau cele clasice in 3 pasi? eu as vrea sa-mi comand ceva de la k-line pt ca sunt ceva mai ieftine, avand in vedere ca pana acum n-am pus deloc si vreau sa fac incercari...pup



Eu folosesc glurile de la k-line sunt 3 in 1... ti-as recomanda cel cu capac albastru deoarece este ceva mai gros si poti lucra mai usor decat cu cel cu capac gri ... si cel cu capac roz... eu lucrez cu ele de 2 ani si sunt foarte multumita. sper ca te-am putut ajuta Very Happy
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 7 Ian - 8:10

Mersi frumos pentru raspuns Cerasela - Bianca!
Dupa ce termin masterul in februarie as dori sa-mi achizitionez cate ceva pentru acasa....va voi mai intreba atunci ce accesorii imi recomandati in fc de ce bani am la dispozitie!
O seara frumoasa tuturor!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 7 Ian - 8:26

Cel cu capac roz, cherry sau peach ? (pe site-ul unde am gasit eu sunt doua cu capac roz) si nici unul cu capac gri 3 in 1. Poate imi lasi un PM cu site-ul de unde iti achizitionezi tu. Ms frumos!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyVin 7 Ian - 8:56

Am vazut pe net niste geluri CCN din Moldova cik aduse. Stiti ceva de ele? Ms
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 8 Ian - 6:32

Ankaaa15 a scris:
Eu am mai folosit de la nsi la salonul la care lucrez si acum m-am gandit sa imi cumpar si pt acasa... Eu sincer sunt f multumita de el e rezistent la lovituri si are si o adrent f buna, in rest ce sa zic citind zilele trecute pe un site anume si nu mai stiu exact am vazut ca pe locul 3 in lume dupa opi si ibd..


salut,

in leg cu gelurile de la NSI...intr-adevar sunt f bune si acupa podiumul in lume, nu doar in Europa....sunt putin mai scumpe....dar merita!!

problema e ca se gasesc destul de greu ! La mine la Petrosani este magazinul lor, unicul din tara (nu cred ca s-a mai deschis altul)

si problema e ca....eu o etica mai aparte Smile) adica vand produsele exlusiv pt saloane Sad mi-a explicat dnul Sorin de ce , cand am facut cursul la ei Smile...

intre timp am descoperit pe cineva care le aduce din afara tarii, de la ea mi le comand si eu, ceva mai ieftine decat in Ro (in gel de 30 de ml la 180 de lei ), au toata gama , geluri color, acril....

deci ....daca va intereseaza , lasa-ti un PM si las nr ei de tel.


PS : aduce si IBD si OPI.

deci tipa e pe podium Smile)Smile)

va pup, o seara faina
Sus In jos
Ankaaa15




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/03/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 8 Ian - 16:22

blueyes nu stiam ca ei distribuie numai saloanelor, bine drept e ca eu am fost la magazin si mi-am luat de acolo... nu m-au intrebat nimic ca daca lucrez la salon sau ceva din contra eu chiar m zis ca imi cumpar pt a lucra acasa... si nu e prima data cand cumpar de la ei mi-am luat gel , acryl , pile tot ce aveam nevoie la vremea respectiva...
Si inca o chestie la ei pe site gelul de 30 ml e 165Ron



Si apropo si eu sunt tot din petrosani Smile .
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyLun 10 Ian - 2:56

salut,

anka, imi cer scz 165 am dat si eu pe el, 180 pe cel de la IBD, scz din nou. Embarassed

cand am facut eu cursul la Petrosani nu aparusera in magazine, acum am aflat ca au deschis un stand si la deva mall Smile

Spunea d-nul Sorin ca, nu le convine sa vanda la pers fizice, deoarece pretul unghiilor facute acasa este mult mai mic decat in saloane si astfel saloanele pierd clientela si nu mai vor sa lucreze cu ei. Insa vindeau pesoanelor care faceau cursul la ei. Asa mi-am cumparat si eu primul gel de la NSI, apoi am cautat pe net si am dat de tipa care mi le aduce si acum.

Mi-am cumparat un gel de 115 ml mult mai ieftin decat la Noring....
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyLun 10 Ian - 3:01

PS : am pers care vor numai NSI si atunci pretul este mai mare decat a celor care le fac cu MYstic
Sus In jos
stefynails




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 05/01/2011
Varsta : 38

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyLun 10 Ian - 3:40

Buna fetelor,

A incercat cine produse de la Gold nails??
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 12 Ian - 9:40

blueyes, vreau si eu gel de la nsi!!!Oare imi trimite si mie in brasov persoana de la care cumperi tu?Te rog da-mi si mie nr de tel intr-un mesaj privat ca eu n-am gasit-o pe net
pup
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyMier 12 Ian - 9:54

Va rog mult sa-mi spuneti daca stiti ceva de gelurile CCN din Moldova cik pt ca as vrea sa-mi comand un 3 in 1 pt ca este mai ieftin.... sa fac niste incercari de incepatoare. Va multumsc!
Sus In jos
unghii false




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 26/02/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 13 Ian - 1:51

Buna! eu folosesc ccn si sunt foarte multumita
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 13 Ian - 3:44

unghii false a scris:
Buna! eu folosesc ccn si sunt foarte multumita

Mersi frumos pentru raspuns! O zi buna!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 13 Ian - 9:14

As dori sa va mai intreb daca stiti vreun magazin prin Focsani sau Bucuresti de unde as putea sa-mi achizitionez cateva "maruntisuri". Vreau sa-mi iau un kit CCN cu gel 3in 1, dar care nu are cleaner si bonding gel, sau cam asa ii spunea solutiei care se foloseste peste tipsuri. Unde as putea gasi mai ieftine? pt ca inca nu-mi permit sa investesc. Vreau sa invat intai. Am vazut pe net convenabil, dar trebuie sa dau comanda de o anumita suma ca sa-mi trimita. Va multumesc!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyJoi 13 Ian - 9:18

sau blender....pentru tips-uri. nu stiu cum ii spune...
Sus In jos
spynetchick




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 19/01/2011

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 22 Ian - 11:33

Buna fetelor. fac cu mana
Numele meu este Lavinia si de o saptamana intreaga citesc postarile de pe acest forum, de unde as putea sa spun ca mesajele voastre sunt ca niste mici lectii in aceasta arta a unghiutelor, cel putin pentru mine.
Am citit la sectiunile "marci produse pentru gel" si "produse bune, produse proaste" si mi-am format cat de cat o idee despre ce produse sunt bune si ce produse trebuiesc evitate.
Intrebarea mea pentru voi este daca stie cineva despre produsele de pe site-ul ******************?
Astept cu mare nerabdare raspunsul vostru, caci vreau cat mai de curand sa imi cumpar un kit, eu fiind incepatoare, si kiturile de pe site-ul acesta sunt singurele pe care mi le pot permite din punct de vedere financiar.
Pupici imbratisare

1 warn
Va rugam sa cititi regulamentul inainte sa postati!
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 22 Ian - 12:00

spynetchick,
eu pot sa iti spun k mi-am comandat alte produse de la ei de pe site,in afara de geluri si sunt multumita de ele.am auzit k si lampile sunt bune.despre geluri poate iti spune altcineva exact
Sus In jos
Andreea2011brasov




Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 37
Localizare : brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 22 Ian - 17:31

buna fetelor!
sunt noua pe acest forum dar si in aplicarea unghiilor cu gel. Sunt pasionata de unghii si as vrea sa-mi achizitionez un kit de la tpb deoarece ofera si un cd cu instructiuni, dar nu stiu daca e cea mai buna idee, a incercat cineva produsele?
Sus In jos
spynetchick




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 19/01/2011

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyDum 23 Ian - 6:53

ema_clau a scris:
spynetchick,
eu pot sa iti spun k mi-am comandat alte produse de la ei de pe site,in afara de geluri si sunt multumita de ele.am auzit k si lampile sunt bune.despre geluri poate iti spune altcineva exact

multumesc frumos pentru raspuns ema Laughing imbratisare , astept in continuare raspunsuri si despre gelurile de la ei
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 29 Ian - 4:15

buna fetelor stie cineva ceva despre situl acela din america buy.... am vazut ca au preturi super mai ales la ibd dar totusi mi0e frica sa comand.a facut cineva comanda la ei?sunt bune produsele?????va pup pe toate in special pe coralia pentru infiintarea acestui forum Razz
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 29 Ian - 7:40

salut, am vazut si eu pe net de ei ...dar au costuri mega mari de transport, Romania se afla in zona 9 si costa 65.90$ transportul. Sad doar daca faci aprovizionare cu multe produse, se merita, daca ....eu zic ca nu Sad
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 29 Ian - 7:54

woooow ce scump este transportul ai dreptate nu se merita multumesc frumos blueyes pentru ajutor.va pup pe toate Razz
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 29 Ian - 8:37

mai am o intrebare pentru cine ma poate ajuta sunt la inceput si vreau sa lucrez cu ibd am auzit ca este printre cele mai bune si vreau sa stiu ce anume trebuie sa imi cumpar .stiu ca imi trebuie builder gel,primer si gel de sigilaredar omit ceva ajutatima voi va roggg.... Sad
Sus In jos
spynetchick




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 19/01/2011

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 29 Ian - 10:16

cristinica_papusica a scris:
mai am o intrebare pentru cine ma poate ajuta sunt la inceput si vreau sa lucrez cu ibd am auzit ca este printre cele mai bune si vreau sa stiu ce anume trebuie sa imi cumpar .stiu ca imi trebuie builder gel,primer si gel de sigilaredar omit ceva ajutatima voi va roggg.... Sad

Buna cristinica.Sper sa te ajute raspunsul meu, eu la randul meu fiind incepatoare.Poate cele care sunt profesioniste o sa mai completeze ce am omis eu.
TOT CE AM NEVOIE PENTRU UNGHII FALSE GEL:

1. Dezinfectant
2. Pila 100/100: Recomandata pentru pilirea unghiilor din gel sau acril, precum si pentru pilirea tipsurilor.
3. Pila 180/180: Recomandata pentru pilirea unghiei naturale.
4. Buffer: Pentru lucrari de finisare.
5. Perie de deprafuit
6. Tipsuri (pe viitor si sabloane din hartie pt a face constructie dar in general se incepe pe tipsuri)
7. Lipici pt tipsuri
8. Cleste pt taiat tipsurile
9. Primer
10. Gelurile:
i. Bonding Gel - pt aderenta (primul gel care se aplica foarte subtire si care iti face "legatura" intre unghia naturala si cea artificiala);
ii. Gelul de constructie/modelare
iii. Gel Top - Quick Finish Gel - pt. sigilare
iv. Gel pentru french alb
v. luciu perfect si de durata.
11. Lampa UV de 36W
12. Gel Cleaner - degresantul pentru gel
13. Role cu patratele de celuloza - pt degresat unghiile cu gel cleaner sau pt indepartarea lacului
14. Pensule de aplicat gelul de 4
15. Pensule de aplicat gelul de 6
16. Cuticle Pusher sau betisoare de lemn pt. impins cuticulele
17. O freza electrica
18. Ulei de cuticule
19. Brush Cleaner
20. Cuticule remover
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 29 Ian - 11:37

multumesc frumos spynetchick pentru raspuns mi-am notat tot .tu lucrezi cu ibd esti multumita te pup si inca odata iti multumesc din suflet
Sus In jos
spynetchick




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 19/01/2011

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptySam 29 Ian - 22:16

Cu placere cristinica.
Din pacate nu pot sa te sfatuiesc asupra firmelor distribuitoare de geluri pentru ca desi incepatoare fiind am de gand sa lucrez cu acril.
Darciteste tot forumul cap coada, asa am facut si eu si o sa gasesti mai mult ca sigur vreun mesaj referitor la marca asta de geluri.
PS:Pentru incepatori acest forum este AUR curat.
Numai bine >HUG<
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyDum 30 Ian - 4:47

ai dreptate spynetchick acest forum este aur curet mai ales pentru noi incepatoarele gasesti raspuns la orice problema fetele sunt foarte dragute nu ne ramane decat sa le multumim pentru sfaturi
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyDum 30 Ian - 9:50

cristinica_papusica a scris:
multumesc frumos spynetchick pentru raspuns mi-am notat tot .tu lucrezi cu ibd esti multumita te pup si inca odata iti multumesc din suflet

buna cristinica, eu unde am facut cursurile am lucrat cu ibd, si apoi o scurta perioada pe cont propriu. sunt oke produsele, dar sunt mai greu de gasit si cam scumpisoare raportat la calitate-pret. sunt oke, dar nu cele mai bune Wink
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyDum 30 Ian - 10:27

dar dupa parerea ta care sunt cele mai bune? Razz
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyDum 30 Ian - 10:54

Daca imi permiti Smile

Geluri bune sunt multe, unele mai scumpe alte nu asa costisitoare ... fiecare considera bun ce foloseste pentru ca stie cum sa le foloseasca, conteaza foarte mult pasii de lucru sa ii cunosti.
Mie una mi se pare absurd ca pe geluri si solutii nu ti se dau indicatii ce sa faci si sa nu faci...la un curs sa inveti tehnica de lucru perfecta (dar si aici sunt pareri diferite).

Degeaba iei un gel sub care trebuie sa pui un o solutie de adeziune de care sa nu stii si ti se ridica sau crapa....o sa il consideri prost dar de fapt nu ai indicatii de utilizare . . . parca e o lege in romania care impune specificatiile produselor la vedere...nu numai UZ PROFESIONAL...

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 EmptyDum 30 Ian - 11:11

multumesc frumos oana pentru raspuns ai foarte mare dreptate mai ales ca ai experieta si stii si orice sfat este binevenit ti-am vazut pozele cu unghiute si sunt superbe
Sus In jos
Continut sponsorizat





marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
marci de produse pentru gel
Sus 
Pagina 10 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Produse IBD
» PRODUSE GET NAILS
» Produse Tiger Nails

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: