***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
DenisaI21




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/09/2011

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyLun 19 Sept - 13:40

Sunt incepatoare in acest domeniu, dar am citit multe si am vazut practic cum se realizeaza manichiura cu gel..insa nu inteleg care e problema la mine... Am cumparat un Gel de la Nfu Oh Gel overlay& sculpting system(Gel de baza, cel putin vanzatoarea asta mi-a zis ca este:D....) ,iar pt. constructie , un Gel de la Sina (UV GEL , clear)... Sper ca Cele 2 produse sunt bune si alese corect pt. aceste 2 etape. Ei ..problema este urmatoarea: ..Pt.inceput am pregatit unghiile cu un Clear,apoi am pilit foarte bine luciul,am folosit Bufferul si din nou am curatat cu Clear. Aplic gelul de baza(de mai sus) intr-un strat ft.subtire,acoperind toata unghia,pun in lampa UV cu 36W si las 2-3min... Surprinzator pt. mine e ca acest gel nu se intareste(usuca) deloc...Am lasat in lampa un timp mai lung,dar la fel. E cleios,la fel cum este in cutie.Sad((( iar celalalt produs pt. constructie se prezinta identic. Care o fi problema?... produsul e de vina?.. resesc eu cu ceva?..Chiar nu inteleg ....Va rog mult sa ma lamuriti, daca se poate...Multumesc !!
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyLun 19 Sept - 21:30

Nu cumva este vorba despre stratul de transpiratie pe care il lasa orice gel? tot cleios ramane si dupa ce il stergi cu cleanser?
Sus In jos
DenisaI21




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/09/2011

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMar 20 Sept - 0:40

ella a scris:
Nu cumva este vorba despre stratul de transpiratie pe care il lasa orice gel? tot cleios ramane si dupa ce il stergi cu cleanser?

Very Happy Very Happy .... asta era. Cum de nu mi-a trecut prin gand Embarassed .. Iti multumesc frumos!!!
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMar 20 Sept - 1:02

DenisaI21 a scris:
Sunt incepatoare in acest domeniu, dar am citit multe si am vazut practic cum se realizeaza manichiura cu gel..insa nu inteleg care e problema la mine... Am cumparat un Gel de la Nfu Oh Gel overlay& sculpting system(Gel de baza, cel putin vanzatoarea asta mi-a zis ca este:D....) ,iar pt. constructie , un Gel de la Sina (UV GEL , clear)... Sper ca Cele 2 produse sunt bune si alese corect pt. aceste 2 etape. Ei ..problema este urmatoarea: ..Pt.inceput am pregatit unghiile cu un Clear,apoi am pilit foarte bine luciul,am folosit Bufferul si din nou am curatat cu Clear. Aplic gelul de baza(de mai sus) intr-un strat ft.subtire,acoperind toata unghia,pun in lampa UV cu 36W si las 2-3min... Surprinzator pt. mine e ca acest gel nu se intareste(usuca) deloc...Am lasat in lampa un timp mai lung,dar la fel. E cleios,la fel cum este in cutie.Sad((( iar celalalt produs pt. constructie se prezinta identic. Care o fi problema?... produsul e de vina?.. resesc eu cu ceva?..Chiar nu inteleg ....Va rog mult sa ma lamuriti, daca se poate...Multumesc !!

si inca ceva..parerea mea este sa nu mai stergi cu cleaner dupa ce ai matuit unghia, inlatura praful bine, bine cu o periuta.
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMar 20 Sept - 6:33

DenisaI21 a scris:
ella a scris:
Nu cumva este vorba despre stratul de transpiratie pe care il lasa orice gel? tot cleios ramane si dupa ce il stergi cu cleanser?

Very Happy Very Happy .... asta era. Cum de nu mi-a trecut prin gand Embarassed .. Iti multumesc frumos!!!


Cu mare placere:)
Sus In jos
flory_90

flory_90


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Buzau

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMier 28 Sept - 1:19

si eu folosesc geluri de la sina.sunt si eu incepatoare :D.problema e ca imi prinde aer sub gel. si cu ce as putea sa degresez unghia? acetona e buna?
Sus In jos
flory_90

flory_90


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Buzau

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMier 28 Sept - 1:24

buna.eu folosesc gel de la sina. spune.mi te rog. trebuie sa sterg cu cleaser de fiecare data dupa ce scot mana de la lampa?
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMier 28 Sept - 1:57

buna, cred ca indiferent de marca de geluri, pt degresat nu se foloseste in nici un caz acetona..si nu trebuie sa degresezi unghiile decat la final cand le pilesti pt a ii da forma, inainte de finish, intre geluri nu se degreseaza, se lasa stratul de transpiratie pt aderenta.

si iti recomand sa citesti acest forum vei gasi raspunsuri foarte utile, si pasii corecti pe care trebuie sa ii urmezi Laughing
Sus In jos
flory_90

flory_90


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Buzau

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMier 28 Sept - 4:21

ma dor ochii de cand tot citesc Smile. intradevar multe lucruri interesante...faceti un lucru extraordinar pentru fetele fara experienta ca mine...
totusi mai am intrebari... stratul de primer nu capata o culoare albicioasa(asa cum am citit din discutiile fetelor).mie imi ramane ca si cand nu ar fi uscat,umed...
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMier 28 Sept - 4:33

Depinde de firma, sunt unele care se albesc altele care raman ca si cum ar fi umede cum ai zis tu..al meu nu se albeste.
Sus In jos
flory_90

flory_90


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Buzau

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMier 28 Sept - 4:40

ok. ma gandeam ca nu o fi bun. dar finish.ul are importanta daca e mai subtire sau mai gros?(ca si consistenta)
al meu e subtire ca un lac... dar am vazut si gros( ca un gel)si cum trebuie aplicat?
in strat subtire sau ...nu?
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. EmptyMier 28 Sept - 4:47

flory_90 a scris:
ok. ma gandeam ca nu o fi bun. dar finish.ul are importanta daca e mai subtire sau mai gros?(ca si consistenta)
al meu e subtire ca un lac... dar am vazut si gros( ca un gel)si cum trebuie aplicat?
in strat subtire sau ...nu?

salut,

consistenta gelurilor depinde de la firma la firma...nu estista o regula generala. De obicei finish-ul se aplica o singura data, la final.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty
MesajSubiect: Re: Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.   Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc. Empty

Sus In jos
 
Am o dilema in legatura cu gelul pe care il folosesc.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» am si eu o intrebare in legatura cu lampile uv
» de ce frige gelul cand il bag in lampa?????? ajutor
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: