***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorMesaj
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 31 Mar - 4:09

fetelor poate sa-mi trimita si miecineva un pm cu preturile la setul de pensule ptr one stroke si ce pensule contine
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 31 Mar - 6:53

fetelor AJUTOOOR..... recomandati-mi si mie o freza de unghiute buna buna pret max 250 lei si o lampa uv pret max 200 lei
Va pupiiiiiccc
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 31 Mar - 10:34

Manichiura Andra a scris:
fetelor AJUTOOOR..... recomandati-mi si mie o freza de unghiute buna buna pret max 250 lei si o lampa uv pret max 200 lei
Va pupiiiiiccc


buna andra!
de freze nu stiu ce sa iti spun. in schimb lampa ti-ai putea lua de la get nails. e 149, 9 lei :D si am vazut ca se mai scrie pe forum (nu mai stiu exact unde) ca e ok. e cu 4 tuburi de 9W are si temporizator plus ca are si garantie un an Smile. deci sper ca se incadreaza in criteriile tale de selectare :D
o seara buna in continuare!
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 1 Apr - 0:30

Andra si freza e buna de la get, eu de la ei o am si sunt multumita Smile
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 1 Apr - 3:35

Multumesc de sfat fetelor:*:sarutsarutsarut
Maggix freza cum e aia de pe getnails la 189 lei am eu acum si nu sunt deloc multumita,a inceput sa aiba vibratiiiiiiiiiii Sad
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 1 Apr - 4:00

Manichiura Andra a scris:
Multumesc de sfat fetelor:*:sarutsarutsarut
Maggix freza cum e aia de pe getnails la 189 lei am eu acum si nu sunt deloc multumita,a inceput sa aiba vibratiiiiiiiiiii Sad

andra de cat timp ai tu freza? :-s
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 1 Apr - 9:35

pai si a mea vibra si am descoperit ca e de la butonul de pe freza( nu de pe transformator), si am pus un elastic de bani chiar pe buton si e ca noua :D. Sau poti vorbi cu tina sa vezi daca se poate repara, eu am rezolvat problema momentan pana imi fac curaj sa imi iau una promed Smile
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 9 Apr - 13:29

of.. si mie mi sa stricat freza.. de la diamond.. proxxon. sa stricat mufa..si chiar am lurat f gentil cu ea Smile) nu stiu ce mia trecut mie prin cap..cand am cumparato.
acum am un promed imprumutat de la o prietena..ce pot sa zic.. este un vis , si este uzata saraca, dar merge super ..abea astept sa pot sa imi iau.

Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 6 Mai - 23:24

Buna fetelor,

Aseara mi s-a intamplat un lucru stupid. Am facut model pe unghii cu stampila Konad, am lasat sa se usuce si dupa ce am aplicat top coat-ul s-a sters tot modelul. Am refacut modelul si abia azi dimineata am lacuit peste cu top coat. La fel s-a sters modelul. Nu inteleg de ce!! Am folosit top coat de la 2 firme diferite si tot s-a sters.S-a sters si cu lac incolor. Modelul a iesit foarte bine( lacul pt stampila, placuta, razuitorul si stampila sunt toate originale Konad), dar nu stiu ce top coat sa folosesc sa nu se stearga. Pana acum nu am mai folosit stampile.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 7 Mai - 21:42

Top coat de la konad?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 7 Mai - 23:46

Beky a scris:
Top coat de la konad?
Wowww Beky, esti geniala.!!! Nu am stiut ca firma KONAD are si top coat. Am si comandat!!!
Multumesc pentru raspuns! Te-am pupat!
Sus In jos
ancka




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/11/2012
Varsta : 36
Localizare : Timisoara

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 29 Noi - 0:12

salutare fetelor sunteti minunate!ma bucur enorm k am dat de voi nu ma mai satur sa stau aici pe forum sa citesc problemele nelamuririle voastre si sa imi gasesc raspunsuri si la intrebarile mele!:)vreau sa va spun k si eu sunt la inceputul acestei pasiuni/meserii dak pot sa spun asa.Am comandat deja tot ce stiam eu k am nevoie pentru a incepe"lucrul"(stiam despre geluri si restul instrumentelor de la fetele la care mergeam la pus de unghii)spun fetele,pentru k in decursul a 4 ani am schimbat cateva pentru k incet incet am inceput sa imi dau seama de calitatea fiecaruia de cum lucreaza una sau alta.Imi doresc din suflet sa fac acest lucru,e mai mult o pasiune o dorinta.Spuneam mai sus k am comandat si nu stiu dak am facut o greseala sau nu in privinta firmei....este Janet am auzit aici pareri pro si contra sper sa ma descurc cu ele sa nu am probleme macar sa le pot consuma si pe parcurs sa caut alta firma,una buna consiliata de voi!!Am un"nod"in stomac knd ma gandesc k a venit si momentul meu sa fac asta,ceea ce imi doresc si mi-e frica oarecum de cum o sa ma descurc....dar mai stiu k voi sunteti aici sa ma puteti ajuta cu orice problema si chiar o faceti foarte bine in modul cel mai explicit!!!!Stima si respect voua pentru lucrul acesta!Mai ceva si inchei k sigur v-am plictisit asa ca pt inceput;))Mentionez k nu am facut nici un curs am doar cunostintele de la fetele care au facut unghii si de la voi de aici....Sper sa ajung cat mai repede la cat mai multe cursuri!!!va pupsi spor la munca la cat mai multe unghii cu reusita!!
Sus In jos
bogdy




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 20/01/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 20 Ian - 4:31

buna felelor.. am si eu o intrebare: am aplicat gel pe unghia naturala si in urmatoare zi a crapat gelul? si am pus tipsuri si dupa 2 zile au cazut 2 unghii? care sa fie cauza? mentionez ca folosesc produse de la 2M beauty :*
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 2 Feb - 15:29

buna ,stie careva ceva seminarii sau prezentari de produse in Oradea sau in apropiere pe net nu gasesc nimic doar in Bucuresti am tot gasit dar e prea departe ,multumesc Smile
Sus In jos
lar2412




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 24/02/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 3 Mar - 9:56

buna fetelor am citit postarile voastre de pe forum si le-am recitit si vreau sa va felicit pe toate pt ca faceti o treaba minunata!!!!!eu nu pot spune despre mine ca sunt atat de priceputa ca voi dar sper ca exersand sa imi capat indemanarea:).as avea si eu o intrebare daca ma poate lumina careva legata de tehnica aquarell.Am citi pe un alt forum ca se pot folosi acuarele clasice ca cele pe care le foloseam cand eram copii la desen si ca nu ar fi obligatoriu ca produsele sa fie cumparate de la o anumita firma de specialitate..eu am incercat folosid acele acuarele clasice,am realizat pictura am lasat sa se usuce bine dupa care am aplicat easy of top gel si la doar cateva zile s-a cojit tot modelul:( daca ma poate ajta si pe mine cineva cu un sfat as fi foarte recunoscatoare!!!!o seara buna tuturor!!!
Sus In jos
roxana laura




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 04/03/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 5 Mar - 8:35

Buna ziua ,ma numesc Roxana si sunt noua in acest forum. Eu folosesc geluri de la firma Royal Nail Fashion,sunt din Italia ,pt ca eu aici locuiesc ,si folosesc gel baza ,constructie si finish.As vrea sa va intreb ,cand tb sa fac intretinerea ,tb sa mai folosesc si gelul baza sau pun direct gelul constrctie si dupa finish?
Si french-ul cand pot sa-l aplic sau sclipiciul?Ce firme de geluri credeti ca sunt mai bune ?
Va multumesc mult!
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 7 Mar - 5:23

Buna fetelor ..... voi cum reactionati cand anumite fete isi fac programare la unghii si apoi nu mai raspund la telefon ? ce masuri luati? pe mine una ma scot din sarite
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 47
Localizare : ARAD

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 9 Mar - 12:18

lar2412 a scris:
buna fetelor am citit postarile voastre de pe forum si le-am recitit si vreau sa va felicit pe toate pt ca faceti o treaba minunata!!!!!eu nu pot spune despre mine ca sunt atat de priceputa ca voi dar sper ca exersand sa imi capat indemanarea:).as avea si eu o intrebare daca ma poate lumina careva legata de tehnica aquarell.Am citi pe un alt forum ca se pot folosi acuarele clasice ca cele pe care le foloseam cand eram copii la desen si ca nu ar fi obligatoriu ca produsele sa fie cumparate de la o anumita firma de specialitate..eu am incercat folosid acele acuarele clasice,am realizat pictura am lasat sa se usuce bine dupa care am aplicat easy of top gel si la doar cateva zile s-a cojit tot modelul:( daca ma poate ajta si pe mine cineva cu un sfat as fi foarte recunoscatoare!!!!o seara buna tuturor!!!


Sunt aquarelle speciale pt unghii (St. Petersburg aquarelle) nicidecum cele clasice .
Sus In jos
lar2412




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 24/02/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 11 Mar - 9:58

Multumesc din suflet:* o sa caut sa vad pe unde gasesc!!
Sus In jos
bia_laz




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 22/03/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 22 Mar - 12:53

Moderator_TigerNails a scris:
Vxf a scris:
nu ma supar absolut deloc;ma bucur ca am gasit acest forum, si, asa pot sa aflu si eu mai multe despre unghii tehnice Exclamation ce nu stiu eu, pentru inceput, este, care sunt toate solutiile necesare ce trebuiesc cumparate pt o aplicare corecta a gelului pe unghii, si bineinteles, ordinea in care se aplica;stiu ca ai nevoie de gel, finish, primer etc;nu le stiu pe toate, si dupa cum am mai zis, nici ordinea in care trebuiesc aplicate;asta e pt inceput ce as dori sa stiu, daca se poate;multumesc cheers

Buna Vxf!

Daca vorbim de aplicarea cu gel, atunci ai nevoie in primul rand de:
1. Bonding Gel - gel pentru aderenta care se aplica primul si intr-un strat extrem de subtire. In general eu il recomand in loc de Primer. Datorita continutului redus de acid (5%) este mult mai sanatos pt. unghia naturala decat primerul (cel light are de la 10% in sus, ajungand pana la peste 20% cel normal, acid based.) Cu cat mai putin acid, cu atat mai sanatos! Wink
In cazul in care clienta are probleme de aderenta, se pot folosi si combinat: aplici mai intai Primer si apoi Bonding Gel.
2. Gel Allround sau de constructie: gelul cu care construiesti unghia si care se aplica de obicei in doua straturi. Acesta se poate gasi in multe variante de culori (alb, bej, rose transparent, rose mat, transparent, etc.) si vascozitati diferite (subtire, mediu, mediu-gros, gros, etc.) Fiecare tehnician decide cu care ii este cel mai usor sa lucreze in functie de experienta si ceea ce are de facut. La modul general, iti pot da doua sfaturi: a. gel mediu ca vascozitate pe tipsuri si gel gros la constructia pe sabloane; b. aplici gelul ca pe lacul de unghii - atunci iti recomand ceva mediu ca vascozitate, aplici gelul "cu bula", atunci iti recomand ceva mai gros.
3. Gel Top - pentru sigilare si luciu. Exista si aici diferite variante: transparent, rose,etc.Unele se degreseaza, altele, cum ar fi Quick Finish Gel, nu.

Intre gelul de constructie si cel top poate fi aplicat si un gel colorat.
Intre cele doua straturi de gel de constructie SAU intre ultimul strat de constructie si top se poate aplica gelul pentru french permanent.

Cam asta ar fi cand vine vorba de geluri. Insa pana sa aplici gelurile un pas FOARTE IMPORTANT este PREGATIREA UNGHIILOR NATURALE! Acest pas nu trebuie ignorat sub nici o forma deoarece influenteaza rezultatul final si mentinerea unghiilor naturale sub cele false cat mai sanatoase.
Daca doresti mai multe detalii te rog sa imi spui. Pentru inceput cred ca ti-am impuiat capul. Shocked :D

Pup,
Tiger Nails

P.S.: Toate recomandarile mele se bazeaza pe metoda de lucru cu gelurile Juliana Nails Austria cu care eu lucrez. La alte firme modul de lucru si denumirile produselor pot fi diferite.



Buna seara si multumesc pt explicarea amanuntita. momentan nu lucrez cu geluri tiger dar am primit referinte extrem de bune si as fi interesata sa le incerc. ma uitam la unul dintre starter kit-uri. contine cam asa :
1 x Prima Allround Gel Pink 15g
1 x Quick Finish Gel II 15ml
1 x Gel Cleaner 500ml
1 x Primer Acid Based 10ml

avand in vedere ca nu cunosc produsele, v-as ruga mult daca le-ati putea pune intr-o ordine de folosire.

multumesc frumos
Sus In jos
lar2412




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 24/02/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar - 11:11

buna fetelor!!!!am fost de curand la un curs de unghii tehnice iar doamna lector ne spunea ca este in regula daca folosim in loc de gel colorat pt french oja semipermanenta.am inteles de la dansa ca ar fi mult mai usor de realizat french-ul cu o oja semipermanenta decat cu un gel colorat.daca ati incercat va rog mult spune ti mi si mie care este rezultatul,daca crapa sau nu si cum se mentine in timp.multumesc mult!!!!!
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 3 Apr - 3:31

lar2412 a scris:
buna fetelor!!!!am fost de curand la un curs de unghii tehnice iar doamna lector ne spunea ca este in regula daca folosim in loc de gel colorat pt french oja semipermanenta.am inteles de la dansa ca ar fi mult mai usor de realizat french-ul cu o oja semipermanenta decat cu un gel colorat.daca ati incercat va rog mult spune ti mi si mie care este rezultatul,daca crapa sau nu si cum se mentine in timp.multumesc mult!!!!!
Eu am facut asa si merge fara probleme. Chiar am aplicat culoare tip gel-lac pe toata unghia , intre straturile de gel si nu am avut probleme.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
lar2412




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 24/02/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 4 Apr - 11:55

magdici multumesc mult de tot!!!o sa incerc si eu sa vad ce iese:D
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 10 Apr - 10:22

lar2412 a scris:
magdici multumesc mult de tot!!!o sa incerc si eu sa vad ce iese:D

Poti sa folosesti si oja semipermanenta pentru culoare, insa daca o aplici inainte de luciu, trebuie sa folosesti topul de la oja semipermanenta ca sa nu crape. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 10 Apr - 10:34

lar2412 a scris:
magdici multumesc mult de tot!!!o sa incerc si eu sa vad ce iese:D

Poti sa folosesti si oja semipermanenta pentru culoare, insa daca o aplici inainte de luciu trebuie sa folosesti topul de la oja semipermanenta ca sa nu crape, pentru ca luciul fara fixare nu este flexibil.

:-D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
ionelailinca

ionelailinca


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/04/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr - 5:19

buna fetelor:*
de cateva saptamani am inceput sa pun unghii cu gel doar ca am o problema.
prima data am pus tips-uri doar ca dupa ce am respectat toate etapele urmatoarea zi la lumina se vedea foarte foarte urat tipsul pe sub gel, se vedea alb cu niste bule foarte micute. Se vede foarte inestetic-urat si chiar nu stiu cu ce am gresit. am uitat sa mentionez ca am folosit geluri transparente si tipsuri de culoare naturala.
va rog sa imi explicati cum ar trebui sa pilesc tipsul sa nu se mai vada pale puppy dog eyes
Sus In jos
sweet_yonutza

sweet_yonutza


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 28/12/2012
Varsta : 34
Localizare : florenta,italia

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr - 11:43

cu siguranta va trebui sa folosesti un gel de camuflaj flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 26 Apr - 0:25

Ionelailinca, care sunt pasii pe care i-ai efectuat? Ar fi ideal sa vedem si o poza ca sa ne dam seama ce s-a intamplat Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
ionelailinca

ionelailinca


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/04/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 26 Apr - 5:15

intai am pregatit unghia naturala( pilit, impinsul cuticulelor) dupa care am aplicat primer si l'am lasat sa se usuce.apoi am lipit tipsul, l-am pilit, am deprafuit si am aplicat un strat subtire de gel transparent dupa care am aplicat un strat mai gros de gel tot transparent si am bagat mana in lampa pentru 2 minute. am scos mana si am inceput sa fac frenchul cu gel alb si am bagat din nou mana in lampa pentru 2 minute.dupa ce am scos mana am aplicat un strat mai gros de gel transparent 3 in 1 si am bagat inca o data mana in lampa pentru 2 minute. dupa ce am scos mana am sters unghia cu cleaner si am inceput sa pilesc dandu'i forma si eliminand surplusul de gel. am deprafuit unghia si am aplicat gel finish si am bagat'o la lampa 2 minute.
cu ce am gresit?
in plus mi'au mai cazut si doua unghii:(
sunt incepatoare si asa am vazut si pe internet, sper ca pe viitor sa ma perfectionez:*intrebari si raspunsuri - Pagina 10 56236231977152815181415
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 18 Iun - 17:18

ionelailinca a scris:
buna fetelor:*
de cateva saptamani am inceput sa pun unghii cu gel doar ca am o problema.
prima data am pus tips-uri doar ca dupa ce am respectat toate etapele urmatoarea zi la lumina se vedea foarte foarte urat tipsul pe sub gel, se vedea alb cu niste bule foarte micute. Se vede foarte inestetic-urat si chiar nu stiu cu ce am gresit. am uitat sa mentionez ca am folosit geluri transparente si tipsuri de culoare naturala.
va rog sa imi explicati cum ar trebui sa pilesc tipsul sa nu se mai vada    pale  puppy dog eyes

Ionelailinca,

ar fi multe de spus dar sa incep cu un prim aspect:
spui ca "se vedea urat tipsul pe sub gel, se vedea alb cu niste bule foarte micute".
Pai in cazul acesta eu cred ca:
1. nu ai pilit corect zona imbinarii dintre tips si unghia naturala.
Sfaturi:
- inainte sa lipesti tipsul, pileste putin acea zona (marginea de tips care vine aplicata pe unghia clientei) separat astfel incat sa se subtieze si sa nu fii nevoita sa insisti foarte mult cu pilitul dupa ce tipsul este deja lipit pe unghia clientei, riscand astfel sa pilesti excesiv si unghia ei naturala. Se poate sa ma insel deoarece poza pe care ai atasat-o nu este foarte clara dar am senzatia ca exista zone de unghie, pe centrul patului unghial, unde se vede o roseata ceea ce inseamna ca ai insistat prea mult cu pilitul in zonele respective.
- pana acumulezi mai multa experienta, nu te grabi la nici unul dintre pasii efectuati. Cand esti la pasul unde trebuie sa pilesti tipsul dupa ce l-ai fixat, fiseaza-ti mai intai pila exact pe zona ce doresti sa o pilesti si abia apoi da drumul la pila sa pilesti. Nu apasa pe pila, pileste cu fata pilei si NU cu cantul ei si controleaza-ti bine fiecare miscare. Pentru acea zona, o pila de granulatie 180 este suficienta, nu ai nevoie de una mai aspra de atat. :)Restul suprafetei de tips si de unghie naturala le poti matui cu un buffer.
2. nu ai lipit corect tipsul.
Sfaturi:
- asigura-te ca folosesti un lipici bun si ca fixezi corect tipsul! Bulele de aer pot aparea si din cauza unei miscari incorecte in timpul fixarii.  study
- atentie la cantitatea de lipici folosita; daca vei pune prea putin raman zone nelipite - este posibil ca asta sa se fi intamplat unde zici ca ai observat bule micute - care pot duce la diverse probleme cum ar fi dezlipirea unghiei, mucegai, diverse ciuperci/micoze. Daca pui putin mai mult lipici, nu-i bai, dupa ce s-a fixat tipsul, iei un patratel de celuloza (cel cu care stergi unghiile de obicei) si stergi repede unghiuta de surplusul de lipici. Dupa aceea, cand vei matui cu bufferul, zona va ramane ok.
3. Lucrand cu un gel transparent este normal sa se vada prin el.
Sfat: incearca sa combini cu un gel camouflage. Acesta este un produs perfect si pentru acoperirea imperfectiunilor/defectelor si poate fi gasit in diverse nunate astfel incat poti alege singurica sau impreuna cu clientele ce nuata preferi/ati. Aplici un strat intre cele doua straturi de gel transparent 3 in 1 si ai scapat de aspectul "inestetic-urat". Wink

Eu cred ca este foarte posibil ca, in acest caz, cele doua unghiute sa fi picat din cauza lipirii gresite a tipsului. Atentie, deci, la acest aspect.

Sper ca raspunsul meu te va ajuta sa rezolvi problemele si iti urez mult spor la lucru!

flowerflowerflower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ionelailinca

ionelailinca


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/04/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 6 Iul - 9:55

multumesc mult de raspuns...chiar am vazut unde am gresit. De exemplu bulele albe care au aparut pe sub tips mi'au aparut pentru ca nu amlipit tipsul corect( eu am apasat pe el, dar acum il lipesc usor cu rabdare) asa cum ati spus si dumneavoastra. Chiar m'a ajutat destul de mult raspunsurile pe care le'am primit pe acest site, si as vrea sa va mai intreb cum ar trebui sa pilesc tips'ul..eu il pilesc pana se "duce" din el( ca sa zic asa)..probabil si de'asta cad unghiutele, probabil ca il pilesc prea rau. Aveti cumva vreun videoclip mai explicit sa inteleg si eu pana unde si cand trebuie sa pilesc tips'ul.. Si niste modele usor de realizat:puppydog: 
Multumesc foarte mult pentru raspuns:*: sarut 
Sus In jos
ionelailinca

ionelailinca


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/04/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 22 Iul - 8:46

Tina, multumesc pentru raspuns si vrea sa'ti spun ca am invatat cum sa pilesc tips'ul si mi'au iesit unghiutele foarte frumos, nici nu s'au mai rupt si nici gelul nu a mai rasuflat si sunt foarte foarte bucuroasa:\\m/: 
acum mai am de exersat la partea cu modele.. multumesc inca odata:*: sarut 
Sus In jos
rummy




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/08/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 17 Aug - 3:19

Buna fetelor !!!Sunt si eu noua pe forum si in bransa asta. Doar ce am terminat cursul de calificare de stilist protezist si as vrea sa merg mai departe.Imi place f mult meseria asta dar din pacate nu stiu urmatorii pasi care sunt. La ce seminarii trebuie sa merg ca sa ma pot perfectiona.
Daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste raspunsuri?
Merci ! Va pup !
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 30 Aug - 1:02

Buna Rummy! Bine ai venit pe forum si bine ai venit in minunata lume a unghiilor! Acum ai terminat cursul? Pasul urmator este sa exersezi cat mai mult. Cel mai important lucru dupa un curs este sa exersezi ce ai invatat acolo, ca sa iti formezi reflexele si incet-incet sa iti reduci din timpul de lucru. Apoi, cand deja te-ai obisnuit cu toti pasii, trebuie sa mergi la cursuri de perfectionare tehnica. In aceasta industrie lucrurile evolueaza foarte repede si vor fi mereu tehnici noi de invatat. ;-)

Iti uram muuuuuult succes si te asteptam pe forum! ;-)
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
nicolnail




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 15/11/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 18 Noi - 0:44

Buna ! ma numesc nicoleta si sunt din iasi am o pasiune pentru unghiutele cu gel si va citesc si urmaresc cu drag acest forum care pe mine personal ma ajuta foarte mult ..
Sus In jos
lar2412




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 24/02/2013

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 26 Noi - 7:22

Buna seara fetelor!Am si eu o mare dilema..vreau s aimi cumpar un polizor nou,numai ca nu dispun de foarte multi bani.Suma ar fi undeva la 600 de lei maxim si nu stiu ce anume sa aleg.M am uitat la cei de la wigmond insa la prima vedere am senzatia ca am mai vazut aceleasi genuri de polizoare si la chinezi,cu acelasi design si nu as vrea sa platesc 600 de lei pe niste chinezisme.Daca imi puteti face vreo recomandare astept cu nerabdare parerile voastre!Va pup si mult succes cu unghiutele!!
Sus In jos
oanna09




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/02/2014

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 17 Feb - 6:02

Buna Very Happy . Am o mare nelamurire. Am facut un curs de stilist protezist si acum pun unghii acasa. Problema este urmatoarea: urmez toti pasii perfect, totul e bine. Pilesc, dau forma unghiei fara nicio denivelare si dupa ce pun culoarea ( tin sa mentionez ca o pun in strat subtire ) unghia capata denivelari. O fi de la gel sau fac eu ceva gresit? Putin ajutor, va rog. Nu stiu ce sa mai fac  Sad  Sad
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 18 Mar - 6:06

Buna! Vreau sa va cer parerea despre pila electrica de la get nails. Cea de 189 lei. O are cineva? Cum vi se pare?
Va multumesc anticipat! Smile
O zi buna!
Sus In jos
Andreea94




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 15/12/2014

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Pas cu pas in lucrarea cu acryl   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 18 Dec - 0:09

Buna fetelor. Am observat ca sunteti foarte mult pe aici si foarte pricepute. Sunt inceapatoare si as avea nevoie de ajutor din partea voastra. Imi puteti spune care sunt pasii care trebuie sa-i urmaresc in lucrarea cu acryl? Multumesc frumos! Very Happy sarut
Sus In jos
LenaPyaar




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/04/2015

intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 17 Apr - 16:41

Salutare tuturor , sunt incepatoare de aceea am si eu citeva intrebari ... voi fi recunoscatoare celor care imi vor da citeva sfaturi...
1 clientele mele solicita mai des unghii acrylice si cum am cam putina experienta se primesc foarte late si anume cind folosesc tipsa nustiu ce greseala fac sau poate tipsa nui care trebuie ....?
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 10 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: