***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 sfaturi pentru incepatori

In jos 
+26
joanna76
Irinacy
luminita buzau
Anda luz
Petrina
Zmiley
Fatjon
debu_ada
lizzi
Admin_Coralia
Smileee
flory_90
ingeras
Moderator_iulia_vero
Oana_
maggix
Lauryk95
Ruxandra
kontesa
Moderator_TigerNails
MaRiA_
Beky
magdici
diana_deedeee
Maria D.
dana76
30 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
flory_90

flory_90


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum 4 Mar - 1:36

buna! ca fiecare am si eu o problema sau mai multe:D...cand pun gel pe unghia naturala(fara tips, fara sablon) se exfoliaza de la varf...si cand le fac cu sablon, si fac french cu gel alb, de asemenea se exfoliaza din varf... care sa fie problema?
multumesc anticipat!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun 5 Mar - 10:52

flory_90 a scris:
buna! ca fiecare am si eu o problema sau mai multe:D...cand pun gel pe unghia naturala(fara tips, fara sablon) se exfoliaza de la varf...si cand le fac cu sablon, si fac french cu gel alb, de asemenea se exfoliaza din varf... care sa fie problema?
multumesc anticipat!

Cand pui gelul pe unghia naturala trebuie sa sigilezi bine mariginile cu FIECARE strat de gel nu doar cu finish ( dai cu pensula pe fiecare latura a partii libere) dar trebuie sa ai grija inainte de final cand pilesti pentru forma sa nu indepartezi sigililul prin pilire (foloseste o pila mai putin abraziva pentru partea libera)

Nu inteleg exact ce inseamna ca se exfoliaza si la sablon cand faci french alb.
Poate se desface gelul de constructie de pe gelul de french si aici ai mai multe posibilitati
- poti sa ai o problema cu unul din geluri
- nu ai amestecat bine gelul de french cand ai inceput sa il folosesti si acum esti la jumatatea cutiutei si ai mai mult pigment decat ar trebui si nu se usuca cat trebuie
- ai o problema cu tuburile de la lampa uv si nu mai usuca cat trebuie (chiar daca se aprind la 6 luni ar trebui schimbate ,pentru ca nu se mai usuca gelul in profunzime si pot sa apara tot felul de probleme)
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyJoi 8 Mar - 11:08

Revin si eu cu o intrebare ...
Defapt, aceeasi intrebare am mai pus.o, dar ca acum vin cu informatii in plus.
Imi intra aer la unghii foarte.foarte des. Nici nu bine trece o zi sau doua, ca deja au aer. Nu e foarte mult, dar usor,usor se extinde, mai ales daca imi mai si bag eu dintii. :"> .
Si, parca maggix , mi.a spus ca s.ar putea sa fie si din cauza ca nu am gel de baza. Ok , mi.am cumparat gel 3 in 1.
Imi fac unghiile numai mie si mamei, si nu as vrea nici sa investesc foarte mult in cele mai bune produse, deoarece nu este rentabil.
Acuma, intreb din nou : De ce s.ar putea sa.mi intre aer la unghii chiar asa de des ? Neutral.

Sper sa primesc cat mai multe raspunsuri si sa gasesc solutia, ca sa pot profita de orele de munca pentru a.mi realiza unghiutele, mai mult de doua saptamani.

Si inca o intrebare : Am tot citit pe aici despre un anume " bombeu " . Daca poate cineva sa vina cu niste poze ? :">.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyJoi 8 Mar - 12:28

Smileee, sunt mai multe motive pentru care se poate sa intre aer la unghii. Am dat mereu motive pe forum Smile Eu revin mereu cu aceleasi intrebari: Care sunt pasii pe care ii folosesti? Poti sa ne faci un step by step, ca sa vedem mai bine unde ar putea sa fie problema? Pot sa iti spun ca cele mai intalnite greseli care se fac sunt ca nu se indeparteaza bine cuticula de pe unghie, ca se aplica prea mult primer sau ca se atinge cuticula cu gelul ((cu oricare strat de gel) Daca rasfoiesti putin forumul, vei vedea mai multe motive pentru care se poate intampla acest lucru Smile

Spor la citit! study :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
lizzi




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 09/03/2012

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 9 Mar - 2:15

salut!:* am o problema cu tipsurile..am pus pentru prima data si nu stiu cum sa fac in asa fel incat sa nu se vada diferenta de culoare intre unghia naturala si tips:-s..de pilit am pilit doar ca mi-e cam teama sa nu exagerez,dupa ce am parcurs toti pasii si am terminat am observat ca se vede diferenta destul de urat:(
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 9 Mar - 8:53

@Coralia.

Crede.ma ca va urmaresc cam din septembrie din anul trecut.
Gelul nu atinge cuticula, pentru ca nu il pun pana acolo sus. :o3.
Probabil voi face un step by step . :-?.

Si, poate sa fie problema si din cauza ca pun numai primer la inceput ? Neutral.
Adica, pe aici am citit ca sunt o gramada de chestii cu acid si fara acid , si tot felul de solutii. :">.

( nu am facut curs ... inca nu pot face, pentru ca sunt prea mica Neutral ).
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 9 Mar - 9:39

Lizzi, ca sa nu mai ai problema ca se vede tips-ul pe sub gel, achizitioneaza-ti un gel cover si vei scapa de problema asta si in plus are un aspect foarte frumos si natural.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 9 Mar - 22:30

Sau foloseste tipsuri transparente. Eu nu am folosit niciodata, dar am auzit fete care se confruntau cu aceeasi problema pe care o ai tu si s-au axat pe tipsurile transparente. Bineinteles ca si coverul te scapa de belele flower
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
lizzi




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 09/03/2012

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 10 Mar - 3:32

Multumesc frumos :D...ma gandeam ca nu am facut eu ceva ok.. inca mai am multe de invatat..acuma incep sa ma invat si cu produsele si tot..multumesc din nou:*
Sus In jos
debu_ada




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 12/03/2012

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun 12 Mar - 9:27

BUNA FETELOR !
Lucrez in domeniu de cateva luni , dar nu mai sunt multumita de produsele cu care lucrez .Am tot auzit ca gelurile de la Tiger Nails sunt exceptionale si m-am gandit sa le incerc .
As dori sa stiu cum pot intra in posesia unor mostre!
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun 12 Mar - 17:10

Apropo de tipsuri? Care este forma cea mai corecta pentru indepartare? Am citit ca prin pilire,insa ma gandeam daca poate fi dureros. Am vazut de asemenea in comert lichide pt indepartare tips. In acest sens se foloseste si lichid si pilire sau cum?
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar 13 Mar - 22:35

Va rog mult daca cineva poate explica procedura tipsurilor. Eu am pe o singura unghie tips, pt ca am avut-o rupta si acum, tot pilind, s-a scurtat, insa ramane partea cu tips lipta pe unghia mea naturala, insa eu vreau sa mi le lungesc cu sablon, pt ca sunt f mici acum, dar nu stiu ce sa ii fac celei cu tips. In general de procedura tipsurilor nu stiu cum se dau jos.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMier 14 Mar - 0:48

Tips-ul tot prin pilire il dai jos, cu multa grija sa nu ajungi la unghia naturala, e posibil sa te pacaleasca, sa ai impresia ca l-ai dat jos, insa simti la pila daca inca mai este plastic pe unghie, aluneca altfel pila si se aude altfel.
Eu alta varianta nu stiu Smile
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMier 14 Mar - 0:51

Fatjon a scris:
Apropo de tipsuri? Care este forma cea mai corecta pentru indepartare? Am citit ca prin pilire,insa ma gandeam daca poate fi dureros. Am vazut de asemenea in comert lichide pt indepartare tips. In acest sens se foloseste si lichid si pilire sau cum?

salut,

tipsurile se indeparteaza prin pilire...si ca pilirea sa fie mai usoara poti opta si pentru solutia de indepartat tipsurile, "tips remover" se numeste .
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMier 14 Mar - 4:16

Va multumesc. Presupun ca ar trebui sa cada... ca acolo unde pilesti se subtiaza, se subtiaza pana cand se rupe si se desprinde, si cade :D ce teorie :D
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyJoi 15 Mar - 9:53

seara buna !!!

fetelor, am terminat un curs de protezist de curand. acum vreau sa investesc in produse, insa vreau sa stiu ce parere aveti depre gelurile(toate) de la dorothy. am mai citit pe forum de cateva produse/firme, insa.... nu ma simt bine pana nu mai aud cateva pareri. stiu ca cele de la tiger sunt f bune insa nu am atitia bani de investit momentan..

am auzit de asemenea de urmatoarele firme de produse despre care, la fel astept pareri SERGAL, SNC, CRYSTAL NAILS...(sper sa nu fi gresit cu nimic ca am scris numele firmelor).

pareri fetelor, pareri, va rog !!!! v-am pupat sarut*:* flower
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyJoi 15 Mar - 10:00

am uitat sa specific, pentru cine intereseaza .... am avut ocazia sa folosesc de cateva ori geluri de la janete...si dupa parerea mea.... nu isi merita banii absolut deloc. mi-au pus si mie fete protectie pe unghia naturala care nu m-a tinut nici macar 3 zile.....
am crezut ca e vina fetei prima data, in sensul ca o fi gresit ceva...dar dupa ce mi-au mai pus si alte 2...m-am lamurit.
singurul care imi place de la janet e shimmerul...si cam atatica...

o seara buna va doresc !!! Very Happy
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 16 Mar - 8:01

Buna Zmiley.

Mi-am achizitionat de ceva vreme doua geluri Dorothynails(un 3in1 clear si un sculptor), sunt foarte multumita de ele, mi-am facut unghiile acum 3 saptamani si inca rezista cu brio.
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 17 Mar - 3:14

iuhuuu multumesc frumos, PETRINA, ca mi-ai raspuns. acum parca am mai mult curaj sa dau comanda. :D
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 17 Mar - 3:39


Poti sa o contactezi si pe Dorottya pentru orice fel de intrebari, o sa iti raspunda in cel mai scurt timp.
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 17 Mar - 3:40

Petrina a scris:

Poti sa o contactezi si pe Dorottya pentru orice fel de intrebari, o sa iti raspunda in cel mai scurt timp.


si cum fac asta? :-??
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 17 Mar - 3:51

Intri pe site si la contact... sau ***text cenzurat***




1 warn






Va rugam sa cititi regulamentul forumului.
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 17 Mar - 3:52

Petrina a scris:
Intri pe site si la contact... sau: ...


multumesc inca o data :*
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 17 Mar - 4:29

Cu mare placere :*
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum 25 Mar - 13:50

Zmiley a scris:
am uitat sa specific, pentru cine intereseaza .... am avut ocazia sa folosesc de cateva ori geluri de la janete...si dupa parerea mea.... nu isi merita banii absolut deloc. mi-au pus si mie fete protectie pe unghia naturala care nu m-a tinut nici macar 3 zile.....
am crezut ca e vina fetei prima data, in sensul ca o fi gresit ceva...dar dupa ce mi-au mai pus si alte 2...m-am lamurit.
singurul care imi place de la janet e shimmerul...si cam atatica...

o seara buna va doresc !!! Very Happy

eu folosesc de f mult timp produsele janet, si de cateva luni si dorothy.
am avut cliente carora lea tinut protectia pe unghia naturala cu janet - 6 saptamani intacte.
folosesc si dorothy. sunt rezistente. dar nu la fel da janet. ma intreb daca iti vor tine cu dorothy...

asa ca..nu prea inteleg de unde ai tras aceasta concluzie. nu poti spune despre niste produse ca nu isi merita banii daca nu au fost folosite corect.
seara buna. succes



Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum 25 Mar - 23:53

Anda luz a scris:
Zmiley a scris:
am uitat sa specific, pentru cine intereseaza .... am avut ocazia sa folosesc de cateva ori geluri de la janete...si dupa parerea mea.... nu isi merita banii absolut deloc. mi-au pus si mie fete protectie pe unghia naturala care nu m-a tinut nici macar 3 zile.....
am crezut ca e vina fetei prima data, in sensul ca o fi gresit ceva...dar dupa ce mi-au mai pus si alte 2...m-am lamurit.
singurul care imi place de la janet e shimmerul...si cam atatica...

o seara buna va doresc !!! Very Happy

eu folosesc de f mult timp produsele janet, si de cateva luni si dorothy.
am avut cliente carora lea tinut protectia pe unghia naturala cu janet - 6 saptamani intacte.
folosesc si dorothy. sunt rezistente. dar nu la fel da janet. ma intreb daca iti vor tine cu dorothy...

asa ca..nu prea inteleg de unde ai tras aceasta concluzie. nu poti spune despre niste produse ca nu isi merita banii daca nu au fost folosite corect.
seara buna. succes






ANDA LUZ,poate ca ai dreptate cu trasul concluziilor, insa, am ajuns la concluzia ca sunt produsele pentru ca in 2 saptamani mi-am facut manichiura de 3 ori, 3 fete diferite. am zis ca nah.. prima nu stia, a doua ...da si la a treia sa am acelas noroc? ceva sau cineva trebuie sa fi avut vina..eu una stiu ca m-am purtat frumos cu ele ( unghiutzele) dupa ce mi s-a aplicat gel peste..
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun 26 Mar - 11:10

imi pare rau ca ai patit asta.. se pare ca ai avut ghinion..ori cu fetele, ori unghia ta respinge gelul..ori nu erau intradevar janet,
incearca si cu alte geluri..sa inteleg ca acum te apuci singura sa iti faci? spor
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
luminita buzau

luminita buzau


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 18/03/2012

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar 27 Mar - 2:48

zmiley, daca ti-ai facut protectie de gel pe unghii foarte scurte e posibil ca varful unghiei sa nu se fi sigilat bine si atunci gelul se va desprinde foarte usor de pe unghie
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar 27 Mar - 7:55

luminita buzau a scris:
zmiley, daca ti-ai facut protectie de gel pe unghii foarte scurte e posibil ca varful unghiei sa nu se fi sigilat bine si atunci gelul se va desprinde foarte usor de pe unghie

nuuu, erau destul de marisoare...in ultimele 2 luni nu le taiasem..
Sus In jos
Irinacy




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/04/2012

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: CURSURI STILIST PROTEZIST CONSTANTA   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyJoi 5 Apr - 12:12

Buna!

Sunt noua pe acest forum si ma adresez tuturor celor care ma pot ajuta in privinta unui curs de unghii - gel in special, in Constanta. M-am intersat in Constanta si am gasit cateva centre, printre care Janet Nails, Lucya Style si Magic Nails.
Despre Janet, dupa cum am vazut pe acest forum, parerile sunt impartite de la persoana la persoana, de la modul fiecaruia de a urma pasii corespunzatori unei manichiuri impecabile. Despre Lucia Style nu stiu cu ce produse lucreaza si nici nu stiu cat isi dau interesul, iar in ceea ce ii priveste pe cei de la Magic Nails, au cursuri diferentiate, de cate 2 pana la 5 zile si preturile cu mult peste cele ale primelor doua firme mai sus mentionate.
Vreau sa imi recomandati un curs unde chiar sa pot invata corect si practica, nu doar un curs unde sa obtin o diploma, nu ma intereseaza atat de mult actul in sine cat implicarea si corectitudinea celor de a ma invata ceva bun si util.
In laborioasa cercetare am descoperit ca cei de la Magic Nails sunt distribuitori Perfect Lady, o parere cu privire la produse?
O lampa buna, cati wati ar trebui sa aibe?

Va multumesc frumos si astept un raspuns sa ma pot elucida incotro sa ma indrept.

Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 6 Apr - 8:11

Irinacy a scris:
Buna!

Sunt noua pe acest forum si ma adresez tuturor celor care ma pot ajuta in privinta unui curs de unghii - gel in special, in Constanta. M-am intersat in Constanta si am gasit cateva centre, printre care Janet Nails, Lucya Style si Magic Nails.
Despre Janet, dupa cum am vazut pe acest forum, parerile sunt impartite de la persoana la persoana, de la modul fiecaruia de a urma pasii corespunzatori unei manichiuri impecabile. Despre Lucia Style nu stiu cu ce produse lucreaza si nici nu stiu cat isi dau interesul, iar in ceea ce ii priveste pe cei de la Magic Nails, au cursuri diferentiate, de cate 2 pana la 5 zile si preturile cu mult peste cele ale primelor doua firme mai sus mentionate.
Vreau sa imi recomandati un curs unde chiar sa pot invata corect si practica, nu doar un curs unde sa obtin o diploma, nu ma intereseaza atat de mult actul in sine cat implicarea si corectitudinea celor de a ma invata ceva bun si util.
In laborioasa cercetare am descoperit ca cei de la Magic Nails sunt distribuitori Perfect Lady, o parere cu privire la produse?
O lampa buna, cati wati ar trebui sa aibe?

Va multumesc frumos si astept un raspuns sa ma pot elucida incotro sa ma indrept.

Buna. Este foarte adevarat ca parerile sunt impartite. Eu am facut cursul la Janet in Brasov. Am fost foarte multumita de ce am invatat, am facut foarte multa practica. Si produsele lor sunt bune daca sunt folosite corect. Iti recomand Janet ( acum probabil depinde si de cine o sa va predea). Cred ca o lampa cu 4 becuri ( 36W ), este ok.
Sus In jos
Irinacy




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/04/2012

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam 7 Apr - 0:44

joanna76 a scris:
Irinacy a scris:
Buna!

Sunt noua pe acest forum si ma adresez tuturor celor care ma pot ajuta in privinta unui curs de unghii - gel in special, in Constanta. M-am intersat in Constanta si am gasit cateva centre, printre care Janet Nails, Lucya Style si Magic Nails.
Despre Janet, dupa cum am vazut pe acest forum, parerile sunt impartite de la persoana la persoana, de la modul fiecaruia de a urma pasii corespunzatori unei manichiuri impecabile. Despre Lucia Style nu stiu cu ce produse lucreaza si nici nu stiu cat isi dau interesul, iar in ceea ce ii priveste pe cei de la Magic Nails, au cursuri diferentiate, de cate 2 pana la 5 zile si preturile cu mult peste cele ale primelor doua firme mai sus mentionate.
Vreau sa imi recomandati un curs unde chiar sa pot invata corect si practica, nu doar un curs unde sa obtin o diploma, nu ma intereseaza atat de mult actul in sine cat implicarea si corectitudinea celor de a ma invata ceva bun si util.
In laborioasa cercetare am descoperit ca cei de la Magic Nails sunt distribuitori Perfect Lady, o parere cu privire la produse?
O lampa buna, cati wati ar trebui sa aibe?

Va multumesc frumos si astept un raspuns sa ma pot elucida incotro sa ma indrept.

Buna. Este foarte adevarat ca parerile sunt impartite. Eu am facut cursul la Janet in Brasov. Am fost foarte multumita de ce am invatat, am facut foarte multa practica. Si produsele lor sunt bune daca sunt folosite corect. Iti recomand Janet ( acum probabil depinde si de cine o sa va predea). Cred ca o lampa cu 4 becuri ( 36W ), este ok.


Multumesc frumos Joanna, da depinde si de interesul celor care iti preda.
Astept in continuare parerile voastre fetelor, mai ales a celor care au referinte in Constanta.
Weekend placut!
Sus In jos
Irinacy




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 05/04/2012

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun 9 Apr - 9:32

Irinacy a scris:
joanna76 a scris:
Irinacy a scris:
Buna!

Sunt noua pe acest forum si ma adresez tuturor celor care ma pot ajuta in privinta unui curs de unghii - gel in special, in Constanta. M-am intersat in Constanta si am gasit cateva centre, printre care Janet Nails, Lucya Style si Magic Nails.
Despre Janet, dupa cum am vazut pe acest forum, parerile sunt impartite de la persoana la persoana, de la modul fiecaruia de a urma pasii corespunzatori unei manichiuri impecabile. Despre Lucia Style nu stiu cu ce produse lucreaza si nici nu stiu cat isi dau interesul, iar in ceea ce ii priveste pe cei de la Magic Nails, au cursuri diferentiate, de cate 2 pana la 5 zile si preturile cu mult peste cele ale primelor doua firme mai sus mentionate.
Vreau sa imi recomandati un curs unde chiar sa pot invata corect si practica, nu doar un curs unde sa obtin o diploma, nu ma intereseaza atat de mult actul in sine cat implicarea si corectitudinea celor de a ma invata ceva bun si util.
In laborioasa cercetare am descoperit ca cei de la Magic Nails sunt distribuitori Perfect Lady, o parere cu privire la produse?
O lampa buna, cati wati ar trebui sa aibe?

Va multumesc frumos si astept un raspuns sa ma pot elucida incotro sa ma indrept.

Buna. Este foarte adevarat ca parerile sunt impartite. Eu am facut cursul la Janet in Brasov. Am fost foarte multumita de ce am invatat, am facut foarte multa practica. Si produsele lor sunt bune daca sunt folosite corect. Iti recomand Janet ( acum probabil depinde si de cine o sa va predea). Cred ca o lampa cu 4 becuri ( 36W ), este ok.


Multumesc frumos Joanna, da depinde si de interesul celor care iti preda.
Astept in continuare parerile voastre fetelor, mai ales a celor care au referinte in Constanta.
Weekend placut!





Fetelor este un subiect aici pe care l-ati tratat referitor la cursuri si nu gasesc eu cumva?
Nu vreau sa par insistenta dar am nevoie urgent de niste pareri.

Multumesc mult!
Sus In jos
Anitsnoc

Anitsnoc


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 33

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 6 Iul - 6:34

buna,nu de mult timp fac unghii cu gel ...dar am o problema, nu stiu cum se face intretinerea unghiilor cu gel ?nu stiu daca s-a mai discutat acest subiect o sa caut intre timp,astept un raspuns.
va multumesc Very Happy
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 6 Iul - 8:09

buna, intretinere inseamna sa inlaturi vechiul model , aduci la nivel gelul cu unghia naturala, scoti eventuale aere, scurtezi unghiile, apoi urmezi aceeasi pasi ca si la aplicare.
Sus In jos
Anitsnoc

Anitsnoc


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/07/2012
Varsta : 33

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 6 Iul - 8:18

multumesc frumos pt rasp. Smile sunt noua pe acest forum ..am gasit o postare cu intretinerea pas cu pas si poze cheers ma va ajuta foarte mult yeee!
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 6 Iul - 9:57

nu ai pt ce, spor la treaba :D
Sus In jos
Payalicious

Payalicious


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/07/2012
Varsta : 31
Localizare : Sibiu

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Hey.    sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 3 Aug - 4:49

Sunt si eu noua pe aici si am o curiozitate. Cum se face o intretinere corecta si care e procesul perfect pt constructia din gel? Smile Pupici sarut sarut sarut
Sus In jos
iuliayuliajulia




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/01/2014
Localizare : din timisoara si revin cu drag de cate ori pot :)

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 7:01

buna tututor  Very Happy vreau sa incep prin a multumii tuturor fetelor care au creeat, care se ocupa si care contribuie la acest forum :8->:   este o mare dovada de caracter, de pasiune si daruire  sarut am facut un curs de unghii false/tehnice (sunt atatea denumiri nici acum nu stiu diferentele) la evelyn in Timisoara. acesta a durat 3 luni. am facut practica. am primit o diploma. am continuat acasa cu produsele ei. nu mi-a placut ca "ieseau plate" fara acel "bombeu". asa avea si ea. asa ne invata si pe noi. apoi am schimbat cu marca diamond. crapau, curgeau, esec total. dezamagita, nesigura pe tehnica am renuntat. de curand mi-a revenit iar "pofta". am studiat netul si am dedus eu ca ar fi mai usor cu acryl. zis si facut. marca nded. rezultatul? dezastruos. chiar daca lichidul e pt incepatori nu apuc sa modelez. si nu asta ar fi cel mai grav. din cauza mirosului nu resist sa mai exersez. acum... intrebarile ar fi.. in ce consta secretul reusitei? in exersare? in marca produselor? cum aleg tehnica? gel sau acryl? cum aleg marca? gelurile ce leam folosit mi se pareau preaaa lichide, iar acrylul preaa solid... si as vrea sa evit folosirea tipsurilor. constructia e mai dificila? trebuie o consistenta speciala? multumesc tuturor care doresc sami raspunda si apreciez orice sfat  >HUG< o zi frumoasa  Very Happy
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39

buna iulia...imi pare rau ca nu ai invatat la cursul pe care l-ai facut mai multe despre unghiile tehnice pt ca sunt atatea de invatat ....la inceput si eu am lucrat cu diamond si nu pot spune ca sunt foarte naspa dar nici foarte ok...acum lucrez cu pearl fiindca pe acestea le gasesc la mine in oras si sunt ok...despre "bombeu " pot sa-ti spun ca se face cu o cantitate mai maricica de gel pe care il iei cu pensula il pui pe mijlocul unghie naturale si incerci sa il intinzi inspre partile laterale ale unghiei ,fara a atinge cuticula .grosimea gelului trebuie sa fie mai mare pe mijlocul unghiei si mai subtire ;e cuticula respectiv pe margini ...dupa ce se usuca pilesti pt uniformizarea unghiei la fel mai mult pe laterale si atunci ai grija sa nu pilesti f mult pe mijloc pt a putea crea acel bombeu .....nu stiu daca am fost destul de explicita ....

Sus In jos
Continut sponsorizat





sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: sfaturi pentru incepatori   sfaturi pentru incepatori - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
sfaturi pentru incepatori
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)
» Oja pentru french?
» Tipsuri pentru pedichiura

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: