***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. Logo_t12
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Oja semipermanenta
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

    » intrebari si raspunsuri
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

    » se pot amesteca marcile de geluri???
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

    » Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

    » sfaturi pentru incepatori
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

    » dual system forms
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

    » Produse IBD
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

    » Poze cu unghiutze
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

    » Sa facem cunostinta!
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

    Facebook
    Parteneri
    forum gratuit
    * * * * Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. Logo_t12
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata

     

     Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.

    In jos 
    AutorMesaj
    any_anca




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 16/05/2014

    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. Empty
    MesajSubiect: Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.   Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyVin 16 Mai - 5:24

    Buna. Mi-am achizitonat minimul necesar pentru constructie unghii cu gel pentru mine si eventual cateva prietene care ar dori. Nu am investit mult pentru ca pentru mine nu e rentabil momentan, adica nu voi face bani din asta prea curand deoarece nu-mi permite timpul sa ma ocup mai des. Am lampa 36W, gel 3 in 1 transparent, pensula pentru gel, pile, primer, top coat, cleaner...sper ca le-am insiruit pe toate. Procedez asa: imping cuticula si o curat bine de pe unghie, matuiesc unghia, aplic primer, aplic un strat subtire de gel/usuc, aplic sablonul, construiesc unghia/usuc, construiesc patul unghiei/usuc, mai plic un strat de gel peste/usuc, pilesc dand forma, aplic top cpat/usuc. Am grija la praful rezultat dupa pilire, sa-l indepartez, am grija sa nu aplic gel pe cuticula. Problemele intampinat sunt urmatoarele:
    1. Apar goluri de aer cam dupa o saptamana - aici poate gresesc eu undeva si pe viitor voi incerca sa ma mai perfectionez.
    2. Oricat de bine asez sablonul se prinde putin-putin gel sub unghie, mai les spre colturi si deranjeaza. Ce as putea face sa evit asta?
    3. Pentru ca nu am achizitionat inca vopsele acrilice ma gandeam sa pictez modele cu oja normala. Am citit ca ar putea crapa dar oare conteaza cantitatea folosita, adica daca fac doar floricele si cateva liniute, nu pictez toata unghia, ar putea sa nu crape?
    4. Daca vreau sa aplic diverse ornamente, de exemplu acele water decals sau alte ornamente "lipicioase" trebuie sa aplic peste ele gel sau e suficient top coat?
    5. Am tendinta sa le fac cam groase, am citit ca trebuie sa fie de doua ori cat o unghie naturala sau de grosimea unui card de credit. Sunt rezistente daca sunt asa subtiri?
    As dori sa invat mai multe, macar putinele "cliente" pe care le-as putea avea sa fie multumite. Apropo, peste o saptamana o sa i le fac nasei mele, sper sa plece multumita de la mine.  Laughing
    Sus In jos
    any_anca




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 16/05/2014

    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. Empty
    MesajSubiect: Re: Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.   Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog. EmptyVin 16 Mai - 5:25

    Inca o problema: dupa o saptamana unghiile se cam ingalbenesc, gelul e transparent plus top coat deasupra dar se ingalbenesc, de ce?
    Sus In jos
     
    Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
    Mergi direct la: