***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 10 Mar - 6:00

Au iesit super alexnails! Vad ca colo la voi la Timisoara sunt numai fete talentate!....ei, sau in zona aia Timisoara - Arad...Smile
Ce geluri folosesti? Am inteles ca lucrezi si cu acril, dar m-ar interesa ce marca e gelul pe care il folosesti. Ms. Spor la treaba!
Sus In jos
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 10 Mar - 7:22

alexnails a scris:
sincer raluca nu imi dau seama cu ce produse lucreaza fata aceea de se comporta in asa hal, am ramas total dezamagita

m-am indragostit de acrylul tau roz :X:X:X:X:
Sus In jos
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 10 Mar - 7:23

claudela a scris:
Au iesit super alexnails! Vad ca colo la voi la Timisoara sunt numai fete talentate!....ei, sau in zona aia Timisoara - Arad...Smile
Ce geluri folosesti? Am inteles ca lucrezi si cu acril, dar m-ar interesa ce marca e gelul pe care il folosesti. Ms. Spor la treaba!

avem noi o vorba "tot Banatu-i fruntea".....Smile)Smile)Smile) hei , sper ca stit de gluma
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 10 Mar - 9:31

sincer eu nu inteleg cum au fetele astea cliente, nu vreau sa ma dau mare, sau sa ma laud, pentru ca nu imi sta in fire, ci doar sa arat realitatea asa cum e ea, si imi pare ffff.rau ca exista asa ceva.
Sus In jos
http://alexnail.eu
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 10 Mar - 9:46

acrylul este de la kodi profesional, pana acum am facut o singura incercare cu gel, si acela e cumparat "de pe taraba, sau made in china mai bine zis", si sincer ma uimeste ca tine de 2 saptamani si nu a prins aer, dar sincer imi e mult mai usor sa lucrez cu acryl, si pentru faptul ca imi fac singura acrylul cu sclupici si chestii de genu.
am vazut o chestie interesanta pe youtube azi, cum o tipa isi face proprile stickere pentru unghii, o sa va pun un link si va puteti uita si voi
https://www.youtube.com/watch?v=5HqqOG2-Y8Q&playnext=1&list=PL367681834D7CDE86
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyJoi 10 Mar - 21:24

Si eu ma minunez cand imi vine o clienta cu unghii facute in alta parte, dar ma gandesc de fiecare data ca asa am fost si eu. Si primele mele unghii au fost urate, strambe si groase. Poate si dupa cateva luni inca faceam unghii urate care nu-mi tineau, pline de aer ...

Eu tot ce pot face e sa ma bucur ca a trecut perioada aia si sa ma chinui sa progresez mereu Very Happy

Alex , foarte interesanta treaba cu stickerele. Cand ai cliente care stii cam ce vor..faci stickere dinainte, pac pac le lipesti si nu mai pierzi timpul cu pictura in momentul repsectiv Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyVin 11 Mar - 15:03

cred ca frenchul ala a fost facut cu creta alex:D:D
e o gluma
nici primele mele unghii nu au aratat asa
la pictura sunt pe dinafara dar niciodata nu am avut asa unghii urat facute
lucrez doar din iunie 2010 cu gel
am avut duverse probleme dar asa urate si graose si pff ca alea rosiii:O:O
waaaaaaaaaaaaaaa aia alea sa se lase de meserie
AM AVUT SI EU UNA CU ACRYL PUS LA UN SALON DE FITZE CARE LUCREAZA DE VREO 4 5 ANI CIK SI A VENIT FATA LA MINE LA INTRETINERE
NU AM FACUT POZE CA NU AVEAM CU CE IN ACEL MOMENT DAR ARATAU ORIBIL
CAM LA FEL CU ASTEA CU FRENCH-UL CE L-AI POZAT TU ALEX
PUPICEI SI SPOR LA TREABA
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 12 Mar - 2:16

Neata' fetelor!
La intretinerea unghiilor care au gel pe unghia naturala, trebuie sa pilesc gelul de tot? Fata respectiva are la unele unghii colturile putin ridicate....unghiile ei cresc cu acea curba C foarte pronuntata. Multu'!
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 12 Mar - 3:31

claudela a scris:
Neata' fetelor!
La intretinerea unghiilor care au gel pe unghia naturala, trebuie sa pilesc gelul de tot? Fata respectiva are la unele unghii colturile putin ridicate....unghiile ei cresc cu acea curba C foarte pronuntata. Multu'!
ceau-ceau,eu pilesc aproape tot gelul,sper sa te ajute Wink
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 12 Mar - 4:20

Ms dany_nails! Asa ma gandeam si eu ca n-am cum altfel, mai ales la unghiutele unde s-au ridicat colturile...Weekend placut!
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 12 Mar - 9:33

sincer, eu nu imi imaginez cum cineva poate sa faca asemena unghii maria, dar am ajuns sa vad si asemenea unghii, dar asta e. astazi am avut o clienta cu unghile foarte roase si mici, asta a iesit dupa, dar recunosc ca am facut mari sacrifici sa iasa asa.[img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Inainte [/img][img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Dupaee [/img]
Sus In jos
http://alexnail.eu
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptySam 12 Mar - 9:45

Sunt superbe Alexnails!
Incearca, daca poti, cand lucrezi sa faci cateva poze si pe parcurs....poate mai invat si eu cate ceva folositor!
O seara frumoasa!
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 13 Mar - 4:34

[quote="claudela"]Neata' fetelor!
La intretinerea unghiilor care au gel pe unghia naturala, trebuie sa pilesc gelul de tot? Fata respectiva are la unele unghii colturile putin ridicate....unghiile ei cresc cu acea curba C foarte pronuntata. Multu'![/quote
claudela s-ar putea ca si daca iei tot gelul de pe unghie ,colturile sa se desprinda din nou
Daca urmaresti toate topicurile vei gasi ceva legat de asta unde spune vero ca dupa o vreme trebuie scurtate si construite,sau nu stiu cine spunea ca se paote lua din acel colt de unghie cu pila pe dedesubt
Dar asta ramane la alegerea ta ,eu inca caut o explicatie de ce se desprind colturile daca e unghia naturala si gelul pus pe ea
Poate stie cineva raspunsul????
pupicei si spor la treaba
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 13 Mar - 8:35

Multumesc MaRiA_ pentru raspuns! O seara frumoasa!
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 13 Mar - 10:38

Buna seara fetelor... am si eu nevoie de nijte pensule bune ptr. a lucra cu vopsele acrilice.Is mai bune cele din par natural? astept sugestiile voastre! Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyDum 13 Mar - 10:40

da! sunt mai bune din par natural ca nu se "ciufulesc" Razz
intra pe tiger nails sau pe nailshop si vezi ca sunt de la kolinsky.
sunny
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 5:41

Fetelor, daca mi-am pilit din greseala putin din unghia naturala si se vede roziu, ce sa fac? Eu am ales sa aplic un ser hranitor si sa aman 1-2 zile ca sa-mi refac unghiuta. Pup Smile
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 5:44

Aaaaa...am uitat sa spun ceva...Beky, am intrat ieri pe blogul tau si n-am putut sa merg la culcare pana n-am vazut si citit postare cu postare! Este super ceea ce faci! As vrea sa ma abonez sa primesc si eu cand mai postezi ceva dar n-am reusit! Ms si spor la unghiute in continuare!
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 11:11

claudela mercic sarut*sarut*

Sa intelegem ca ai intrat cu pila cam mult pe unghia naturala si ti-ai subtiat-o pana s-a facut putin rosie? Daca da.. nu cred ca are vreun efect daca astepti 2 zile... ci mai mult, pana iti creste unghiuta.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 11:20

Mersi pt raspuns Beky! Sa vad cum fac pt ca am doar la o unghie problema asta si n-as vrea s-o las asa mult timp....restul sunt facute Smile
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 11:44

buna fetelor, eu sunt noua, de cateva zile tot citesc pe forum, si indraznesc sa vad intreb si eu ceva: eu lucrez numai cu tipsuri si unghiute naturale, cu geluri de la Janet, deoarece nu am reusit sa fac constructie cu gelurile lor, imi curg de obicei, si nu imi ies de nici-o culoare. de curand am auzit de gelurile Crystal Nails, si vroiam sa va intreb daca foloseste careva, si daca poate sa imi spuna daca sunt ok, sau ce as putea sa imi iau pentru constructie, si pentru marirea patului unghial??? (deoarece eu am unghiutele extraordinar de mici Sad(((( ). Va multumesc mult inrosit sarut
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 11:59

janet are fiber beige care e destul de vascos, lucreaza cate o unghie pe rand pana te obisnuiesti.
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:02

eu am facut cursul la janet, dar sincer nu am reusit nici cu fiber, nici nu extension gel Sad( intr-adevar cu extensiile de gel, chiar nu ma pricep, nici la curs nu ne-a explicat foarte bine si vazusem filmulete cu gelurile crystal nails, si m-am gandit sa le incerc, poate imi sunt mai favorabile, ms oricum :*
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:15

Pentru inceput, ai putea incerca Builder Clear 1, e un pic mai dens si ai timp sa il modelezi sau Xtreme Pink , e mai putin dens, dar are o culoare super, naturala,numai ca arde cam rau la lampa.Pentru a acoperi patul unghiei, iti recomand Cover Pink.
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:16

Multumesc mult :* si ar trebui sa imi iau si Top Shine?
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:27

Fetelor care folositi Janet....ce cover folositi de le ei?
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:29

eu folosesc personal Quick FInish, sunt mai multumita decat sigilare, Top Coat... ma gandeam ca pentru produsele crystal nails, daca trebuie tot de la ei inteligent
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:41

Claudela...Janet nu are cover Sad mie mi-a propus tipul de la magazin sa combin niste geluri color,peach si cu nu stiu care...dar eu mi-am luat de la tiger si de la 2M beauty.
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:43

Mersi Anushka! Este magazin in Brasov? s-ar putea sa am un drum scurt, de o zi, prin Brasov si poate trec sa-mi caut cate ceva....Smile
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:47

Am uitat sa intreb...de fapt am scris, dar nu stiu ce-am facut de a disparut...e fain cursul al Janet? Mi se pare destul de accesibil ca pret, dar nu e prea aproape de orasul meu si n-am unde sta....Sad( Vroiam sa stiu daca merita efortul...Mersic
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:56

Pe mine m-a ajutat, am invatat multe in cele 10 zile ( in afara de tehnica One stroke, care numai One stroke nu a fost:))))) ). Eu incepusem in alta parte un curs de 2 luni, si cateva zile cat am fost nu am invatat nimic, si fete care terminau cursul (eram la gramada cele de 1 zi cu cele de 2 luni), fara sa exagerez, au pus unghiile azi, maine au venit modelele fara unghii, sau doar cu 1 sau 2. La Janet, chiar se invata, se explica, e super ok, parerea mea Smile
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:58

Mersic pentru raspuns! Acum sa vad cum fac cu distanta Smile Poate cand vin la mare la vara...Smile)
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 12:59

pentru nimic Smile Nu am spus si timpul petrecut la curs, 10 zile (luni-vineri), de la 9 dimi pana pe la 16-17 stateam
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 13:04

no problem....bine ca nu va expedia repede...Smile)
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 13:09

daaa....pai dincolo erau 2 luni, dar nu se facea decat ora jumare, maxim 2, nici o manichiura nu aveai timp sa faci, nu mai spun ca atunci cand am cerut sa ni se arate o construcite, a spus ca nu are timp de asa ceva, ca are cliente Smile)
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 13:47

Aratati-mi si mie, va rog, niste unghiute facute de voi cu perlute colorate mici (nu strasuri). am incercat azi si nu prea mi-au iesit cum vroiam....Sad
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyLun 14 Mar - 14:42

claudela a scris:
Fetelor care folositi Janet....ce cover folositi de le ei?

janet are cover ??????? de cand ?
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 0:30

Claudela,in primul rand,da este magazin in Brasov si se tin si cursuri aici.
Cursul la Janet nu stiu cum este ca nu l-am facut. este destul de accesibil ca pret,dar si durata este destul de scurta,2 saptamani.
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 0:34

janet nu are cover!
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 1:08

cover folosesc de la magic(perfect lady), acf pink de la tiger, cover pink de la diamonds, cover de la crystal, si de la 2m beauty(dar inca nu le-am inceput)
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 1:29

Multumsc fetelor pentru raspunsuri! O zi frumoasa!
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 6:50

fetelor am avut sambata o clienta care a vrut protectie gel si fara model.Acum m-a sunat ca vrea sambata sa vina iar sa ii fac un model.Daca vrea model permanent pot sa ii iau luciul cu bufferul ,sa-i fac modelul si sa aplic gelul de luciu sau trebuie neaparat sa ii fac intretinere pt asta?
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 7:31

depinde si de model, ce vrea sa ii faci acum... am avut si eu o clienta la fel, doar model a vrut si nu am facut intretinere, doar am pilit putin, am facut model...
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 7:33

Daca vrea doar pictura faci asa cum ai spus tu... dar daca vrea un french, eu personal il fac numai sub gelul de constructie si atunci da, trebuie sa ii faci intretinere.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMar 15 Mar - 7:34

da normal, de asta am spus, ca depinde de ceea ce vrea clienta, si eu tot sub gelul de constructie pun frenchul Smile
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 16 Mar - 7:20

Multumesc fetelor..:* zicea ca vrea un french sau french "nins".
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 16 Mar - 7:28

deci intretinere :D>:
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 16 Mar - 12:50

Buna,de putin timp m-am apucat sa-mi aplic singura gel pe unghii,pana acum am fost la diferite persoane si fiecare avea alt stil de lucru si foloseau geluri de la diferite firme, eu mi-am cumparat de la janet un kit pt incepatori, m-am interesat destul de mult pe internet si pe la prietenele care se pricep mai bine, totusi am intampinat o problema,la cuticule mi se umfla foarte putin gelul, pare ca prinde aer si nu stiu ce sa mai fac.
Incep prin a pregati unghia astfel :
- imping cuticulele,
- pilesc unghiile pana nu mai au luciu,
- degresez unghia
- aplic primer, il las cateva secunde pana se albeste unghia,
- aplic apoi gelul de aderenta,mana sta in lampa aprox 2 min,
- apoi daca fac extensie folosesc gel de extensie,lampa 2 min,
- degresez unghia o pilesc si ii dau forma dorita,
- aplic modelul,iar lampa,
- apoi aplic ultimul strat de gel, cel de sigilare, intr-un strat putin mai grosut, sta la lampa 2-3 min,
- degresez, pilesc toata suprafata sa fie unghia uniforma,
- iar ultimul strat este de luciu (quick finish 2 se numeste)
Eu cred ca ceea ce fac este corect, dar totusi am intampinat aceasta problema si nu stiu ce sa mai fac va rog frumos sa ma ajutati.
Multumesc anticipat, toate cele bune.
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 16 Mar - 13:36

problema asta am avut-o si eu la inceput, pentru ca eu dadeam gelul pana in cuticula, sperand sa arate mai bine, si prindeau aer...acum dau gelul pana in cuticula fara sa o ating, si nu mai prinde aer ;Wink
banuiesc ca ai luat setul pt incepatori, dar nu ai fost intr-o localitate cu sediul janet, pentru a participa si la cursuri ;Wink
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 EmptyMier 16 Mar - 13:42

Asa m-am gandit si eu ca dau gelul mult prea aproape de cuticula, data viitoare voi fi mai atenta. Din Constanta mi-am luat tot ce imi trebuie, momentan nu am facut cursurile pt ca imi pun numai mie, dar poate cu timpul le voi face. Din cauza asta ma interesez peste tot , ca atunci cand incep cursul sa-mi fie mai usor, sa am idee sa stiu ce sa intreb ce nelamuriri am.
Multumesc pt raspuns, o seara buna !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 10 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: