***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 7 Ian - 12:39

La multi ani!!!
Intrebarea mea ar fi daca este corect sa aplici gelul de finish dupa un gel colorat uscat la lampa in prealabil dar nedegresat.
Multumesc!!
PS eu am incercat intrun final si merge, s-a uscat frumos finish-ul
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 8 Ian - 9:19

buna fetelor!! care e sitelu ala cu modele de unghii oahoknacchnkn.ru ceva in genul? ma ajutati? ms Razz
Sus In jos
Ankaaa15




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 8 Ian - 16:14

Cuta... eu asa am invatat dupa un gel rosu de ex uscat in lampa nu degresez si dau cu finish... pt ca am inteles ca daca dai cu gel rosu si dupa dai cu cleaner, gelul rosu isi pierde din intensitate asta stiu eu.....
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 12 Ian - 9:50

merci frumos Ankaaa
Sus In jos
Ankaaa15




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 12 Ian - 13:38

np sper ca te`am ajutat..
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian - 2:04

Unde se tin cursuri pt unghii cu gel in Iasi?
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian - 14:19

Spuneti-mi si mie va rog, in cazul in care folosesc 2 firme de produse pentru unghii cu gel, care strat cu care trebuie sa fie compatibil si care nu se pot combina? Am citit pe aici pe undeva, dar nu mai gasesc! Ms frumos!
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian - 23:27

claudela,

nu exista o regula scrisa care spune ca gelurile se pot combina sau nu....totul depinde cum lucrezi ! Im mod normal, ar fi preferabil sa nu se combine gelurile deoarece au proprietati chimice diferite...dar daca ai cumbinat si nu se intamplla nimic rau Smile ...continua !!!!! flower

eu nu prea combin....am 3 geluri cu care lucrez individual
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 15 Ian - 0:54

Ms frumos pt raspuns blueyes! Eu as vrea sa-mi iau un kit CCN pentru inceput ca sa fac exercitii...este ieftin si am inteles ca merge pt incepatoare. Nu vreau sa fac bani, ci sa-mi pun mie si surorii mele. Abia apoi sa-mi iau din ce in ce mai bun. Am citit pe aici parerile fetelor cu experienta despre alte geluri. Problema mea este ca acel kit nu are cleaner, tip blender si bonding gel. Are gel 3 in 1 si primer...restul st accesorii. Sa spun ca folosesc acel primer si gelul si e ok, dar tip blenderul il pot lua de la o alta firma? Are o prietena unul Janet bde vanzare.....dar cleanerul de unde il pot lua separat? sau pot folosi si altceva pe post de degresant? Va multumesc mult!

Abia dupa ce inteleg perfect cum sta treaba, imi fac comanda. Pup
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 15 Ian - 10:54

rendeer Buna aa!

am nijte dileme in ceea ce privesc vopselele acrylice. Am unele de la polycolor, am inteles ca sunt f bune, si ma inttreb eu... s-ar aplica mai usor dak pensula ar fi umezita in apa sau dak ar fi amestecate cu o picatura de apa? scratch adica s-ar lucra mai usor cu ele? Si referitor la pensule... cu ce nr. ar tb sa aplici sau sa faci modele cu aceste vopsele acrylice? Neaparat tb sa fie din par natural?
Am obs ca cu cele din par natural pana si cu gelul lucrez f bn.

astept parerile voastre flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 16 Ian - 4:18

raluca.ralook,
vopsele acrylice de la policolortrebuie amestecate cu apa neaparat,k altfel nu poti lucra cu ele ,iar pensula trebuie umezita in apa si surplusul ster usor de un servetel de bumbac.nu pot sa iti spun cantitatea de apa pe care trebuie sa o adaugi,pt k depinde de cate vopsea ai pus.in orice caz daka vrei lunii subtiri trebuie sa fie mai multa cantitate de apa,cel putin eu asa am invatat
Sus In jos
dany3_la




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 16/01/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 16 Ian - 7:12

buna fetelor ,eu sunt noua pe aici dar ma bucur ca mi-am facut cont la voi.E minunat ce faceti voi aici. Sunteti adevarate profesioniste, si sfaturile voastre sunt de mare ajutor.Eu am un sterilizator cu UV STERIL LAB se numeste are cineva instructiunile de folosire parca are 1200 W si am mare nevoie de ele, stie cineva unde le gasesc?
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 16 Ian - 8:18

Multumesc de informatii Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 18 Ian - 12:44

claudela a scris:
Ms frumos pt raspuns blueyes! Eu as vrea sa-mi iau un kit CCN pentru inceput ca sa fac exercitii...este ieftin si am inteles ca merge pt incepatoare. Nu vreau sa fac bani, ci sa-mi pun mie si surorii mele. Abia apoi sa-mi iau din ce in ce mai bun. Am citit pe aici parerile fetelor cu experienta despre alte geluri. Problema mea este ca acel kit nu are cleaner, tip blender si bonding gel. Are gel 3 in 1 si primer...restul st accesorii. Sa spun ca folosesc acel primer si gelul si e ok, dar tip blenderul il pot lua de la o alta firma? Are o prietena unul Janet bde vanzare.....dar cleanerul de unde il pot lua separat? sau pot folosi si altceva pe post de degresant? Va multumesc mult!

Abia dupa ce inteleg perfect cum sta treaba, imi fac comanda. Pup


claudela....

daca ai gel 3 in 1 nu iti trebuie bonding gel....deoarece gelul 3 in 1 tine in loc de bonding gel....adica gel de baza...

3 in 1 insemana acelasi gel la toate 3 fazele de lucru...adica baza sau aderenta, constructie si finish...sa stii ca e impoartan ca gelul sa fie de la inceput unul bun Smile iti recomand un gel 3 in 1 de la mystic nails....eu il folosesc si nu am avut probleme niciodata...am mai lucrat si cu 3 in 1 de la janet...si ala e ok

tip blender-ul nu este obligatoriu...el doar iti usureaza munca atunci cand pilesti tipsurile....iar cleaner...nu cred ca are mare importanta firma...eu am patit sa faran fara...si pana a venit comanda de pe net am folosit spirt Razz...

pe mine ma aprovizioneaza o tipa cu de toate Razz daca ai nevoie de materiale, anunta-ma si iti las nr ei de tel Smile
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 19 Ian - 6:55

Buna fetelor :* ati folosit tipsurile stiletto? ma intereseaza cam ce lungime au pt ca ma gandesc ca nu ai cum sa le mai tai. si ce firma imi recomsndati. multumesc
sarut*pupici
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 21 Ian - 2:52

blueyes, ms frumos pentru raspunsuri!
Sus In jos
Zeyya




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 21/01/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 21 Ian - 3:44

As avea o intrebare pt Lilishor.Am vazut ca e din Galati si as vrea sa stiu unde se poate face un curs,eu fiind din Braila.Daca imi poate da ceva detalii ce si cum.Multumesc si astept un rasp.
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 21 Ian - 12:32

App de tipsuri, eu ma cam lovesc de o pb din pct meu de vedere. Am cateva cliente care au unghiutza mica si in mom in care le aplic tipsul potrivit, ma refer la marime, aproape ca ii acopera toata unghia. Sad Banuisc ca nu e normal. As putea incerca altceva? alte tipuri de tipsuri? Sau ce ma sfatuitzi?

Msik.Va poop flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 21 Ian - 12:38

raluca.ralook a scris:
App de tipsuri, eu ma cam lovesc de o pb din pct meu de vedere. Am cateva cliente care au unghiutza mica si in mom in care le aplic tipsul potrivit, ma refer la marime, aproape ca ii acopera toata unghia. Sad Banuisc ca nu e normal. As putea incerca altceva? alte tipuri de tipsuri? Sau ce ma sfatuitzi?

Msik.Va poop flower
cauta tipsuri fara santul ala acolo ,alea le poti aplica de unde vrei tu sau mai sunt un fel care e foarte ingusta partea care se lipeste
Alta varianta (dar care iti da de munca in plus) e sa tai din ele dar in acel moment ai si mai mult de pilit ca sa nu se observe trecerea de la tips la unghie .
EU LA CELE CARE AU PATUL UNGHIEI SCURT PUN GENUL DE TIPS CARE ARE PARTEA PENTRU LIPIT INGUSTA
POATE FETELE AU ALTA PARERE DECI.. MAI ASTEAPTA ALT RASPUNS
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 21 Ian - 12:48

raluca.ralook a scris:
App de tipsuri, eu ma cam lovesc de o pb din pct meu de vedere. Am cateva cliente care au unghiutza mica si in mom in care le aplic tipsul potrivit, ma refer la marime, aproape ca ii acopera toata unghia. Sad Banuisc ca nu e normal. As putea incerca altceva? alte tipuri de tipsuri? Sau ce ma sfatuitzi?

Msik.Va poop flower

Eu foarte foarte rar folosesc tipsuri, dar atunci cand am probleme cu patul unghial foarte mic : tai din causul tipsului si il fa cat vreau eu.
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 22 Ian - 8:44

iulia_vero a scris:
raluca.ralook a scris:
App de tipsuri, eu ma cam lovesc de o pb din pct meu de vedere. Am cateva cliente care au unghiutza mica si in mom in care le aplic tipsul potrivit, ma refer la marime, aproape ca ii acopera toata unghia. Sad Banuisc ca nu e normal. As putea incerca altceva? alte tipuri de tipsuri? Sau ce ma sfatuitzi?

Msik.Va poop flower

Eu foarte foarte rar folosesc tipsuri, dar atunci cand am probleme cu patul unghial foarte mic : tai din causul tipsului si il fa cat vreau eu.


Mie mi se pare mai dificil sa tai din tips . eu il pilesc in asa fel incat tipsul sa fie lipit pe unghie de la jumatatea ei si am rezolvat problema :D
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 22 Ian - 8:49

raluca is a scris:
Buna fetelor :* ati folosit tipsurile stiletto? ma intereseaza cam ce lungime au pt ca ma gandesc ca nu ai cum sa le mai tai. si ce firma imi recomsndati. multumesc
sarut*pupici


Eu am realizat stiletto din tipsuri patrate, le-am pilit pana le-am dat forma si lungimea dorita. Daca iti cumperi tipsuri stiletto si sunt mai lungi decat dorintele clientei le poti pili varful apoi pe laterale. Despre lungimea lor cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi la firma de unde intentionezi sa le cumperi. Smile
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 22 Ian - 8:54

claudela a scris:
Ms frumos pt raspuns blueyes! Eu as vrea sa-mi iau un kit CCN pentru inceput ca sa fac exercitii...este ieftin si am inteles ca merge pt incepatoare. Nu vreau sa fac bani, ci sa-mi pun mie si surorii mele. Abia apoi sa-mi iau din ce in ce mai bun. Am citit pe aici parerile fetelor cu experienta despre alte geluri. Problema mea este ca acel kit nu are cleaner, tip blender si bonding gel. Are gel 3 in 1 si primer...restul st accesorii. Sa spun ca folosesc acel primer si gelul si e ok, dar tip blenderul il pot lua de la o alta firma? Are o prietena unul Janet bde vanzare.....dar cleanerul de unde il pot lua separat? sau pot folosi si altceva pe post de degresant? Va multumesc mult!

Abia dupa ce inteleg perfect cum sta treaba, imi fac comanda. Pup


...merge sa degresezi si cu dizolvant fara acetona dar cel mai bine iti cumperi un cleanser pentru ca acesta are si rol fixator ... il poti lua de la orice firma desi cel mai recomandat este sa ai toate produsele de la aceeasi firma .
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 23 Ian - 9:51

fetelor vreau sa imi comand de la nailshop un gel alb laptos pentru french.numai ca nu stiu care e...ce trebuie sa cer?va rog daca aveti timp sa va uitati si imi spuneti si mie?ms..pup
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 24 Ian - 1:34

Ei au un gel alb laptos, doar k nu se gaseste pe site. Daka suni la ei si le spui ce iti trebuie te ajuta, sunt foarte amabile fetele!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Mihaela00

Mihaela00


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 25/01/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 25 Ian - 13:30

buna fetelor! Citesc de cateva saptamani forumul acesta si sunt foarte incantata pentru ca am gasit raspunsuri la multe dintre intrebarile pe care le aveam si eu.
problema mea e ca acum nu am asa multi bani sa achizitionez niste geluri de la juliana, pe care abia astept sa le incerc, si nu stiu ce sa aleg intre k-line si diamond... am citit tot si as alege diamond, dar nu stiu ce sa fac...ma puteti ajuta cu o parere? multumesc muuuult
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 26 Ian - 6:33

Mihaela00 a scris:
buna fetelor! Citesc de cateva saptamani forumul acesta si sunt foarte incantata pentru ca am gasit raspunsuri la multe dintre intrebarile pe care le aveam si eu.
problema mea e ca acum nu am asa multi bani sa achizitionez niste geluri de la juliana, pe care abia astept sa le incerc, si nu stiu ce sa aleg intre k-line si diamond... am citit tot si as alege diamond, dar nu stiu ce sa fac...ma puteti ajuta cu o parere? multumesc muuuult


Eu nu am incercat niciodata diamond, in schimb folosesc k-line si sunt foarte multumita de ele! Folosesc de la ei gel cu calciu pentru baza si gel cu capac albastru sau roz pentru constructie... La inceput am pus ca prim strat bonding gel de la Juliana, dar parca nu era asa bine sa le combin... Daca lucrezi corect cu gelurile unghiile arata perfect chiar si dupa o luna... cel putin la mine asa se intampla! Despre diamond am citit mai mult rele decat bune aici, pe forum... Decizia iti apartine flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 26 Ian - 12:27

unghiifalseploiesti a scris:
iulia_vero a scris:
raluca.ralook a scris:
App de tipsuri, eu ma cam lovesc de o pb din pct meu de vedere. Am cateva cliente care au unghiutza mica si in mom in care le aplic tipsul potrivit, ma refer la marime, aproape ca ii acopera toata unghia. Sad Banuisc ca nu e normal. As putea incerca altceva? alte tipuri de tipsuri? Sau ce ma sfatuitzi?

Msik.Va poop flower

Eu foarte foarte rar folosesc tipsuri, dar atunci cand am probleme cu patul unghial foarte mic : tai din causul tipsului si il fa cat vreau eu.


Mie mi se pare mai dificil sa tai din tips . eu il pilesc in asa fel incat tipsul sa fie lipit pe unghie de la jumatatea ei si am rezolvat problema :D

Mmm... pai nu e acelasi lucru ?
Doar ca tu scurtezi causul tipsului prin pilire si eu il tai cu forfecuta Basketball Ceea ce costa mai putin timp.
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 26 Ian - 13:27

eu tai cu ghilotina, merge repede, iar in latime cu foarfecutza sau f putin pilit Wink
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 27 Ian - 0:43

Aurita ne referim la scurtarea causului tipsului , in cazul in care avem cliente cu unghii roase rau de tot si atunci nu putem sa lipim tipsul de la jumatatea unghiei pentru ca e mult prea mic patul unghial,atunci ajustam tipsul.
Ori cu cuterul ori cu forfecuta e acelasi lucru fata de a ajusta cu pila .
Sus In jos
Mihaela00

Mihaela00


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 25/01/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 27 Ian - 1:56




Eu nu am incercat niciodata diamond, in schimb folosesc k-line si sunt foarte multumita de ele! Folosesc de la ei gel cu calciu pentru baza si gel cu capac albastru sau roz pentru constructie... La inceput am pus ca prim strat bonding gel de la Juliana, dar parca nu era asa bine sa le combin... Daca lucrezi corect cu gelurile unghiile arata perfect chiar si dupa o luna... cel putin la mine asa se intampla! Despre diamond am citit mai mult rele decat bune aici, pe forum... Decizia iti apartine flower [/quote]

Multumesc mult gabriela! Insa mi'am dat comanda la diamond..eu cum sunt foarte nerebdatoare stiam ca pachetul vine intr'o sapt si n'am mai asteptat..am vazut pareri pro si contra despre diamond, dar despre k-line nu prea. Oricum multumesc si sper sa fie ok si cu astea. Va pup pe toate! sarut
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 48
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 28 Ian - 12:09

Buna Mihaela00!
Eu folosesc gelurile si de la diamond si de la k-line si nu am avut probleme cu ele. Eu ma plang doar de gelul finish de la diamond,care imi crapa.Multa bafta! Smile
Sus In jos
punked




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 19/01/2011
Varsta : 33
Localizare : Oradea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 30 Ian - 22:11

fetelor,ce spuneti de vopselele acrilice de la 2M beauty?gelurile am inteles ca nu is bune,dar vopselele?ati incercat careva?
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 30 Ian - 22:23

Da sunt bune. Eu le folosesc pe cele de la polycolor Smile Le gasesti tot pe site-ul lor
flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 31 Ian - 11:49

punked a scris:
fetelor,ce spuneti de vopselele acrilice de la 2M beauty?gelurile am inteles ca nu is bune,dar vopselele?ati incercat careva?

gelurile color sunt ok ...cele de constructie nu stralucesc.....
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 3 Feb - 11:17

Eu folosesc vopsea de la Crystal, dar vreau sa incerc si policolor Smile Cele de Crystal sunt super bune dar daca o sa fiu ok si cu cele de la policolor o sa le schimb Razz
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Andreea14

Andreea14


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 03/02/2011
Varsta : 43

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 4 Feb - 3:03

Buna fetelor.
Imi puteti da mai multe informatii despre cover,cum se aplica(sau mai bn spus cand) si daca e indicat sa'l folosesc mereu....si niste sugestii de marci nu mi'ar strica. Mersiiiiii
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 4 Feb - 4:13

Buna fetelor,
Am si eu o ''mica'' problema: am gresit un pic cu gelul (3 in 1 tiger) la un moment dat si am facut cateva bule de aer in el.ma cam enerveaza chestia asta,cum as putea sa-l fac sa arate ca la inceput......fara bule de aer in el???
va rog mult ajutati-ma!
ah... si mai am o intrebare: daca vreau unghiile date in totalitate cu oja, ce trebuie sa aplic peste ca sa nu se ''strice'' unghiutele', un strat de gel subtire si apoi finish?

multumesc.
o zi buna.
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 4 Feb - 4:49

Blondynails, eu iti recomand sa pui gelul pe calorifer, sau pe o sursa de caldura, pentru ca acesta se va fluidiza, iar bulele vor iesi la suprafata.
In legatura cu a doua dilema, lasa oja sa se uste bine bine(eu ca sa fiu sigura o las de seara pana dimineata), iar apoi poti sa aplici ori gel ori finisher; dupa asta poti sa corectezi fara grija si in locurile in care oja ti-a atins pielea, fara sa risti sa strici tot:)

Sper ca ti-am fost de folos!
O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 4 Feb - 4:53

Andrea, gelul cover se aplica in strat mai subtire la cuticula si mai grosut spre negativul french-ului; asta pentru a nu se vedea prea tare diferenta de culoare spre cuticula, cand unghiutza incepe sa creasca, si pentru ca sa fii sigura ca nu se vede albul unghiei sub linia de zambet Smile Multa bafta!

Ca brand poti sa folosesty un gel cover de la nailshop, sau unul de la tigernails daca optezi pentru calitate(vorbeste cu tina pt asta). Un brand de mijloc este Crystal
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 4 Feb - 6:00

Buna Luminitache, iti multumesc pt raspuns.
o zi buna.
Sus In jos
Andreea14

Andreea14


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 03/02/2011
Varsta : 43

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 4 Feb - 7:24

Ms frumos Smile
Sus In jos
Mihaela00

Mihaela00


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 25/01/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 6 Feb - 2:00

Buna! sunt putin nedumerita in legatura cu frenchul. stiu ca se face pe suprafata matuita, dar e ok daca il fac dupa primul strat de gel fara sa degresez? adica pe suprafata lipicioasa. mi se pare mai usor..e bine asa? sau sunt sanse sa se intample ceva? eu acum pun unghii la tot neamul pentru a capata experienta Smile) va pup :*
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 6 Feb - 3:57

e ok daca il faci dupa primul strat.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Mihaela00

Mihaela00


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 25/01/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 6 Feb - 10:37

multumesc mult pentru raspuns woozy sarut
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 7 Feb - 6:24

salut,

fetelor, daca sunteti interesate, manichiurista care m-a invatat sa pun unghiile cu gel, face o revista cu step by step-uri si modele pentru a ajuta fetele care " nu prea au idei" cand vine vorba de facut unghii Smile

daca doreste cineva sa trimita poza cu step by step-uri, frumoase si interesante, ea le va expune in revista cu mare drag...

adresa de mail este manichiura_2010@yahoo.com si sunteti rugate sa va lasati numele pentru a putea aparea sub poze (daca doriti)

va pup
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 7 Feb - 7:51

Buna fetelor!
Poate sa-mi spuna cineva care a lucrat vreodata cu gelurile CCN 3 in 1, care este timpul de expunere la lampa pentru fiecare strat? Multumesc frumos! Va pup.
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 7 Feb - 7:56

Este cineva pe acest forum din Focsani care ar fi dispusa sa-mi arate si mie cate ceva intr-o zi? Lucruri generale, importante. Ms frumos.
Sus In jos
Anamaria_F

Anamaria_F


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 8 Feb - 11:35

Buna fetelor. Am si eu o intrebare,a venit o fata la mine la manichiura si avea unghiile foarte lungi dar si foarte incovoiate iar dupa 4 zile i s-a dezlipit la unghia mare gelul de unghie si nu inteleg de ce. Sa fie din cauza unghiilor pentru ca sunt incovoiate sau pentru ca inainte sa pun top gelul am pilit laturile unghiei pentru a le da o forma mai dreapta iar atunci gelul nu a mai fost sigilat pe margini?:-s
Am mai patit asa la o clienta care avea unghii mici si drepte si chiar nu inteleg de ce se intampla asa. Am patit la fel si cu gelurile k-line si crystal nails
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 8 Feb - 13:48

Anamaria_F a scris:
Buna fetelor. Am si eu o intrebare,a venit o fata la mine la manichiura si avea unghiile foarte lungi dar si foarte incovoiate iar dupa 4 zile i s-a dezlipit la unghia mare gelul de unghie si nu inteleg de ce. Sa fie din cauza unghiilor pentru ca sunt incovoiate sau pentru ca inainte sa pun top gelul am pilit laturile unghiei pentru a le da o forma mai dreapta iar atunci gelul nu a mai fost sigilat pe margini?:-s
Am mai patit asa la o clienta care avea unghii mici si drepte si chiar nu inteleg de ce se intampla asa. Am patit la fel si cu gelurile k-line si crystal nails


Anamaria, te rog sa ne explici in ce fel i s-a dezlipit gelul, pentru ca altfel nu avem cum sa intelegem care e cauza Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 6 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: