***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 7 Dec - 10:36

sau poate il lipesti cu bule de aer.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 9 Dec - 2:18

buna fetelor sarut
nu stiti unde pot gasi abtibilduri pt craciun?
multumesc santa
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 3:30

dany_nails a scris:
buna ally,in general pe ebay poti cumpara daca ai cont pay-pal,daca ai deja cont pe ebay faci comanda si daca vrei sa platesti te directioneaza direct la pagina de pay-pal,apoi primesti confirmarea platii prin e-mail .nu te contacteaxa telefonic,produsele ajung la adresa pe care o ai tu confirmata.nu stiu daca m-ai inteles,sper sa-ti fiu de ajutor,pupici
.

Salut,

E Putin Mai complicat cu pay pal-ul pt ca dupa ce ti ai facut cont si ai pus comanda trebuie sa merge la Banca unde ai card,[ cardul trebuie sa fie activat pt plati online deoarece nu toate cardurile sunt autorizate pt plati online,] sa ceri extrasul care are un number, trimiti mail pe pay pal cu nr Acela ca sa fie siguri ca tu pui comanda. Extrasul de la Banca ti se inmaneaza doar personal. Si apoi dupaia o sa primesti confirmare ca se trimite comanda spre tine.
Sus In jos
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 4:25

buna lavy_p! gasesti stickere de craciun chiar la Tigernails si sunt fff dragute! Smile intra pe site sa vezi....
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 5:18

blueyes a scris:
dany_nails a scris:
buna ally,in general pe ebay poti cumpara daca ai cont pay-pal,daca ai deja cont pe ebay faci comanda si daca vrei sa platesti te directioneaza direct la pagina de pay-pal,apoi primesti confirmarea platii prin e-mail .nu te contacteaxa telefonic,produsele ajung la adresa pe care o ai tu confirmata.nu stiu daca m-ai inteles,sper sa-ti fiu de ajutor,pupici
.

Salut,

E Putin Mai complicat cu pay pal-ul pt ca dupa ce ti ai facut cont si ai pus comanda trebuie sa merge la Banca unde ai card,[ cardul trebuie sa fie activat pt plati online deoarece nu toate cardurile sunt autorizate pt plati online,] sa ceri extrasul care are un number, trimiti mail pe pay pal cu nr Acela ca sa fie siguri ca tu pui comanda. Extrasul de la Banca ti se inmaneaza doar personal. Si apoi dupaia o sa primesti confirmare ca se trimite comanda spre tine.


am uitat sa iti zic : cand pui comanda, direaza vreo 3 zile pana cand primesti extraul de cont. Fac aceste lucruri ca stie ca esti tu cea care lucreaza cu cardul, pt ca poti folosi f uros un alt card, nu iti cere pin si doar ultimele cifre de pe verso....dar cerandu-ti extrasul atunci e clar ca doar tu poti intra in posesia lui....

sper ca te-am lamurit Smile
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 5:22

fetelor....heeelp

am o mica, mare problema !!!!

am pus niste unghii cu tipsuri si , nu stiu din ca cauza , s-a despins la varf gelul de tips , adica intre tips si gel, la margini a intrat aer (se vede mai alb spre varful unghiei) Sad

oare din ce cauza ? credeti ca nu am pilit suficient tipsul ? sau ?
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 8:24

Buna,
prima idee imi vine acum in minte ca poate nu ai sigilat bine marginile,chiar si varfurile.

parerea mea,dar sa mai asteptam si alte pareri ale fetelor.
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 9:45

blueyes a scris:
blueyes a scris:
dany_nails a scris:
buna ally,in general pe ebay poti cumpara daca ai cont pay-pal,daca ai deja cont pe ebay faci comanda si daca vrei sa platesti te directioneaza direct la pagina de pay-pal,apoi primesti confirmarea platii prin e-mail .nu te contacteaxa telefonic,produsele ajung la adresa pe care o ai tu confirmata.nu stiu daca m-ai inteles,sper sa-ti fiu de ajutor,pupici
.

Salut,

E Putin Mai complicat cu pay pal-ul pt ca dupa ce ti ai facut cont si ai pus comanda trebuie sa merge la Banca unde ai card,[ cardul trebuie sa fie activat pt plati online deoarece nu toate cardurile sunt autorizate pt plati online,] sa ceri extrasul care are un number, trimiti mail pe pay pal cu nr Acela ca sa fie siguri ca tu pui comanda. Extrasul de la Banca ti se inmaneaza doar personal. Si apoi dupaia o sa primesti confirmare ca se trimite comanda spre tine.


am uitat sa iti zic : cand pui comanda, direaza vreo 3 zile pana cand primesti extraul de cont. Fac aceste lucruri ca stie ca esti tu cea care lucreaza cu cardul, pt ca poti folosi f uros un alt card, nu iti cere pin si doar ultimele cifre de pe verso....dar cerandu-ti extrasul atunci e clar ca doar tu poti intra in posesia lui....

sper ca te-am lamurit Smile

Eu n-am avut nevoie de niciun extras de cont niciodata... Suspect
Pur si simplu mi-am facut cont pe paypal si am putut folosi cardul direct.
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 11:10

Tushky a scris:
blueyes a scris:
blueyes a scris:
dany_nails a scris:
buna ally,in general pe ebay poti cumpara daca ai cont pay-pal,daca ai deja cont pe ebay faci comanda si daca vrei sa platesti te directioneaza direct la pagina de pay-pal,apoi primesti confirmarea platii prin e-mail .nu te contacteaxa telefonic,produsele ajung la adresa pe care o ai tu confirmata.nu stiu daca m-ai inteles,sper sa-ti fiu de ajutor,pupici
.

Salut,

E Putin Mai complicat cu pay pal-ul pt ca dupa ce ti ai facut cont si ai pus comanda trebuie sa merge la Banca unde ai card,[ cardul trebuie sa fie activat pt plati online deoarece nu toate cardurile sunt autorizate pt plati online,] sa ceri extrasul care are un number, trimiti mail pe pay pal cu nr Acela ca sa fie siguri ca tu pui comanda. Extrasul de la Banca ti se inmaneaza doar personal. Si apoi dupaia o sa primesti confirmare ca se trimite comanda spre tine.


Hmm...ma Mir pt ca eu am lucrat in Banca si cunosc formalitatile. O sa interesez luni si o sa iti spun exact. Poate





am uitat sa iti zic : cand pui comanda, direaza vreo 3 zile pana cand primesti extraul de cont. Fac aceste lucruri ca stie ca esti tu cea care lucreaza cu cardul, pt ca poti folosi f uros un alt card, nu iti cere pin si doar ultimele cifre de pe verso....dar cerandu-ti extrasul atunci e clar ca doar tu poti intra in posesia lui....

sper ca te-am lamurit Smile

Eu n-am avut nevoie de niciun extras de cont niciodata... Suspect
Pur si simplu mi-am facut cont pe paypal si am putut folosi cardul direct.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 11:11

sunt mari taxele de transport? pe mine ma intereseaza cat mai e de platit pe langa pretul produsului. de ex sunt pensule si cu 1 euro. dar e sau nu rentail sa facem comenzi?
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 11:13

woozy a scris:
sunt mari taxele de transport? pe mine ma intereseaza cat mai e de platit pe langa pretul produsului. de ex sunt pensule si cu 1 euro. dar e sau nu rentail sa facem comenzi?

La cei care trimit si in Romania este afisat transportul.
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 12:07

depinde , sunt produse la care ai free shipping si produse la care se plateste (cateodata mult sau f mult, mai mare decat costul produsului), in plus se mai adauga o taxa de de comisionare pay pal care este 3% din suna tranzactionata si un comision daca iti trimite comanda cel care face comenzile. Iti dau un examplu ,

* Pretul produsului: 14USD
* Transport: 0USD
* Comisionare PayPal(3% din suma tranzactionata): 0.42USD
* Comision comenziebay.ro: 5 USD
* Total de plata: 19.42USD

In ron, la cursul Paypal de astazi 1 dolar=3.4 ron : 66 RON




Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 10 Dec - 12:18

blueyes a scris:
Tushky a scris:
blueyes a scris:
blueyes a scris:
dany_nails a scris:
buna ally,in general pe ebay poti cumpara daca ai cont pay-pal,daca ai deja cont pe ebay faci comanda si daca vrei sa platesti te directioneaza direct la pagina de pay-pal,apoi primesti confirmarea platii prin e-mail .nu te contacteaxa telefonic,produsele ajung la adresa pe care o ai tu confirmata.nu stiu daca m-ai inteles,sper sa-ti fiu de ajutor,pupici
.

Salut,

E Putin Mai complicat cu pay pal-ul pt ca dupa ce ti ai facut cont si ai pus comanda trebuie sa merge la Banca unde ai card,[ cardul trebuie sa fie activat pt plati online deoarece nu toate cardurile sunt autorizate pt plati online,] sa ceri extrasul care are un number, trimiti mail pe pay pal cu nr Acela ca sa fie siguri ca tu pui comanda. Extrasul de la Banca ti se inmaneaza doar personal. Si apoi dupaia o sa primesti confirmare ca se trimite comanda spre tine.






am uitat sa iti zic : cand pui comanda, direaza vreo 3 zile pana cand primesti extraul de cont. Fac aceste lucruri ca stie ca esti tu cea care lucreaza cu cardul, pt ca poti folosi f uros un alt card, nu iti cere pin si doar ultimele cifre de pe verso....dar cerandu-ti extrasul atunci e clar ca doar tu poti intra in posesia lui....

sper ca te-am lamurit Smile

Eu n-am avut nevoie de niciun extras de cont niciodata... Suspect
Pur si simplu mi-am facut cont pe paypal si am putut folosi cardul direct.


Ma mir !!!! sincer !! ca la banca unde lucram eu nu iti dadea voie sa folosesti pay pal-ul fara extra de cont. Iti explic si de ce :

deoarece este destul de usor sa intri in posesia unui card, sa il intorci si sa citesti ultimele 4 cifre de pe verso. Completezi Formularul Pay pal cu utlimele cifre de la card si adresa ta,si asa ia respectivului banii din cont , deoarece a fost dat acceptul cand ai folosit cele 4 cifre. Ei bine, in momentul cand iti cere numarul extrasului de cont, doar tu poti intra in posesia lui la banca, ma rog, sau cel imputernicit daca este cazul. Altfel, totul este frauda ! O sa ma interesez maine la fostele colege , poate s-a schimbat regulamentul intern, desi nu cred ! o sa postez maine cu certitudine ceea ce am explicat mai sus.
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 14 Dec - 7:06

Fetelor nu stiu daca intreb unde trebuie dar eu in ianuarie voi incepe cursul de manichiura-pedichiura si mi s-a spus ca trebuie sa cumpar eu trusa.Ce contine mai exact?Este acea trusa cu forfecuta,unghiera....etc?
Inca o intrebare....exista pe aici vreo fata care lucreaza la un salon?As vrea sa stiu si eu cand ma voi angaja cum va fi interviul...chiar sunt curioasa...:D
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 16 Dec - 12:06

fetelor cam cat dureaza la voi o manichiura, ma refer la timpul de lucru? :-s
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 16 Dec - 13:04

cuta a scris:
fetelor cam cat dureaza la voi o manichiura, ma refer la timpul de lucru? :-s

La mine dureaza 2:30-3 ore, in functie de model Wink
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 16 Dec - 21:03

exact asa dureaza si la mine!Eu lucrez de 3 ani deci nu sunt incepatoare si totusi nu reusesc sa le fac mai repede.Am auzit tipe care le fac intr-o ora Sad oare insist prea mult....
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 17 Dec - 2:02

Si eu am auzit de o tipa care termina intr-o ora, o ora jumate, iar fetele care au fost la ea sunt incantate, nu stiu cum reuseste......mie imi ia in medie 2 ore(este cand termin intr-o ora jumate, dar se intampla sa termin si in 2 ore jumate la persoanele mai dificile) fara model
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 17 Dec - 2:20

Mie imi ia 2 ore- 2 ore jum. 1 ora jum nu-mi ia decat la gel pe unghia naturala sau daca fetele nu vor decat prelungire fara french fara nimic. Lucrez cam de 1 an si ceva in domeniu...
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 17 Dec - 3:57

Buna,
am si eu o intrebare/nedumerire:
Fac unghiutele si apoi vreau un model de la stampiluta.... fac cateva modele si apoi ultimile se vad foarte sterse...vagi....de ce? continui la toate unghiutele cu acelasi procedeu....
am stampiluta si oje de la konad....juliana....

ms
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 17 Dec - 11:39

Stergi cu acetona/dizolvant dupa fiecare stampila matrita, lama si stampila?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 17 Dec - 14:40

cuta a scris:
fetelor cam cat dureaza la voi o manichiura, ma refer la timpul de lucru? :-s
la me o aplicare cu tips + french din gel = 1hjum-max 2
intretinere cu french din gel = 1:30-1:40
se mai intampla ca la picturi sa dureze mai mult, max 3h.

Insa totul depinde f mult de cum se prezinta unghiile, cum au fost intretinute, etc etc. oricum, eu incerc sa ma incadrez in 2h. La perfect nails am auzit k procedurile dureaza intre 45min - 1 h... dar si unghiile sunt pe masura.. denivelate, intra aer f mult, dezastru intr-un cuvant

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 20 Dec - 23:45

i-mi explica si mie cineva cum trebue procedat la tipsuri,oricat as pili tot se vede de unde este aplicat tipsul , si la tipsurile transparente si la cele de culoarea unghiei,am folosit si cover de nuanta roz ca si unghia ,si tot asa ,oare unde gresesc?
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 21 Dec - 3:01

Buna fetelor,
am si eu o intrebare: fac french cu ultra white gel si la unele cliente cand vin la reincarcare sunt portiuni pe acel french.... de o culoare galbuie.
fac acest french intre geluri si apoi aplic finish.le spun clientelor sa se dea cu lac incolor... si mi-au spus ca sau dat.
de ce oare? tin in lampa intre 2 si 3 minute,lampa este de 4X 9....

ms
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 21 Dec - 10:27

Este imposibil, eu fac frenchul tot cu ultra white... si il folosesc de cateva luni bune si absolut niciodata nu s-a ingalbenit, iar clientele mele vin si dupa 2 luni la intretinere ..
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 48
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 21 Dec - 11:34

Am observat si eu, ca la persoanele care fumeaza se ingalbeneste frenchul.
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 21 Dec - 11:42

margareta1973 a scris:
i-mi explica si mie cineva cum trebue procedat la tipsuri,oricat as pili tot se vede de unde este aplicat tipsul , si la tipsurile transparente si la cele de culoarea unghiei,am folosit si cover de nuanta roz ca si unghia ,si tot asa ,oare unde gresesc?
buna margareta
atunci cand pilesti tipsul foloseste un blender (solutia care inmoaie tipsurile si cu care poti inlatura tipsul)
pui putin pe linia unde se imbina unghia naturala cu tipsul (pe marginea aceea)si apoi pilesti si va fii ok
sper ca m-ai inteles
pupici si bafta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 22 Dec - 22:46

MaRiA_ a scris:
margareta1973 a scris:
i-mi explica si mie cineva cum trebue procedat la tipsuri,oricat as pili tot se vede de unde este aplicat tipsul , si la tipsurile transparente si la cele de culoarea unghiei,am folosit si cover de nuanta roz ca si unghia ,si tot asa ,oare unde gresesc?
buna margareta
atunci cand pilesti tipsul foloseste un blender (solutia care inmoaie tipsurile si cu care poti inlatura tipsul)
pui putin pe linia unde se imbina unghia naturala cu tipsul (pe marginea aceea)si apoi pilesti si va fii ok
sper ca m-ai inteles
pupici si bafta

multumesc de raspuns ,asa am sa fac ,cu siguranta ma ajuta sfaturile primite,inca o data multumesc
Sus In jos
CarmenBucuresti




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 23 Dec - 4:07

Buna tuturor,
Diseara as vrea sa imi pun gel pe unghia naturala si m-ar interesa daca voi urmati aceiasi pasi ca la tips. Vreau sa va zic ca e prima oara cand imi pun unghii cu gel! Am emotii!
Asa ca daca voi aveti unele secrete pe care le urmati in aplicarea gelului pe unghia naturala sa imi spuneti.

PS: Nu se vad urat unghiile mele naturale pe dedesubtul gelului? (pentru ca sunt destul de maricele)
Sus In jos
http://cutenailsart.blogspot.com/
Ayeneea




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 18/12/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 23 Dec - 5:23

Dragele mele.
Sunt noua pe acest forum, va citesc de ceva vreme si in primul rand vreau sa va multumesc ca sunteti atat de deschise si ajutati incepatoarele.Eu m-am apucat de acest "business"de o luna si jumatate , deci nici macar incepatoare nu ma pot numi insa am mare incredere in mine.
Am facut un curs de 5 zile(desi pare foarte ciudat) si am invatat in aceste zile tehnica unghiilor false, desi nu cochetasem pana atunci cu acest domeniu.
Pentru mine este in primul rand o pasiune, apoi poate pe viitor voi transforma asta intr-un job full time, insa voi trata tot timpul aceasta activitate ca pe o pasiune.
In timpul cursului am pus 5 seturi de unghii false, tips, contructie, desing, apoi odata ce mi-am cumparat necesarul am inceput sa imi pun unghii mie si mamei.
Am scris in acest topic pentru ca am si o intrebare. Este criza in acest domeniu?
Eu tot incerc de ceva vreme sa am o clientuta, doua si nu prea reusesc.
Prietene nu am, cunostine nici atat, asa ca imi este foarte greu acum la inceput, mai ales ca nu reusesc sa inspir incredere ca pot face o lucrare de calitate.
Am cautat fete carora sa le pun unghii fara bani, doar pentru ca imi place foarte mult sa fac asta si nici atunci nu am avut noroc desi incers sa ma promovez cat de cat.
Voi ce a-ti facut la inceput?
Sus In jos
dydav

dydav


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 31/10/2010
Localizare : bacau

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 23 Dec - 8:32

daca poate sa`mi spuna cineva cu ce am gresit.... am pilit unghia naturala cu bufferul, am sters praful cu periuta, am pus lipici pe tips si pe unghie un pic, am lipit tipsul, am dat cu un strat foarte subtire de bonding gel am lasat 2 min in lampa, am pus un alt strat de alloround blue 2 fara sa degresez alte 2 min in lampa. prima problema...dupa ce am sters alloround blue`ul cu cleaner ramane asa parca se sterge nu are luciu...si 2 deja 2 unghii au cazut. lipici pentru tipsuri am ceva de la moyra park se cheama.... TREBUIE 2 STRATURI DE ALLOROUND BLUE?
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 23 Dec - 9:05

dydav a scris:
daca poate sa`mi spuna cineva cu ce am gresit.... am pilit unghia naturala cu bufferul, am sters praful cu periuta, am pus lipici pe tips si pe unghie un pic, am lipit tipsul, am dat cu un strat foarte subtire de bonding gel am lasat 2 min in lampa, am pus un alt strat de alloround blue 2 fara sa degresez alte 2 min in lampa. prima problema...dupa ce am sters alloround blue`ul cu cleaner ramane asa parca se sterge nu are luciu...si 2 deja 2 unghii au cazut. lipici pentru tipsuri am ceva de la moyra park se cheama.... TREBUIE 2 STRATURI DE ALLOROUND BLUE?


Parerea mea...

1. poate nu ai tinut destul in lampa allround blue, de aceea i s-a dus luciul... sau incearca sa il tii cateva secunde afara dupa ce il scoti din lampa...nu il sterge imediat! Eu nu prea am avut probleme cu el...

2. In legatura cu unghiile cazute, pot fi mai multe cauze... dar eu cred ca lipiciul e de vina... eu nu as folosi lipici de la moyra... ia-ti unul de calitate superioara, cum ar fi tigernails sau de la crystal nails... eu am avut si de la janet, dar nu a fost bun... Acum folosesc doar Tigernails... Ai lipit tips-ul bine, fara nici un gol de aer? La colturi s-a lipit bine? Ai pilit suficient, astfel incat sa nu se prea vada diferenta dintre tips si unghie? De asemenea, daca pileste PREA MULT tips-ul, se poate sa nu mai aiba rezistenta...

Sper ca te-am ajutat... santa
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 23 Dec - 11:21

Diana, poate ai pus stratul de blue cam periat (adica subtire ca pe bonding) , poti sa pui doua straturi de blue subtiri ( dar nu ca bondingul) sau unul normal si apoi sa degresezi.
E posibil si sa nu fi tinut destul la lampa, sau poate neoanee tale sunt consumate.

Oricum nu putem sa ne dam cu parerea despre cele doua unghiute rupte pentru ca nu ne-ai zis de unde/cum s-au rupt, si nici nu ai povesti si restul pasilor (doar nu ai lasat tipsul, doar cu un strat de blue)
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 24 Dec - 0:38

buna la toata lumea ,ma confrunt iarasi cu o problema cand pun stratul de constructie si formez bombeiul unghiei i-mi reuseste dar i-mi ies unghiile groase la varf si parca acel bombei nu mai este atat de vizibil si unghia nu are acelasi aspect ca la alte manichiuriste unde este subtire ,si la varf si arata f bine .ale mele ies groase la varf ....ce sa fac sa reusesc?
va pup SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 24 Dec - 7:11

CRACIUN FERICIT ! SI UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI FERICIRE VA DORESC TUTUROR DE AICI DE DEPARTE! SINTETI MINUNATE TOATE,VA PUPACESC... santa
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 5:19

vmarya a scris:
buna la toata lumea ,ma confrunt iarasi cu o problema cand pun stratul de constructie si formez bombeiul unghiei i-mi reuseste dar i-mi ies unghiile groase la varf si parca acel bombei nu mai este atat de vizibil si unghia nu are acelasi aspect ca la alte manichiuriste unde este subtire ,si la varf si arata f bine .ale mele ies groase la varf ....ce sa fac sa reusesc?
va pup SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA

incearca sa nu tragi f mult de gel spre varf... cat mai putin, sau daca nu resusesti pilesti mai mult varfurile la sfarsit :*
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 5:39

Am plecat sa colindam Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Presents1
Domn, Domn sa-naltam
Cand boierii nu-s acasa Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 26
Domn, Domn sa-naltam

Si-au plecat la vanatoare Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Carolers
Domn, Domn sa-naltam
Sa vaneze caprioare Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 27
Domn, Domn sa-naltam

Caprioare n-au vanat Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Presents3
Domn, Domn sa-naltam
Si-au vanat un iepuras Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Santa3
Domn, Domn sa-naltam

Sa faca din blana lui
Domn, Domn sa-naltam Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Xmas3
Vesmant frumos Domnuluï.
Domn, Domn sa-naltam Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Christmascandle



HO HO HO Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Merrychristmas everyone !
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 5:40

si un bulgare in oki Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 33


va pupa eu Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 111 transformerr
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 7:39

SA NE TRAIESTI LILISOR SA NE MAI POTI COLINDA
MULTUMIM DE COLINDA SI PUPICI
santa
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 7:41

SARBATORI FERICITE FETELE SI LA MULTI ANI!!!!! santa
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 9:09

multumesc aurita 87
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 11:32

Yuhuu..geluri crystalnails d unde le comandatzi?Ast msg voastre in cazul in care nu avem voie sa facem reclama aici.

Poop si sarbatori fericite! santa
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 25 Dec - 11:44

Da search pe google wigmond
Sus In jos
gallushk

gallushk


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 21/12/2010
Varsta : 36
Localizare : Rimnicu-Sarat

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyDum 26 Dec - 8:47

Buna fac cu mana ...In primul rand vreau sa va spun La multi ani si un Craciun fericit in continuare santa ...In al doilea rand felicitari forumului creat si tuturor fetelor care posteaza in acest forum ma inclin ....Si in al treilea rand as avea si eu o intrebare confuz ... Pentru o incepatoare ca mine Freza Promed Feeling este buna(intreb asta deoareca am fazut ca maximul de rotatii pe minut este de 11000) study ...Va multumesc mut de tot si va urez mult succes in continuare tuturor si inca odata felicitari aplauze ...Va pup!! sarut
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyDum 26 Dec - 12:04

vmarya a scris:
multumesc aurita 87

cu placere :*
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 28 Dec - 10:25

Buna fetelor,
am si eu o intrebare : se poate folosi quick finishul dupa ce am dat al doilea strat de allround gel blue imediat dupa ce scot de la lampa,fara sa mai fie necesar sa degresez si sa pilesc,matuiesc?

aveam pur si simplu aceasta nedumerire.....daca nu se poate,nu ma deranjeaza felul cum m-am obisnuit si cum stiu ca se face.

Sarbatori fericite in continuare!!!!!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 3 Ian - 9:55

blondynails a scris:
Buna fetelor,
am si eu o intrebare : se poate folosi quick finishul dupa ce am dat al doilea strat de allround gel blue imediat dupa ce scot de la lampa,fara sa mai fie necesar sa degresez si sa pilesc,matuiesc?

aveam pur si simplu aceasta nedumerire.....daca nu se poate,nu ma deranjeaza felul cum m-am obisnuit si cum stiu ca se face.

Sarbatori fericite in continuare!!!!!

Blondynails, eu iti recomand sa degresezi si sa pilesti, in primul rand pentru a da o forma frumoasa unghiei, cat si pentru ca e bine sa dai Quick Finish peste suprafata matuita. Am incercat sa dau si pe suprafata lipicioasa si la unele unghii a fost totul normal, iar la altele mi-au ramas dungulite de gel in zona in care nu am vazut diferenta intre Quick Finish si Allround Blue
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
lovelymiru




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 20/12/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 5 Ian - 9:53

buna fetelor...am si eu o intrebare...voi cum dati gelul jos? prin pilire sau folositi ceva solutie? pana acum am dat gelul jos prin pilire dar am observat ca se subtiaza unghia naturala, mai ales atunci fac prelungire cu sablon...nu exista ceva solutie gen acetona...care sa duca gelul fara sa trebuiasca pilire?
Sus In jos
Ankaaa15




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 5 Ian - 10:18

lovelymiru eu dau gelu jos numai prin pilire dar incerc sa aproximez sa las pe unghie cam 10% din gel...Asa am invatat eu...
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 5 Ian - 11:57

Buna
Si eu procedez la fel ,,prin pilire si nu se da tot gelul jos,,daca in unele locuri a fost intrat aer sub gel acolo merge gelul jos dar dau cu pila foarte atent ca sa nu iau si din unghia naturala.
Dupa ce fac asta curat frumos unghia si ojez sau daca sa dus si din gel dau un tratament pentru unghii si arata super ,
Intotdeauna imi sfatuiesc clientele ca in momentul cand renunta la gel sa faca si un tratament de unghii,
singura la acre mi sa subtiat unghia dupa gel sunt EU Sad din cauza a imi tot pun unghii si le iau ca nu pot lucra cu manusi si mi le stric foarte repede cand pilesc si daca nu am timp sa le refac se strica.

DAR ACUM SI-AU REVENIT UNGHIUTZELE MELE SI ARATA OK
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 5 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: