***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
marci de produse pentru gel - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * marci de produse pentru gel - Pagina 4 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 marci de produse pentru gel

In jos 
+127
emilias
KoraCorina
lauraloredana
data_d1
kyka
misea1989
Anda luz
cristina d
roxy_poxxy
Baby94
Smileee
Airad
antonia_simpf
simo
ramo_cky
OaOa
maggix
ella
vmarya
magdici
mariapopa
cristtina
Deianira
aniela
mirunatica
myo_blondutza
lily
laly_laura
BeautyC
simonaburciu
irink_3days
adrianamagda
nickipiki
reguli
LddyFash
mary17_mm
alexnails
Petrina
bic
dydav
lalagabi
madallyna
unghiidepoveste
oanatanase
cristinica_papusica
Andreea2011brasov
spynetchick
unghii false
cuta
stefynails
laura nails
claudela
Ankaaa15
andreeanails
Adina91
monicy
dany_nails
Sara
blueyes
mmicutsa_eu
shining_nails
CristalDee
raluca.ralook
Cerasela-Bianca
ramona_c
Laryssa
ingridutza
myanails
reinita
Diva
Manichiura Arad
DeEa Nails
maya_bv
raluka.nails
corina_rend
lavy_p
cornelia
andandreea
MaRiA_
lory888
vickulea1
Anushka
Laru
ioaNAils
luminitache
G.D.
gabriela89
maddy
unghiutzegel
sane4ka
elymatiut
lavy85
geany
valma
mery
lida
Moderator_TigerNails
Bianca
ally.vs
elkana30
anisa
beautyx
woozy
andra_b
Tushky
tayssa
Ariadnan Nails
Moderator_iulia_vero
alekusta
Lilishor
th3odora
ema_clau
Andreea S.
oana.marcu
gege_jeje
sonia44ro
Guesswho
roxybarbu
daniela
Beky
newnailsbrasov
raluca is
Elisza Nails
magic nails
Maria D.
aurita87
Admin_Coralia
131 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 23 Iul - 2:10


Si eu iti recomand gelurile Tiger nails. Tot dati banutii pe altele care par mai ieftine si daca nu or sa va placa, dati banii inca o data pe un gel bun.

Mi s-a intamplat saptamana asta o intamplare mai putin fericita...respectiv una din clientele mele si-a lovit unghia (si implicit degetul) intr-o rama de lemn, stergand praful (mamica activa fiind ma inclin ) si...unghia si implicit gelul (constructie integrala Tiger nails - bonding gel, allround blue si acf pink - which I simply LOVE indragostit ) sunt INTACTE, in schimb si-a rupt degetul si il are in ghips...draga de ea m-a sunat sa-mi spuna cat de bun e gelul si ca ajunge la intretinere imediat ce-si da gipsul jos Neutral
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyDum 25 Iul - 11:58

buna. ..

maddy, prietena mea pune unghii cu evelyn, este foarte multumita de geluri , eu personal nu am pus...dar ea lucreaza de 3 ani si daca nu le-a schimbat inseamana ca sut ok !
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyDum 25 Iul - 12:05

Si eu folosesc tot de la tigernails... Insa mie mi s-a intamplat la vreo 2-3 cliente sa se loveasca tare si sa crape gelul asa cam pe mijlocul unghiei, de-a latul... Eu ma lovesc de multe ori si nu crapa... Nu stiu de ce la unele da si la altele nu... Question ca doar tot la fel pun gelul pe unghie... Am facut la una unghii si cu fiber de la janet; a dat clienta cu unghia de faianta foarte tare, toata unghia era rosie, dar gelul nu a patit nimic.... eu cred ca majoritatea gelurilor sunt bune, daca se respecta tehnica de lucru la fiecare gel in parte (nu ma refer la geluri no name, chinezesti). Stiu fete care lucreaza cu geluri k-line, geluri unguresti, si fac niste unghii superbe!

Eu am gel colorat de la evelyn si il ador! acopera super, chiar daca il pun in strat subtire si are o consistenta foarte placuta!
Sus In jos
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 26 Iul - 22:30

doriss a scris:
buna. ..

maddy, prietena mea pune unghii cu evelyn, este foarte multumita de geluri , eu personal nu am pus...dar ea lucreaza de 3 ani si daca nu le-a schimbat inseamana ca sut ok !

multumesc pt raspuns!Astazi astept coletul de la ei , am comandat un gel pt unghiile naturale si vreo 2 nuante de roz, ca tot e vara sunny Sunt f. curioasa!!! Exclamation
Sus In jos
unghiutzegel




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 19/07/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 27 Iul - 5:18

Buna fetelor!!!

Gel pentru camuflaj bun si culori frumoase mai gasiti la Akzent si Lady Victory. Preturile sunt foarte bune. Va recomand.
Succes!! Very Happy Exclamation Exclamation
Sus In jos
unghiutzegel




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 19/07/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 27 Iul - 5:22

raluca is a scris:
Buna fetelor! ce Gel pentru camuflaj imi recomandati? De calitate, si nu foarte costisitor:P :*

Buna!
Eu folosesc gel de camuflaj de la Akzent, au culori foarte frumoase si de la Lady Victory.Au preturi foarte bune.

Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 27 Iul - 7:18

Cat costa spre exemplu un gel de camuflaj de la ei?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
unghiutzegel




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 19/07/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 27 Iul - 7:54

Beky a scris:
Cat costa spre exemplu un gel de camuflaj de la ei?
15 ml=100Ron Akzent direct;
15ml=85 Ron Lady Victory roz sau bej
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 27 Iul - 9:56

Si ceva poze cu unghii facute cu gel de camuflaj?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
newnailsbrasov

newnailsbrasov


Numarul mesajelor : 211
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 27 Iul - 12:04

unghiutzegel a scris:
Buna fetelor!!!

Gel pentru camuflaj bun si culori frumoase mai gasiti la Akzent si Lady Victory. Preturile sunt foarte bune. Va recomand.
Succes!! Very Happy Exclamation Exclamation
Spune si mie te rog de la cine comanzi lady Victory?
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 27 Iul - 12:18

Nu-s atata de bune cele de la lady victory, akcent, jolie, contzept unghiutecugel... Le-am incercat , ba prind aer, ba isi pierd culoarea-n timp... nu le intrec pe cele de la Juliana Nails!
Sus In jos
magic nails




Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 48
Localizare : Constanta

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 28 Iul - 0:35

Dragelor ,
la Perfect Lady gelurile de camuflaj bej si roz la 15 ml sunt 68 de lei. Si sunt bune!!!
Sus In jos
http://www.magicnailsart.ro
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 28 Iul - 4:58

lady victory? bune?dar cele de la aczent direct ,d ak despre ele vb super bune..dar si preturile la fel.
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 28 Iul - 5:00

chiar unghiutecugel.de unde le ai gelurile de la lady victory si aczent?k eu fac comanda la aczent din alta tara gandesc
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 28 Iul - 6:27

Buna, fetelor
Am vazut ca sunt nelamuriri in privinta Crystal Nails.Eu folosesc produsele lor, sunt foarte multumita! Eu aplic toate cele 3 solutii pregatitoare(1. Nail Prep,2. Primer, 3. Acid free Primer) iar apoi Builder Clear 1 ca gel de baza. Inainte nu foloseam nici primerul cu acid nici builder clear 1 ca gel de baza ci doar builder pink-ul. Majoritatea clientelor erau multumite insa acum cred k am reusit sa le multumesc pe toate.
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Vizitato
Vizitator




marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 9 Aug - 23:13

buna,

fetelor, am incercat oja de OPI, este senzationala...dar destul de costisitoare (30 lei) , daca vreti , lasati un pm si va dau numarul de tel al persoanei care aduce
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 9 Aug - 23:41

gelurile camuflage de la juliana imi plac mult la nuante , si acf pink il ador... tre sa-mi cumpar altul k mi s-a terminat si e cel mai solicitat... iar gelurile colorate de la evelyn le ador:X:X:X de la juliana ink nu am incercat ;Wink
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 9 Aug - 23:42

vroiam sa zic k nu am incercat ink gelurile colorate de la juliana :D
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 10 Aug - 0:01

aurita87 a scris:
vroiam sa zic k nu am incercat ink gelurile colorate de la juliana :D

sunt f bune!!! acopera perfect chiar si aplicate in straturi ffff subtiri Very Happy
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 10 Aug - 12:11

cum arata afc pinku maa:(
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMar 10 Aug - 12:17

Lilishor a scris:
cum arata afc pinku maa:(

Uite aici am folosit eu:

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Img095d

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 11 Aug - 16:00

luminitache a scris:
Buna, fetelor
Am vazut ca sunt nelamuriri in privinta Crystal Nails.Eu folosesc produsele lor, sunt foarte multumita! Eu aplic toate cele 3 solutii pregatitoare(1. Nail Prep,2. Primer, 3. Acid free Primer) iar apoi Builder Clear 1 ca gel de baza. Inainte nu foloseam nici primerul cu acid nici builder clear 1 ca gel de baza ci doar builder pink-ul. Majoritatea clientelor erau multumite insa acum cred k am reusit sa le multumesc pe toate.


Luminita, un sfat prietenesc din partea mea e acela ca folosesti muuuult prea multe solutii pregatitoare. Toate 3 sunt solutii acide, care, in timp, slabesc unghia. Acid free primer contine si el acid, insa in cantitate mai mica. Iti recomand sa il folosesti doar pe acesta, impreuna cu Nail Prep Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 11 Aug - 21:50

Tushky a scris:
Lilishor a scris:
cum arata afc pinku maa:(

Uite aici am folosit eu:

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Img095d

Uploaded with ImageShack.us

Doamne teooo ma innebunesti cu unghiutele tale perfecte Sad
multumesc sarut*:*
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 11 Aug - 23:35

waw, chiar ca sunt perfecte !!! felicitari !
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyJoi 12 Aug - 10:28

buna fetisele:X stie cineva unde pot gasi produse Organic ,mai exact acril de la Organic ?? si inca ceva stiti cumva daca acrilul de la Crystal nails este bun si usor de folosit?? ms
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyJoi 12 Aug - 10:29

superbe unghiile Tushky Smile felicitari ce gel ai folosit??
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Aug - 3:12

ioaNAils a scris:
superbe unghiile Tushky Smile felicitari ce gel ai folosit??

Ms ms Razz Am folosit ACF Pink de la TigerNails.
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Aug - 9:25

ms mult:* ma inclin
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Aug - 10:30

Admin_Coralia a scris:
luminitache a scris:
Buna, fetelor
Am vazut ca sunt nelamuriri in privinta Crystal Nails.Eu folosesc produsele lor, sunt foarte multumita! Eu aplic toate cele 3 solutii pregatitoare(1. Nail Prep,2. Primer, 3. Acid free Primer) iar apoi Builder Clear 1 ca gel de baza. Inainte nu foloseam nici primerul cu acid nici builder clear 1 ca gel de baza ci doar builder pink-ul. Majoritatea clientelor erau multumite insa acum cred k am reusit sa le multumesc pe toate.


Luminita, un sfat prietenesc din partea mea e acela ca folosesti muuuult prea multe solutii pregatitoare. Toate 3 sunt solutii acide, care, in timp, slabesc unghia. Acid free primer contine si el acid, insa in cantitate mai mica. Iti recomand sa il folosesti doar pe acesta, impreuna cu Nail Prep Smile

Ms mult de sfat! La inceput nu foloseam si primerul cu acid, dar am observat ca mie de exemplu imi intra aer daca nu il folosesc si pe cel cu acid.Ma gandeam k dak mie mi se intampla poate li se intampla si la alte fete. Sau ii alta cauza pentru care mie imi intra aer? flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Aug - 13:52

Sunt mai multe cauze pt care poate intra aer la unghii:

- ai atins cuticulele (cu oricare gel);
- nu ai degresat bine;
- nu ai indepartat cuticula DE PE unghie;
- clienta ta reuseste sa isi bage mainile pe margini, sa desprinda gelul ( Rolling Eyes mda, mai fac si asta)


Pregatirea CORECTA a unghiei este printre cele mai importante lucruri pe care trebuie sa le faci.

Ideea este ca nu trebuie sa traumatizam unghia pentru ca gelul sa reziste mai bine. Nici eu nu am stiut de treaba cu primerul, pana nu mi-a spus Tina Embarassed
Dar asa invatam toate, nu?
:D

Pe forum gasesti mai multe explicatii a motivului pentru care intra aer la unghie. study

Daca nu, poate ma completeaza si fetele, pt ca acum, repede, nu imi mai vin alte motive in cap. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Aug - 22:30

Da..si mai completez eu, daca lipesti un tips prea mare sau prea mic (daca lucrezi cu tipsuri).
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Aug - 23:21

salut, va rog mult lasati un link unde s-a scris despre pregatirea CORCTA A UNGHIEI. Sa citesc si eu , mai cu atentie Smile

multzu :*
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptySam 14 Aug - 1:29

Ms mult de promptitudine, fetelor! sarut . Problema mea era doar la mine....vreau sa spun k de foarte mult timp nu mi s-a mai plans vreo clienta k ii intra aer, iar la intretinere totul este impecabil...eu sunt constienta k cea mai importanta este pregatirea unghiei, dar knd imi faceam mie, nu stiu cum reuseam, dar imi mai intra aer la cate o unghie.....nu stiu kre sa fie problema k procedeul e acelasi la mine k la toate clientutzele. :-s ....nu stiu unde gresesc
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 18 Aug - 0:03

Ma gandeam sa intru si eu in rand cu lumea si sa imi iau si eu niste produse de la Tiger Nails.:-p.Doar ca nu stiu exact ce geluri si solutii ar trebui sa comand(eu prefer sa aplic gelul ca oja, dar ma descurc si cu "bula" Smile )Si ink ceva, cam ce gramaj au monstrele?

Eu am lucrat cu Crystal Nails cam un an de zile dar in ultima vreme mi s-au stricat trei geluri (s-au taiat ca maioneza.......nu cred k din cauza conditiilor in care au fost depozitate fiindca toate le pastrez la un loc si numai unele au avut probleme). Asa k mi-am luat inima in dinti si am zis k incerc Janet- imi place f mult textura gelurilor fibergel si de aderenta doar k se intaresc la temperaturi inalte si le "frig" pe cliente....si eu nu vreau sa imi chinui fetele...........
Anyway, la mine un set de unghii cu tips e 50 de lei, constructia 55 si intretinere 40 french-ul e 5 lei si modelul se plateste separat.....nu stiu daca voi putea sa pastrez tarifele astea dak o sa lucrez cu Tiger.....Sad...Voi ce parere aveti?

Need Help!
O zi superba tuturor!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyMier 18 Aug - 22:15

Fetele foloseste careva orly nails? Eu am folosit OPI si tare mi-as dori sa fac schimb de impresii despre opi ..Momentan folosesc Janet,o marca ieftina iar acest lucru se observa in timp. Am fost tare dezamagita de tehnicenele de la seminarile OPI cat si de gelul alb pt french deaceea am renuntat, insa as vrea sa revin ori cu OPI, ORLY sau mai nou, TIGER. Va pup
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyJoi 19 Aug - 5:56

Laru, eu iti arat unghii dupa 6 sapt cu janet 100% nu ai nimic de reprosat. eu sunt f multumita de ele, mai exact de fiber gel.
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyJoi 19 Aug - 23:44

Da, si eu am facut seminarii la OPI! pot sa zic k nu m-a ajutat cu aproape nimic!am invatat singura sa pun unghii tehnice!pacat de brand, k sunt branduri mai mici care fac niste cursuri de prima clasa si kiar se ocupa de tine!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyJoi 19 Aug - 23:45

Aurita, si eu mi-am achizitionat niste geluri de la Janet....foarte usor se lucreaza cu ele, sunt multumita de textura, doar k....eu folosesc fibergel roz opac si nu acopera destul de bine.....imi poti recomanda tu unul si mai opac? Multu! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptySam 21 Aug - 2:56

da, asta e si problema mea la unele fete. pt camuflage gasesti la juliana si sunt in testere cu 2 geluri de la magic. Wink acopera f bine acum sa vad cum se prezinta in timp :D
Sus In jos
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptySam 21 Aug - 8:52

Sie eu lucrez cu fiber gel..cine stie...poate nu fac eu ceva bine. Apropo tu cu ce solutie stergi? Ah uite ca mi-a venit inca o intrebare. Ce gel folositi fetelor pentru constructie cu gel in asa fel incat sa prelungiti culoare naturala astfel incat frenchul sa nu fie prea lung. Adica se acopera granita dintre culoarea naturala si varf in asa fel incat sa para unghie naturala a clientei mai lunga .Imd pun si poze ca sa intalegeti despre ce vb. Eventual si numele firmei..asa orientativ.
http://a.imageshack.us/img828/8168/0002z.jpg
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptySam 21 Aug - 22:01

Poi cam asta ma intereseaza si pe mine.......:D......eu lucram inainte cu Crystal Nails si ei aveau un gel pt prelungirea patului unghial, in mai multe nuante, dar o data mi s-a "taiat ca maioneza"(sry, nush cum sa explic altfel:-p) si era a treia oara cand mi s-a intamplat (am mai patit cu 2 geluri de french)si asa k am incetat sa le mai folosesc produsele;).....acum imi voi comanda niste mostre de Tiger Nails petrecere . sper din tot sufletul sa fie ok
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyDum 22 Aug - 0:10

:O pai ne spui si noua impresii dupa ce la incerci:p Si eu o sa imi comand de la Tiger. Spor la lucru fetelor.
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyDum 22 Aug - 1:53

Fetelor, a folosit cineva gel de sigilare de la Janet, altul decat cel transparent, simplu. As vrea sa imi comand unul si mi-e greu sa ma decid. Poate ma ajutati voi!:-p flower

Duminica frumoasa!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyDum 22 Aug - 5:30

eu am folosit transparent si cu glitter. Cum nu prea sunt multumita de Janet nu imi place nici gelul de sigilare. Insa eu foloseam gelul de sigilare de la LCN. Aceste 2 firme sunt compatibile (vb din experienta) . Gelul se numeste SILENT . Preturile sunt cam piperate insa merita efortul.
PS: daca iti iei cu glitter sa il amesteci bine fiindca sclipiciul are o densitate mai mare;)
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyDum 22 Aug - 15:12

am intrat si eu acum dupa multa vreme si am vazut ca vorbeati de janet. Eu folosesc numai Jane(,si tiger la camuflaj).
Sunt multumita de Janet si foloseam si eu Fiber gel la constructii...dar fiindca in Brasov la noi este un magazin Janet mi-am facut timp si curaj sa discut cu tipul de la magazin si mi-a spus asa: ca pentru constructii este un gel "Extension Gel" ( eu nu stiam) si fetelor sa stiti ca are o culoare foarte frumoasa...asta pt cine lucreaza cu Janet. este o culoare naturala,un bej...si inca nu am incercat sa fac prelungire a patului unghial,dar cred ca ar merge bine. Sper sa va ajute cu ceva ca m-am bagat.
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 23 Aug - 4:53

eu am folosit si folosesc toate nuantele la gelurile de sigilare. dau o tenta de laptos. mie imi place cel beige,pink s.a.m.d alb nu recomand.
La fiber gel folosesc roz-opac, dar nu e kiar opac, natur si transparent. Nu shtiu cum la mine rezista unghiutele atat de bine cu janet :
mereu zic sa-mi iau niste produse de la tiger dar nu prea am drum prin baneasa... poate din toamna :D
Sus In jos
vickulea1

vickulea1


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 44
Localizare : ARGES

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: marci de produse pentru gel    marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 23 Aug - 5:30

buna fetelor, ma intereseaza un site sau de unde procur si eu produse de la peggy sage , plizzzzzzzzzzzzzz
Sus In jos
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 23 Aug - 6:04

din Franta:))..sau distribuitori aici in Ro, dar e cam scump.Incearca la topline, poate au ei
Sus In jos
vickulea1

vickulea1


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 44
Localizare : ARGES

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 23 Aug - 6:38

Laru a scris:
din Franta:))..sau distribuitori aici in Ro, dar e cam scump.Incearca la topline, poate au ei
INCERC MS MULT
Sus In jos
lory888




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 23/08/2010

marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 EmptyLun 23 Aug - 9:55

Buna seara fetelor! Ce parere avezi despre gelurile de la Akzent direct?
Sus In jos
Continut sponsorizat





marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: marci de produse pentru gel   marci de produse pentru gel - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
marci de produse pentru gel
Sus 
Pagina 4 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Produse IBD
» PRODUSE GET NAILS
» Produse Tiger Nails

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: