***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 27 Noi - 5:57

fetelor am si eu o intrebare?
voi cu ce taiati pielita?eu o indepartez de pe unghie cu acel instrument si apoi dau cu pila electrica... si cu toate astea imi ramane pielita destul de mare....ca asa au clientele.....
sa folosesc forfecuta?

ms
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 27 Noi - 6:54

Pielitele ar trebui lasate in pace. E suficient sa le indepartezi de pe unghie, nu mai trebuie si taiate. Stiu ca e greu sa te abtii sa nu bagi forfecuta (sau alt instrument) in ele, fiindca, intr-adevar, unghiile arata mai bine fara acele cuticule grosolane, dar stii si tu ca tot taind-le ele vor creste mai mult. E un cerc vicios, odata ce te-ai apucat sa le tai, iti vine sa le tai tot timpul (ma refer la cliente in special). In plus, se poate intampla sa elimini mai mult decat trebuie si sa ajungi la stratul de piele care nu e mort, asta crescand riscul de infectii (iar daca pui unghii cu gel, produsele folosite nu sunt inofensive ca apa de izvor odata intrate in contact cu o zona de piele expusa direct). Deci cel mai bine e sa educi clientele sa se abtina sa-si taie cuticulele si sa foloseasca cat mai des ulei de cuticule car le va hidrata si regenera. Cu timpul ele vor arata mult mai sanatoase, dar trebuie rabdare si perseverenta.
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 28 Noi - 12:38

Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 28 Noi - 13:01

raluca.ralook a scris:
Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz

Fibreglass Gel este un gel 3 in 1. Deci poti face cu el constructia si il poti folosi si ca ultim strat.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 28 Noi - 14:07

Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz

Fibreglass Gel este un gel 3 in 1. Deci poti face cu el constructia si il poti folosi si ca ultim strat.


Perfect. Multumesc mult. L-am incercar de la o mostra si e f bun, se modeleaza f repede.


sarut Poopici
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 28 Noi - 23:24

Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz

Fibreglass Gel este un gel 3 in 1. Deci poti face cu el constructia si il poti folosi si ca ultim strat.

am o intrebare,cred ca gresesc undeva,am facut un frenci cu ultra grip si dupa ce am scos mana de la lampa s-a faramitat intr-o parte,oare unde am gresit?
cu siguranta ceva nu fac bine Embarassed
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 28 Noi - 23:37

margareta1973 a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz

Fibreglass Gel este un gel 3 in 1. Deci poti face cu el constructia si il poti folosi si ca ultim strat.

am o intrebare,cred ca gresesc undeva,am facut un frenci cu ultra grip si dupa ce am scos mana de la lampa s-a faramitat intr-o parte,oare unde am gresit?
cu siguranta ceva nu fac bine Embarassed

L-ai pus putin cam gros si nu s-a uscat. Exclamation
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 28 Noi - 23:45

Tushky a scris:
margareta1973 a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz

Fibreglass Gel este un gel 3 in 1. Deci poti face cu el constructia si il poti folosi si ca ultim strat.

am o intrebare,cred ca gresesc undeva,am facut un frenci cu ultra grip si dupa ce am scos mana de la lampa s-a faramitat intr-o parte,oare unde am gresit?
cu siguranta ceva nu fac bine Embarassed

L-ai pus putin cam gros si nu s-a uscat. Exclamation

stiam eu ca undeva gresesc,si ca timp este de ajuns 2 minute sau trebue mai mult?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 29 Noi - 6:01

margareta1973 a scris:
Tushky a scris:
margareta1973 a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz

Fibreglass Gel este un gel 3 in 1. Deci poti face cu el constructia si il poti folosi si ca ultim strat.

am o intrebare,cred ca gresesc undeva,am facut un frenci cu ultra grip si dupa ce am scos mana de la lampa s-a faramitat intr-o parte,oare unde am gresit?
cu siguranta ceva nu fac bine Embarassed

L-ai pus putin cam gros si nu s-a uscat. Exclamation

stiam eu ca undeva gresesc,si ca timp este de ajuns 2 minute sau trebue mai mult?

Pai ajung 2 minute, dar incearca sa faci french-ul din doua straturi foarte subtiri ca sa fii sigura ca se intareste bine. Eu asa fac Very Happy
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 29 Noi - 11:52

nu mai exista mostre la tiger nails? Cool
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 29 Noi - 23:11

Tushky a scris:
margareta1973 a scris:
Tushky a scris:
margareta1973 a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
Fiberglass de la tiger se poate folosi si ca ultim strat de gel? sau ca un gel de constructie?


Razz

Fibreglass Gel este un gel 3 in 1. Deci poti face cu el constructia si il poti folosi si ca ultim strat.

am o intrebare,cred ca gresesc undeva,am facut un frenci cu ultra grip si dupa ce am scos mana de la lampa s-a faramitat intr-o parte,oare unde am gresit?
cu siguranta ceva nu fac bine Embarassed

L-ai pus putin cam gros si nu s-a uscat. Exclamation

stiam eu ca undeva gresesc,si ca timp este de ajuns 2 minute sau trebue mai mult?

Pai ajung 2 minute, dar incearca sa faci french-ul din doua straturi foarte subtiri ca sa fii sigura ca se intareste bine. Eu asa fac Very Happy


multumesc,esti o scumpa
Sus In jos
danutza_85




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 38
Localizare : iasi

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyMier 1 Dec - 7:27

buna, eu sunt noua abia astazi m-am inscris am citit si ieri si azi cate ceva din ce am gasit aici si sunt foarte intersante multe ai ce invata. Eu abia acum incep sa ma apuc de pus unghii si as vrea sami spuneti voi ca aveti mai multa experienta ce imi trebuie de la a la z ca eu miam facut cate #ceva comanda dar vreau sa stiu daca imi sunt de folos ce miam comandat sau imimai trebuie ceva.multumesc mult
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 3:32

Buna fetelor,
am si eu o intrebare: voi degresati cumva si cu spirt medicinal? acel spirt albastru?exista si alternativa asta?

ms
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 10:21

eu nu cred ca este bun. mai bine incerci cu dizolvant de unghii
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 10:42

e degresez cu spirt si nu e nici o pb:)...si folosesc produse de la janet..poate la altele...Vroiam sa intreb daca quik finish-ul de la tiger ar putea fi folosit peste produse janet? pt ca o prietena foloseste asa si prinde aer mereu....uneori pierde lucuil si nu il degreseaza...sa fie cuva din cauza ca nu foloseste toata gama de la tiger?...ast rasp:*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 11:04

ally.vs a scris:
e degresez cu spirt si nu e nici o pb:)...si folosesc produse de la janet..poate la altele...Vroiam sa intreb daca quik finish-ul de la tiger ar putea fi folosit peste produse janet? pt ca o prietena foloseste asa si prinde aer mereu....uneori pierde lucuil si nu il degreseaza...sa fie cuva din cauza ca nu foloseste toata gama de la tiger?...ast rasp:*

Ally, Quick Finish-ul de la Tiger este compatibil cu Janet, insa nu este compatibil cu cuticulele clientei zambet subtil

Orice gel de sigilare fara fixare este foarte sensibil daca il atingi pe cuticule. Indiferent cat il stergi dupa aceea, tot risti sa ii intre aer la unghiuta. Atunci cand aplici Quick Finish nu trebuie sa ti ajunga sub nici o forma pe unghia naturala, chiar daca acesta este instinctul la toata lumea. Quick Finish se aplica doar pe gel. Smile

Sper ca te-am lamurit. Smile

Spune-i prietenei tale sa incerce sa aplice cate o unghie de la o mana, apoi pe cealalta si tot asa(dupa ce aplica pe o unghie, baga in lampa, apoi aplica pe cealalta, baga in lampa si nu lasa prima unghie sa stea 2 minute, ci o scoate si aplica mai departe gelul), iar la sfarsit sa lase gelul 2 minute la lampa . In felul acesta evita sa ii curga gelul pe cuticule de la pozitia unghiei. Fiind un gel fluid, acesta se intinde usor, iar aceasta este cea mai buna varianta pe care am gasit-o la aceste tipuri de geluri. Smile

flower flower flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
unghiidepoveste

unghiidepoveste


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 02/12/2010
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 12:46

intrebare.. dc se pierde luciul dupa cleaner? chiar si dupa finish cu emf sau daimond confuz
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 14:02

Daca e sa ma intrebi pe mine, ori nu ai respectat timpul de expunere recomandat de producator a gelului in lampa uv, ori gelul nu este de cea mai buna calitate. Rolling Eyes

Pe cel de la emf nu l-am incercat si nu stiu cum este, insa Diamond e foarte rau dupa parerea mea. Mi-am luat mai demult, in regim de urgenta si a ramas MAT pale Imagineaza-ti cum a reactionat si clienta Embarassed
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 23:14

aaa Multumesc frumos Coralia!:* Intradevar ajungea si pe unghia naturala.Dar luciul de ce il pierde uneori?
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyJoi 2 Dec - 23:20

Cum se folosesc gelurile colorate de la Tiger Nails? se pot pune si peste geluri ca Stabilo?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 0:39

ally.vs a scris:
Cum se folosesc gelurile colorate de la Tiger Nails? se pot pune si peste geluri ca Stabilo?

Gelurile colorate Juliana Nails pot fi aplicate atat pe suprafata matuita cat si pe suprafata nedegresata daca sunt aplicate ca model, intre straturile de gel de constructie.
Daca se doreste aplicarea lor ca si o oja permanenta, atunci recomand aplicarea lor in doua straturi periate, pe gelul matuit.
Fiind un gel special, in cazul gelului Stabilo Natural Nails, este foarte importanta unghia naturala pe care a fost aplicat Stabilo. Daca este o unghie sanatoasa, atunci dupa ce ai aplicat cel putin 3 straturi de Stabilo, degresezi, matuiesti si aplici gelul colorat in doua straturi periate. Dupa gelurile colorate, nu este obligatorie aplicarea gelului de finish.
Daca unghia naturala este foarte subtire, exfoliata sau cu alte probleme, atunci gelurile colorate s-ar putea sa nu tina foarte bine. Recomand aplicarea unei protectii cu unul dintre gelurile 3 in 1 de la Juliana Nails (Allround Gel Blue, Prima Allround Gel Pink, ACF, Fibreglass) in locul celei cu Stabilo. Peste oricare dintre acestea, poti aplica apoi, pe suprafata matuita, gelurile colorate.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 4:54

ally.vs a scris:
aaa Multumesc frumos Coralia!:* Intradevar ajungea si pe unghia naturala.Dar luciul de ce il pierde uneori?

Nu stiu ally, probabil il tinea prea putin in lampa. Eu nu patesc asa ceva. nu stiu
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:32

cum puneti voi de ex scoicile sau acele bucatele parca de ,,staniol'', eu le-am pus dupa constructie si apoi am dat finish dar parca agata la unele unghii .. iar cand am vazut ca agata desi unghia era terminata al luat luciu cu bufferul si apoi am dat din nou finish , dar unele unghii au ramas cu luciu altele nu si pe unele s-a strans gelul si a format niste ... goluri.. stiti de ce . am auzit sa le pui sub stratul de constructie dar nu stiu cum le pui pe stratul de baza sau peste stratul de baza mai pui un strat subtire de constructie si apoi chestiile astea , dar ma gandesc daca le ,,ingrop'' in gel nu va fi foarte greu la intretinere aproape tot gelul tb sa-l dai jos ..... ce parere aveti Sad(
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:41

eu scoicile de ex pun primu strat,un strat de gel de constructie in care pun scoicile-lampa,alt strat de gel peste scoici-lampa,degresare,pilire pt nivelare si finish
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:43

si eu am o intrebare...am facut model cu stampiluta inainte de finish..am pus ca finish un strat de gel 3 in 1 iar cand am degresat s-a sters si din stampila. Crying or Very sad nu s-a uscat bine? sau de ce?
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:47

pt stampila merg doar ojele speciale care se vand cu stampila sau pot fi folosite si altele mai comune ? si cand se aplica modelul cu stampila ? si ep suprafata lucioasa / mata ... ne poate da cineva niste detalii.
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:52

anamaria23 a scris:
pt stampila merg doar ojele speciale care se vand cu stampila sau pot fi folosite si altele mai comune ? si cand se aplica modelul cu stampila ? si ep suprafata lucioasa / mata ... ne poate da cineva niste detalii.



merg doar ojele specialede la konad...eu aplic modelul pe suprafata mata inainte de finish...am mai aplicat si n-am patit sa mi se stearga Sad nu inteleg de ce am patit asa akma
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:53

daniela a scris:
si eu am o intrebare...am facut model cu stampiluta inainte de finish..am pus ca finish un strat de gel 3 in 1 iar cand am degresat s-a sters si din stampila. Crying or Very sad nu s-a uscat bine? sau de ce?

Buna daniela!

Dupa parerea mea, exista doua variante:

1. Gelul nu se uscase bine.
2. Stratul de gel cu care ai venit peste stampiluta nu a fost destul de gros incat sa iti acopere bine modelul.


flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:55

am incercat cu oja mai comuna si a mers sa fac modelul , mi-a iesit dar ce e drept nu l-am acoperit de gel , credeti ca daca oja nu e de la KOnad ce se poate intampla ? sa se stearga cand dau cu finish ? sau ce se poate intampla?
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:57

Moderator_TigerNails a scris:
daniela a scris:
si eu am o intrebare...am facut model cu stampiluta inainte de finish..am pus ca finish un strat de gel 3 in 1 iar cand am degresat s-a sters si din stampila. Crying or Very sad nu s-a uscat bine? sau de ce?

Buna daniela!

Dupa parerea mea, exista doua variante:

1. Gelul nu se uscase bine.
2. Stratul de gel cu care ai venit peste stampiluta nu a fost destul de gros incat sa iti acopere bine modelul.


flower



mersi Tina..ii posibil dk stau sa ma gandesc flower o sa stiu pe viitor Very Happy
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 11:59

anamaria23 a scris:
am incercat cu oja mai comuna si a mers sa fac modelul , mi-a iesit dar ce e drept nu l-am acoperit de gel , credeti ca daca oja nu e de la KOnad ce se poate intampla ? sa se stearga cand dau cu finish ? sau ce se poate intampla?




eu stiu k ojele de la konad au un pigment mai puternic decat ojele normale si iese modelul perfect..eu am inccercat cu oja normala si nu a mers..nu se imprima nimic pe stampila.
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 12:01

eu am facut cu oja de la flormar si mi-a iesit modelul asa in detaliul stampilei ca sa zic asa ... deci daca doar asta e problema inseamna ca sunt bune si astea maI COMUNE
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 12:51

Daca vreaus a fac de exemplu un french pe o parte cu rosu si pe cealalta parte sa pun scoici sau altceva de genul atunci cum mai procedez ,,,, cred ca inainte de finish nu ? in gelul de constructie numai am cum nu ? .... ar putea scrie cineva un exemplu cap coada cum ar proceda? ms anticipat
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 14:14

Iti zic cum fac eu dar cu exemplu dat de tine: Bonding > 2 Straturi de 3in 1 primul subtire, al doilea normal > french pe o parte pe suprafata lipicioasa> scoici>strat de 3 in 1 cu bombeu >degresez, matuiesc >quick finish II

E adevarat ca la reincarcare muncesti dar altfel te agata si crapa finish-ul si oricum nu are acelasi efect ca atunci cand sunt incapsulate in gel.
Eu pun dupa bonding doua straturi : primul care e subtire sa fie baza si al doilea sa fie primul de constructie cel care ma ajuta atunci cand fac intretinere sa nu ajung sa pilesc pana la unghia naturala.


Sper ca m-a facut inteleasa Sleep ca e tarziu si nu vad foarte bine ecranul.
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyVin 3 Dec - 14:29

Fetelor unde gasesc si eu un step by step cu modelul "nins"? Se poate face cu oja?
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 4 Dec - 3:14

Ms pt raspuns
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 4 Dec - 3:16

cum faceti cand unghiile se incovoaie pe dedesupt mi-a zis cineva sa dau cu pila pe dedesupt dar totusi dupa ce dau cu finish mi s-a intamplat sa ma agate unghia , partea de desupt , pt ca sincer dupa ce pilesc pe dedesupt nu am cum sa dau cu gel si pe colturile care cica nu mai sunt atat de incovoiate ca le-am dat cu pila ... nu stiu daca ma intelege cineva .... poate ar putea sa-mi raspunda in general cum procedeaza daca nu m-am facut inteleasa . Ms anticipat
Sus In jos
dya

dya


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 39

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 4 Dec - 5:45

Buna laurik4u ! Step by step-ul il gasesti aici: https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/nail-art-f3/step-by-step-t26-360.htm?highlight=step+by+step ,precum si explicatii despre realizarea modelului Smile
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 4 Dec - 6:13

daniela a scris:
anamaria23 a scris:
am incercat cu oja mai comuna si a mers sa fac modelul , mi-a iesit dar ce e drept nu l-am acoperit de gel , credeti ca daca oja nu e de la KOnad ce se poate intampla ? sa se stearga cand dau cu finish ? sau ce se poate intampla?




eu stiu k ojele de la konad au un pigment mai puternic decat ojele normale si iese modelul perfect..eu am inccercat cu oja normala si nu a mers..nu se imprima nimic pe stampila.

Eu pt stampilute folosesc numai oja de la Konad, si sunt f multumita, am incercat si cu oja normala, insa nu se vede modelul la fel. nu se ia oja daca dai cu finish peste, eu nu am patit pana acum Wink
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptySam 4 Dec - 6:45

Ms frumos dya
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 5 Dec - 10:26

am inteles ca geluld e camuflaj peach de exemplu se poate folosi in locul celui de constructie , daca pui scoici sau ori ce altceva sub acest gel se vad ?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 5 Dec - 11:13

pai tu ce crezi?

Dupa numele gelului: camuflaj inseamna ca va camufla, asunde nu? Normal ca va camufla si scoicile nu de tot dar oricum nu se vor vedea atat de frumos.
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 5 Dec - 11:15

asa m-am gandit si eu de asta am vrut sa ma asigur ca e bine ce cred .. Ms
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 5 Dec - 11:16

cum faceti cand unghiile se incovoaie pe dedesupt mi-a zis cineva sa dau cu pila pe dedesupt dar totusi dupa ce dau cu finish mi s-a intamplat sa ma agate unghia , partea de desupt , pt ca sincer dupa ce pilesc pe dedesupt nu am cum sa dau cu gel si pe colturile care cica nu mai sunt atat de incovoiate ca le-am dat cu pila ... nu stiu daca ma intelege cineva .... poate ar putea sa-mi raspunda in general cum procedeaza daca nu m-am facut inteleasa . Ms anticipat
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 5 Dec - 11:24

Anamaria , te rugam sa nu mai postezi de doua ori aceiasi intrebare.
Cand cineva va sti raspunsul iti va raspunde, si oricum daca citesti forumul de la capat vei gasi sigur un raspuns . Ideea e ca nu prea e recomndata pilirea sub unghie si nu am timp sa raspund acum eu asa ca mai ai rabdare o sa rspund cineva pana la urma.
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyDum 5 Dec - 13:34

ok . ms
Sus In jos
utzuka

utzuka


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/12/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: aer la unghii   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 6 Dec - 4:48

Salutare fetelor,am si eu o intrebare.Cum sa fac sa nu mai prinda aier unghiile?Sunt disperata ca nu stiu de ce imi prind aier.Va rog sa-mi ziceti si mie care este secretul?
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 6 Dec - 13:54

Fetelor am si eu 2 pb.Prima e ca nu inteleg de ce nu stau tipsurile lipite.Adica pregatesc unghia pun lipici,o lipesc si cand incep sa o aranjez cade.Iar a 2 a pb este ca atunci cand vreau sa fac trecerea de la tips la unghia naturala dau cu tip blender si incep sa pilesc dar nu se duce tot adica tot se vede diferenta si incepe sa si cada din tips nu stiu cum sa explic.se poate un video ca sa imi dau seama ce gresesc?
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 6 Dec - 14:00

utzuka a scris:
Salutare fetelor,am si eu o intrebare.Cum sa fac sa nu mai prinda aier unghiile?Sunt disperata ca nu stiu de ce imi prind aier.Va rog sa-mi ziceti si mie care este secretul?



incearca sa nu atingi cuticulele,sau pe margini..dk rasfoiesti forumul vei gasi si mai multe raspunsuri pe tema asta
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 EmptyLun 6 Dec - 14:31

laurik4u a scris:
Fetelor am si eu 2 pb.Prima e ca nu inteleg de ce nu stau tipsurile lipite.Adica pregatesc unghia pun lipici,o lipesc si cand incep sa o aranjez cade.Iar a 2 a pb este ca atunci cand vreau sa fac trecerea de la tips la unghia naturala dau cu tip blender si incep sa pilesc dar nu se duce tot adica tot se vede diferenta si incepe sa si cada din tips nu stiu cum sa explic.se poate un video ca sa imi dau seama ce gresesc?
rasfoieste forumul vei gasi si video
tip blender pui doar pe marginea tipsului unde se imbina cu unghia si pilesti cu grija sa iei doar de pe tips
Grija la unghie si nu are cum cadea tipsul dk e lipit bine fara sa prinda aer
mai incerca si o sa reusesti cauta pe forum ca gasesti multe chesti folositoare doar sa ai rabdare sa cauti
succes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 4 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: