***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Constructia unghiilor cu sablon

In jos 
+47
puxy01
adrianamagda
cristina3089
LUYZA
oanatanase
luminitache
vmarya
lovelymiru
dany_nails
blondynails
daniela
mihagache
Manichiura Arad
ema_clau
ramona_c
Sara
lili2deea
Laru
lavy_p
MaRiA_
Lizurika
Anushka
klaudya_4u
beautyx
woozy
Moderator_iulia_vero
elkana30
Moderator_TigerNails
Beky
geany
otiliaioana
Tushky
moniq
Vxf
Andreea S.
G.D.
Guesswho
unghiifalseploiesti
Flory_
claudia
Admin_Coralia
roxybarbu
aurita87
oana.marcu
sonia44ro
gabriela89
raluca is
51 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 8 Oct - 8:57

Poti sa mai cauti pe google 'karma beauty'.
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 13 Oct - 6:47

buna fetelor imi plac foarte mult subiectele de pe forum sant si eu noua si pe forum si in aplicarea unghiilor din gel si m-as bucura daca ati putea sa ma ajutati si pe mine nu stiu daca dupa primer 3 in 1 se mai aplica si stratul de gel de aderenta (bond) si daca trebuie degresat dupa stratul de bond inainte de aplicarea gelului de constructie Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 920952
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 13 Oct - 7:13

buna Ramona .EU APLIC UN START DE GEL DUPA PRIMER ,NU ESTE BONDER E GEL 3 IN 1 SI IL DAU SUBTIRE CA LA OJA APOI DEGRESEZ .SUCCES MULT
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 13 Oct - 7:40

MaRiA_ a scris:
buna Ramona .EU APLIC UN START DE GEL DUPA PRIMER ,NU ESTE BONDER E GEL 3 IN 1 SI IL DAU SUBTIRE CA LA OJA APOI DEGRESEZ .SUCCES MULT
SCZ CA SA NU INTELEGI GRESIT CONTINUI..
.DUPA CE DEGRESEZ PRIMUL STRAT DE GEL MATUIESC USOR CU BAFERUL SUPRAFATA APOI UNEORI MAI PUN UN GEL DE CAMUFLAJ SAU DACA NU PUN CAMUFLAJ FAC FRENCH .
GEL DE MODELARE
.CAUTA PE FORUM VEI GASI MULTE CHESTII INTERESANTE SI CARE TE VOR AJUTA .
PE MINE M-AU AJUTAT MULT FETELE DE AICI SUNT NISTE SCUMPE SI NE AJUTA SI PE NOI CARE AVEM PROBLEME.
BAFTA
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 13 Oct - 8:22

buna maria multumesc pt raspuns cred ca mai bine iti spun cum fac eu pasi si ma corectezi unde nu e bine, -imping cuticula ,curat cuticula ramasa , pilesc unghia dar nu foarte mult , curat praful cu o perie , degresez , dau cu primer 3 in 1 , aplic gelul de baza ,pun la lampa 2 min ,pun sablonul pt constructie ,dau un strat de gel de construcie fara sa degresez inainte , pun 3 min la lampa ,degresez ,pilesc sa ii dau forma, matuiesc cu un baffer,curat cu peria ,degresez, fac modelul in oja ,il las la uscat un pic,dau inca un strat gel de constructie,degresez ,matuiesc cu baffersi ,aplic gel finis si pun ulei cuticule
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 13 Oct - 8:32

ramona_c a scris:
buna maria multumesc pt raspuns cred ca mai bine iti spun cum fac eu pasi si ma corectezi unde nu e bine, -imping cuticula ,curat cuticula ramasa , pilesc unghia dar nu foarte mult , curat praful cu o perie , degresez , dau cu primer 3 in 1 , aplic gelul de baza ,pun la lampa 2 min ,pun sablonul pt constructie ,dau un strat de gel de construcie fara sa degresez inainte , pun 3 min la lampa ,degresez ,pilesc sa ii dau forma, matuiesc cu un baffer,curat cu peria ,degresez, fac modelul in oja ,il las la uscat un pic,dau inca un strat gel de constructie,degresez ,matuiesc cu baffersi ,aplic gel finis si pun ulei cuticule
e okkk de ce mai intrebi asa le fac si eu dar dupa cum ti-am zis nu ma pricep la explicatii ,ai avut probleme ?
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 13 Oct - 8:38

Ramona_c am inteles ca fetele pun bonder la cliente cu probleme de aderenta eu abia acum mi-am comandat ca am vreo 2 care orice si oricum fac au probleme prinde gelul aer.
Mi-am comandat ca mai am gel de la ei si apoi dupa ce termin gelul ce il am schimb distribuitorul nu imi place gelul lor imi creeaza destul de multe probleme si vreau sa incerc si altul dar momentan trebuie sa mai astept din motive financiare:(
bafta
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 14 Oct - 4:28

da imi crapa gelul si se desprinde de pe unghie si nu inteleg unde gresesc
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 14 Oct - 5:09

ramona_c a scris:
da imi crapa gelul si se desprinde de pe unghie si nu inteleg unde gresesc

ce gel folosestui?de la ce firma?asa pateam si eu cu cel de la diamond nails....faceam corect toti pasi dra degeaba...tot crepa...dypa ce mi-am schimbat produsele nu am mai avut nici un fel de probleme:)
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 14 Oct - 5:49

new air scrie pe gelul de constructie
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 14 Oct - 5:51

sant produse unguresti profesional gel
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 14 Oct - 7:50

DACA POATE CINEVA SA IMI SPUNA CAT DE GROS SE PUNE GELUL LA LINIA DE IMBINARE INTRE SABLON SI UNGHIE , AM CITIT UNDEVA PE FORUM DAR NU MAI GASESC ma inclin
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 14 Oct - 11:51

fii atenta !!! o greseala pe care o faceam si eu. la inceput se degreseaza unghia naturala, apoi se pileste!! nu invers. tu ai zis ca o matuiesti, apoi degresezi. nu asa! iar dupa model poti sa aplici direct finishul.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 1:22

a facut careva constructie cu gelul extension de la janet?ms :->:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 2:03

da,eu il folosesc
si cel natural si cel cu nuanta violet
cel mai mult i-mi place cel natural,e mai aproape de culoarea unghiei
sper ca ti-am fost de ajutor Very Happy
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 6:40

*************************************************

Text cenzurat pentru nerespectarea regulamentului forumului!
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 7:01

la oradea pensule cum spune carolina sunt la 20ron
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 9:18

[quote="woozy"]fii atenta !!! o greseala pe care o faceam si eu. la inceput se degreseaza unghia naturala, apoi se pileste!! nu invers. tu ai zis ca o matuiesti, apoi degresezi. nu asa! iar dupa model poti sa aplici direct finishul. Buna Woozy .Tu aplici finish dupa ce faci model cu oja si e ok
?Eu am facut cum cateva zile un model pe unghie mai mare si nu am mai dat cu gel peste am dat direct cu finish si... a crapat a 2 zi (modelul era cam maricel).
Am facut asa pe o prietena tocmai ca sa testez.tu cum faci modelul cu oja mic sau mare de rezista?sau probabil e de la finishul meu care il dau:(
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 9:32

maria
am mai lasat un mesaj p forum ,k eu fac model p toata unghia din oja,iar apoi dau cu gel de sigilare si nu are absolut nimik!mentionez k am gel de sigilare la cutie nu din acela la sticlutza ca si oja!
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 9:51

[quote="ema_clau"]maria
am mai lasat un mesaj p forum ,k eu fac model p toata unghia din oja,iar apoi dau cu gel de sigilare si nu are absolut nimik!mentionez k am gel de sigilare la cutie nu din acela la sticlutza ca si oja![/quote

buna EMA_CLAU
Da am vazut ca tu asa faci dar woozy scria ca face model cu oja si da finish apoi eu am facut asa inainte sa vad ec a scris ea,si... a crapat finishul.
EU AM UN GEL 3IN 1 SI CAND AM DAT CU EL PESTE MODEL A FOST OK.
MERSI MULT O SA RETIN>.GEL DE SIGILARE MULTUMESC EMA(f)
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 15 Oct - 11:23

pai modelul trebuie sa fie mic. daca e mare nu mai are priza gelul de final cu celelalte, de-aia crapa.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyDum 17 Oct - 23:09

buna feyelor stie careva sa imi spuna daca cu sabloanele din teflon se lucreaza mai usor decat cu cele de hartie , ca sincer ale mele cele de hartie se tot dezlipesc si ma chinui cu ele si am vazut ceva de teflon si daca ar fi mai usor parca as incerca . >HUG<
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyDum 17 Oct - 23:27

ramona, eu am sabloane de teflon....dar cand sunt folosite mai mult, deja capata o forma urata pt ca le tot indoi....si unghia nu-si mai are forma frumoasa, curbata....eu nu le mai folosesc, acum am de hartie, am si de la tiger si de pe piata, sunt no-name.... f bune amandoua
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 18 Oct - 2:20

doriss a scris:
ramona, eu am sabloane de teflon....dar cand sunt folosite mai mult, deja capata o forma urata pt ca le tot indoi....si unghia nu-si mai are forma frumoasa, curbata....eu nu le mai folosesc, acum am de hartie, am si de la tiger si de pe piata, sunt no-name.... f bune amandoua
buna doriss cam de cate ori poti sa faci cu ele pana sa aiba o forma urita si daca se lucreaza mai usor cu teflonul
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 18 Oct - 3:21

Parerea mea despre sabloanele de metal/teflon ce-o fi e ca sunt destul de grosute si sunt greu de fixat sub unghiuta, plus ca nu poti sa le decupezi daca nu se potriveste sub unghiuta, lucru care poti face cu cele de hartie.Eu folosesc tot de la tiger si sunt fffff multumita, nu se deslipesc , prind foarte repede forma care o vreau si raman asa cheers
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 18 Oct - 3:32

Am uitat sa iti zic sa citesti pagina din urma macar de la acest subiect sa vezi ca exact despre sabloane se vorbesste pumn
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 18 Oct - 23:39

iulia_vero a scris:
Am uitat sa iti zic sa citesti pagina din urma macar de la acest subiect sa vezi ca exact despre sabloane se vorbesste pumn
buna iulia am citit patania ta cu sabloanele si nici ale mele nu stau lipite si dupa ce le fixez se misca ca se dezlipesc si de aceea ma gandeam ca poate e mai usor cu teflon ,cel putin ce am acuma se dezlipesc usor si de pe gel oh
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 19 Oct - 0:11

Pana le termini incearca sa le capsezi ca sa nu se mai desfaca !
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 19 Oct - 4:02

Am facut constructii cu cele de teflon sau ce o fi dar nici nu se pot compara cu sabloanele d unica folosintza, acelea nu se modeleaza atat d frumos dupa forma unghiei naturale sunt mult mai tari. pusy
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 19 Oct - 9:20

Buna feteleor.
Am pus si eu unghii cu sablon de cateva ori dar nu imi iasa curba C frumos am incercat sa strang un pic marginile dar cand e intarit gelul nici vb sa mai iasa C.Pun sablonul destul de bine zic eu,dar nu imi iasa destul de perfect:(Sad Nu am facut poze ca nu aveam aparatul la mine si cu telefonu l nu iasa bine.Nu stiu cum sa fac Sad le vreau perfecte
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 19 Oct - 10:56

MaRiA_ a scris:
Buna feteleor.
Am pus si eu unghii cu sablon de cateva ori dar nu imi iasa curba C frumos am incercat sa strang un pic marginile dar cand e intarit gelul nici vb sa mai iasa C.Pun sablonul destul de bine zic eu,dar nu imi iasa destul de perfect:(Sad Nu am facut poze ca nu aveam aparatul la mine si cu telefonu l nu iasa bine.Nu stiu cum sa fac Sad le vreau perfecte
Buna Maria!
In legatura cu curba c...normal sa nu mai poti stringe dupa ce s-a intarit total gelul,pentru ca nu mai este flexibil.
Eu personal folosesc aceasta metoda:dupa ce am aplikat gelul pe sablon pun degetul la lampa citeva secunde,sa zicem 10-15 secunde,de obicei pe cliente incepe sa le friga putin gelul,exact atunci le rog sa scoata din lampa si cu ambele degete mari string putin exact in lateral la punctul de stres.
In acets moment gelul s-a intart deja,dar nu totalmente si-ti da voie sa-l mai modelezi un pik,dupa aceasta pune mina inapoi in lampa si gelul se intareste de tot,si uite asa ai curba c perfecta.
Trebuie sa ai insa grija sa nu presezi prea tare intr-o parte,ca astfel obtii o unghie strimba.
Sper ca va fi de folos metoda mea.
Spor la unghiute!!! Very Happy
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 19 Oct - 13:49

BUNA ELKANA.
multumesc mult da imi va fii .M-am gandit la metoda asta dar mi-am zis ca nu e bine sa fac asta dar dk u zici ca merge e ok mersi mult .
SPOR SI TIE PUPICEI
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 21 Oct - 23:18

Manichiura Arad a scris:
Am facut constructii cu cele de teflon sau ce o fi dar nici nu se pot compara cu sabloanele d unica folosintza, acelea nu se modeleaza atat d frumos dupa forma unghiei naturale sunt mult mai tari. pusy
multumesc pt ajutor inseamna ca voi ramane la cele de hartie si voi fi mai atenta la ce cumpar
Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 7:39

in ce ordine trebuie aplicat glitterul pulbere?ma tot chinui sa fac un french din el dar mereu il intindpe toata unghia si ma enervez la culme!!! Mad cum sa fac sa nu il mai imprastii peste tot?va pup!
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 8:20

mihagache a scris:
in ce ordine trebuie aplicat glitterul pulbere?ma tot chinui sa fac un french din el dar mereu il intindpe toata unghia si ma enervez la culme!!! Mad cum sa fac sa nu il mai imprastii peste tot?va pup!




la topicul step by step Coralia ne-a prezentat metoda ei de aplicare a sclipiciului...acolo gasesti raspunsul si poze si explicatii flower
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 8:22

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/nail-art-f3/step-by-step-t26.htm

cred ca aici ai sa gasesti ceea ce te intereseaza.
Nici eu nu sunt ff veche in acest forum ,m-au ajutat tare mult fetele,dar din experienta proprie...ar fi bine sa incerci sa citesti macar anumite topicuri,care ti se par interesante sau folositoare,si ai sa vezi ca ai sa gasesti raspunsuri nu numai la aceste intrebari ci si la alte intrebari care la un moment dat ti le-ai pus.

Felicitari fetelor pt acest forum.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyDum 19 Dec - 4:58

Hello flower

Fetelor, imi spuneti si mie ce geluri folositi pentru extensii? Eu am un fiber-gel gros, ma descurc foarte bine cu el, nu curge, nu crapa, e foarte rezistent, insa arde ingrozitor de tare la intarire! De asta as vrea sa il schimb... Doar ca pana acum nu am gasit altul asa bun.... Ma ajutati daca puteti?

Duminica placuta! santa
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyDum 19 Dec - 9:12

gabriela89 a scris:
Hello flower

Fetelor, imi spuneti si mie ce geluri folositi pentru extensii? Eu am un fiber-gel gros, ma descurc foarte bine cu el, nu curge, nu crapa, e foarte rezistent, insa arde ingrozitor de tare la intarire! De asta as vrea sa il schimb... Doar ca pana acum nu am gasit altul asa bun.... Ma ajutati daca puteti?

Duminica placuta! santa

Eu folosesc AllRound Blue...si mai bune ar fi AllRound Blue II si Prima Pink pentru ca sunt mai groase. Ard si ele la extensii, dar nu asa tare Very Happy
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyDum 19 Dec - 14:52

gabriela89 a scris:
Hello flower

Fetelor, imi spuneti si mie ce geluri folositi pentru extensii? Eu am un fiber-gel gros, ma descurc foarte bine cu el, nu curge, nu crapa, e foarte rezistent, insa arde ingrozitor de tare la intarire! De asta as vrea sa il schimb... Doar ca pana acum nu am gasit altul asa bun.... Ma ajutati daca puteti?

Duminica placuta! santa
titanium gel ,de la crystal nails nu arde delc si se modeleaza super...sper sa-ti fiu de ajutor.
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyDum 19 Dec - 23:50

Pana acum am folosit IBD Builder Clear pentru extensii. Se modeleaza usor, e foarte rezistent si nu arde, insa din cauza ca mi-e destul de greu sa il procur m-am gandit sa trec pe o marca cu distributie autorizata la noi in tara. Raspunsul lui dany_nails a venit la fix pentru ca ma gandesc de ceva vreme sa-mi iau un Titanium de la crystal nails. Am incercat de la ei un gel colorat din colectia Brilliant si e bestial.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 20 Dec - 6:47

Multumesc, fetelor! :*
Sus In jos
lovelymiru




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 20/12/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyLun 20 Dec - 12:15

buna fetelor...am si eu o problema in momentul in care fac prelungirea cu sablon....de fiecare data cand fac french dupa 2 zile apar fisuri ...si doar pe french...si nu imi pot da seama unde gresesc....urmez toti pasii....dezinfectez mainile clientei,indepartez bine cuticulele si resturile de cuticule de pe unghii...pilesc bine unghia pana nu mai are luciu....curat bine de praf si dau cu cleaner sau acetona...am inteles ca daca dau cu cliner exista riscul de a inmuia unghia si nu se mai produce aderenta f bine....apoi pun sablonul...dau cu primer....in ceea ce priveste prelungirea am vazut mai multe metode...ori ca pun un strat subtire de gel de baza numai pe unghia naturala si apoi cu gelul de constructie sau gelul french fac doar prelungirea si dupa ce pun la lampa mai dau un strat de constructie ca sa nivelez cat de cat....sau fac constructia si prelungirea odata si pun la lampa... dupa ce inlatur sablonul nivelez unghia si ii dau forma dorita de clienta....desenez modelul (daca dorescte) si apoi aplic gelul finish si bag la lampa....
totusi nu inteleg de ce apar fisuri doar pe alb....si doar atunci cand fac prelungire cu sablon....la tipsuri nu am patit inca sa apara fisuri....va rog sa ma ajutati sa inteleg unde gresesc....
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 21 Dec - 11:18

e prea subtire partea cu extensia. asa pateam si eu cand foloseam geluri de la janet. trebuia sa fac foarte groasa extensia ca sa nu crape. ori ar trebui sa incerci un gel special pentru extensii. e mai dur
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
lovelymiru




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 20/12/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 22 Dec - 13:06

deci ar trebui sa pun mai mult gel la extensie si dupa accea sa-l pilesc si apoi sa pun gelul alb?
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyJoi 23 Dec - 9:07

lovelymiru a scris:
deci ar trebui sa pun mai mult gel la extensie si dupa accea sa-l pilesc si apoi sa pun gelul alb?


Da... degeaba il faci subtire ca o foaie, ca nu are rezistenta deloc! De asemenea, e foarte important ca punctul de stres sa fie putin bombat, sa aiba rezistenta unghia... Eu le fac destul de grosute, dupa care le finisez cu capul acela fin de la pila electrica... si nu le fac subtiri tare! Am facut si unghii lungi si nu ama vut probleme...
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 2:00

salutare la toata lumea ,ma-ti putea ajuta putin ...dupa ce fac constructia si tin in lampa cam 4min ,dau cu cleanser(folosesc produse diamond)pentru a inlatura stratul lipicios apoi pilesc din lungime si suprafata unghiei pt.uniformizare sterg de praf si .....ar mai trebui da mai dau o data cu cleanser (am vazut in step by stepul caraliei pe prima pg ca dupa pilire degreseaza ...as vrea sa stiu si eu cu ce solutie fiindca eu folosesc primer 3in 1 care il aplic dupa ce matuiesc unghia si mai folosesc cleanser inainte de a pili pentru uniformizarea unghie pentru ca gelul este putin lipicios ....sper ca ma puteti ajuta ...multumesc mult
Sus In jos
lovelymiru




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 20/12/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 4:23

fetelor care imi puteti recomanda o solutie buna de dat gelul jos. nu vreau sa mai dau gelul jos prin pilire ca oricat de mare grija ai avea tot se subtiaza unghiaza naturala si din cate am inteles exista solutie speciala pentru dat tipsurile si gelul jos. am comandat si eu de la happy-nails-sibiu si nu are nici un efect...si am tinut unghiile in solutie si 40 de min si degeaba...gelul tot nu sa dus...va rog mult ajutati-ma
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 4:52

Lovelymiru, eu nu stiu sa se fi inventat solutie pt indepartat gelul, doar pt topit tipsurile, sau pt inlaturat gel soak off sau acryl.
O zi frumoasa!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyMier 26 Ian - 12:32

lovelymiru a scris:
buna fetelor...am si eu o problema in momentul in care fac prelungirea cu sablon....de fiecare data cand fac french dupa 2 zile apar fisuri ...si doar pe french...si nu imi pot da seama unde gresesc....urmez toti pasii....dezinfectez mainile clientei,indepartez bine cuticulele si resturile de cuticule de pe unghii...pilesc bine unghia pana nu mai are luciu....curat bine de praf si dau cu cleaner sau acetona...am inteles ca daca dau cu cliner exista riscul de a inmuia unghia si nu se mai produce aderenta f bine....apoi pun sablonul...dau cu primer....in ceea ce priveste prelungirea am vazut mai multe metode...ori ca pun un strat subtire de gel de baza numai pe unghia naturala si apoi cu gelul de constructie sau gelul french fac doar prelungirea si dupa ce pun la lampa mai dau un strat de constructie ca sa nivelez cat de cat....sau fac constructia si prelungirea odata si pun la lampa... dupa ce inlatur sablonul nivelez unghia si ii dau forma dorita de clienta....desenez modelul (daca dorescte) si apoi aplic gelul finish si bag la lampa....
totusi nu inteleg de ce apar fisuri doar pe alb....si doar atunci cand fac prelungire cu sablon....la tipsuri nu am patit inca sa apara fisuri....va rog sa ma ajutati sa inteleg unde gresesc....

Buna

La constructie eu nu am nicio problema de genul acesta si procedez asa:

1. imping cuticula, curat unghia de cuticule
2. cu un buffer sau pila cea mai fina matuiesc suprafata unghiei fara sa o subtiez
3. asez sablonul
4. nail prep pe toata suprafata unghiei si apoi primer fara acid (mereu fara acid) pe unhie fara sa ating cuticula
5. strat subtire de gel pe unghie si apoi construiesc extensia pe sablon cu un strat subtire de gel, fac legatura intre unghie si extensie
6. dau sablonul jos si pun cover pink natural - lampa 30 secunde; alb french -lampa 1-2 minute
7. strat mai gros de gel clear pt a da forma unghiei si curba C
8. degresez si fixez gelul cu cleanser
9. pilesc -lateral, baza cuticula si de la punctul de stres spre varf
10. top shine
11. ulei cuticule

diferentele sunt clare Smile produsele intre ele se aseamana dar sunt diferite ca metoda de utilizare

eu folosesc numai produse Crystal Nails dar nu mi s-a intamplat niciodata sa imi cada vre-o unghie si le fac subtiri

https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=175058985843483
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 EmptyDum 30 Ian - 1:40

buna oana as dori si eu sa trec de la diamond la crystal i-mi spui te rog de ce soluti si geluri as avea nevoie mentionez ca lucrez si cu tipsuri si constructie si gel pe unghia naturala ms mult
Sus In jos
Continut sponsorizat





Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Constructia unghiilor cu sablon
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» bolile unghiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: