***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Produse Tiger Nails Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Produse Tiger Nails EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Produse Tiger Nails EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Produse Tiger Nails EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Produse Tiger Nails EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Produse Tiger Nails EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Produse Tiger Nails EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Produse Tiger Nails EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Produse Tiger Nails EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Produse Tiger Nails EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Produse Tiger Nails Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Produse Tiger Nails

In jos 
+34
G.D.
p.teo04
Aira
bebeloiu
cuta
Lidia.
maggix
magdici
raluka.nails
MaRiA_
manichiura_2010
gabriela89
aurita87
Tushky
cMari67
unghiidepoveste
daniela
Moderator_iulia_vero
raluca.ralook
Lauretta
adrianamagda
dany_nails
dydav
LUYZA
sane4ka
woozy
dienutza
Beky
Admin_Coralia
luminitache
roxybarbu
Moderator_TigerNails
Lilishor
dya
38 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
dya

dya


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 39

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 31 Aug - 9:14

Buna seara! Imi place foarte tare acest forum si ma bucur ca v-am gasit Smile Vreau sa comand niste produse Tiger Nails si am nevoie de un sfat de la voi deoarece nu le-am mai folosit.Pentru constructie >ACF Gel Pink Nonacid sau Prima Allround Gel Pink??Am nevoie de Bonding gel ,Primer sau ambele?? si referitor la pensule,se lucreaza mai usor cu pensula Limba de pisica ?vreau sa comand si o pensula si nu stiu pe care sa o aleg pt constructie. Smile multumesc .O seara placuta!
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 31 Aug - 9:51

deci pentru constructie e f bun allround blue II...ai nevoie si de bounding si de primer numai la unghiutele dificile...in rest merge f bine numai cu primer
Se lucreaza usor cu orice pensula :D de fapt se lucreaza f usor Razz
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 31 Aug - 10:10

dya a scris:
Buna seara! Imi place foarte tare acest forum si ma bucur ca v-am gasit Smile Vreau sa comand niste produse Tiger Nails si am nevoie de un sfat de la voi deoarece nu le-am mai folosit.Pentru constructie >ACF Gel Pink Nonacid sau Prima Allround Gel Pink??Am nevoie de Bonding gel ,Primer sau ambele?? si referitor la pensule,se lucreaza mai usor cu pensula Limba de pisica ?vreau sa comand si o pensula si nu stiu pe care sa o aleg pt constructie. Smile multumesc .O seara placuta!

Buna dya!


Bine ai venit pe forum! imbratisare

Sa inteleg ca preferi un gel de nuanta roze? Pentru constructia pe sablon, iti recomand mai degraba Prima Allround Gel Pink deoarece este mai gros ca vascozitate, in timp ce ACF Gel Pink este mediu. In majoritatea cazurilor, este de ajuns sa folosesti doar primer SAU doar Bonding Gel. Este recomandat sa aplici mai intai primer si apoi si Bonding Gel, urmat de gelul de modelare, DOAR la cliente cu probleme clare de aderenta.
In ceea ce priveste pensulele, eu personal folosesc pentru aplicarea gelului o Pensula Kolinsky Limba Pisica Nr. 5. Datorita formei, poti modela gelul mai usor - dupa parerea mea. Dar, la fel de bine poti folosi si o pensula de gel clasica, fie din par artificial, fie kolinsky. Oricare va fi alegerea ta, pentru constructia pe sablon iti recomand oricum fie nr. 5, fie nr. 6.

Daca mai ai orice fel de intrebari, te rog sa nu eziti sa ne spui!

O seara frumoasa si tie,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 31 Aug - 22:06

Buna Tina,
Poti sa imi spui si mie te rog cum folosesc gelul camuflaj ( strat subtire, strat gros, dupa bonding, dupa primul strat) ?
Sus In jos
dya

dya


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 39

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 1 Sept - 4:06

merci fetelor. sarut
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 1 Sept - 4:45

roxybarbu a scris:
Buna Tina,
Poti sa imi spui si mie te rog cum folosesc gelul camuflaj ( strat subtire, strat gros, dupa bonding, dupa primul strat) ?

Buna Roxy!

Camouflage-ul se aplica cel mai bine peste primul strat de modelare, intr-un strat mai grosut, ca sa acopere mai bine.


flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Vizitato
Vizitator




Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 7 Sept - 12:46

buna

gata, m-am decis sa incerc vopsele acrilice....puteti sa imi explicati si mie , cum se folosesc / cu ce se combina ? zilele astea vreau sa imi comand vreo 3 nuante Produse Tiger Nails Icon_flower
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 8 Sept - 0:19

doriss a scris:
buna

gata, m-am decis sa incerc vopsele acrilice....puteti sa imi explicati si mie , cum se folosesc / cu ce se combina ? zilele astea vreau sa imi comand vreo 3 nuante Produse Tiger Nails Icon_flower

Si eu sunt incepatoare, dar voi incerca sa iti fiu de folos. Deci, se pune putina vopsea pe o paleta de culori sau pe o farfurioara (sau, cum m-a invatat Tina, iti iei un bloc notes si un scoch lat, si acoperi o foaie cu scoch,dar in asa fel inkt sa fie mai lungi benzile de scoch k sa poti fixa foia pe masa de lucru fara sa se miste), apoi iti inmoi pensula intr-un pahar cu apa,dupa care, cu pensula uda, amesteci in culoarea proaspat pusa pe acea suprafata; asta se face k sa o inmoi, sa nu fie prea groasa(dar, atentie sa nu o faci nici prea subtire). Si gata! Pictezi!AAAa,ink ceva, foarte mare grija sa nu ai prea multa culoare pe pensula k apoi s-a zis cu liniutzele subtiri.
Fetelor experte, sa ma corectati dak gresesc!
O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 14 Sept - 9:57


Fetelor,

Deoarece Tiger Nails nu va participa in acest an la Cosmetics Beauty Hair (Romexpo), ne-am decis sa facem o surpriza clientilor nostri.
Consideram ca aceasta decizie va fi mult mai apreciata de voi, pentru ca va ofera un avantaj financiar in mod direct!
Prin urmare, am luat tot bugetul care ar fi fost alocat participarii noastre la expozitie si l-am redirectionat catre voi!

Asa ca, in perioada 20 - 26 septembrie 2010, vei beneficia de un discount la toate produsele din oferta Tiger Nails!


Produse Tiger Nails Flyerfronts


La aceasta oferta se accepta doar plata cash/ramburs si nu se mai aplica pretul esalonat sau altfel de reducere de pret.
Discountul va fi acordat la facturare, de aceea nu va fi vizibil pe parcursul realizarii unei comenzi in magazinul online.
Oferta este valabila in limita stocului disponibil pentru toata gama de produse din oferta Tiger Nails, cu exceptia Art. Nr. TL400206, TL400211 - 400216, ET100102 - 100306.



Pentru orice fel de intrebari va rog sa nu ezitati sa ne contactati!

Produse Tiger Nails Messicon tiger_nails

Produse Tiger Nails Phoneicons 0722 77 34 62

Produse Tiger Nails Emailicons ce-facem@tigernails.ro


Ultima editare efectuata de catre Moderator_TigerNails in Mier 13 Oct - 2:49, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 14 Sept - 14:59

WOW Tina, vrei sa ne lasi fara banuti? surprins

Abia astept sa ne intalnim, sa te las fara produse HAHAHAHA
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 2:03

Cine poate sa-mi spuna cat trebuie tinut in lampa gelul alb (french grip - juliana) si de ce dupa ce-l bag in lampa se formeaza niste "buburuze " ca si cand s-ar ridica gelul gandesc
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 3:29

Admin_Coralia a scris:
WOW Tina, vrei sa ne lasi fara banuti? surprins

Abia astept sa ne intalnim, sa te las fara produse HAHAHAHA

Asta urmareste Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 3:43

roxybarbu a scris:
Cine poate sa-mi spuna cat trebuie tinut in lampa gelul alb (french grip - juliana) si de ce dupa ce-l bag in lampa se formeaza niste "buburuze " ca si cand s-ar ridica gelul gandesc

Buna Roxy!

Se poate intampla asta pt ca ai aplicat stratul prea gros. Ultra Gripul are o cantitate foarte mare de pigment de culoare, ceea ce il face sa fie foarte stabil si sa acopere foarte bine daca il aplici in strat subtire, asa cum este indicat de altfel. Daca l-ai aplicat prea gros, atunci nu se usuca decat la suprafata si rezultatul poate fi ce ti s-a intamplat tie.
De asemenea, cel mai indicat este sa-l aplici pe suprafata matuita deoarece se fixeaza mult mai bine asa.
La o lampa de 36W, fiecare strat trebuie tinut 2-3 minute.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 3:46

Beky a scris:
Admin_Coralia a scris:
WOW Tina, vrei sa ne lasi fara banuti? surprins

Abia astept sa ne intalnim, sa te las fara produse HAHAHAHA

Asta urmareste Very Happy

loool.... lol!

Oare ce vor zice celelalte fete daca le iei tu pe toate??? gandesc

Andre, poate vrei sa-ti dau gentuta roz la altcineva.... Twisted Evil zambet subtil
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 11:03

Tinutooo ! Ma ameninti ha? Shocked
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 11:22

Moderator_TigerNails a scris:

Fetelor,

Deoarece Tiger Nails nu va participa in acest an la Cosmetics Beauty Hair (Romexpo), ne-am decis sa facem o surpriza clientilor nostri.
Consideram ca aceasta decizie va fi mult mai apreciata de voi, pentru ca va ofera un avantaj financiar in mod direct!
Prin urmare, am luat tot bugetul care ar fi fost alocat participarii noastre la expozitie si l-am redirectionat catre voi!

Asa ca, in perioada 20 - 26 septembrie 2010, vei beneficia de un discount la toate produsele din oferta Tiger Nails!


Produse Tiger Nails Flyerfronts


La aceasta oferta se accepta doar plata cash/ramburs si nu se mai aplica pretul esalonat sau altfel de reducere de pret.
Discountul va fi acordat la facturare, de aceea nu va fi vizibil pe parcursul realizarii unei comenzi in magazinul online.
Oferta este valabila in limita stocului disponibil pentru toata gama de produse din oferta Tiger Nails, cu exceptia Art. Nr. TL400206, TL400211 - 400216, ET100102 - 100306.



Pentru orice fel de intrebari va rog sa nu ezitati sa ne contactati!

Produse Tiger Nails Messicon tiger_nails

Produse Tiger Nails Phoneicons 0722 77 34 62

Produse Tiger Nails Emailicons ce-facem@tigernails.ro



Deci fetelor ! pe data de 19 ora23.30 nu o mai sunati pe tina k vb cu mini la telifon ...o tin la vrajeala , iar la ora 0 ii dau comanda ,.... k cik e stoc limitat rabbit rabbit
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 11:23

gentuta roz??? ce ce ce? si tu beky?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 13:32

Beky a scris:
Tinutooo ! Ma ameninti ha? Shocked


EU?!?!?! In nici un caz! Nu recunosc nimic! ingeras

( increzut )
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 13:39

Lilishor a scris:
Moderator_TigerNails a scris:

Fetelor,

Deoarece Tiger Nails nu va participa in acest an la Cosmetics Beauty Hair (Romexpo), ne-am decis sa facem o surpriza clientilor nostri.
Consideram ca aceasta decizie va fi mult mai apreciata de voi, pentru ca va ofera un avantaj financiar in mod direct!
Prin urmare, am luat tot bugetul care ar fi fost alocat participarii noastre la expozitie si l-am redirectionat catre voi!

Asa ca, in perioada 20 - 26 septembrie 2010, vei beneficia de un discount la produsele din oferta Tiger Nails!


Produse Tiger Nails Flyerfronts


La aceasta oferta se accepta doar plata cash/ramburs si nu se mai aplica pretul esalonat sau altfel de reducere de pret.
Discountul va fi acordat la facturare, de aceea nu va fi vizibil pe parcursul realizarii unei comenzi in magazinul online.
Oferta este valabila in limita stocului disponibil pentru toata gama de produse din oferta Tiger Nails, cu exceptia Art. Nr. TL400206, TL400211 - 400216, ET100102 - 100306.



Pentru orice fel de intrebari va rog sa nu ezitati sa ne contactati!

Produse Tiger Nails Messicon tiger_nails

Produse Tiger Nails Phoneicons 0722 77 34 62

Produse Tiger Nails Emailicons ce-facem@tigernails.ro



Deci fetelor ! pe data de 19 ora23.30 nu o mai sunati pe tina k vb cu mini la telifon ...o tin la vrajeala , iar la ora 0 ii dau comanda ,.... k cik e stoc limitat rabbit rabbit

Lilishorule,

da, e stoc limitat da ce te faci cu Coralia - ea va fi deja aici de maine si ai vazut ce a zis ca vine si ia ea tot! What a Face

lol!


Ultima editare efectuata de catre Moderator_TigerNails in Mier 13 Oct - 2:47, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 16 Sept - 22:26

Lilishor a scris:
gentuta roz??? ce ce ce? si tu beky?

Si tu? Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyVin 17 Sept - 1:15

Moderator_TigerNails a scris:
roxybarbu a scris:
Cine poate sa-mi spuna cat trebuie tinut in lampa gelul alb (french grip - juliana) si de ce dupa ce-l bag in lampa se formeaza niste "buburuze " ca si cand s-ar ridica gelul gandesc

Buna Roxy!

Se poate intampla asta pt ca ai aplicat stratul prea gros. Ultra Gripul are o cantitate foarte mare de pigment de culoare, ceea ce il face sa fie foarte stabil si sa acopere foarte bine daca il aplici in strat subtire, asa cum este indicat de altfel. Daca l-ai aplicat prea gros, atunci nu se usuca decat la suprafata si rezultatul poate fi ce ti s-a intamplat tie.
De asemenea, cel mai indicat este sa-l aplici pe suprafata matuita deoarece se fixeaza mult mai bine asa.
La o lampa de 36W, fiecare strat trebuie tinut 2-3 minute.

Multumesc mult pentru raspuns Tina, stratul de french il fac pe suprafata matuita si zic eu ca gelul il aplic suptire dar o sa incerc sa aplic si mai subtire!
Sus In jos
dya

dya


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 39

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyVin 17 Sept - 7:08

Buna Tina ! Sunt foarte incantata de ACF Pink dar as mai dori un gel la fel de bun dar cu un aspect rose natural pe care sa-l pot folosi la modele cu sclipici,etc.Eu ma gandeam la Prima Allround Gel Pink sau Fibreglass Gel Pink? Tu ce imi recomanzi? Gelurile Clear nu prea imi plac Smile Te pup.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyVin 17 Sept - 7:28

dya a scris:
Buna Tina ! Sunt foarte incantata de ACF Pink dar as mai dori un gel la fel de bun dar cu un aspect rose natural pe care sa-l pot folosi la modele cu sclipici,etc.Eu ma gandeam la Prima Allround Gel Pink sau Fibreglass Gel Pink? Tu ce imi recomanzi? Gelurile Clear nu prea imi plac Smile Te pup.

Buna Diana!

Sunt sigura ca vei fi la fel de incantata fie de Prima Allround Pink, fie de Fibreglass Gel Pink. Calitativ sau ca aspect final nu este nici o diferenta intre ele. Ca si vascozitate doar, Prima Allround Pink este foarte putin mai vascos. Fibreglass-ul are particule de fibra de sticla si trebuie amestecat cu grija (ca sa nu formeze bule de aer) inainte de folosire.
Eu personal folosesc mai mult Prima Allround Pink - m-am obisnuit cu el de la inceput.

Puuuupici! flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
dya

dya


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 39

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyVin 17 Sept - 7:43

Multumesc pt raspuns.Fac luni o comanda sa pot beneficia si eu de discount Smile Iti doresc un weekend placut!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyVin 17 Sept - 8:05

dya a scris:
Multumesc pt raspuns.Fac luni o comanda sa pot beneficia si eu de discount Smile Iti doresc un weekend placut!

Cu multa placere!
Te asteptam cu drag!

Mersi si un weekend reusit si tie!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyVin 17 Sept - 22:58

Buna Tina,
Super ideea cu discount-ul de 25%... si vreau sa profit si eu de el. Poti te rog sa imi spui si mie ce fel de sabloane pentru constructie sa imi achizitionez? Sunt incepatoare si nu stiu care ar fi mai potrivite pentru mine: cele de plastic sau cele de unica folosinta?


O zi minunata si week-end placut flower flower
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 18 Sept - 0:17

dienutza a scris:
Buna Tina,
Super ideea cu discount-ul de 25%... si vreau sa profit si eu de el. Poti te rog sa imi spui si mie ce fel de sabloane pentru constructie sa imi achizitionez? Sunt incepatoare si nu stiu care ar fi mai potrivite pentru mine: cele de plastic sau cele de unica folosinta?


O zi minunata si week-end placut flower flower


Buna Dienutza!

Eu iti recomand sabloanele de hartie Juliana Nails. Le poti gasi aici: http://www.tigernails.ro/product_info.php/info/p3035_Sabloane-Modelare-Juliana-Nails-500-buc-.html
Dupa parerea mea sunt mult mai usor de folosit decat cele de plastic sau metal. Au hartie groasa si se lipesc foarte bine, ceea ce le face sa se fixeze mult mai bine si, daca e nevoie, poti sa le si decupezi ca sa iti intre bine sub unghiute.

Un weekend excelent si tie!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyDum 19 Sept - 0:47

Moderator_TigerNails a scris:
Lilishor a scris:
Moderator_TigerNails a scris:

Fetelor,

Deoarece Tiger Nails nu va participa in acest an la Cosmetics Beauty Hair (Romexpo), ne-am decis sa facem o surpriza clientilor nostri.
Consideram ca aceasta decizie va fi mult mai apreciata de voi, pentru ca va ofera un avantaj financiar in mod direct!
Prin urmare, am luat tot bugetul care ar fi fost alocat participarii noastre la expozitie si l-am redirectionat catre voi!

Asa ca, in perioada 20 - 26 septembrie 2010, vei beneficia de un discount la produsele din oferta Tiger Nails!


Produse Tiger Nails Flyerfronts


La aceasta oferta se accepta doar plata cash/ramburs si nu se mai aplica pretul esalonat sau altfel de reducere de pret.
Discountul va fi acordat la facturare, de aceea nu va fi vizibil pe parcursul realizarii unei comenzi in magazinul online.
Oferta este valabila in limita stocului disponibil pentru toata gama de produse din oferta Tiger Nails, cu exceptia Art. Nr. TL400206, TL400211 - 400216, ET100102 - 100306.



Pentru orice fel de intrebari va rog sa nu ezitati sa ne contactati!

Produse Tiger Nails Messicon tiger_nails

Produse Tiger Nails Phoneicons 0722 77 34 62

Produse Tiger Nails Emailicons ce-facem@tigernails.ro



Deci fetelor ! pe data de 19 ora23.30 nu o mai sunati pe tina k vb cu mini la telifon ...o tin la vrajeala , iar la ora 0 ii dau comanda ,.... k cik e stoc limitat rabbit rabbit

Lilishorule,

da, e stoc limitat da ce te faci cu Coralia - ea va fi deja aici de maine si ai vazut ce a zis ca vine si ia ea tot! What a Face

lol!

stii civa? eu te voi suna, iar coralia nu are cum sas bage peste noi k nui politicos... iar knd vom vb la tel cora o sa faca nani, iar dimineata knd se trezeste a luat lilishor tooooot:P
Ups eruoareee scratch
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyDum 19 Sept - 2:50

in legatura cu ultra french grip. si mie mi se intampla sa apara bule de aer, dar chiar il pun gros. nu stiu cu ce sa-l aplic sa fie mai subtire, dar si uniform. cu pensula si cu dot spot-ul am incercat. gelul ultra white e dragut si el? imi pregatesc si eu lista de comanda Razz
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 21 Sept - 9:00

Woozy, intr-adevar se intampla sa apara bule de aer la Ultra Grip, daca il aplici prea gros. Nu inteleg de ce nu il poti aplica subtire. Ce fel de pensula folosesti?

Sa fii atenta ca s-ar putea sa trebuiasca sa il amesteci putin inainte, desi mie nu mi s-a intamplat sa mi se lase pigmentii pe fundul borcanului la gelul acesta. Oricum, si daca ti se fac buburuze pe el, poti sa le pilesti usor cu bufferul la suprafata, iar inauntru vei avea tot gel, dar intarit. Smile

Eu aplic fara probleme Ultra Grip. Gelul Ultra White este la fel de bun, insa are putin alta consistenta. Cand pui gelul Ultra Grip ai exact sentimentul ca pui vopsea acrilica alba, asa e de frumos pigmentat, iar gelul Ultra White, este la fel de alb, insa are consistenta normala, pe care o are orice gel alb.

Trebuie sa mai tii cont ca Ultra Grip se aplica cel mai bine pe stuprafata matuita.

flower


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Mier 22 Sept - 1:43, editata de 2 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMar 21 Sept - 12:06

eu pe suprafata matuita il foloseam, dar sunt constienta ca eu gresesc punand prea mult. foloseam pensula de aplicat gelul normal, nr 4 :-s
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 22 Sept - 1:45

E bine daca folosesti pensula de gel normal, insa te sfatuiesc sa folosesti nr 5 sau nr 6 ca sa acoperi o suprafata mai mare si sa nu fie nevoie sa tot revii peste gelul pus anterior ca sa nivelezi mai bine. Incearca asa si spune-ne te rog si noua cum iti iese Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 22 Sept - 3:29

Hmmm, se vede ca draga noastra Coralia este libera Very Happy e super activa Very Happy hi -hi

Scuze de off Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 22 Sept - 8:34

:D Daaaaaaaa, ce bine e sa ai timp!!!! yeee!


Mai am o saptamana de concediu, apoi iarasi la treaba, dar dupa aia o sa imi fac mai mult timp pentru forum Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 22 Sept - 9:56

De ce? Te lasa clientele in pace? Razz
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyMier 22 Sept - 13:09

azi am fost la un seminar si eu. ce frumu a fost indragostit am facut unghia perfecta. subtire ca cea naturala si french-ul mi-a iesit perfect. era tot cu un gel foarte pigmentat. am folosit pensula nr 6 si e super ca il distribuie pe tot odata ,iar in doua straturi iese perfect.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
dya

dya


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 39

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 23 Sept - 10:43

Tina!!! Am nevoie de ajutor Smile Prin ce metoda sa aplic Prima Allround Gel Pink ?Este foarte gros si nu pot sa-l modelez,unghiile ies foarte denivelate .Si mai am o intrebare.Pot sa aplic gelul doar intr-un strat mai gros?Sau e obligatoriu sa-l aplic in doua straturi subtiri?Eu fac asa: PREGATESC UNGHIA,aplic PRIMER,fac FRENCH-UL,aplic un strat gros de CONSTRUCTIE,matuiesc si aplic FINISH-UL (nu am dat chiar toate detaliile,am specificat doar pasii principali in cazul in care doresc sa fac model french) Spune-mi tu cum este corect ,te rog.Poate eu gresesc. sarut
Sus In jos
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyJoi 23 Sept - 21:44

dya a scris:
Tina!!! Am nevoie de ajutor Smile Prin ce metoda sa aplic Prima Allround Gel Pink ?Este foarte gros si nu pot sa-l modelez,unghiile ies foarte denivelate .Si mai am o intrebare.Pot sa aplic gelul doar intr-un strat mai gros?Sau e obligatoriu sa-l aplic in doua straturi subtiri?Eu fac asa: PREGATESC UNGHIA,aplic PRIMER,fac FRENCH-UL,aplic un strat gros de CONSTRUCTIE,matuiesc si aplic FINISH-UL (nu am dat chiar toate detaliile,am specificat doar pasii principali in cazul in care doresc sa fac model french) Spune-mi tu cum este corect ,te rog.Poate eu gresesc. sarut

Dya, din cate stiu eu Prima Allround este un gel foarte bun pentru constructie pe sablon, toate gelurile pentru constructie sunt mai vascoase ca sa nu curga. Eu lucrez cu el, dar nu bag fiecare unghie in parte. Fac toata mana si dupa aia bag la lampa si asa are timp sa se autoniveleze si oricum gelurile de la Tiger Nails se pilesc foarte, foarte usor.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyVin 24 Sept - 2:14

dya a scris:
Tina!!! Am nevoie de ajutor Smile Prin ce metoda sa aplic Prima Allround Gel Pink ?Este foarte gros si nu pot sa-l modelez,unghiile ies foarte denivelate .Si mai am o intrebare.Pot sa aplic gelul doar intr-un strat mai gros?Sau e obligatoriu sa-l aplic in doua straturi subtiri?Eu fac asa: PREGATESC UNGHIA,aplic PRIMER,fac FRENCH-UL,aplic un strat gros de CONSTRUCTIE,matuiesc si aplic FINISH-UL (nu am dat chiar toate detaliile,am specificat doar pasii principali in cazul in care doresc sa fac model french) Spune-mi tu cum este corect ,te rog.Poate eu gresesc. sarut

Buna dya!

Scuze ca raspund cam tarziu!
Prima Allround Gel Pink se aplica cel mai bine cu bula, deoarece este vascos. In momentul in care il aplici periat si apesi prea tare pe pensula, el se autoniveleaza dar mai greu datorita vascozitatii.
Daca aplici intr-un singur strat mai gros, atunci clar tb sa il aplici cu bula. Daca il aplici in doua straturi, poti aplica primul strat usor periat si al doilea cu bula.
Eu ti-as recomanda sa sa faci frenchul intre doua straturi de Prima Allround Pink. In acest fel, si la intretinere iti va fi mult mai usor, mai ales in cazul in care clienta doreste sa renunte la french in favoarea unor unghiute simple sau cu un model.
Asta ar insemna: pregatesti unghia, aplici primer, dai primul strat subtirel de Prima Allround Pink, faci french, aplici al doilea strat de Prima Allround Gel Pink, matuiesti si dai forma finala unghiei, aplici Quick Finish Gel II.
Daca mai sunt probleme, sa imi spui te rog!

Pup!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
dya

dya


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 39

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 25 Sept - 4:46

Am aplicat gelul cum mi-ai spus tu ,cu bula ,si intr-adevar a fost ok ,mi-a iesit foarte frumos constructia.Merci. Pup !
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 25 Sept - 14:15

dya a scris:
Am aplicat gelul cum mi-ai spus tu ,cu bula ,si intr-adevar a fost ok ,mi-a iesit foarte frumos constructia.Merci. Pup !

bravo! Cu multa placere dya!
Puuuup!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
sane4ka

sane4ka


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/07/2010

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyLun 27 Sept - 9:16

Buna Tina! As dori sa comand o mostra de gel pentru un french frumos. Ma refer la gelul care sa acopere imperfectiunile unghiei..dar nu stiu ce sa aleg, care e mai natural? Nu as vrea sa fie foarte diferit de culoarea unghiei naturale. Astept recomandarea ta. Multumesc:*!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyLun 27 Sept - 9:56

sane4ka a scris:
Buna Tina! As dori sa comand o mostra de gel pentru un french frumos. Ma refer la gelul care sa acopere imperfectiunile unghiei..dar nu stiu ce sa aleg, care e mai natural? Nu as vrea sa fie foarte diferit de culoarea unghiei naturale. Astept recomandarea ta. Multumesc:*!

Buna!

Gelul cel mai apropiat de nuanta unghiei naturale cu care sa poti acoperi imperfectiunile este Camouflage Gel Natural.

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
LUYZA




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 23/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Rm valcea

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 23 Oct - 8:26

Buna fetelor,
este prima mea zi aici pe forum:)si dupa ore intregi de citit parerile voastre despre diverse marci,produse,metode de aplicare,step by step-uri etc...sunt foarte interesata de produsele tiger nails si as avea cateva intrebari in legatura cu acestea si cu metoda de constructie cu gel si sablon:)
As vrea sa stiu exact de ce geluri am nevoie pentru a construi unghiile cu sablon si pasii exacti:)vreau sa precizez ca prefer nuanta rose..nu mi place gelul foarte transparent:)
multumesc anticipat! I love you sarut :*
Sus In jos
LUYZA




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 23/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Rm valcea

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 23 Oct - 8:30

inca ceva:
1.am citit despre Camouflage Gel..dar nu stiu exact cand se aplica acest strat de gel
2.in cazul unghiilor construite cu sablon...french-ul il aplic primul strat?(la varf bineinteles) sau aplic mai intai un strat de aderenta pe unghia naturala si pe sablon si apoi french-ul al 2 lea strat?ms sarut
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 23 Oct - 11:38

LUYZA a scris:
Buna fetelor,
este prima mea zi aici pe forum:)si dupa ore intregi de citit parerile voastre despre diverse marci,produse,metode de aplicare,step by step-uri etc...sunt foarte interesata de produsele tiger nails si as avea cateva intrebari in legatura cu acestea si cu metoda de constructie cu gel si sablon:)
As vrea sa stiu exact de ce geluri am nevoie pentru a construi unghiile cu sablon si pasii exacti:)vreau sa precizez ca prefer nuanta rose..nu mi place gelul foarte transparent:)
multumesc anticipat! I love you sarut :*
pai pentru aderenta ai nevoie de bonding gel (sau primer), iar pentru constructie, daca vrei ceva rose, poti folsi prima pink (roze tranparent, gros ca vascozitate) sau acf pink (roze laptos, mediu ca vascozitate), de care clientele mele is indragostite. :X si e de ajuns Razz

daca e sa te razgandesti vreodata la capitolul transparent iti recomand cu mana pe inima si allround blue si allround blue II. is bestiale si ele
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 23 Oct - 11:42

LUYZA a scris:
inca ceva:
1.am citit despre Camouflage Gel..dar nu stiu exact cand se aplica acest strat de gel
2.in cazul unghiilor construite cu sablon...french-ul il aplic primul strat?(la varf bineinteles) sau aplic mai intai un strat de aderenta pe unghia naturala si pe sablon si apoi french-ul al 2 lea strat?ms sarut
poi...
1. camouflage se aplica dupa ce ai pus aderenta si 1 strat de constructie subtire, apoi camouflage + modelutz si strat gros de constructie
2. pentru aderenta dai cu bonding DOAR pe unghie, apoi fixezi sablonul si incepi constructia cu allround sau ce folosesti tu si apoi faci frenchu... ca sa aibe o sustinere... eu asa zic Razz
Sus In jos
LUYZA




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 23/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Rm valcea

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 23 Oct - 11:55

multumesc mult pentru raspuns sarut mai am o neclaritate:D ai omis sa mi spui de finish gel?ce anume folosesti tu pentru sigilare
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptySam 23 Oct - 12:05

pai am crezut k nu mai e nevoie sa mai spun si de finish...
eu una folosesc Quick finish II, imi place ca are o claritate aparte, e foarte lucios si subtire, iar dupa intarire ramane uscat si nu mai este nevoie de degresare
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails EmptyLun 25 Oct - 11:27

sunt atat de fericita :X:X:X:X:

mi-am luat mai nou geluri colorate cum ar fi azure , ruby, negru...de care sunt f f f mandra ca se usuca repejor si il dau in strat subtire...( nu k la celelalte care stateam neica mama... pana se plictisea clienta si tot nu se usca bine)si bomba bombelor..... gelurile "semi" sunt DEMENTIALE dar ce zic dementiale, nemaipomenite.. is viata mea :X si merg de minune cu glitter iridescent si briliant white
mama fetelor... nu am cuvinte, nu stiu cum sa imi exprim fericirea mea si a clientelor
Multumesc tigernails !!! va puppppp taleeee
Sus In jos
Continut sponsorizat





Produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Produse Tiger Nails   Produse Tiger Nails Empty

Sus In jos
 
Produse Tiger Nails
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Instructiuni produse Tiger Nails
» PRODUSE GET NAILS
» Cursuri, Seminarii si Evenimente

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: