***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Produse bune/proaste Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Produse bune/proaste EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Produse bune/proaste EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Produse bune/proaste EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Produse bune/proaste EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Produse bune/proaste EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Produse bune/proaste EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Produse bune/proaste EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Produse bune/proaste EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Produse bune/proaste EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Produse bune/proaste Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Produse bune/proaste

In jos 
+97
skyAngel
savasta
OanaBeautyNails
luminita buzau
Petrina
Zmiley
Smileee
roxana29
devis
simoniyk
Yrolf
Baby94
unghiutza
data_d1
cuta
maggix
kisroxana
Manichiura Andra
rocsanna86
Fatjon
ramo_cky
Anda luz
unghiutze.dana
sane4ka
Oana_
BlackWoman
claudela
Crssy85
vmarya
simplymistique
cryss
bobocell1
aurashu87
iulia_uli
clauf
cristina3089
mirunatica
unghii false
alexnails
Deianira
Lidia.
magdici
ADINA78
lily
ally.vs
myo_blondutza
laly_laura
Elisza Nails
maddy
oanatanase
ramona_c
dydav
manichiura_2010
BeautyC
dany_nails
adrianamagda
ioaNAils
daniela
andreea:*
cMari67
Moderator_iulia_vero
mihagache
klau_dya
Adina91
Nicole
blondynails
unghiidepoveste
danutza_85
andra_b
mariapopa
Sara
blueyes
lavy_p
aniela
raluca.ralook
shining_nails
G.D.
MaRiA_
Lilishor
Anushka
unghiutzegel
gabriela89
Tushky
annutza_26
emaema2008
unghiifalseploiesti
Moderator_TigerNails
Beky
aurita87
tayssa
woozy
crisuliciu
elkana30
Admin_Coralia
Ariadnan Nails
Andreea S.
valma
101 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMier 14 Apr - 16:11

Dragelor, am vazut diverse pareri despre produsele pe care le folosim in diverse topicuri. De asemenea sunt si multe fete noi sau la inceput de drum pentru care acest subiect va fi util in sensul ca nu vor da banii aiurea pe produse proaste. E greu si costisitor altfel si dureaza ceva pana ajungi la o anumita maturitate profesionala si iti poti permite sa experimentezi.
Stiu ca ati mai postat si in alte subiecte produsele care va plac sau cele de care nu ati fost deloc multumite, dar haideti sa scriem in cateva cuvinte ce am folosit si ne place mult, nu ne place deloc, este acceptabil sau recomandam din tot sufletul.

Multumesc pentru suport sarut
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 15 Apr - 4:48

era deja un topic( marci de produse pentru gel) unde fiecare spune daca produsele pe care le folosesc sunt bune sau rele.e inutil sa se deschida atatea topicuri. bravo! citeste sectiunea marci de produse pentru gel si vei vedea ca acolo se discuta multe aspecte cu privire la mai multe firme de produse
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 15 Apr - 15:04

Imi pare rau daca topicul e considerat inutil Rolling Eyes

In topicul acela sunt doar cateva marci de produse mentionate si nu neaparat produsele in sine...adica ma gandesc ca poti fi multumita de anumite produse achizitionate de la un producator si de altele nu... Crying or Very sad

De exemplu eu am cautat recomandari de geluri french si geluri colorate...si in afara de unul din mesajele Coraliei in care spune ca e multumita de ultra french grip - tiger nails - alte produse nu am mai vazut a fi mentionate... Rolling Eyes

Sau geluri de camuflaj dragute si rezistente... :-s - eu de-asta am deschis topicul...

Am vazut ca fetele sunt in general multumite de produsele Juliana Nails, IBD, WNR sau Kinetics. Mi-ar placea sa se mentioneze exact produsele pe care le adora si cele pe care le urasc...mai ales ca nu cred ca are cineva produsele integral din aceeasi gama (producator)... Sad
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 15 Apr - 15:16

valma a scris:
Imi pare rau daca topicul e considerat inutil Rolling Eyes

In topicul acela sunt doar cateva marci de produse mentionate si nu neaparat produsele in sine...adica ma gandesc ca poti fi multumita de anumite produse achizitionate de la un producator si de altele nu... Crying or Very sad

De exemplu eu am cautat recomandari de geluri french si geluri colorate...si in afara de unul din mesajele Coraliei in care spune ca e multumita de ultra french grip - tiger nails - alte produse nu am mai vazut a fi mentionate... Rolling Eyes

Sau geluri de camuflaj dragute si rezistente... :-s - eu de-asta am deschis topicul...

Am vazut ca fetele sunt in general multumite de produsele Juliana Nails, IBD, WNR sau Kinetics. Mi-ar placea sa se mentioneze exact produsele pe care le adora si cele pe care le urasc...mai ales ca nu cred ca are cineva produsele integral din aceeasi gama (producator)... Sad
e ok dar e greu sa urmarm atatea topicuri care duc la acelasi subiect ,atata tot, flower
Sus In jos
Ariadnan Nails

Ariadnan Nails


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 25/03/2010
Localizare : Iasi

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 15 Apr - 22:08

Draga Valma!
Sa stii ca eu sunt una din persoanele care foloseste produse de la Kinetics, si asta pentru ca sunt foarte multumita de ele (atat de geluri cat si de acryl).
In ceea ce priveste produsele de la IBD si WNR am rezerve.
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 16 Apr - 4:02

Multumesc frumos pentru implicare! flower
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 19 Apr - 14:41

valma a scris:
Imi pare rau daca topicul e considerat inutil Rolling Eyes

In topicul acela sunt doar cateva marci de produse mentionate si nu neaparat produsele in sine...adica ma gandesc ca poti fi multumita de anumite produse achizitionate de la un producator si de altele nu... Crying or Very sad

De exemplu eu am cautat recomandari de geluri french si geluri colorate...si in afara de unul din mesajele Coraliei in care spune ca e multumita de ultra french grip - tiger nails - alte produse nu am mai vazut a fi mentionate... Rolling Eyes

Sau geluri de camuflaj dragute si rezistente... :-s - eu de-asta am deschis topicul...

Am vazut ca fetele sunt in general multumite de produsele Juliana Nails, IBD, WNR sau Kinetics. Mi-ar placea sa se mentioneze exact produsele pe care le adora si cele pe care le urasc...mai ales ca nu cred ca are cineva produsele integral din aceeasi gama (producator)... Sad

Smile Eu iti voi spune clasifcarea mea:

1. Juliana Nails
2. IBD
3. Kinetics

WNR nu am incercat pana acum. Clasificarea mea este facuta in functie de mai multe criterii, cum ar fi raportul pret-calitate, diversitatea gamei sau usurinta de a lucra cu produsul.

Eu pot sa iti spun ca folosesc toata gama de produse Juliana Nails si sunt foarte multumita de toate produsele lor.

Ideea este ca, Tiger Nails este moderatorul site-ului si astfel poate fi interpretat orice mesaj, dar am sa spun aici, pentru ca ai mentionat ca am scris in mesaj de Ultra Grip. Cu toate ca atunci cand iti place un produs este foarte bine sa il recomanzi tuturor, pentru ca toata lumea sa beneficieze de el. Nu? Eu sunt FOARTE MULTUMITA de toate produsele lor. Folosesc TOT. Adica orice pun pe unghii este de la ei. Nu pot sa zic ca am un produs preferat de la ei, pentru ca imi plac toate, deoarece toate au fost peste ceea ce foloseam eu inainte, din punct de vedere calitativ. Produse bune/proaste Icon_flower

Sper ca te-am ajutat sa iti dai seama de preferintele mele Smile

Va doresc tuturor o zi frumoasa! Produse bune/proaste Icon_flower Produse bune/proaste Icon_flower Produse bune/proaste Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 19 Apr - 23:27

Buna fetelor! imbratisare
M-am gindit sa va scriu si eu in legatura cu gelurile care le folosesc eu.
Am inceput mai serios cu gelurile 2M Beauty acuma 3 ani.Am fost destul de multumita de ele.
Am folosit gelul Master gel ,special conceput pentru extensii,mi-a plakut ca era foarte dens si puteam sa lucrez usor extensia,fara sa se scurga pe sablon.
Raportul calitate pret este destul de bun.
Am renuntat insa la el pentru ca nu era foarte rezistent in sensul ca daca te loveai mai tare se spargea usor.
Tot de la ei am avut gelurile de camuflaj(cover gel),acopereau bine,dar nu tineau bine,aderenta slabuta.
In schimb gelurile color sint bune,se intaresc perfect,adera bine,si nu am avut probleme nici la prelucrarea lor ,nici la rezistenta.Gelul de finish...slabut,nu are luciu perfect.
Am trecut la Janet...bune dar nu super bune.Ad :-s
Adica singura problema a mea este gelul de finish...are luciu bun la aplikare,dar dupa 3 zile incepe sa se matifieze,stiu ca s-a discutat deja pe forum, nu m-i se pare normal ca peste un gel de sigilare cu luciu,sa mai aplici si top coat ...
Acuma folosesc gelurile Juliana,si nu este vorba de publicitate sau favoritism,dar mie personal m-i se par cele mai bune geluri care le-am folosit pina acuma,Aderenta excelenta,durabilitate foarte buna,se lucreaza usor.
Acuma urmeaza sa mai achizitionez gelul de sigilare sa vad cum este increzut ,dar nu cred ca voi fi dezamagita.
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 20 Apr - 6:38

Elke si Coralia, va multumesc tare mult pentru contributia la acest topic! Very Happy

Eu tocmai ce am comandat vopseluri acrilice de la Polycolor Maimeri (setul de 10 culori Very Happy) si va impartasesc din aventuri pe masura ce reusesc sa le "stapanesc".


P.S.: Coralia, am pus la avatar poza cu unghiutele mele - model cu floricele 3d si perlute, asa cum mi-ai zis tu Very Happy sunny
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 20 Apr - 14:17

zambet larg Ma bucur foarte mult sa vad ca sfaturile noastre va sunt de ajutor :D

Ma binedispun mereu cand vad ca forumul isi indeplineste scopul pentru care a fost infiintat :D

Va pup pe toate care contribuiti la forum fie cu intrebari, fie cu raspunsuri Smile si va multumesc totodata
Produse bune/proaste 896185

Produse bune/proaste 896185

Produse bune/proaste 896185
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 20 Apr - 22:41

Buna Valma! imbratisare
In legatura cu achizitinarea de vopsele de la Polycolor Maimeri... bravo!
foarte bune,eu sint foarte incintata de lele petrecere
As avea 1 intrebare..poate cineva si-a achizitionat vopsele acrilice de la firmaEF?
le-am gasit pe un site...scrie pe ele special concepute pentru One Stroke...pigment foarte puternic,nivel inalt de acoperire,special conceput pentru decorarea unghiilor,mai ales tehnica One Stroke...
nu scriu numele site-ului,nu facem reclama :'':
poate vreuna din fete stie de ele.... confuz
nu sint nici scumpe...dar sa vedem...
Coralia nu ai pentru ce multumi,doar pentru ce sintem atitea fete?doar sa punem intrebari?
Popici,la toate fetele! sarut
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMier 21 Apr - 6:47

buna din nou!fetelor am o problemuță .... de o săptămană am un borcanaș de gel 3 in 1 de la NailShop. si văd că dacă îl las deschis cât apil cunghiile se prinde ca o pojghiță, dacă stiți la ce mă refer, adica se întărește pe deasupra, ce să fac? e de calitate proastă gelul?, și ce să fac ca să curăț pensoanele de gel. am un cleaner tot de la NailShop, dar nu se duce în totalitate. sper să existe ceva de degresat gelu de pe pensoane, mă puteți ajuta? și am încercat sa postez fotografie mai mare ca să imi puteți zice ce trebuie să mai fac la ele. dar nu merge să se incarce. va pup fetelor. frumoasă munca aceasta o ador și spor la câți mai mulți clienți!!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMier 21 Apr - 11:43

crisuliciu a scris:
buna din nou!fetelor am o problemuță .... de o săptămană am un borcanaș de gel 3 in 1 de la NailShop. si văd că dacă îl las deschis cât apil cunghiile se prinde ca o pojghiță, dacă stiți la ce mă refer, adica se întărește pe deasupra, ce să fac? e de calitate proastă gelul?, și ce să fac ca să curăț pensoanele de gel. am un cleaner tot de la NailShop, dar nu se duce în totalitate. sper să existe ceva de degresat gelu de pe pensoane, mă puteți ajuta? și am încercat sa postez fotografie mai mare ca să imi puteți zice ce trebuie să mai fac la ele. dar nu merge să se incarce. va pup fetelor. frumoasă munca aceasta o ador și spor la câți mai mulți clienți!!

Crisuliciu pojghita aceea se pune atunci cand gelul sta in lumina soarelui sau in apropierea lampii. Pentru pensule exista lichid de curatat pensulele. Incearca sa citesti pe forum si ai sa vezi ca am mai raspuns la subiectele acestea. Te pup si iti urez o zi buna Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 22 Apr - 16:17

[quote="elkana30"]Buna Valma! imbratisare
In legatura cu achizitinarea de vopsele de la Polycolor Maimeri... bravo!
foarte bune,eu sint foarte incintata de lele petrecere
As avea 1 intrebare..poate cineva si-a achizitionat vopsele acrilice de la firmaEF?
le-am gasit pe un site...scrie pe ele special concepute pentru One Stroke...pigment foarte puternic,nivel inalt de acoperire,special conceput pentru decorarea unghiilor,mai ales tehnica One Stroke...



Multu, Elke! Sunt super incantata de vopselutele mele noi indragostit (poate in curand o sa fac si eu modele mumoase asha ca tine caci iti ador one stroke-urile ma inclin )
Cat despre vopselutzele mentionate de tine, cred ca le-am vazut si eu prin perindarile mele pe site-urile de profil zambet subtil - eu una m-am gandit ca totusi nu degeaba sunt atat de laudate cele de la polycolor si le-am peferat pe acestea. Eu nu sunt experta - dar ce pot avea special pentru aceasta tehnica? Eu cred ca e doar o tehnica de marketing a unor oameni care au descoperit ca sunt des folosite pe unghiute si au pus vopseluri mai ieftine chipurile concepute special pt one stroke...parerea mea scoate limba ras
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 22 Apr - 16:18

Admin_Coralia a scris:
zambet larg Ma bucur foarte mult sa vad ca sfaturile noastre va sunt de ajutor :D

Ma binedispun mereu cand vad ca forumul isi indeplineste scopul pentru care a fost infiintat :D

Va pup pe toate care contribuiti la forum fie cu intrebari, fie cu raspunsuri Smile si va multumesc totodata
Produse bune/proaste 896185

Produse bune/proaste 896185

Produse bune/proaste 896185


Dimpotriva, noi iti multumim mult pentru idea de a infiinta acest forum si pentru ca ne ajuti atat de mult pe toate! flower flower flower sarut
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 23 Apr - 6:37

Foloseste cineva geluri de la perfect lady? Am vazut ca au niste preturi super gandesc
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyDum 25 Apr - 13:29

Eu nu le-am incercat inca... Neutral
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 26 Apr - 11:58

Eu m-am tot uitat zilele astea dupa geluri. AM folosit prima data 2MBeauty, apoi fiber glass de la Janet si acum ma tenteaza sa imi iau de la Crystal Nails. Se merita oare? sau sunt la fel de bune si la Janet? Ideea e ca nici acum nu stiu daca a fost o manichiura facuta e mine sa reziste alea 3-4 saptamani. Termenul maxim este de 2 sapt.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 26 Apr - 12:08

un gel acceptabil ca pret si care se mentine bine pe unghii pana la intretinere, este cel de la dimina nails (okazii). poti incerca gelurile mici de 15 ml ca sa vezi cum te impaci cu ele Smile (eu am gel trifazic si pink natur Smile)
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
tayssa

tayssa


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 37
Localizare : timisoara

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 27 Apr - 11:14

VREAU SI EU SA INCERC KINETICS DATI MI UN SITE DE UNDE LE POT ACHIZITIONA
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 27 Apr - 16:13

cauta pe google kiriloff - ei importa brandul Kinetics sarut
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 17 Mai - 7:37

Fetelor, mi-am luat un singur gel colorat pana acum, gelul Mimosa de la Janet - roz barbie ras .

Si e transparent si in cutie, si pe unghie nu are pic de culoare surprins . Are mai multa culoare Fiber gelul decat el. Le-am scris celor de la Janet sa ii intreb daca e normal sau e doar un produs dintr-un lot prost si nu mi-au raspuns pana acum nu e bine .

Voua vi s-a mai intamplat?
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 17 Mai - 7:42

cred k s-a intamplat ceva doar cu tubul acela. si eu am gel mimosa de la janet, si e f dragutz si cu pigment Wink
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 17 Mai - 8:07

aurita87 a scris:
cred k s-a intamplat ceva doar cu tubul acela. si eu am gel mimosa de la janet, si e f dragutz si cu pigment Wink

Multu' Aurita! ....asha ma gandeam si eu ca doar la tine am vazut cat e de frumos flower

ii sun maine ca daca stau in baza raspunsului lor.... nu stiu
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 17 Mai - 21:49

valma a scris:
Fetelor, mi-am luat un singur gel colorat pana acum, gelul Mimosa de la Janet - roz barbie ras .

Si e transparent si in cutie, si pe unghie nu are pic de culoare surprins . Are mai multa culoare Fiber gelul decat el. Le-am scris celor de la Janet sa ii intreb daca e normal sau e doar un produs dintr-un lot prost si nu mi-au raspuns pana acum nu e bine .

Voua vi s-a mai intamplat?

Da, mie mi s-a intamplat si la fel le-am trimis mail. Este gel cu pigment(care s-a lasat pe fund) si la inceputul folosirii trebuie sa-l amesteci bine cu un betisor si gata. Sa vezi ce culoare frumoasa vei avea :D
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 17 Mai - 23:03

Buna fetelor,

Am citit un raspuns de-al uneia dintre voi, cred ca al Coraliei....despre pasii "unghiilor", ca sunt "afisati" pe forum , tot am cautat , dar nu am gasit nimic.

Mi-am luat mostre de la tiger nails, app a intrebat cineva , au 3 grame Smile Smile si dupa 4 zile in sfarsit unghiile mele nu mai cad , nu mai prind aer whew deci raman la TIGER NAILS ! bravo!

va rog mult lasa-ti un mesaj si spuneti-mi va rog unde sa intri sa vad pasii despre care se vorbea .... mersi !!! si o zi minunata , chiar daca mai ploua incruntat
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyLun 17 Mai - 23:33

revin in completare....

Am incercat mai multe game de geluri, cum ar fi :

de la nail shop am luat geluri color. au o gama foarte diversificata, cred ca peste 200 de culori....gelurile color sunt ok, insa m-a dezamagit finish-ul, dupa 2 zile devenea mat.

de la diamond nails am fibra de sticla , pe care o folosesc doar cand pun gel pe unghia naturala, pt ca e foarte casanta Crying or Very sad la primil impact mai dur, constructie nu rezista gandesc

de la crystal nails, cand am vazut preturile , care erau peste nail shop si diamond, am zis "trebuie sa fie f bune" , am achizitionat nail prep si primer, un clear builder, un gel de frech si un gel "special" diamond nu mai stiu cum....f mic ! toate astea au costat ceva bani si sincer nu am fost multumita , pt ca nu era aderenta ca lumea.

apoi a urmat janet cu toata gama , aderenta , modelare, sigilare, quick finish, fiber gel, cleaner, ultrabond si ceva geluri color, care dupa parerea mea sunt ieftine si bune. Am fost multumita si in sfarsit am facut o lucrare buna. Am facut si un curs la ei , pt ca am achizitionat mai multe produse, nu te invata mare lucru, dar intentia a contat.

si ......din intamplare am gasit pe hi5 unghiile Coraliei, care mi-au placut enorm si ea m-a invitat pe acest forum , "wich is"...."care este" supet tare !!!!! Am incercat Tiger Nails ca am vazut ca le lauda toata lumea si intr-adevat pentru mine sunt cele mai bune, le folosesc de cateva zile dar nu am avut nici un fel de problema

deci le recomand mai departe, si mentionez ca eu an niste unghii foarte fragile, scurte, care se exfoliaza exagerat. Posibil de asta nu statea gelul pe unghiile mele. ACUM STA indragostit indragostit indragostit
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 18 Mai - 3:08

doriss a scris:
Buna fetelor,

Am citit un raspuns de-al uneia dintre voi, cred ca al Coraliei....despre pasii "unghiilor", ca sunt "afisati" pe forum , tot am cautat , dar nu am gasit nimic.

Mi-am luat mostre de la tiger nails, app a intrebat cineva , au 3 grame Smile Smile si dupa 4 zile in sfarsit unghiile mele nu mai cad , nu mai prind aer whew deci raman la TIGER NAILS ! bravo!

va rog mult lasati un mesaj si spuneti-mi va rog unde sa intri sa vad pasii despre care se vorbea .... mersi !!! si o zi minunata , chiar daca mai ploua incruntat

Buna!

Gasesti informatii despre pasii de lucru aici:

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/intrebari-frecvente-f1/buna-ziua-t10.htm#197

sau aici:

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/nail-art-f3/intrebari-si-raspunsuri-t7.htm#159

O zi minunata si tie, flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 18 Mai - 3:12

Buna fetelor,

eu am folosit produse WNR ( Nail Creation) - gelul trifazic Master mi-a placut f mult, este vascos, se aseaza bine si gelul de finish Perfect Gloss este f bun, are un luciu care se mentine, sigileaza f bine .

folosesc acum Diamond Nails - gelul de constructie transparent mi se pare f ok avand in vedere si pretul. imi place si gelul de camuflaj, acopera destul de ok . gelul de finish are luciu si se mentine bine.
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 18 Mai - 6:03

da...perfect gloss de la wnr (nail creation) rocks zambet larg
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 18 Mai - 6:39

Beky a scris:
valma a scris:
Fetelor, mi-am luat un singur gel colorat pana acum, gelul Mimosa de la Janet - roz barbie ras .

Si e transparent si in cutie, si pe unghie nu are pic de culoare surprins . Are mai multa culoare Fiber gelul decat el. Le-am scris celor de la Janet sa ii intreb daca e normal sau e doar un produs dintr-un lot prost si nu mi-au raspuns pana acum nu e bine .

Voua vi s-a mai intamplat?

Da, mie mi s-a intamplat si la fel le-am trimis mail. Este gel cu pigment(care s-a lasat pe fund) si la inceputul folosirii trebuie sa-l amesteci bine cu un betisor si gata. Sa vezi ce culoare frumoasa vei avea :D



Saru' mana, Beky! Am facut cum ai zis si a prins brusc culoare Very Happy
Multu' mumos!
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
emaema2008




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 07/04/2010

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 18 Mai - 7:10

Orly vs. O.P.I
Pareri pro/contra. Am primit de curand o oferta pentru lacurile Orly. Le-a folosit cineva? Imi puteti face o comparatie fata de produsele O.P.I?
Multumesc
Ema
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 18 Mai - 11:32

OPI nu am avut....am folosit doar ocazional. In schimb am Orly si le ador (o ador, ca deocamdata e una singura, neagra increzut ).

Rezista mult (aplicate in 2 straturi, cu base si top coat, desigur), au culori tare frumoase, pensula buna si capacul genial (cauciucat si cu rugozitati astfel incat sa nu-ti alunece indragostit ).

Hope it helps! Smile

P.S.: Ia-ti macar una ca sa vezi cum te intelegi tu cu ele, caci parerile difera destul de mult Wink .
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
annutza_26




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 35
Localizare : Constanta

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 1 Iul - 8:22

unghiifalseploiesti a scris:
Buna fetelor,

eu am folosit produse WNR ( Nail Creation) - gelul trifazic Master mi-a placut f mult, este vascos, se aseaza bine si gelul de finish Perfect Gloss este f bun, are un luciu care se mentine, sigileaza f bine .

folosesc acum Diamond Nails - gelul de constructie transparent mi se pare f ok avand in vedere si pretul. imi place si gelul de camuflaj, acopera destul de ok . gelul de finish are luciu si se mentine bine.

buna! am citit k folosesti produse de la diamond nails si eu as vrea sa-mi iau un kit pt gel de la ei. avand in vedere ca ar fi primul meu set si as face primele incercari cu el, nu as vrea sa dau foarte mult si produsele lor mi se par foarte accesibile, cel putin pt inceput. vroiam sa te intreb ce crezi, sa-mi iau de la ei , sau sa mai strang niste bani si sa iau ceva mai scump confuz
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 1 Iul - 9:46

annutza_26 a scris:
unghiifalseploiesti a scris:
Buna fetelor,

eu am folosit produse WNR ( Nail Creation) - gelul trifazic Master mi-a placut f mult, este vascos, se aseaza bine si gelul de finish Perfect Gloss este f bun, are un luciu care se mentine, sigileaza f bine .

folosesc acum Diamond Nails - gelul de constructie transparent mi se pare f ok avand in vedere si pretul. imi place si gelul de camuflaj, acopera destul de ok . gelul de finish are luciu si se mentine bine.

buna! am citit k folosesti produse de la diamond nails si eu as vrea sa-mi iau un kit pt gel de la ei. avand in vedere ca ar fi primul meu set si as face primele incercari cu el, nu as vrea sa dau foarte mult si produsele lor mi se par foarte accesibile, cel putin pt inceput. vroiam sa te intreb ce crezi, sa-mi iau de la ei , sau sa mai strang niste bani si sa iau ceva mai scump confuz

Iti raspund si eu pentru ca am folosit Diamond inainte, iar acum am trecut pe TigerNails(Juliana Nails).

Produsele de la Diamond au fost ok, cu conditia ca pe langa setul de la ei, sa-ti iei si un Primer si un Gel cu fibra de sticla, pe care sa-l folosesti neaparat ca strat de baza. Cele primite in set nu au aderenta asa buna pe unghiile naturale, iar Primer-ul este absolut necesar.

Daca nu ai banuti sau rabdare sa aduni mai multi, poti sa-ti iei de la iei. Totusi, eu te sfatuiesc sa mai strangi putin si sa-ti iei de la Juliana. Sunt singurele geluri care nu creaza probleme nimanui, si mai ales se lucreaza mult mai usor cu ele, datorita texturii lor, ceea ce cred ca te-ar ajuta mult fiind incepatoare.

Mai departe tu decizi Razz Spor la multe unghiutze frumoase si fara probleme cheers
Sus In jos
annutza_26




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 35
Localizare : Constanta

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 2 Iul - 0:47

multumesc Tushky pt raspuns.cred ca pana la urma asta este solutia, o sa strang mai multi banuti si o sa-mi iau produse juliana. merci inca o data. :*
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 2 Iul - 4:58

annutza_26 a scris:
multumesc Tushky pt raspuns.cred ca pana la urma asta este solutia, o sa strang mai multi banuti si o sa-mi iau produse juliana. merci inca o data. :*


Tushky a uitat sa iti spuna ca, pentru inceput, daca nu ai bani pentru geluri la gramaj normal, iti comanda mostre, ca sa incerci cat mai multe geluri Very Happy Mie imi place asta tare mult la ei!!! Iti comanzi cate un gel mic din fiecare si poti compara... Eu la inceput nu am auzit de Juliana, pana nu am intrat pe acest forum... si imi cumparam tot felul de geluri, ca sa incerc... Si, practic, erau bani aruncati pe fereastra, pentru ca acum nu mai folosesc niciunul din acele geluri, pentru ca nu imi plac deloc, in comparatie cu Juliana... Intra la ei pe site si gasesti acolo mostrele... Cred ca sunt chiar ultimele in lista de produse Very Happy
Sus In jos
unghiutzegel




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 19/07/2010

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMar 20 Iul - 6:41

Buna fetelor!!!
Va recomand si eu un gel foarte bun All Season, am incercat si eu multe pana mi l-a recomandat cineva pe acesta,in sfarsit clientele sunt multumite,unghiile tin foarte bine. Am incercat si Juliana nails de care sunt multumita, si Magnetic, dar este cam scump:D.

O zi buna va doresc si cliente cat mai multumite
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMier 21 Iul - 4:27

Fetelor eu vreau sa va intreb de pensule..daca sunt bune sau nu... nu stiu
Am gasit pe un site(nu stiu,oare am voie sa spun care?) pensule Kolinsky la un pret foarte accesibil,dar nu stiu daca sunt bune sau nu ...
Pot sa spun numele magazinului online?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMier 21 Iul - 6:21

Anushka a scris:
Fetelor eu vreau sa va intreb de pensule..daca sunt bune sau nu... nu stiu
Am gasit pe un site(nu stiu,oare am voie sa spun care?) pensule Kolinsky la un pret foarte accesibil,dar nu stiu daca sunt bune sau nu ...
Pot sa spun numele magazinului online?

Nu ai voie :-$:
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyMier 21 Iul - 22:09

ba da teo poate sa zica numele magazinului dar sa nu spui site-ul...(asa cum vb noi de jannet, diamonds,etc)
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 22 Iul - 0:41

a da....eu la site m-am gandit :> Mi scuzi!
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 22 Iul - 0:42

Embarassed = inrosit
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyJoi 22 Iul - 0:43

Na ca acuma mi-l arata si pe ala...of ce zambilici ametiti Laughing
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 23 Iul - 3:21

ah..pai nu stiu daca are un nume..eu stiu cel al site-ului Wink) avea dreptate Teo Razz ...oricum..unde gasiti gelurile 2m beauty ..au scos acum si o revista de nail art...mi-am luat si eu Smile are multe Step-by-Step-uri
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 23 Iul - 3:25

Pensulele ti-au venit?
La noapte vin si-ti fur revista pirat
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 23 Iul - 3:48

Tushky a scris:
Pensulele ti-au venit?
La noapte vin si-ti fur revista pirat


si apoi mi-o imprumuti si mie :'':
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 23 Iul - 7:54

da mi-au venit pensulele...dar nu stiu... ori e vopseaua mea (No name) de vina...ori nu sunt asa stralucite... vreau sa-mi iau vopsea polycolor...sa vad atunci daca este vreo diferenta la pensule Wink)
Hai sa ne intalnim cand vin sa-mi iau pensule si-ti arat revista :D
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 23 Iul - 7:55

Laughing
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste EmptyVin 23 Iul - 9:06

anushkaa salveaxa revista si pune-o pe site Smile))
si asculta sfatu lu lili... mai bn iti iei vopselele lu tina k is cele mai bune ever faver jur !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Produse bune/proaste Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste Empty

Sus In jos
 
Produse bune/proaste
Sus 
Pagina 1 din 10Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» buna!am si eu o intrebare...
» PRODUSE GET NAILS
» marci de produse pentru gel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: