***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
probleme unghii gel - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * probleme unghii gel - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 probleme unghii gel

In jos 
+81
andu.girl
funnynails
deea22
sigg
alyanna
mytzzz
flory_90
ingeras
Yrolf
Baby94
mariadelina
kyka
Zoozooliciouse
maria-madalina
rocsanna86
Anda luz
0ana
andreea.cojocaru
ady_nails
anda
Al3xandra
diana nicu
skyAngel
bebeloiu
adrianamagda
maggix
Crssy85
Adina91
alesssia
alesya
Manichiura Andra
diana_deedeee
andreea mocanu
Oana_
magdici
isabella21
unghiigalati
raluka.nails
mirunatica
aniela
just_I_cata
andry160790
pitigoiul
simonaburciu
raluca is
claudela
blueyes
irink_3days
lalagabi
bobocell1
MaRiA_
oanatanase
ally.vs
mariapopa
raluca.ralook
luminitache
Mire
daniela
blondynails
mihagache
Manichiura Arad
lavy_p
nickipiki
Laru
beautyx
Beky
G.D.
vmarya
aurita87
mikylela2003
Moderator_iulia_vero
Tushky
Ariadnan Nails
Lilishor
woozy
Admin_Coralia
MyoSilvia
alexandra m6
unghiifalseploiesti
Moderator_TigerNails
adinagsm
85 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 6:52

Am o pb cu un fiberglass de la Janet. Stie cineva ,cumva d c se poate crapa gelul pe mijloc in f scurt timp dupa c e aplicat??Eu in folosesc ca si gel de constructie deci il aplic si intr-un strat mai gros. Oare asta sa fie problema? Sad
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 6:54

Fiber gel,pardon Very Happy sau e posbil sa se crape de la Quik finish d la diamond?
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 9:37

[quote="raluca.ralook"]Am o pb cu un fiberglass de la Janet. Stie cineva ,cumva d c se poate crapa gelul pe mijloc in f scurt timp dupa c e aplicat??Eu in folosesc ca si gel de constructie deci il aplic si intr-un strat mai gros. Oare asta sa fie problema? Sad [/quote)


dupa aplicare clienta s-a lovit?
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 9:38

raluca.ralook a scris:
Fiber gel,pardon Very Happy sau e posbil sa se crape de la Quik finish d la diamond?


eu si acum am finishul de la diamond si il folosesc cu succes, nu cred ca asta e cauza sau cel putin nu am patit asa ceva niciodata...
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 48
Localizare : ARAD

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 10:40

si eu am finishul de la diamond si orice metoda de aplicare folosesc, crapa unghiile,e foarte casant, cand ma stergeam pe maini cu prosolul crapa gelul .Am ajuns la concluzia ca am nimerit un lot prost .
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 25 Ian - 13:00

Culmea e ca eu folosesc aceleasi tipuri de geluri si aceesi tehnica si nu mi se intampla asa ceva. eu port gelul pe unghia naturala,asa mi le mentin, La fete in schimb lucrez cu tipsuri .. si m-am mai gandit sa nu fie si varianta ca sa fi crapat dinn cauza tips`ului... ptr. k una din fete a 2a zi mi s-a intors cu gelul crapat pe mijloc,inclusiv tipsul. Nush c sa cred..ca nici nu lucrez cu nijte stifturi de geluri.... totusi au ceva calitate, le-au mai folosit si alte fete si au fost multumite.. Sad

mai astpet si alte pareri.

Va poop geek
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMier 26 Ian - 13:31

mariapopa a scris:
si eu am finishul de la diamond si orice metoda de aplicare folosesc, crapa unghiile,e foarte casant, cand ma stergeam pe maini cu prosolul crapa gelul .Am ajuns la concluzia ca am nimerit un lot prost .

eu folosesc de f mult timp fiber gel de la janet, si sunt multimuta si nu am astfel de probleme. iar cand mai dau comanda la diamond imi mai comand si cate un finish, si nu am probleme cu el. ori este o problema cu lotul din care face parte ori se intampla ceva in timpul aplicarii :-??
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMier 26 Ian - 23:23

aurita87 a scris:
mariapopa a scris:
si eu am finishul de la diamond si orice metoda de aplicare folosesc, crapa unghiile,e foarte casant, cand ma stergeam pe maini cu prosolul crapa gelul .Am ajuns la concluzia ca am nimerit un lot prost .

eu folosesc de f mult timp fiber gel de la janet, si sunt multimuta si nu am astfel de probleme. iar cand mai dau comanda la diamond imi mai comand si cate un finish, si nu am probleme cu el. ori este o problema cu lotul din care face parte ori se intampla ceva in timpul aplicarii :-??



Nici eu nu imi pot explica. Ma gandesc sa nu cumva sa pocneasca tips-ul...

Eu personal sunt multumita si de fiber gel si de finish...ca doar imi fac unghiile cu aceleasi prod..da nush d c le crapa clientelor.

U cum aplici fiber`ul? ma refer la pasi... Mad
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyJoi 27 Ian - 23:41

Am si eu aceeasi problema insa la unele cliente nu la toate.dar cred asa cum a mai explicat una din fete ca :ori se lovesc si nu vor sa recunoasca ori le tin prea mult si punctul de rezistenta se deplaseaza si devin sensibile..adica la ele se crapa dupa 4-5 saptamani nu din primele zile...Asta e parerea mea...voi de spuneti?
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 48
Localizare : ARAD

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 28 Ian - 11:43

Daca nu aplic finish de la diamond nu am nici un fel de probleme,am renuntat la el si la a-mi bate capul cu el, de celelalte produse de la ei sunt multumita si eu si clientele mele.
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 28 Ian - 12:45

Eu folosesc Crystal Nails si nu am probleme de genul acesta.

Mi s-a intamplat atunci cand am facut constructie cu gel gumat si la prima intretinere am pus Builder Clear 1 sa crape dar mi-am dat seama de prostia ce am facut-o ... gelul gumat este gumat si builderul este foarte tare.

Mare grija la diferenta aceasta ... spre exemplu la Gum gel se pune finish Easy off top gel pe cand la Builder Clear se pune Top Shine Gel...

sper sa va ajute Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 28 Ian - 22:55

oanatanase, ma gandeam sa imi cumpar si eu un gel gumat de la Crystal, ne poti explica putin cum se foloseste si ce il diferentiaza de gelurile obisnuite?
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 29 Ian - 2:28

Buna

Gelul gumat nu se simte pe unghie, nu strange, se poate taia cu forfecuta Smile
Fata de gelul clasic, tare peste care punem Top Shine peste acesta nu se pune decat Easy Off Top gel, daca punem top shine se va sparge.

Daca mai sunt si alte intrebari Smile cu drag raspund.

XoXo
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 29 Ian - 3:51

Mersi, Oanatanase de raspuns, eu eram mai mult curioasa care este rezistenta acestuia in comparatie cu gelul clasic. Adica se poate folosi acesta pentru a inlocui cealalta metoda?
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 29 Ian - 9:51

rezistenta este aceeasi si metoda de lucru la fel, in schimb acesta nu ramane la fel de rigid ca gelul clasic ci este gumat
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 29 Ian - 11:57

Buna

Intreb si eu..,,daca este gumat nu exista riscul sa crape mai repede sau chiar sa sara daca te lovesti putin??
INTREB DOAR NU AM LUCRAT CU ASTA PANA ACUM
MERSI
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 29 Ian - 13:42

nu, are aderenta foarte buna, nu exista riscul acesta....numai daca il acoperi cu un alt gel foarte dur.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyJoi 17 Feb - 7:20

Buna fetelor, as vrea sa va felicit pentru acest forum...si sa stiti ca sfaturile voastre ajuta foarte mult mai ales pe cele incepatoare cum sunt eu Smile am si eu o problema si nu stiu cum sa scap de ea....sa stiti ca incerc sa urmez cu strictete pasii de pregatire a unghiei..imping cuticula, curat unghia, o pilesc, o desprafuiesc apoi dau cu primer(las sa se usuce in voie).Gelurile de constructie pe care le am sunt de la CCN(sunt primite cu setul pe care l-am cumparat si ma cam indoiesc de calitatea lor) ..aplic sablon, construiesc unghia(pun mai mult gel in zona de stres apoi apoi continui cu unghia construita iar spre cuticule dau intr-un strat mai subtire fara sa ating cuticula). lampa 3 min(lamapa 4 tuburi uv), apoi al doilea strat de gel incerc sa fac acel bombeu cu mai mult gel pe mijloc si imping cu pensula usor spre cuticule, lampa 3 min,cleanser, pilesc dau forma unghiei, apoi aplic french-ul ori in 2 straturi ori in unu(am un gel de french mai dens si iese cam groasa unghia ceea ce nu prea imi place), lampa 3 min, si cateodata pilesc unghia dupa french pt ca e prea groasa asa mi se pare si nu stiu daca e bine, apoi dau cu un gel de sigilare. lampa 3min, apoi ultra finish gel, lampa 3 min(acestea sunt de la diamond nails) si ulei de cuticule la sf. Bun, uneori mi se intampla chiar atunci dupa ce am pus unghiile sa vad ca prind aer, sau imi spun fetele ca dupa 2-3 zile prind aer si se vede urat si pur si simplu unghiile cad....unde gresesc fetelor? Vreau sa imi cumpar alte geluri ca ma gandesc ca poate ar putea avea o vina..nu stiu ce sa mai fac ca am citit tot forumul si incerc sa fac toti pasii cat mai bine...
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyJoi 17 Feb - 9:50

Poi tocmai d-aia nu crapa fiindca e foarte flexibil, defapt, el preia flexibilitatea unghiei naturale.

Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyJoi 17 Feb - 22:57

Nici eu nu am lucrat niciodata cu un gel gumat, dar ma intreb, daca tot e gumat nu ti se poate da unghia peste cap?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
lalagabi




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 34
Localizare : vaslui

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyVin 18 Feb - 1:03

bobocell1 a scris:
Buna fetelor, as vrea sa va felicit pentru acest forum...si sa stiti ca sfaturile voastre ajuta foarte mult mai ales pe cele incepatoare cum sunt eu Smile am si eu o problema si nu stiu cum sa scap de ea....sa stiti ca incerc sa urmez cu strictete pasii de pregatire a unghiei..imping cuticula, curat unghia, o pilesc, o desprafuiesc apoi dau cu primer(las sa se usuce in voie).Gelurile de constructie pe care le am sunt de la CCN(sunt primite cu setul pe care l-am cumparat si ma cam indoiesc de calitatea lor) ..aplic sablon, construiesc unghia(pun mai mult gel in zona de stres apoi apoi continui cu unghia construita iar spre cuticule dau intr-un strat mai subtire fara sa ating cuticula). lampa 3 min(lamapa 4 tuburi uv), apoi al doilea strat de gel incerc sa fac acel bombeu cu mai mult gel pe mijloc si imping cu pensula usor spre cuticule, lampa 3 min,cleanser, pilesc dau forma unghiei, apoi aplic french-ul ori in 2 straturi ori in unu(am un gel de french mai dens si iese cam groasa unghia ceea ce nu prea imi place), lampa 3 min, si cateodata pilesc unghia dupa french pt ca e prea groasa asa mi se pare si nu stiu daca e bine, apoi dau cu un gel de sigilare. lampa 3min, apoi ultra finish gel, lampa 3 min(acestea sunt de la diamond nails) si ulei de cuticule la sf. Bun, uneori mi se intampla chiar atunci dupa ce am pus unghiile sa vad ca prind aer, sau imi spun fetele ca dupa 2-3 zile prind aer si se vede urat si pur si simplu unghiile cad....unde gresesc fetelor? Vreau sa imi cumpar alte geluri ca ma gandesc ca poate ar putea avea o vina..nu stiu ce sa mai fac ca am citit tot forumul si incerc sa fac toti pasii cat mai bine...
bobocel si eu lucrezz cu CCn si credema ca unghiile nu imi prind aer doar in rare cazuri cand ating cuticula ,te sfatuiesc sa iti cumperi alt french pt ca de la CCn nu este asa bun la fel si primer ,te rog spune-mi de unde ti-ai luat setul ,ce geluri contine si cat costa

Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 21 Feb - 12:02

buna, si eu sunt noua in acest domeniu sau cam impropriu spus pt k imi fac unghii cu gel de vreo 5 ani! adevarul ca iti cam strica unghia dar merita atata timp cat le vezi ce frumoase sunt si cat te tin!! Acum sa va zic si de ce am inceput sa va citesc forumul. Mi-am comandat un kit cu geluri, pile, lampa si tot ce trebuie si m-am apucat sa fac unghiute dupa ce am urmarit un curs pe internet(care l-am si cumparat). Problema care o am e ca imi sare gelul de pe unghie pur si simplu. Se dezlipeste, nu crapa si nu se fisureaza sau ceva de genul. Pur si simplu cade. Am urmat toti pasii de pe curs plus ce am citit aici si degeaba... Folosesc geluri 2M si as vrea sa va intreb daca sunt sau nu bune pt ca singura concluzie la care am putut ajunge e ca nu sunt produsele de calitate atata timp cat lucrez cu calc si cu pasii in fata mea!! va multumesc
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 21 Feb - 12:27

Produsele 2mbeauty nu sunt stralucite, insa la tine zic eu ca este problema de tehnica, de pasii pe care ii urmezi. Poate dak ne spui exact um faci te putem ajuta.
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 21 Feb - 13:24

irink_3days a scris:
buna, si eu sunt noua in acest domeniu sau cam impropriu spus pt k imi fac unghii cu gel de vreo 5 ani! adevarul ca iti cam strica unghia dar merita atata timp cat le vezi ce frumoase sunt si cat te tin!! Acum sa va zic si de ce am inceput sa va citesc forumul. Mi-am comandat un kit cu geluri, pile, lampa si tot ce trebuie si m-am apucat sa fac unghiute dupa ce am urmarit un curs pe internet(care l-am si cumparat). Problema care o am e ca imi sare gelul de pe unghie pur si simplu. Se dezlipeste, nu crapa si nu se fisureaza sau ceva de genul. Pur si simplu cade. Am urmat toti pasii de pe curs plus ce am citit aici si degeaba... Folosesc geluri 2M si as vrea sa va intreb daca sunt sau nu bune pt ca singura concluzie la care am putut ajunge e ca nu sunt produsele de calitate atata timp cat lucrez cu calc si cu pasii in fata mea!! va multumesc

renunta la 2m beauty!!!
daca vrei ceva accesibil iti recomand janet....cu janet am inceput eu.
Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 22 Feb - 1:16

hai sa va zic ce fac exact:
-imping pielitele
-pilesc unghia
-dau cu pila electrica pe sub pielite sa scot tot praful
-sterg cu cleaner (astept sa se usuce)
-dau cu primer (astept sa se usuce)
-dau primul strat (baza) 2 min in lampa (am lampa de 36 wati)
-fac french-ul dupa care iar la lampa 2 min
-gelul de baza iar 2 min la lampa
-cleaner dupa care pilesc sa fie uniform vad daca a curs gelul su ultimul pas dau gelul de finisare si sigilare si bag in lampa
trebuie sa va mai zic ca nu prinde aer unghioa deloc. Cam astia sunt pasii care ii urmez... Daca e ceva gresit va rog fumos sa-mi spuneti... Smile ms
Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 22 Feb - 1:21

m-am uitat la gelurile Janet si nu inca nu stiu sa fac asocierea intre 2M 3 in 1 si gelurile care le au sau daca puteti sa-mi spuneti ce geluri trebuiesa folosesc si in ce ordine!!! ms mult
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 22 Feb - 10:13

nu mai da cu cleaner dupa ce deprafuiesti unghia !
ai grija sa nu iti atingi unghiile de nimic pana nu ajungi si ultima faza de pilire pt uniformizare!
se da cu gel de baza, apoi french, apoi gel de contructie, nu baza iarasi!.
de la janet poti sa iti iei fiber gel.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 22 Feb - 10:33

si asta fiber gel e bun pentru toate fazele cum ar veni? multumesc ca mi-ai rs la intrebarile de pana acum :*
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 22 Feb - 10:54

fiber gel poti sa il folosesti ca baza/ constructie Wink
Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 22 Feb - 10:57

am inteles... multumesc mult indragostit
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyJoi 24 Feb - 13:28

Bobocel, si eu mi-am luat de curand geluri CCN si sunt multumita de ele (calitate-pret). Intr-adevar albul e cam laptos spre gri, dar n-am probleme cu el. Ma gandesc ca depinde si ce primer ai, deoarece unele geluri sunt compatibile doar cu primer cu acid, alte doar cu primer fara acid, iar la altele cu ambele. Vezi si daca primerul tau este cu uscare UV. Al meu asa e. Are un miros puternic (e cu acid) si se usuca la UV. Sper ca n-am gresit cu nimic in explicatie. Nici eu nu stiu mare lucru in acest domeniu, dar citind incerc sa respect pasii generali.
Pupici si multumim fetelor care ne ajuta!
Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 26 Feb - 2:58

claudela a scris:
Bobocel, si eu mi-am luat de curand geluri CCN si sunt multumita de ele (calitate-pret). Intr-adevar albul e cam laptos spre gri, dar n-am probleme cu el. Ma gandesc ca depinde si ce primer ai, deoarece unele geluri sunt compatibile doar cu primer cu acid, alte doar cu primer fara acid, iar la altele cu ambele. Vezi si daca primerul tau este cu uscare UV. Al meu asa e. Are un miros puternic (e cu acid) si se usuca la UV. Sper ca n-am gresit cu nimic in explicatie. Nici eu nu stiu mare lucru in acest domeniu, dar citind incerc sa respect pasii generali.
Pupici si multumim fetelor care ne ajuta!
Ms mult pt sugestie clau si sa stii ca m-am uitat de geluri CCn si am ramas uimita de pret! sunt la 58 ron... adica asa le-am gasit eu... daca stii ca nu sunt asa sau macar spune-mi de pe ce site le comanzi ca nu as mai vrea sa patesc cum am patit si cu 2M sa-mi sara pur si simplu de pe unghii!!! MS mult... sarut
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 26 Feb - 3:03

Eu am luat cu 29 ron de pe okazii, de la un baiat din Bucuresti. Am mers personal la el la magazin, altfel platesti si transportul. Dc iei de peste 70 ron, e gratuit. Daca vrei detalii lasa-mi un PM. Pup
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptySam 26 Feb - 3:05

Pana acum chiar n-am avut probleme cu el. Bine, nu pun de f mult timp, dar ca incepatoare chiar ma mir ca mi-au iesit bine mereu si tin....ai grija si la pasi....
Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 28 Feb - 11:31

claudela a scris:
Pana acum chiar n-am avut probleme cu el. Bine, nu pun de f mult timp, dar ca incepatoare chiar ma mir ca mi-au iesit bine mereu si tin....ai grija si la pasi....
Incepatoare insemnand ce? adica ti-a rezistat unghiile puse cel putin 3 saptamani? te rog frumos sa-mi zici si mie ca sunt tare nedumerita!!!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 28 Feb - 22:13

fetelor va rog din suflet sa nu ma intelegeti gresit dar ,cand ati zis de raportul caliate-pret ma asteptam nu stiu la aproximativ 150 ron si nu 58 sau mai rau 29 ron pirat
Adica sa fim seriosi daca aceste geluri ar fi atat de bune de ce nu intra toate firmele cu geluri mult mai scumpe in faliment confused , ma gandesc si eu ca mi-ar conveni sa platesc mai putin pe un gel si deja la o reincarcare sa imi scot cheltuiala pentru toata luna wow as fi bogata (asta daca ar mai veni a doua si a treia oara clientele tot la mine)

E pe acelasi sistem, cum ai cumpara suc Avita in loc de Fanta, ca oricum ambele sunt colorate,au bule, portocale. Doar ca avita costa cam un leu si fanta 5 lei. In cazul asta daca nu iti permiti fanta,mai bine bei apa plata (care e mai scumpa decat avita) stii macar ca e mai sanatoasa .

Va rog sa ma credeti ca nu sunt o snoaba si de aceea scriu aceste lucruri, vreau doar sa puneti si voi in balanta, sa ganditi pe termen lung, sa nu luati decizii la impuls.
Sus In jos
lalagabi




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 34
Localizare : vaslui

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyLun 28 Feb - 23:35

iulia_vero a scris:
fetelor va rog din suflet sa nu ma intelegeti gresit dar ,cand ati zis de raportul caliate-pret ma asteptam nu stiu la aproximativ 150 ron si nu 58 sau mai rau 29 ron pirat
Adica sa fim seriosi daca aceste geluri ar fi atat de bune de ce nu intra toate firmele cu geluri mult mai scumpe in faliment confused , ma gandesc si eu ca mi-ar conveni sa platesc mai putin pe un gel si deja la o reincarcare sa imi scot cheltuiala pentru toata luna wow as fi bogata (asta daca ar mai veni a doua si a treia oara clientele tot la mine)

E pe acelasi sistem, cum ai cumpara suc Avita in loc de Fanta, ca oricum ambele sunt colorate,au bule, portocale. Doar ca avita costa cam un leu si fanta 5 lei. In cazul asta daca nu iti permiti fanta,mai bine bei apa plata (care e mai scumpa decat avita) stii macar ca e mai sanatoasa .

Va rog sa ma credeti ca nu sunt o snoaba si de aceea scriu aceste lucruri, vreau doar sa puneti si voi in balanta, sa ganditi pe termen lung, sa nu luati decizii la impuls.



vero ai dreptate in felul tau ,dar credema ca gelurile astea sunt bune ,eu am lucrat janet inainte si pot sa sustin ca sunt cam la acelasi nivel gelurile ,singura diferenta si pot sa spun favorabila e ca gelul Ccn are o densitate mai ridicata pe cand la janet trebuia sa ai grija ca altfel iti cam curge de pe unghie ,,eu sunt fffff multumita de Ccn mai ales ca sunt si ieftine
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 1 Mar - 0:33

Ok, eu nu stiu ca nu le-am incercat si nu ma tenteaza,(nu vorbeam de acea firma, ci in general) eu am inceput cu niste geluri scumpe pentru ca asta folosea si fata la care imi faceam unghiile si tineau foarte bine (nu le-am mai cumparat cand nu au mai avut distribuitor in Romania) atunci am incercat alte firme si am cheltuit multi bani dar nu le-am dat nici o sansa ''gelurilor 3 la 10 mii'' , e adevarat ca foarte greu am incercat si Tiger Nails, ceea ce folosesc acum si nu am nici un stres.


Sunt eu greu de convins, asta poate pentru ca pana anul trecut am lucrat in vanzari unde am invatat muuulte lucruri care se aplica in viata de zi cu zi.
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 1 Mar - 2:45

irink_3days, cred ca ti-a raspuns lalagabi mai bine decat as fi facut-o eu pt ca ea lucreaza de ceva timp cu aceste geluri....spor!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 1 Mar - 2:49

aaaa.....si eu mi-as lua geluri la 200 ron cutiuta daca as lucra undeva in domeniu si as avea 1-2 cliente pe zi sau mai multe. Asa, doar pt mine, sora mea si vreo 2 prietene carora le fac gratis momentan, chiar nu-mi permit....la un moment dat imi voi lua si eu unele mai scumpe si voi scrie impresiile aici...pupici
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 1 Mar - 8:38

am si eu o intrebare. aceste geluri ccn nu au un primer? sau tin cu orice ? ma intereseaza daca sunt rezistente unghiile!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 1 Mar - 8:49

Nu au un primer special CCN. Mie mi-a spus cel care le vinde ca le ia din Moldova impreuna cu niste primer cu acid, destul de urat mirositor. Eu asa am. Oricum am inteles ca tin cu orice, dar ca cel cu acid este cel mai potrivit. Tot de la el am luat unul cu un fluture pe ambalaj care se usuca la UV. Spun si eu ce stiu....lalagabi utilizeaza de mai mult timp ca mine. De la ea stiu mai multe...Smile pupici
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 1 Mar - 8:51

Poate te mai lamureste ea si cu rezistenta....eu am doar 2 sapt de cand am pus unghii unei prietene cu acesta marca de gel si n-are probleme....
Sus In jos
lalagabi




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 34
Localizare : vaslui

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 1 Mar - 13:48

raluca is a scris:
am si eu o intrebare. aceste geluri ccn nu au un primer? sau tin cu orice ? ma intereseaza daca sunt rezistente unghiile!


ralu ,nu am folosit pana acuma primer de CCn , eu am primer de la janet , si de la anette...sunt fff multumita de el sincer ,la inceput eram fff sceptica in privinta lui ,dar m-am convins de mult ca merita ,apropo fetelor a folosit cineva gel K-nail?????e 15 leii Laughing Laughing Laughing ,mi-am pus o unghiuta cu el si culmea am o saptamana si nu a prins aer Smile))) se tine bine, a mai folosit cineva???
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMier 2 Mar - 3:11

Nu am mai reusit demult sa intru pe aici si uite ce am pierdut...Fetelor in legatura cu gelurile CCN de care va spuneam, nu pot sa ma pronunt prea mult ca nu am folosit altele ca sa fac diferenta, desi cel pt french intr-adevar mi se pare cam gros si nu e asa de alb. lalagabi- eu am luat un kit pt unghii false de pe okazii si tot acolo am vaz ca sunt si aceste geluri intre 29-32 ron(cred ca este vb despre acelas tip de care zice claudela si pana acum nu am avut probl cu el..am mai comandat diferite chestii de la el).In legatura cu primerul pe care il folosesc eu este cel de la diamond 3in1 primer care nu se usuca la lampa...acum nu stiu ce sa zic am citit aici pe forum ca posibil sa nu se inteleaga prea bine frimele intre ele si ca e bine sa foloseste toate produsele de la aceeasi firma. Am mai pus acum inca o data la o prietena si la cateva zile prinde aer dedesubt la baza si apoi daca insist cu o pila usor dedesubt pur si simplu se desprinde de pe unghie.Ma gandesc ca poate folosesc o cantitate prea mare de gel si sunt prea grose si nu rezista asa mult, sau poate ca atunci dupa ce le scot din lampa si pe pilesc sa le dau forma poate cand dau cu pila pe lateral se forteaza prea mult acolo si prinde aer..chiar nu stiu. Mai exersez.Oricum acum am facut comanda de pe un site din afara unde au si geluri uv si colorate si astept sa imi vina comanda sa le incerc. O sa va tin la curent cu parerile despre aceste geluri.
Sus In jos
simonaburciu




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 08/03/2011

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Mar - 9:43

Buna fetelor,

Mi-am cumparat si eu de curand un kit ptr unghii din gel pentru a-mi face singura intretinerea. Astazi i-am facut o reconstructie unei prietene care era curioasa de metoda si am intampinat o problema enervanta:

Prima greseala a fost ca i-am lasat unghiile naturale cam de 5 mm, acum stiu ca trebuia sa le scurtez bine de tot Smile

Dupa ce am trecut prin toti pasii pe care i-am vazut la voi si in multe alte filmulete, a venit momentul sa dezlipesc sablonul.

Problema mea este ca mi-a ramas suprafata colorata si dungile ptr masurarea lungimii unghiei de pe sablon, in gel !! Pe dedesubtul unghiei mi-a ramas imprimata o parte din sablon.

In mod cert eu am facut ceva gresit ptru ca sabloanele sunt identice cu cele din toate filmuletele pe care le-am vazut.

M-am chinuit sa pilesc pe sub unghie dungile negre ale sablonului Sad

Va rog ajutati-ma daca aveti idee ce s-a intamplat.

Multumesc Smile
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Mar - 12:46

DACA SEAMANA NU INSEAMNA CA SUNT IDENTICE

DACA AR FII BUNE NU S-AR LIPI DE GEL CREDE-MA MAI CAUTA PRIN TOPIC SI VEI GASI REFERITOR LA ASTA MULTE CHESTII

EU TI-AS SPUNE ,,SCHIMBA SABLOANELE '' SI TE VEI CONVINGE
ASA CUM SPUNEA VERO UNDEVA,,UNEORI PRETUL FACE SI CALITATEA''
POATE ALE TALE DIN KIT NU ERAU ASA BUNE ,EU ASA IMI EXPLIC CE TI S-A INTAMPLAT
INCEARCA ALTELE
SUCCES SI PUPICI
Sus In jos
simonaburciu




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 08/03/2011

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMar 8 Mar - 12:51

Multumesc ptr raspuns!
Eu nu vreau sa fac cariera din asta dar totusi am fost dezamagita cand am vazut ca unghiile au iesit frumos dar aveau modelul dedesubt Smile
Am cumparat rola de sabloane separat si nu m-am gandit ca se poate sa nu fie bune.
Se poate sa-mi recomandati un loc de unde pot cumpara sabloane de calitate?
Eu sper sa nu fie gelul de vina Sad este marca SurePromise
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMier 9 Mar - 0:26

eu personal cumpar de la distribuitori ,la mine in oras nu exista magazine cu asa ceva din pacate : Sad
am luat de la mistik.perfect nails,si pearl nails
pana acum nu am avut nici un fel de probleme de genul ala
Sus In jos
pitigoiul




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/05/2011

probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 EmptyMier 11 Mai - 11:06

Sant incepatoare in construirea unghiilor cu gel si am o problema.Am reusit sa fac unghiile sa arate exact asa cum imi doresc,pe fata lor si sant destul de rezistente DAR nu stiu cum sa fac ca atunci cand aplic si usuc gelul de constructie sa nu mai intre pe sub unghie putin.Am incercat sa pun sablonul lipit bine de unghie fara un rezultat multumitor.Exista vre-un truc sau asa trebuie sa iasa unghiile cu un pic de gel si pe dos?
Sus In jos
Continut sponsorizat





probleme unghii gel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
probleme unghii gel
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» pro sau contra unghii tehnice?depinde!
» Ros unghii!!..Help!
» Tratamente unghii naturale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: