***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
probleme unghii gel - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * probleme unghii gel - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 probleme unghii gel

In jos 
+81
andu.girl
funnynails
deea22
sigg
alyanna
mytzzz
flory_90
ingeras
Yrolf
Baby94
mariadelina
kyka
Zoozooliciouse
maria-madalina
rocsanna86
Anda luz
0ana
andreea.cojocaru
ady_nails
anda
Al3xandra
diana nicu
skyAngel
bebeloiu
adrianamagda
maggix
Crssy85
Adina91
alesssia
alesya
Manichiura Andra
diana_deedeee
andreea mocanu
Oana_
magdici
isabella21
unghiigalati
raluka.nails
mirunatica
aniela
just_I_cata
andry160790
pitigoiul
simonaburciu
raluca is
claudela
blueyes
irink_3days
lalagabi
bobocell1
MaRiA_
oanatanase
ally.vs
mariapopa
raluca.ralook
luminitache
Mire
daniela
blondynails
mihagache
Manichiura Arad
lavy_p
nickipiki
Laru
beautyx
Beky
G.D.
vmarya
aurita87
mikylela2003
Moderator_iulia_vero
Tushky
Ariadnan Nails
Lilishor
woozy
Admin_Coralia
MyoSilvia
alexandra m6
unghiifalseploiesti
Moderator_TigerNails
adinagsm
85 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 12:21

pai crapa daca ai facut unghia foarte subtire. mie asa mi se intampla cand mi le fac mie ca la mana dreapta nu pot sa le fac bine si fiind si cea mai folosita mana, unghiile solicitate,nu neaparat imi cade jumatate de unghia, dar se mai face cate-o linie neagra asta e. zambet larg
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 12:55

Buna Doris! fac cu mana

Te rog si eu sa ne zici pasii exacti pe care i-ai urmat.
Este imposibil ca Prima Allround Pink sa faca probleme, cu atat mai mult de pe o zi pe alta, daca a fost lucrat corect.
Daca ne spui exact cum ai facut pas cu pas, vom putea afla unde si ce ai facut gresit.
Dupa cum a zis si Vero, si o poza ar fi foarte buna ca sa vedem exact cum se prezinta problema.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:06

doriss a scris:
Buna Vero....

Am folosit instructiunile No dar....tot e ceva acolo care deja ca scote din sarite....aseara mi-am pus gel pe unghii , fara french , fara nimic , simplu, pe unghia naturala.....azi deja una s-a crapat nervos imi vine sa mor de ciuda ..... lassa te rog un link unde s-a mai scirs despre sigilare , te rog mult.... folosesc tiger nails si janet fibra de sticla, depinde ce vor fetele...

Doriss, doresc sa iti raspund si eu. Te putem ajuta daca postezi o poza, pentru ca nu inteleg ce zici prin faptul ca "crapa" unghia. Poate, daca ne repeti pasii pe care ii folosesti si ne spui exact produsele pe care le folosesti o sa putem sa intelegem mai bine care este problema.

EU pot sa garantez ca gelul prima pink de la Tiger Nails este un gel excelent si ca problemele tin de tehnica sau alte produse pe care le folosesti, pe langa cele de la Tiger. Nu mai stiu daca ne-ai spus ce fel de lampa ai si de cat timp ai neoanele.

Te rog sa postezi o poza si sa ne raspunzi la intrebari si noi o sa facem tot posibilul sa te ajutam sa descoperi problema Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Vizitato
Vizitator




probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:12

buna...

am matuit unghia de luciu cu un buffer, am curatat unghia de praf, am dat bonging+ lampa, un strat de prima allround + lampa , inca un prima allround , am sters cu cleaner, am indreptat putin suprafata , am curatat praful si am dat un quick finish 2 . ATAT Sad(Sad(Sad( ...unde gresesc ????????
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:23

am pus 2 dintre poze si am incercat sa focalizez locul unde unghia a prins aer si unde a crapat gelul
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:26

doriss a scris:
am pus 2 dintre poze si am incercat sa focalizez locul unde unghia a prins aer si unde a crapat gelul

Doriss, te rog sa folosesti un program care gazduieste imagini, ca sa putem sa vedem pozele. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Vizitato
Vizitator




probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:32

************text cenzurat cum agaud poze ?

=> WARN
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:38

sper ca se vede
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Iun - 13:53

doriss a scris:
sper ca se vede

Uite, aici ai indicatii pentru a posta o imagine

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/intrebari-frecvente-f1/cum-postati-imagini-t71.htm#3395
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Vizitato
Vizitator




probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMier 16 Iun - 6:04

URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/picture038bo.jpg/]probleme unghii gel - Pagina 2 Picture038bo[/URL]


asa a prins aer pe lateral Sad(
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMier 16 Iun - 6:08

URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/jhip.jpg/]probleme unghii gel - Pagina 2 Jhip[/URL]
Uploaded with ImageShack.us

in poza asta se vede cum a crapat gelul

spuneti si voi, ce sa fac sa nu mai apara toate astea ? Sad(
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMier 16 Iun - 14:30

Buna Doris!

Din ce observ eu in prima poza, unghia naturala pare sa nu fie curatata bine de cuticula care ramane lipita de unghiuta naturala dupa impingere. De asemenea, mie imi pare ca la aplicare, ti-a curs gelul putin in cuticule si, chiar daca atunci cand iti aluneca in cuticule tu stergi repede de jur imprejur excesul de gel de pe cuticula si apoi bagi la lampa, este gresita ideea ca asta rezolva problema complet si gelul nu va mai putea prinde aer.
Referitor la a doua poza, primul lucru de mentionat este grosimea stratului de gel. Nu zic sa il aplici prea gros si sa faci niste "lopatele", insa acolo este totusi prea subtire, iar daca unghia naturala este si ea subtire la randul ei (dupa cum si pare in poza), atunci gelul nu are cum sa reziste. Al doilea aspect ar fi ca la un asa format al unghiei (unghia este mai scurta decat degetul) este foarte greu sa sigilezi bine marginile. In astfel de cazuri, exista intotdeauna riscul sa se intample ce s-a intamplat.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Vizitato
Vizitator




probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMier 16 Iun - 23:05

BUna Tina ,
ce se vede in prima poza, nu este gel pe cuticula, am dat un strat de lac peste gel...intr-adevar unghia este scurta si subtire si sper sa fie acesta motivul pentru care crapa gelul, o sa incerc sa il fac mai gros...si sper sa nu mai fie probleme . Mersi mult , eesti o dragutza flower
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 22 Iun - 9:50

help me!!! Am rezolvat in sfarsit problemele cu aerul, dar am observat altele Crying or Very sad Am vazut la cateva cliente(in special la cele cu unghiile mai lungi) ca unele unghii li se crapa pe linia de stres si nu stiu de ce...pentru ca am grija mereu sa pun mai mult gel pe acolo Crying or Very sad

si vroiam sa va mai intreb daca este suficient sa pilesc unghia naturala doar cu buffer-ul? eu folosesc o pila de 150 mai tocita de obicei si,dupa vreo 2 intretineri, am impresia ca s-a subtiat unghia naturala...
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 22 Iun - 9:54

Si eu tot bufferul il folosesc ... niciodata nu am dat cu pila
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 22 Iun - 10:17

Beky a scris:
Si eu tot bufferul il folosesc ... niciodata nu am dat cu pila


ma gandeam ca nu se matuieste suficient...mie mi se pare foarte fin dupa ce il folosesc de cateva ori, dar daca tu zici ca numai pe el il folosesti si am vazut ce bine iti rezista unghiutzele...asa o sa fac si eu. ms sarut
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 22 Iun - 10:28

Pai dupa ce ti se pare fin il schimbi, eu am portocaliu ... si ala imi tine destul de mult.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
beautyx




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/04/2010

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 19 Iul - 13:39

Tushky a scris:
help me!!! Am rezolvat in sfarsit problemele cu aerul, dar am observat altele Crying or Very sad Am vazut la cateva cliente(in special la cele cu unghiile mai lungi) ca unele unghii li se crapa pe linia de stres si nu stiu de ce...pentru ca am grija mereu sa pun mai mult gel pe acolo Crying or Very sad

si vroiam sa va mai intreb daca este suficient sa pilesc unghia naturala doar cu buffer-ul? eu folosesc o pila de 150 mai tocita de obicei si,dupa vreo 2 intretineri, am impresia ca s-a subtiat unghia naturala...


Salut!

Azi mi s-a intamplat acelasi lucru.. sa vina o clienta cu unghii lungi si sa aiba , dupa o luna, doua unghii crapate pe linia de stres...

Eu cred ca au fost prea subtiri si prin crestere bombeul s-a dus spre varf , iar din cauza ca erau prea subtiri nu au mai avut , in acest fel, un punct de rezistenta bun.

Vezi si tu poate sunt prea subtiri...
Sus In jos
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 6 Sept - 0:16

Tushky a scris:
help me!!! Am rezolvat in sfarsit problemele cu aerul, dar am observat altele Crying or Very sad Am vazut la cateva cliente(in special la cele cu unghiile mai lungi) ca unele unghii li se crapa pe linia de stres si nu stiu de ce...pentru ca am grija mereu sa pun mai mult gel pe acolo Crying or Very sad

si vroiam sa va mai intreb daca este suficient sa pilesc unghia naturala doar cu buffer-ul? eu folosesc o pila de 150 mai tocita de obicei si,dupa vreo 2 intretineri, am impresia ca s-a subtiat unghia naturala...

Ai grija sa nu pilesti prea mult tipsul. Si eu mai fac greseli de genul.....O alta problema in afara de cele prezentate pe subiectul asta poate fi excesul de pilire pe margini....
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 6 Sept - 1:50

Laru a scris:
Tushky a scris:
help me!!! Am rezolvat in sfarsit problemele cu aerul, dar am observat altele Crying or Very sad Am vazut la cateva cliente(in special la cele cu unghiile mai lungi) ca unele unghii li se crapa pe linia de stres si nu stiu de ce...pentru ca am grija mereu sa pun mai mult gel pe acolo Crying or Very sad

si vroiam sa va mai intreb daca este suficient sa pilesc unghia naturala doar cu buffer-ul? eu folosesc o pila de 150 mai tocita de obicei si,dupa vreo 2 intretineri, am impresia ca s-a subtiat unghia naturala...

Ai grija sa nu pilesti prea mult tipsul. Si eu mai fac greseli de genul.....O alta problema in afara de cele prezentate pe subiectul asta poate fi excesul de pilire pe margini....

Nu folosesc tips-uri si nu stiu care a fost exact problema, dar s-a rezolvat Very Happy
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 4 Oct - 23:51

Salutare tuturor
In primul rand vreau sa va spun ca sunt noua pe-aici si as dori sa pun si eu o intrebare legata despre unghiile in gel.Voi cum face-ti modelu,dupa al doilea strat de gel sau inainte de finish gel???fac un curs de manichiura si mai am putin pana ce-mi deschid la salon,multumesc,o zi buna
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 5 Oct - 0:14

nickipiki a scris:
Salutare tuturor
In primul rand vreau sa va spun ca sunt noua pe-aici si as dori sa pun si eu o intrebare legata despre unghiile in gel.Voi cum face-ti modelu,dupa al doilea strat de gel sau inainte de finish gel???fac un curs de manichiura si mai am putin pana ce-mi deschid la salon,multumesc,o zi buna

Salu' nickipiki!
Eu scoicile, sclipiciurile, paietele etc le pun intre cele doua straturi de gel pt ca altfel raman denivelari. Apoi degresesz, uniformizez, finisez, fac pictura, las sa se usuce si aplic finish-ul. Daca faci o pictura mai complicata, pe o suprafata mai mare, trebuie sa o acoperi un strat de gel si apoi cu finish, pentru ca altfel va sari Wink
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 5 Oct - 0:29

Multumesc Tushky,eu inca n-am inceput cu pictura,vreau sa incep si eu cu pictura,dar daca ma ajuta cineva cu niste sfaturi,in primul rand cu ce fel de pensula se face pictura,pt inceput simpla,si vopselele acrilice de la ce firma,care-s mai bune??
Aaa,legat de modele in gel,pt inceput cu geluri colorate,ca n-am facut inca cu sclipiciuri,paiete,scoici.
Am vazut fff multe modele aici,ma tot minunez,cum se fac,ca-s supeeer.Am observat ca aici poti invata ,se dau sfaturi. Smile apreciez gestul vostru
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 5 Oct - 0:45

nickipiki a scris:
Multumesc Tushky,eu inca n-am inceput cu pictura,vreau sa incep si eu cu pictura,dar daca ma ajuta cineva cu niste sfaturi,in primul rand cu ce fel de pensula se face pictura,pt inceput simpla,si vopselele acrilice de la ce firma,care-s mai bune??
Aaa,legat de modele in gel,pt inceput cu geluri colorate,ca n-am facut inca cu sclipiciuri,paiete,scoici.
Am vazut fff multe modele aici,ma tot minunez,cum se fac,ca-s supeeer.Am observat ca aici poti invata ,se dau sfaturi. Smile apreciez gestul vostru


Pai cand fac modele din geluri colorate, le aplic tot intre cele doua straturi de gel. Daca vreau sa fac unghii simple intr-o culoare: aplic cele doua straturi de gel, degresez, uniformizez, aplic gelul colorat si apoi finish-ul.

Pentru pictura iti recomand pensulele Kolinsky Nr. 0 si Nr.2 si vopselele acrilice de la Tiger Nails. Smile
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 5 Oct - 1:39

Mersi tare tare mult pt sfaturi,iti doresc o zi frumoasa si sper sa mai tinem legatura >HUG<
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyVin 15 Oct - 3:47

buna fetelor,
ma confrunt si eu cu o problema si nici cum nu imi pot da seama ce se intampla.poate ma ajutati voi sa ''descifrez misterul''Smile
am o clienta la care ii pun gel de ceva vreme....nu a avut nici un fel de problema,venea la intretinere cu unghiile intacte.prima data a veniti la mine cu unghii puse de altcineva...foarte ok...apoi dupa cateva intretineri am renuntat la tipsuri(unghiile ei crescand foarte mult),apoi a vrut iar tipsuri...am dat gelul jos,am taiat unghiutele naturale si am aplicat tipsuri dar de atunci tot are probleme cu doua unghii...ea zice ca nu face nimic....dar pur si simplu se desprinde gelul de pe ele(de pe 2 unghii).
ce e oare de facut?tot cu aceleasi geluri lucrez,aceiasi tehnica...etc....si numai cu ea patesc asa ceva!!!
sper sa ma puteti ajuta:*sarut*
pupici
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 19 Oct - 1:41

Salut lavy_p, din experientza mea in acest domeniu, am intalnit foarte multe cliente cu diferite probleme legate d unghiutzele lor, dar pt atzi putea raspunde trebuie sa imi dai mai multe informatzii despre acele doua unghiutze cel mai bine ar fi sa pui o poza la urmatoarea intretzinere, intrebarea mea este: ai pilit prea mult din unghiutza naturala shi nu mai are prindere tips-ul sau gelul de ea? Razz tzinand cont ca acele doua unghiutze de catva tp au avut tot probleme itzi dai seama k baza e atat d distrusa d la atata pilitura shi o noua aplicare d fiecare data, spune-mi din ce parte se desprinde gelul????
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyVin 10 Dec - 22:37

mi-am luat de la diamond geluri colorate....si vreau sa fac french-ul cu negru...dar daca il aplic si-l bag la lampa nu se intareste..se ia cand sterg cu cleanser.......de ce oare????a mai patit cineva ca mine?
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 1:42

da... singurul gel negru colorat care il agreez...imi place, il dau in strat subtire si se usuca, e cel de la Juliana Nail
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 2:19

Eu am negru de la diamond acum...dar nu l-am sters niciodata cu cleaner, am aplicat un strat de allround peste el si nu am avut nicio pb apoi Cool
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 8:08

Buna fetelor,
am si eu o intrebare: sunt momente la unele cliente in care aplic gelul cu bule.... si lucrul acesta se cunoaste la final destul de bine.....de ce?
care e tehnica de a numai face gelul bule,si sa se si mai vada?
folosesc produse Tiger si aceeasi tehnica cunoscuta pt prod Tiger.

ms
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 8:45

blondynails a scris:
Buna fetelor,
am si eu o intrebare: sunt momente la unele cliente in care aplic gelul cu bule.... si lucrul acesta se cunoaste la final destul de bine.....de ce?
care e tehnica de a numai face gelul bule,si sa se si mai vada?
folosesc produse Tiger si aceeasi tehnica cunoscuta pt prod Tiger.

ms



poate trebuie sa amesteci gelul inainte sa-l folosesti Smile
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 9:36

sa-l amestec cu un betisor?
tu asa folosesti produsele de la Juliana?

o sa incerc si varianta asta.
ms
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 10:14

blondynails a scris:
sa-l amestec cu un betisor?
tu asa folosesti produsele de la Juliana?

o sa incerc si varianta asta.
ms




am geluri si de la Juliana da nu au facut bule
... eu asa am citit pe forum, sper sa nu gresesc Smile
Sus In jos
Mire




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 07/12/2010

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 11:21

Buna fetelor!
Am tot citit "problemele" voastre si vreau sa zic ca si eu am intampinat problema, dar nu in cazul meu ci in cazul unei prietene; de cate ori ii puneam gel zicea ca dupa 4-5 zile ii sare de pe unghii si nu inteleg de ce, pentru ca si mie si altei prietene i-am aplicat si nu avem nici un fel de problema. Depinde cumva si de modul in care si le ingrijeste si este atenta la ceea ce face cu ele???
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 11:58

Mire a scris:
Buna fetelor!
Am tot citit "problemele" voastre si vreau sa zic ca si eu am intampinat problema, dar nu in cazul meu ci in cazul unei prietene; de cate ori ii puneam gel zicea ca dupa 4-5 zile ii sare de pe unghii si nu inteleg de ce, pentru ca si mie si altei prietene i-am aplicat si nu avem nici un fel de problema. Depinde cumva si de modul in care si le ingrijeste si este atenta la ceea ce face cu ele???



eu cred k da...am patit personal problema asta insa am observat k unele persoane au obsesia de a impinge gelul de pe margini mai ales daca a mai intrat si putin aer...si unele fete chiar daca se lovesc si le cade gelul nu recunosc Mad am ajuns la concluzia k trebuie sa ai si grija de unghiute nu sa le maltratezi Sad
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptySam 11 Dec - 14:00

Gelurile 3 in 1 nu se amesteca niciodata !!!! Ce se amesteca sunt doar gelurile colorate, dar si pe alea le amesteci cu grija sa nu faca bule, nu k la mixer.
Faci bule pt ca nu iei bine gelul din cutiuta. Gelul se ia usor,de pe peretele borcanului, nu din mijloc si nu se fac miscari prea bruste pe unghie cu el. Daca te-as vedea ti-as spune unde gresesti, asa exista mai multe cauze din care ar putea sa iti creeze bule Razz
Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyDum 12 Dec - 10:51

fetele...mai am o problema...poate ma ajuta cineva....am unghiile denivelate si dupa ce imi fac unghiile cu gel dupa o sapt.se ingalbenesc sus langa cuticule si apoi se desprinde gelul....ce sa fac in cazul asta?ms mult
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyDum 12 Dec - 11:25

sa schimbi gelul Razz
din punctul meu de vedere, nu sunt chiar atat de stralucite gelurile tale Razz
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyJoi 30 Dec - 0:43

buna ,am avut zilele trecute o clienta la care i-am pus gel pe unghia naturala si ceva model cu sclipici ,ieri insa (dupa 4 zile) ia crapat gelul la toate unghiile chiar pe mijloc o dunga orizontala ...sa nu fi pus gel cat atrebuit la punctul de stres Rolling Eyes
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyJoi 30 Dec - 22:51

Si mie mi se intampla la o clienta. Eu cred ca e vina ei ca le loveste prea tare.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 3 Ian - 5:13

La multi ani, fetelor!

Din ce cauza intra oja pe sub gel? Ma gandesc ca nu e normal lucrul asta.....
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 3 Ian - 9:37

luminitache a scris:
La multi ani, fetelor!

Din ce cauza intra oja pe sub gel? Ma gandesc ca nu e normal lucrul asta.....


La multi ani si tie Lumi!!!!

In ce sens intra oja sub gel? Te referi cumva la faptul ca daca clienta se face cu o culoare pe unghie, la indepartarea acesteia se vede ca a intrat lacul pe sub gel? Daca acesta este cazul, atunci inseamna ca a intrat aer la gel si a intrat lacul in spatiul dintre gel si unghie. Eu le recomand oricum fetelor sa folosesca inaintea aplicarii lacului colorat sau cu sclipici, un strat de lac incolor, pentru a facilita indepartarea lui. Acest lucru impiedica si intrarea lacului in cazul in care are un firicel de aer la baza. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 4 Ian - 1:07

Ms mult de raspuns, Coralia, exact la asta ma refeream!

O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMar 4 Ian - 1:16

Smile Cu placere! Ma bucur ca ti-am fost de folos.

O zi superba!!!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMier 12 Ian - 5:34

buna fetelor, lucreaza careva dintre voi cu produse diamond?
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyMier 12 Ian - 6:05

intampin ceva probleme cu unghiutele si lucrez cu produse diamond de aceea as dori sa aflu daca mai lucreaza cineva cu aceste produse sa i-mi dea cateva sfaturi
Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyDum 23 Ian - 9:40

vmarya a scris:
intampin ceva probleme cu unghiutele si lucrez cu produse diamond de aceea as dori sa aflu daca mai lucreaza cineva cu aceste produse sa i-mi dea cateva sfaturi

Si eu a patit la fel cu produsele de la Diamond....eu personal nu am fost multumita deloc de ele...dupa 2-3 zile se ingalbenea gelul sus langa cuticule si crapa....am schimbat gelul si nu mai am probleme.....plus ca nu sunt multumita de taxa de curierat....e mult prea mult...peste tot e 15 lei si aici e 28 cu tot cu tva...eu recomand sa schimbi gelul...pup!
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 24 Ian - 2:40

multumesc mihagache I love you
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 EmptyLun 24 Ian - 5:16

vmarya a scris:
intampin ceva probleme cu unghiutele si lucrez cu produse diamond de aceea as dori sa aflu daca mai lucreaza cineva cu aceste produse sa i-mi dea cateva sfaturi


si eu am lucrat cu diamond. mi-a placut mai mult gelul de constructie fara fibra de sticla de la ei decat cel cu fibra de sticla
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Continut sponsorizat





probleme unghii gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
probleme unghii gel
Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» pro sau contra unghii tehnice?depinde!
» Ros unghii!!..Help!
» Tratamente unghii naturale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: