***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: incrediente   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 2:51

Moderator_TigerNails a scris:
gabriela89 a scris:
Mersi mult pentru mesaje! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898*

1. Lampa e noua, din fericire! E cu 4 x 9 W. deci ar trebui sa fie buna... Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_sad

2. Lampa am cumparat-o in set...era set pentru incepatori. Era inclus in set o solutie - Finishing Solution, pe care scrie ca se foloseste pentru a sterge cand scot din lampa... Sa imi iau altul?! Sau asta o fi diferit de Cleaner?! K eu cred k asta e cleaner... :D

3. Am geluri nemtesti...si nu cred k sunt de proasta calitate... Am incercat si janet, si mai ceva cu sclipici, de la Evelyn, parca... Nu cred k sunt gelurile de vina! Dk as fi facut doar cu un singur gel, dar asa...ar fi culmea ca niciunul sa nu fie bun Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_smile

Cred ca ar trebui sa imi iau un alt cleaner, nu? k ma gandesc k lampa nu prea are cum sa fie de vina, fiind noua... si cu 4 tuburi. E tare rau cand nu stii care e problema... Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_smile) Bine k sunteti voi aici, pentru ajutor! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_flower Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898

Buna Gabriela! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 986516

Poti te rog sa imi spui ce scrie la "Ingrediente" pe aceasta solutie cu care degresezi tu acum?

O zi excelenta, Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_flower

Tiger Nails



Iti scriu exact cum scrie acolo: aqua, alcohol denat, PEG 40 castor oil, C 9 - 11 pareth 3, coceth - 15 methylmonium chloride. Cam atat... parca e pe chineza Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Lol Iti multumesc din suflet ptr ajutor! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898*Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898*
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 3:06

Eu am crezut ca lampa nu e buna, desi e noua... Ma gandeam k poate neoanele nu sunt destul de tari sau ca nu sunt destul de aproape de unghii... Si m-am pus sa tin unghiile mai sus, mai aproape de neoane...dar tot nu se intareau! Question O zi buna! flower
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 3:11

gabriela89 a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
gabriela89 a scris:
Mersi mult pentru mesaje! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898*

1. Lampa e noua, din fericire! E cu 4 x 9 W. deci ar trebui sa fie buna... Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_sad

2. Lampa am cumparat-o in set...era set pentru incepatori. Era inclus in set o solutie - Finishing Solution, pe care scrie ca se foloseste pentru a sterge cand scot din lampa... Sa imi iau altul?! Sau asta o fi diferit de Cleaner?! K eu cred k asta e cleaner... :D

3. Am geluri nemtesti...si nu cred k sunt de proasta calitate... Am incercat si janet, si mai ceva cu sclipici, de la Evelyn, parca... Nu cred k sunt gelurile de vina! Dk as fi facut doar cu un singur gel, dar asa...ar fi culmea ca niciunul sa nu fie bun Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_smile

Cred ca ar trebui sa imi iau un alt cleaner, nu? k ma gandesc k lampa nu prea are cum sa fie de vina, fiind noua... si cu 4 tuburi. E tare rau cand nu stii care e problema... Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_smile) Bine k sunteti voi aici, pentru ajutor! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_flower Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898

Buna Gabriela! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 986516

Poti te rog sa imi spui ce scrie la "Ingrediente" pe aceasta solutie cu care degresezi tu acum?

O zi excelenta, Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_flower

Tiger Nails



Iti scriu exact cum scrie acolo: aqua, alcohol denat, PEG 40 castor oil, C 9 - 11 pareth 3, coceth - 15 methylmonium chloride. Cam atat... parca e pe chineza Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Lol Iti multumesc din suflet ptr ajutor! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898*Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 326898*

Buna!

Sunt vreo doua ingrediente acolo pe care, in mod normal, nu le regasesc a fi intr-un degresant de gel. Din cauza asta.... ma ofer sa iti trimit o mostra dintr-unul din gel cleaner-ele noastre, ca sa verificam daca nu cumva, ceea ce ai tu acum, nu este gresit.
Imi poti trimite un mail (office@tigernails.ro) cu datele tale, te rog? Wink

Cu mare placere,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 3:19

gabriela89 a scris:
Eu am crezut ca lampa nu e buna, desi e noua... Ma gandeam k poate neoanele nu sunt destul de tari sau ca nu sunt destul de aproape de unghii... Si m-am pus sa tin unghiile mai sus, mai aproape de neoane...dar tot nu se intareau! Question O zi buna! flower

Eu zic ca nu este lampa. Atata timp cat functioneaza si toate neoanele se aprind, contactele sunt ok, lampa e ok. bravo!
POT fi neoanele noi de vina doar daca, de fapt, nu sunt noi.
Atata timp cat nu au aspect negricios sau alte urme vizibile ca ar fi arse , atunci, ca ele sa fie motivul pt care gelul nu se intareste, singura explicatie ar fi ca nu sunt noi. Cu toate ca nu imi imaginez ca cineva sa faca asa ceva... surprins

Propun sa vedem care este rezultatul cu gel cleaner-ul. Cele mai mari sanse ca acolo sa fie problema! Wink

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 4:00

Si eu cred ca, dupa ce am eliminat toate cauzele, ramane doar Cleanerul. Te rugam mult sa ne spui rezultatul in urma folosirii cleanerului de la Tiger Nails Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: ...   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 4:15

Lampa e noua, neoanele nu sunt negre... Si eu m-am gandit k probabil cleaner-ul e de vina, k altceva nu prea are ce sa fie... Oricum trebuie sa merg luni sa imi cumpar altul, pentru ca asta e deja pe terminate si dk nici cu ala nu merge, atunci iti dau adresa si imi trimiti tu ceva! Sau... stii cumva prin posta in cate zile ajunge, aprox? Si nu e neaparat mostra, poate fi si contracost! E ok? Mersi mult k te-ai uitat! flower Week-end placut! :*
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 4:26

Am uitat sa mentionez k toate neoanele sunt puse sus, unul langa altul.... Desi nu stiu dk conteaza Smile O zi minunata sa aveti! Si ms. mult inca odata! :*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 6 Feb - 4:40

Produsele Tiger Nails le poti achizitiona de pe www.tigernails.ro Ele
sunt trimise prin curier rapid. Eu le-am primit a doua zi dupa ce le-am
comandat Wink Ideea este sa apuce sa le trimita in ziua in care faci
comanda, ca de exemplu daca tu faci comanda la ora 21 iti dai seama ca
nu are cum sa ajunga a doua zi ca nu are cand sa ti le puna pe curierat.
Tu faci comanda si apoi esti contactata de un reprezentant si comanda
este trimisa in aceeasi zi. Smile

Edit: Pozitia neoanelor nu e cauza in mod sigur. Nu am alta explicatie decat cea a cleaner-ului. Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 457715

Edit 2: Apropo, la comenzi online pe www.tigernails.ro ai, ca persoana fizica, reducere de 3%, iar la prima comanda primesti 5% reducere, din totalul comenzii.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 8 Feb - 23:05

Incerc si eu sa iti dau un sfat , pentru ca cleaner-ul tau are in el si ulei de ricin care nu e nici pe departe agent de degresare, pana iti trimite Tiger nails, incearca sa stergi cu spirt sau dizolvant fara acetona si vezi cum e.
Sus In jos
Cea_Mai_Rea

Cea_Mai_Rea


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 9 Feb - 1:40

Buna...
M-am intors cu o noua intrebare, in ceea ce priveste stampilele...
Eu am cumparat unele de la Konad, cu oja speciala...etc. O multime de banuti....dar fie nu stiu eu sa le aplic...fie omit ceva, pt ca modelul nu se ia pe stampila. Sad
Poate voi aveti idee ce se poate intampla de nu se ia...

Multumesc....va pup! Surprised
Sus In jos
Moon

Moon


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 9 Feb - 2:07

Matritele au lipite deasupra niste foite subtiri, transparente. Trebuie doar sa inlaturezi folia aceea si modelele se vor lipi de stampila. Si eu de abia am reusit sa descopar folia :"> .. dar dupa nu am mai avut probleme . Sper sa iti fi fost de ajutor..
Sus In jos
Cea_Mai_Rea

Cea_Mai_Rea


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 9 Feb - 6:04

Moon a scris:
Matritele au lipite deasupra niste foite subtiri, transparente. Trebuie doar sa inlaturezi folia aceea si modelele se vor lipi de stampila. Si eu de abia am reusit sa descopar folia :"> .. dar dupa nu am mai avut probleme . Sper sa iti fi fost de ajutor..

Ehhh, stiam de alea...le`am dezlipit de mult.
Doar ca am auzit ca inainte de a pune oja, trebuiesc sterse cu nu stiu ce...etc.
Habar n`am...poate nu apas destul...sau poate apas prea tare?

Help Sad
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 9 Feb - 12:08

Cea_Mai_Rea a scris:
Moon a scris:
Matritele au lipite deasupra niste foite subtiri, transparente. Trebuie doar sa inlaturezi folia aceea si modelele se vor lipi de stampila. Si eu de abia am reusit sa descopar folia :"> .. dar dupa nu am mai avut probleme . Sper sa iti fi fost de ajutor..

Ehhh, stiam de alea...le`am dezlipit de mult.
Doar ca am auzit ca inainte de a pune oja, trebuiesc sterse cu nu stiu ce...etc.
Habar n`am...poate nu apas destul...sau poate apas prea tare?

Help Sad

Am patit si eu chestia asta in prima zi in care le-am cumparat. Ale mele nu aveau deloc folie pe ele Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 264362 .

Chestia era ca nu dadeam suficient de repede cu lama peste lacul de unghii. Trebuie sa treci cu lama foarte repede peste surplusul de lac si apoi pui stampila. Dupa aia eu dau cu acetona, nu am nici o chestie speciala pt ele Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 457715 Dar trebuie sa stergi tot timpul matrita, dupa fiecare folosire si sa nu uiti sa stergi si lamela de oja. Incearca sa treci foarte repede si apoi sa aplici pe stampila cand citesti post-ul acesta si anunta-ne te rog daca a functionat Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 10 Feb - 5:18

Moderator_TigerNails a scris:
iulia_vero a scris:
Da chiar te rog, imi poti trimite direct pe e-mail.

Buna Iulia!

Asa voi face! Oricum, voi anunta datele pentru urmatoarele serii chiar si aici pe forum, ca sa stie toate fetele. Wink

Tiger Nails

Buna Iulia! sarut

Asa cum am promis, iata datele si prezentarea urmatorului curs organizat de Tiger Nails!


Curs NAIL ART BASIC

Data: 22-23.02.2010
Locatie: Hotel Unique, Bucuresti (zona Pta. Romana)


Profesori in acest curs vor fi tehnicienii firmei Tiger Nails - Serghei si Svetlana Iskra din Republica Moldova.

Cursul Nail Art Basic cuprinde:
- cunoasterea si recunoasterea tehnicilor de Nail Art existente
- dezvoltarea imaginatiei
- combinarea de culori
- toate notiunile si tehnicile de Nail Art de baza (decoruri realizate cu sclipici, paiete, gheata sparta, cristale Swarovski, holograme, folii, perle, culori acrilice, etc.)
- pictura si design abstract
- animal print
- pictura peisaje
- pictura flori ( irisi, panselute, maci, margarete, etc.)
- alte modele

In urma cursului se primeste diploma.

Durata cursului: 2 zile, intre orele 8:30 – 17:00.

Participantele vor lucra pe tot parcursul cursului, sub indrumarea atenta a celor doi profesori. Pentru a asigura confortul fiecarei cursante, numarul locurilor este limitat la maxim 7 persoane/grupa.
Materialele folosite la curs si un coffee-break in fiecare zi de curs sunt incluse in pret.
Cursantele isi vor achizitiona separat (in cazul in care nu au deja) doar pensulele de nail art necesare, acestea ramanand apoi la cursante.

Pentru orice alte intrebari sau nelamuriri, va rugam sa nu ezitati sa ne contactati la tel. 0722 77 34 62 sau email: office@tigernails.ro


Tiger Nails
www.tigernails.ro
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Cea_Mai_Rea

Cea_Mai_Rea


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 10 Feb - 6:09

Moderator_TigerNails a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
iulia_vero a scris:
Da chiar te rog, imi poti trimite direct pe e-mail.

Buna Iulia!

Asa voi face! Oricum, voi anunta datele pentru urmatoarele serii chiar si aici pe forum, ca sa stie toate fetele. Wink

Tiger Nails

Buna Iulia! sarut

Asa cum am promis, iata datele si prezentarea urmatorului curs organizat de Tiger Nails!


Curs NAIL ART BASIC

Data: 22-23.02.2010
Locatie: Hotel Unique, Bucuresti (zona Pta. Romana)


Profesori in acest curs vor fi tehnicienii firmei Tiger Nails - Serghei si Svetlana Iskra din Republica Moldova.

Cursul Nail Art Basic cuprinde:
- cunoasterea si recunoasterea tehnicilor de Nail Art existente
- dezvoltarea imaginatiei
- combinarea de culori
- toate notiunile si tehnicile de Nail Art de baza (decoruri realizate cu sclipici, paiete, gheata sparta, cristale Swarovski, holograme, folii, perle, culori acrilice, etc.)
- pictura si design abstract
- animal print
- pictura peisaje
- pictura flori ( irisi, panselute, maci, margarete, etc.)
- alte modele

In urma cursului se primeste diploma.

Durata cursului: 2 zile, intre orele 8:30 – 17:00.

Participantele vor lucra pe tot parcursul cursului, sub indrumarea atenta a celor doi profesori. Pentru a asigura confortul fiecarei cursante, numarul locurilor este limitat la maxim 7 persoane/grupa.
Materialele folosite la curs si un coffee-break in fiecare zi de curs sunt incluse in pret.
Cursantele isi vor achizitiona separat (in cazul in care nu au deja) doar pensulele de nail art necesare, acestea ramanand apoi la cursante.

Pentru orice alte intrebari sau nelamuriri, va rugam sa nu ezitati sa ne contactati la tel. 0722 77 34 62 sau email: office@tigernails.ro


Tiger Nails
www.tigernails.ro

Buna Tiger Nails...
Spune-ne, te rog care e pretul cursului.
Multumesc!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 10 Feb - 6:16

Cea_Mai_Rea a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
iulia_vero a scris:
Da chiar te rog, imi poti trimite direct pe e-mail.

Buna Iulia!

Asa voi face! Oricum, voi anunta datele pentru urmatoarele serii chiar si aici pe forum, ca sa stie toate fetele. Wink

Tiger Nails

Buna Iulia! sarut

Asa cum am promis, iata datele si prezentarea urmatorului curs organizat de Tiger Nails!


Curs NAIL ART BASIC

Data: 22-23.02.2010
Locatie: Hotel Unique, Bucuresti (zona Pta. Romana)


Profesori in acest curs vor fi tehnicienii firmei Tiger Nails - Serghei si Svetlana Iskra din Republica Moldova.

Cursul Nail Art Basic cuprinde:
- cunoasterea si recunoasterea tehnicilor de Nail Art existente
- dezvoltarea imaginatiei
- combinarea de culori
- toate notiunile si tehnicile de Nail Art de baza (decoruri realizate cu sclipici, paiete, gheata sparta, cristale Swarovski, holograme, folii, perle, culori acrilice, etc.)
- pictura si design abstract
- animal print
- pictura peisaje
- pictura flori ( irisi, panselute, maci, margarete, etc.)
- alte modele

In urma cursului se primeste diploma.

Durata cursului: 2 zile, intre orele 8:30 – 17:00.

Participantele vor lucra pe tot parcursul cursului, sub indrumarea atenta a celor doi profesori. Pentru a asigura confortul fiecarei cursante, numarul locurilor este limitat la maxim 7 persoane/grupa.
Materialele folosite la curs si un coffee-break in fiecare zi de curs sunt incluse in pret.
Cursantele isi vor achizitiona separat (in cazul in care nu au deja) doar pensulele de nail art necesare, acestea ramanand apoi la cursante.

Pentru orice alte intrebari sau nelamuriri, va rugam sa nu ezitati sa ne contactati la tel. 0722 77 34 62 sau email: office@tigernails.ro


Tiger Nails
www.tigernails.ro

Buna Tiger Nails...
Spune-ne, te rog care e pretul cursului.
Multumesc!


Buna! cheers

Ti-am trimis pm! Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 10 Feb - 7:11

Si eu vreau pm.
Chiar acum o ora eram inca la serviciu si ma gandeam la cursuri de nail art. Smile Nu stii cat de fericita sunt acum.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 10 Feb - 7:30

iulia_vero a scris:
Si eu vreau pm.
Chiar acum o ora eram inca la serviciu si ma gandeam la cursuri de nail art. Smile Nu stii cat de fericita sunt acum.

Buna Iulia! fac cu mana

Ti-am trimis si tie pm! scoate limba
Gand la gand cu bucurie, deci? zambet larg
Sunt sigura ca DUPA curs ai sa fii si mai fericita! bravo!

Dupa-amiaza excelenta, sarut

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 12:38

Buna Tiger Nails am si eu o intrebare in Arad,Cluj sau timisoara nu organizati astfel d cursuri pt k ar fi fete interesate?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 13:28

ema_clau a scris:
Buna Tiger Nails am si eu o intrebare in Arad,Cluj sau timisoara nu organizati astfel d cursuri pt k ar fi fete interesate?

Buna ema_clau! fac cu mana

Din pacate, momentan, organizam aceste cursuri doar in Bucuresti.
Insa, la cerere, daca se strange o grupa de 7-8 persoane care sa se inscrie la unul dintre cursurile noastre, atunci, echipa Tiger Nails va fi acolo! bravo!

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 13:30

Eu ma inscriu deja la curs in Arad sau Timisoara! ... sa nu ma uiti cand se va organiza :D

Ce idee buna!!!

Ce ziceti fetelor??????????


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Joi 18 Feb - 2:53, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moon

Moon


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:15

Sad( Si eu as vrea sa particip la un astfel de curs dar sunt din Constanta Sad Sad( Sad( Sad(
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:20

Moon a scris:
Sad( Si eu as vrea sa particip la un astfel de curs dar sunt din Constanta Sad Sad( Sad( Sad(

Andra,

Te asteptam cu drag daca doresti!
Am avut deja multe fete din Constanta la cursurile noastre! bravo!

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
just_me

just_me


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:26

Daca se va face in Arad sau Timisoara ma inscriu si eu Smile.Da o sa iasa ceva apoi din mana mea?Nu de alta dar eu chiar nu le am deloc cu picturile su genul acesta si as ramane si mai dezamagita cred ...
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:34

just_me a scris:
Daca se va face in Arad sau Timisoara ma inscriu si eu Smile.Da o sa iasa ceva apoi din mana mea?Nu de alta dar eu chiar nu le am deloc cu picturile su genul acesta si as ramane si mai dezamagita cred ...

just_me,

Pana acum, toate fetele care au participat la cursurile noastre au fost mai mult decat fericite de ceea ce le-a iesit din mana! Si am avut chiar si fete care nu pusesera mana vreodata pe o pensula de design. Dar ambii profesori si-au facut treaba ca de obicei, si la sfarsit, rezultatul a fost excelent! cheers

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
just_me

just_me


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:37

Multumesc frumos de raspunsul prompt.Oricum imi doresc sa incerc,doar asa pot invata.Deci ma voi inscrie si eu cand se va tine un curs putin mai aproape de mine:)
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:39

just_me a scris:
Multumesc frumos de raspunsul prompt.Oricum imi doresc sa incerc,doar asa pot invata.Deci ma voi inscrie si eu cand se va tine un curs putin mai aproape de mine:)

Cu mare placere! bravo!
Te asteptam cu drag! sarut

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
just_me

just_me


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 16:05

As mai avea o intrebare :D Am achizitionat acum o saptamana un kit de la Janet.Si la aceasta firma se foloseste gel de aderenta sau un strat subtire de fiber gel ca si aderenta si ultrabond.Dar Primer nu mai folosesc?sau cum sa dezinfectez unghia...cu ce?Am eu un pitic pe creier sa am neaparat ceva cu ce s adezinfectez unghia inainte de toate operatiunile Ms mult Smile
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 8:38

just_me a scris:
As mai avea o intrebare :D Am achizitionat acum o saptamana un kit de la Janet.Si la aceasta firma se foloseste gel de aderenta sau un strat subtire de fiber gel ca si aderenta si ultrabond.Dar Primer nu mai folosesc?sau cum sa dezinfectez unghia...cu ce?Am eu un pitic pe creier sa am neaparat ceva cu ce s adezinfectez unghia inainte de toate operatiunile Ms mult Smile

Buna!

Pai, ca sa dezinfectezi unghia inainte de toate operatiunile, poti da cu... dezinfectant! La noi, de exemplu, gasesti asa ceva sub forma de spray, si se pulverizeaza inainte de toate operatiunile, atat pe mainile clientei, cat si pe ale tehnicianului. bravo!


Pup,


Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 14:57

just_me a scris:
As mai avea o intrebare :D Am achizitionat acum o saptamana un kit de la Janet.Si la aceasta firma se foloseste gel de aderenta sau un strat subtire de fiber gel ca si aderenta si ultrabond.Dar Primer nu mai folosesc?sau cum sa dezinfectez unghia...cu ce?Am eu un pitic pe creier sa am neaparat ceva cu ce s adezinfectez unghia inainte de toate operatiunile Ms mult Smile


In mod sigur Janet nu are primer, pt ca nu il folosesc nici la salon, asa ca nu au de vanzare. Sa stii ca "piticul tau de pe creier" Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 77899 gandeste foooarte bine Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 14896 Dezinfectia este primul pas Inainte de ORICE operatiune. Un dezinfectant iti este de mare ajutor Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 15:20

Sa stii ca "piticul tau de pe creier" Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 77899 gandeste foooarte bine Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 14896 Dezinfectia este primul pas Inainte de ORICE operatiune. Un dezinfectant iti este de mare ajutor Smile[/quote]


Exclamation Si inca ceva! Exclamation
Pentru a dezinfecta unghiile, nu trebuie neaparat sa folosim un produs care sa contina acid! Wink

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 0:54

In legatura cu acel curs :D as dori si eu un pm cu pretul. Si daca se poate (fara sa par prea insistenta) niste poze cu anumite modele ce le-am putea invata :D multumesc din suflet Smile
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 3:25

Beky a scris:
In legatura cu acel curs :D as dori si eu un pm cu pretul. Si daca se poate (fara sa par prea insistenta) niste poze cu anumite modele ce le-am putea invata :D multumesc din suflet Smile


Beky,

Ti-am trimis pm!

Pup! sarut
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 3:49

VIN SI EU LA CURS!!!! Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 183931 Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 183931 Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 183931

POATE MAI INTALNESC SI FETE DE PE FORUM ACOLO Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_flower

ABIA ASTEPT!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 10:14

Ce bine ..... Ne vedem acolo!!!
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 10:17

Tiger Nails

si eu am aceeasi rugaminte ca si beky
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 10:37

ema_clau a scris:
Tiger Nails

si eu am aceeasi rugaminte ca si beky

Buna ema_clau! fac cu mana

Ti-am trimis pm! bravo!

Pup, sarut


Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 10:42

ms Very Happy
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 12:40

TigerNails si eu vreau pm (cand ai timp ) cu pretul cursului si alte informatii mai importante, daca sunt Smile k dk se organizeaza in arad, vin si eu :D Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 12:42

iulia_vero a scris:
Ce bine ..... Ne vedem acolo!!!

Suuuuuper. Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 14896 Ne vedem acolo Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 10:49

Beky, folosesti produse de la firme diferite sau doar produse Janet? scratch
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 11:36

eu as mai avea o intrebare care m-a nedumerit f rau astazi!
dc pusca gelul de la varful tips-ului?deci astazi mi-a zis o clienta k i-a puscat gelul,k s-a desprins de la varful tips-ului,eu lucrez in domeniu de 2 ani si ceva si nu am patit niciodata asa ceva ,iar produsele sunt aceleasi si nu inteleg!singura chestia care mi s-a parut ciudata e k i-am spus la clienta s vina s ii vad unghiile si mi-a spus k nu poate k si le-a dat jos p toate.
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 11:46

probabil s-a lovit ea ... scratch ... eu nu am patit niciodata ...
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 11:50

sincer asa ma gandeam si eu .inteleg dak mai pateam sau dak schimbam produsele sau ceva din care sa rezulte asa ceva ,dar ea a zis k nu s-a lovit,am intrebat-o dak a folosit ceva solutii chimice care sa dauneze gelului a zis k nu .chiar nush si tot la chestia aia ma gandesc k ceva nu mi se pare in regula
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 12:44

ema_clau a scris:
sincer asa ma gandeam si eu .inteleg dak mai pateam sau dak schimbam produsele sau ceva din care sa rezulte asa ceva ,dar ea a zis k nu s-a lovit,am intrebat-o dak a folosit ceva solutii chimice care sa dauneze gelului a zis k nu .chiar nush si tot la chestia aia ma gandesc k ceva nu mi se pare in regula

O intrebare foarte importanta dupa parerea mea este la CATE unghiute s-a intamplat? Pentru ca daca vorbim de 1- 2 se poate sa se fi intamplat sa aplici tu acolo stratul mai subtire decat trebuia, sa nu fi sigilat bine marginile sau pur si simplu clienta sa nu fi stat la lampa atat cat trebuia pt ca gelul sa se intareasca perfect. (Am vazut eu cliente care se fataie tot timpul cand sunt cu mainile in lampa asteptare ). Oricare dintre aceste lucruri se mai pot intampla atunci cand esti pe graba sau pur si simplu dintr-o mica neatentie. nu stiu
Acum, foarte mari sanse ca si clienta sa fie de vina, si, contrar celor spuse de ea, sa fii facut totusi ceva ce nu se face in mod normal cand ai unghii false (gen socuri mai puternice aplicate asupra unghiutelor, spalat, curatat cu diverse substante care contin clor spre ex., etc.). Este mare pacat ca si le-a dat ea jos si nu ai apucat sa vezi exact cum se prezenta problema si cat de grava a fost.
Nu stiu de ce, dar inclin sa cred ca nu a fost vina ta... Daca era asa, dupa parerea mea, clienta ar fi venit la tine, ti-ar fi aratat si ar fi cerut explicatii. Dar sa si le dea singura jos... hmmm.... gandesc
Clientele spun multe, dar pana nu vezi cu ochii tai de specialist, nu iti poti da seama de adevar... zambet subtil
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 12:59

asta nu stiu s iti spun.chestia a fost k m-a sunat foarte revoltata de ce a patit . si-a mai pus unghiile la mine apoi a mers in alta parte,apoi iar a venit la mine tot asa.e putin cam aiurita .eu am tot intrebat-o sa vad care ar fi cauza dar ea zice k asa pur si simplu si mie nu mi in clar.eu zic k dak era vina mea o pateam si la altcineva ,dar nici macar cand am fost ucenica nu mi s-a intamplat,deci nu stiu ce s cred No
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 14:18

Mai exista o varianta, dar poate nu e nici asta, dar zic si eu... se poate ca ea sa isi fi plimbat tipsul pe fata dupa ce l-ai pilit, de exemplu, si sa isi fi pus un strat de ulei pe unghia falsa, facand acest lucru. In cazul acesta gelul nu face aderenta buna cu tipsul si se poate desprinde si se poate da jos de pe unghie ca si cauciucul. Acest lucru se mai intampla si daca nu se matuieste tipsul.

Clientele mele fac des treaba asta, chiar daca eu le spun sa nu mai atinga nimic cu unghiile. Deodata ma trezesc cu fond de ten pe tipsuri Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_pale Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_mad
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 17 Feb - 2:07

Buna Becky!
Poate te pot ajuta eu cu niste raspunsuri.si eu lucrez cu gelurile de la Janet,si mie m-i se par chiar foarte bune.
chiar ieri am avut 1 clienta la reumplut,si vreau sa spun ca dupa 3saptamini aratau foarte bine unghiile,nu se desfacuse gelul deloc.
si eu lucrez cu Fiber gel,si nu am probleme.Dupa ce ascresc unghia naturala(si am observat ca daca aspresti in sensul de crestere ,adica de sus in jos,adera mai bine gelul),eu aplik 2 straturi deB2 Nail Prep,si 2 straturi de Ultrabond,si pe urma Fiber gel.
Eu pun totdeauna si 2 straturi de B2 Nail Prep,chiar daca ei recomanda doar1,pentru siguranta.
uite de exemplu sora mea are unghii foarte grase(degaja unghia ei foarte multe uleiuri),si acuma degresind unghia bine,nu are delok probleme.
poate tu folosesti gel de aderenta...incearca sa nu-l mai folosesti si foloseste doar lichidele pregatitoare.
si in legatura cu tipsurile de french,daca sint din acelea doar virfuri...sa stii ca si eu am patit(pe vremea cind apikam tipsuri,acuma lucrez doar constructii cu gel),fiind suprafata mica de lipit,mi-au cazut in nici 1 saptamina...si am ranuntat le tipsuri french.
si sa stii ca faci frenchul frumos,mai ales ca nu lucrezi de mult cu unghii,perfectiunea vine cu exersat si munca multa.
sper ca ti-am fost de ajutor.
spor la unghiute!
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 17 Feb - 9:26

elkana30 eu nu ti-am pus niciun fel de intrebare, pentru ce/cine ai dat raspnsul ala?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 17 Feb - 14:14

Ma bag si eu asa in toiul unei discutii cu o problema de-a mea...nu stiu la care rurica am gasit pe cineva care se plangea de gelul alb de la Janet... fetelor...am aceeasi problema... toate gelurile sunt OK,lampa e buna din moment ce celelalte geluri se intaresc...ei bine asta alb de la Janet "Gel extra white 12ml" dar chiar si cel mic alb-color ...nu se intaresc mai deloc,foarte putin...si am incercat sa-l tin si mai mult in lampa,dar degeaba.Apoi am incercat sa dau un strat subtire si la fel. Maine ma duc la magazin si le dau in cap cu el..asteptare
Ma mira faptul ca toate sunt bune,nu am nicio problema cu ele...in afara de astea albe,culmea...cele mai necesare. la capatul rabdarii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 3 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: