***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Urmatorul
AutorMesaj
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 21 Sept - 12:02

Buna feteleor. Coralia ai spus ca sclipiciul alb de proasta calitate al meu e pentru gel si se face ca ,,sarea''in gel si a fost destl de scump 18 lei cutiutza mie mia sa parut ca ar trebuie sa fie de calitate pentru ca in magazine este undeva la 2 sau 4 lei cel mult.Nu stiu de unde ar trebui sa-l cumpar ca sa fie bun si sa arate frumos Crying or Very sad
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 21 Sept - 12:10

ahh... adevarul ca am niste sclipiciuri ieftine si ciudate. v-am mai povestit odata ca albastru meu deschis, devenea inchis in combinatie cu gelul scoate limba
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 21 Sept - 12:12

chestia ca se intampla acelasi lucru si cu cele scumpe >.cu unele ma refer
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 21 Sept - 23:11

Maria_, observ k ti-ai pus la avatar o poza cu unghiutze acum!Felicitari! Mult succes in continuare! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 21 Sept - 23:43

mersi luminitache da am pus ..mai am dar sincer mie jena sa le afisez aici cand vad ce bijuterii faceti voi :>
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 22 Sept - 1:18

MaRiA_ a scris:
Buna feteleor. Coralia ai spus ca sclipiciul alb de proasta calitate al meu e pentru gel si se face ca ,,sarea''in gel si a fost destl de scump 18 lei cutiutza mie mia sa parut ca ar trebuie sa fie de calitate pentru ca in magazine este undeva la 2 sau 4 lei cel mult.Nu stiu de unde ar trebui sa-l cumpar ca sa fie bun si sa arate frumos Crying or Very sad

Maria_, din cate stiu eu noi nu am vorbit despre sclipiciul tau, sau cel putin nu imi aduc eu aminte. Rolling Eyes Nu stiu ce fel de sclipici ai folosit, dar pe piata nu exista doar sclipiciuri pt unghii, ci exista si pentru par sau pentru corp, iar unele din acelea nu sunt bune si de folosit in gel.

Nu stiu de ce ai simtit nevoia sa imi reprosezi ca ti-am zis eu tie ca slipiciul tau nu e bun. Nici macar nu stiu ce fel de sclipici ai, insa cand vei folosi mai multe tipuri de sclipiciuri vei simti si tu diferenta si poate vei intelege de ce i-am raspuns asa lui Woozy.

Noi suntem pe forum ca sa incercam sa va ajutam, nu sa va incurcam mai mult, iar daca tu consideri ca in cazul tau nu e ok raspunsul, nu e nevoie sa il iei personal. Aici raspundem la modul general si la posibilitatile la care ne gandim noi. Normal ca fiecare caz este particular si depinde atat de mana de lucru a voastra, cat si de produsele pe care le folositi, insa cred ca daca vorbim la modul general, mai multe fete se vor regasi in raspunsurile noastre.

De asemenea, speram ca in cazul in care raspunsul pe care il dam nu este valabil si pentru voi, atunci ne veti intreba si despre cazul vostru, dar pana atunci, noi raspundem oricui ne intreaba.

O zi buna va doresc tuturor! flower


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Mier 22 Sept - 1:26, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 22 Sept - 1:25

scz coralia daca m-am exprimat gresit eu am scris ca o remarca la ce ai scris tu si eu am scris despre sclipiciurile astea albe nu vroiam sa iti reprosez nimic mii de scz dk m-am exprimat gresit ,Stiu ca sunt de mai multe feluri si normal ca am luat pentru unghii dar cred ca trebuie sa imi schib distribuitorul eu am vazut doar ce ai spus u de sclipiciul alb nu sa iti reprosez ceva doamne fereste scz inca odata .Stiu ca sunteti aici sa ne ajutati si eu sunt f bucroasa pentru asta multumesc frumos ce scrieti voi imi e de ajutor doar atat ca am avzut ce ai scris de scilpici si mai sus am scris si eu despre acest sclipici alb .O ZI BUNA
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 22 Sept - 3:27

MaRiA_ incearca sa scrii mai corect si cu spatiile de rigoare nu asa o insiruire de cuvinte ca este foarte greoi de citit si nu ne alegem cu nimic.

Sper sa nu o iei in nume de rau :D

Pupici
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 22 Sept - 12:30

lili face bagajee bounce si va spun asaa... doar sa ma laud :D ha haaaaaaaa
girls i`m "camingggggggg" :\m/:
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 22 Sept - 13:00

nu mai baga nimic in bagaje ca la intoarcere sa ai loc si pentru fete Very Happy
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
rocsana




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 23/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: help   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 23 Sept - 2:51


Avand in vedere experienta ta ajuta-ma te rog cu o problema.
Eu aplic unghii cu tipsuri si decurand m-am hotarat sa aplic gelul cu sabloane insa s-a ivit o problema.Dupa ce aplicarea gelului pe sablon cand incerc sa-l desprind de sub unghie imi ramane imprimat modelul de pe sablon.Nu stiu daca intelegi...sub unghia de gel se lipeste modelul de pe sablon:( O fi de vina gelul,sablonul...ca am incercat de mai multe ori si am aceeasi problema.Si am nevoie de unghii si tipsuri nu mai vreau!!!
help please!!!


Admin_Coralia a scris:
Acest topic as vrea sa fie pentru cele care invatati singure sa puneti unghii study sau care pur si simplu aveti intrebari despre tehnica si nu aveti cui sa i le adresati.
In mod normal nu as fii de acord cu ideea de a invata singura, dar acum ca sunt atatea filmulete pe internet si atatea subiecte despre unghiile cu gel sau acryl poate ca nu e o idee atat de rea Idea De obicei la cursurile de unghii tehnice nu apuci sa inveti chiat tot, asa ca e bine sa ai un loc unde sa pui intrebari Question

Eu am doar un sfat pt cine ia hotararea sa faca unghii : FACETI ACEST LUCRU DIN PASIUNE, NU DOAR PT BENEFICIILE MATERIALE.

In momentul in care cineva se hotaraste sa profeseze aceasta meserie trebuie sa se gandeasca bine ca are siguranta mainilor clientei in mainile sale. Eu fac treaba asta din pasiune pentru unghii si pt arta unghiilor, dar nu uit niciodata ca a durat mult sa ajung sa invat sa imi fac bine treaba si sunt constienta ca nici acum (dupa 2 ani juamatate) nu sunt profeionista.

Cu rabdare si interes puteti sa ajungeti departe.

Va pup si va urez bafta.
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 23 Sept - 3:55

rocsana a scris:
Avand in vedere experienta ta ajuta-ma te rog cu o problema.
Eu aplic unghii cu tipsuri si decurand m-am hotarat sa aplic gelul cu sabloane insa s-a ivit o problema.Dupa ce aplicarea gelului pe sablon cand incerc sa-l desprind de sub unghie imi ramane imprimat modelul de pe sablon.Nu stiu daca intelegi...sub unghia de gel se lipeste modelul de pe sablon:( O fi de vina gelul,sablonul...ca am incercat de mai multe ori si am aceeasi problema.Si am nevoie de unghii si tipsuri nu mai vreau!!!
help please!!!

mi se intampla si mie cu sabloanele pe care le am...ramanea imprimat modelul sablonului, negru cu auriu Mad ...incearca sa-ti iei sabloane noi Smile
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 23 Sept - 4:15

Fetelor.... Voi cum schimbati becurile in lampa uv? le duceti la "doctor" ? sau desfaceti voi lampa si schimbati singure becurile? Si inca ceva...eu nu-mi dau seama cam cand trebuie schimbate... ma tot uit pe neoane si nu vad nimic in neregula... flower
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 23 Sept - 9:03

rocsana a scris:
Avand in vedere experienta ta ajuta-ma te rog cu o problema.
Eu aplic unghii cu tipsuri si decurand m-am hotarat sa aplic gelul cu sabloane insa s-a ivit o problema.Dupa ce aplicarea gelului pe sablon cand incerc sa-l desprind de sub unghie imi ramane imprimat modelul de pe sablon.Nu stiu daca intelegi...sub unghia de gel se lipeste modelul de pe sablon:( O fi de vina gelul,sablonul...ca am incercat de mai multe ori si am aceeasi problema.Si am nevoie de unghii si tipsuri nu mai vreau!!!
help please!!!

Da...sabloanele sunt de vina. Eu am folosit de la Diamond si nu am avut probleme, iar acum mi-am luat de la Tiger si sunt f incantata pt ca se lucreaza mult mai usor cu ele Very Happy
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 23 Sept - 21:49

gabriela89 a scris:
Fetelor.... Voi cum schimbati becurile in lampa uv? le duceti la "doctor" ? sau desfaceti voi lampa si schimbati singure becurile? Si inca ceva...eu nu-mi dau seama cam cand trebuie schimbate... ma tot uit pe neoane si nu vad nimic in neregula... flower


Pe mine nu ma ajuta nimeni? Sad
Sus In jos
maya_bv




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 21/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 23 Sept - 21:58

Hei fetelor, salutari de la Ploiesti! Very Happy

Gabriela, a trebuit sa schimb becurile in momentul cand nu au mai functionat Evil or Very Mad . Ca sa-ti dai seama cand sunt pe duca, ele capata o culoare mai neagra.

Iar de schimbat le schimbi singurica( Le scoti -tragi mai tare de ele) Very Happy
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 23 Sept - 22:45

Lampa nu trebuie desfacuta de tot .. doar trebuie sa scoti tavitza pe care pui mana cand bagi in lampa si apoi cum a zis si maya_bv tragi de ele putin mai tare pana ies si le inlocuiesti cu altele! si pe cele noi .. trebuie sa te uiti putin sa le pui fix in locul lor .. ca trebuie sa le nimeresti in niste gauri .. si sa nu le fortezi prea tare cand impingi k poate ramai cu ele in mana zambet larg
Mie mi a zis tatal meu (electrician zambet larg) ca atunci cand sunt pe duca .. acolo unde vin ele bagate in lampa cand deschizi lampa se aprinde o lumina asa rosie care apoi dispare .. asta e semn ca tre sa ai o rezerva pe aproape .. dar si la mn faceau asa .. si eu ink nu am schimbat nici un bec si ink functioneaza ok zambet subtil
Asa ca spor la treaba ! Pupici
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 24 Sept - 1:59

Multumesc mult, fetelor! flower
Sus In jos
nicoleta_22




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 24/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 24 Sept - 12:01

buna seara! felictari si din partea mea pentru infintarea acestui site........sfaturile care le-am gasit aici "rasfoind" paginile sunt f bune, mai ales pt noi, care am ales sa facem acest lucru fara sa fi facut vreun curs de constructii a unghiilor. Very Happy
totusi am si eu o intrebare, daca se intampla sa te lovesti la o unghie si sa-ti crape gelul dintr-o parte intr-alta fara a intra aer pe sub gel si fara a sari o parte din acesta, atunci cand vrei sa-ti faci intretinerea este nevoie sa-ti dai tot gelul jos pt a nu se mai vedea dunga aceea unde s-a crapat? sau exista si alta solutie......
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 24 Sept - 12:39

nicoleta trebuie verificat foarte bine daca nu cumva este fisurata si unghia naturala. oricum ar fi trebuie pilit tot gelul iar daca unghia naturala e crapata si ea trebuie neaparat banda de matase sau fibra de sticla k altfel apar alte problemute
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 8 Oct - 11:26

Am si eu o intrebare pt fetele care fac flori 3d din gel .. cum se modeleaza gelul? ca eu mi am luat un gel 3D si mi se pare k e cam moale si mi a zis cineva ca se modeleaza cu cleaner .. am incercat dar se lipeste tot gelu de pensula in loc sa se modeleze?

Ms mult!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 8 Oct - 13:00

eu folosesc gel 3D,dar nu am avut probleme cu el si are o consistenta destul de vascoasa
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 2:44

Buna fetelor .As avea o intrebare stiu sigur ca voi stiti mai bine ca si mine ca ati facut si curs .Am vazut unde pe youtube o contructie cu gel,sablonul era pus peste unghie ,eu fac cu sablonul sub unghie.
Cum este corect?eu stiu ca pui sablonul sub unghie.
O SA VI SE PARA CIUDAT CA PUN ASEMENEA INTREBARE DAR.. Question
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 4:05

MaRiA_ a scris:
Buna fetelor .As avea o intrebare stiu sigur ca voi stiti mai bine ca si mine ca ati facut si curs .Am vazut unde pe youtube o contructie cu gel,sablonul era pus peste unghie ,eu fac cu sablonul sub unghie.
Cum este corect?eu stiu ca pui sablonul sub unghie.
O SA VI SE PARA CIUDAT CA PUN ASEMENEA INTREBARE DAR.. Question


Sablon peste unghie???? Eu n-am auzit de asa ceva si nu mi se pare logic deloc! Faci bine cu el sub unghie Very Happy
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 5:13

tushky mersi Smile asa stiam si eu dar pe youube din acte vad gasesti tot felul de minuni .Eu ma gandeam ,,(doamne dar cum aniba sa pui sablon peste unghie si atunci cum apare unghia aia nu prinde aer dedesupt ?)Very Happy:D ma si gandeam dk sa incerc pe mine Very Happy lol
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 9:52

Buna fetelor. Am revenit cu inca o intrebare Razz Am o problema cu gelul finish sau cu cleaner-ul, nu stiu sigur, asta as vrea sa imi spuneti voi Smile am cumparat 3 tipsuri de geluri finish diferite si 2 tipuri de cleaner diferite si acelasi rezultat, dupa ce sterg stratul de transpiratie dispare luciul Crying or Very sad care-i problema si care-i solutia ? va pupic
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 10:42

ar trebui sa iti iei un quick finish. e sub forma unui lac de unghii si nu se mai degreseaza.pup
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 11:02

Banuiesc ca folosesti finish care lasa strat de transpiratie.Sunt mai multe posibile cauze:

1 nu il usuci destul in lampa si aici depinde mult de firma finishului

2 il usuci corect in lampa dar becurile tale trebuiesc schimbate, chiar daca celelalte straturi se usuca bine. Iti dai seama daca sunt consumate cand neonul la baza este putin innegrit

3 aici iti dau un tips, nu e obligatoriu ca la toate firmele sa fie asa: dupa ce scoti din lampa astepta cateva secunde pana sa degresezi, ca sa nu fie cald gelul si sa nu se matuiesca


De ce nu incerci un finish fara degresare care are un luciu PERFECT? Eu am de la Tiger Nails quick finish II, daca citesti pe aici vei vedea ca majoritatea folosesc finish fara
degresare.
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 13:08

Mi-am cumparat un finish fara degresare dar imi da senzatia k este un lac de unghii transparent k oricare altul ... poate ar trebui sa mai incerc unul de la alta firma :-?? . Si mai e ceva: am avut un finish gel foarte ieftin, care trebuia degresat, dar acum nu il mai gasesc. Era ceva de la Sina, despre care am vazut k s-a mai vb pe aici si nu chiar de bine Smile , dar eu m-am inteles ff bine cu el . Va multumeeees :* Sunteti de vis, v-am mai spus si va voi mai spune Razz
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 10 Oct - 13:46

Aly's a scris:
Mi-am cumparat un finish fara degresare dar imi da senzatia k este un lac de unghii transparent k oricare altul ... poate ar trebui sa mai incerc unul de la alta firma :-?? . Si mai e ceva: am avut un finish gel foarte ieftin, care trebuia degresat, dar acum nu il mai gasesc. Era ceva de la Sina, despre care am vazut k s-a mai vb pe aici si nu chiar de bine Smile , dar eu m-am inteles ff bine cu el . Va multumeeees :* Sunteti de vis, v-am mai spus si va voi mai spune Razz


Cum adica? Nu il intaresti in lampa?

Ma refer ca cele doua se comporta, miros , arata complet diferit : unul e in sticluta neagra, miroase a monomer/acrilati , se usuca DOAR la uv si se indeparteaza prin pilire, iar celalalt e in sticla transparenta sau colorata ,miroase a acetona ,se usuca la aer si se indeparteaza cu acetona.

De la ce firma il ai pe asta ? dar celelalte cu degresare?
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 11 Oct - 1:42

acesta fara degresare il intaresc in lampa, scrie pe el k se usuca in 2 min in lampa si in 4 la aer si ARE miros de acetona. e de la gold nails. celalalt cu degresare cu care m-am inteles f bine sunt de la Sina cum am spus si mai sus :-s
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 11 Oct - 5:51

Buna fetelor,
Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa-mi cumpar o pila electrica si nu prea stiu ce sa aleg. Oscilez intre pila Ocius de la Janet si Promed 520 de la Tiger Nails.Singura retinere fata de Promed 520 este ca nu are pedala de picior.Voi folositi pila cu pedala? Este importanta sau nu?
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 11 Oct - 9:37

eu am promed 1020 fara pedala si o adorrrrrrrrrn e viata mea :X sincer? iti sugerez promed e de nota 10 si nu exista termen de comparatie fata de celelalte freze
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 11 Oct - 10:22

adrianamagda a scris:
Buna fetelor,
Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa-mi cumpar o pila electrica si nu prea stiu ce sa aleg. Oscilez intre pila Ocius de la Janet si Promed 520 de la Tiger Nails.Singura retinere fata de Promed 520 este ca nu are pedala de picior.Voi folositi pila cu pedala? Este importanta sau nu?

Si eu am avut freza cu pedala si am crezut ca o sa mor fara cand mi-am luat si eu promed 1020, dar doar o zi cred ca am cautat pedala apoi nu am mai avut probleme. Si eu sunt la fel de innebunita dupa aceasta freza indragostit indragostit indragostit indragostit
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 0:09

BUNA FETELOR.
EU SUNT MEREU CU INTREBARILE Embarassed DIN CE CAUZA SE POATE CRAPA GELUL?M-A SUNAT O FATA LA CARE I-AM PSU UNGHII CU GEL SI MI-A ZIS CA A CRAPAT GELUL LA DEGETUL MARE SI LA ARATATOR.POATE FI DIN CAUZA CUM AM PUS EU?SPECIFIC CA ARE DOAR O SAPTAMANA DE CAND IAM FACUT UNGHIILE.AZI VINE SI AM EMOTII DEJA NU STIU CE VA ZICE. Question
MERSI SI SPOR LA TREABA
Sus In jos
sane4ka

sane4ka


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 07/07/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 4:59

Buna fetelor! Foloseste cineva acryl de la 2M Beauty? Eu am folosit gelurile lor si acum ma batea gandul sa incerc si acrylul. Voi de la ce firma va cumparati acrylul? sarut O zi buna va doresc!
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 5:48

Multumesc pentru sfaturi Lilishor si Iulia_Vero.Nu stiu care este diferenta intre freza promed1020, pe care o aveti voi si promed 520 care vreau sa o cumpar eu in afara de pret, dar sper ca pentru mine care sunt incepatoare e buna promed 520.
V-am pupat si spor la unghiutze!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 7:43

Aly's a scris:
acesta fara degresare il intaresc in lampa, scrie pe el k se usuca in 2 min in lampa si in 4 la aer si ARE miros de acetona. e de la gold nails. celalalt cu degresare cu care m-am inteles f bine sunt de la Sina cum am spus si mai sus :-s

Aly's ceea ce ai tu este un Top Coat UV. Acesta este un lac de unghii care se poate intari la UV sau la aer. Ceea e iti trebuie este un Quick Finish. Acesta este CEL MAI BUN gel de luciu, dupa parerea mea, pentru ca lasa o stralucire de oglinda. Bineinteles caq trebuie sa ai grija sa nu atingi cuticulele sau sa nu depasesti gelul de modelare.

Bafta multa iti doresc! Chiar m-as bucura sa ne dai o pare daca incerci acest gel. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 8:04

aaaaaaaaaaaa Very Happy am inteles. saru' mana. ma pun pe cautat acum Razz mersiiiiiiii
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 9:51

MaRiA_ a scris:
BUNA FETELOR.
EU SUNT MEREU CU INTREBARILE Embarassed DIN CE CAUZA SE POATE CRAPA GELUL?M-A SUNAT O FATA LA CARE I-AM PSU UNGHII CU GEL SI MI-A ZIS CA A CRAPAT GELUL LA DEGETUL MARE SI LA ARATATOR.POATE FI DIN CAUZA CUM AM PUS EU?SPECIFIC CA ARE DOAR O SAPTAMANA DE CAND IAM FACUT UNGHIILE.AZI VINE SI AM EMOTII DEJA NU STIU CE VA ZICE. Question
MERSI SI SPOR LA TREABA



ori le-a lovit ea destul de tare, ori nu i-ai fixat tu punctul de rezistenta
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 11:45

Buna,Mersi Lilisor da asa e cum ai zis tu le-a lovit (una cel putin )a zis ca lucreaza la pc mut si apasa mult cu unghia de la aratator,ia cea de la degetul amre e crapata putin in colt la imbinarea dintre unghia naturala si tips .
Probabil sai sigur am pilit eu mai mult acolo ,in rest arata super,nu am facut nimic azi pentru ca a ramas sa vina saptamana viitoare sa le scurtam si vedem atunci ce este (a hotarat singura asta)multumesc si bafta la unghiutze
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 12:21

Salut fetelor,

o intrebare am si eu... cum se da acrilul jos de pe unghie, tot prin pilire sau exisra ceva solutii speciale, (cum ar fi tip blender-ul pt tips), .....m-a intrebat o clienta, si nu am stiut a ii raspund pt ca nu am pus niciodata unghii cu acril.... so....HEEELP study
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 12:26

doriss a scris:
Salut fetelor,

o intrebare am si eu... cum se da acrilul jos de pe unghie, tot prin pilire sau exisra ceva solutii speciale, (cum ar fi tip blender-ul pt tips), .....m-a intrebat o clienta, si nu am stiut a ii raspund pt ca nu am pus niciodata unghii cu acril.... so....HEEELP study
Buna doris .eu dau acrylu cu acetona pura.Pui pe o discheta de vata acetonao imparti in 2 si o potrivesti pe unghie dupa care invelesti folie de aluminu pe unghie si lasi cateva minute(verifici cand si cand)de ia foarte bine .Unweori mai ramane puitn de pilit dar foarte putin.E u prefer asta decat sa stea clienta cu degetele in pahar cu solutia aceea speciala.
Poate altcineva face in alt mod eu ti-am zis cum fac eu .
BAFTA MULTA
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 12 Oct - 12:50

eu de ex am solutie speciala,dar poate imi zici si mie de unde s fac rost d acetona pura,pt k eu nu am gasit pana acuma si am auzit si de metoda asta !ms!
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 13 Oct - 0:25

ema_clau a scris:
eu de ex am solutie speciala,dar poate imi zici si mie de unde s fac rost d acetona pura,pt k eu nu am gasit pana acuma si am auzit si de metoda asta !ms!

BUNA EMA.
EU NU AM CHIAR ACETONA PURA, MI-A ADUS CINEVA O ACETONA MAI TARE DECAT ASTA DIN COMERT SAU DE LA DISTRIBUITORI .
DAR EMA INCERCA SI CU SOLUTIE PE DISCHETA CRED ,AR TREBUI SA MEARGA SI CONSUMI SI MAI PUTINA SI DACA PUI PE UNGHIE DOAR CRED CA NICI NU AFECTEAZA ASA MULT PIELEA DIN JURUL UNGHIEI.
BAFTA
Sus In jos
dea




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 13/10/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 13 Oct - 1:33

buna fetelor<eu sunt noua si am o nelamurire,primerul se degreseaza sau se aplica direct primul strat de gel? tin sa mentionez ca nu am nici un curs in domeniu,am invatat singurica punand unghii la fete.Va multumesc,sper sa-mi raspundeti cat mai repede!
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 13 Oct - 1:42

primerul se aplica dupa ce ai pilit unghia,si apoi se pune primul strat de gel,nu se degreseaza
Sus In jos
dea




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 13/10/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 13 Oct - 1:47

multumesc frumos! si as mai avea ceva....cand pun tipsurile, la unele unghii apar bule de aer.Sa fie lipiciul de vina sau faptul ca nu pun destul?
multumesc frumos,o zi frumoasa!
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 13 Oct - 1:51

maria,
si eu am ceva acetona tot asa mai tare decat asta din comert, la cantitate mare si mie mi-a adus-o cineva ,o s incerc k poate merge cu ea.ms oricum
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 13 Oct - 2:20

ema_clau a scris:
maria,
si eu am ceva acetona tot asa mai tare decat asta din comert, la cantitate mare si mie mi-a adus-o cineva ,o s incerc k poate merge cu ea.ms oricum
Cu placere EMA EU raspund doar ce stiu ca merge la mine eu nu stiu prea multe oricum inca sunt incepatoare si ma confrunt cu tot felul de probleme.Sad
O ZI BUNA
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 19 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: