***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 9 Feb - 3:57

Buna fetelor sunteti extraordinare. Am citit acest forum cap-coada si iar l-am recitit si tot nu ma mai satur de el. Eu sunt din Piatra Neamt si aplic unghii cu gel de 2 luni. Mentionez ca aplic doar pe sablon nu si cu tips. Tocmai am intrant in posesia la niste mostre de la Tina ( Juliana Nails) si sunt multumita, sper sa strang banuti sa trec pe gelurile de la Juliana.Doar cu gelul de constructie ma descurc cam greu pentru ca este foarte vascos si nu reusesc sa-l intind pe sablon.
Ajutorul pe care vi-l cer eu voua este altul.La cursurile pe care le-am facut la Janet ma invatat ca linia smile perfecta se face cu pensonul nr.6.Mai exact: pui mai mult gel alb pt french si apoi faci linia smile cu pensonul.Doar ca la mine este problema ca ramane urma de la penson pe gelul de modelare.( eu aplic gelel alb pe suprafata lucioasa adik dupa ce dau o mana subtire de gel de modelare). Tina mi-a zis ca gelul de la Tiger pt french merge si pe suprafata matuita dar problema este ca nu-mi dau seama pana unde sa merg cu linia si se vede inestetic daca iese prea jos french-ul.
Va rog spuneti-mi si mie daca stiti mici secrete legate de aceasta linie smile perfecta.
Va multumesc si va pup pe toate.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 9 Feb - 4:03

mihagache a scris:
fetelor vreau sa imi comand de la nailshop un gel alb laptos pentru french.numai ca nu stiu care e...ce trebuie sa cer?va rog daca aveti timp sa va uitati si imi spuneti si mie?ms..pup

Buna ! Am si eu acasa astfel de gel. NUUUU comanda !!! Dai bani degeaba. Face bule cand il bagi la lampa nu este bun. Primele mele geluri au fost de la nailshop si le am si acum in dulap. Am sa le pastrez sa-mi aduc mereu aminte ce greseala am facut.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 9 Feb - 10:38

buna seara fetelor:* am o mica problema va rog sa ma ajutati sa descopar cauza. I'am facut intretinere mamei la unghiute acum 2 sapt. la mana stanga arata f bine, iar la dreapta la 2 unghiute a prin putin aer dar intr'o parte nu sus la cuticula. stiu ca la cuticula trebuie sa las 1-2 mm liberi si sa nu ating cuticula ,inca pe laterale e la fel? mentionez ca folosesc gel si primer de la aceeasi firma. astept sfaturi va multumesc:*
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 1:49

Da, Raluca, pe laterale e aceeasi regula!Smile
Poate, insa, nu e vina ta! Poate mami tau s-a lovit sau a facut ceva. Poti sa te uiti la cele 2 ughiutze cu atentie si iti dai seama dak ai mers prea aproape sau nu

O zi minunata! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 2:59

multumesc mult pt raspuns:* o zi minunata si tie!
Sus In jos
Mihaela00

Mihaela00


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 25/01/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 3:13

buna!:* voiam sa stiu daca isi comanda cineva geluri de la crystal. ma interesa costul de livrare. pe site apare ceva gen "pentru informatii despre livrare apasati aici", dar cand apes nu apare nimic. multumesc :*
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 3:37

buna seara :* am o problema cu pila electrica:(, lasand la o parte faptul ca huruie( scoate sunete ff ciudate) ,se incalzeste ff repede si f tare de imi frige mana cu care lucrez.trebuie sa pun un servetel umed ca sa pot contiuna intretinerea. tin sa precizez ca are 1 an si jumatate( nu f mult), este o freza clasica de aia cu roz ..astept un sfat, o parere daca stiti unde as putea sa o repar sau ce e de facut... astept sfaturile voastre :*
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 4:02

Mihaela00 a scris:
buna!:* voiam sa stiu daca isi comanda cineva geluri de la crystal. ma interesa costul de livrare. pe site apare ceva gen "pentru informatii despre livrare apasati aici", dar cand apes nu apare nimic. multumesc :*

salut, eu mai comand cover gelul ...imi place cover diamond Smile

au cost de 20 lei , si daca pui pana la 12 , vine comanda a doua zi
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 10:55

Mihaela, depinde de unde esty....in unele orase au agenti, cum e Clujul si atunci nu mai trebuie sa platesti taxe de livrare. Pentru Cluj-Napoca costul de livrare a fost de 25 de lei ultima data, asta pentru ca nu am putut sa astept ziua in care vine agentul Very Happy

O seara frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 10:57

Ally, cred k ai probleme cu pila din cauza ca nu ai curatat-o pe interior....fiindca praful se aduna acolo si daca nu il cureti constant se inmulteste si se depune pe mecanismele din interior.
De asemenea, pila poate sa huruie daca ai scapt-o pe jos Smile

O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 11:49

luminitache a scris:
Ally, cred k ai probleme cu pila din cauza ca nu ai curatat-o pe interior....fiindca praful se aduna acolo si daca nu il cureti constant se inmulteste si se depune pe mecanismele din interior.
De asemenea, pila poate sa huruie daca ai scapt-o pe jos Smile

O zi frumoasa! flower


Si eu mi=am luat pila prin septembrie... inca nu am curatat-o niciodata, ptr ca nu stiu cum trebuie Sad Imi spui si mie, te rog, pe unde sa o desfac? Doar partea aia care o tii in mana trebuie curatata, nu?
Sus In jos
Mihaela00

Mihaela00


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 25/01/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 13:09

Pai eu sunt din Bucuresti....e aiurea asa sa nu stiu exact cat ma costa. exact un cover gel voiam si eu sa'mi iau. ms mult fetelor pt raspunsuri. Smile
Sus In jos
Mari

Mari


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 62
Localizare : Aiud

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 22:07

Buna fetelor, poate sa ma lamureasca si pe mine cineva in legatura cu OJA-GEL U.V.
Daca a folosit-o cineva, si ce parere are despre acest produs.
Eu m-am documentat in general despre Gelish de la Nailshop, dar vreau pareri,sfaturi, daca a-ti testat acest produs.
O zi frumoasa
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 10 Feb - 23:36

Da, doar mandrina trebuie desfacuta, mie mi-a desgacut-o tata si mi-a rezolvat-o. Roaga-l pe iubitul/tatal tau si sunt sigura k se vor descurca

O zi minunata! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 3:02

Buna fetelor,
am comandat de pe un cont de hi5 niste tipsuri natur 500 buc cu 26 ron.....astept comanda zilele astea,vine prin posta....de la cluj. or fi bune sau nu....vom vedea....am dat comanda ca sa nu-mi para rau mai tarziu.....referitor la pret,de ce e asa mic cu asa multe buc. mi s-a spus ca sunt aduse direct din fabrica si nu au tva sau adaos....
problema mea e alta....tipa care are aceste tipsuri mi-a spus ca are si produse de la ibd,opi.si un gel de la ibd cu 56 gr 3 in 1 costa in jur de 130 ron......pe sitteul lor un asemenea gel costa in jur de 230 ron......... credeti ca e teapa? sau chiar se poate si asa?

multumesc.
o zi buna.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 3:24

blondynails, eu nu as cumpara asa tips-uri... cred ca e vrajeala ca sunt din fabrica etc... Eu cred ca sunt chinezarii! Cum sunt,de exemplu, si gelurile Sina Nails... 15 sau 30 de grame cu 10-20 de ron...aiurea! Eu am patit-o o data cu unghiile false si de atunci nu mai folosesc dinastea ieftine! Vezi tu cum sunt...
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 7:18

Phuuuu si eu am comandat odată tampenii de alea tot cu 26 de lei si un gel La oferta. Evident , le-am atuncat !! Acum folosesc tipsuri de La janet.

Fetelor, voi de unde va luați Tips uri bune ?
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 7:20

luminitache a scris:
Da, doar mandrina trebuie desfacuta, mie mi-a desgacut-o tata si mi-a rezolvat-o. Roaga-l pe iubitul/tatal tau si sunt sigura k se vor descurca

O zi minunata! flower


Am curatat si eu mandrina, era cu praf... dar nu am desfacut-o bucati, doar am desfiletat putin si am suflat sa iasa praful... dar parca acum mai tare face galagie! si face cumva urat, inainte nu facea asa! dar parca are viteza mai mare! oare n-am pus bine ceva inapoi? Tu ai patit asa ceva?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 7:35

blueyes a scris:
Phuuuu si eu am comandat odată tampenii de alea tot cu 26 de lei si un gel La oferta. Evident , le-am atuncat !! Acum folosesc tipsuri de La janet.

Fetelor, voi de unde va luați Tips uri bune ?


Buna

De la Crystal NAils Smile sunt subtiri si foarte bune.
Am folosit si eu de la Janet transparente si se crapau pe mijloc, doar ele nu si gelul Sad cele clasice nu am mai avut incredere sa le mai folosesc pe degete, fac modele acum pe ele Razz.

Spor
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 8:43

fetelor recomandati-mi si mie o lampa uv buna ,nu stiu de care sa imi iau .ce parere aveti despre cea de la cristal nails?astept raspuns va multumesc frumos
Sus In jos
Anamaria_F

Anamaria_F


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 10:35

Buna,am revenit cu o poza pentru a arata mai bine la ce m-am referit:D

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 10022011238

Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 10:51

Eu cred ca e din cauza sigilarii necorespunztatoare, dar las fetele experimentate sa-si dea cu parerea. tzuc
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 11:14

sunt de acord cu claudela... nu ai sigilat bine marginea unghiei...
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 11:42

sau puteai sa bagi capatul rotund al frezei pe dedesupt sa pilesti unghia naturala. ea se curbeaza si se desprinde de gel. Smile
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 11 Feb - 11:56

[quote="gabriela89"]
luminitache a scris:
Da, doar mandrina trebuie desfacuta, mie mi-a desgacut-o tata si mi-a rezolvat-o. Roaga-l pe iubitul/tatal tau si sunt sigura k se vor descurca

O zi minunata! flower


Am curatat si eu mandrina, era cu praf... dar nu am desfacut-o bucati, doar am desfiletat putin si am suflat sa iasa praful... dar parca acum mai tare face galagie! si face cumva urat, inainte nu facea asa! dar parca are viteza mai mare! oare n-am pus bine ceva inapoi? Tu ai patit asa ceva?

Help!!!
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 4:33

blondynails a scris:
Buna fetelor,
am comandat de pe un cont de hi5 niste tipsuri natur 500 buc cu 26 ron.....astept comanda zilele astea,vine prin posta....de la cluj. or fi bune sau nu....vom vedea....am dat comanda ca sa nu-mi para rau mai tarziu.....referitor la pret,de ce e asa mic cu asa multe buc. mi s-a spus ca sunt aduse direct din fabrica si nu au tva sau adaos....
problema mea e alta....tipa care are aceste tipsuri mi-a spus ca are si produse de la ibd,opi.si un gel de la ibd cu 56 gr 3 in 1 costa in jur de 130 ron......pe sitteul lor un asemenea gel costa in jur de 230 ron......... credeti ca e teapa? sau chiar se poate si asa?

multumesc.
o zi buna.

Deci inainte sa cumperi asculta-ma ca stiu despre ce vb !!!! IBD NU ARE GELURI 3 IN 1 !!!!!!!!!!! ARE PRIMER, BONDER, BUILDER GEL, INTENS SEAL !!!! nu exista geluri de la IBD 3 in 1 ! folosesc IBD de mai multi ani si stiu sigur ca nu exista asa ceva !

eu imi cumpar produse de la IBD de la o tipa care mi le aduce sotul ei din State, sunt originale, cu factura, cu tot ce vrei. iti las datele ei intr-un mesaj privat !
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 4:50

cristinica_papusica a scris:
fetelor recomandati-mi si mie o lampa uv buna ,nu stiu de care sa imi iau .ce parere aveti despre cea de la cristal nails?astept raspuns va multumesc frumos

eu mi-am luat una de pe net...daca este noua, nu cred ca ai putea avea probleme cu ea....eu am pt 2 maini, cu 4 neoane, o am de aproape 2 anivsi inca nu am schimbat nimic la ea. A fost vreo 400 de lei . Acum iti iei si mai ieftina
Sus In jos
Anamaria_F

Anamaria_F


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 5:11

Multumesc mult pentru raspuns:*
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 5:35

Anamaria_F a scris:
Multumesc mult pentru raspuns:*

Buna

Iti recomand lampa cu 4 neoane Crystal roz sau neagra este super ok, o poti seta in functie de minutele dorite, din 5 in 5 secunde, are ventilator.

Merci
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 7:54

multumesc frumos pentru raspunsuri lampa de la crystal imi place si mie mai ales designul dar nu stiam cat de buna este dar acum k mi-ai recomandat-o o sa mi-o achizitionez sigur.mersi Razz
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 8:01

Daca vad eu bine......acolo unghia naturala creste incovoiat, iar gelul nu se poate incovoia dupa unghiutza:)
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 10:19

cristinica_papusica a scris:
fetelor recomandati-mi si mie o lampa uv buna ,nu stiu de care sa imi iau .ce parere aveti despre cea de la cristal nails?astept raspuns va multumesc frumos


Hello, eu am lampa uv de la Tiger Nails (daca faci comanda in magazinul online cred ca ai si reducere 3+5% si ar veni pe la vreo 250 de lei).
E din aia clasica :cu timer de 2 minute sau timp continuu, oglinzi si 4 neoane de 9 w deci e foarte puternica, si sunt super multumita (incat acum am doua bounce )

E adevarat ca nu are design nou si timer din 5 in 5 secunde dar prima mea lampa era din aia ''super smechera'' cu ecran digital si mi-am tocit nervii sa tot apas ca sa ajung la cele 2-3 minute si iar si iar in loc sa ma concentrez la french sau model trebuia sa fiu atenta la lampa Mad aaaa si sa nu spun ca nu gaseam neoane care sa se potriveasca (se potriveau dar filau, cand functiona cand nu ) wowww cand mi-am cumparat lampa asta am fost cea mai happy ca nu mai aveam treaba plus ca toate neoanele care le colectionasem si nu se potriveau la aia , in sfrasit le-am folosit la asta:cheers:
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 10:30

Anamaria_F a scris:
Buna,am revenit cu o poza pentru a arata mai bine la ce m-am referit:D

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 10022011238


Stiu aceasta problema, e aiurea intradevar dar unghia naturala a fetei la o anumita lungime incepe sa se stranga la capete si pur si simplu nu ai ce face chiar daca sigilezi bine. Singurele solutii sunt sa o scurtezi si sa o construiesti nou la interval de cateva intretineri sau, la intretineri, sa pilesti cu freza partea de unghie naturala incovoiata si apoi sa continui cu intretinerea si sa sigilezi bine marginile.
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 12 Feb - 12:32

iulia_vero a scris:
Anamaria_F a scris:
Buna,am revenit cu o poza pentru a arata mai bine la ce m-am referit:D

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 10022011238


Stiu aceasta problema, e aiurea intradevar dar unghia naturala a fetei la o anumita lungime incepe sa se stranga la capete si pur si simplu nu ai ce face chiar daca sigilezi bine. Singurele solutii sunt sa o scurtezi si sa o construiesti nou la interval de cateva intretineri sau, la intretineri, sa pilesti cu freza partea de unghie naturala incovoiata si apoi sa continui cu intretinerea si sa sigilezi bine marginile.
IULIA ESTI O DULCE MEREU MERSI SI EU DE ACEST RASPUNS, AM PIERDUT O CLIENTA DIN CAUZA ASTA .
CREZUSEM CA NU AM SIGILAT BINE UNGHIA SI DEAIA SA DESPRINS GELUL,AVUSE TIPS SI SE INCOVOIASE UNGHIA LA COLTURI DUPA CATEVA ZILE SI A VENIT LA MINE CA CIK CINE LE FACEA INAINTE TOT ASA A PATIT
EU DOAR I-AM FACUT INTRETINEREA IAM FACUT UN MODEL SUPER DAR S-A INTAMPLAT LA FEL,M-A SUNAT DUPA APROAPE O SAPTAMANA SA IMI ZICA CA E LA FEL GELUL DESPRINS PE COLT SI I-AM ZIS SA VINA SA VEDEM CARE E TREABA DAR..
NU A MAI VENIT:(
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyDum 13 Feb - 6:56

Exact asa am observat si eu acum ca mi se intampla! Am gelul pus pe unghia mea, care se arcuieste cand creste....Mi-am pus unghiutele la un salon (am avut un voucher cumparat de pe net), cu gel Peggy Sage, acum 5 zile....eu sunt incepatoare si cu toate acestea, am observat ca nu a sigilat bine si ca se grabeste, dar m-am gandit ca stie ea ce face...oricum, eu am mers ca sa vad anumite tehnici, dar se pare ca tot de la voi am invatat mai mult, chiar daca doar teoretic. E greu sa ma lipesc de cineva sa-mi arate cateva lucruri importante.....am vrut sa merg cu, cumnata mea la o amica la salon cand isi punea unghiile si mi-a spus ca-i fur meseria si ca nu-mi arata....si nici macar n-am intentia asta....am alte planuri....vroiam sa invat doar pentru mine.
Va multumesc ca ne ajutati pe toate cu sfaturi!

Duminica frumoasa!
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyDum 13 Feb - 9:50

fetelor, cele care lucrati cu sablon,
spuneti-mi si mie va rog cum procedati la aplicarea sablonului pe unghii dificile cu ar fi cele care cresc in sus???...trebuie taiata unghia cat mai scurt?
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 14 Feb - 5:38

Buna,

am si eu o nedumerire: line out-ul,primer ultra bonding-ul si bonding-ul daca ajung pe cuticula,pot provoca ulterior acele desprinderi ale gelului din zona cuticulelor? gelul daca ajunge la cuticule stiu ca poate provoca.

Cuta, am avut si eu o clienta asa cu unghiute,dar i-am pus tipsuri ca sa-i schimb cresterea unghiei in sus,si mie mi-a cam fost teama sa-i pun sablon cu gel....daca totusi vrea gel...sincer nu stiu cum as proceda.

o zi buna.
si iubiti-va mult!!!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 14 Feb - 13:01

Fetelor, primerul se aplica doar pe unghia naturala sau trebuie sa dau si pe tips, inainte sa aplic gelul subtire de baza? Multumesc!
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 14 Feb - 13:36

claudela a scris:
Fetelor, primerul se aplica doar pe unghia naturala sau trebuie sa dau si pe tips, inainte sa aplic gelul subtire de baza? Multumesc!
DA SE DA DOAR PE UNGHIA NATURALA DAR NU ARE NIMIC DK DAI SI PE TIPS
NU ARE NIMIC DOAR .. SE CONSUMA MAI REPEDE
PUPICI SI SPOR
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 14 Feb - 13:38

affraid incruntat DE CE SA INREGISTRAT DE 2 X?AM SCRIS O SINGURA DATA PFF SCZ FETELE
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 15 Feb - 0:39

Buna,

am si eu o nedumerire: line out-ul,primer ultra bonding-ul si bonding-ul daca ajung pe cuticula,pot provoca ulterior acele desprinderi ale gelului din zona cuticulelor? gelul daca ajunge la cuticule stiu ca poate provoca.

multumesc!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 15 Feb - 2:33

blondynails a scris:
Buna,

am si eu o nedumerire: line out-ul,primer ultra bonding-ul si bonding-ul daca ajung pe cuticula,pot provoca ulterior acele desprinderi ale gelului din zona cuticulelor? gelul daca ajunge la cuticule stiu ca poate provoca.

multumesc!


Eu folosesc ultrabond primer de la janet si il pun pana sus, uneori ating cuticula, dar nu imi prinde aer... Se zice ca nu trebuie sa ajungi la piele ptr ca e cam toxic si poate provoca iritatii...eu asa stiu... flower
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 15 Feb - 6:58

eu folosesc si nail prep si ultrabond de la janet. dau pana la cuticula, adica ating cuticula chiar si peste, insa nu e nici o problema. nu pateste nici unghia si nici cuticula nimic. Wink
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 15 Feb - 11:50

Multumesc de raspunsuri...asa ma gandeam si eu ca nu trebuie sa pateasca nimic unghiutele.
dar am avut 2 cliente prietene si colege de serv ,care dupa 2 saptamani m-au sunat sa ma informeze ca li s-a desprins un pic gelul de pe langa cuticule.
este prima oara cand aud de la o clienta asa ceva,avand in vedere ca pun de ceva timp unghiute si cam in fiecare zi 2-3 si folosesc prod. juliana....dar cine stie ce au facut...poate tasteaza prea mult la calc. Smile

o seara placuta!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 15 Feb - 11:53

Mersi frumos pt raspuns Maria! O seara frumoasa!
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 16 Feb - 0:30

blondy, daca se desprinde gelul doar la 2/3 cliente, de fiecare data, inseamna k problema este la clienta, nu la u. asa mai am si eu la vreo 3 cliente mai speciale, la care trebuie sa folosesc alt timp de gel, alta aderenta, bla bla bla... si tot mai intra putin aer. in rest nu am nici o problema , toate fetele sunt super multumite Smile
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 16 Feb - 3:10

buna,
am revenit cu noua ''achizitie'' de tipsuri....cele la 26 lei
problema mea acum este daca aceste tipsuri se folosesc ca si celelalte tipsuri cred ca mai clasica si folosite mai des de catre noi.
pt mine acestea au o forma cam ciudata acum sper sa se lucreze si usor cu ele dar cel mai important sa fie ok....diseara o sa le fac o proba....

voi cu modelul acesta lucrati? daca da,cum?

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Dsc02633i



Sus In jos
LddyFash

LddyFash


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 02/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 16 Feb - 6:39

[b] Buna fetelor..as avea o intrebare si sper sa ma ajutati..as vrea sa-mi cumpar tips`uri colorate cu diferite modele..numai ca nu stiu cum sa le folosesc...aceste tipsuri nu ar trebui sa le pilesc ? daca le-as matuii nu le-as lua culoarea dupa ele..??:D
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 16 Feb - 22:47

blondynails a scris:
Multumesc de raspunsuri...asa ma gandeam si eu ca nu trebuie sa pateasca nimic unghiutele.
dar am avut 2 cliente prietene si colege de serv ,care dupa 2 saptamani m-au sunat sa ma informeze ca li s-a desprins un pic gelul de pe langa cuticule.
este prima oara cand aud de la o clienta asa ceva,avand in vedere ca pun de ceva timp unghiute si cam in fiecare zi 2-3 si folosesc prod. juliana....dar cine stie ce au facut...poate tasteaza prea mult la calc. Smile

o seara placuta!

Nu inteleg ... zici ca in fiecare zi faci 2-3 cliente, ceea ce inseamna intr-o luna faci intre 40-60 cliente. Daca dintre acestea la 2-3 li se desprinde gelul de cuticula , tu vii pe forum sa intrebi ca ar putea fi lineout-ul problema?

Ceva nu se potriveste aici.

Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 16 Feb - 22:53

LddyFash a scris:
[b] Buna fetelor..as avea o intrebare si sper sa ma ajutati..as vrea sa-mi cumpar tips`uri colorate cu diferite modele..numai ca nu stiu cum sa le folosesc...aceste tipsuri nu ar trebui sa le pilesc ? daca le-as matuii nu le-as lua culoarea dupa ele..??:D

Eu nu am folosit niciodata tipsuri pentru model , dar stiu ca am intrebat la Janet cum se folosesc si mi-a aratat ca se pileste toata partea superioara a tipsului pana la model . Nu stiu daca ma exprim bine. Deci tipsurile cu model trebuie sa aibe sus o parte alba care cica ar trebui pilite.

Eu nu prea sunt de acord cu ele. La intretinere daca fata vrea un french alb i se vede modelul de la tips pe dedesupt? Sau le dai jos si le pui iar? Si in plus unele tipsuri cu model nu au acel cant de care iti spuneam deci nu se pilesc si atunci cum tin unghiutele?

Sa lasam si celelalte fete sa ne zica Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 7 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: