***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
LddyFash

LddyFash


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 02/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 17 Feb - 8:07

Beky a scris:
LddyFash a scris:
[b] Buna fetelor..as avea o intrebare si sper sa ma ajutati..as vrea sa-mi cumpar tips`uri colorate cu diferite modele..numai ca nu stiu cum sa le folosesc...aceste tipsuri nu ar trebui sa le pilesc ? daca le-as matuii nu le-as lua culoarea dupa ele..??:D

Eu nu am folosit niciodata tipsuri pentru model , dar stiu ca am intrebat la Janet cum se folosesc si mi-a aratat ca se pileste toata partea superioara a tipsului pana la model . Nu stiu daca ma exprim bine. Deci tipsurile cu model trebuie sa aibe sus o parte alba care cica ar trebui pilite.

Eu nu prea sunt de acord cu ele. La intretinere daca fata vrea un french alb i se vede modelul de la tips pe dedesupt? Sau le dai jos si le pui iar? Si in plus unele tipsuri cu model nu au acel cant de care iti spuneam deci nu se pilesc si atunci cum tin unghiutele?

Sa lasam si celelalte fete sa ne zica Very Happy


Very Happy cam asha gandeam si eu..dar ziceam sa scap mai usor in priviinta modelului pt k imi e foarte greu sa-mi fac model la mana dreapta :D..ms frumos de raspuns Beky sarut
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 17 Feb - 9:44

Fetelor, am citit nelamurirle voastre cu privire la intrarea aerului. Intr-adevar, unele cliente au unghiutze mai dificile. Eu va recomand ca la acestea sa folositi ori un primer cu acid, ori un gel cu acid, ori amandoua. In privinta folosirii acestora insa parerile sunt impartite, eu le consider ok . Alegerea va apartine!

O seara frumoasa ! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 17 Feb - 11:58

fetelor ati cumparat geluri de pe ebay?am vazut ca iti cere numarul de card dar mi-e frica nu stiu de ce sa il dau spunetimi daca sa am incredere sau nu va roog din suflet Razz
Sus In jos
Anamaria_F

Anamaria_F


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 17 Feb - 12:11

Buna,eu mi-am comandat de pe e-bay foarte multe produse si nu am avut nici o problema,mergi la banca si le spui ca vrei sa folosesti o anumita suma pentru plata online si atunci vei avea o parte din bani nesecurizati(pentru ca daca cardul e securizat nu poti plati cu el) iar restul securizati.
Cat despre gelurile de pe e-bay depinde de care vrei sa iti cumperi sunt cele de la Lina care sunt 10 ron 3 bucati dar nu sunt bune eu le folosesc doar pentru practica. Sau depinde daca ai gasit ceva marca buna de exemplu eu am gasit un set de la IBD complet cu 200 ron.
Cu e-bay-ul am avut o singura problema a uitat o data baiatul de la care am comandat sa imi trimita un produs,dar am vorbit cu el si s-a rezolvat,si-a cerut scuze iar transportul l-a platit el. Very Happy
Sper ca ti-am fost de ajutor. flower
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 17 Feb - 13:26

cristinica_papusica a scris:
fetelor ati cumparat geluri de pe ebay?am vazut ca iti cere numarul de card dar mi-e frica nu stiu de ce sa il dau spunetimi daca sa am incredere sau nu va roog din suflet Razz

Smile)Smile)

e un pic mai complicat, pt ca trebuie sa iti faci cont pe pay pal, dupa ce l-ai facut iti trebuie un extras de cont de la banca, si cu nr de extras il introduci pe pay pal , asta ca metoda de siguranta pentru ei, cum ca doar tu poti intra in posesia extrasului Smile , iti trebuie card pt plata online, nu toata cardurile sunt si pt plata online....

eu mi-am comandat mai demult adidasi Smile) inca nu au ajuns Smile)Smile) dar cine mi i-a comandat mi-a trimis banii inapoi Smile) a fost de treaba
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 17 Feb - 14:37

vai fetelor multumesc ce complicat estemai bine stau in banca mea asta e dau mai mult dar nu stau cu grija .auoleu blueyes ai avut noroc ca a fost de treaba .va multumesc frumos pentru raspunsuri iubesc forumul acesta si voi sunteti niste fete de treaba care sariti mereu in ajutorul unor incepatoare si nepricepute ca mine Razz Razz
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 17 Feb - 23:56

cristinica_papusica a scris:
vai fetelor multumesc ce complicat estemai bine stau in banca mea asta e dau mai mult dar nu stau cu grija .auoleu blueyes ai avut noroc ca a fost de treaba .va multumesc frumos pentru raspunsuri iubesc forumul acesta si voi sunteti niste fete de treaba care sariti mereu in ajutorul unor incepatoare si nepricepute ca mine Razz Razz


daca urmezi pasii, intelegi bine engleza (ma refer la termeni financiari), ai chef de umblat, si rabdare , atunci nu e asa greu...ai de asteptat vreo 2 zile dupa extras, vreo 3 sapt, o luna pana iti vine pachetul in Romania, pachetul vine prin vama, ca e din arafa UE, care are program cam de 2 ori pe sapt....cate 3 ore Smile)

deci ...rabdare, rabdare, rabdare !
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 18 Feb - 0:00

Anamaria_F a scris:
Buna,eu mi-am comandat de pe e-bay foarte multe produse si nu am avut nici o problema,mergi la banca si le spui ca vrei sa folosesti o anumita suma pentru plata online si atunci vei avea o parte din bani nesecurizati(pentru ca daca cardul e securizat nu poti plati cu el) iar restul securizati.
Cat despre gelurile de pe e-bay depinde de care vrei sa iti cumperi sunt cele de la Lina care sunt 10 ron 3 bucati dar nu sunt bune eu le folosesc doar pentru practica. Sau depinde daca ai gasit ceva marca buna de exemplu eu am gasit un set de la IBD complet cu 200 ron.
Cu e-bay-ul am avut o singura problema a uitat o data baiatul de la care am comandat sa imi trimita un produs,dar am vorbit cu el si s-a rezolvat,si-a cerut scuze iar transportul l-a platit el. Very Happy
Sper ca ti-am fost de ajutor. flower

Anamaria,

este vb de baiatul de la Ploiesti ???? daca da, pot sa iti spun ca e un nesimtit ! ca m-am bazat pe el si m-a lasat balta cand mi-a fost lumea mai draga, nici macar nu mi-a mai raspuns la telefon, sau mail Sad
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 4:57

blueyes a scris:
cristinica_papusica a scris:
fetelor ati cumparat geluri de pe ebay?am vazut ca iti cere numarul de card dar mi-e frica nu stiu de ce sa il dau spunetimi daca sa am incredere sau nu va roog din suflet Razz

Smile)Smile)

e un pic mai complicat, pt ca trebuie sa iti faci cont pe pay pal, dupa ce l-ai facut iti trebuie un extras de cont de la banca, si cu nr de extras il introduci pe pay pal , asta ca metoda de siguranta pentru ei, cum ca doar tu poti intra in posesia extrasului Smile , iti trebuie card pt plata online, nu toata cardurile sunt si pt plata online....

eu mi-am comandat mai demult adidasi Smile) inca nu au ajuns Smile)Smile) dar cine mi i-a comandat mi-a trimis banii inapoi Smile) a fost de treaba

Cristinica,

uite in caz ca te intereseaza cu adevarat sa faci comanda de pe ebay, acestia sunt pasii pe care trebuie sa ii urmezi dupa ce ti-ai facut contul e pay pal, Iti dau copy paste din engleza...o sa te rog sa iti traduci tu,


Raise your account limits and get Verified
Please confirm your card by entering the 4-digit PayPal code from your card statement
Check your summary of financial activity provided by your card issuer for the unique code we sent with the charge.
Card to confirm
Visa card xxxx xxxx xxxx xxxx

Enter PayPal code (4 numbers)


We'll refund all charges into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card.



cele patru numere se refera la o tranzactie facuta pe extrasul tau de cont.
In urma cu ceva vreme s-a mai discutat despre acest subiect si I-am promis Iuliei Vero ca o sa ma interesez daca este nevoie de extras de cont pentru paypal.

EI bine, m-am interesat la fostele colege de la banca si intr-adevar este nevoie deci nu s-a schimbat metoda de plata....asadar am vb in cunostinta de cauza !



Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 5:57

Fetelor, cum lipiti voi pietricelele ca sa tina f bine si sa nu agate? Ms
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 6:37

cel mai simplu ar fi sa pui mai mult gel pe langa ele, lampa, degresezi si apoi pilesti sa uniformizezi...dar sa nu pilesti excesiv pana sa dai piatra jos, doar cat sa nu ai denivelari....eu asa fac !
Sus In jos
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 7:12

buna! am si eu o intrebare:) atunci knd aplic gel colorat pe toata unghia inainte trebuie pun un strat de gel 3 in 1. lampa. apoi trebuie degresat si matuit? iar apoi dupa ce am aplicat gelul colorat e intreaga suprafata a unghiei trebuie sa mai aplic un strat de gel 3 in 1 sau direct finish`ul?Neutral va rog daca puteti sa ma ajutati Neutral
Sus In jos
Anamaria_F

Anamaria_F


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 7:57

Blueyes,eu de pe e-bay imi comand doar din china pentru ca sunt mult mai ieftine. De ex: in Arad o cutiuta cu sclipici e la 3 lei sau peste ,de pe e-bay mi-am luat cu 80 bani. Baiatul cu care am vorbit era din China. Very Happy
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 8:32

aha....eu mi-am comandat din america, face comanda un pit din ploiesti...care nu mi-a mai raspuns la telefon, nici la email Sad in fine.....m-am invatat minte !!!!!!!!
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 8:51

multumesc frumos roxi dar cum am spus raman la doris nu ma complic sarut
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 19 Feb - 11:38

Buna seara fetelor! Razz
voi de unde va comandatzi ojele spciale ptr., stampilutze si matritele? E valabil ptr, cele care folosesc asa ceva.


Multumesc! Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
myanails

myanails


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 22/10/2010
Varsta : 35
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 1:20

am o problema grava..miam luat benzi ptr prelungirea unghiei fara tips si la final cand sa o desfac de sub unghie mi se imprima modelul acela cu patratele pe sub unghie ...carei problema ca nu inteleg gresesc undeva tre sa fac ceva special sa nu se lipeasca?
Sus In jos
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 1:48

raluca.ralook a scris:
Buna seara fetelor! Razz
voi de unde va comandatzi ojele spciale ptr., stampilutze si matritele? E valabil ptr, cele care folosesc asa ceva.


Multumesc! Razz

Poti gasi pe site-ul celor de la Tiger Nails.
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 2:31

Cerasela-Bianca a scris:
buna! am si eu o intrebare:) atunci knd aplic gel colorat pe toata unghia inainte trebuie pun un strat de gel 3 in 1. lampa. apoi trebuie degresat si matuit? iar apoi dupa ce am aplicat gelul colorat e intreaga suprafata a unghiei trebuie sa mai aplic un strat de gel 3 in 1 sau direct finish`ul?Neutral va rog daca puteti sa ma ajutati Neutral

Cerasela, gelul colorat il aplici fie peste o suprafata matuita in prealabil, fie peste gel kiar cand l-ai scos din lampa(fara sa fixezi cu cleanser). Acesta nu poate fi aplicat direct pe unghia naturala si da, poti sa aplici doar finisherul peste

O duminica frumoasa!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 3:39

Ms frumos pentru raspuns Blueyes!
Ma gandeam eu ca trebuie pilita pietricica intr-un fel, dar ziceam ca se strica...ma pun pe treaba...Spor!!
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 4:22

claudela a scris:
Fetelor, cum lipiti voi pietricelele ca sa tina f bine si sa nu agate? Ms
BUNA CLAUDELA
EU LE PUN IN GEL SAU DACA VREAU SA FIE DEASUPRA PUN UN PIC DE GEL ,PIATRA BAG LA LAMPA SI PESTE DAU FINISH.,CAUTA PRIN FORUM MAI GASESTI SUBIECTE DESPRE ASTA SI VEZI CUM FAC SI ALTE FETE
SUCCES
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 6:17

raluca.ralook a scris:
Buna seara fetelor! Razz
voi de unde va comandatzi ojele spciale ptr., stampilutze si matritele? E valabil ptr, cele care folosesc asa ceva.


Multumesc! Razz


gasesti oje speciale de konad si pe migmag
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 11:37

Mersi frumos Maria! O seara frumoasa!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 20 Feb - 14:13

myanails a scris:
am o problema grava..miam luat benzi ptr prelungirea unghiei fara tips si la final cand sa o desfac de sub unghie mi se imprima modelul acela cu patratele pe sub unghie ...carei problema ca nu inteleg gresesc undeva tre sa fac ceva special sa nu se lipeasca?


Banuiesc ca benzile despre care vorbesti sunt sabloanele, nu gresesti acum cu nimic, doar ca ai gresit cand le-ai cumparat: nu sunt de calitate (si eu am patit asa dar m-am dus inapoi cu ele si mi-au dat banii)

Sfat: cumpara altele dar unele de calitate (cateodata pretul mai indica si calitatea )
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMar 22 Feb - 14:21

Salutare.Am si eu o intrebare.Am auzit k sunt cv aparate ce picteaza singure pe unghii?Doar bagi unghia si...hop...o scoti frumoasa...Are cineva?:p
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
ElenaS




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 23/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 23 Feb - 6:54

Buna fetelor!
Sunt noua pe acest forum, la fel si in aceasta pasiune - meseie.
Mi-am achizitionat de cateva zile kitul cu geluri si lampa d p

************************************

INCALCAREA REGULAMENTULUI FORUMULUI!

1 WARN!

Are produse din Germania.
C voiam sa spun k si eu am avut problema kre a avut-o mynails cu imprimarea sablonului pe unghie.
Nu-mi dadeam seama cu c gresesc pana am vazut mesajul postat la voi p forum.
In concluzie ne-am luat teapa cu sabloanele. Exista vreo metoda sa mai poata fi folosite sau pot fi aruncate?
A mele sunt din acelea cu patratele negre p fond auriu.
Si as vrea sa stiu daca mai foloseste cineva produse d p acest sait si c parere are despre ele.
Sincer ink sunt in cautarea gelului perfect pt mine, dar pana ma invat prefer sa experimentez kteva.
Va multumesc ca existati pt incepatoarele k mine si k oferiti mereu rsp clare si la obiect.
Ast si eu un rsp la nelamuririle mele dak se poate.
Va pup!
sarut
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 23 Feb - 10:55

buna elena. mi-am luat si eu odata o rola de sabloane cu negru si auriu. eu nu am avut probleme cu imprimarea, doar ca se desfaceau mereu. eu acum pe folosesc sa verific daca toate unghiile sunt egale. acum am sabloane de la crystal nails. sunt bune. dar mi s-a intamplat si mie odata sa se imprime doar pe una din unghii. poate am dat cu primer pe el. eu una nu cred ca tine de calitatea sablonului.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 23 Feb - 14:36

Woozy, pai nu crezi, pentru ca nu ai patit si tu ca mine: sa ramai cu sabloanele toate sub unghii, cu tot cu gel, si sa ajungi sa le tai cu cuterul si sa te chinui sa ii stregi clientei negrul si auriul de sub unghii. Apoi sa o trimiti acasa fara unghii.
Eu dau primerul inainte de a aplica sablonul deci e IMPOSIBIL CA LA MINE SA FI FOST DIN ALTA CAUZA DECAT CALITATEA.

O sa par foarte rautacioasa acum: iti doresc sa ti se intample si tie ca sa crezi ca tine de calitatea sablonului.
Sus In jos
unghiidepoveste

unghiidepoveste


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 02/12/2010
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: stie cineva unde pot sa fac un curs de acryl in timisoara? nu altceva. doar acryl si sa mentioneze asta si pe diploma   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 24 Feb - 3:08

multumesc
Sus In jos
Anamaria_F

Anamaria_F


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 24 Feb - 6:05

Buna Adina91. Aparatul de care spui este o imprimanta pentru unghii. Inca nu am avut ocazia sa vad una in realitate,am vazut doar pe internet. Mi-as fi dorit una ,insa este extrem de scumpa, in jur de 1000 euro. Sad

Un exemplu de cum arata si cum se foloseste imprimanta:
https://www.youtube.com/watch?v=aT-pmNm3NEY
Sus In jos
Anamaria_F

Anamaria_F


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 31
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 24 Feb - 6:26

Am si eu o intrebare Very Happy . Nu de mult i-am facut unghiile unei prietene iar modelul a fost facut cu culori acrilice( modelul era pe mijlocul unghiei nu atingea pe margini),dupa care am mai pus un strat de gel si top gel-ul. Dupa aproape o saptamana la una din unghii s-a sters o parte din model.Sau tot asa m-i s-a intamplat cu o clienta, i-am facut modelul am pus ultimul strat de gel,dar cand am sters cu cleaner ca sa aplic top gel-ul s-a sters o parte din model. A mai patit cineva asa?Sad(
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 24 Feb - 6:59

Anamaria, nu mi s-a intamplat sa mi se stearga modelul, insa cred ca tie ti s-a sters din cauza ca nu ai acopetit suficient cu gel. E posibil ca stratul de gel sa fi fost prea subtire sau sa nu se fi uscat complet in lampa, iar in momentul in care ai dat cu cleaner, odata cu gelul sa se fi luat si vopseaua.
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 24 Feb - 8:40

Fetelor am si eu o intrebare...am inceput cursurile de unghii false...si am fost cu o prietena sa ii pun unghii ca trebuie sa aducem noi model si i-au iesit unghiile foarte transparente.De la ce o fi?trebuia oare sa pun mai mult gel?
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 24 Feb - 11:13

iulia_vero a scris:
Woozy, pai nu crezi, pentru ca nu ai patit si tu ca mine: sa ramai cu sabloanele toate sub unghii, cu tot cu gel, si sa ajungi sa le tai cu cuterul si sa te chinui sa ii stregi clientei negrul si auriul de sub unghii. Apoi sa o trimiti acasa fara unghii.
Eu dau primerul inainte de a aplica sablonul deci e IMPOSIBIL CA LA MINE SA FI FOST DIN ALTA CAUZA DECAT CALITATEA.

O sa par foarte rautacioasa acum: iti doresc sa ti se intample si tie ca sa crezi ca tine de calitatea sablonului.
Vero, eu nu am fost radicala, doar am spus parerea mea. nu pretind ca ceea ce spun eu e corect in mod absolut. fiecare povesteste din experienta proprie. dupa cum spuneati voi, asta e un forum nu un curs online.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 25 Feb - 7:16

luminitache a scris:
Cerasela-Bianca a scris:
buna! am si eu o intrebare:) atunci knd aplic gel colorat pe toata unghia inainte trebuie pun un strat de gel 3 in 1. lampa. apoi trebuie degresat si matuit? iar apoi dupa ce am aplicat gelul colorat e intreaga suprafata a unghiei trebuie sa mai aplic un strat de gel 3 in 1 sau direct finish`ul?Neutral va rog daca puteti sa ma ajutati Neutral

Cerasela, gelul colorat il aplici fie peste o suprafata matuita in prealabil, fie peste gel kiar cand l-ai scos din lampa(fara sa fixezi cu cleanser). Acesta nu poate fi aplicat direct pe unghia naturala si da, poti sa aplici doar finisherul peste

O duminica frumoasa!


iti multumesc mult pt raspuns! Very Happy
Sus In jos
unafda




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 25/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 25 Feb - 14:07

buna-fetele.....foarte frumoasa munca voastra,...eu sunt foarte foarte la inceput si imi place la nebunie munca asta...dar am o problema...cand pun gel pe unghiute naturale,..la cteva zile,defapt a doua zi incepe sa "puste" de la varf,prinde are si se ia gelu ...si nu imi pot da seama de ce,ma puteti lamuri si pe mine ..va rog mult...Pupic......eu deocamdata im pun doar mie . si prietenelor mele unghiute ca nu vreau sa am probleme cu cliente nemultumite...va rog lamutiti-ma si pe mine....
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 26 Feb - 1:09

buna unafda,trebuie sa dai cu pensula si pe marginea unghiei la virf ca sa sigilezi bine !sper ca m-ai inteles,pupici
Sus In jos
roxanna




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 26/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 26 Feb - 2:40

Buna,am si eu o nedumerire cu aplicarea unghiilor cu gel.Care sunt pasii? Nu inteleg dupa ce pilesc unghia naturala,imping cuticulele,lipesc tipsurile,pilesc foarte bine trebuie sa dau cu cleaner ?Sau daca dau cu primer trebuie sa las sa se usuce?Trebuie sa dau cu gel primer sau pot sa-l inlocuiesc si cu gel de constructie?Nu prea inteleg chestiile astea..Neutral Ajutati-ma si pe mine Sad Sad Cate strauturi de gel trebuie sa fie? cand aplic de exemplu sclipiciul pe unghii?Nuinteleg nimic deoarece am citit atat de multe pareri:*
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 26 Feb - 2:45

Roxanna, aceste intrebari sunt normale la inceput, dar te rog sa citesti acest forum in intregime si vei gasi absolut toate raspunsurile.....nici eu nu stiu f multe, dar e destul de mult de explicat. Eu recitesc mereu subiectele care ma intereseaza de pe forum. Multa bafta!
Sus In jos
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: buna fetelor   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 26 Feb - 9:14

buna fetelor! citesc la sait-ul acesta de cateva zile in continuare sunt bucuroasa k pot sa a informez si eu de cea ce nu stiu.as dori sa va intreb si eu ceva.mi-am cumparat niste produse de la ibd.am luat primer bonder,gel constructie si finish.si as dori sa va intreb dak imi trebuie si primer.tipa de la care am luat mi-a zis k pot da si cu alt fel de primer as vrea sa va intreb pe voi ak e bne? si ink ceva as comanda si eu produse de la tiger dar nu stiu dak pot primi in orasul de unde sunt k nu am firma de curierat rapid va rog sa imi ziceti cum sa fac sa pot comanda si eu.va multumesc.felicitari coralia faci niste unghi super nu ma satur sa le privesc :8->: :8->:
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 26 Feb - 11:36

clauf a scris:
buna fetelor! citesc la sait-ul acesta de cateva zile in continuare sunt bucuroasa k pot sa a informez si eu de cea ce nu stiu.as dori sa va intreb si eu ceva.mi-am cumparat niste produse de la ibd.am luat primer bonder,gel constructie si finish.si as dori sa va intreb dak imi trebuie si primer.tipa de la care am luat mi-a zis k pot da si cu alt fel de primer as vrea sa va intreb pe voi ak e bne? si ink ceva as comanda si eu produse de la tiger dar nu stiu dak pot primi in orasul de unde sunt k nu am firma de curierat rapid va rog sa imi ziceti cum sa fac sa pot comanda si eu.va multumesc.felicitari coralia faci niste unghi super nu ma satur sa le privesc visez cu ochii desch visez cu ochii desch

Buna clauf!

Bine ai venit pe forum!
Pentru a da o comanda, ai mai multe posibilitati: in magazinul online pe www.tigernails.ro dupa ce iti creezi un cont (asa primesti si discount), pe messenger sau telefon. Cum iti este tie mai ok. Orice varianta vei alege insa intre 1-6 martie, vei beneficia de oferta speciala cu 25% discount la toate produsele.
Chiar daca in orasul tau nu exista firma de curierat, poti da comanda si iti va fi livrata. Doar ca firma de curierat va calcula, pe langa tariful de baza, km aditionali din cel mai apropiat oras care are sediu, si pana in orasul tau.
Sper ca ai inteles cum am explicat. Daca nu, te rog sa imi spui. Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 26 Feb - 12:40

da am inteles mersi tina
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 27 Feb - 23:25

Buna fetelor, nu am mai intrat de cateva zile si asa ca am citit intrebarile si raspunsurile ca sa nu raman in urma Wink DAR nu mare mi-a fost mirarea cand am citit postul tau cristinica_papusica:

cristinica_papusica a scris:
multumesc frumos roxi dar cum am spus raman la doris nu ma complic Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 326898

Deci Doriss e printre noi de mult, dar sub acoperire???

Oricum, multumim pentru raspunsurile tale in legatura cu e-bay .
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 28 Feb - 0:11

Nu-mi raspunde si mie nimeni?
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 28 Feb - 1:10

laurik4u a scris:
Fetelor am si eu o intrebare...am inceput cursurile de unghii false...si am fost cu o prietena sa ii pun unghii ca trebuie sa aducem noi model si i-au iesit unghiile foarte transparente.De la ce o fi?trebuia oare sa pun mai mult gel?

salut, o sa incerc eu..desi nu stiu sa iti spun f multe....

cred ca e din cauza gelului, care poate desi este de nuanta de roz, e roz din ala transparent, daca intelegi ce vreau sa spun !

ca sa acopere unghia, iti trebuie un roz, sau ma rog, o culoare opaca.

sau poti peste gelul transparent cu care lucrezi, sa aplici un gel de cover !

Sper ca te-am lamurit, macar putin Smile
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 28 Feb - 6:08

salut,

fetelor, am vazut oferta pe care a facut-o Tiger Nails pt perioada 1-6 Martie, si as vrea sa va intreb, cele care folositi produsele lor, ce gel pt french imi recomandati. Inca nu am folosit produsele lor, nu am avut ocazia, si vazand ca acum au o reducere subtantiala, sa spunem ca mi-am facut curaj.

mersi Smile
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 28 Feb - 8:31

Fetelor.....aveti cumva acel CD care se vinde pe net cu 45 Ron despre aplicarea unghiilor pas cu pas, cu filmulete. Va multumesc! Smile
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 28 Feb - 10:25

claudela a scris:
Fetelor.....aveti cumva acel CD care se vinde pe net cu 45 Ron despre aplicarea unghiilor pas cu pas, cu filmulete. Va multumesc! Smile
Buna Claudela,
Il am si e interesant.
Trimite-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail .
Adriana
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 28 Feb - 11:12

as dori sa stiu si eu despre acest cd,sunt si diferite modele???se merita luat???
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 28 Feb - 11:21

aa,si inca ceva....... :> ar putea cineva sa puna video cum umple unghiile,de la inceput......,o seara buna tuturor
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 8 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: