***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
DianaB




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 03/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMier 4 Mai - 3:13

buna.as vrea sa va intreb daca a incercat careva sa faca modele cu tempera ? mi-a zis cineva ca se poate face si intre straturile de gel.daca stie cineva despre asta,va rog sa imi ziceti.multumesc!!!
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMier 4 Mai - 13:08

Cu tempera nu cred.Poate cu culori acrilice.
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMier 4 Mai - 13:17

Se pot face Smile

Nu am facut dar am vazut multe poze cu unghii pictate cu acuarele.

Teoretic poti pune ce vrei acolo numai sa ai grija sa se usuce bine.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMier 4 Mai - 16:19

Buna!

Din cate stiu eu, in prezent sunt folosite pentru designul pe unghii culorile acrilice si acuarelele.
Tempera si acrilice sunt doua sisteme de culori diferite!

In timp ce vopseaua acrilica este o emulsie formata din apa si rasina acrilica in care sunt amestecati pigmentii de culoare, tempera este intotdeauna o emulsie formata dintr-o solutie apoasa (galbenus de ou, cazeina, etc.) si ulei, in care sunt amestecati pigmentii de culoare.

Chiar si in tempera sub forma de pastile, liantul (materialul fluid prin care pigmentii de culoare sunt "legati" unul de celalalt) contine tot timpul ulei. Exista culori tempera care se dilueaza cu ulei (tempera grasa) si tempera care se dilueaza cu apa (tempera slaba). Dar, oricare dintre cele doua ar fi folosite, dupa ce se usuca, la suprafata raman urme uleioase. Daca vorbim de tempera slaba, urmele de ulei sunt mai reduse, dar exista!
Deci, ma indoiesc ca tempera de orice fel poate fi folosita la pictura pe unghii (in gel/acryl).
Nu am incercat niciodata insa, stim cu totii rezultatul daca avem in gel urme de uleiuri.

In prezent, exista si culori comercializate sub numele de "Tempera" dar care nu au nici o legatura cu acest tip de culoare. Din aceasta cauza, eu as fi foarte atenta la ingredientele unei culori inainte de a o folosi.

Deci, DianaB, mare atentie ce achizitionezi pentru pictura pe unghiute! study
Daca vrei sa fii sigura, iti recomand sa te concentrezi pe vopsele acrilice si pe acuarele.

@ oanatanase: Eu nu sunt chiar de acord cu fraza: "Teoretic poti pune ce vrei acolo numai sa ai grija sa se usuce bine." :-s

Cam asa ar fi mai aproape de realitate:
"Teoretic poti pune ce vrei acolo, atata timp cat nu afecteaza gelul/acrylul (cum ar fi uleiurile) sau unghiile naturale, numai sa ai grija sa se usuce bine."

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
DianaB




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 03/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMier 4 Mai - 23:37

mersi mult pt raspuns.ma bucur ca am dat de forumul acesta.chiar am aflat foarte multe lucruri si nelamuriri rezolvate datorita voua!!!o zi faina sa aveti!! >HUG<
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyJoi 5 Mai - 1:14

Corect! Multumim Tina Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 6 Mai - 5:31

Fetelor Cosmobeauty 6-8 Mai la Sala Palatului :D:D multe lucruri pt unghiute
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 6 Mai - 5:33

Acum am venit de acolo.....dezamagitor....nimic....4 standuri cu unghii Sad
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 6 Mai - 5:46

anii trecuti,din ce am vazut in poze, erau mult mai multe... Sad
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 6 Mai - 5:58

da...anul trecut la Nail Expo organizat tot de ei au venit numai cu standuri de unghii...dar numai ca nu au existat si clienti .... asa ca majoritatea nu au mai revenit la acest targ, toti vin la Romexpo in Septembrie.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 6 Mai - 9:10

Fetelor, sa ma anuntati si pe mine cand aflati data din septembrie poate pot ajunge si eu la Buc. Mersic
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 6 Mai - 9:41

15 Septembrie 2011 - 18 Septembrie 2011

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 6 Mai - 9:45

Mersic Oana!
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 1:03

oana ai incercat noul easy off milky pink?
Intrebarea mea ete daca se poate da peste gelurile normale de constructie sau doar peste gelurile gum gel si daca mai necesita gelul de luciu peste?
merci frumos!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 4:50

Fetelor, am vazut pe un site din Ungaria geluri si pulbere fosforescente... sunt de diferite culori si la intuneric lumineaza Smile Nu stiti unde pot gasi si la noi?
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 4:51

Fetelor, am vazut pe un site din Ungaria geluri si pulbere fosforescente... sunt de diferite culori si la intuneric lumineaza Smile Nu stiti unde pot gasi si la noi?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 11:38

@cuta

da, am luat deja milky pink, eu il folosesc numai la unghii naturale, nu este indicat deloc sa il pui in constructie pentru ca este gumat, flexibil si se poate crapa gelul de coonstructie care este foarte rigid. Cu Gum gel se poate folosi pentru ca acesta este flexibil si nu ai intampina probleme. Peste easy off Milky o sa pui numai easy off Top gel Smile

@gabriela89

gasesti si la noi la cei de la CN si se numesc geluri neon, cauta la ei pe site.


Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 11:53

oanatanase,
imi poti da si mie te rog cateva instructiuni si detalii cu referire la gelul gumos de la CN?
Multumesc!
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 12:05

Da Ema

Este un gel flexibil care se poate taia si cu forfecuta, este un gel ce este indicat pentru persoanele ce nu vor sa aiba senzatia de unghii dure, sau care sa stranga, adera foarte bine la unghie, este monofazic si se aseaza foarte frumos pe unghie, eu il am dar nu il folosesc foarte des....prefer gelurile clasice Builder Clear I si Xtreme Clear.
Peste Gum se sigileaza numai cu Easy Off Top gel.
Urmeaza zilele urmatoare sa imi dau unghiile de la o mana jos si o sa imi fac protectie pe unghii cu gum gel, daca mai descopar si alte caracteristici minunate revin cu detalii Smile

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 12:07

si se aseaza doar intr-un strat?mai trebuie pilit?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 12:11

nu...toate gelurile se pun in 2 straturi, astfel nu risti sa iti crape Smile
iar depre pilit...daca e vb de protectie pe unghii eu nu pilesc niciodata, merg doar cu straturi subtiri ca oja, iar la constructie...depinde cat de buna esti la asezat gelul Smile eu una pilesc sa dau forma frumoasa unghiei.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 12:16

sincer eu l-am luat din ungaria,iar catalogul e tot in maghiara si nu ma ajuta deloc!l-am pus la cineva,am incercat sa ii dau putina forma cu buffer-ul(chiar f putin) si la unele unghii a prins aer si a sarit putin din varf!mai folosesc si alte produse de la CN si sunt fff multumita de ele si nu am avut nici un fel de problema,dar cred k la gelul asta nu am instructiunile bune!Multumesc oricum
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 12:31

iti dau de veste! sa vad la mine cum se comporta pe unghii
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 20:40

oana mai am o intrebare la tine.Eu folosesc de la cn cand builder I cand titanium in permanenta am unul din cele doua geluri.Ca si textura imi place la nebunie titanium-ul,builder I ma cam chinuie la modelare.Nu am incercat niciodata xtream clear, am inteles ca e fff dens si de aceea nu l-am comandat pana acum.Spune-mi te rog cam ce textura are , cam cu ce gel seamana?
pup,merci
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyDum 8 Mai - 23:21

pai...nu seamana cu nimic..pentru ca e cel mai dens, este un gel care se foloseste cel mai des vara cand este cald si devine mai fluid Smile eu acum daca este rece il incalzesc cu feonul Razz
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 9 Mai - 10:12

pai si daca il incalzesti "repede" nu strici legaturile dintre molecule? eu stiu ca vara trecuta am avut probleme , erau gelurile prea lichide si am incercat sa le bag in frigider si apoi sa le folosesc, si am inteles ca stric legaturile dintre molecule si gelul nu mai are aceleasi proprietati.
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 9 Mai - 11:59

uh Vero...sper sa nu ai dreptate Sad

eu pana acum nu am observat modificari....dar daca apar o sa anunt

si ma mai gandesc la o varianta....gelul 3D care se recomanda bagat la fridgider inainte de utilizare...

o sa intreb si eu mai departe si revin daca aflu ceva...sau daca observ eu modificari

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 9 Mai - 12:20

da, merci oana, pai o sa-l incerc pana la urma cu toate ca nu-mi place sa fie prea dens.Ma tenteaza pentru filtrul uv.Eu inca am problema aceea cu french-ul si a trebuit sa-mi comand un gel de la alta firma, special pt french-ul alb.
merci mult
pup
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMar 10 Mai - 2:21

oanatanase a scris:
@cuta

da, am luat deja milky pink, eu il folosesc numai la unghii naturale, nu este indicat deloc sa il pui in constructie pentru ca este gumat, flexibil si se poate crapa gelul de coonstructie care este foarte rigid. Cu Gum gel se poate folosi pentru ca acesta este flexibil si nu ai intampina probleme. Peste easy off Milky o sa pui numai easy off Top gel Smile

@gabriela89

gasesti si la noi la cei de la CN si se numesc geluri neon, cauta la ei pe site.


Spor!


Oana, eu nu ma refer la culori neon... de exemplu, cel din ungaria era gel alb la lumina, iar in intuneric "lumina"... era intuneric in camera si se vedea doar varful unghiilor Smile
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMar 10 Mai - 5:05

ai dreptatate....nu sunt cele neon...ci erau fosforescente, dar numai exista acum la ei, le aveam intr-un catalog mai vechi
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
unghiifalse1




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 10/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMar 10 Mai - 5:22

buna ziua. am si eu o nelamurire, am achizitionat o pila electrica.nu din cele foarte scumpe,ci una obisnuita a aceasta http://www.okazii.ro/catalog/45481161/set-5-pile-electrice-manichiura-cu-aparat-uscare-lac-de-unghii.html . intrebarea mea este cum folosesc fiecare capat. pentru ce?de ex l pilit,nivelat c capat s foloseste,si daca trebuie s cumpar inele din acelea abrazive. multumesc
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMar 10 Mai - 6:40

Chiar la descrierea produsului scrie.... dar lenea e mareee...

- diamond cone ( pentru a indeparta pielea moarta )

- small grinding cone ( pentru cuticule si colturi )

- emery head ( pentru a da forma, a sclupta si taia unghia )

- felt cone ( pentru a lustrui unghia )

- grinding cone ( netezeste suprafata unghiei )
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
unghiifalse1




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 10/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMar 10 Mai - 9:43

multumesc. si pt grinding cone trebuie s cumpar inele abrazive?sa imbrac practic grindind cone,ul?
Sus In jos
unghiifalse1




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 10/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyMier 11 Mai - 13:57

buna din nou. pentru tehnica combinata gel acril cum se procedeaza? daca eu construiesc unghia din acril,iar apoi vreau french si finish din gel s poate? dar daca am facut unghia din acril,iar l intretinere vreau gel?pot,ce ar trebui s fac,sa stiu,ca totul s iasa bine?
Inca o mica intrebare.am luat un gel d la sina p care scrie Builder gel,ceea c inseamna s inteleg gel d constructie,insa p eticheta in romana scrie ca se foloseste dupa terminarea lucrarii pe baza d acril sau gel? la ce se refera?unde e bine sa.l folosesc. multumesc ")
Sus In jos
Mihaela00

Mihaela00


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 25/01/2011
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyJoi 12 Mai - 0:36

geluri de la sina? :-s am avut si eu, dar le-am luat sa fac practica cu ele. nu sunt bune deloc. tu vrei sa le folosesti pe bune?
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyJoi 12 Mai - 1:20

Poate sa imi spuna si mie cineva ce sunt si pentru ce se folosesc tuburile astea?

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 A

Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
unghiifalse1




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 10/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyJoi 12 Mai - 9:29

Mihaela00 a scris:
geluri de la sina? :-s am avut si eu, dar le-am luat sa fac practica cu ele. nu sunt bune deloc. tu vrei sa le folosesti pe bune?

sunt l inceput,fac practica:d.
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyJoi 12 Mai - 9:47

buna fetelor, am o intrebare e vreo probleme daca dupa stratul de constructie si dupa ce pilesc pt uniformizarea gelului inlatur praful cu periuta dar uneori mai sterg si cu cleanser sau acetona fiindca am impresia ca cu periuta nu am inlaturat tot praful ms mult
Sus In jos
unghiifalse1




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 10/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyJoi 12 Mai - 14:36

se poate folosi gel peste unghia construita din acril si tips?
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 13 Mai - 2:45

Fetelor voi cum taiati fimo-urile? foarte foarte subtire si le puneti inainte de constructie? sau le taiati un pic mai groase si le lasati 3d?

Multumesc mult:*
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 13 Mai - 4:14

ally.vs,
eu le tai cu cutter-ul si le pun in stratul de constructie
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 13 Mai - 11:30

vmarya a scris:
buna fetelor, am o intrebare e vreo probleme daca dupa stratul de constructie si dupa ce pilesc pt uniformizarea gelului inlatur praful cu periuta dar uneori mai sterg si cu cleanser sau acetona fiindca am impresia ca cu periuta nu am inlaturat tot praful ms mult
Marya, nu iti recomand acetona pe gel, insa nu e nici o problema daca stergi cu cleaner Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
unghiifalse1




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 10/05/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 13 Mai - 13:09

revin si eu cu o intrebare p care am pus-o mai sus,dar n.am primit rasp. pot sa aplic gel peste unghia construita din acril?acril si tips? nu e nicio prob? aplic pur si simplu un gel de constructie?Sau finish?
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 13 Mai - 21:05

ms mult coralia
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyVin 13 Mai - 21:31

unghiifalse1 a scris:
revin si eu cu o intrebare p care am pus-o mai sus,dar n.am primit rasp. pot sa aplic gel peste unghia construita din acril?acril si tips? nu e nicio prob? aplic pur si simplu un gel de constructie?Sau finish?

Poti face intretinere in mod normal ca si cum ar fi gel. Eu am facut si nu s-a produs nicio problema. Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptySam 14 Mai - 2:14

Revin cu intrebarea: Se gaseste undeva, la noi in Romania, gel sau sclipici fosforescent? Nu culoare neon, ci fosforescent....
Sus In jos
rocsanna86

rocsanna86


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptySam 14 Mai - 10:18

Beky a scris:
Poate sa imi spuna si mie cineva ce sunt si pentru ce se folosesc tuburile astea?

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 A

asta e un model de aspirator. se fol f mult in germania
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 16 Mai - 3:38

Fetelor,persoanele cu diabet isi pot pune unghii false?Stiu ca este interzisa taierea cuticulelor dar nu stiu daca se pot pune unghii false.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 16 Mai - 10:25

Nu este interzis, eu am o clienta diabetica si doctorul nu i-a zis nimic , chiar ii admira unghiutele. Deci poti sa stai linistita.
Sus In jos
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 EmptyLun 16 Mai - 23:20

Fetelor stiti cumva cum se comporta vopseaua de aerograf in gel?E ok daca o pun intre straturi sau inainte de finish?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 15 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 15 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: