***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 15 Apr - 8:50

maria fiecare lucreaza in mod diferit si conteaza si manichiura si pedichiura clientei adica cat sunt de grele la mine dureaza cam o ora si 15 min dar am si cliente la care stau 2 ore in special la cele cu calcaie groase,bataturi,colturi etc.stai li8nistita ca nu esti prea inceata conteaza sa lucrezi bine nu timpul iar daca clienta este nemultumita sa se duca la cea care o face intr-o ora zic eu. Razz flower
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 15 Apr - 8:57

:D:D cristina mersi:8 nu e problema cu asta ca e nemultumita de timp doar ca eu vroiam asa o parere
Si de acum vine la mine sigur a lasat peste pret 20 ron deci....cred ca a fost super multumita.
Eu eram doar nelamurita cum faci o mani-pedi intr-o ora.
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 15 Apr - 9:04

de cat timp lucrezi maria? Razz
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 15 Apr - 14:16

manichiura pedichiura de 1 an si jumatate si unghii tehnice de anu trecut din iulie cam asa dar abia de prin septembrie ce am inceput mai asa .. mai am inca multe de invatat
Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 16 Apr - 1:40

eu lucrez de aproape 6 ani mani pedi si tot am clienti la care stau 2 ore iar la cele la care stau o ora nu au probleme cu picioarele.spor la treaba maria Razz
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 16 Apr - 8:50

cristinica_papusica a scris:
eu lucrez de aproape 6 ani mani pedi si tot am clienti la care stau 2 ore iar la cele la care stau o ora nu au probleme cu picioarele.spor la treaba maria Razz
si tie spor(K)Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 622409
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 16 Apr - 12:28

Fetelor...nu trebuie sa va simtiti frustrate cand auziti ca alta face mai repede..Pana la urma conteaza cum le face,nu?
Poate ii facea intr-o ora si ii facea bine...sau se poate ca tu sa faci in 2 ore MULT MAI BINE decat cealalta...

Si eu am unele cliente la care stau mai mult ca poate au probleme mai mari,dar si cliente pe care le fac intr-o ora / 1 ora jumate .
La inceput stateam 1 ora numai la manichiura la taiat pielite...cu timpul,avand din ce in ce mai multe fete m-am invatat sa fac mai repede.
"Repetitia e mama invataturii" Razz
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 17 Apr - 3:45

corect:D:D
spor
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 17 Apr - 11:57

aniela a scris:
de exemplu unghiuta din prima poza mi se rupsese ..ieri am reconstruit-o si aseara deja crapase..celelalte sunt mai vechi...in jur de o saptamana si ceva

Nu stiu de ce au aparut la tine fisurile dar eu am patit asta cand: - am aplicat cover gelul direct pe unghie (nu radeti !! eram foarte incepatoare)
- am aplicat gelul in strat prea subtire
- am pus prea mult primer cu acid
- am facut picturi cu vopsele acrilice care nu s-a uscat suficient
Sper sa gasesti cauza ... ; ca stiu cat am mai cautat si eu raspunsuri si cat m-a framantat asta.
Sus In jos
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 17 Apr - 15:48

Buna, fetelor va rog sa ma ajutati cu o mica dilema. As vrea sa imi schimb gelurile, dar nu m-am hotarat ce sa aleg, pana acum am folosit de la janet, da nu prea sunt multumita. Asa ca oscilez intre Evelyn, Crystal Nails si Gold Nails. Ce m-ati sfatui sa aleg, care rezista cel mai bine pe unghie?
Multumesc si noapte buna Smile
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 17 Apr - 23:55

Eu mi-am luat de curand Allround Blue de la Tiger Nails si sunt super incantata! Fiind prima comanda, am avut o mica reducere si am primit si 3 mostre superbe!
Asa cum imi spuneau si mie fetele, cumpara ceva de calitate ca sa nu dai banii de 2 ori, ca mine...Sad

Spor la treaba si o saptamana frumoasa!
Sus In jos
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Apr - 0:08

Ms mult claudela, cred ca asa o sa fac o sa-mi iau de la Tiger Nails, dar acum nu stiu ce gel. Cred ca tot un Allround, dar as vrea sa stiu daca mai am nevoie si de Bonding gel.
Ms o saptamana frumoasa si tie !
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Apr - 0:42

Deianira, eu mi-am luat un primer cu acid Tiger Nails si un allround gel blue (este transparent). Adera f bine si n-am nevoie de bonding. Oricum, mai multe informatii iti va da Tina daca ii lasi un pm.
Spor la treaba!
Sus In jos
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Apr - 1:16

Multumesc claudela, o zi buna!
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Apr - 1:25

Eu am luat si de la crystal nails mai nou si sa stii k sunt multumita. e f bun gelul, builder clear I.

flower O ZI FRUMOASA!
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Apr - 1:59

mirunatica a scris:
aniela a scris:
de exemplu unghiuta din prima poza mi se rupsese ..ieri am reconstruit-o si aseara deja crapase..celelalte sunt mai vechi...in jur de o saptamana si ceva

Nu stiu de ce au aparut la tine fisurile dar eu am patit asta cand: - am aplicat cover gelul direct pe unghie (nu radeti !! eram foarte incepatoare)
- am aplicat gelul in strat prea subtire
- am pus prea mult primer cu acid
- am facut picturi cu vopsele acrilice care nu s-a uscat suficient
Sper sa gasesti cauza ... ; ca stiu cat am mai cautat si eu raspunsuri si cat m-a framantat asta.

Multumesc mult pentru sfat..de la cover direct n-are cum..ca n-am folosit..dar am aplicat alte dati direct pe unghie Smile) si nu s-a intamplat nimic
gel prea subtire...nu cred ca e cazul...
e posibil sa fie primerul ca e noua sticluta si mi se ia mult pe pensula chiar daca il sterg de gatul siclutei..
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Apr - 4:22

aniela, sa lasi primerul sa se usuce f f bine...pana se face unghia albicioasa....bafta!
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 20 Apr - 4:30

Salut fetelor:* A cumparat cineva de pe nail shop pila electrica? ma intereseaza una si vreau sa stiu daca sunt intregi pilele, iar ei seriosi. astept un raspuns:*
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 20 Apr - 7:17

bun afetele ,cum aplicati voi florile uscate in gel,ca eu nu reusesc nici cum nu cedeaza putin petalele ca sa se muleze pe unghie
Sus In jos
cristtina




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 20/04/2011
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 21 Apr - 0:15

Buna tuturor,
Va urmaresc de ceva vreme pe forum si astazi mi-am luat inima in dinti sa ma imi fac si eu cont si sa va scriu si eu…In primul rand vreau sa va felicit sunteti extraordinare toate…va citesc cu sufletul la gura si sincer ma inspaimantati pt ca stiti atat de multe incat eu nu cred ca voi reusi sa ajung nici macar la jumatatea nivelului vostru …
Povestea mea este urmatoarea….de ceva timp ma pasioneaza f mult unghiutele…si am zis ca trebuie sa fac ceva in privinta asta….asa ca m-am inscris la un curs(dezamagirea mea a fost sa citesc aici ca asa zisele cursuri nu te invata mai nimic,sper sa fie doar niste pareri pt ca m-a usurat de ceva banutii cursul ala)si m-am hotarat sa ma ocup cu asta in timpul liber,mentionez ca am un job stabil si nu am degand sa demisionez Rugamintea mea la voi este urmatoarea…Trebuie sa imi fac un buget si as vrea sa ma sfatuiti cam ce si cum imi trebuie..in afara de ustensile,mobilier si aparatura…ma refer la consumabile…geluri,tipsuri,pile etc…am vazut la tiger nails tot felul de geluri (inca nu am inceput cursul si inca nu stiu fiecare gel cu ce se mananca)dar vroiam sa va rog pe voi cam ce mi-ati recomanda pt inceput…la fel m-am uitat la gramas si nu imi par f rentabile cele la 15 gr..app,cam de cate seturi de unghii imi ajung cele la 15 gr?pe perioada cursului(o luna) si inca ceva dupa oricum voi experiment ape prietene,dar chiar si asa vreau sa folosesc ceva bun care sa ma ajute,pt ca oricum imi e f greu sap rind tehnica,daca mai sunt si gelurile proaste…
Wow,cat am scris…sper ca nu v-am plictisit,va felicit inca o data si astept cu interes raspunsul vostru…

flower
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 22 Apr - 12:57

vmarya a scris:
bun afetele ,cum aplicati voi florile uscate in gel,ca eu nu reusesc nici cum nu cedeaza putin petalele ca sa se muleze pe unghie

Personal aplic floricica pe un strat destul de generos (dar nu f gros) de gel (crud) si o aranjez prin presare cu o penseta; daca e mai reliefata si nu s-a fixat suficient, cu ajutorul unei fasii de punga de nylon o presez pe unghie (tehnica asta am prins-o din niste tutoriale pe youtube). Apoi usc la lampa, aplic urmatorul strat de gel, lampa iar, finisare, gloss......
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 23 Apr - 1:21

cristtina a scris:
Buna tuturor,
Va urmaresc de ceva vreme pe forum si astazi mi-am luat inima in dinti sa ma imi fac si eu cont si sa va scriu si eu…In primul rand vreau sa va felicit sunteti extraordinare toate…va citesc cu sufletul la gura si sincer ma inspaimantati pt ca stiti atat de multe incat eu nu cred ca voi reusi sa ajung nici macar la jumatatea nivelului vostru …
Povestea mea este urmatoarea….de ceva timp ma pasioneaza f mult unghiutele…si am zis ca trebuie sa fac ceva in privinta asta….asa ca m-am inscris la un curs(dezamagirea mea a fost sa citesc aici ca asa zisele cursuri nu te invata mai nimic,sper sa fie doar niste pareri pt ca m-a usurat de ceva banutii cursul ala)si m-am hotarat sa ma ocup cu asta in timpul liber,mentionez ca am un job stabil si nu am degand sa demisionez Rugamintea mea la voi este urmatoarea…Trebuie sa imi fac un buget si as vrea sa ma sfatuiti cam ce si cum imi trebuie..in afara de ustensile,mobilier si aparatura…ma refer la consumabile…geluri,tipsuri,pile etc…am vazut la tiger nails tot felul de geluri (inca nu am inceput cursul si inca nu stiu fiecare gel cu ce se mananca)dar vroiam sa va rog pe voi cam ce mi-ati recomanda pt inceput…la fel m-am uitat la gramas si nu imi par f rentabile cele la 15 gr..app,cam de cate seturi de unghii imi ajung cele la 15 gr?pe perioada cursului(o luna) si inca ceva dupa oricum voi experiment ape prietene,dar chiar si asa vreau sa folosesc ceva bun care sa ma ajute,pt ca oricum imi e f greu sap rind tehnica,daca mai sunt si gelurile proaste…
Wow,cat am scris…sper ca nu v-am plictisit,va felicit inca o data si astept cu interes raspunsul vostru…

flower


Nu trebuie sa te sperii, toate am fost asa la inceput Very Happy si in timp si cu multa exersare am aflat mlte lucruri Smile

La ce curs te-ai inscris? Sa ne zici si noua cum decurg lucrurile si daca esti multumita Smile

Cat despre produse .... ai zis ca te-ai hotarat sa iti iei de la Juliana Nails. De ce nu ti se par rentabile cele la 15 gr? Normal ca daca iti iei la 50 gr iesi mult mai ok, dar la inceput si eu am folosit tot cele la 15 gr. By the way o mica lista ti-o fac eu, sper sa nu omit nimic:

1. Buffer, pile, pusher (pt cuticule), periuta pt praf
2. Primer (sau Bonding gel)
3. Allround gel blue (gel 3 in 1 folosit de majoritatea fetelor)
4. Ultra white gel (pt french) sau alte geluri colorate (+- sclipici, scoici sau cu ce mai vrei sa faci frenchul)
5. Tipsuri sau forme (depinde cum vrei sa lucrezi)- daca alegi tipsuri un tip blender iti usureaza munca + lipici
6. Ulei de cuticule
7. Patratele celuloza
8. Cleaner

Cam atat, sper ca nu am uitat nimic.

Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 24 Apr - 7:24

fetelor, mie imi ia f mult sa pilesc tipsurile, cu toate ca folosesc tip blender....de ce oare? pana fac ca tipsul sa nu se mai vada deloc ma apuca nervii....am tip blender si pile de la tiger nails, dar cred ca de vina este tehnica mea...nu stiu cum sa fac sa le nivelez mai repede....help!

Paste fericit!
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 24 Apr - 7:27

Nu ai uitat nimic Beky.
Exact asa am si eu pana acum si ma descurc. Smile
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 24 Apr - 9:14

de la ce firma ai tipsurile?
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 25 Apr - 1:12

Habar n-am Woozy! Le-am primit cand am luat lampa, impreuna cu niste sclipiciuri....sunt 100 buc intr-o cutie (am primit 2 cutii) si au caus mic. Sunt f rezistente, n-am avut probleme cu ele in sensul asta ci doar cu pilitul....tu de care ai?

Mersic!
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 25 Apr - 4:22

Pai poate insisti prea mult ... eu dau cu putin tip blender (de la Janet am) si de 2 ori cu pila dus-intors si gata... se face trecerea foarte frumos. Ca se mai vede diferenta de culoare intre tips si unghia naturala nu ai ce face.. eventual folosesti peste un cover gel.

La mine pregatire unghie naturala , lipit tipsuri si dat forma la tipsuri dureaza in total aprox 1 h.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 25 Apr - 8:53

Ms Beky pentru raspuns!
Mie imi ia vreo 2 ore!! Intr-adevar, nu se mai observa deloc dupa, dar imi ia f mult pilitul asta!
Tu de unde ai tipsurile?
Tip blender de la Tiger mai foloseste cineva? Banuiesc ca e f bun si am eu tipsuri dracoase! Le voi schimba in curand, numai sa mai vad pe la voi ce pareri aveti!

Pupici
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 25 Apr - 9:16

Eu tot de la Janet le am... ca m-am obisnuit cu ele.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 25 Apr - 10:00

eu cand am avut tipsuri ieftine erau prea groase si tot asa ma chinuiam sa nu se vada diferenta de culoare. cand am luat de la o firma anume, nu am mai patit asa. eu am folosit de la diamond, nailshop. is bune Smile
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 25 Apr - 12:14

Fetelor, va rog o parere..nu am vrut sa mai deschid un topic nou.Pentru cele care au facut cursuri de stilist protezist la janet nails stie cineva daca se merita?se invata ceva..sau se face doar asa sa mai fie o diploma in portofoliu..Eu chiar as vrea sa invat lucruri pentru ca sunt incepatoare si nu as vrea sa arunc banii asa pe fereastra mai ales ca sunt in constanta cursurile si eu sunt din zona moldovei.Si inca ceva...daca ei spun ca, cursurile sunt acreditate de ministerul muncii presupun ca pot folosi diploma la registrul comertului pentru a-mi deschide autorizat un salon in domeniu nu?Va multumesc
Sus In jos
cristtina




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 20/04/2011
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 25 Apr - 22:54

Multumesc Beky pt raspuns,
Scoala o sa o fac la cei de la Maraviglia,nu m-am aruncat la ceva scump pt ca am citit aici pe forum si oricum banuiam si eu ca scoala nu are o pondere f mare in acest doameniu.Eu am vrut sa o fac sperand sa invat notiunile de baza.Costa 950 ron si incep cursurile pe 2mai,oricum va tin la curent.Cat despre produse sper sa am azi timp sa fac comanda tinand cont de indicatiile tale...eu pusesem in balanta si Peggy Sage dar acum cred ca inclin mai mult spre Tiger...oriccum nu cred ca o sa am rabdare pana incep scoala si cred ca daca o sa imi vina produsele nu o sa ma pot abtine sa nu ma apuc de joaca...o sa folosesc step-by-stepurile de aici,cu siguranta imi vor fi de ajutor:)
Va pus si Hristos a Inviat! flower
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 26 Apr - 2:01

Ms Woozy pt raspuns!
Te rog sa-mi spui pe care din tipsurile de la nailshop le-ai avut. Am intrat si eu pe site si sunt multe modele.
Pupic.
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 26 Apr - 9:28

bobocell1 a scris:
Fetelor, va rog o parere..nu am vrut sa mai deschid un topic nou.Pentru cele care au facut cursuri de stilist protezist la janet nails stie cineva daca se merita?se invata ceva..sau se face doar asa sa mai fie o diploma in portofoliu..Eu chiar as vrea sa invat lucruri pentru ca sunt incepatoare si nu as vrea sa arunc banii asa pe fereastra mai ales ca sunt in constanta cursurile si eu sunt din zona moldovei.Si inca ceva...daca ei spun ca, cursurile sunt acreditate de ministerul muncii presupun ca pot folosi diploma la registrul comertului pentru a-mi deschide autorizat un salon in domeniu nu?Va multumesc

Cursul de stilist protezist si eu l-am facut tot la Janet. Acum nu am sa fac eu evaluarea rentabilitatii......; e clar ca am invatat de acolo lucruri (deoarece nu stiam absolult nimic despre unghiile tehnice inainte) Majoritatea lucrurilor pe care le stiu acum insa, cred ca le-am invatat din experienta, dupa ce am lucrat manute si manute, dupa ce am citit toate forumurile de specialitate si am devorat nopti intregi toate tutorialele de pe youtube :D. La ei am invatat clar etapele de lucru (insa aplicate pe produsele lor- tehnica de lucru cu produse Janet si mai mult decat atat, pe unghii false nu naturale)
Cat despre diploma, e de folos daca doresti sa te angajezi sau sa-ti deschizi propriul tau salon. Succes si multa rabdare!!!
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 26 Apr - 9:44

claudela a scris:
Ms Woozy pt raspuns!
Te rog sa-mi spui pe care din tipsurile de la nailshop le-ai avut. Am intrat si eu pe site si sunt multe modele.
Pupic.
tips ultra form si deep curve. dar deep curve nu mi-au placut.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 26 Apr - 11:21

mirunatica a scris:
bobocell1 a scris:
Fetelor, va rog o parere..nu am vrut sa mai deschid un topic nou.Pentru cele care au facut cursuri de stilist protezist la janet nails stie cineva daca se merita?se invata ceva..sau se face doar asa sa mai fie o diploma in portofoliu..Eu chiar as vrea sa invat lucruri pentru ca sunt incepatoare si nu as vrea sa arunc banii asa pe fereastra mai ales ca sunt in constanta cursurile si eu sunt din zona moldovei.Si inca ceva...daca ei spun ca, cursurile sunt acreditate de ministerul muncii presupun ca pot folosi diploma la registrul comertului pentru a-mi deschide autorizat un salon in domeniu nu?Va multumesc

Cursul de stilist protezist si eu l-am facut tot la Janet. Acum nu am sa fac eu evaluarea rentabilitatii......; e clar ca am invatat de acolo lucruri (deoarece nu stiam absolult nimic despre unghiile tehnice inainte) Majoritatea lucrurilor pe care le stiu acum insa, cred ca le-am invatat din experienta, dupa ce am lucrat manute si manute, dupa ce am citit toate forumurile de specialitate si am devorat nopti intregi toate tutorialele de pe youtube :D. La ei am invatat clar etapele de lucru (insa aplicate pe produsele lor- tehnica de lucru cu produse Janet si mai mult decat atat, pe unghii false nu naturale)
Cat despre diploma, e de folos daca doresti sa te angajezi sau sa-ti deschizi propriul tau salon. Succes si multa rabdare!!!

Multumesc frumos pt rasp. Cred ca o sa merg pana la urma sa il fac sa fie acolo.Oricum nu e f scump 500 ron plus ca diploma este acreditata de ministerul muncii. Sper ce am de invata ...daca nu macar o sa ii innebnesc cu intrebari ca am o gramada si tot o sa aflu informatii Razz
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 26 Apr - 11:23

bobocell1 a scris:
mirunatica a scris:
bobocell1 a scris:
Fetelor, va rog o parere..nu am vrut sa mai deschid un topic nou.Pentru cele care au facut cursuri de stilist protezist la janet nails stie cineva daca se merita?se invata ceva..sau se face doar asa sa mai fie o diploma in portofoliu..Eu chiar as vrea sa invat lucruri pentru ca sunt incepatoare si nu as vrea sa arunc banii asa pe fereastra mai ales ca sunt in constanta cursurile si eu sunt din zona moldovei.Si inca ceva...daca ei spun ca, cursurile sunt acreditate de ministerul muncii presupun ca pot folosi diploma la registrul comertului pentru a-mi deschide autorizat un salon in domeniu nu?Va multumesc

Cursul de stilist protezist si eu l-am facut tot la Janet. Acum nu am sa fac eu evaluarea rentabilitatii......; e clar ca am invatat de acolo lucruri (deoarece nu stiam absolult nimic despre unghiile tehnice inainte) Majoritatea lucrurilor pe care le stiu acum insa, cred ca le-am invatat din experienta, dupa ce am lucrat manute si manute, dupa ce am citit toate forumurile de specialitate si am devorat nopti intregi toate tutorialele de pe youtube :D. La ei am invatat clar etapele de lucru (insa aplicate pe produsele lor- tehnica de lucru cu produse Janet si mai mult decat atat, pe unghii false nu naturale)
Cat despre diploma, e de folos daca doresti sa te angajezi sau sa-ti deschizi propriul tau salon. Succes si multa rabdare!!!

Multumesc frumos pt rasp. Cred ca o sa merg pana la urma sa il fac sa fie acolo.Oricum nu e f scump 500 ron plus ca diploma este acreditata de ministerul muncii. Sper sa am ce invata ...daca nu macar o sa ii innebnesc cu intrebari ca am o gramada si tot o sa aflu informatii Razz
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 27 Apr - 10:05

ms ,mult mirunatica
Sus In jos
Ruja

Ruja


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 36
Localizare : Adjud

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 28 Apr - 4:48

Buna fetelor! Nu stiu daca s-a mai vorbit despre asa ceva pe forum, dar sunt curioasa voi cum procedati la cuticule, in asa fel incat sa arate bine doar impinse cu betigasul de portocal? Eu nu am taiat niciodata cuticulele clientelor, dar parca dupa vreo cateva zile, ele revin la forma initiala, si cateodata au si un aspect aspru... Nu stiu daca m-am facut inteleasa... mie mi se pare ca uleiul ala de cuticule de la final nu are cine stie ce efect in timp.
Sus In jos
cristina3089

cristina3089


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 24/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 28 Apr - 6:00

eu le fac cu pila electica:D
flower mi se pare cel mai ok asa
Sus In jos
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 29 Apr - 11:04

Buna fetelor!Felicitari pt acest forum in primul rand,este de mare ajutor!
Am si eu o intrebare in legatura cu stampilele.De unde pot sa-mi iau,daca trebuie sa folosesc neaparat lacurile speciale sau pot sa folosesc si alte lacuri sau vopsele acrilice?Va multumesc
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 29 Apr - 11:27

Cea mai buna stamplila, din cate stiu eu e cea de la Konad. Si...da; e necesar sa folosesti oja speciala.
Sus In jos
crissy

crissy


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 01/05/2011
Varsta : 32
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 1 Mai - 9:42

Buna fetelor!Eu sunt incepatoare si deocamdata fac unghii tehnice cu tips,fara falsa modestie spun ca imi ies foarte bine dar problema mea este ca imi ia foarte mult timp,in jur de 3 ore jumatate uneori chiar 4.As doi sa aud sfaturi de la voi pt ca sunteti experimentate,ce as putea face pt a scurta timpul de executie.Va multumesc!
Coralia felicitari pentru forum,faci o treaba minunata! Very Happy sarut
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 1 Mai - 13:18

crissy a scris:
Buna fetelor!Eu sunt incepatoare si deocamdata fac unghii tehnice cu tips,fara falsa modestie spun ca imi ies foarte bine dar problema mea este ca imi ia foarte mult timp,in jur de 3 ore jumatate uneori chiar 4.As doi sa aud sfaturi de la voi pt ca sunteti experimentate,ce as putea face pt a scurta timpul de executie.Va multumesc!
Coralia felicitari pentru forum,faci o treaba minunata! Very Happy sarut

Ceea ce sigur trebuie sa faci ca sa scurtezi timpul de lucru, sunt....multe unghii . :D
Experienta e cea care iti va da mai multa siguranta in miscari, mai multa viteza (la dat cu pila de ex) , tot ea te va face sa apreciezi mai rapid cand o unghie e dreapta sau iti va personaliza metoda de lucru cea mai eficienta. Nu purta strsul timpului cand lucrezi pentru ca nu e constructiv. E de preferat sa-ti "anunti" de la inceput clienta ca tu vrei sa lucrezi calitativ si asta cere mai mult timp. Incearca sa le faci sa vada orele petrecute la masa ta de lucru ca pe un moment de relaxare. Smile
Mult succes si...rabdare!!
Sus In jos
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 2 Mai - 23:21

Mersi mult mirunatica :*
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 3 Mai - 1:51

Va rog spuneti-mi daca pot folosi oja intre straturile de gel pt un model.Sau inainte de sigilare?Am gel colorat de la Janet care nu e deloc pigmentat si nu se cunoaste nimic. Eu vreau sa fac un french rosu sau alta culoare si nu stiu daca e ok cu oja
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 3 Mai - 1:55

Buna

Nu e recomandat sa pui oja intre straturile de gel, oja se usuca destul de greu .... si daca nu este uscata o sa se crape.
Incearca french de suprafara cu oja, peste geluri...

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 3 Mai - 5:31

buna oana. imi poti spune cum e gelul xtreme pink gel d la CN? eu am builder I momentan... as vrea sa stiu daca e vreo diferenta... daca e mai dens si poate mai bun. Mersi :*
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 3 Mai - 7:21

Al3xandra a scris:
Buna fetelor!Felicitari pt acest forum in primul rand,este de mare ajutor!
Am si eu o intrebare in legatura cu stampilele.De unde pot sa-mi iau,daca trebuie sa folosesc neaparat lacurile speciale sau pot sa folosesc si alte lacuri sau vopsele acrilice?Va multumesc


Mi-am luat si eu 2 oje pt stampilute si o matrita sau cum ii spune, de pe ********* si nu pot face nici un model....Sad((((. nu stiu daca e vina mea sau a produselor....
Sus In jos
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 4 Mai - 0:27

Am inteles sabloanele/matritele au o foita subtire pe ele.daca ai inlaturat-o si tot nu iti iese nu stiu care ar putea fi cauza...poate fetele stiu mai multe
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 14 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: