***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 28 Feb - 11:38

si mi-am mai amintit cate ceva,in legatura cu pila electrica,as dori sa mi se explice la ce se folosesc diferite capuri a frezei.ms
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 28 Feb - 12:13

nickipiki a scris:
si mi-am mai amintit cate ceva,in legatura cu pila electrica,as dori sa mi se explice la ce se folosesc diferite capuri a frezei.ms

Cu un mic serch pe forum, gaseai :

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/t27-pila-electrica

Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 28 Feb - 13:01

blueyes a scris:
laurik4u a scris:
Fetelor am si eu o intrebare...am inceput cursurile de unghii false...si am fost cu o prietena sa ii pun unghii ca trebuie sa aducem noi model si i-au iesit unghiile foarte transparente.De la ce o fi?trebuia oare sa pun mai mult gel?

salut, o sa incerc eu..desi nu stiu sa iti spun f multe....

cred ca e din cauza gelului, care poate desi este de nuanta de roz, e roz din ala transparent, daca intelegi ce vreau sa spun !

ca sa acopere unghia, iti trebuie un roz, sau ma rog, o culoare opaca.

sau poti peste gelul transparent cu care lucrezi, sa aplici un gel de cover !

Sper ca te-am lamurit, macar putin Smile


ms mult..:*
Sus In jos
unafda




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 25/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 28 Feb - 22:04

pt adrianamagda

poti sa imi tr si mie cd pt aplicarea unghiilor ..pls..kiss..kiss, adresa mea de yahoo...unafda@yahoo.com ...ms


Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 1 Mar - 2:45

buna, as vrea sa va intreb si eu ceva.Sigur aveti raspunsul pe forum dar nu stiu eu sa-l caut :D... imi puteti spune daca pot folosi vopsele acrilice sau prafuri acrilice pe ge? va multumesc....
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 2:46

Buna irink_3days! sigur ca le poti folosi, vopselele acrilice se folosesc pe suprafata matuita inainte de constructie sau sigilare si se lasa sa se usuce bine,in functie de preferinte, iar prafurile acrilice cu ajutorul carora poti face florile alea frumoase in relief la fel ,pe suprafata matuita inainte de constructie sau finish . Sper ca am reusit sa ma fac inteleasa. Succes!
Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 3:03

ms mult pt raspuns si chiar am inteles Smile sarut*sarut*sarut*
Sus In jos
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 3:21

buna fetelor mi-am achizitionat produse de la ibd si am facut prima manichiura mie k sa vad cum ma descurc, dar se pare k nu ma descurc de loc bne...prind aer si nu stiu de ce .sa va zic cum fac eu si corectatima va rog.
1.impling cuticula
2.matuiesc cu buferul
3.sterg cu o periuta
4.aplic primerul care nu e de la ibd
5aplic primer bonder(ibd)
6dau un strat subtire de constructie
7 fac french-ul
8aplic un strat maigros de constructie
9degresez si uniformizez fac modelul si apoi finish
multumesc fac cu mana
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 3:45

Buna clauf. Nu sunt f experta, insa iti spun din propria experienta ca nu e deajuns sa impingi cuticula, trebuie sa curati bine pielita DE PE unghii , sa ai grija sa lasi 1-2 mm distanta de la cuticule si laterale si sa nu atingi piela, si bineinteles sa folosesti primer de la acceasi firma cu gelul. incearca asa , eu cred ca e suficient primerul de la ibd, nu mai pune si primer de la alta firma. Succes!
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 5:03

clauf a scris:
buna fetelor mi-am achizitionat produse de la ibd si am facut prima manichiura mie k sa vad cum ma descurc, dar se pare k nu ma descurc de loc bne...prind aer si nu stiu de ce .sa va zic cum fac eu si corectatima va rog.
1.impling cuticula
2.matuiesc cu buferul
3.sterg cu o periuta
4.aplic primerul care nu e de la ibd
5aplic primer bonder(ibd)
6dau un strat subtire de constructie
7 fac french-ul
8aplic un strat maigros de constructie
9degresez si uniformizez fac modelul si apoi finish
multumesc fac cu mana

si eu folosesc IBD, dar nu am avut probleme, am bonder, builder pink, imi place f mult vascozitatea si finish. ai grija cand pregatesti unghia naturala, acorda-i atentie maxima !
Sus In jos
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 9:16

mersi fetelor dar primerul si primer bonder e tot unul si acelasi sau cum?
Sus In jos
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 9:18

aaaaaa si uitai e bne cum pun french-ul adik il pun dupa un strat mic de constructie?
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 2 Mar - 9:44

aerul se prinde si daca iti ramane un firicel de pielita pe unghie. eu am o pila rotunda (banana) si pilesc foarte bine langa cuticula. bag un pic pila sub cuticula sa matuiesc orice suprafata. pila sa fie de duritate mica. sa nu afectezi unghia. si pe laterale la fel, insista. la mine cel putin, asta a fost cauza pentru care mai prindeam aer. facand asa indepartezi si cuticula.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 3 Mar - 15:35

Fetelor dar daca o clienta vrea unghii stiletto si ii pun tipsuri dar nu le vrea asa mari cat sunt tips-urile stiletto cum i le scurtez?Ca daca le tai sau pilesc se duce varfu acela ascutit...
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 4 Mar - 0:06

Fetelor, stie cineva vreun distribuitor de produse Jolifin in Romania ? ca am cautat pe net si prsctic nu am gasit mai nimic.....doar sa mi le comand eu din Germania, dar nu se merita cu transportul Sad
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 4 Mar - 12:44

clauf a scris:
mersi fetelor dar primerul si primer bonder e tot unul si acelasi sau cum?

din cate stiu eu, primerul nu are nevoie de urcare la UV, in schimb bonder-ul, cel putin cel la IBD, scrie si pe sticluta Smile si bonder-ul nu are adiciditatea asa mare
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 4 Mar - 12:44

uscare, scuzeeeeeeeee, am unghiile f mari Smile)
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 4 Mar - 12:54

o intrebare pentru voi, eu lucrez doar cu acryl, dar datorita postarilor voastre as vrea sa incerc si cu gel, dar as avea o intrebare, pentru a fi rezistente cat de groase ar trebui sa fie unghile cu gel? multumesc
Sus In jos
http://alexnail.eu
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 4 Mar - 22:50

Parerea mea: Eu nu le fac groase deloc...nu fac nici acel bombeu sau punct de rezistenta, nici nu stiu cum i se spune... si nu am probleme! Le fac putin mai groase doar la cine lucreaza mult cu mainile si cu unghiile...
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 5 Mar - 1:00

salut,

eu aplic 1 strat subtire inainte de model, model,french etc...inca un strat subtire si apoi gelul de finish, tot in strat subtire...NU APLIC DELOC "UN STRAT MAI GROSUT", sau bombeu....ca si Gabriela89, nu am probleme si incerc sa dregresez cat mai putin ! cand degresez, cred ca nu pilesc 100%,ramana un coltisor minuscul nepilit si atunci mai am probleme cu aerul Smile

oricum alexnails, eu nu mi-as face progbleme ..ca acrylul se lucreaza muuuult mai greu decat gelul !!

ps : mentionez ca lucrez pe tips si atunci nu am nevoie sa redau forma perfecta a unghiei.

Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 6 Mar - 4:39

salut,

fetelor am si eu o intrebare...ce parere aveti despre pila Promed 520 ? as vrea sa-mi cumpar una si as vrea ceva recomandari .

multumesc si o duminica placuta !
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 7 Mar - 5:02

Buna blueyes,
eu am de ceva timp promed 520 si sunt foarte incantata de ea, are o turatie destul de mare,dar nu folosesc la turatia cea mai mare,undeva medie spre inceput ca turatie.e bine ca poti s-o reglezi tu la turatie.si are buton cu 2 sensuri de rotatie.e super ok.

o zi placuta.
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 7 Mar - 6:52

daca nu sunt indiscreta, cat ai dat pe ea ? am gasit promed 1020 la 285 euro, echivalentul a 1200 de lei, noua din austria. Insa la 520 nu avea pret.... Sad , presupun ca e ceva mai ieftina...
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 7 Mar - 6:54

ca de promed 1020, inca nu am bani si imi trebuie neaparat o pila..., am vrut sa imi iau una ieftina da' am renuntat ca nu as vrea sa dau banii de 2 ori
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 7 Mar - 7:44

Mai bine mai astepti o luna, iti pui banii la ciorap si-ti iei promedul ala bun Very Happy

Chiar tu ai zis ca nu vrei sa dai banii de 2 ori Smile . Crede-ma, se merita Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 8 Mar - 2:27

buna tuturor, o intrebare am si eu, foloseste cineva aerograful pentru unghiutze, eu as vrea sa imi cumpar unul, dar vreau si cateva pareri,multumesc.pupici
Sus In jos
http://alexnail.eu
natalia22




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 01/03/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 8 Mar - 6:01

buna . sunt si eu noua si as avea cateva nelamuriri daca ma puteti ajuta. am pus tips , si asa cum am citit aici am aplicat in prima faza primereul , problema e ca toate unghile pe care am pus primer au cazut dupa 2 zile , doar la degetele mari unde inca era unghia de data trecuta care nu a fost data cu primer nu a cazut nimic ,de la ce sa fie ? nu este de calitate primerul sau unele unghii nu suporta primerul? si inca ceva daca dam cu gel colorat cum se face la cuticule ,pentru ca daca nu il pun pana aproape de acestea arata urat, si dupa gelul colorat se mai pune gel 2 ?sau direct se pune ultimul gel ? eu lucrez cu produse de la evelyn , dar ce alte produse mi-ati putea recomanda ? ms mult
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 8 Mar - 10:11

La multi ani fetelor!!!
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 8 Mar - 14:01

sincer fetelor, azi am fost dezamagita, ma sunat o amica daca o pot ajuta pe o prietena de a ei, a fost la o domnisoara din timisoara care sustine ca aplica unghii cu gel de 5 ani, sincer am ramas socata de ceea ce am vazut, si eu am fost la inceput dar niciodata nu am spus ca am experienta pe care nu o aveam, si ma simt indignata ca exista asemenea oameni care mint asa tare, va arat cum au aratat unghile cand a venit la mine domnisoara si ceea ce a iesit dupa.[img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 89403477 [/img]
Sus In jos
http://alexnail.eu
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 8 Mar - 14:12

Doamne, nici cand am pus prima data nu mi-au iesit asa naspa!! Nu-mi imaginez ce a facut! Parca a pus tipsul si nu l-a pilit deloc! nu mai zic ca gelul nu e nivelat cum trebuie!
Alexnails....au iesit superbe dupa....cum ai aplicat acele tipsuri asa frumos?
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 8 Mar - 14:31

buna claudela, am dat jos cu pila la cererea clientei, inclusiv tips, si am aplicat sablon, apoi un primer fara acid pentru acryl, am facut cover pink pt a alungi unghia naturala, acryl alb, transparent, pilit si finish, in care am aplicat cristalele, atat. sincer eu nu stiu ce experienta are tipa respectiva dar eu am fost ingrozita, pana am reusit sa le dau jos, am pilit de mia iesit pe ochii, dar asta e.
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 8 Mar - 21:54

Alex, lucrezi super frumos. De cat timp pui unghiute? Eu de la un timp am un pitic pe creier care vrea sa faca si acryl (lucrez doar cu gel), asa ca daca vrei, ne poti pune step by step-uri , poze, modele etc ca eu sunt prima cu ochii pe forum Very Happy

ps: ce e cu site-ul de pe pozele tale? nu merge..
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 1:19

Alexnails, imi place foarte mult cum ai facut constructia, arata bine.
In legatura cu fetele care se cred experte sunt satula pana pete cap, doamne cat ma enerveaza sa repar dupa alti, dar am si satisfactie cand vad zambetul clientei.
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 1:21

fetelor spuneti-mi si mie cum e cu tisp-urile stiletto? Daca clienta nu le vrea asa mari cat sunt tipsurile cum le scurtez astfel incat sa ramana varful ascutit?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 2:05

Nu prea poti pentru ca nu iti va iesi forma si nici curba c .
Solutia e sa le construiesti cat vrea clienta.
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 2:07

deci sa inteleg ca daca vrea cineva tipsuri stiletto va trebui sa i le las asa,si daca le vrea mai mici sa fac constructie cu sablon nu?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 2:19

da , altfel la ce sa mai iei tipsuri stiletto? daca oricum tai din ele......,cand tai se face varful patrat ,nu poti sa pileti DOAR varful ascutit ci trebuie sa pilesti si lateralele deci clar ca schimbi forma si curba.
Asta zic eu si imi sustin parerea dar vezi si ce zic alte fete.
Sus In jos
laurik4u




Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 18/11/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 2:20

ms mult :*
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 2:25

buna beky, pai de lucrat 2 ani practica pe mine si pe o amica, apoi cursuri de acryl si 3 ani lucrati in spania, cam asta e experienta, step-by-step nu prea am pe cine sa fac, cumnatica mea nu are rabdare nici sa ii termin unghile, dar sa ii mai fac si poze, dar poate am noroc si o sa ii fac si poze, dar asa dupa ce termin unghiutze de facut le fac poze la toate, deci poze pot sa va arat, azi o sa am o tipa cu stiletto, o sa va arat poze, sper sa vrea ceva cat mai complex. pupici
Sus In jos
http://alexnail.eu
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 7:10

[img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Alexnailseu18 [/img]
printre putinele cliente indragostite de stiletto.
Sus In jos
http://alexnail.eu
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 7:30

foarte frumoase
alexnails a scris:
[img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Alexnailseu18 [/img]
printre putinele cliente indragostite de stiletto.
flower flower
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 7:51

ms dany_nails
Sus In jos
http://alexnail.eu
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 9:57

Interesant model Smile :*
Sus In jos
simplymistique




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 09/03/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 9 Mar - 22:57

Buna dimineata fetelor si la multi ani :*
Teoretic,sunt noua pe aici, practic, va urmaresc de o gramada de timp fiindca intai am vrut sa citesc toate topicurile sa nu ma bag si eu ca musca in lapte ... sfaturile voastre chiar mi-au fost de mare ajutor,mai ales pentru o incepatoare ca mine

As vrea sa va spun despre patania mea, si sa va intreb: ce ne facem cu fetele nerabdatoare,care nu spun nimic din gura (fa-o mai subtire,fa-o mai mica) si se declar multumite la sfarsit iar la cateva zile auzi "vaii de ce groase le-ai facut, de ce le-ai lasat asa?"
Am avut o clienta acum cateva zile, am stat 6 ore sa ii fac constructie, nu de alta da bagam cate o unghie la lampa sa fiu eu sigura ca e bine, sa nu ajunga gelul la cuticula etc. Am pilit,am scurtat de mi-au sarit capacele, dar nu ma plang, imi placeau cum au iesit si chiar si domnisoara se declara multumita mai ales ca reusisem sa ii ascund un defect de la degetul mijlociu( unghia era mai bombata decat celelalte)+ ca nu avea rabdare sa stea la lampa "vaii da eu m-am plictisit,nu mai stau cu mana aici" - n-am zis nimic,cu toate ca ar fi trebuit. In fine, la cateva zile ma suna o prietena sa imi spuna ca X si-a dat singura unghiile jos fiindca i se pareau prea groase. Ei bine, si nu putea sa imi zica mie? doar i le faceam cum vroia inimioara ei, ei conta sa ii placa cu adevarat ... m-a debusolat total chestia asta,ce ar fi de facut?


In al doilea rand, mai lucreaza cineva cu geluri de la Gold Nails? la mine e prima marca incercata, am unghii de vreo luna jumate si nu am avut probleme, doar putin aer pe margina,dar la experienta mea sunt multumita. Imi fac cu ochiul Tiger Nails, dar mai stau putin sa strang la pusculita:))

[sper sa nu va plictisesc, dar simteam nevoia sa ma descarc undeva si tema asta nu e inteleasa de oricine ..]
Sus In jos
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 10 Mar - 1:12

simplymistique a scris:
Buna dimineata fetelor si la multi ani :*
Teoretic,sunt noua pe aici, practic, va urmaresc de o gramada de timp fiindca intai am vrut sa citesc toate topicurile sa nu ma bag si eu ca musca in lapte ... sfaturile voastre chiar mi-au fost de mare ajutor,mai ales pentru o incepatoare ca mine

As vrea sa va spun despre patania mea, si sa va intreb: ce ne facem cu fetele nerabdatoare,care nu spun nimic din gura (fa-o mai subtire,fa-o mai mica) si se declar multumite la sfarsit iar la cateva zile auzi "vaii de ce groase le-ai facut, de ce le-ai lasat asa?"
Am avut o clienta acum cateva zile, am stat 6 ore sa ii fac constructie, nu de alta da bagam cate o unghie la lampa sa fiu eu sigura ca e bine, sa nu ajunga gelul la cuticula etc. Am pilit,am scurtat de mi-au sarit capacele, dar nu ma plang, imi placeau cum au iesit si chiar si domnisoara se declara multumita mai ales ca reusisem sa ii ascund un defect de la degetul mijlociu( unghia era mai bombata decat celelalte)+ ca nu avea rabdare sa stea la lampa "vaii da eu m-am plictisit,nu mai stau cu mana aici" - n-am zis nimic,cu toate ca ar fi trebuit. In fine, la cateva zile ma suna o prietena sa imi spuna ca X si-a dat singura unghiile jos fiindca i se pareau prea groase. Ei bine, si nu putea sa imi zica mie? doar i le faceam cum vroia inimioara ei, ei conta sa ii placa cu adevarat ... m-a debusolat total chestia asta,ce ar fi de facut?


In al doilea rand, mai lucreaza cineva cu geluri de la Gold Nails? la mine e prima marca incercata, am unghii de vreo luna jumate si nu am avut probleme, doar putin aer pe margina,dar la experienta mea sunt multumita. Imi fac cu ochiul Tiger Nails, dar mai stau putin sa strang la pusculita:))

[sper sa nu va plictisesc, dar simteam nevoia sa ma descarc undeva si tema asta nu e inteleasa de oricine ..]

ia-o la fuga !!!! cand auzi de gold nails ....!!!!!!! crede-ma
Sus In jos
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 10 Mar - 1:36

Buna, simplymistique! Eu zic sa stai linistita, sa nu te mai enervezi, ca tot tu te consumi degeaba...Asa sunt clientele,eu m-am resemnat cu ideea ca nu poti multumi pe toata lumea, chiar daca tu faci eforturi mari si iti dai tot interesul ca toate clientele sa fie multumite...si eu am patit-o de cateva ori sa aud vorbe...la inceput ma dureau...mai ales ca s-a intamplat ca si la tine, sa muncesc cateva ore bune la o clienta...asta e...important e sa ai majoritatea clientelor multumite.eu , cel putin, uit de toate cand am cate o clienta care nu se mai opreste din admirat unghiile...si cea mai mare satisfactie o am cand,cate una dintre aceste cliente "nemultumite" a fost prin alte parti si s-a intors apoi cu " coada intre picioare"....pt ca tot la mine e mai bine(nu vreau sa ma laud, pt ca stiu ca mai am multe, multe de invatat...)
Asa ca fruntea sus si spor la unghiutze!!!! Very Happy
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 10 Mar - 4:20

nu stiu cum am eu norocul acesta, dar sincer azi am ramas socata, sincer in 3 ani, pana acum nu am mai vazut asa ceva, cu ce dumnezeu de produse putea sa lucreze fata asta ca sa ii iasa asa unghile dupa 3 saptamani??
Iar am avut de dat tot jos si sa fac eu constructia, si a iesit zic eu ceva ok, astept pareri.pupici[img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Alexnailseu30 [/img][img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Alexnailseu31 [/img][img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Alexnailseu21 [/img]
Sus In jos
http://alexnail.eu
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 10 Mar - 4:31

Nici nu exista termen de comparatie cu cea a facut cea de dinainte. Se vede ve frumos lucrezi si ce iese din mana ta. Bvo. Pacat ca sunt asa zise "manichiuriste" care isi bat joc de unghiile fetelor. Sincer nici primele mele unghii nu aratau atat de ingrozitor..


Te pooop si inca o data Bvo! flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 10 Mar - 5:05

sincer raluca nu imi dau seama cu ce produse lucreaza fata aceea de se comporta in asa hal, am ramas total dezamagita
Sus In jos
http://alexnail.eu
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 10 Mar - 5:26

Produsele ca produsele...da si felul de a aplica gelul ala.... 1kg de gel pun ca sa fie sigure ca rezista No lol!
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 9 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: