***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 10 Iun - 12:59

Samyra a scris:
Buna ziua,
Numele meu este Samyra iar acest forum mi-a fost recomandat de tiger_nails.Vreau sa va salut pe toate si sper ca si intrebarile mele isi vor gasi raspuns...as avea mii de intrebari.Am citit deja cateva din mesajele de aici si sunt uimita de cate pot afla.Eu am inceput singura sa pun unghii bazandu-ma doar pe amintirile de cand am avut si eu unghii puse.Am urmarit pasii pe care am vazut ca ii efectua fata care mi-a pus mie unghii si incet incet incep sa ma descurc.O sa revin cu intrebari.O seara minunata tuturor!
\
Buna ziua Samyra si bine ai venit printre noi! cheers

Speram sa urmaresti forumul si sa citesti subiectele deja discutate. Sunt sigura ca vei gasi multe raspunsuri care te vor ajuta Smile

Te asteptam cu intrebari Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 10 Iun - 13:07

iulia_vero a scris:
Fetelor, hai sa pun si eu o intrebare:
A venit caldura si azi am observat ca gelul cu care fac bombeul de la sfarsit este foarte moale si curge incat nu il mai pot controla cum vreau eu, este cald intradevar dar gelurile le tin intr-un sertar deci nu in soare.
Intrebarea mea este: oare daca pun gelul cateva minute in frigider se intampla ceva rau? nu mai are, poate, aceleasi calitati? Question

Iulia, chiar daca tii gelul intr-un sertar, acolo e caldura, iar gelul devine putin mai fluid in prezenta caldurii. Poti sa tii gelul in frigider cu cateva minute inainte sa il folosesti, iar atunnci cand il folosesti, poti sa pui borcanasul intr-un vas cu apa rece, ca sa isi mentina cat de cat temperatura Smile


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Vin 11 Iun - 6:28, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 10 Iun - 13:35

Coralia multumesc de raspuns, oricum gelurile isi pastreaza cat de cat temperatura cat timp fac un set de unghii , ca am incercat azi si am pus la frigider cam 15 min, si dupa am mai facut 2 manichiuri si era inca ok .
Eu ma gandeam sa nu alternez cald-rece si sa se "strice", sa rup legaturile dintre molecule vorbeste mult bla bla bla zambet subtil
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 10 Iun - 23:04

Buna, fetelor Very Happy Iarasi eu, cu nelamuririle mele Razz Dupa ce sigilez marginile unghiei cu fiecare strat de gel, nu mai ramane forma aceea perfecta patrata a unghiei... Si daca pilesc, atunci se desfae sigilarea, nu? Cum sa fac sa ramana si sigilarea, si forma frumoasa? Voi cum faceti? Am vazut la alte fete poze in care nu erau sigilate marginile... confuz Oare alea nu au probleme?


O zi buna! flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 0:54

Gabriela, cum iti dai tu seama din poze ca marginile nu sunt sigilate? gandesc
Ca sa ramana marginea frumoasa nu trebuie sa pui mult gel la fiecare strat (ma refer sa nu ai foarte mult gel pe pensula cand sigilezi) si nu se mai deformeaza atat de tare, iar inainte de top gel pilesti cu o pila cu granulatie mai fina, si in felul acesta nu indepartezi sigiliul. Deci poti pili insa nu foarte mult. Aaaa era sa uit cand pui top gelul la fel dai cu pensula si pe marginea libera.

Sper ca ti-am fost de ajutor macar putin, eu stiu pentru mine si imi este greu cu explicatul.
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 1:29

Am si eu o in trebare...cam banala probabil dar ma framanta:(...Cum procedati voi la umplere cand ati dat un camuflage pe unghie..mie mi se cunoaste asa o diferenta mica de culoare,delimitata de o linie albicioasa...solutia de care vorbeati"line out" face sa nu se mai cunoasca liniile si nici diferentele de culoare?sau cum?...trebuie sa dau din nou un strat de camuflage?...help Crying or Very sad
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 2:09

Mai eu dau inca un strat de camuflaj un pic mai mult pe bucata cu unghie naturala si mai sters unde a mai avut camuflaj.
Eu nu am folosit pana acum line out si nu stiu sa iti zic cam ce rezultate are.
Sus In jos
NSI




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 3:28

Admin_Coralia a scris:
iulia_vero a scris:
Fetelor, hai sa pun si eu o intrebare:
A venit caldura si azi am observat ca gelul cu care fac bombeul de la sfarsit este foarte moale si curge incat nu il mai pot controla cum vreau eu, este cald intradevar dar gelurile le tin intr-un sertar deci nu in soare.
Intrebarea mea este: oare daca pun gelul cateva minute in frigider se intampla ceva rau? nu mai are, poate, aceleasi calitati? Question

Iulia, chiar daca tii gelul intr-un sertar, acolo e caldura, iar gelul devine putin mai fluid in prezenta caldurii. Poti sa tii gelul in frigider cu cateva minute inainte sa il folosesti, iar atunnci cand il folosesti, poti sa pui borcanasul intr-un vas cu apa rece, ca sa isi mentina cat de cat temperatura Smile

Buna Coralia ,Vero are dreptate ;Prin variatiile de temperaturi alternand rece-cald sau invers calitatea gelului se poate modifica ajungand uneori ca daca variatiile de temperaturi sa fie mari,sa capete un aspect imbranzit ;De aceea nu este recomandat ca gelul sa fie bagat in frigider, daca observi ca el a devenit foarte fluid din cauza caldurii.Dar, putem recurge la acest trick cu,conditia sa nu-l lasati mai mult de 8-10 min.in frigider,pentru ca daca il lasi mai mult se rup legaturile dintre polimeri si el(gelul) isi va pierde automat calitatile.O temperatura optima la geluri este undeva intre minim 16 grade C si max.32 grade C.Putem sa-i recomandam lui Vero geluri special concepute pentru zonele geografice cu temperaturi ridicate(au consistenta mai groasa ca mierea cand o scoti din frigider) sau pentru perioade foarte calduroase ale anului,in special vara in zilele cu temperaturi foarte ridicate.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 3:41

Azi am luat masuri in legatura cu caldura din casa si e muuuuuuuuuult mai ok, in cazul in care tot simt ca e cam fluid o sa tin gelul 5 min in frigider .
Bine ai venit la noi NSI si multumesc de raspuns si e bine de stiut amanuntele cu gelurile cu vascozitate mai mare si tempertura min si max pentru gel.



P.S.
Fetelorrrrrrrrrr maine e zi de piscina abiaaaaaaaaaa astept sa ma balacesc, sunt un racusor si imi place apa petrecere
Sus In jos
NSI




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 4:06

iulia_vero a scris:
Azi am luat masuri in legatura cu caldura din casa si e muuuuuuuuuult mai ok, in cazul in care tot simt ca e cam fluid o sa tin gelul 5 min in frigider .
Bine ai venit la noi NSI si multumesc de raspuns si e bine de stiut amanuntele cu gelurile cu vascozitate mai mare si tempertura min si max pentru gel.



P.S.
Fetelorrrrrrrrrr maine e zi de piscina abiaaaaaaaaaa astept sa ma balacesc, sunt un racusor si imi place apa petrecere

Se poarta cenzura pe forumul asta? Am recomandat chiar un super gel.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 4:52

iulia_vero a scris:
Azi am luat masuri in legatura cu caldura din casa si e muuuuuuuuuult mai ok, in cazul in care tot simt ca e cam fluid o sa tin gelul 5 min in frigider .
Bine ai venit la noi NSI si multumesc de raspuns si e bine de stiut amanuntele cu gelurile cu vascozitate mai mare si tempertura min si max pentru gel.



P.S.
Fetelorrrrrrrrrr maine e zi de piscina abiaaaaaaaaaa astept sa ma balacesc, sunt un racusor si imi place apa petrecere
ia-ma si pe mine drooling
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 5:43

NSI a scris:
iulia_vero a scris:
Azi am luat masuri in legatura cu caldura din casa si e muuuuuuuuuult mai ok, in cazul in care tot simt ca e cam fluid o sa tin gelul 5 min in frigider .
Bine ai venit la noi NSI si multumesc de raspuns si e bine de stiut amanuntele cu gelurile cu vascozitate mai mare si tempertura min si max pentru gel.



P.S.
Fetelorrrrrrrrrr maine e zi de piscina abiaaaaaaaaaa astept sa ma balacesc, sunt un racusor si imi place apa petrecere

Se poarta cenzura pe forumul asta? Am recomandat chiar un super gel

Pe forumul acesta nu se poarta cenzura, ci are anumite reguli, pe care recomandam sa le studiati si sa le urmati Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gege_jeje

gege_jeje


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 31/03/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 6:18

buna fetelor...nu am mai intrat de mult...am inceput si eu treaba la un salon(de fapt am inchiriat o casuta cu o prietena) eu fac manichiura,pedichiura , unghii false iar ea cosmetica si foarte mult machiaj(are 10 ani in meserie si are f multe cliente) si uite asa usor usor am intrat si eu in paine...
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 6:26

gege_jeje a scris:
buna fetelor...nu am mai intrat de mult...am inceput si eu treaba la un salon(de fapt am inchiriat o casuta cu o prietena) eu fac manichiura,pedichiura , unghii false iar ea cosmetica si foarte mult machiaj(are 10 ani in meserie si are f multe cliente) si uite asa usor usor am intrat si eu in paine...

WOW! Va doresc muuuuuuuuuuuuuuuulta bafta!!!!!!!!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

SA AVETI MUUUUULTE CLIENTE MULTUMITE! BRAVO VOUA! Va admir pt curaj. Very Happy
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 8:50

Woozy, haiii ca stai aproape de mine, te iau de la gara zambet subtil
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 10:52

Multumesc mult Vero...as fi vrut si eu la piscina Crying or Very sad ...Muuuult succes Gege!..Cat mai multe cliente!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 10:59

iulia_vero a scris:
Gabriela, cum iti dai tu seama din poze ca marginile nu sunt sigilate? gandesc
Ca sa ramana marginea frumoasa nu trebuie sa pui mult gel la fiecare strat (ma refer sa nu ai foarte mult gel pe pensula cand sigilezi) si nu se mai deformeaza atat de tare, iar inainte de top gel pilesti cu o pila cu granulatie mai fina, si in felul acesta nu indepartezi sigiliul. Deci poti pili insa nu foarte mult. Aaaa era sa uit cand pui top gelul la fel dai cu pensula si pe marginea libera.

Sper ca ti-am fost de ajutor macar putin, eu stiu pentru mine si imi este greu cu explicatul.


Mersi pentru raspuns, inteleg cum explici Smile) Imi trebuie explicatie doar cat de cat Smile Pai se vede pe marginea unghiei unde nu e sigilare...ca au pozele facute in asa fel incat se vad marginile...Si se vede asa separat stratul de constructie,apoi french-ul... Dar arata urat fara sigilare, mai ales daca e french si nu e acoperita marginea cu culoare... Si nu stiu de ce, dar daca sigilez cu putin gel marginile,atunci imi pusca french-ul... (ma refer aici la unghiile naturale; la cele false nu am probleme)... Voi incerca ce mi-ai spus tu, cu o pila foarte fina!

o seara placuta flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 11:20

ally.vs a scris:
Multumesc mult Vero...as fi vrut si eu la piscina Crying or Very sad ...Muuuult succes Gege!..Cat mai multe cliente!

Ally cum sa nu vii si tu doar tu stai si mai aproape de mine (fata de unde sta Woozy ,Galati)
Sus In jos
Dyenutza

Dyenutza


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 04/06/2010
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 13:07

buna fetelor zambet subtil am descoperit acest forum de cateva zile, super tare ideea aplauze din cate am vazut eu prin saloane nu prea vrea nimeni sa iti explice,sa te ajute cand esti la inceput -vorbind de unghiile tehnice Smile- aici va dati sfaturi:-x: eu nu stiu prea multe despre acest tip de de unghii ca sa ii zic asa:P(doar ce am citit de la voi )eu pictez mai mult cu oja am pensule speciale de care nu prea stiu cum sa am grija :D ma-am imprietenit cu unghiutele de fro 2 ani la inceput am invatat de la o prietena dupa singura,dupa dupa :D am facut un curs :D si prin saloane am prins umpic de experienta,fac asta din pasiune I love you, mia placut mult ideea de pictat cu acele culori acrlice nu mai auzisem de ele si vreau sa le incerc bounce am scris cam mollt Razz sper ca nu vam plictisit pupici pentru toata lumea sarut
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 13:42

Dyenutza a scris:
buna fetelor zambet subtil am descoperit acest forum de cateva zile, super tare ideea aplauze din cate am vazut eu prin saloane nu prea vrea nimeni sa iti explice,sa te ajute cand esti la inceput -vorbind de unghiile tehnice Smile- aici va dati sfaturi:-x: eu nu stiu prea multe despre acest tip de de unghii ca sa ii zic asa:P(doar ce am citit de la voi )eu pictez mai mult cu oja am pensule speciale de care nu prea stiu cum sa am grija :D ma-am imprietenit cu unghiutele de fro 2 ani la inceput am invatat de la o prietena dupa singura,dupa dupa :D am facut un curs :D si prin saloane am prins umpic de experienta,fac asta din pasiune I love you, mia placut mult ideea de pictat cu acele culori acrlice nu mai auzisem de ele si vreau sa le incerc bounce am scris cam mollt Razz sper ca nu vam plictisit pupici pentru toata lumea sarut

Buna Dyenutza!

Ne bucuram ca ne-ai gasit si iti uram bine ai venit printre noi! flower

Daca pictezi cu oja, poti spala pensula in dizolvant fara acetona. O protejezi cel mai bine daca o introduci in sticla de dizolvant, faci cateva miscari stanga- dreapta, apoi o stergi cu miscari finute pe un disc de celuloza (sau servetel). Pui pensula culcata pe servetel si tragi de ea paralel cu servetelul, de sus in jos. (Sper ca intelegi cum zic :-s ). Acest procedeau trebuie repetat pana nu mai raman urme de culoare pe discul de celuloza (servetel). Cel mai indicat este sa speli foarte bine fiecare pensula dupa fiecare folosire; altfel, ramane oja in perisori, se usuca si cand vei folosi pensula data viitoare nu isi va mai face treaba bine. De asemenea, daca vei incerca sa speli o pensula dupa ce oja s-a uscat deja pe ea, va trebui sa insisti cu pasii de mai sus si in mod sigur o vei deteriora pentru ca se i vor rupe din peri.
Cred ca toate fetele care au incercat vopselele acrilice ti le pot recomanda! Bineinteles, si eu! zambet larg Se picteaza mult mai usor cu ele si, in plus, poti realiza cu ele lucruri pe care, cu oja, nu le poti face. Incearca-le si nu vei regreta! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Dyenutza

Dyenutza


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 04/06/2010
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyVin 11 Iun - 23:20

multunesc Tina am inteles tehnica Smile asa o sa fac sarut
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptySam 12 Iun - 0:20

De fapt asa e...nici nu m-am uitat la orasul din care sunteti Razz
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 1:04

buna fetelor. am o mare problema: saptamana trecuta am facut unghiute (gel pe unghii naturale) la o domnisoara graviduta(nu stiu daca are asta a face- de aia va intreb pe voi) si a doua zis mi-a zis ca deja au prins aer ....Sad( pe la margini.. eu am sigilat bine marginile... sa va zis cum am facut: am matuit unghia naturala, am dat cu primer(Zinanails), si cu bonding (Tigernails) sa tina bine , am pus primul strat de gel(Tigernails allaround blue) , am pus french-ul (tigernails extra white) apoi inca un strat de gel cu niste bilute pe marginea french-ului, am matuit, si am facut o floricica cu culori acrilice Reeves... si pe urma am sigilat cu Finish de la Zinanails. oare sa fie produsele Zinanails vinovate?Sad(... nu stiu ce sa fac nu vreau sa imi dezamagesc clientele va rog sa ma ajutati:((
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 3:14

Crisulici draga mea,

1 Te rog sa nu mai pui primer la gravidute, pune doar bonding (crede-ma ca asigura aderenta), primerul are o cantitate mult mai mare de acid (chiar si cel fara acid) decat bondingul si nu este demonstrat stiintific ca ar face rau fatului dar asa am inteles din mai multe surse.

2.Poate ai pilit sigiliul fara sa iti dai seama, uite aici a explicat Tina mai bine

"Gelul care vine drept sigilare pe marginile libere ale unghiutelor va fi, totusi, (mai ales in cazul unghiilor naturale care sunt subtiri), un strat subtire de gel pe care, daca il pilesti prea mult (sau cu o pila prea aspra) la final - pentru dat forma si uniformizare, il poti de fapt indeparta pe alocuri, sau in totalitate. Si, uite asa, ramai fara margini sigilate chiar daca tu le-ai sigilat! Exclamation"
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 3:29

nu cred ca e vorba de pilit, din ce am inteles de la domnisoara, a doua zi deja i se vedea aer in partea dinspre cuticula:( lucru care mi se intampla si mie.... si aculo doar nu mai pilesc... ce sa fie de vina, plus ca daca apas cu unghia putin mai tare aerul ala se extinde:| ... care e explicatia?Sad( multumesc anticipat
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 5:51

Aaaaaaaaaa dupa cum ai eplicat am inteles ca marginea libera unghiei.
Daca are aer la cuticula atunci sunt mai multe posibilitati:

1. Daca ai folosit primer cu acid nu ai asteptat sa se usuce bine

2. Poate ai pus bonding mai mult (trebuie sa pui foarte foarte putin) si ai creat efect invers

3. Poate ai atins cuticula cu vreo unul din geluri, chiar si bonding.

4. Daca ai folosit un finish fara fixare (nu formeaza strat lipicios) sau unul din acela cu pensula, trebuie sa fii foarte atenta pentru ca ele sunt foarte fluide si curg singure inspre cuticula, si uite asa prind unghiile aer imediat,mai bine lasi putin spatiu si curge el cat e nevoie.

Cand unghia a prins aer este foarte normal ca atunci cand apesi sa se mareasca bula de aer, pana cand se desprinde de tot, de aceea unghia nu trebuie sa prinda aer.

Sper ca ti-am fost de ajutor, daca nu poate iti raspund si alte fete.
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 5:57

are dreptate iulia_vero
cel maia desea aunghiile prind aer akolo , la cuticula, si pe margini din cauza faptului ca gelul a atins cuticula sau mariginile.. cel mai des se intimpla din cauza asta . incearca sa fii f atenta akolo sus la cuticula cand lucrezi , sa nu o atingi cu nimik, si sa alsi spatiu.... sau dak cumva totsi a ajuns gel, trebuie indeprtat.
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 5:59

a... si inka o chestie , nu intotdeauna mixarea diferitor produse e ok. de cele mai multe ori duce la chestii din astea ... plus k nu e chiar bine sa le amesteci.incearca sa lucrezi cu produse de la o sigura firma. e cel mai sigur chiar dak unghii le amesteca si nu patesc nimik, nu toti au acelasi succes scratch
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 7:06

multumesc de raspunsuri fetelor, de obicei nu ating cuticula, sau daca ating sterg, ,... cand am inceput sa lucrez sa pun unghiute, mi-am luat produse mai ieftine, si incetu incetu le-am ilocuit cu Tigernails, ca am auzit ca sunt cele mai bune... si de aceea mai foloseam si din celelalte ca sa le termin sa le inlocuiesc cu Tigernails :* va muultumesc inca odata:*
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 11:28

crisuliciu sa stii ca mi se intampla si mie la fel cand foloseam produse de la nailshop...dar era vina gelului..si plus ca le combinam si nu era ok(cuma zis si G.D.)daca ai respectat pasii poate fi de vina mixarea...sau pur si simplu gelu..nu tu Smile
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 11:54

la gel nu cred, ca TigerNails e cel mai laudat de pe forum de aceea am si optat pentru el, poate finishul ala de la Zina, care in sfarsit se termina, am sa imi iau si finish de la Tiger, si daca si atunci se intampla ..Sad nu mai stiu pe cine sa dau vina.... inafara de mine
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 12:03

Crisulici, nu fi supi, ti-am zis fii foarte atenta cand pui finish-ul sa nu curga in cuticula deloc
Si eu am patit asa si doar din cauza finish-ului, sunt sigura pt ca la o mana mi-am dat cu finish si la cealalta nu. Cea cu finish a prins aer a doua zi pentru ca am scapat putin prea aproape de cuticule, acum casc bine ochii si nu mai am nici o problema.
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 12:21

multumesc pentru incurajari si pentru raspunsuri:*
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 22:43

Fetelor, am doua cliente care lucreaza la anumite magazine si mereu cand le vine marfa se lovesc isi crapa cate o unghie dintr-o parte in alta sau isi rup cate una oh Oare sa le fac bombeul mai pronuntat sau sa le pun gelul mai gros ca sa nu mai aiba probleme?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 23:02

Aici este vorba de atentia lor , nu de manopera ta, poti sa le faci mai groase si tot le vor pocni sau nu vor fi multumite ca-s pre groase.
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMar 15 Iun - 23:36

Tushky
nutzi fa griji , am si eu una din asta . si ma inebuneshte... de fiecrae data vine cu cate 4 sau mai multe lipite cu picatura , imi vine nushtiu ce sai fac.. scratch , asha k stai linistita :\m/:
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 0:59

si mie mi se intampla sa vina cliente cu unghiutele rupte, eu insa stiu ca am probleme putin la prelucrarea bombeului, nu prea imi iese:( si nici inestetic nu vreau sa arate unghiile... si acu pun putin mai mult gel, dar daca nici clientele nu sunt atente....
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 3:41

crisuliciu a scris:
multumesc de raspunsuri fetelor, de obicei nu ating cuticula, sau daca ating sterg, ,... cand am inceput sa lucrez sa pun unghiute, mi-am luat produse mai ieftine, si incetu incetu le-am ilocuit cu Tigernails, ca am auzit ca sunt cele mai bune... si de aceea mai foloseam si din celelalte ca sa le termin sa le inlocuiesc cu Tigernails :* va muultumesc inca odata:*

Buna Crisu!

Ar mai fi un aspect foarte important de luat in calcul in cazul clientelor aflate in perioada sarcinii.
Sarcina reprezinta o perioada speciala pentru mamica, care, trece prin multe schimbari si solicitari ale organismului, acesta fiind profund influentat de schimbarile hormonale si circulatorii care au loc in aceasta perioada. In timpul sarcinii modificarile hormonilor feminini sunt responsabile pentru modificarea secretiei de sebum, care scade semnificativ, hormonii glandelor suprarenale scad rezistenta pielii, iar cei tiroidieni cresc excesiv activitatea glandelor sudoripare. Hormonul principal in aceasta perioada este testosteronul, atat pentru baieti cat si pentru fetite, hormon sensibil la unele substante toxice continute in cosmeticele folosite de mama.
De asemenea, dieta unei femei insarcinate este foarte variata, bogata in vitamine si minerale, mai ales in proteine, fier, calciu, acid folic si Vitamina D.
Suplimentele de vitamine si minerale sau diversele medicamente luate in aceasta perioada pot influenta in mod direct rezistenta gelului pe unghiute.
In perioada sarcinii apar unele probleme si la nivelul unghiilor, cum ar fi ca acestea devin subtiri, casante, se exfolieza, se crapa sau se rup mai usor decat de obicei. Si aceste lucruri pot influenta rezistenta gelului.

Cauzele care duc la lifting (cand gelul prinde aer):
Se impart in 3 categorii:
1. Vizibile
2. Ascunse
3. Chimice

1. Cauze vizibile:
De cele mai multe ori, cauza este strans legata de faptul ca tehnicianul nu lucreaza corect. Cele mai bune produse nu vor adera la unghiile naturale daca pregatirea acestora nu a fost facuta cum trebuie.

a. Uleiurile naturale - trebuiesc indepartate astfel incat unghia sa aiba un aspect mat inainte de aplicarea primerului.
b. Apa, transpiratia - trebuiesc indepartate de pe unghie inainte de a aplica primerul deoarece impiedica aderenta la fel ca si uleiurile.
c. Pterygium - In acest caz cuticulele cresc lipite peste unghii. Trebuiesc complet indepartate, altfel primerul nu va ajunge la patul unghiei si va aparea liftingul. Foloseste un instrument/betisor pentru cuticule ca sa le impingi la baza unghiei si apoi pileste restul ramas lipit pe unghie cu o pila foarte fina (granulatie 240) sau cu freza speciala de cuticule.
d. Exces de praf. Granulatiile pot cauza lifting. Indeparteaza bine cu o periuta de unghii!
e. Obiceiuri pe sistem nervos - clienta trebuie avertizata ca rosul sau "zgamairea" unghiilor pot cauza lifting.
f. Riscuri profesionale - dactilografierea, tastarea si alte activitati similare pot cauza presiune asupra unghiilor si pot duce la lifting.
g. Brutalizarea unghiilor - folosirea gresita sau brutalizarea unghiilor prin folosirea lor pe post de surubelnita sau alte ustensile asemanatoare nu este deloc recomandata si poate cauza lifting.
h. Frictiunea pilirii sau caldura dezvoltata de freza sau pila
i. Pat unghial bolnav - acest caz nu mai este in atributiile tehnicianului. Este necesar consultul/sfatul medicului.

2. Cauze ascunse:
a. Medicamentele pentru afectiuni cardiace
b. Diureticele si excesul de vitamina B6
c. Medicamentele pentru diabetul zaharat (insulina).
d. Medicamentele pentru tiroida.
e. Alergii sau sensibilitati la produsele in sine.
f. Bacterii aflate in organismul clientei.

3. Cauze chimice:
a. Primer impurificat (praf in primer) sau gel.
b. Fum din aer acumulat pe unghii inaintea aplicarii produsului.
c. Mixarea produselor de la branduri diferite care pot fi incompatibile din punct de vedere chimic.
d. Patul unghial saturat cu prea mult primer.
e. Lipiciul.
f. Produsele de curatenie si intretinere (clor, etc.).
g. Lamaile sau alte sucuri acide.


Ultima editare efectuata de catre Moderator_TigerNails in Mier 16 Iun - 7:08, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 6:20

Super fain explikat cheers as mai putea sa adaug inca 2 aspecte f.importanate..
1) tratamentul cu antibiotice
2) folosirea unui timp indelungat inainte de aplicare a extensiilor a solutiilor pt inatrirea unghiilor, cresterea lor, etc
Tiger Nails.. felicitari pt rabdarea pe care ai avut-o pt a tst acest post aplauze flower
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 7:17

G.D. a scris:
Super fain explikat cheers as mai putea sa adaug inca 2 aspecte f.importanate..
1) tratamentul cu antibiotice
2) folosirea unui timp indelungat inainte de aplicare a extensiilor a solutiilor pt inatrirea unghiilor, cresterea lor, etc
Tiger Nails.. felicitari pt rabdarea pe care ai avut-o pt a tst acest post aplauze flower

Mersi G.D.! inrosit
Buna completarea, da! bravo! Probabil ca ar mai fi si altele de adaugat insa, asa, la "prima strigare", astea mi-au venit in cap. lol!
Pai asta si este unul dintre scopurile forumului - sa avem rabdare si sa oferim raspunsuri cat mai corecte si complete ca sa ajutam si fetele care nu stiu anumite lucruri. sunny
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 8:30

multumesc Tina pentru raspuns...si GD... de asemenea si iulia_vero. :* I love you
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 11:36

thuamne oh mi-au dat add pe messenger pustoaice de 11 ani care imi propun sa-i dau gelul meu pentru 20 de milioane. va zic si voua poate va convine afacerea HAHAHAHA
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 11:42

woozy a scris:
thuamne oh mi-au dat add pe messenger pustoaice de 11 ani care imi propun sa-i dau gelul meu pentru 20 de milioane. va zic si voua poate va convine afacerea HAHAHAHA

loooool! prostut/caraghios Pai si? Ce, nu-ti convine afacerea?!?!?! zambet subtil
Dar de pustoaice cam de aceasi varsta care vor sa li se puna unghii "fara sa afle mama" ati auzit? oh nu vreau sa vad
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 12:11

HAHAHAHA buna asta...eu am o clienta care vrea sa-i pun si fetei ei unghii de ziua ei...si fata are 12 ani nu vreau sa vad mi-e cam frica....oare e in regula?
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyMier 16 Iun - 21:12

Mama prietenului meu e invatatoare si am vazut o fetita din clasa ei (clasa 4a) cu unghii cu gel ... mama ei era manichiurista din cate am aflat, dar totusi ... si erau late, groase si f badarane. Va dati seama cum arata o mana de fetita cu asa ceva?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 17 Iun - 0:12

a innebunit lupu' lol!
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 17 Iun - 1:48

Tushky a scris:
HAHAHAHA buna asta...eu am o clienta care vrea sa-i pun si fetei ei unghii de ziua ei...si fata are 12 ani nu vreau sa vad mi-e cam frica....oare e in regula?

Shocked Eu nu as recomanda asa ceva.... Cred ca mai bine vorbesti cu mamica respectiva si incerci sa ii explici ca ii poti face fetitei - pentru ziua ei - ceva dragut pe unghiutele ei naturale (o oja mai "nebunatica", o picturica, niste sclipicuri, etc.)...
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 17 Iun - 3:57

Moderator_TigerNails a scris:
Tushky a scris:
HAHAHAHA buna asta...eu am o clienta care vrea sa-i pun si fetei ei unghii de ziua ei...si fata are 12 ani nu vreau sa vad mi-e cam frica....oare e in regula?

Shocked Eu nu as recomanda asa ceva.... Cred ca mai bine vorbesti cu mamica respectiva si incerci sa ii explici ca ii poti face fetitei - pentru ziua ei - ceva dragut pe unghiutele ei naturale (o oja mai "nebunatica", o picturica, niste sclipicuri, etc.)...


I-am zis de la inceput, dar daca ea vrea si vrea.... :-s
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 17 Iun - 6:23

vai de mine, pustoaicele astea sunt durere, dar parintii care permit asta sunt si mai dusi.... am mai vazut eu la TV, parinti care iti faceau papusi copiii de 3-4 ani, ii machiau, ii aranjau pentru nu stiu ce premii, si saracii copii, habar nu aveau ce era cu ei....
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 EmptyJoi 17 Iun - 6:45

crisuliciu a scris:
vai de mine, pustoaicele astea sunt durere, dar parintii care permit asta sunt si mai dusi.... am mai vazut eu la TV, parinti care iti faceau papusi copiii de 3-4 ani, ii machiau, ii aranjau pentru nu stiu ce premii, si saracii copii, habar nu aveau ce era cu ei....


Da da...copilele alea cu corp de 7 ani si fata de 20... pe care le duc la solar si le machiaza pentru concursuri de miss affraid
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 12 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: