***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
Samyra

Samyra


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 38
Localizare : Pitesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 17 Iun - 8:15

buna fetele!
As avea si eu o intrebare:daca dau doua straturi de gel de constructie trebuie sa degresez dupa primul strat si sa matuiesc pentru a-l aplica pe al doilea sau nu?multumesc anticipat!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 17 Iun - 8:23

Samyra a scris:
buna fetele!
As avea si eu o intrebare:daca dau doua straturi de gel de constructie trebuie sa degresez dupa primul strat si sa matuiesc pentru a-l aplica pe al doilea sau nu?multumesc anticipat!

Buna Samyra! flower

Depinde de brand. Daca nu ma insel, in cazul tau vorbim de gelurile Juliana Nails. La acestea, se degreseaza la sfarsit, dupa al doilea strat de constructie, pentru a putea pili si da forma finala ungiei, ca apoi sa aplici finishul.
Daca degresezi si matuiesti bine dupa fiecare strat de constructie NU este gresit insa, ideea este sa salvezi timpul si sa nu mai stai sa degresezi si sa pilesti la fiecare strat.

Deci concluzia este ca poti sa faci si asa, si asa - decizia iti apartine! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Samyra

Samyra


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 38
Localizare : Pitesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 17 Iun - 8:30

Moderator_TigerNails a scris:
Samyra a scris:
buna fetele!
As avea si eu o intrebare:daca dau doua straturi de gel de constructie trebuie sa degresez dupa primul strat si sa matuiesc pentru a-l aplica pe al doilea sau nu?multumesc anticipat!

Buna Samyra! flower

Depinde de brand. Daca nu ma insel, in cazul tau vorbim de gelurile Juliana Nails. La acestea, se degreseaza la sfarsit, dupa al doilea strat de constructie, pentru a putea pili si da forma finala ungiei, ca apoi sa aplici finishul.
Daca degresezi si matuiesti bine dupa fiecare strat de constructie NU este gresit insa, ideea este sa salvezi timpul si sa nu mai stai sa degresezi si sa pilesti la fiecare strat.

Deci concluzia este ca poti sa faci si asa, si asa - decizia iti apartine! bravo!

saru-mana.. da, de la voi am produsele si ma asteptam sa imi raspunzi tu Smile. Apropo sunt foarte multumita de geluri.. atat cat ma pricep eu. Deci daca aplic doua straturi fara degresare nu e nici o problema pentru ca ai ghicit bine la timpul salvat ma gandeam si eu. nu am freza asa ca la pila te iau toti nervii... si asa dureaza cam mult. Merci pentru raspuns, draguta ca intotdeauna!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 17 Iun - 8:52

Samyra a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
Samyra a scris:
buna fetele!
As avea si eu o intrebare:daca dau doua straturi de gel de constructie trebuie sa degresez dupa primul strat si sa matuiesc pentru a-l aplica pe al doilea sau nu?multumesc anticipat!

Buna Samyra! flower

Depinde de brand. Daca nu ma insel, in cazul tau vorbim de gelurile Juliana Nails. La acestea, se degreseaza la sfarsit, dupa al doilea strat de constructie, pentru a putea pili si da forma finala ungiei, ca apoi sa aplici finishul.
Daca degresezi si matuiesti bine dupa fiecare strat de constructie NU este gresit insa, ideea este sa salvezi timpul si sa nu mai stai sa degresezi si sa pilesti la fiecare strat.

Deci concluzia este ca poti sa faci si asa, si asa - decizia iti apartine! bravo!

saru-mana.. da, de la voi am produsele si ma asteptam sa imi raspunzi tu Smile. Apropo sunt foarte multumita de geluri.. atat cat ma pricep eu. Deci daca aplic doua straturi fara degresare nu e nici o problema pentru ca ai ghicit bine la timpul salvat ma gandeam si eu. nu am freza asa ca la pila te iau toti nervii... si asa dureaza cam mult. Merci pentru raspuns, draguta ca intotdeauna!

Cu placere Samyra!
Da, in mod sigur nu va fi nici o problema, chiar e recomandat asa!
flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 17 Iun - 9:36

apropo. de multe ori daca mi-a iesit unghia prea subtire am preferat sa mai dau si al treilea strat de gel, dar subtire. pe aceasta nu l-am mai degresat si am dat direct cu finish si mi-au iesit bule. clienta zicea " ia uite ce misto, am si sclipici" ras si cand m-am uitat, facuse bule.e gresit cum am facut eu sau trebuia doar sa dau un strat foarte subtire de finish?
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 17 Iun - 15:02

woozy a scris:
apropo. de multe ori daca mi-a iesit unghia prea subtire am preferat sa mai dau si al treilea strat de gel, dar subtire. pe aceasta nu l-am mai degresat si am dat direct cu finish si mi-au iesit bule. clienta zicea " ia uite ce misto, am si sclipici" ras si cand m-am uitat, facuse bule.e gresit cum am facut eu sau trebuia doar sa dau un strat foarte subtire de finish?

Woozy, bulele acelea nu tin de grosimea cu care ai aplicat gelul, ci de felul in care il prelucrezi pe unghie, sau in borcan.
Gelurile care sunt mai vascoase trebuie sa le aplici incet si cu grija, in asa fel incat sa nu inglobeze aer si sa formeze bule. Mai trebuie sa ai grija si atunci cand iei gelul din borcanas, pentru ca poti creea bule, doar luandu-l pe pensula. Ideal ar fii sa il iei de pe margine, in asa fel incat sa nu amesteci prea mult in gel Smile

Sper ca m-am facut inteleasa Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 17 Iun - 21:46

Da ... si eu mai am probleme cu acele bule ce apar in borcanas. Din acest punct de vedere forma borcanului de la Tiger Nails nu prea imi place ca ma cam chinui sa iau gelul mai ales cand s-a consumat cam jumatate din cantitate.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 18 Iun - 10:18

ahh, am uitat sa precizez ca am dat cu quick finish. problema e ca fiind lucios, nu imi dau seama pe unde am dat si unde nu.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 18 Iun - 11:14

A venit fetita de 12 ani....si nu era chiar fetita Laughing Arata cam de 17 ani si pana la urma i-am pus unghiutze "ca sa fie si ea frumoasa" : (nu se vede clar Crying or Very sad )

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Img128jg

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
elenus84




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 12/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 18 Iun - 12:30

buna fetelor, am si eu o mare problema o clienta si-a dat unghia peste cap si a zis ca i s-a rupt si unghia ei si ii sangereaza, ce fac sunt la inceput si pana acum nu mi s-a mai intamplat, oricum cred ca cel putin 2-3 zile nu am ce sa ii fac ca o doare foarte tare.
Multumesc si astept sfaturi
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 18 Iun - 23:02

DOAMNE ...CHIAR CA A INEBUNIT LUPUL... cyclops
VA DATI SEAMA CA FETELE SINT INKA IN CRESTERE...DACA APAR TOT FELUL DE REACTII ALERGICE????????
CINE E DE VINA??? PAI VA ZIC EU...TOT NOI CARE FACEM UNGHIILE....
EU AM PUS UNGHII ,DAR NEPOATA MEA ARE DEJA 15 ANI,SI A FOST DOAR CU OCAZIA BALULUI DE ABSOLVIRE,PROTECTIE,SI DUPA L-AM DAT JOS,NORMAL CA NU TOTAL,DOAR AM MAI LASAT UN PIK PE UNGHIE,SA IASA CU CRESTEREA UNGHIEI.
DAR LA FETE MAI MICI...NICI NU MA GINDESC... Mad
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptySam 19 Iun - 1:13

Pai da, dar daca tu le explici si ele oricum vor ... pe riscul lor nu stiu
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyDum 20 Iun - 7:35

lasa elke k la mn vine mamica si cu fetita de 11 ani de manutza la programare! iar fetita de 11 ani , a vrut neaparat cu tips si nu a vrut sa ii tai tipsu decat motzu, dar la insistentele mamei si le-a facut la 4.... la degetelele ei ........ dar deh! daca le explici si mãsa nu nu nu ca fata vrea unghii! si nu mai zic k avea fata si extensii.. (putine cei drept , cam 50) cu microring de ma uitam ca vaca, si mai nou, acum vara vrea extensii de gene
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyDum 20 Iun - 13:11

MMMMMm aoleu dar fata asta , o sa fie mutant la 20 de ani??? Frateee extensii de toate felurile......... affraid

Pacat ca nu exista si extensii de creier, :'':
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyDum 20 Iun - 22:39

oricum daca o vezi... in afara k nu are sani si curuletz si ca are 1,2m la fata e foarte matura.... nu mai spun de pozele care le are pe hi5, kt de machiata este..
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyDum 20 Iun - 23:57

daca fac bara bara huchi puchi cubaietii de mici normal ca se dezvolta Neutral
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 5:00

Tina, in mod normal cat ar trebui sa ne tina un borcanas de gel? Pt cate cliente?

Si am cumparat ultima oara de la tine un tip blender .. inainte foloseam de la Janet si ma ajuta sa pilesc tipsul mai bine, il inmuia putin ... dar cel de la Tiger nu face nimic... se foloseste altfel sau e pt altceva si eu ma insel?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 5:24

Beky a scris:
Tina, in mod normal cat ar trebui sa ne tina un borcanas de gel? Pt cate cliente?

Si am cumparat ultima oara de la tine un tip blender .. inainte foloseam de la Janet si ma ajuta sa pilesc tipsul mai bine, il inmuia putin ... dar cel de la Tiger nu face nimic... se foloseste altfel sau e pt altceva si eu ma insel?

Buna!

Este foarte greu de raspuns la aceasta intrebare deoarece depinde de mai multi factori, cum ar fi: faci mai mult intretineri sau pui mai mult seturi noi? faci mai mult protectii pe unghia naturala, tipsuri sau constructii pe sablon? de asemenea, conteaza si lungimea si grosimea unghiilor facute, etc.
Este dificil pana si sa aproximezi un raspuns, deoarece depinde de la tehnician la tehnician. Un tehnician cu mai multa experienta va sti exact cat gel este nevoie sa puna ca sa nu pileasca prea mult si sa piarda material. Daca ne referim la unghiute "normale", sunt persoane care, de ex., reusesc dintr-un borcan de 50g intre 30 - 35 cliente, dar sunt persoane care fac din 50g de gel doar 20-25 cliente.

Tip Blender-ul ajuta daca pilesti peste el cat timp este inca umed. Daca il lasi sa se usuce, nu mai are efect. Deci, il folosesti unghie cu unghie: ai dat cu pensula peste zona care trebuie pilita de pe o unghie, apoi vii imediat si pilesti peste. Daca inca mai ramane de pilit din tips iar Tip Blenderul s-a uscat, repeti procedeul.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 6:22

Msik mult de raspuns.

Eu intrebasem cam la cate cliente ar trebui sa ajunga facand referire la cineva care se pricepe bine si nu iroseste gelul ...sa stiu cat as mai avea de invatat pana sa folosesc cu eficienta produsul Very Happy

Cat despre tip blender exact asa faceam, o sa mai incerc odata.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 8:41

salut fetelor
ma confrunt iarasi cu o problema :mi-am pus eu gel pe unghia mea(naturala)si dupa 3 zile de la varful unghiei gelul sa desprins ,nu a crapat dar sa desprins de unghie oare ce nu am facut sau ce trebuia sa fac?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 9:05

Pai in primul rand ar trebui sa ne explici pasii care i-ai facut ca sa te putem ajuta, sa pui daca poti si o poza cu unghiuta in cauza.
De exemplu cand zici ca s-a desprins si nu a crapat primul gand care imi vine: Nu ai degresat si matuit bine unghiuta. Dar poate nu e asta motivul de aceea te rog sa ne dai detalii Smile
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 9:13

in primul rand am pilit suprafata unghiei cu buferul apoia am degresat cu primer 3 in 1 de la diamond am pus primul strat de gel ,apoi frfrench-ul apio al 2-lea strat am pilit suprafata si finish gel ... folosesc produde diamond
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 9:17

vmarya a scris:
in primul rand am pilit suprafata unghiei cu buferul apoia am degresat cu primer 3 in 1 de la diamond am pus primul strat de gel ,apoi frfrench-ul apio al 2-lea strat am pilit suprafata si finish gel ... folosesc produde diamond

Poate nu ai sigilat bine marginea libera.

Am folosit si eu geluri Diamond si nu am avut probleme din astea, decat atunci cand nu sigilam bine :D
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 9:29

nu stiu cum se sigileaza unghia i-mi puteti spune va rog ..am terminat saptamana trecuta cursul dar sincer degeaba ca mare lucru nu am invatat
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 9:48

as mai avea o intrebare (scuzati-ma daca va "bombardez"cu tot felul de intrebari)cum pot sa fac sa aiba unghiile bombeiul ala perfect ,ca am vazut la o prietena niste unghi foarte frumoase si ale mele sunt cam "plate"
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 10:02

Uite aici se vorbeste despre sigilare (citeste toata pagina si urmatoarele) https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/intrebari-frecvente-f1/intrebari-si-raspunsuri-t3-510.htm si despre bombeu s-a discutat topicul "probleme la unghiile cu gel" printre ultimile pagini.

Daca vei avea putin timp la dispozitie iti recomand cu caldura sa iei fiecare topic de la inceput si vei fi uimita cat de multe vei invata si cum vei gasi raspunsuri la multe din intrebari.Unde nu intelegi intreaba-ne si te vom ajuta cu placere.
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 10:05

mersi mult de tot ce m-as face fara voi ...
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 21 Iun - 10:06

Scuzati exprimarea si gramatica (mancam in timp ce scriam) ma inclin
Sus In jos
symmonyka




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 22 Iun - 12:46

Sunt noua pe forum. M-am indragostit atat de tare de unghiile cu acryl incat am invatat de pe youtube tehnica (atat cat se poate spune am invatat), mi-am cumparat produse si mi-am facut singura.
Iata ce a iesit la a doua aplicare. De la prima nu am poze. Prima data le=am avut mai scurte, acum le-am lasat mai lungi pentru a-mi satisface pofta de a avea si eu odata unghiile lungi. Sunt facute cu tipsuri frech si clear acrylic. Deasupra am aplicat un stat de nail polish natural. Am 3 zile de cand le am si stau foarte bine, fara liftinguri deocamdata.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Jvp1090883800x600j
Sus In jos
symmonyka




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 22 Iun - 12:50

Am gresit la atasat poza. Imi cer scuzeIntrebari si raspunsuri - Pagina 13 P1090883800x600
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 24 Iun - 4:10

Buna, fetelor! Am si eu o nelamurire.. .Maine vine o clienta pentru unghii false si fata ei de 13 ani vrea si ea gel pe unghii... Eu cred ca e cam mica pentru gel... Sau nu? Se poate sa ii pun sau nu? Am incercat sa o conving sa mai stea macar un an, sa treaca de 14... Ce parere aveti?

Si mai am inca o problema... una veche... Cand pun gel pe unghii naturale, la varfuri parca se "cojeste" french-ul; nu pusca, dar nu ramane sigilarea... Oare de la ce? Ca sigilez cu fiecare strat de gel ! Nici macar nu pilesc marginea unghiei pentru dat forma tocmai de frica sa nu cumva sa pilesc si sigilarea... Si vad ca tot se duce Sad Oare sa pun peste french un strat mai gros? ca eu faceam bonding, constructie, french si sigilare...

O zi buna va doresc! flower
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 24 Iun - 4:37

gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! Am si eu o nelamurire.. .Maine vine o clienta pentru unghii false si fata ei de 13 ani vrea si ea gel pe unghii... Eu cred ca e cam mica pentru gel... Sau nu? Se poate sa ii pun sau nu? Am incercat sa o conving sa mai stea macar un an, sa treaca de 14... Ce parere aveti?

Si mai am inca o problema... una veche... Cand pun gel pe unghii naturale, la varfuri parca se "cojeste" french-ul; nu pusca, dar nu ramane sigilarea... Oare de la ce? Ca sigilez cu fiecare strat de gel ! Nici macar nu pilesc marginea unghiei pentru dat forma tocmai de frica sa nu cumva sa pilesc si sigilarea... Si vad ca tot se duce Sad Oare sa pun peste french un strat mai gros? ca eu faceam bonding, constructie, french si sigilare...

O zi buna va doresc! flower

Am mai discutat despre fetele astea mititele Smile) Si eu i-am pus unei fetite de 12 ani (care arata de 17) si pana acum nu a aparut nicio problema. Daca tu le explici cum sta treaba si ele "nu si nu" si mamele lor sunt de acord...pe riscul lor. nu stiu

Cat despre french-ul tau nu stiu ce sa zic...incearca sa-l faci sub stratul de constructie si vezi daca mai ai probleme.
Sus In jos
annutza_26




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 24/06/2010
Varsta : 35
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 24 Iun - 11:32

Buna fetelor! va tot citesc de ceva vreme si am vazut ca sunteti foarte amabile si va ajutati mult intre voi, asa ca m-am hotarat sa interactionez si eu cu voi si sa va cer ajutorul. mie imi place tot ceea ce tine de unghii si chiar de mica ma jucam cu lacurile colorate si faceam si diverse modele, cu acul, cu scobitoarea etc. acum un an mi-am pus si unghii cu tipsuri si mi-au placut mult si mi-ar placea sa invat sa aplic si eu. inca nu am facut nici un curs dar intentionez sa urmez unul. Deocamdata as vrea sa-mi cumpar un kit pt incepatori sau sa-mi compun eu unul. avand in vedere ca nu vreau sa fac o afacere din chestia asta, nu as vrea sa dau nici foarte mult pe el. am citit mult, dar nu ma pot hotara la o firma si aici urmeaza rugamintea catre voi, v-as ruga atunci cand aveti putin timp liber sa-mi faceti si mie o lista cu principalele produse pt un incepator si sa-mi oferiti si cateva sfaturi:) multumesc frumos
Sus In jos
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 25 Iun - 4:36

Ieri am avut si eu o clienta de 13 ani, cea mai tanara de pana acum...Si-a facut programare prin telefon si cand am vazut-o am avut un soc : la corp arata ca un copil, dar la fata...Am incercat sa-i explic ca pote ar fi bine sa mai asteptam, sa-i fac o mani simpla, niste floricele...dar ea nici nu a vrut sa auda...Mi-a zis ca si la par e suvitata de 3 ani, si avea un par atat de deteriorat...Eu cred ca si parintii sunt de vina.Cum sa ii permiti fetitei tale sa se suviteze de la 10 ani, eu cel putin, nu sunt de acord....
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 25 Iun - 4:48

Fetelor...stiti ceva de gelurile de la alessandro?daca da....de unde se pot cumpara?
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 25 Iun - 12:55

ally.vs
eu am auzit k sunt f bune gelurile alessandro.stiu k au un magazin in cluj,dar au si pagina de web,dak cauti sigur gasesti
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptySam 26 Iun - 13:53

In afara ca sunt bune gelurile alessandro stiu ca au si lampa proprie uv, nu se intaresc cat trebuie cu lampa uv universala+ alta tehnica de lucru care nu iti permite flexibilitate.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 2:58

buna fetele
eu sunt noua aici si am o mare problema.
vad ca voi toate stiti ce trebuie facut in cazul aplicarii gelului pe unghii, vreu sa ma apuc si eu de facut treaba asta insa am o mare problema, la mine in oras nu se organizeaza nici un fel de cursuri de specializare, (sunt din slobozia, ialomita) si habar nu am cum se face. am toto incercat sa cumpar un curs video de pe internet dar toate vin la pachet cu kit-ul de start, dar eu nu vreau kit-ul ala pentru ca mil cumpara cineva din strainatate si mar interesa daca una dintre voi are un material video cu pasii care trebuiesc urmati si daca mil poate da si mie cineva, si contracost daca e nevoie.
Va multumesc anticipat.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 3:22

sunt foarte nerabdatoare sa vad raspunsurile de la voi
Am uitat sa precizez ca nu vreau sa fac o afacere din asta, deci nu ma intereseaza foarte tare chestiile complicate, ma intereseaza sa stiu strictul necesar ca imi pot pune singura unghiile. Ale mele sunt foarte subtiri si se rup foarte repede, de aceea mam hotarat sa apelez la aceasta metoda.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 5:09

oare nu am intrat la sectiunea care trebuie pentru problema pe care o am eu?? confuz
fac ce fac si revin pe forum sa vad daca mia rasp cineva.
sper sa nu fiu prea insistenta
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 6:28

dienutza a scris:
oare nu am intrat la sectiunea care trebuie pentru problema pe care o am eu?? confuz
fac ce fac si revin pe forum sa vad daca mia rasp cineva.
sper sa nu fiu prea insistenta

Mai ai putina rabdare sa mai intre fetele. Eu una nu am Smile
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 6:33

Gasesti astfel de bucati de filmulete pe youtube. In opinia mea este mai bine sa urmezi un curs - sau macar sa iti explice cineva de specialitate cum se realizeaza o manichiura cu gel. Mi se pare foarte greu sa inveti din video , dar nu cred ca este imposibil daca imbini ce se discuta aici pe forum cu cele vizionate.
S-AR putea sa am eu un material ....dar nu l-am deschis niciodata. Nu stiu daca merge sau este bun/bine ce este acolo.Il voi cauta.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 7:16

nici eu nu am Sad
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 7:18

eu am tot felul de materiale scrise dar nu pricep din teorie, vreau sa si vad pas cu pas ce si cum se face, am citit o gramada de articole dar inca nu sunt lamurita complet, sper sa gasesc aici la voi informatii cat mai explicite
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 7:29

Maria D. a scris:
Gasesti astfel de bucati de filmulete pe youtube. In opinia mea este mai bine sa urmezi un curs - sau macar sa iti explice cineva de specialitate cum se realizeaza o manichiura cu gel. Mi se pare foarte greu sa inveti din video , dar nu cred ca este imposibil daca imbini ce se discuta aici pe forum cu cele vizionate.
S-AR putea sa am eu un material ....dar nu l-am deschis niciodata. Nu stiu daca merge sau este bun/bine ce este acolo.Il voi cauta.
stiu ca se gasesc pe youtube astfel de filmulete dar nu se si vorbeste ca sa inteleg ce se foloseste sicum se face, se arata efectiv tehnica dar pentru o nestiutoare ca mine e greu de inteles Embarassed
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 9:37

Atunci , apuca-te sa citesti tot forumul si in special topicul step by steb unde fetele explica foart bine si chiar cu poze.
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 28 Iun - 21:52

iulia_vero a scris:
Atunci , apuca-te sa citesti tot forumul si in special topicul step by steb unde fetele explica foart bine si chiar cu poze.
mersi mult Vero
M-am tot uitat pe acolo si sunt foarte interesante toate subiectele, o sa aprofundez Wink
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptySam 3 Iul - 4:29

fetelor ce stiti de produsele sina nails??? nu vreau sa imi cumpar, ca ma impac bine cu Tiger.. dar as vrea o parere... multumesc Very Happy Embarassed pupici


*************************************
crisulici ... culeg vise
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 5 Iul - 8:22

nu-s bune cris.... am avut eu monomer si pudra si nu fac nici un ************... sincer, iar gelurile is jalnice... in moldova is cam 500 de mii 30g de gel, deci NU! Razz
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 6 Iul - 6:21

la mine la bazar se vand cu 15 lei ras iti dai seama ce calitate zambet larg Eu raman pe Tiger Nails, chiar daca is ceva mai scumputze, si unghiutele ies scumputze zambet larg
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 13 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: