***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
hedi_renata

hedi_renata


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 27/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Carei

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 7 Iul - 0:18

Salut!
Zilele astea trebuie sa fac o umplere din acryl si clienta imi cere model cu pene...Daca va rog imi puteti scrie cum as putea pune penele sub acryl? sa le lipesc cu ceva ca sa nu intre aer? si as mai incerca si cu scoici pisate...daca aveti o metoda buna, astept raspunsurile. Mersi
Sus In jos
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 7 Iul - 1:06

hedi_renata a scris:
Salut!
Zilele astea trebuie sa fac o umplere din acryl si clienta imi cere model cu pene...Daca va rog imi puteti scrie cum as putea pune penele sub acryl? sa le lipesc cu ceva ca sa nu intre aer? si as mai incerca si cu scoici pisate...daca aveti o metoda buna, astept raspunsurile. Mersi


Buna!
Pentru a pune pene sub acryl , pe suprafata unghiei trebuie sa ramana un strat subtire de acril, adica sa incerci sa cureti cat mai bine. Dupa ce ai pregatit unghia in prealabil , aplici un strat foarte subtire de clear , sa fie putin mai umed amestecul , dupa care aplici pana pe suprafata dorita. asezi pana cu o penseta(doar ca totul se face cat de repede poti) .acoperi unghia cu clear, sau pink si ai terminat(desigur finisezi unghiutele :D).
Sa incerci sa acoperi cat mai bine unghiuta pt ca sa-ti ramana designul cum ti-ai dorit si sa nu ramana in afara acrilului.

si pentru scoici la fel procedezi. arata foarte bine!

Iti atasez o poza cu scoici , sper ca ti-am fost de folos!
Smile

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 1111111111111111111111k

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
hedi_renata

hedi_renata


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 27/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Carei

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 7 Iul - 1:35

Mersi mult de tot! Voi incerca neaparat! sarut
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 8 Iul - 6:00

ce presupune mai exact sigilarea unghiei dupa fiecare pas?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 8 Iul - 7:18

dienutza a scris:
ce presupune mai exact sigilarea unghiei dupa fiecare pas?

Sa aplici gel pe marginea libera a unghiei la fiecare strat. Smile
Sus In jos
Petronela

Petronela


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 24/04/2010
Varsta : 31
Localizare : piatra neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 8 Iul - 10:03

hei fetelor..:* am pus mai de mult o intrebare la step by step..cu ce-mi trebuie pentru a ma apuca de pus unghii, am mai citit pe aici..si azi mi-am luat inima in dinti si am pus primele mele unghii false:D am folosit tips`uri...mi-au iesit destul de bine dar am o problema cu scamele...imi puteti spune ce as putea folosi in loc de pads`uri..am incercat cu discuri demachiante.dar nu am reusit:-S pana imi comand..cu ce le pot inlocui? ms:*
Sus In jos
http://sweet-petty-4u.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 8 Iul - 10:39

Petronela a scris:
hei fetelor..:* am pus mai de mult o intrebare la step by step..cu ce-mi trebuie pentru a ma apuca de pus unghii, am mai citit pe aici..si azi mi-am luat inima in dinti si am pus primele mele unghii false:D am folosit tips`uri...mi-au iesit destul de bine dar am o problema cu scamele...imi puteti spune ce as putea folosi in loc de pads`uri..am incercat cu discuri demachiante.dar nu am reusit:-S pana imi comand..cu ce le pot inlocui? ms:*


Sunt niste servetele(patrate) speciale. Le gasesti in role de 500buc la magazinele specializate Wink
Sus In jos
symmonyka




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 9 Iul - 11:05

Buna, fetele. Am incercat sa ma documentez mai bine cu privire la uzul unghiilor cu acril si iata cateva lucruri pe care vreau sa vi le impartasesc. Probabil unele dintre voi care lucrati de mai mult timp le stiti, dar totusi vreau sa vad ce credeti despre asta?
.............................................................................
Unghiile cu acril

Extensiile de unghii cu acril pot cauza o descuamare superficiala la nivelul patului unghial. Iar extensiile cu acril nu fac nimic altceva decat sa permita bacteriilor si fungilor sa intre in unghii, de unde pot da nastere unor infectii serioase.

In plus, substantele folosite pentru aplicarea unghiilor din acril sunt binecunoscute pentru toxicitatea lor, cum este si cazul formaldehidei, compus chimic cancerigen. Pe termen lung, expunerea la aceste chimicale poate rezulta in distrugerea sau pierderea unghiei, sangerari si traume locale.
................................................................................

Asta am citit intr-un articol pe net apoi am incercat sa vad ce-i cu formaldehida asta si iata ce spune Wikipedia:

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Compusul chimic denumit formaldehidă (cu denumirea ştiinţifică corectă metanal sau aldehidă metilică, soluţia apoasă de formaldehidă 37% fiind cunoscută şi sub numele de formol), este un gaz incolor cu miros înţepător. Este cea mai simplă aldehidă. Formula chimică este H2CO sau CH2O.

"Formaldehida este cancerigenă pentru om" potrivit Comunicatului de presă nr. 153 din 15 iunie 2007 al Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii (O.M.S.), care „a clasat formaldehida în grupa I a agenţilor cancerigeni pentru om". În Comunicat se mai arată că până în 2004 „formaldehida era considerată posibil cancerigenă pentru om", iar ca „toxicitate asupra omului: acută."Pe baza acestor noi date, grupul de experţi a putut determina că dispune în prezent de suficiente indicii că formaldehida provoacă cancerul rinofaringian la om. Grupul de lucru a găsit indicii pentru cancerul foselor nazale şi al sinusurilor feţei şi indicaţii puternice dar nu suficiente pentru leucemie"

.........................................................................

Stiu ca voi sunteti pentru unghiile aplicate cu gel, insa cum am inteles ca acrilul si gelul au cam aceeasi compozitie chimica, atunci cum am mai spus, vreau sa spuneti ce credeti despre acest lucru.
Adevar sau baliverna?

Succes!
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: ms mult eu sunt incepatoare si sper sa nu deranjez cu intrebarile mele   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 10 Iul - 8:01

Tushky a scris:
dienutza a scris:
ce presupune mai exact sigilarea unghiei dupa fiecare pas?

Sa aplici gel pe marginea libera a unghiei la fiecare strat. Smile
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 10 Iul - 8:26

Dienutza, stiii ca nu ai scris nimic mai sus nu? Doar ai citat ce a scris Tushky.
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 10 Iul - 23:51

fetelor, cine ma poate ajuta? care e matrița care o folosește Dora(bănuiesc că știți cine e) pentru fluturașii ăia mici simpli, care ii are de nenumărate ori in fotografiile de pe Hi5? îs înebunită după ei, și cu pensonul nu îmi ies așa perfecți, și nici nu cred ca ai ei sunt pictați ca prea sunt toți la fel, perfecți. Mă ajută cineva..? vă pup dacă nu stiți despre ce fluturei vorbesc, am să pun o poză. Dora nu vrea să imi zică, am intrebat-o de cateva ori Sad
Sus In jos
Ariadnan Nails

Ariadnan Nails


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 25/03/2010
Localizare : Iasi

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 0:31

Buna Cris!
Parerea mea e ca sunt facuti cu stampile Konad.
Mai ziceti pareri fetelor.
Sus In jos
Ariadnan Nails

Ariadnan Nails


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 25/03/2010
Localizare : Iasi

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 0:32

Si scuze ca nu am terminat mesajul....cauta pe site-ul Konad nr matritei si te vei lamuri.
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 1:56

********************************** (text cenzurat) NU ESTE PERMISA REDIRECTIONAREA CATRE UN SITE CARE ARE CA SCOP VANZAREA DE PRODUSE PENTRU UNGHII.
Cred ca asta cauti, Crisuliciu.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 4:46

daaaaaaaaaaaaaa mutumeeesc:*sarut*sarut*:* Maria .... stiam ca face cu stampiluta dar nu gaseam numarul:D oleeee am sa imi cumpar si eu.... desi am una si nu imi iese am sa imi iau si o oja speciala, ca pana acum nu am avut si cu cea normala foarte greu.... multumesc inca odata
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 5:13

eu am facut un model cu fluturasi si flori dupa modelele dorei ,dar nu am folosit exact aceleasi stampile si apoi i-am colorat in mijloc,au iesit draguti
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 12:06

fetelor am intampinat o problema, poate ma lamureste cineva.... ori sunt de proasta calitate perlutele mele, ori nu stiu ce se intampla, dar cele colorate daca le acopar cu gel si sterg cu cleaner pe deasupra isi pierd culoarea si raman albe... ce fac gresit? trebuia sa sterg cu cleaner, ca imi era frica sa dau peste cu top finish de la tina, si sa nu se prinda bine peste stratul lipicios de gel....
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 12:10

crisuliciu a scris:
fetelor am intampinat o problema, poate ma lamureste cineva.... ori sunt de proasta calitate perlutele mele, ori nu stiu ce se intampla, dar cele colorate daca le acopar cu gel si sterg cu cleaner pe deasupra isi pierd culoarea si raman albe... ce fac gresit? trebuia sa sterg cu cleaner, ca imi era frica sa dau peste cu top finish de la tina, si sa nu se prinda bine peste stratul lipicios de gel....

Asa sunt si ale mele...Neutral

Daca ai Quick Finish II, merge dat si peste gelul nematuit. Wink
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 12:26

da poate asa am dat peste gelul nematuit, dar nu peste el lipicios ... si s-au decolorat. https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/nail-art-f3/ce-unghiute-port-acum-t75-30.htm#4068
asa au iesit
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 12:44

de la gel s-au decolorat bilutele...
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 11 Iul - 22:58

Vroiam sa zic ca poti sa dai cu Quick finish II peste gelul lipicios, dar nu m-am exprimat bine Very Happy Am intrebat-o eu pe Tina la un moment dat si mi-a zis ca e ok si asa.
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 12 Iul - 1:30

si oare nu se mai duce culoarea la bilute?:D
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 12 Iul - 6:00

asta nu stiu ca n-am incercat Laughing
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 12 Iul - 7:50

Fetele, sauna poate fi o cauza a lifting-ului? confuz
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 12 Iul - 9:15

Nu. De ce ar fi?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 12 Iul - 12:03

crisuliciu a scris:
si oare nu se mai duce culoarea la bilute?:D
l-a mine se sterge culoarea de la cleaner, dar si de la quick finish. insa quick finish-ul doar un pic insira culoarea pe unghie, dar daca dau repede cu pensula nu mai.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 12 Iul - 12:10

Beky a scris:
Nu. De ce ar fi?

Pai a venit la intretinere o tipa care de obicei nu avea probleme cu aerul...si avea unghiile praf acum...luasera aer rau rau Neutral A zis ca a fost mult la sauna si probabil de aia ... nu stiu
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 12 Iul - 22:13

crisuliciu a scris:
fetelor am intampinat o problema, poate ma lamureste cineva.... ori sunt de proasta calitate perlutele mele, ori nu stiu ce se intampla, dar cele colorate daca le acopar cu gel si sterg cu cleaner pe deasupra isi pierd culoarea si raman albe... ce fac gresit? trebuia sa sterg cu cleaner, ca imi era frica sa dau peste cu top finish de la tina, si sa nu se prinda bine peste stratul lipicios de gel....
trebuia sa le bagi in stratul gros de constructie, sa le acoperi cu totul. Asa nu isi pierd culoarea.
Dar dc nu-ti plac asa? eu le ador cand mi se decoloreaza o parte, iar cealalta ramane roz Smile
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 13 Iul - 3:29

Mai fetelor...am si eu o intrebare :D
Mai dati cu ceva peste floricelele 3D ? parca par mai lucioase cele facute de voi.. confuz
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMar 13 Iul - 11:53

finish :D
Sus In jos
andandreea




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 29/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 14 Iul - 0:02

Buna fetelor.
Eu nu lucrez in domeniu dar am ivatat sa imi fac manichiura cu gel singura. Mai nou am inceput sa facmodele din vopsea acrilica .
As avea putin nevoie de ajutorul vostru;mi-am facut un french din vopsea acrilica , l-am sigilat si a inceput sa imi sara. VOPSELELE AU FOST USCATE BINE. V-ati intanit cu asa ceva , care este cauza? va pupic pe toate
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 14 Iul - 9:43

Anushka a scris:
Mai fetelor...am si eu o intrebare :D
Mai dati cu ceva peste floricelele 3D ? parca par mai lucioase cele facute de voi.. confuz

Quick Finish-ul este un gel care se poate folosi atat la gel cat si la acryl. Eu pun cateodata, peste florile din acryl, Quick Finish II de la Tiger
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 14 Iul - 9:49

andandreea a scris:
Buna fetelor.
Eu nu lucrez in domeniu dar am ivatat sa imi fac manichiura cu gel singura. Mai nou am inceput sa facmodele din vopsea acrilica .
As avea putin nevoie de ajutorul vostru;mi-am facut un french din vopsea acrilica , l-am sigilat si a inceput sa imi sara. VOPSELELE AU FOST USCATE BINE. V-ati intanit cu asa ceva , care este cauza? va pupic pe toate

Buna fac cu mana

Spune-ne te rog daca ai matuit suprafata inainte sa aplici vopseaua acrilica. Eu nu recomand sa folosesti vopsea pentru french, deoarece ea trebuie uscata foarte bine si trebuie pusa in strat subtire, sau in 2 straturi subtiri. Ca incepaqtoare este greu sa controlezi corect vopseaua.

Aici trebuie sa intelegem faptul ca gelul sau vopseaua se prind cel mai bine pe o suprafata mata. Trebuie sa ai mare grija sa sigilezi bine marginile si sa nu pui vopsea si pe varf, pentru a avea macar acolo o priza gel-gel.

Smile Sper ca ti-am fost de ajutor
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
andandreea




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 29/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 14 Iul - 23:29

iti multumesc pentru raspuns Coralia.
As mai avea o problema: deci dupa ce termin de construit unghiuta o pilesc ii dau forma finala si pe ea imi ramin asa ca niste liniute, nu ramane asa fina este necesar sa mai pilesc si cu alta pila f fina sa scot aceste santulete care se vad chiar si dupa ce dau starul de finish. Multumesc
pt. ajutor
Sus In jos
andandreea




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 29/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyMier 14 Iul - 23:44

sau mai bine zis cu ce pila trebuie data forma finala inaite de luciu sa arate cat mai bine
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 1:01

andandreea a scris:
sau mai bine zis cu ce pila trebuie data forma finala inaite de luciu sa arate cat mai bine

Poti da forma cu o pila mai dura si apoi sa folosesti un buffer pentru uniformizare Wink
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 2:32

anda andreea poti sa matuiesti cu un buffer.
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 2:32

tushky telepatia asta:))
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 4:27

da da Laughing
Sus In jos
Petronela

Petronela


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 24/04/2010
Varsta : 31
Localizare : piatra neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 8:04

hei fetelor..foloseste cineva tips`uri dintr-alea transparente..? eu am avut pana acum natur ,cred, dintr-alea crem si uneori se observau putin sub gel Sad
Sus In jos
http://sweet-petty-4u.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 8:17

Petronela a scris:
hei fetelor..foloseste cineva tips`uri dintr-alea transparente..? eu am avut pana acum natur ,cred, dintr-alea crem si uneori se observau putin sub gel Sad


Pai poate ca nu le-ai pilit suficient sau aveau culoarea prea puternica. In mod normal nu trebuie sa se vada.
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 11:26

Admin_Coralia a scris:
Anushka a scris:
Mai fetelor...am si eu o intrebare :D
Mai dati cu ceva peste floricelele 3D ? parca par mai lucioase cele facute de voi.. confuz

Quick Finish-ul este un gel care se poate folosi atat la gel cat si la acryl. Eu pun cateodata, peste florile din acryl, Quick Finish II de la Tiger

Multumesc Coralia ma inclin
zambet subtil am un Quick Finish...dar e si pe terminate si nici nu-mi place asa tare... voi apela la Tina cat de curand Smile
Sus In jos
Petronela

Petronela


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 24/04/2010
Varsta : 31
Localizare : piatra neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 11:27

eu zic ca le-am pilit..inca nu`mi dau seama exact cat de mult trebuie, abia am inceput sa pun unghii... astea transparente nu sunt bune:-s? Question
Sus In jos
http://sweet-petty-4u.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyJoi 15 Iul - 14:19

Petronela a scris:
eu zic ca le-am pilit..inca nu`mi dau seama exact cat de mult trebuie, abia am inceput sa pun unghii... astea transparente nu sunt bune:-s? Question

Trebuie pilite pana nu se mai observa diferenta Wink Sunt la fel de bune si alea, nu vad de ce n-ar fi.
Sus In jos
Petronela

Petronela


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 24/04/2010
Varsta : 31
Localizare : piatra neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 16 Iul - 1:15

multumesc:D o sa va anunt daca e mai bine cu astea:">
Sus In jos
http://sweet-petty-4u.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyVin 16 Iul - 12:01

Tushky a scris:
Petronela a scris:
eu zic ca le-am pilit..inca nu`mi dau seama exact cat de mult trebuie, abia am inceput sa pun unghii... astea transparente nu sunt bune:-s? Question

Trebuie pilite pana nu se mai observa diferenta Wink Sunt la fel de bune si alea, nu vad de ce n-ar fi.
pilesti pana nu mai simti diferenta la mana.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
luna88




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/07/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptySam 17 Iul - 7:09

buna fetelor Smile sunt noua pe forum cu toate ca va urmaresc de ceva vreme Very Happy si va apreciez pt ce faceti voi aici + ca ii ajutati cu sfaturi pe cei care nu au atata experieta
As avea si eu nevoie de un mic ajutor daca se poate! Pana acum am folosit gelurile Janet de 1 faza si as vrea sa trec la IBD pt ca am citit pe forum-uri ca sunt destul de bune (calitativ) insa nu inteleg acel Builder gel se poate folosi in toate cele 3 faze la fel ca gelul de o faza sau am nevoie de mai multe tipuri de gel ??? eu m-am uitat la ei pe site nu am vazut decat Builder gel-uri confuz ....
multumesc mult Smile
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 18 Iul - 4:08

Buna, fetelor! In curand as vrea si eu sa imi achizitionez o pila electrica, deoarece cu pila normala imi ia cam 45 de minute sa pilesc gelul la intretinere si mi se pare cam mult... Si as vrea sa imi spuneti cat timp ia cu pila electrica? Se simte mare diferenta la timp?

Duminica placuta!!! flower
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyDum 18 Iul - 4:17

gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! In curand as vrea si eu sa imi achizitionez o pila electrica, deoarece cu pila normala imi ia cam 45 de minute sa pilesc gelul la intretinere si mi se pare cam mult... Si as vrea sa imi spuneti cat timp ia cu pila electrica? Se simte mare diferenta la timp?

Duminica placuta!!! flower

Se simte!!!! Very Happy Mie mi-a scurtat timpul la intretinere cam cu 30 de min Very Happy
Sus In jos
dienutza

dienutza


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 34
Localizare : slobozia

Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 EmptyLun 19 Iul - 3:01

da acum am vazut si eu.
Ms ca mai atras atentia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 14 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 14 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: