***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 4 Mai - 10:08

Bianca a scris:
Buna fetelor.! am si eu o intrebare:cum se aplica dantela pe unghii? nu am incercat niciodata deorarece m-am gandit k poate pusca gelul.


buna,
te referi la plasa aceea? se aplica la fel ca alta decoratiune, sub gelul de constructie.
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 5 Mai - 4:35

Ceau, fetelor! Eu am o nelamurire/intrebare: Voi cum aplicati paietele? In al catelea strat? K eu nicicum nu ma descurc cu ele! Mai ales cu cele care sunt flori sau stelute sau inimioare sau patratele etc... Tot timpul imi ramane ba un colt, ba altul in sus... Si arata urat si denivelat, chiar daca incerc sa acoper si sa uniformizez apoi... Si ma enerveaza ca nu imi iese, ptr ca imi plac mult paietele .... Help, va rog rugaciune
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 5 Mai - 8:52

buna gabriela89,
eu aplic toate paietele in stratul de modelare,dau un strat subtire cat sa le fixez si apoi mai dau un strat mai grosutz sa le acopar!
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 5 Mai - 9:47

buna..as vrea sa va intreb ceva..aplic ultimul strat de gel,mai pilesc unghia in parti si putin din lungime si apoi sterg cu cleaner si timp de cam 2 minute gelul este stralucitor si apoi devine mat si fara stralucire.oare de ce?oare exista ceva spray cu care se da la final pentru stralucire?mersi Smile
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 5 Mai - 10:48

imi spuneti va rog cum faceti french-ul ca sa va iasa asa perfect?cu pensula subtire?eu sunt incepatoare si ma confrunt cu tot felul de situatii insa french-ul nu-mi iese asa cum as vrea eu. o seara placuta,va pup Smile
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 5 Mai - 11:13

daniela a scris:
imi spuneti va rog cum faceti french-ul ca sa va iasa asa perfect?cu pensula subtire?eu sunt incepatoare si ma confrunt cu tot felul de situatii insa french-ul nu-mi iese asa cum as vrea eu. o seara placuta,va pup Smile


mie imi iese mult mai bine french-ul cu spot swirl (betisorul acela cu 2 capete, unul mai mic si unul mai mare) decat cu pensula! Cu pensula imi iese urat... flower
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 5 Mai - 12:19

Buna seara fetelor ! Very Happy Embarassed sunt proaspat inregistrata aici, insa va "urmaresc" demult. Am aflat lucruri noi si folositoare, dar acum am si eu o intrebare: ce ma fac cu clientele mele care nu vor decat FRENCH clasic sau MAXIM sclipici dar neaparat ROZ Rolling Eyes am facut tot felul de picturi pe unghiile mele, pe ale mamei, pe tipsuri, le'am pus pe masa de lucru sa le vada, sa se inspire... si nimic. Mi-as dori sa fac mai mult, dar n-am cu cine Rolling Eyes voi cum le "vrajiti" ? Very Happy Razz
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 0:40

mie imi iese mult mai bine french-ul cu spot swirl (betisorul acela cu 2 capete, unul mai mic si unul mai mare) decat cu pensula! Cu pensula imi iese urat... flower[/quote]



mersi gabi pt raspuns...si eu tot cu spot swirl fac da inca mai exersez sa-mi iasa cat mai bine sarut
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 0:42

fetelor pentru stralucire trebuie sa aplic un gel de sigilare?eu am folosit gel 3 in 1 si ala il folosesc si pentru modelare si pentru finish dar finalul iese mat..ajutati-ma va rog Crying or Very sad
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 1:06

Achizitioneaza un gloss& go sau un top finish fara degresare si atunci te vei minuna de cat luciu vor avea unghiile tale.
Intre timp tine ultimul strat putin mai mult la lampa, si dupa nu degresa imediat lasa sa se racesca si e posibil sa nu se matuiasca atat de tare. Incearca sa vezi .
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 2:39

daniela a scris:
fetelor pentru stralucire trebuie sa aplic un gel de sigilare?eu am folosit gel 3 in 1 si ala il folosesc si pentru modelare si pentru finish dar finalul iese mat..ajutati-ma va rog Crying or Very sad

Gelurile 3in1 nu au prea luciu, din pacate... Din ce am folosit eu pana acum, doar gelurile 3in1 de la TigerNails si-au pastrat luciul! Cele allround sau ACF... Si inca luciu foarte frumos! :*
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 3:21

fetelor va multumesc din suflet pentru raspunsuri..am mai citit pe forum la step by step si mi-am dat seama k tehnica mea nu era tocmai buna,am urmat sfaturile de acolo si totul a iesit perfect,am fost f multumita Smile flower
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 3:24

as mai avea o intrebare in legatura cu stampilutele.mi-am achizitionat ieri si nu am reusit sa o folosesc daca am pus lac normal,nu s-a luat nimic pe stampila.oare trebuie ceva lac special,cu pigment mai puternic? va pup
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 3:32

daniela a scris:
as mai avea o intrebare in legatura cu stampilutele.mi-am achizitionat ieri si nu am reusit sa o folosesc daca am pus lac normal,nu s-a luat nimic pe stampila.oare trebuie ceva lac special,cu pigment mai puternic? va pup


Trebuie sa folosesti oja speciala pentru stampilute. Ar mai merge si cu oja pentru modele, dar oricum nu iese culoarea asta intensa. si...ai dezlipit folia aceea subtire de pe matrie? Smile
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 3:41

mersi mult pentru raspuns .. eu nici macar n-am avut folie de aia Neutral o sa-mi cumpar si oja pentru ele,sper sa reusesc Smile
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 4:01

Ar trebui sa aiba folie din cate stiu eu, dar e cam invizibila...uita-te cu atentie pentru ca nici eu n-am vazut-o la inceput Smile)
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 4:08

Sigurat are folie! Dar e atat de subtire, incat abia se observa! Incearca sa o dezlipesti cumva de la o margine a matritei... Eu am incercat cu lacuri normale, dar nu iese frumos, culoare stearsa.... Daniela, ti-am trimis pm cu site-ul de unde iti poti lua...ptr ca nu stiu daca pe forum am sau nu voie sa dau nume flower
Sus In jos
anisa

anisa


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 24/04/2010
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 4:46

Buna, fetelor!

Va rog mult de tot sa ma ajutati.. Sad Folosesc geluri Nail Creation si am o mare problema.. A crapat gelul pe 2 unghii la o prietena, dungile sunt pe orizontala mai sus de bordul unghiei si vreau sa spun ca i le-am facut alaltaieri. Nu i le-am facut nici subtiri, nici groase.. Chiar aratau super ok. Aer nu au prins absolut deloc, insa nu inteleg de ce s-a fisurat gelul. De asemenea, vreau sa adaug ca o colega de la curs a avut unghii puse de profesoara cu care am facut cursul si are absolut toate unghiile fisurate.. Eu am unghiile facute tot cu Nail Creation si sunt intacte! Nu mai inteleg nimic! Sa fie oare gelul de vina?

Va pup!
Sus In jos
adrianasandu

adrianasandu


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 38
Localizare : Navodari/Cta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 4:55

si eu am aruncat vreo 3-4 matrite de stampila...nu stiam ca au folie...e asa de bine lipita oh ...dar acum m-am invatat minte zambet larg
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 5:09

eu ma tot uit la matrita de stampila si n-are folie numa pe spate ceva pe care scrie firma..o sa-mi comand niste lacuri speciale si o sa vad rezultatul Very Happy


si mersi gabriela89 pentru mesaj..


va pup sarut
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 5:09

anisa a scris:
Buna, fetelor!

Va rog mult de tot sa ma ajutati.. Sad Folosesc geluri Nail Creation si am o mare problema.. A crapat gelul pe 2 unghii la o prietena, dungile sunt pe orizontala mai sus de bordul unghiei si vreau sa spun ca i le-am facut alaltaieri. Nu i le-am facut nici subtiri, nici groase.. Chiar aratau super ok. Aer nu au prins absolut deloc, insa nu inteleg de ce s-a fisurat gelul. De asemenea, vreau sa adaug ca o colega de la curs a avut unghii puse de profesoara cu care am facut cursul si are absolut toate unghiile fisurate.. Eu am unghiile facute tot cu Nail Creation si sunt intacte! Nu mai inteleg nimic! Sa fie oare gelul de vina?

Va pup!



Si eu am patit asta... mi s-a crapat gelul, nu de la nail creation, ci ceva gel nemtesc... cam pe la jumatetea unghiei naturale... Si eu as vrea raspuns la intrebare... Crying or Very sad
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 5:51

daniela a scris:
buna..as vrea sa va intreb ceva..aplic ultimul strat de gel,mai pilesc unghia in parti si putin din lungime si apoi sterg cu cleaner si timp de cam 2 minute gelul este stralucitor si apoi devine mat si fara stralucire.oare de ce?oare exista ceva spray cu care se da la final pentru stralucire?mersi Smile

Buna Daniela!

Daca intr-adevar, dupa ce scoti din lampa gelul, mai intai pilesti si apoi stergi cu cleaner, NU este corect! affraid
Mai intai trebuie sa degresezi gelul cu cleaner, si DUPA aceea poti pili! Exclamation

Daca gelul nu ramane lucios, in mod normal asta se intampla daca nu este uscat bine sub lampa UV. Insa, exista multe geluri de modelare care pur si simplu nu au luciu, chiar daca sunt uscate bine. Gelurile 3 in 1 (sau Allround)
sunt, de ex., geluri care raman lucioase dupa uscare si degresare.
Spray de dat la final pentru luciu eu nu stiu sa existe. Cu acest scop, exista doar gelurile de finish (cunoscute si sub numele de gel de finisare, top gel sau gel de luciu).
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 6:21

mersi Tina pentru raspuns..mi-am dat seama k tehnica mea nu e buna dupa ce m-am uitat la step by step..acum mi-am rezolvat problema asta Smile sarut
Sus In jos
anisa

anisa


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 24/04/2010
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 8:14

Hello!

Revin cu insistente, va rog sa imi spuneti de ce crapa gelul? Nu am facut eu ceva bine sau pot fi produsele de vina? Trebuie sa vina o fata sa ii fac unghiutele si sunt asa de intoarsa..

Multumesc!
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 11:42

anisa a scris:
Hello!

Revin cu insistente, va rog sa imi spuneti de ce crapa gelul? Nu am facut eu ceva bine sau pot fi produsele de vina? Trebuie sa vina o fata sa ii fac unghiutele si sunt asa de intoarsa..

Multumesc!

Si eu am folosit geluri Nail Creation insa nu am avut nicio problema cu ele.Cumva fata respectiva s-a lovit?
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
adrianasandu

adrianasandu


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 38
Localizare : Navodari/Cta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 6 Mai - 23:46

incearca sa dai si cu ceva ascutit prin model..poate nu este destul de pronuntat Wink
Sus In jos
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Mai - 6:50

anisa a scris:
Hello!

Revin cu insistente, va rog sa imi spuneti de ce crapa gelul? Nu am facut eu ceva bine sau pot fi produsele de vina? Trebuie sa vina o fata sa ii fac unghiutele si sunt asa de intoarsa..

Multumesc!

buna anisa, ar fi 2 posibilitati... una ca nu ai creat bombeul ok si doi daca nu ai tinut suficient la uscat in lampa gelul. Si eu lucrez cu nail creation si chiar nu am probleme de genul. ce gel ai folosit?
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Mai - 7:08

buna..as avea o noua intrebare...am incercat sa pun unghii false si nu stiu exact daca lipiciul se pune direct pe unghie si se aplica tips-ul sau se pune lipici pe tips si se aplica pe unghie? cum ar fi mai usor ca sa nu se formeze bule de aer? mersi flower
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Mai - 7:18

Buna Daniela!


Eu una pun lipici pe tips numai ca pun un pic mai mult.Dupa care lipesc...stau vreo 4 secunde si gata.Prefer sa pun putin mai mult si sa streg surplusul decat sa faca bule.Te pup!
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Mai - 8:07

Mersi Ally.vs pentru raspuns..si eu am pus tot pe tips dar mi s-au facut bule..sper ca pe viitor sa fie mai bine..o sa incerc sa pun mai mult lipici.te pup :*
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Mai - 11:33

anda.princess33 a scris:
Este vorba de Gelul de sigilare in indicatii scrie 2-3min dar eu am tinut si mai mult cred ca am sa-i sun pt ca tot ei mi l-au recomandat. Despre lampa sigur nu poate fi vorba deoarece celelalte geluri se intaresc perfect chiar daca tin mai putin decat scrie ca ar trebuii tinute. Hmm si mai am o nelamurire tot la ei domnisoara din magazin nu a putut sa imi recomande un gel constructie sau de aderenta care sa aiba culoarea aceea alba laptoasa, poate stiti voi ce astfel de geluri au in gama ei pt ca mi se pare f ciudat ca ei sa nu aiba asa ceva. Va multumesc fetelor nu stiu

gelul de sigilare nuanuta beige aplicat in 2 straturi subtiri iese nuanta laptos;)
Sus In jos
anisa

anisa


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 24/04/2010
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 8 Mai - 7:17

oana.marcu a scris:
anisa a scris:
Hello!

Revin cu insistente, va rog sa imi spuneti de ce crapa gelul? Nu am facut eu ceva bine sau pot fi produsele de vina? Trebuie sa vina o fata sa ii fac unghiutele si sunt asa de intoarsa..

Multumesc!

buna anisa, ar fi 2 posibilitati... una ca nu ai creat bombeul ok si doi daca nu ai tinut suficient la uscat in lampa gelul. Si eu lucrez cu nail creation si chiar nu am probleme de genul. ce gel ai folosit?

Buna, Oana!
Iti multumesc pentru raspuns. As vrea sa iti spun ca folosesc Formula 1 si Top Gloss. In ceea ce priveste bombeul, l-am creat corect.. respect toti pasii pe care i-am invatat la curs. Iar la lampa am tinut chiar ceva mai mult. Pur si simplu nu pot sa imi dau seama! Stiu ca produsele de la Nail Creation sunt bune, insa ma gandeam ca nu cumva a fi nimerit un lot mai prost.
Sus In jos
anisa

anisa


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 24/04/2010
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 8 Mai - 7:23

unghiifalseploiesti a scris:
anisa a scris:
Hello!

Revin cu insistente, va rog sa imi spuneti de ce crapa gelul? Nu am facut eu ceva bine sau pot fi produsele de vina? Trebuie sa vina o fata sa ii fac unghiutele si sunt asa de intoarsa..

Multumesc!

Si eu am folosit geluri Nail Creation insa nu am avut nicio problema cu ele.Cumva fata respectiva s-a lovit?

Hello! Am intrebat-o daca s-a lovit si mi-a spus ca nu.. Shocked Eu am unghii cu gel de 2 ani de zile si niciodata nu am patit asa ceva.. si tin sa precizez ca nu intotdeauna am ajuns la persoane tocmai pregatite; a durat ceva pana am gasit pe cineva ok.
Mersi de raspuns!
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 9 Mai - 15:56

My dear ladies,

Va rog ajutati-ma Sad. Nu stiu cum sa fac ca unghiutele sa arate bine in jurul cuticulei si a peretilor laterali. La curs ni s-a spus sa lasam 1 mm pana in cuticula si peretii laterali ca sa nu cumva sa intre gel si apoi sa coleze si sa arate urat, dar nu pot sa le las clientelor distanta de 1 mm pana in cuticule, caci pare ca le au puse deja de o saptamana.

Daca nu intru cu gelul de aderenta si constructie pana in cuticule si peretii laterali, ci doar cu gelul de sigilare, parca nu se vede asa frumos, plus ca mi s-a intamplat sa intre aer si implicit sa coleze.

Cand pun aderenta sau constructia pana unde trebuie (estetic vorbind), ori se misca clienta, ori cade gelul pana isi aseaza mana in lampa, ori gelul e deja prea fluid, caci in 90% din cazuri imi ajunge fie in cuticula, fie in peretii laterali si nu e deloc estetic. Daca pilesc apoi, risc sa ii fac rani clientei.

Voi cum faceti? Sad
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 6:31

Si eu am aceeasi problema valma. poate ne ajuta cineva ...
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 8:15

valma a scris:
My dear ladies,

Va rog ajutati-ma Sad. Nu stiu cum sa fac ca unghiutele sa arate bine in jurul cuticulei si a peretilor laterali. La curs ni s-a spus sa lasam 1 mm pana in cuticula si peretii laterali ca sa nu cumva sa intre gel si apoi sa coleze si sa arate urat, dar nu pot sa le las clientelor distanta de 1 mm pana in cuticule, caci pare ca le au puse deja de o saptamana.

Daca nu intru cu gelul de aderenta si constructie pana in cuticule si peretii laterali, ci doar cu gelul de sigilare, parca nu se vede asa frumos, plus ca mi s-a intamplat sa intre aer si implicit sa coleze.

Cand pun aderenta sau constructia pana unde trebuie (estetic vorbind), ori se misca clienta, ori cade gelul pana isi aseaza mana in lampa, ori gelul e deja prea fluid, caci in 90% din cazuri imi ajunge fie in cuticula, fie in peretii laterali si nu e deloc estetic. Daca pilesc apoi, risc sa ii fac rani clientei.

Voi cum faceti? Sad

Buna valma! flower

Eu ti-as recomanda sa lucrezi cu un gel mai grosut si autonivelant. Asta in primul rand.
Apoi, si eu ti-as recomanda sa aplici gelul in jurul cuticulei la 1mm distanta. Pana vei termina de aplicat gelul pe restul unghiutei, el va mai aluneca putin inspre cuticula ca in final, dupa intarire, sa ai cam jumatate de mm spatiu intre cuticula si gel. Asa, nu o sa mai para ca sunt puse cu o saptamana in urma.
Daca insa gelul este mediu ca vascozitate, (deci curge mai usor) atunci lasa putin mai mult de 1mm cand il aplici, iar pana vei termina sa il aplici pe restul unghiutei, el va aluneca singur inspre cuticula, ramanand insa un spatiu tot asa, de aproximativ jumatate de mm.
Despre faptul ca se misca clienta: aici ce pot sa iti zic este ca va trebui sa vorbesti cu ele si sa le explici ca daca se misca in timp ce aplici gelul, atunci si rezultatul poate fi neplacut. zambet larg

Trebuie insa sa ai grija deoarece NICI cu gelul de sigilare NU trebuie sa atingi cuticulele! Exclamation
Ca este gel de baza, de constructie, de sigilare sau gel colorat, este tot un gel si, daca iti curge in cuticule catusi de putin, in maxim doua zile acolo vei avea lifting (va prinde aer).
Eu nu recomand sa pilesti gelul curs in cuticule pentru ca in mod sigur vei rani clienta si, oricum, tot va prinde aer acolo!
Cel mai bine, corect si sigur este sa nu lasi gelul sa atinga cuticulele deloc.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 9:27

Multumesc tare mult pentru sfaturi, Tina!

Daca ni se explica asa la curs, cu siguranta as fi lasat distanta aia Smile))). Gelurile le prefer oricum vascoase si le tin si la frigider pt a nu se lichefia.

O sa incerc sa nu mai ating deloc cuticula, nici macar cu sigilarea.

Esti minunata si iti multumesc mult inca o data! sarut
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 10:03

BUNA FETELOR AM SI EU O INTREBARE.DACA IMI VINE O CLIENTA CU O UNGHIE CARE A PRINS AER CE FAC? O DAU JOS SAU CE FAC SA NU SE MAI VADA ?VA MULTUMESC
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 10:28

Pilesti pana nu se mai vede acea bula de aer si pana se face iar aderenta intre gel si unghie.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 11:19

PAI SI NU RAMANE URMA PE DEDESUBT ? DUPA CE PILESC DAU CU BONDING GEL,APIC GELUL ETC.DAR NU SE VA VEDEA URAT GELUL VEZHI PE UNDE AM PILIT MA REFER LA MODUL CA NU VA FI CEVA UNIFORM ACOLO UNDE PRINDE AER SE PILESTE MAI MULT DECAT ACOLO UNDE E OK SI VA DEVENI INEGALA DUNGA DE LA PILIT
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 11:46

FETELOR INCA CEVA .EU AM UN APARAT FOTO FUJIFILM DE 10.2 MEGA PIX INSA NU IMI IES FOARTE CLARE POZELE.IN POZE LA MN DE EXM GLITTERUL IESE FT LUMINOS SI NU SE VEDE DEFAPT CE ESTE PE UNGHIE.SA FIE OARE DIN SETARI.AM UMBLAT INSA NK SCHIMBAT DACA V-ATI CONFRUNTAT CU PROBLEMA ASTA SI AVETI UN RASP VA ROG SA MA AJUTATI SI PE MN.VA MULTUMESC
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 12:23

Andreea Lungu a scris:
PAI SI NU RAMANE URMA PE DEDESUBT ? DUPA CE PILESC DAU CU BONDING GEL,APIC GELUL ETC.DAR NU SE VA VEDEA URAT GELUL VEZHI PE UNDE AM PILIT MA REFER LA MODUL CA NU VA FI CEVA UNIFORM ACOLO UNDE PRINDE AER SE PILESTE MAI MULT DECAT ACOLO UNDE E OK SI VA DEVENI INEGALA DUNGA DE LA PILIT

Andreea Lungu a scris:
FETELOR INCA CEVA .EU AM UN APARAT FOTO FUJIFILM DE 10.2 MEGA PIX INSA NU IMI IES FOARTE CLARE POZELE.IN POZE LA MN DE EXM GLITTERUL IESE FT LUMINOS SI NU SE VEDE DEFAPT CE ESTE PE UNGHIE.SA FIE OARE DIN SETARI.AM UMBLAT INSA NK SCHIMBAT DACA V-ATI CONFRUNTAT CU PROBLEMA ASTA SI AVETI UN RASP VA ROG SA MA AJUTATI SI PE MN.VA MULTUMESC


Andreea, cand pilesti unde ai aer la unghie, nu pilesti abrupt, ci faci o trecere lina. Adica pilesti sa elimini gelul care s-a desprins de unghie, dar cel pe care il lasi pe unghie il pilesti in asa fel incat sa fie mai subtire catre unghia naturala si mai gros catre varf.

Camera foto pe care o folosesc eu este Nikon COOLPIX P5100. Trebuie sa te uiti la aparatul tau daca are functia "MACRO", aceasta functie iti permite sa faci poze de aproape in asa fel incat sa iasa clar Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 12:26

ITI MULTUMESC MULT DE TOT.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 12:50

Andreea S. a scris:
ITI MULTUMESC MULT DE TOT.

Cu placere Smile

... apropos, sa nu uitam ca poti aplica un produs de genul "line out" sa te ajute la umplut, in cazul in care a intrat aer la gel Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 10 Mai - 23:25

Andreea S... pentru problema ta cu aparatul,intradevar poate fii si de la Macro,daca ai activat sau nu,dar daca zici ca iese foarte luminos si nu se mai vede altceva...asta poate fii si de la blitz. Nu poti sa renunti la blitz pt ca atunci nu mai au aceeasi calitate,dar eu zic sa incerci sa schimbi functia cu care faci pozele. Stii la ce ma refer? (cum au majoritatea aparatelor:functie pt zapada,pt plaja,pt peisaje...etc) incearca si alta functie si vezi care e mai potrivita. inteligent zambet larg
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 11 Mai - 2:40

fetelor , va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. are importanta firma primer-ului, trebuie sa fie de la aceeasi firma cu gelul?
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 11 Mai - 3:30

S-a mai spus pe forum ca da, are importanta. Daca sunt de la firme diferite poti avea anumite probleme Smile


Eu am alta intrebare .. pana la urma, pot face intretinere din gel peste acryl?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 11 Mai - 4:24

multumesc beky pt raspuns:*
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 11 Mai - 4:39

raluca is a scris:
fetelor , va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. are importanta firma primer-ului, trebuie sa fie de la aceeasi firma cu gelul?

Eu am folosit Primer de la Diamond pentru geluri de la TigerNails si UltraBond Primer de la Janet pentru geluri de la Diamond si TigerNails si n-am avut niciun fel de probleme :D
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 11 Mai - 5:01

Beky a scris:
S-a mai spus pe forum ca da, are importanta. Daca sunt de la firme diferite poti avea anumite probleme Smile


Eu am alta intrebare .. pana la urma, pot face intretinere din gel peste acryl?
da. eu am facut. am dat cu primer peste acrylic si s-a transformat intr-un strat lipicios. zic eu ca e numai bun pentru aderenta Very Happy
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 9 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: