***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 9:06

gabriela89 a scris:
Coralia, eu am gel de o faza ( - Fiber gel) de la Janet... poate de aceea nu luceste asa frumos? Cred k ar trebui sa imi iau gel de sigilare... Poate atunci ar straluci mai frumos...

In vara cand mi-am facut unghiile la una, avea ceva gel de sigilare sau lac de unghii, nush ce era, k era in sticluta normala... Era transparent, dar avea reflexe asa mov-albastrui la soare... Arata asa interesant... Intelegeti despre ce vorbesc? k nush cum sa explic... Am tot cautat, dar nu gasesc niciunde, ptr k nici nu stiu cum se numeste Sad ! Nu foloseste nimeni asa ceva? Sau nu stiti unde as putea gasi? flower

Gabriela, gelul fiber de la Janet este bun pt aderenta si modelare, dar nu este asa de bun pt sigilare pt ca nu straluceste intens. Ar trebui sa iti iei gel de sigilare.

Lacul pe care il mai folosesc si eu se numeste Disco Topcoat Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 9:22

deiutzzaa a scris:
imi poate spune si mie cinevaaa in al catelea strat pot face modele din lac?de ex floricelele...si daca le fac in lac umed...cum procedez si pe unghia construita cu gel?:

Eu le fac tot timpul inainte de sigilare, nu conteaza ce fel de unghii fac, adica protectie pe unghia naturala, unghii false sau construite.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 9:28

Modelele din lac -pentru a ramane permanente - le faci intodeauna inainte de ultimul strat - cel de finish, cum a spus si Coralia.
In schimb, trebuie sa astepti sa se usuce bine oja ,pentru ca altfel ti se crapa gelul sau sare direct cu floricica. Mad
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: ...   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 10:00

multumesc mult ptr raspuns...dar faza e ca eu faceam inainte modele in oja..si mai ales floricele..daca acuma fac floricele in gel numi ies deloc:( ...dau un strat de lac transparent peste gel...pun punctele si nu-mi ies... Neutral
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 10:10

Admin_Coralia a scris:
gabriela89 a scris:
Coralia, eu am gel de o faza ( - Fiber gel) de la Janet... poate de aceea nu luceste asa frumos? Cred k ar trebui sa imi iau gel de sigilare... Poate atunci ar straluci mai frumos...

In vara cand mi-am facut unghiile la una, avea ceva gel de sigilare sau lac de unghii, nush ce era, k era in sticluta normala... Era transparent, dar avea reflexe asa mov-albastrui la soare... Arata asa interesant... Intelegeti despre ce vorbesc? k nush cum sa explic... Am tot cautat, dar nu gasesc niciunde, ptr k nici nu stiu cum se numeste Sad ! Nu foloseste nimeni asa ceva? Sau nu stiti unde as putea gasi? flower

Gabriela, gelul fiber de la Janet este bun pt aderenta si modelare, dar nu este asa de bun pt sigilare pt ca nu straluceste intens. Ar trebui sa iti iei gel de sigilare.

Lacul pe care il mai folosesc si eu se numeste Disco Topcoat Smile


Si de unde iti iei lacul acela Disco Topcoat? K mi s-a pus pata pe el...dar nu stiu de unde sa iau Smile
Ce parere ai despre finish top gel (cel care e in sticluta ca un lac)? E bun? Se foloseste in loc de gelul de sigilare traditional? K eu nu am folosit inca... Si nu stiu daca sa imi iau sau nu

Multumesc mult pentru sfaturi, Coralia! Am invatat de pe acest forum multe trucuri, pe care nu as fi avut de unde sa le aflu Smile flower
Weekend placut!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 10:31

deiutzzaa a scris:
multumesc mult ptr raspuns...dar faza e ca eu faceam inainte modele in oja..si mai ales floricele..daca acuma fac floricele in gel numi ies deloc:( ...dau un strat de lac transparent peste gel...pun punctele si nu-mi ies... Neutral

Pf..nu prea inteleg- iti explic de la 0 ... dupa stratul de constructie- stergi cu cleanser si pilesti.Dupa matuire faci floricica din oja - o desenezi cu pensula sau o creezi din puncte si o lasi sa se usuce bine. Daca faci o floricica din gel procedezi la fel si implicit o bagi la lampa .Aplici stratul de finish/sigilare...si gata king

Nu trebuie sa aplici oja pe gelul lipicios sau neuscat ,doar dupa ce ai pilit.
Sugestia mea este sa achizitionezi un set de culori acrilice si un set de pensule penrtu nail-art si sa dai frau liber imaginatiei.Uite un exemplu de flori pictate cu vopsele acrilice .
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Img32901t.th
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:10

Eu am invatat la cursuri ca stratul de sigilare nu se aplica niciodata pe o suprafata lucioasa. Voi cum aplicati finish gel peste oja? Oja este lucioasa si majoritatea contin si acetona.Mi-e greu sa cred ca rezista unghiile daca procedati asa...
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptySam 13 Feb - 14:42

Pt. Elisza Nails
Si eu tot asa procedez cu oja cum a zis Maria D. si de cand lucrez in domeniu(d 2 ani jumate) nu am avut nici o problema
Sus In jos
Laryssa




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 0:16

Ptr iulia_vero:am inteles cum se face.mersi mult mult de tot:* raman datoare!!Va pup fetele:*!Succes
Sus In jos
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: ...   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 3:42

mersi f mult p-tr raspuns... chiar ma bucur ca ma poate ajuta si pe mn cineva:*
Sus In jos
angellove

angellove


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 10:16

Bunaaaa fetelor!!!

Nici nu mai stiu cum am dat de acest forum...ideea este ca m-ati cucerit!!!Sunte-ti niste dragute ca impartasiti experientele...cautam de mult ceva asemanator!!!eu pun unghii de aproape 2 ani...dar cred k mereu apar mici nelamuriri la fiecare dintre noi si nu are cine sa ne ajute...Sper sa colaboram frumos...si sa am si eu cu ce sa va ajut...voi sigur mi-ati fost de mare folos din tot ce am citit pe acest forum...nu cred k mi-a scapat ceva;)))

Ce as vrea sa va intreb pt inceput este daca voi ati facut cursuri sau ceva...pt modele...pe mn ma intereseaza tehnica chinezeasca(sau tehnica pensulei inclinate...nush exact cum se numeste)...cert este k printre modelele voaste am vazut flori dinastea
indragostit...poate ma ajuta cineva...poopici
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 10:31

Bine ai venit, Angellove !
Tehnica se numeste "one stroke" - si ies niste minunatii daca o stapanesti bine Wink)
Si eu imi doresc sa o invat - TigerNails va sustine curs in viitorul apropiat - abia astept zambet subtil
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 11:08

angellove a scris:
Bunaaaa fetelor!!!

Nici nu mai stiu cum am dat de acest forum...ideea este ca m-ati cucerit!!!Sunte-ti niste dragute ca impartasiti experientele...cautam de mult ceva asemanator!!!eu pun unghii de aproape 2 ani...dar cred k mereu apar mici nelamuriri la fiecare dintre noi si nu are cine sa ne ajute...Sper sa colaboram frumos...si sa am si eu cu ce sa va ajut...voi sigur mi-ati fost de mare folos din tot ce am citit pe acest forum...nu cred k mi-a scapat ceva;)))

Ce as vrea sa va intreb pt inceput este daca voi ati facut cursuri sau ceva...pt modele...pe mn ma intereseaza tehnica chinezeasca(sau tehnica pensulei inclinate...nush exact cum se numeste)...cert este k printre modelele voaste am vazut flori dinastea
indragostit...poate ma ajuta cineva...poopici

Buna angel! fac cu mana

Bine ai venit! Ne bucuram ca gasesti forumul folositor si te asteptam sa fii cat mai activa, atat cu intrebari, cat si cu raspunsuri! bravo!

Tehnica Chinezeasca - sau One Stroke - este, fara indoiala, o tehnica pe cat de frumoasa, pe atat de greu de stapanit. Admir foarte mult dorinta ta de a o invata! indragostit
Cred ca, daca iti doresti foarte mult si esti dispusa sa exersezi foarte mult, vei reusi sa realizezi modele in aceasta tehnica. Insa un curs (sau pregatirea in practica cu cineva care o cunoaste foarte bine), urmat de foarte multa exersare, te pot ajuta sa o stapanesti cu succes intr-un timp mult mai scurt.
Eu personal, am incercat mai intai singura, dar abia la curs, am invatat micile "secrete" care, nu pot fi observate cu ochiul liber urmarind pe cineva la lucru.

Pup, flower

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 11:54

Si eu vreau sa invat aceasta tehnica.Asa k va rog cand mai stiti ceva seminarii sa ma anuntati si pe mine!
eu stiu de un seminar dar nush dak am voie s spun d el
Sus In jos
angellove

angellove


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 11:58

si eu stiu o scoala cu astfel de curs dar mi se pare enorm de scumpa...costa 17 mil si dureaza 2 zile-8ore pe zi!

Daca aveti alte variante va rog sa-mi scrie-ti si mie...eventual cand este cursul tinut de TigerNails si daca o sa-l tina si in Bucuresti...Cred k ar fi destule doritoare:D:D
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 12:02

ema_clau a scris:
Si eu vreau sa invat aceasta tehnica.Asa k va rog cand mai stiti ceva seminarii sa ma anuntati si pe mine!
eu stiu de un seminar dar nush dak am voie s spun d el

Ema,

bineinteles ca ai voie sa spui de el!
De asta suntem aici, pentru a aduce cat mai multe informatii folositoare fetelor! bravo!

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 12:14

Ms Tiger Nails,
Eu sunt noua pe forum si de aia mai bine intreb!
Se va tine un curs de decoratie 3D, de o zi in Arad sustinut de JAMOUS KLARA,dar data nu e stabilita inca!Eu sper k vor fi doritoare pt k chiar vreau s iau parte la un asemenea curs!
cele care sunt interesate pot sa ia legatura cu mine

Multumesc!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 12:17

angellove a scris:
si eu stiu o scoala cu astfel de curs dar mi se pare enorm de scumpa...costa 17 mil si dureaza 2 zile-8ore pe zi!

Daca aveti alte variante va rog sa-mi scrie-ti si mie...eventual cand este cursul tinut de TigerNails si daca o sa-l tina si in Bucuresti...Cred k ar fi destule doritoare:D:D


Cursul organizat de noi tine tot 2 zile - 8 ore/zi insa nu ajunge nici pe departe la un astfel de pret... surprins
Pe 22-23 februarie noi tinem cursul Nail Art Basic iar pe 24-25 va fi Nail Art Acryl 3D.
Cursul de One Stroke (Tehnica Chinezeasca) poate fi organizat in Bucuresti imediat ce se inscriu 7-8 persoane. bravo!

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 12:21

am uitat costa 70euro
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 12:39

Pt Elisza : gelul meu de constructie de exemplu nu trebuie neparat pilit (doar daca nu l-ai pus bine si are denivelari) si este foarte lucios si adera foarte bine sigilarea. Deci depinde foarte mult de firma cu care lucrezi si firma cu care lucreaza scoala unde ai facut cursul.

Sunt zeci de tehnici si tocmai de aceea imi place acest forum, pt ca invatam ce posibilitati avem de lucru si cu alte geluri.
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 13:32

Buna,sunt Ani si sunt noua pe acest forum...si imi place la nebunie...eu sunt inca la inceput in toate: in manichiura cat si in forum-uri Very Happy si de aceea gasesc acest site de un mare ajutor.Multumesc!
Acum am o intrebare pt tiger nails...acest curs din 22-23 februarie cat dureaza si cat costa,unde se tine...si alte detalii care ar fii de dat...m-ar interesa si pe mine.
eu am facut un curs dar din pacate nu ne-a explicat nimic din tot ce ar fi fost de explicat asa ca am luat internetul "cap-coada" si am invatat singurica.
thnx. Smile
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 14:22

Buna ,numele meu este Elke...azi m-am inscris pe forum.E prima data cind ma inscriu intr-un forum...ma bucur mult ca am gasit acest forum(mersi Floryna pentru link).
ma bucur ca ne putem impartasii reusitele,si ne putem sfatuii atunci cind avem problemutze in domeniul unghiilor false.
Eu lucrez in domeniul unghiilor false de mai bine de 5 ani...din pakate nu pot spune ca sint profesionista scoate limba ,pentru ca nu am urmat nici un curs de nail art sau alte cursuri... tot ce am realizat pina acuma a fost prin vointa si indeminarea mea inrosit ...deci stiu cum te simti Anushka,dar cu perseverenta si multa rabdare ne perfectionam toate in timp.
shi eu sint o pasionata a metodei one stoke... bravo! ...incerc sa ma perfectionez...dar alta este cind urmezi un curs...
mi-ar placea daca Tiger Nails ar veni shi la brasov pentru un curs... visez cu ochii desch ...face niste modele de vis.
si acuma inchei ...ca v-am impuiat capul destul... fac cu mana
spor la unghii la toate fetele!
ah...vroiam sa aflu cum pot sa atasez pozele mele???????am incercat shi nu mi-a reusit... oftat
poate ma ajuta cineva...
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 14:24

Anushka a scris:
Buna,sunt Ani si sunt noua pe acest forum...si imi place la nebunie...eu sunt inca la inceput in toate: in manichiura cat si in forum-uri Very Happy si de aceea gasesc acest site de un mare ajutor.Multumesc!
Acum am o intrebare pt tiger nails...acest curs din 22-23 februarie cat dureaza si cat costa,unde se tine...si alte detalii care ar fii de dat...m-ar interesa si pe mine.
eu am facut un curs dar din pacate nu ne-a explicat nimic din tot ce ar fi fost de explicat asa ca am luat internetul "cap-coada" si am invatat singurica.
thnx. Smile

Buna Ani! fac cu mana

flower Bine ai venit! flower

Ne bucuram ca gasesti forumul de ajutor, si te asteptam sa fii, si tu, cat mai activa pe el, atat cu intrebari, cat si cu raspunsuri! bravo!

In legatura cu intrebarile tale, ti-am trimis pm cu raspunsurile!

Pup, sarut

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 14:51

elkana30 a scris:
Buna ,numele meu este Elke...azi m-am inscris pe forum.E prima data cind ma inscriu intr-un forum...ma bucur mult ca am gasit acest forum(mersi Floryna pentru link).
ma bucur ca ne putem impartasii reusitele,si ne putem sfatuii atunci cind avem problemutze in domeniul unghiilor false.
Eu lucrez in domeniul unghiilor false de mai bine de 5 ani...din pakate nu pot spune ca sint profesionista scoate limba ,pentru ca nu am urmat nici un curs de nail art sau alte cursuri... tot ce am realizat pina acuma a fost prin vointa si indeminarea mea inrosit ...deci stiu cum te simti Anushka,dar cu perseverenta si multa rabdare ne perfectionam toate in timp.
shi eu sint o pasionata a metodei one stoke... bravo! ...incerc sa ma perfectionez...dar alta este cind urmezi un curs...
mi-ar placea daca Tiger Nails ar veni shi la brasov pentru un curs... visez cu ochii desch ...face niste modele de vis.
si acuma inchei ...ca v-am impuiat capul destul... fac cu mana
spor la unghii la toate fetele!
ah...vroiam sa aflu cum pot sa atasez pozele mele???????am incercat shi nu mi-a reusit... oftat
poate ma ajuta cineva...

Buna Elke si bine ai venit printre noi :D

Ca sa pui poze pe forum poti sa accesezi https://servimg.com, sa iti faci un cont acolo si sa iti incarci poza pe site.
Selectezi Browse si dimensiunea dorita

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Forum_10

Dupa ce poza este procesata, tu copiezi link-ul ce ti-l da si ii dai copy-paste pe forum.
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Forum_11

Si iti iese imaginea dupa dimensiunea pe care ai selectat-o

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Dscn7910
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 14:52

Sper ca a fost ok explicatia mea.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 15:01

elkana30 a scris:
Buna ,numele meu este Elke...azi m-am inscris pe forum.E prima data cind ma inscriu intr-un forum...ma bucur mult ca am gasit acest forum(mersi Floryna pentru link).
ma bucur ca ne putem impartasii reusitele,si ne putem sfatuii atunci cind avem problemutze in domeniul unghiilor false.
Eu lucrez in domeniul unghiilor false de mai bine de 5 ani...din pakate nu pot spune ca sint profesionista scoate limba ,pentru ca nu am urmat nici un curs de nail art sau alte cursuri... tot ce am realizat pina acuma a fost prin vointa si indeminarea mea inrosit ...deci stiu cum te simti Anushka,dar cu perseverenta si multa rabdare ne perfectionam toate in timp.
shi eu sint o pasionata a metodei one stoke... bravo! ...incerc sa ma perfectionez...dar alta este cind urmezi un curs...
mi-ar placea daca Tiger Nails ar veni shi la brasov pentru un curs... visez cu ochii desch ...face niste modele de vis.
si acuma inchei ...ca v-am impuiat capul destul... fac cu mana
spor la unghii la toate fetele!
ah...vroiam sa aflu cum pot sa atasez pozele mele???????am incercat shi nu mi-a reusit... oftat
poate ma ajuta cineva...

Buna Elke!!! fac cu mana

flower Ne face mare placere ca esti aici si iti uram "Bun venit!" flower

Multumesc din suflet pentru compliment! inrosit Si eu, ca fiecare de altfel, mai am foarte multe lucruri de invatat si extrem de mult de muncit! Dar dupa cum ai spus si tu, cu rabdare, perseverenta dar si multa munca... va fi si mai bine! bravo!
Am fost la Brasov in urma cu putin timp, am avut un seminar acolo. Cu siguranta vom reveni in Brasov sa tinem si un curs, in momentul in care vor fi 7-8 fete de acolo inscrise! bravo!

Pup, inrositzambet larg<:

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyDum 14 Feb - 15:10

Elisza Nails a scris:
Eu am invatat la cursuri ca stratul de sigilare nu se aplica niciodata pe o suprafata lucioasa. Voi cum aplicati finish gel peste oja? Oja este lucioasa si majoritatea contin si acetona.Mi-e greu sa cred ca rezista unghiile daca procedati asa...

Unghiile rezista bine, dar ideea este ca trebuie lasata oja foarte bine sa se usuce, sau gelul nu acopera bine exact partea de design cu oja si cand stergi cu cleanerul intrebari si raspunsuri - Pagina 3 264362 se ia oja. Eu la inceput am lucrat numai cu oja, inainte sa aflu despre culorile acrilice Smile

Gandeste-te asa: atunci cand aplici stampilute le aplici tot cu oja, si gelul tine pe unghii la fel de bine Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 4:34

Chiar o sa incerc si eu , n-am stiut ca se poate Laughing Am mai invatat ceva! cheers
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 9:21

Elisza Nails a scris:
Chiar o sa incerc si eu , n-am stiut ca se poate Laughing Am mai invatat ceva! cheers

:')" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow">intrebari si raspunsuri - Pagina 3 622409 Ma bucur ca am putut sa iti fiu de ajutor.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 11:13

Multumesc pt primirea calduroasa increzut
O sa incerc sa fiu foarte activa pe acest forum dar cred ca mai degraba cu intrebari decat cu raspunsuri pt k asa cum spuneam sunt inca invatacel...
Motivul pt care inca nu va bombardez cu intrebari este ca am gasit deja raspunsul la multe din intrebarile mele chiar printre aceste pagini citind ce au scris celelalte fete...si acum ma simt cu putin mai buna in meseria asta zambet subtil in cazul in care ma voi confrunta cu alte probleme...voi interveni increzut
Deocamdata vreau sa va multumesc pt ideea asta cu forumul..si sa multumesc tuturor celor care ne ajuta cu aceste raspunsuri la probleme noastre! sunteti de un mare ajutor.
sarut
Sus In jos
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: deiutzzaa   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 12:08

foloseste careva produse de la zina nails?daca da..sunt bune?ce firma mi-ati recomanda ptr vopsele acrylice?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 12:57

Anushka a scris:
Multumesc pt primirea calduroasa increzut
O sa incerc sa fiu foarte activa pe acest forum dar cred ca mai degraba cu intrebari decat cu raspunsuri pt k asa cum spuneam sunt inca invatacel...
Motivul pt care inca nu va bombardez cu intrebari este ca am gasit deja raspunsul la multe din intrebarile mele chiar printre aceste pagini citind ce au scris celelalte fete...si acum ma simt cu putin mai buna in meseria asta zambet subtil in cazul in care ma voi confrunta cu alte probleme...voi interveni increzut
Deocamdata vreau sa va multumesc pt ideea asta cu forumul..si sa multumesc tuturor celor care ne ajuta cu aceste raspunsuri la probleme noastre! sunteti de un mare ajutor.
sarut

Nu este nici o problema daca pui intrebari, pt ca noi pt asta suntem aici intrebari si raspunsuri - Pagina 3 14896 Ma bucur foarte mult ca ai gasit raspunsuri la intrebari la noi pe forum intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_smile si ca esti sigura ca, daca te vei confrunta cu situatii expuse aici, vei sti cum sa procedezi.

Eu sper ca va sunt de ajutor si vreau sa le multumesc tuturor fetelor care vin cu raspunsuri si cu solutii care sa ne ajute sa rezolvam unele probleme. intrebari si raspunsuri - Pagina 3 896185

Bafta multa in continuare!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 13:06

deiutzzaa a scris:
foloseste careva produse de la zina nails?daca da..sunt bune?ce firma mi-ati recomanda ptr vopsele acrylice?

Am folosit Zina Nails, dar nu imi mai plac. In ultimul timp le intra numai aer, fetelor la care il foloseam intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_eek Mai stiu fete care au patit aceeasi chestie. Poate am prins un lot mai rau, dar am observat ca unele produse pe care le aduc ei de acolo sunt putin inferioare calitativ pt piata din Romania.

A doua ta intrebare este foarte buna. Eu nu am incercat decat 2 tipuri de vopsele acrilice, iar din acestea, cele mai bune au fost cele de la firma maimeri, numite Polycolor. Tebuie sa iti spun ca aceasta nu este vopsea acrilica pt unghii. Din cate am inteles eu, printre cele mai bune vopsele acrilice pt unghii sunt "oumaxi"

Daca mai are cineva alte sugestii va asteptam cu propuneri intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Icon_smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyLun 15 Feb - 23:45

Eu mi-am achizitionat vopselele acrilice de la magazinele de arta.Nici ale mele nu sunt speciale pentru unghii - dar isi fac treaba bine.Sunt din Olanda , firma Amsterdam Very Happy si sunt ceva mai ieftine decat cele de la Polycolor . Arata ca niste paste uriase de dinti ...ajung o vesnicie lol!
intrebari si raspunsuri - Pagina 3 36900246
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: .   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 3:07

multumesc mult ptr raspuns si ptr faptul k ma ajutati :*
Sus In jos
angellove

angellove


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Si cat costa cursul ?se tine in Bucuresti?   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 3:13

Moderator_TigerNails a scris:
angellove a scris:
si eu stiu o scoala cu astfel de curs dar mi se pare enorm de scumpa...costa 17 mil si dureaza 2 zile-8ore pe zi!

Daca aveti alte variante va rog sa-mi scrie-ti si mie...eventual cand este cursul tinut de TigerNails si daca o sa-l tina si in Bucuresti...Cred k ar fi destule doritoare:D:D


Cursul organizat de noi tine tot 2 zile - 8 ore/zi insa nu ajunge nici pe departe la un astfel de pret... surprins
Pe 22-23 februarie noi tinem cursul Nail Art Basic iar pe 24-25 va fi Nail Art Acryl 3D.
Cursul de One Stroke (Tehnica Chinezeasca) poate fi organizat in Bucuresti imediat ce se inscriu 7-8 persoane. bravo!

Tiger Nails
Sus In jos
angellove

angellove


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 10:18

Bunaaaaaaa...mai am si eu o intrebare...voi la cat timp schimbati neoanele lampii?la scoala au spus k se schimba dupa 6 luni,eu le am de un an schimbate...n-am probleme la uscat decat cu gelul de french dar nu stiu daca e din cauza neoanelor sau din cauza gelului ..este cam subtire si il dau in 2 straturi...ma puteti ajuta?
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 11:23

angellove,

eu pot s iti spun k neoanele mele au mers f bine timp de un an jumate dupa care s-au ars 2,dar in rest am fost f multumita de ele
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 11:47

angellove a scris:
Bunaaaaaaa...mai am si eu o intrebare...voi la cat timp schimbati neoanele lampii?la scoala au spus k se schimba dupa 6 luni,eu le am de un an schimbate...n-am probleme la uscat decat cu gelul de french dar nu stiu daca e din cauza neoanelor sau din cauza gelului ..este cam subtire si il dau in 2 straturi...ma puteti ajuta?

Buna! fac cu mana

Daca spui ca ai probleme doar cu intarirea gelului french, atunci este posibil sa fie pentru ca gelul respectiv are o cantitate foarte mare de pigment de culoare. Poti incerca sa amesteci bine gelul inainte de folosire, sa il aplici in strat foarte subtire si sa il tii in lampa mai mult decat de obicei.
Daca stratul de gel este prea gros, gelul se va intari doar la suprafata deoarece razele UV nu patrund prin pigmentul de culoare.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 11:56

Tiger Nails
am o rugaminte imi spui te rog dak ai neoane de 9 W,dar sa fie cu capatul hexagonal.nu gasesc si caut de vreo 2 luni.
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 12:05

Pt Tiger nails :

Ei bine, asta ne trebuie: acel capacel de plastic. La urma urmei, imaginati-va o biluta de platic transparenta si goala in mijloc. Daca o taiem in doua obtinem doua capacele.
Se contruieste unghia (din gel sau acryl, dupa preferinta) doar cu un prim strat. Se degreseaza si se pileste pentru a o nivela.
Se ia capacelul de plastic de care povesteam mai sus si se pun in el paiete, sclipici, floricele sau orice altceva dorim sa avem in acvariu. Se aplica lipici pe marginile capacelului si apoi se lipeste pe unghie. Doar in partea de sus (dinspre cuticula) se lasa 1 mm nelipit. Dupa asta se ia o seringa cu apa si cu un ac subtire si se introduce acul prin acel orificiu lasat nelipit. Astfel se introduce putina apa in acvariu. Dupa acest lucru, se aplica putin lipici si se inchide acel orificiu. Deasupra se umple cu gel/acryl pentru a aduce toata unghia la acelasi nivel.


Ai poze cu unghii de acest tip?
Te rog, le postezi? Nu de alta dar sunt tare curioasa cum arata!

Multumesc
flower
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 12:15

ema_clau a scris:
Tiger Nails
am o rugaminte imi spui te rog dak ai neoane de 9 W,dar sa fie cu capatul hexagonal.nu gasesc si caut de vreo 2 luni.

Buna Ema! fac cu mana

Daca ai putea sa pui o poza ca sa vad exact ce iti trebuie ar fi cel mai sigur. Noi avem mai multe modele dar nu sunt sigura care ar fi exact ce iti trebuie.

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 12:17

unghiifalseploiesti a scris:
Pt Tiger nails :

Ei bine, asta ne trebuie: acel capacel de plastic. La urma urmei, imaginati-va o biluta de platic transparenta si goala in mijloc. Daca o taiem in doua obtinem doua capacele.
Se contruieste unghia (din gel sau acryl, dupa preferinta) doar cu un prim strat. Se degreseaza si se pileste pentru a o nivela.
Se ia capacelul de plastic de care povesteam mai sus si se pun in el paiete, sclipici, floricele sau orice altceva dorim sa avem in acvariu. Se aplica lipici pe marginile capacelului si apoi se lipeste pe unghie. Doar in partea de sus (dinspre cuticula) se lasa 1 mm nelipit. Dupa asta se ia o seringa cu apa si cu un ac subtire si se introduce acul prin acel orificiu lasat nelipit. Astfel se introduce putina apa in acvariu. Dupa acest lucru, se aplica putin lipici si se inchide acel orificiu. Deasupra se umple cu gel/acryl pentru a aduce toata unghia la acelasi nivel.


Ai poze cu unghii de acest tip?
Te rog, le postezi? Nu de alta dar sunt tare curioasa cum arata!

Multumesc
flower

Nu am poza insa voi face si voi posta cat de curand! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 12:49

Pentru Gabriela 89 Smile :

In legatura cu ultimul strat de gel ( gelul de finisare sau finish, cum vrei sa ii spui ) vreau sa iti spun ca depinde foarte mult firma de la care cumperi gelul in sensul ca fiecare firma/brand are o anume tehnica, un anumit mod de utilizare pt gelurile pe care le comercializeaza . De exemplu : gelul de finisare de la Peggy Sage se fixeaza ( se sterge cu degresant) dupa ce se scoate din lampa. El nu se intareste , ramane la suprafata lui un strat lipicios care trebuie indepartat. Acest gel nu are un luciu perfect. Gelul de finish de la o alte firme , cum ar fi Nail Creation sau Diamond Nails, nu se sterg dupa ce se scot din lampa, se usuca si au luciu perfect. Ele arata ca niste lacuri de unghii cu pensula. Daca faci peste ele un model cu lac de unghii si stergi cu acetona/dizolvant fara acetona ( pe acesta din urma il recomand eu Wink ) vei observa ca unghiile isi pastreaza acel luciu si nu par matuite, sterse.

Eu de fiecare data cand imi comand geluri de la o firma cu care nu am mai lucrat, cer si instructiuni de utilizare.

Sper sa te ajute informatiile acestea!

Pup si o seara buna! flower
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 12:54

unghiifalseploiesti,

Ne-am luat cu vorba si am uitat sa iti urez "Bun venit" printre noi! flower

Iti multumesc si tie ca esti foarte activa pe forum, atat cu intrebari, cat si cu raspunsuri!
Tine-o tot asa! flower bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 13:07

Multumesc Tiger Nails! inrositzambet larg<:
Unghiile sunt o pasiune pt mine, nu un job. Sunt incepatoare dar am cascat bine ochii la cursuri . Am facut doua cursuri pana acum dar ma intereseaza sa mai fac si altele, mai ales cursuri de pictura. Din pacate nu pot ajunge luna aceasta la cursul tinut la voi dar pe viitor sunt interesata sa ajung!
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 13:08

nu am poze!pot numai s iti spun k capatul ala care intra in lampa e hexagonal nu drepunghiular
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 13:09

unghiifalseploiesti a scris:
Multumesc Tiger Nails! inrositzambet larg<:
Unghiile sunt o pasiune pt mine, nu un job. Sunt incepatoare dar am cascat bine ochii la cursuri . Am facut doua cursuri pana acum dar ma intereseaza sa mai fac si altele, mai ales cursuri de pictura. Din pacate nu pot ajunge luna aceasta la cursul tinut la voi dar pe viitor sunt interesata sa ajung!

Cu mare placere! sarut

Te asteptam cu drag oricand pe viitor! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMar 16 Feb - 23:30

ema_clau a scris:
nu am poze!pot numai s iti spun k capatul ala care intra in lampa e hexagonal nu drepunghiular

Uita-te si la janet ca am vazut acolo si tuburi cu capat hexagonal.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 EmptyMier 17 Feb - 0:30

unghiifalseploiesti a scris:
Pentru Gabriela 89 Smile :

In legatura cu ultimul strat de gel ( gelul de finisare sau finish, cum vrei sa ii spui ) vreau sa iti spun ca depinde foarte mult firma de la care cumperi gelul in sensul ca fiecare firma/brand are o anume tehnica, un anumit mod de utilizare pt gelurile pe care le comercializeaza . De exemplu : gelul de finisare de la Peggy Sage se fixeaza ( se sterge cu degresant) dupa ce se scoate din lampa. El nu se intareste , ramane la suprafata lui un strat lipicios care trebuie indepartat. Acest gel nu are un luciu perfect. Gelul de finish de la o alte firme , cum ar fi Nail Creation sau Diamond Nails, nu se sterg dupa ce se scot din lampa, se usuca si au luciu perfect. Ele arata ca niste lacuri de unghii cu pensula. Daca faci peste ele un model cu lac de unghii si stergi cu acetona/dizolvant fara acetona ( pe acesta din urma il recomand eu Wink ) vei observa ca unghiile isi pastreaza acel luciu si nu par matuite, sterse.

Eu de fiecare data cand imi comand geluri de la o firma cu care nu am mai lucrat, cer si instructiuni de utilizare.

Sper sa te ajute informatiile acestea!

Pup si o seara buna! flower

Ceau, unghiifalseploiesti!

Ms pentru mesaj! Eu prima oara am folosit gel de o faza - Fiber gel - de la janet (sunt incepatoare) ...si la instructiuni si descrierea produsului scria k poate fi folosit pentru toate operatiunile si ca se finiseaza intr-un luciu foarte puternic : :-@ : ... M-am gandit k asa e, daca asa scrie...dar nu e asa Smile Deci trebuie sa imi comand gel de sigilare Smile
Eu mi-am comandat kit-ul pentru manichiura din germania, nu e firma vestita... Si am primit si 2 geluri, care se comporta mai bine decat gelul de la janet... Desi e un no-name, cred... Acuma... mai trebuie sa experimentez, sa ma obisnuiesc si apoi voi vedea ce si cum Smile

Multumesc pentru mesaj! O zi buna flower pusi!
Unele fete spuneau k nu e bun gelul acela in sticluta pentru ca nu acopera asa bine... Eu nu am lucrat inca cu el sa stiu cum e...
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 3 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: