***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 18 Iun - 12:46

woozy a scris:
cine foloseste sau a folosit geluri de la professionals? m-am angajat pale e prima oara in viata mea. dar m-am gandit ca asa invat mai multe. acolo se lucreaza cu profesionals si era cam diferit. m-a pus sa dau si cu primer si cu gel de baza. de cleaner n-au auzit. ma pun sa sterg cu dizolvant fara acetona. si faza cea mai tare. dupa ce dau forma unghiei ma pune sa dau cu o acetona, apoi o chestie lipicioasa. cik are rol de adeziune Surprised si apoi dau finish. nu-mi place asa Sad oricum cand prind un pic de curaj, le invat eu sa puna unghii ca doar eu am invatat de la cele mai bune Basketball zambet subtil
intrebarea mea e daca e corect cum mi-a aratat acolo, depinde de firma lor sau e gresit si sa fac tot ca mine?



Eu am folosit professionails de la pronails.
Da ei te invata sa folosesti dizolvant fara acetona. Nu stiu despre ce vorbesti cand zici ca dupa ce dai forma unghiei dai cu o acetona. In schimb chestia aia lipicioasa este un Ever gloss adeziv si intradevar este ok, in schimb daca adezivul il dai peste o stampiluta e aiurea ca se imprastie deci ai grija.
Oricum poti sa nu folosesti deloc adezivul daca nu te urmaresc sefii, ca eu l-am folosit doar primele dati apoi dupa ce l-am terminat nu, ideea e ca nici trainer-ul lor nu il folosea (era fata care mi-a facut mie unghiile 2 ani) si nu aveam nici o problema.De exemplu nici cu matuitul nu aveam probleme, adica nu era absolut nici o problema daca nu matuiam unghia intre geluri, si nu doar la mine, ci si la colegele mele.
Daca mai ai intrebari poti sa ma contactezi si pe mess sau pe telefon.
Cunosc bine produsele si pot sa te ajut.

Dar e nasol ca atunci cand ajungi acasa te apuci si folosesti alta tehnica.
Vezi poate ii convingi ca sunt preturi mai bune la Tiger Nails si aceiasi calitate. In plus produsele de la Tiger vin de 20 de ori mai repede decat de la distribuitorul lui peste prajit.


P.S. Salonul respectiv foloseste cumva si produse pentru par Keune?
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 21 Iun - 0:05

lilshor: da, e din sticluta adezivul. la giulia sunt
iulia: stiam ca e gresit sa sterg cu cleaner dupa ce matuiesc, dar m-au pus sa sterg.
ms.pup Very Happy
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 21 Iun - 3:13

Buna fetelor. o intrebare am: cu ce tai betisoarele fimo? mi'am achizitionat cateva betisoare si nu stiu cu ce sa le tai Neutral help:D va pup
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 21 Iun - 3:58

raluca is a scris:
Buna fetelor. o intrebare am: cu ce tai betisoarele fimo? mi'am achizitionat cateva betisoare si nu stiu cu ce sa le tai Neutral help:D va pup

Buna Raluca! flower

Se taie cu un cutter special, cum e cel de aici:

http://www.tigernails.ro/product_info.php?info=p3344_Fimo-Cutter.html
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 21 Iun - 4:29

si cum folosesc asta? ms tina:*
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 21 Iun - 4:54

raluca is a scris:
si cum folosesc asta? ms tina:*

Cu placere! Wink

Pai tai cu el pur si simplu feliute subtiri din batonul fimo.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyLun 21 Iun - 6:42

woozy a scris:
lilshor: da, e din sticluta adezivul. la giulia sunt
iulia: stiam ca e gresit sa sterg cu cleaner dupa ce matuiesc, dar m-au pus sa sterg.
ms.pup Very Happy
unde e giulia asta? k tare cunoscut suna Smile si ce preturi au?
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 16 Iul - 13:06

lili imi dai fiori cand vad fotografia:-ss, si cand citesc versurile... te rog nu:(( eu vreau sa imi aduc aminte doar de Fata draga nu fi trista....Neutral
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 30 Iul - 11:12

salutare fetelor ...am o intrbare :cu ,care strat de gel se sigileaza unghia?
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 30 Iul - 11:33

crisuliciu a scris:
lili imi dai fiori cand vad fotografia:-ss, si cand citesc versurile... te rog nu:(( eu vreau sa imi aduc aminte doar de Fata draga nu fi trista....Neutral

acusica schimb si io Razz
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 31 Iul - 9:58

vmarya a scris:
salutare fetelor ...am o intrbare: cu care strat de gel se sigileaza unghia?

Buna vmarya! flower

In mod normal, unghia (marginile partii libere) se sigileaza cu fiecare strat de gel pe care il aplici.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 31 Iul - 11:28

ms mult tigernails
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 31 Iul - 12:09

vmarya a scris:
ms mult tigernails

Pt. putin! >HUG<
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
hedi_renata

hedi_renata


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 27/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Carei

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 11 Aug - 4:27

Salut!
A incercat cineva vopselele acrilice de la Moyra?Si pensulele? Ma bate gandul sa incerc si eu... cand vad ce frumos pictati voi...dar nu stiu daca sunt bune...
Si inca o intrebare, daca sunt fete care lucreaza numai in Acryl, adica constructie din portelan, in cat timp faceti o constructie? si o umplere?eu sunt incepatoare si imi ia fooooooooooooarte muuuuuuuult, desi mi-am luat deja aparat de sflefuit....Imi place foarte mult sa fac unghiute, dar obosesc si obosesc si clientele mele...Cum sa fac mai rapid???Dati-mi un sfat va implor...
Sus In jos
angel22




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 35
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 18 Aug - 11:26

am shi eu o intrebare daca fac modele cu oja shi apoi pun gel se intampla ceva poate sari gelul ?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 18 Aug - 11:54

angel22 a scris:
am shi eu o intrebare daca fac modele cu oja shi apoi pun gel se intampla ceva poate sari gelul ?

Trebuie sa ai grija sa fie oja uscata perfect, altfel gelul de deasupra se va crapa si va sari. Wink
Sus In jos
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 18 Aug - 12:00

hedi_renata a scris:
Salut!
A incercat cineva vopselele acrilice de la Moyra?Si pensulele? Ma bate gandul sa incerc si eu... cand vad ce frumos pictati voi...dar nu stiu daca sunt bune...
Si inca o intrebare, daca sunt fete care lucreaza numai in Acryl, adica constructie din portelan, in cat timp faceti o constructie? si o umplere?eu sunt incepatoare si imi ia fooooooooooooarte muuuuuuuult, desi mi-am luat deja aparat de sflefuit....Imi place foarte mult sa fac unghiute, dar obosesc si obosesc si clientele mele...Cum sa fac mai rapid???Dati-mi un sfat va implor...


buna renata! timpul de lucru se va reduce foarte mult in timp, adica facand tot mai multe unghiute si formanduti mana de lucru. Este necesar sa iti mentii rabdarea si sa le faci si pe fetele care vin la tine sa inteleaga faptul ca este necesar sa parcurgi toti pasii pentru a avea o manichiura impecabila. intr-adevar acrilul este mai dur la pilire, insa cel mai bine ar fi sa incerci din constructie sa faci cat mai exact pentru a nu fi nevoie sa pilesti foarte mult. Constructia imi ia in jur de 2 ore si jumatate, umplutul 2 ore, desigur conteaza de complexitatea modelelor pe care doresti sa le realizezi.
Sa nu fii dezamagita pentru ca in curand prin exersare totul va deveni mai usor.
O alta idee ar fi ca TU sa nu te stresezi din cauza timpului, lucreaza lejer si nu te mai lasa presata de notiunea timpului, daca tu esti stresata si fetele care apeleaza la tine vor simti stresul si desigur ca isi vor pierde rabdarea. Fii tu insati si ai incredere in fortele tale!


PS: Am vazut ca te-ai descurcat foarte frumos cu penele.
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 18 Aug - 12:08

Da, deci CristalDee este intr-adevar profi....Jos palaria pt ea si pt evolutia ei rapida! Felicitari tie si Renatei!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
angel22




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 35
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 19 Aug - 0:10

mersi mult tushky de ajutor sunt noua in domeniu dar o fac din pasiune.Imi place fff mult forumul vostru .va pupacesc bounce : : sarut
Sus In jos
hedi_renata

hedi_renata


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 27/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Carei

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 19 Aug - 0:48

[quote="CristalDee"]
hedi_renata a scris:
Salut!
A incercat cineva vopselele acrilice de la Moyra?Si pensulele? Ma bate gandul sa incerc si eu... cand vad ce frumos pictati voi...dar nu stiu daca sunt bune...
Si inca o intrebare, daca sunt fete care lucreaza numai in Acryl, adica constructie din portelan, in cat timp faceti o constructie? si o umplere?eu sunt incepatoare si imi ia fooooooooooooarte muuuuuuuult, desi mi-am luat deja aparat de sflefuit....Imi place foarte mult sa fac unghiute, dar obosesc si obosesc si clientele mele...Cum sa fac mai rapid???Dati-mi un sfat va implor...


buna renata! timpul de lucru se va reduce foarte mult in timp, adica facand tot mai multe unghiute si formanduti mana de lucru. Este necesar sa iti mentii rabdarea si sa le faci si pe fetele care vin la tine sa inteleaga faptul ca este necesar sa parcurgi toti pasii pentru a avea o manichiura impecabila. intr-adevar acrilul este mai dur la pilire, insa cel mai bine ar fi sa incerci din constructie sa faci cat mai exact pentru a nu fi nevoie sa pilesti foarte mult. Constructia imi ia in jur de 2 ore si jumatate, umplutul 2 ore, desigur conteaza de complexitatea modelelor pe care doresti sa le realizezi.
Sa nu fii dezamagita pentru ca in curand prin exersare totul va deveni mai usor.
O alta idee ar fi ca TU sa nu te stresezi din cauza timpului, lucreaza lejer si nu te mai lasa presata de notiunea timpului, daca tu esti stresata si fetele care apeleaza la tine vor simti stresul si desigur ca isi vor pierde rabdarea. Fii tu insati si ai incredere in fortele tale!


PS: Am vazut ca te-ai descurcat foarte frumos cu penele. [/quot

Mersi mult pentru incurajare sarut Nu ma las , am observat eu ca se reduce timpul, dar inca tot e mult Razz Mai trebe lucrat , voi incerca sa le construiesc mai subtiri, in asta ai mare dreptate . Tipa cu penele isi adora unghiile , mersi inca o data.
Cand voi avea timp voi mai pune poze cu modelele mele sa vezi cum am evoluat!
Pupici
Sus In jos
Lizurika

Lizurika


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 37
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 14 Sept - 5:24

Buna fetelor, cheers
Am si eu o intrebare...mai degraba o nelamurire: imi intra aer sub gel cu toate ca ma straduiesc sa nu ating cuticula si urmaresc toti pasii Crying or Very sad .
Este posibil ca problema sa fie ca pilesc unghia naturala doar cu bufferul si suprafata ramane fina si nu face aderenta cum trebuie? scratch
Tehnica mea e urmatoarea:
Dezinfectez unghiile clientei imping cuticula, aplic solutie de indepartat cuticula de pe unghie(o indepartez cu spatula), apoi matuiesc unghia cu un buffer, lipesc tipsul-il matuiesc, aplic un strat de B2 Nail Prep si un strat Ultrabond(Janet), apoi Gel de Aderenta(Janet)-lampa, apoi Builder Pink Gel cu fibra de sticla(Diamond)sau Extension gel(Janet)-lampa, un strat Ultra Finish Gel(Diamond)-lampa si ulei de cuticule.Ca rezultat final sunt ok,dar dupa o saptamana intra aer pe margini si isi schimba culoarea..parca se ingalbenesc...se murdaresc.Ma oftic cand le vad!!!!! la capatul rabdarii
Gresesc undeva? oftat

Multumesc sarut
Liz
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 14 Sept - 10:39

Lizurika a scris:
Buna fetelor, cheers
Am si eu o intrebare...mai degraba o nelamurire: imi intra aer sub gel cu toate ca ma straduiesc sa nu ating cuticula si urmaresc toti pasii Crying or Very sad .
Este posibil ca problema sa fie ca pilesc unghia naturala doar cu bufferul si suprafata ramane fina si nu face aderenta cum trebuie? scratch
Tehnica mea e urmatoarea:
Dezinfectez unghiile clientei imping cuticula, aplic solutie de indepartat cuticula de pe unghie(o indepartez cu spatula), apoi matuiesc unghia cu un buffer, lipesc tipsul-il matuiesc, aplic un strat de B2 Nail Prep si un strat Ultrabond(Janet), apoi Gel de Aderenta(Janet)-lampa, apoi Builder Pink Gel cu fibra de sticla(Diamond)sau Extension gel(Janet)-lampa, un strat Ultra Finish Gel(Diamond)-lampa si ulei de cuticule.Ca rezultat final sunt ok,dar dupa o saptamana intra aer pe margini si isi schimba culoarea..parca se ingalbenesc...se murdaresc.Ma oftic cand le vad!!!!! la capatul rabdarii
Gresesc undeva? oftat

Multumesc sarut
Liz

Buna Lizurika, dupa ce dai cu ultrabond, da direct cu janet fiber gel, e f bun eu asa fac . iar finishul sa depaseasca stratul de gel pe margini daca intelegi ce vreau sa zic..:-??
eu asa fac, si imi rezista unghiile fara probleme saptamani :'': pana ce creste evident unghia f tare
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 14 Sept - 12:40

Parerea mea e k dak se ingalbeneste sau se murdareste suprafata e din cauza calitatii gelului.
Cu intrarea aerului e clar problema de aderenta, trebuie sa ai mare grija sa indepartezi orice urma de solutie de indepartat cuticula, poate nu e suficient doar cu spatula. In ceea ce priveste matuirea unghiei cu bufferul, multe fete procedeaza asa si nu au nicio problema; cel mai important este sa indepartezi luciul de pe unghia naturala! alta kestie kre ar mai putea fi, sa lasi nail prepul sa se uste inainte sa aplici primerul!

Fetelor, corectati-ma dak gresesc!:D
O seara excelenta! flower

Liz, sper k ti-am fost de folos
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 14 Sept - 14:06

Luminita, mai bine de atat nu putea sa ii raspunda nimeni. Foarte bune observatiile Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lizurika

Lizurika


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 37
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 15 Sept - 1:04

Buna Aurita87, inteleg ce vrei sa spui dar daca dau cu finish-ul(ultra finish de la Diamond) pana in cuticula crapa si sare partea aia care e doar pe unghie (ce depaseste gelul)..sper sa intelegi Very Happy .
Luminita dupa ce iau cuticula de pe unghie dezinfectez cu spirt iar apoi matuiesc unghia, oare ar trebui sa insist mai mult? Cat despre Nail prep se usuca imediat pe unghie, ce e drept ultrabondu parca nu prea se usuca cu toate ca pe scticla scrie ca se usuca in 30sec la aer...ramane lucios....oare ar trebui sa astpt mai mult poate se usuca?
O mostra de finish gel exista la tigers?
Multumesc fetelor!!
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 15 Sept - 8:27

Lizurika a scris:
Buna Aurita87, inteleg ce vrei sa spui dar daca dau cu finish-ul(ultra finish de la Diamond) pana in cuticula crapa si sare partea aia care e doar pe unghie (ce depaseste gelul)..sper sa intelegi Very Happy .
Luminita dupa ce iau cuticula de pe unghie dezinfectez cu spirt iar apoi matuiesc unghia, oare ar trebui sa insist mai mult? Cat despre Nail prep se usuca imediat pe unghie, ce e drept ultrabondu parca nu prea se usuca cu toate ca pe scticla scrie ca se usuca in 30sec la aer...ramane lucios....oare ar trebui sa astpt mai mult poate se usuca?
O mostra de finish gel exista la tigers?
Multumesc fetelor!!

Ultrabond-ul asa trebuie sa ramana, stai linistita Very Happy
Iar in cazul finish-ului...ai grija atunci cand pui gelul sa lasi putin spatiu pana la cuticule. Astfel, cand dai cu finish si depasesti marginea gelului, nu le va mai atinge Wink
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMier 15 Sept - 13:50

Lizurika a scris:
Buna Aurita87, inteleg ce vrei sa spui dar daca dau cu finish-ul(ultra finish de la Diamond) pana in cuticula crapa si sare partea aia care e doar pe unghie (ce depaseste gelul)..sper sa intelegi Very Happy .
Luminita dupa ce iau cuticula de pe unghie dezinfectez cu spirt iar apoi matuiesc unghia, oare ar trebui sa insist mai mult? Cat despre Nail prep se usuca imediat pe unghie, ce e drept ultrabondu parca nu prea se usuca cu toate ca pe scticla scrie ca se usuca in 30sec la aer...ramane lucios....oare ar trebui sa astpt mai mult poate se usuca?
O mostra de finish gel exista la tigers?
Multumesc fetelor!!


Fac o scurta si rapida completare: nu mai folosi solutie de cuticule caci oricat ai crede ca ai indepartat-o in totalitate nu e asa si aceasta este o alta cauza pentru care iti prinde aer/crapa gelul langa cuticula. Doar o impingi si o cureti cu spatula , apoi matuiesti.
Te sfatuiesc sa nu mai cureti unghiuta cu spirt /cleaner(inainte/dupa matuire) pt acesta contine destula apa si unghiuta chiar daca la suprafata pare perfect uscata ea mai are inca apa, alt motiv pt care poate prinde aer. .... doar indepartezi praful fff bine cu periuta.
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 16 Sept - 2:49

iulia permite-mi sa te contrazic, eu folosesc solutie pt cuticule inca de la inceput, si nu am nici o problema cu intratu' aerului eu dau cu gelul pt cuticule, si curat inainte sa ma apuc de pilit... What a Face
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 16 Sept - 5:31

[quote="aurita87"]iulia permite-mi sa te contrazic, eu folosesc solutie pt cuticule inca de la inceput, si nu am nici o problema cu intratu' aerului eu dau cu gelul pt cuticule, si curat inainte sa ma apuc de pilit... What a Face [/quote

Ok.Te cred pe cuvant ma inclin ]
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 16 Sept - 9:58

[quote="iulia_vero"]
aurita87 a scris:
iulia permite-mi sa te contrazic, eu folosesc solutie pt cuticule inca de la inceput, si nu am nici o problema cu intratu' aerului eu dau cu gelul pt cuticule, si curat inainte sa ma apuc de pilit... What a Face [/quote

Ok.Te cred pe cuvant ma inclin ]

sarut
Sus In jos
Lizurika

Lizurika


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 37
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 18 Sept - 7:00

Multumesc de raspunsuri fetelor sarut
Aurita87 am vizualizat profilul tau pe hi5,ce unghii frumoase faci! aplauze De cat timp faci aceasta meserie?
Ce tip de oja folosesti pt stampiluta?eu ma chinui si nu imi iese,(am dezlipit folia transparenta si tot degeaba).
Multumesc
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 19 Sept - 2:26

Lizurika a scris:
Multumesc de raspunsuri fetelor sarut
Aurita87 am vizualizat profilul tau pe hi5,ce unghii frumoase faci! aplauze De cat timp faci aceasta meserie?
Ce tip de oja folosesti pt stampiluta?eu ma chinui si nu imi iese,(am dezlipit folia transparenta si tot degeaba).
Multumesc

Multumesc Lizurika, de 1an am inceput, adik pe 1 auguste am terminat scoala Valmy, si de atunci m-am apucat de facut acasa.... fara cunoshtiinte prea mari in domeniu, am inceput sa invatz pana la urma singurik... kiar daca nu mi-am dat f mult interesu, fiind la facultate si in ultimul an nu am avut timp sa exersez prea mult.
Ojele pt stampilute folosesc de la konad, deasemenea de acolo imi iau si stampilute si tot tacamul. oja face toti banii Wink
Sus In jos
Lizurika

Lizurika


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 37
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 19 Sept - 23:25

Multumesc de raspuns sarut
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 21 Sept - 8:47

Lizurika, ai incercat stampilutele cu lac special pt ele? Sunt mai multe variante pt care se intampla sa nu iti reuseasca o stampiluta, cum ar fi:

- lacul folosit nu este special pt stampiluta;
- ai o racleta care nu este buna, cum sunt cele de plastic, cele cu razuitoarea din metal sunt cele mai bune;
- nu tragi suficient de repede cu racleta;
- nu este buna matrita, deoarece nu are suficient de adanc sau prea adanc facut modelul.

O zi buna va doresc! flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lizurika

Lizurika


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 37
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 21 Sept - 10:26

Am 2 matrite,una este mai adanca si am incercat cu o oja mai groasa si merge ceva ceva...dar nu este asa intensa culoarea. Am comandat o oja speciala,sper sa fie ok.
Multumesc de raspuns
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyMar 21 Sept - 23:19

Da, si eu am patit asa cu stampilutele si am fost tare dezamagita. Apoi mi-am luat oje de la Konad si merg perfect!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
sisi19simona




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 47
Localizare : LUPENI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyJoi 23 Sept - 9:23

Buna fetelor!!!Vreau sa va intreb daca ati lucrat cu gel 3 in 1?Si daca ati lucrat ce imi recomandati?Si cum se aplica?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 24 Sept - 5:26

sisi19simona a scris:
Buna fetelor!!!Vreau sa va intreb daca ati lucrat cu gel 3 in 1?Si daca ati lucrat ce imi recomandati?Si cum se aplica?

Simona, toate gelurile Allround de la Tiger Nails sunt 3 in 1. Metoda de aplicare o gasesti pe forum la mai multe subiecte study Smile

Mie imi place mult Allround Blue, pentru ca este transparent si pot sa folosesc sclipici indragostit indragostit indragostit , daca vrei un final putin mai rozaliu poti folosi Prima Allround Pink, iar daca vrei o culoare mai opaca, un roz deschis, poti folosi ACF Pink Smile

Sper ca ti-am fost de folos.

O zi buna va doresc fetelor! flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 24 Sept - 12:26

ce trista sunttttttttttttt


tina cora si vero !!! faceti asa

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Violent23


intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Tv8intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Laughing6

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Laughing4 v-am zis? v-am zis k voi gasi? pam param pam pam....pam pam!
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 24 Sept - 12:27

ce tristttttttttttt nu apare "fa asa" Sad((((
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyVin 24 Sept - 12:27

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Violent23
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 25 Sept - 5:15

que pasa con tigo lili?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 25 Sept - 23:33

a agiuns lili acasa ... nu mai e with the girls Sad
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptySam 25 Sept - 23:45

Lilishor a scris:
a agiuns lili acasa ... nu mai e with the girls Sad

Lilishor nu fii trista! imbratisare
Lasa ca o sa ne mai intalnim noi!
Sa vezi ce repede trece luna! bounce sarut
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Vizitato
Vizitator




intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 26 Sept - 3:40

spuneti-mi va rog ,pentru o mai buna aderenta care dintre solutii se aplica primul-bondingul sau primerul?
se pot aplica amandoua sau doar unul,adica ori primer ori bonding?asta ma intereseaza in cazul in care clienta are nevoie de o mai buna aderenta
sper ca m-a facut inteleasa
multumesc
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 26 Sept - 6:51

se aplica primer , apoi bonding. din cate stiu eu e recomandat sa le folosesti pe amandoua in cazul problemelor de aderenta?

am si eu o intrebare. oje la pret accesibil si de f buna calitate de unde gasesc. cele de la seventeen sunt bune? va pup.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 26 Sept - 6:53

dar de la tiger nails a folosit cineva?
spuneti repede ca pierd reducerea bounce
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 26 Sept - 7:26

Moderator_TigerNails a scris:
Lilishor a scris:
a agiuns lili acasa ... nu mai e with the girls Sad

Lilishor nu fii trista! imbratisare
Lasa ca o sa ne mai intalnim noi!
Sa vezi ce repede trece luna! bounce sarut
HMMM mi mai dai crema d zahar ars? Wink
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 26 Sept - 7:29

woozy a scris:
dar de la tiger nails a folosit cineva?
spuneti repede ca pierd reducerea bounce


eu am d la tiger nails ceva cu princess....daca le aveam in fata iti ziceam ce si cum...asa :-?? nu stiu cum se cheama ...oricum cred k konad e
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 EmptyDum 26 Sept - 7:39

woozy a scris:
dar de la tiger nails a folosit cineva?
spuneti repede ca pierd reducerea bounce

Poti sa te grabesti sa dai comanda, pentru ca au lacuri foarte buna si au multe culori frumoase. Linistita poti sa faci comanda :D

flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 6 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: