***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Produse bune/proaste - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Produse bune/proaste - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Produse bune/proaste

In jos 
+97
skyAngel
savasta
OanaBeautyNails
luminita buzau
Petrina
Zmiley
Smileee
roxana29
devis
simoniyk
Yrolf
Baby94
unghiutza
data_d1
cuta
maggix
kisroxana
Manichiura Andra
rocsanna86
Fatjon
ramo_cky
Anda luz
unghiutze.dana
sane4ka
Oana_
BlackWoman
claudela
Crssy85
vmarya
simplymistique
cryss
bobocell1
aurashu87
iulia_uli
clauf
cristina3089
mirunatica
unghii false
alexnails
Deianira
Lidia.
magdici
ADINA78
lily
ally.vs
myo_blondutza
laly_laura
Elisza Nails
maddy
oanatanase
ramona_c
dydav
manichiura_2010
BeautyC
dany_nails
adrianamagda
ioaNAils
daniela
andreea:*
cMari67
Moderator_iulia_vero
mihagache
klau_dya
Adina91
Nicole
blondynails
unghiidepoveste
danutza_85
andra_b
mariapopa
Sara
blueyes
lavy_p
aniela
raluca.ralook
shining_nails
G.D.
MaRiA_
Lilishor
Anushka
unghiutzegel
gabriela89
Tushky
annutza_26
emaema2008
unghiifalseploiesti
Moderator_TigerNails
Beky
aurita87
tayssa
woozy
crisuliciu
elkana30
Admin_Coralia
Ariadnan Nails
Andreea S.
valma
101 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Nicole

Nicole


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 04/12/2010

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 4:49

Va multumesc ptr raspuns...sper sa reusesc asta in cazul in care gasesc o firma care sa mi vanda produsele ptr ca aici imi cer sa am o firma deschisa ca sa pot cumpara.O zi buna va doresc
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 5:08

Adina91 a scris:
blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
revin ...

pot spune ca am testat destul piata cand am inceput sa lucrez cu gel, am incercat chiar si piata internationala ....jolifin, de ex nu se gaseste la noi, prea putin vezi jolifin pe net , mi-a placut cel de finish ingeras

ca si aderenta acum folosesc bonderul de la IBD, si gel de la Mystic Nails , mie mi se pare senzational ...doar ca Mystic Nails nu are o gama foarte variata de produse, de ex , nu are vopsele acrilice.

Finish, cel de la Janet e super !!!

Iar geluri colorate am vreo 20....de la nailshop, janet , NSi, IBD si cateva no name , dar f bune, cu acoperire foarte buna


va pup si o seara minunata :*


Salut scumpo.Care geluri le folosesti de la mystic?Eu am un medium clear care mi se pare k prinde o tenta galbena si un super pink are imi place.Sunt multumita de ele...vin clientele la 6 saptamani chiar2 luni la intretinere...Imi mai recomanzi alte geluri de la ei...?U ce folosesti...?AAA...si gelurile colorate sunt super...ssunt mai scumpe putin k la janette dar f bune...au pigment mult si eu personal sunt f multumita...astept un raspuns...te pupic:*


salut,

eu am inceput cu Mystic de prin mai si am fost foarte multumita de geluri, nu am incercat medium clear , il avea tipa dar ea mi-a recomandat gelul 3 in 1 natural. A spus ca Medium clear e 2 in 1 si mai am nevoie si de un gel de finish.

Sunt foarte incantata de gel si vreau sa incerc si un pink. Geluri color nu am, mi-am luat un set de la tipa care are si Mysticul, de 24 de bucati si am cam tot ce imi trebuie, plus ca mai am si de alte firme.

Poti sa imi spui cat ai dat pe gelul roz ? sau trimite-mi un PM. Mersi mult de tot, te pup


80ron am dat pe el park...de la o tipa de la deva...aqm a zis k s-au scumpit toate q 5 ron


de la tipa aia mi le iau si eu Razz
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 6:15

blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
revin ...

pot spune ca am testat destul piata cand am inceput sa lucrez cu gel, am incercat chiar si piata internationala ....jolifin, de ex nu se gaseste la noi, prea putin vezi jolifin pe net , mi-a placut cel de finish ingeras

ca si aderenta acum folosesc bonderul de la IBD, si gel de la Mystic Nails , mie mi se pare senzational ...doar ca Mystic Nails nu are o gama foarte variata de produse, de ex , nu are vopsele acrilice.

Finish, cel de la Janet e super !!!

Iar geluri colorate am vreo 20....de la nailshop, janet , NSi, IBD si cateva no name , dar f bune, cu acoperire foarte buna


va pup si o seara minunata :*


Salut scumpo.Care geluri le folosesti de la mystic?Eu am un medium clear care mi se pare k prinde o tenta galbena si un super pink are imi place.Sunt multumita de ele...vin clientele la 6 saptamani chiar2 luni la intretinere...Imi mai recomanzi alte geluri de la ei...?U ce folosesti...?AAA...si gelurile colorate sunt super...ssunt mai scumpe putin k la janette dar f bune...au pigment mult si eu personal sunt f multumita...astept un raspuns...te pupic:*


salut,

eu am inceput cu Mystic de prin mai si am fost foarte multumita de geluri, nu am incercat medium clear , il avea tipa dar ea mi-a recomandat gelul 3 in 1 natural. A spus ca Medium clear e 2 in 1 si mai am nevoie si de un gel de finish.

Sunt foarte incantata de gel si vreau sa incerc si un pink. Geluri color nu am, mi-am luat un set de la tipa care are si Mysticul, de 24 de bucati si am cam tot ce imi trebuie, plus ca mai am si de alte firme.

Poti sa imi spui cat ai dat pe gelul roz ? sau trimite-mi un PM. Mersi mult de tot, te pup


80ron am dat pe el park...de la o tipa de la deva...aqm a zis k s-au scumpit toate q 5 ron


de la tipa aia mi le iau si eu Razz



Si cel de care zici u k e bun e cel natural ce are o culoare spre bej?q 70ron?
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 8:24

Adina91 a scris:
blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
revin ...

pot spune ca am testat destul piata cand am inceput sa lucrez cu gel, am incercat chiar si piata internationala ....jolifin, de ex nu se gaseste la noi, prea putin vezi jolifin pe net , mi-a placut cel de finish ingeras

ca si aderenta acum folosesc bonderul de la IBD, si gel de la Mystic Nails , mie mi se pare senzational ...doar ca Mystic Nails nu are o gama foarte variata de produse, de ex , nu are vopsele acrilice.

Finish, cel de la Janet e super !!!

Iar geluri colorate am vreo 20....de la nailshop, janet , NSi, IBD si cateva no name , dar f bune, cu acoperire foarte buna


va pup si o seara minunata :*


Salut scumpo.Care geluri le folosesti de la mystic?Eu am un medium clear care mi se pare k prinde o tenta galbena si un super pink are imi place.Sunt multumita de ele...vin clientele la 6 saptamani chiar2 luni la intretinere...Imi mai recomanzi alte geluri de la ei...?U ce folosesti...?AAA...si gelurile colorate sunt super...ssunt mai scumpe putin k la janette dar f bune...au pigment mult si eu personal sunt f multumita...astept un raspuns...te pupic:*


salut,

eu am inceput cu Mystic de prin mai si am fost foarte multumita de geluri, nu am incercat medium clear , il avea tipa dar ea mi-a recomandat gelul 3 in 1 natural. A spus ca Medium clear e 2 in 1 si mai am nevoie si de un gel de finish.

Sunt foarte incantata de gel si vreau sa incerc si un pink. Geluri color nu am, mi-am luat un set de la tipa care are si Mysticul, de 24 de bucati si am cam tot ce imi trebuie, plus ca mai am si de alte firme.

Poti sa imi spui cat ai dat pe gelul roz ? sau trimite-mi un PM. Mersi mult de tot, te pup


80ron am dat pe el park...de la o tipa de la deva...aqm a zis k s-au scumpit toate q 5 ron


de la tipa aia mi le iau si eu Razz



Si cel de care zici u k e bun e cel natural ce are o culoare spre bej?q 70ron?


tu dragutza, ii 80 sau 85, pretul nu este actualizat pe net. Eu ala il folosesc , mi se pare super bun , adica mie nu mi-a creat probleme
Sus In jos
klau_dya

klau_dya


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 29/11/2010

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 11:57

buna,
am auzit de produsele Finailly ca sunt destul de bune....ati incercat cumva gelurile de la ei? Vroiam sa le incerc dar ma gandeam sa va cer parerea.... Smile
poop
Sus In jos
klau_dya

klau_dya


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 29/11/2010

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 12:27

:D ....nu am gasit nicaieri pe site mostrele de la tiger nails Sad, as vrea sa le incerc si eu Smile
imi explicati si mie va rog pe unde sunt Smile.... multumesc !!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 12:48

Trebuie sa o suni pe Tina...sau sa vorbesti cu ea pe mess... Gasesti date de contact pe site-ul lor... Smile
Sus In jos
klau_dya

klau_dya


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 29/11/2010

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 6 Dec - 13:29

multumesc Gabriela Smile
Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 7:26

ce parere aveti de vopselutele acrilice de la diamond nails?foloseste cineva? si ce sa fac daca e prea ingrosata?merge diluata cu apa?
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 7:47

Buna,
Mihagache,eu diluez vopsele acrilice cu un pic de apa.
pun un pic de vopsea pe un CD si apoi cu pensula inmuiata intr-un borcanas mic cu apa....borcanas care ma ajuta si la clatit pensula,in cazul in care am nevoie de ea curata pt alta culoare.
sper sa te ajute,dar poate mai raspund si fetele.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 11:14

si cu ulei de cuticule merge subtiata Smile
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 11:56

cyclops ce ai consumat woozy in seara asta?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 12:41

Woozy,OMG!!!! ::-&:

Vopseaua acrilica este o vopsea pe baza de apa si se dilueaza doar cu apaaaaaaaaaa.

Ar fi ca si cum ai incerca sa amesteci apa cu ulei, ceea ce faci tu poate cateva secunde apa pare amestecata cu ulei dar imediat se separa .

Este total eronat ceea ce ai afirmat , iti zi ca asta nu ca sa te cert dar nu e corect ca fetele sa primeasca o informatie gresita.

Fetelor , cititi mai atent forumul si veti gasi informatii despre vopselute acrilice chiar Coralia ne-a facut un step by step foarte clar.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyVin 10 Dec - 14:41

Smile Nu sariti asa pe Woozy. Eu inteleg ca trebuie sa clarificam ca sa nu inteleaga fetele altceva, insa ma gandesc ca fiecare am facut lucruri ma ciudate atunci cand nu am cunoscut produsul.

Eu nu recomand subtierea cu ulei de cuticule pt ca vopseaua acrilica este pe baza de apa, adaugand ulei faci o emulsie de tip "ulei in apa". Ea este potrivita ca aspect, dar nici nu imi imaginez cum se usuca. Nu am mai auzit pana acum de aceasta metoda. Fiind acolo un ulei, nu exista compatibilitate cu gelul. Ma gandesc ca ai incercat aceasta metoda si sunt tare curioasa sa vad care e rezultatul final la acoperirea cu gel. Smile

Sa nu te superi pe fete ca au reactionat asa, doar nu vor sa incerce fetele un astfel de amestec, pentru ca probabil si ele se gandesc ca nu exista compatibilitate. Smile

O poza ar fi super, sa vedem si noi care e rezultatul final la acest amestec imbratisare
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 11 Dec - 1:40

eu nu am sarit... k e cole a meu Razz si nici vero, numai k nu intelegem cum,in ce fel, dar cred k trebuie sa trec pe la woozy sa vad life , k ma simt babalau la faza asta k eu nu stiam Sad
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 11 Dec - 4:15

blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
Adina91 a scris:
blueyes a scris:
revin ...

pot spune ca am testat destul piata cand am inceput sa lucrez cu gel, am incercat chiar si piata internationala ....jolifin, de ex nu se gaseste la noi, prea putin vezi jolifin pe net , mi-a placut cel de finish ingeras

ca si aderenta acum folosesc bonderul de la IBD, si gel de la Mystic Nails , mie mi se pare senzational ...doar ca Mystic Nails nu are o gama foarte variata de produse, de ex , nu are vopsele acrilice.

Finish, cel de la Janet e super !!!

Iar geluri colorate am vreo 20....de la nailshop, janet , NSi, IBD si cateva no name , dar f bune, cu acoperire foarte buna


va pup si o seara minunata :*


Salut scumpo.Care geluri le folosesti de la mystic?Eu am un medium clear care mi se pare k prinde o tenta galbena si un super pink are imi place.Sunt multumita de ele...vin clientele la 6 saptamani chiar2 luni la intretinere...Imi mai recomanzi alte geluri de la ei...?U ce folosesti...?AAA...si gelurile colorate sunt super...ssunt mai scumpe putin k la janette dar f bune...au pigment mult si eu personal sunt f multumita...astept un raspuns...te pupic:*


salut,

eu am inceput cu Mystic de prin mai si am fost foarte multumita de geluri, nu am incercat medium clear , il avea tipa dar ea mi-a recomandat gelul 3 in 1 natural. A spus ca Medium clear e 2 in 1 si mai am nevoie si de un gel de finish.

Sunt foarte incantata de gel si vreau sa incerc si un pink. Geluri color nu am, mi-am luat un set de la tipa care are si Mysticul, de 24 de bucati si am cam tot ce imi trebuie, plus ca mai am si de alte firme.

Poti sa imi spui cat ai dat pe gelul roz ? sau trimite-mi un PM. Mersi mult de tot, te pup


80ron am dat pe el park...de la o tipa de la deva...aqm a zis k s-au scumpit toate q 5 ron


de la tipa aia mi le iau si eu Razz



Si cel de care zici u k e bun e cel natural ce are o culoare spre bej?q 70ron?


tu dragutza, ii 80 sau 85, pretul nu este actualizat pe net. Eu ala il folosesc , mi se pare super bun , adica mie nu mi-a creat probleme


saut scumpo..uite aqm am vb q tipa de la deva si a zis k gelul natural se foloseste k un singur strat si k nu e 3 in 1:((...poate nu am inteles eu bn de la tn...ce scrie pe cutiutza?Razz
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 11 Dec - 5:30

adina. crede-ma ca merge perfect ca si 3 in 1 lol! normal ca zice ca iti mai trebuie inca un gel, ca doar ea isi vinde produsele scoate limba

eu il folosesc ca gel trifazic, nu crapa, nu pica Smile la fel il foloseste si cine mi-a zis de el... si multe alte fete Smile

asa ca foloseste-l cu incredere !
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 11 Dec - 5:33

blueyes a scris:
adina. crede-ma ca merge perfect ca si 3 in 1 lol! normal ca zice ca iti mai trebuie inca un gel, ca doar ea isi vinde produsele scoate limba

eu il folosesc ca gel trifazic, nu crapa, nu pica Smile la fel il foloseste si cine mi-a zis de el... si multe alte fete Smile

asa ca foloseste-l cu incredere !


nu intri pe mess sa imi trm si mie niste poze sa vad?zambet larg...
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 11 Dec - 9:39

Lilishor a scris:
eu nu am sarit... k e cole a meu Razz si nici vero, numai k nu intelegem cum,in ce fel, dar cred k trebuie sa trec pe la woozy sa vad life , k ma simt babalau la faza asta k eu nu stiam Sad
nu am facut asta niciodata pentru ca eu bag direct pensula in borcanasul de vopsea si pictez direct, nu o diluez cu nimic. doar cand fac amestec de culori pun si niste apa. nu am inventat eu faza cu uleiul, dar asta a zis trainer-ita de la seminarul de la magnetic. poate asa e la produsele lor. am martori, nu sunt nebuna Laughing
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 11 Dec - 13:23

woozy a scris:
am am finish de la nailstar. si e mai bun decat cel de la janet. acum pe asta il folosesc Very Happy


woozy, nailstar by nailshop ??????? daca e ala de la nailshop, pot sa iti spun ca l-am aruncat, mie nu mi-a placut deloc !!!!! dupa 3 zile efectiv se facea mat pe unghie ....yaaaac ::-&:
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptySam 11 Dec - 13:24

Adina91 a scris:
blueyes a scris:
adina. crede-ma ca merge perfect ca si 3 in 1 lol! normal ca zice ca iti mai trebuie inca un gel, ca doar ea isi vinde produsele scoate limba

eu il folosesc ca gel trifazic, nu crapa, nu pica Smile la fel il foloseste si cine mi-a zis de el... si multe alte fete Smile

asa ca foloseste-l cu incredere !


nu intri pe mess sa imi trm si mie niste poze sa vad?zambet larg...


am intrat si nu erai, lasa-mi mail-ul sa iti pui poze pe mail
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyDum 12 Dec - 1:51

eu nu am avut probleme. acum mi-am luat iar de la diamond. ce imi place. Smile
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
cMari67




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 3:46

Buna fetelor,
De aprox. o luna mi-am cumparat un kit de construit unghii (cu gel) de la Happy nail.
Nu am vazut, pe forum, pareri despre aceasta marca de produse. Foloseste cineva?
Nu am lucrat cu alte produse deci nu pot face o comparatie ... dar mie mi se par OK. Singurul lucru care ma cam deranjeaza la gelul 3 in 1 este faptul ca uneori face bule de aer, chiar daca il iau cu pensula de la marginea borcalului. Oare gelurile trebuie tinute la rece?!? Eu le tin in dulap aproape de calorifer. (!!!) In rest... in ciuda faptului ca sunt incepatoare... nu intampin probleme: nu se crapa, nu intra aer si parca sunt mai rezistente decat cand mi le facea o profesionista.
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 6:01

cMari67 a scris:
Buna fetelor,
De aprox. o luna mi-am cumparat un kit de construit unghii (cu gel) de la Happy nail.
Nu am vazut, pe forum, pareri despre aceasta marca de produse. Foloseste cineva?
Nu am lucrat cu alte produse deci nu pot face o comparatie ... dar mie mi se par OK. Singurul lucru care ma cam deranjeaza la gelul 3 in 1 este faptul ca uneori face bule de aer, chiar daca il iau cu pensula de la marginea borcalului. Oare gelurile trebuie tinute la rece?!? Eu le tin in dulap aproape de calorifer. (!!!) In rest... in ciuda faptului ca sunt incepatoare... nu intampin probleme: nu se crapa, nu intra aer si parca sunt mai rezistente decat cand mi le facea o profesionista.
.


Salut,

Sa stii ca depinde foarte mult si de felul in care lucrezi.
Daca respecti pasii de lucru, e foarte posibil sa nu ai probleme. In ceea ce priveste caldura, totusi evita sa le ti pe langa calorifer......
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 7:24

De ce sa evite sa-l tina langa calorifer?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 10:47

Beky a scris:
De ce sa evite sa-l tina langa calorifer?


Eu stiu ca daca gelurile sunt tinute la caldura/langa o sursa de caldura, devin mai lichide... De aceea se spune ca vara se pot baga cateva minute in frigider ca sa se intareasca putin... sau???
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 11:10

Beky a scris:
De ce sa evite sa-l tina langa calorifer?



deoarece daca stau "la cald" devin mai lichide, mai greu de modelat, curg mai usor pe sablon.....iti ingreuneaza munca....si mai ales ca e la inceput...o sa ii fie putin mai greu.
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 11:12

blueyes a scris:
Beky a scris:
De ce sa evite sa-l tina langa calorifer?



deoarece daca stau "la cald" devin mai lichide, mai greu de modelat, curg mai usor pe sablon.....iti ingreuneaza munca....si mai ales ca e la inceput...o sa ii fie putin mai greu.


in plus ca asa m-a invat pe mine la curs !!! sa evit sa le tin la caldura ! de fapt mi s-a recomandat...

Sus In jos
cMari67




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 11:57

Ciao,

Le-am si muatat intr-un loc mai racoros. Multumesc pentru sfat!

Nu fac o afacere din aplicarea unghiilor pentru ca nu am timp dar m-am gandit ca pentru a avea unghii dragute in permanenta merita incercarea de a mi le face singura.
Prima data le-am facut cu franch mov deschis (nu am avut gel alb in kit)... m-am cam chinut ... mai ales la dreapta.
A II-a oara (saptamana trecuta) le-am facut cu tipsuri albe - french ... am scapat de stresul cu aranjarea formei frenchul-ui. Tipsurile alb franch le-am achizitionat ulterior kitului.

Am ceva sclipici dar nici nu stiu cum se foloseste.
Cum se procedeaza?... se amesteca cu gelul?...se pune sclipiciul peste gel inainte da lampa sau dupa lampa?
Lamuriti-ma, va rog, si pe mine.

Merci.
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 13:52

Salut din nou....

French-ul cu gel il poti face "frumos"cu unei pensule curate. O sa te ajute mult dar daca ai tips pt french e ok.

Frenc-ul cu sclipici este destul de simplu: pui pe o hartie cerata Putin gel dupa care adaugi sclipici pana obtii o consistenta optima...care sa iti permita sa il intinzi cu pensule.... ai si la step by step cateva imagini care o sa te ajute
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 13:57

Imi cer scuze pt eventualele greseli, scriu de pe telefon Sad
Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 15:22

daca gelul e 3 in 1 are importanta sau nu?si cand se aplica?dupa care strat?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 21:57

mihagache a scris:
daca gelul e 3 in 1 are importanta sau nu?si cand se aplica?dupa care strat?

Nu are importanta. Eu il aplic inainte sa fac bombeul, pentru ca altfel raman denivelari. Wink
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyLun 13 Dec - 23:12

Hellloo rabbit Ce parere avetzi despre gelurile colorate de la Diamond? Am vazut ca au reducere la ele si ma gandeam sa achizitionez da nu inainte sa va intreb Razz

POOP
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 0:05

raluca.ralook a scris:
Hellloo rabbit Ce parere avetzi despre gelurile colorate de la Diamond? Am vazut ca au reducere la ele si ma gandeam sa achizitionez da nu inainte sa va intreb Razz

POOP


Raluca, s-a discutat si mai sus despre gelurile de la Diamond si parerile sunt impartite !
Pana nu lucrezi cu tu ele nu poti sa iti dai seama....cel mai bine este sa le testezi tu . Iti dau un exemplu : una dintre fete se descurca f bine cu finish gelul de la nailstar, mie mi se pare ordinar. asta e, dar asta nu inseamna ca el nu este bun , pur si simplu la mine se matuieste pe unghie. Si nu mi se potriveste. Sa ne spui cum ti s-a parut dupa ce l-ai folosit, asta in caz ca te decizi sa il cumperi

Eu de exemplu am un gel color de la Nsi acum , un Baby pink ! Este cel mai dragut gel pe care l-am vazut :X:X:X Seamana cu roz neon, doar ca nuanta este mult mai "profunda"
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 0:53

Mie imi plac gelurile de la Diamond. Marturisesc ca nu stiu cum sunt gelurile lor colorate, dar tind sa cred ca daca celelalte geluri sunt bune, ar trebui si cele colorate sa fie la fel. Rauca, daca iti cumperi sa ne spui si noua ce parere ai despre ele.
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 2:27

ms de informatii. O sa va anunt.
POOp si o zi placuta fetelor flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 3:06

raluca.ralook a scris:
Hellloo rabbit Ce parere avetzi despre gelurile colorate de la Diamond? Am vazut ca au reducere la ele si ma gandeam sa achizitionez da nu inainte sa va intreb Razz

POOP

Buna raluca,
Nu stiu cum sunt gelurile colorate dar gelurile din fibra de sticla de la Diamond mi se par oribile.Am incercat sa lucrez cu ele dar sunt de foarte proasta calitate cel putin din punctul meu de vedere.Nu as sfatuii pe mineni sa le achizitioneze.Avand in vedere ce am patit nu as cumpara nici geluri colorate de la ei.
Acum decizia este a ta,poate sunt ok increzut
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 3:29

lavy_p a scris:
raluca.ralook a scris:
Hellloo rabbit Ce parere avetzi despre gelurile colorate de la Diamond? Am vazut ca au reducere la ele si ma gandeam sa achizitionez da nu inainte sa va intreb Razz

POOP

Buna raluca,
Nu stiu cum sunt gelurile colorate dar gelurile din fibra de sticla de la Diamond mi se par oribile.Am incercat sa lucrez cu ele dar sunt de foarte proasta calitate cel putin din punctul meu de vedere.Nu as sfatuii pe mineni sa le achizitioneze.Avand in vedere ce am patit nu as cumpara nici geluri colorate de la ei.
Acum decizia este a ta,poate sunt ok increzut

Eu am folosit o perioada gelul cu fibra de sticla roz de la ei si mi s-a parut ok. Tu de ce zici ca ti se par oribile? Question
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 3:45

Nu toate sunt oribile. Doar fiberglass-ul. Si pisca ingrozitor.
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 4:20

Ce chestie... Mie imi place Fibergassul transparent de la Diamond. Il aplic in strat subtire ca gel de aderenta si mi se pare foarte bun. Concluzia e ca acelasi gel poate da rezultate diferite la persoane diferite. Deci trebuie incercat si vazut ce i se potriveste fiecareia. Ma bate gandul sa-mi cumpar de la ei un White Gel Fiberglass. Ce parere aveti de el?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 5:01

Sara a scris:
Ce chestie... Mie imi place Fibergassul transparent de la Diamond. Il aplic in strat subtire ca gel de aderenta si mi se pare foarte bun. Concluzia e ca acelasi gel poate da rezultate diferite la persoane diferite. Deci trebuie incercat si vazut ce i se potriveste fiecareia. Ma bate gandul sa-mi cumpar de la ei un White Gel Fiberglass. Ce parere aveti de el?

Am avut eu...e ok in principiu, doar ca nu e un alb f puternic si e putin cam grosut dupa parerea mea.
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 5:25

Tushky a scris:

Am avut eu...e ok in principiu, doar ca nu e un alb f puternic si e putin cam grosut dupa parerea mea.

Aha, mersi frumos. Bine ca mi-ai spus ca altfel faceam comanda si chiar nu-mi trebuie acum un alb grosut. imbratisare sarut
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 5:27

Sara a scris:
Tushky a scris:

Am avut eu...e ok in principiu, doar ca nu e un alb f puternic si e putin cam grosut dupa parerea mea.

Aha, mersi frumos. Bine ca mi-ai spus ca altfel faceam comanda si chiar nu-mi trebuie acum un alb grosut. imbratisare sarut

N-ai pt ce...eu iti recomand Ultra Grip sau Ultra White de la Tiger Nails. Wink
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 5:33

French White gel... tot de la diamond? cum se comporta? e mai fluid asa?
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 7:09

Mi-am comandat de la nailshop gelul 3in 1 si sunt fff multumita de el comparativ cu cel de la diamond care ma scotea din sarite! Fiberglass-ul de la diamond parca era mai bunicel dar builderul simplu era varza!!!dupa 2 zile se rupeau unghiile....nu va recomand sa-l achizitionati..si french white-ul de la diamond e nasol....nu e alb...e spre gri nush cum sa zic...
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 48
Localizare : ARAD

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 11:04

Buna Raluca,
Eu folosesc geluri colorate de la Diamond si pot sa-ti spun despre ele ca sunt fluide si nu au pigmentul foarte puternic, trebuie sa pui doua straturi sa se vada frumos,in rest nici un repros.


va pup
Sus In jos
andreea:*

andreea:*


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/11/2010
Varsta : 36
Localizare : bacau

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 12:31


buna fetelor :*
am si eu o problema cu gelul french.... nu se intareste ....am incercat 2 geluri din care unu nu se intareste deloc si al -II-lea pe bucatele unde stratu de gel e mai subtire .As vrea si eu un gel care sa il pot pune mai grosut pe unghie nu ca lacul de unghii ....poate imi recomandati voi ceva Smile am vazut ca toata lumea lauda gelurile tiger dar eu as vrea ceva mai ieftin pt inceput .........ms




Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 14:01

andreea incearca de la nailshop esn pure white blanc gel.....e ieftinut si e bun e gros si fff alb.nu mai stiu cat am dat dar e cam ca la diamond la pret.....l-am luat anul trecut prin februarie....
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 EmptyMar 14 Dec - 15:04

Eu recomand extreme white de la IBD. Mie Imi place f mult.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Produse bune/proaste
Sus 
Pagina 3 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» buna!am si eu o intrebare...
» PRODUSE GET NAILS
» Produse Tiger Nails

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: