***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Produse bune/proaste - Pagina 6 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Produse bune/proaste - Pagina 6 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Produse bune/proaste

In jos 
+97
skyAngel
savasta
OanaBeautyNails
luminita buzau
Petrina
Zmiley
Smileee
roxana29
devis
simoniyk
Yrolf
Baby94
unghiutza
data_d1
cuta
maggix
kisroxana
Manichiura Andra
rocsanna86
Fatjon
ramo_cky
Anda luz
unghiutze.dana
sane4ka
Oana_
BlackWoman
claudela
Crssy85
vmarya
simplymistique
cryss
bobocell1
aurashu87
iulia_uli
clauf
cristina3089
mirunatica
unghii false
alexnails
Deianira
Lidia.
magdici
ADINA78
lily
ally.vs
myo_blondutza
laly_laura
Elisza Nails
maddy
oanatanase
ramona_c
dydav
manichiura_2010
BeautyC
dany_nails
adrianamagda
ioaNAils
daniela
andreea:*
cMari67
Moderator_iulia_vero
mihagache
klau_dya
Adina91
Nicole
blondynails
unghiidepoveste
danutza_85
andra_b
mariapopa
Sara
blueyes
lavy_p
aniela
raluca.ralook
shining_nails
G.D.
MaRiA_
Lilishor
Anushka
unghiutzegel
gabriela89
Tushky
annutza_26
emaema2008
unghiifalseploiesti
Moderator_TigerNails
Beky
aurita87
tayssa
woozy
crisuliciu
elkana30
Admin_Coralia
Ariadnan Nails
Andreea S.
valma
101 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 2:16

raluca.ralook a scris:
iMI poti spune denumirea exacta a finish-ului?

Top Shine Gel

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
laly_laura




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 4:40

buna fetele...va citesc postarile de muulllttt timp si am invatat cam tot ce nu stiam, insa acum m-am hotarat sa va intreb si eu ceva. sau mai bine zis sa va rog sa imi recomandati de la Janet un gel de constructie care poate fi folosit si pe unghie naturala, si pe tips si pe sablon.
v-as fi tare recunoscatoare!
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 4:51

Eu folosesc finish gel II de la Juliana Nails si imi place foarte mult! De la CN am incercat Easy Off top gel si observ ca este mai bun decat Top Shine gel pentru ca nu crapa cand il aplic peste picturi...
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
myo_blondutza




Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 23/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 5:29

in curand mi-se termina finish-ul...ce imi recomandati?
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 5:54

Si eu tot Quick finish II de la juliana recomand si ce imi place la nebunie ca raman la fel de "straluci"chiar si dupa 4 saptamani si nu crapa nici daca folosesti alte geluri de constructie.

Eu de exemplu am folosit janet,acum folosesc all season si nu crapa,se impaca bine Smile
Sus In jos
myo_blondutza




Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 23/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 11:14

cine cumpara de pe ebuy? ma ajuta si pe mine ca nu inteleg unele lucruri
Sus In jos
myo_blondutza




Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 23/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 11:22

am vazut foarte multe geluri pe ebuy de la lina ..le-a incercat cineva???oare sunt bune?
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 12:14

Si eu tot Quick finish folosesc. Inainte foloseam alta parca si imediat dupa ce scoteam mana de la lampa si dadeam cu degetul se matuia. Oribil. Cu Juliana Nails nu mai am problema asta si in plus e super stralucitoor Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 12:14

"marca"
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 22:47

laly_laura a scris:
buna fetele...va citesc postarile de muulllttt timp si am invatat cam tot ce nu stiam, insa acum m-am hotarat sa va intreb si eu ceva. sau mai bine zis sa va rog sa imi recomandati de la Janet un gel de constructie care poate fi folosit si pe unghie naturala, si pe tips si pe sablon.
v-as fi tare recunoscatoare!
EU AM LUAT UN GEL DE LA JANET,,MASTERS GEL''ROZ OPAC CIK PENTRU CONSTRUCTIE SI TOT VASCOS MEDIU ,DAR. E FOARTE SUBTIRE SI CURGE CA NAIBA.
SI AM MAI CITI PE AICI CA FETELE CARE LUCREAZA CU JANET VOR SA IL SCHIMBE DECI MAI GANDESTE-TE
SPOR
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 23:00

A SI AM UITAT ARDE INGROZITOR Sad Sad
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 23:11

MaRiA_ a scris:
A SI AM UITAT ARDE INGROZITOR Sad Sad


yo am avut fibergel d la Janet si ma ardea la fel de ingrozitor!! iti dai seama k am renuntat la el direct!!!! Mad No
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
laly_laura




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 24 Mar - 23:35

merci Crying or Very sad
Sus In jos
myo_blondutza




Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 23/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 25 Mar - 1:09

am vazut foarte multe geluri pe ebuy de la lina ..le-a incercat cineva???oare sunt bune?
Sus In jos
lily




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 25/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 25 Mar - 20:49

BeautyC a scris:
oanatanase a scris:
Nu mi se pare relevant....ca anumite persoane lucreaza... eu am ales CN pt ca le-am vazut pe fetele de la ei cum lucreaza cu produasele si pentru ca am vazut cum se comporta produsele in timp.

Pe mine nu ma puteti convinge cu vorbe.

Merci.

Eu nici nu am vrut sa va conving cu vorbe. Ati cerut "Da-mi ceva argumente convingatoare". Cum se poate face asta aici? Numai cu vorbe. Nu? De aia zic recomand si daca vreti o sa incercati. Daca nu, atunci nu. Este alegerea fiecarui om. Numai incercand se poate zice ceva despre el. Daca la unii se comporta bine, la altii nu este garantat acest lucru.
Deci recomand sa incercati SuperNail , daca vreti.

Draga BeautyC!

Eu folosesc de ani de zile ESN (SuperNail) si sunt foarte multumit cu el. Cine esti tu? Firma din Satu Mare?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptySam 26 Mar - 1:09

Buna Lily,

Posteaza ceva poze cu unghiute facute cu esn.

Multumim!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
shining_nails

shining_nails


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 34
Localizare : cta

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptySam 26 Mar - 14:28

MaRiA_ a scris:
laly_laura a scris:
buna fetele...va citesc postarile de muulllttt timp si am invatat cam tot ce nu stiam, insa acum m-am hotarat sa va intreb si eu ceva. sau mai bine zis sa va rog sa imi recomandati de la Janet un gel de constructie care poate fi folosit si pe unghie naturala, si pe tips si pe sablon.
v-as fi tare recunoscatoare!
EU AM LUAT UN GEL DE LA JANET,,MASTERS GEL''ROZ OPAC CIK PENTRU CONSTRUCTIE SI TOT VASCOS MEDIU ,DAR. E FOARTE SUBTIRE SI CURGE CA NAIBA.
SI AM MAI CITI PE AICI CA FETELE CARE LUCREAZA CU JANET VOR SA IL SCHIMBE DECI MAI GANDESTE-TE
SPOR

buna!master gel de la janet nu e pt constructii cu sablon daca la asta te-ai referit,este un gel 3 in 1 pt baza modelare si finish.pt constructii au extension gel. Smile
Sus In jos
laly_laura




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyDum 27 Mar - 4:05

multumesc...dupa toate raspunsurile primite m-am hotarat sa nu ma risc cu gelurile Janet si sa raman tot la Crystal Smile

in urma cu cateva luni am folosit si ceva geluri no name foarte ieftine de pe net si au rezistat mult mai bine decat cele de la Crystal. la o mana am avut unghii facute de mine cu gel no name si la o mana gel Crystal-unghiile fiind facute in cadrul unde prezentari in Brasov. uimitor a fost faptul ca dupa aproximativ 4 saptamani gelul Crystal a prins aer si celalalt nu.
Asta nu inseamna ca sunt dezamagita, ba din contra sunt multmita, dar a fost o experienta proprie si m-am gandit ca ar merita impartasita si cu voi.

gelurile-lac de la crystal le-a incercat cineva?
eu da, si sunt multumita de ele. e o varianta care inlocuieste cu succes oja timp de pana la 3 saptamani(ca apoi creste unghia si se vede oarecum urat).
Like a Star @ heaven
Sus In jos
ADINA78




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 25/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyDum 27 Mar - 13:14

BUNA,


MA NUMESC ADRIANA BODEAN SI SANT DIN BRASOV.AS AVEA SI EU O INTREBARE REFERITOARE LA GELURI.M-AR INTERESA SI PE MINE ACHIZITIONAREA UNUI GEL DE LA TIGER NAILS INSA NU STIU CE SA COMAND.CINE MI-A ZIS DE PRODUSE FOLOSESTE ALLROUND.EU LUCREZ MAI MULT CU TIPS SI AS VREA SA STIU DACA SE POATE FOLOSI SI PE TIPS SI CONSTRCTIE.DACA NU VA ROG SA-MI DATI UN ALT SFAT LEGAT DE GELURI.N-AM LUCRAT DELOC CU ELE.
Sus In jos
ADINA78




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 25/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyDum 27 Mar - 13:17

AS MAI VREA SA STIU DACA CURSURILE DE PICTURA SE FAC SI IN BRASOV.M-AR INTERESA.DACA VENITI VA ROG SA MA TINETI LA CURENT
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyDum 27 Mar - 14:02

ADINA78 a scris:
BUNA,


MA NUMESC ADRIANA BODEAN SI SANT DIN BRASOV.AS AVEA SI EU O INTREBARE REFERITOARE LA GELURI.M-AR INTERESA SI PE MINE ACHIZITIONAREA UNUI GEL DE LA TIGER NAILS INSA NU STIU CE SA COMAND.CINE MI-A ZIS DE PRODUSE FOLOSESTE ALLROUND.EU LUCREZ MAI MULT CU TIPS SI AS VREA SA STIU DACA SE POATE FOLOSI SI PE TIPS SI CONSTRCTIE.DACA NU VA ROG SA-MI DATI UN ALT SFAT LEGAT DE GELURI.N-AM LUCRAT DELOC CU ELE.

Buna Adriana!

Un gel allround inseamna gel 3 in 1.
Oricare dintre gelurile din aceasta catgorie poate fi folosit atat pe tips cat si la constructie pe sablon sau ca protectie pe unghia naturala.
Depinde acum ce vascozitate preferi tu sa aiba: medie sau groasa? Si daca sa fie transparent sau rose?
Daca imi raspunzi la aceste 2 intrebari, eu voi sti ce sa iti recomand!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyDum 27 Mar - 14:05

ADINA78 a scris:
AS MAI VREA SA STIU DACA CURSURILE DE PICTURA SE FAC SI IN BRASOV.M-AR INTERESA.DACA VENITI VA ROG SA MA TINETI LA CURENT

In mod normal, cursurile se organizeaza in Bucuresti. La cerere, organizez si in alte orase, dar pentru asta trebuie sa se stranga grupa.
Cand voi veni in Brasov, in mod sigur va voi anunta! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 28 Mar - 5:32

shining_nails a scris:
MaRiA_ a scris:
laly_laura a scris:
buna fetele...va citesc postarile de muulllttt timp si am invatat cam tot ce nu stiam, insa acum m-am hotarat sa va intreb si eu ceva. sau mai bine zis sa va rog sa imi recomandati de la Janet un gel de constructie care poate fi folosit si pe unghie naturala, si pe tips si pe sablon.
v-as fi tare recunoscatoare!
EU AM LUAT UN GEL DE LA JANET,,MASTERS GEL''ROZ OPAC CIK PENTRU CONSTRUCTIE SI TOT VASCOS MEDIU ,DAR. E FOARTE SUBTIRE SI CURGE CA NAIBA.
SI AM MAI CITI PE AICI CA FETELE CARE LUCREAZA CU JANET VOR SA IL SCHIMBE DECI MAI GANDESTE-TE
SPOR

buna!master gel de la janet nu e pt constructii cu sablon daca la asta te-ai referit,este un gel 3 in 1 pt baza modelare si finish.pt constructii au extension gel. Smile
shining buna
da o fi cum zici nu contest asta dar pe catalogul ce am primit eu asa spune ca e de constructii si tot tacumu,
oricum eu nu am facut inca cu el decat o intretinere la o clienta si mie personal chestia e ca ,,vascozitate medie'' dar numai asta nu este si arde groaznic
Eu am spus cum e acesta ce l-am luat eu,pana acum nu am avut Janet
Si nici nu o sa mai iau:)
pupici si spor la unghiutze
Sus In jos
ADINA78




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 25/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 28 Mar - 8:24

BUNA,


VASCOZITATEA SA FIE MEDIE IAR DE CULOARE CRED TRANSPARENT .DACA IMI PLACE MAI COMAND SI ROZ.


VA MULTUMESC


Sus In jos
ADINA78




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 25/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 28 Mar - 8:25

AS MAI AVEA O INTREBARE .TREBUIE SA-MI IAU SI PRIMER DE LA TIGER SAU MERGE SI DE LA ALTA FIRMA.ACUM LUCREZ CU PEGGY SAGE
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 28 Mar - 10:38

ADINA78 a scris:
BUNA,


VASCOZITATEA SA FIE MEDIE IAR DE CULOARE CRED TRANSPARENT .DACA IMI PLACE MAI COMAND SI ROZ.


VA MULTUMESC



Buna!

In acest caz, recomand ACF Gel Clear - are vascozitate medie, nu contine acid si este transparent. Acest gel exista si in varianta roze laptos.
In legatura cu primerul: in general se recomanda folosirea aceleiasi game si la fel recomand si eu. Insa, exista si varianta sa incerci sa folosesti cu primerul ce-l ai acum si daca nu va fi ok, poti lua separat apoi primer Juliana Nails. bravo!

O seara frumoasa, flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMar 29 Mar - 22:44

ADINA78 a scris:
AS MAI AVEA O INTREBARE .TREBUIE SA-MI IAU SI PRIMER DE LA TIGER SAU MERGE SI DE LA ALTA FIRMA.ACUM LUCREZ CU PEGGY SAGE
De ce renunti la Peggy Sage? Am auzit ca sunt ok gelurile. Ma gandeam candva sa incerc dar m-au speriat preturile.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
shining_nails

shining_nails


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 34
Localizare : cta

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMier 30 Mar - 12:13

MaRiA_ a scris:
shining_nails a scris:
MaRiA_ a scris:
laly_laura a scris:
buna fetele...va citesc postarile de muulllttt timp si am invatat cam tot ce nu stiam, insa acum m-am hotarat sa va intreb si eu ceva. sau mai bine zis sa va rog sa imi recomandati de la Janet un gel de constructie care poate fi folosit si pe unghie naturala, si pe tips si pe sablon.
v-as fi tare recunoscatoare!
EU AM LUAT UN GEL DE LA JANET,,MASTERS GEL''ROZ OPAC CIK PENTRU CONSTRUCTIE SI TOT VASCOS MEDIU ,DAR. E FOARTE SUBTIRE SI CURGE CA NAIBA.
SI AM MAI CITI PE AICI CA FETELE CARE LUCREAZA CU JANET VOR SA IL SCHIMBE DECI MAI GANDESTE-TE
SPOR

buna!master gel de la janet nu e pt constructii cu sablon daca la asta te-ai referit,este un gel 3 in 1 pt baza modelare si finish.pt constructii au extension gel. Smile
shining buna
da o fi cum zici nu contest asta dar pe catalogul ce am primit eu asa spune ca e de constructii si tot tacumu,
oricum eu nu am facut inca cu el decat o intretinere la o clienta si mie personal chestia e ca ,,vascozitate medie'' dar numai asta nu este si arde groaznic
Eu am spus cum e acesta ce l-am luat eu,pana acum nu am avut Janet
Si nici nu o sa mai iau:)
pupici si spor la unghiutze

da, asa e arde destul de tare, eu am folosit mult timp janet si am fost multumita, insa acum le-am schimbat cu cv mai bun, tiger nails. spor si tie Smile
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 31 Mar - 6:31

Buna!
As vrea sa-mi achizitionez un set acryl (Juliana Nails). Am gasit aici in Viena un magazin numai cu produse Juliana Nails. Despre gelurile J.N. numai de bine am vazut ca se vorbeste aici, in schimb de acryl nu stiu mai nimic. Daca imi poate da cineva cat de putine informatii legat de acryl ii multumesc.. bounce
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 31 Mar - 6:53

Lidia. a scris:
Buna!
As vrea sa-mi achizitionez un set acryl (Juliana Nails). Am gasit aici in Viena un magazin numai cu produse Juliana Nails. Despre gelurile J.N. numai de bine am vazut ca se vorbeste aici, in schimb de acryl nu stiu mai nimic. Daca imi poate da cineva cat de putine informatii legat de acryl ii multumesc.. bounce

Buna!

Da, intr-adevar, in Viena exista magazinul Juliana Nails din mallul Donauzentrum Wien. Poate ajung si eu pana acolo saptamana viitoare la sfarsit. Daca nu, poate ai tu cum sa vizitezi weekendul viitor targul din Graz "Trends in Styria" - eu voi fi acolo si mi-ar face mare placere sa ne cunoastem! indragostit
La partea de acryl, eu iti recomand sa mergi pe linia Premium Pro pt modelare (cea cu lichid violet) - chiar daca este cu timp de intarire scurt, dupa parerea mea e cea mai ok.
Pentru design (floricele 3d, etc.), iti recomand insa Lichidul Advance.
Oricum, pe partea de acryl va urma cat de curand (cu ocazia catalogului nou) o imbunatatire a gamei de produse oferite de ei - produse noi gen pudre camouflage si multe culori noi la pudrele colorate.
Daca esti o persoana sensibila la mirosul de acryl insa, pot opta pentru Lichidul UV, care nu are miros dar se intareste sub lampa uv si se poate combina cu oricare dintre pudre.
Daca mai ai intrebari, te rog sa imi spui! Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 31 Mar - 8:36

Acrylul premium pro are timpul de intărire scurt scurt? Adică mă întreb dacă am timp sa îl intind pe unghie înainte sa se întărească pt ca sunt incepătoarea incepătorilor Razz
Aș mai avea o nelamurire pt ca nu prea am vazut aici posturi legate de acryl (dacă nu cer prea mult) : ce alte produse ar trebui sa mai cumpăr pe lângă pudra acrylică si lichidul. Mă refer mai mult la produsele de pregătirea unghiei.
Dar s-ar putea si un step by step ar fi mai mult ca perfect. Embarassed
Îți mulțumesc foarte frumos pentru răspuns. bounce
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 31 Mar - 8:39

*dacă s-ar putea un step by step Very Happy
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 31 Mar - 12:50

Lidia. a scris:
Acrylul premium pro are timpul de intărire scurt scurt? Adică mă întreb dacă am timp sa îl intind pe unghie înainte sa se întărească pt ca sunt incepătoarea incepătorilor Razz
Aș mai avea o nelamurire pt ca nu prea am vazut aici posturi legate de acryl (dacă nu cer prea mult) : ce alte produse ar trebui sa mai cumpăr pe lângă pudra acrylică si lichidul. Mă refer mai mult la produsele de pregătirea unghiei.
Dar s-ar putea si un step by step ar fi mai mult ca perfect. Embarassed
Îți mulțumesc foarte frumos pentru răspuns. bounce

Nu este o diferenta foarte mare intre timpul de intarire al lichidului Advance si cel al Premium Pro. Doar ca, dupa parerea mea, Premium Pro se lucreaza mult mai bine la modelare. Daca vei lucra cu bule micute, atunci nu vei avea probleme. Doar cei experimentati construiesc toata unghia dintr-o singura bula. Mare atentie insa sa faci trecerea de la o bula la alta finut, fara sa se observe vreo diferenta la final. study
Pentru pregatirea unghiei ai nevoie de Primer Acid Based.
Pentru final, pt luciu, ai nevoie de buffer sau pila pt luciu si, eventual, un lac de unghii transparent si lucios - gen Top Coat Wet Look. Daca doresti insa un luciu foarte rezistent si puternic, iti recomand gelul Quick Finish Gel II - este ok si pentru acryl dar pt acesta ai avea nevoie de lampa uv.
Inlaturarea corecta a unghiutelor de acryl o faci cu solutia numita Loosener.
Din pacate eu nu voi avea cand sa fac un step by step in perioada asta, insa imediat ce voi reusi, il voi posta! Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 31 Mar - 21:41

Îți mulțumesc foarte mult pentru răspuns!!! Laughing
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptySam 2 Apr - 13:48

Lidia. a scris:
Îți mulțumesc foarte mult pentru răspuns!!! Laughing

Cu placere Lidia! Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 4 Apr - 1:10

Buna fetelor, aveti idee cum sunt produsele de la Fraulein38?
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 4 Apr - 7:51

Deianira, depinde la ce produse te referi. Eu am niste geluri colorate de la Fraulein38 care nu sunt bune mai de nimic, in sensul ca nu au putere de acoperire si le folosesc doar in combinatie cu alte geluri, insa am si o lampa de la ei care e foarte buna si car nu mi-a creat probleme pana acum.
Sus In jos
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyLun 4 Apr - 8:10

Ms Sara, la geluri ma refeream
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 7 Apr - 2:07

buna, as avea si eu o intrebare, foloseste cineva sau a incercat produsele(in special acryl) de la organic nails?as fi interesata de ele, dar as vrea si alte pareri,multumesc.pupici
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 7 Apr - 11:42

Pai se gasesc in RO? Eu am vazut numeroase tutoriale de la organic nails si sunt pur si simplu fascinata Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyJoi 7 Apr - 13:38

ceau fetele!,alexnails si eu sint de acord cu beky
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 8 Apr - 0:56

in romania nu stiu daca se gasesc, eu am posibilitatea sa le cumpar din spania, deoarece merg foarte des la clientele de acolo si la cumnatica mea, apropo de fascinare si eu sunt, dar nu imi place sa cheltuiesc banii degeaba, adica dupa un calcul de al meu, setul de acryl obisnuit(clear, cover pink si white) si un set de acryl colorat(20buc) + monomer ar ajunge pe 400 euro, banii pe produse imi ies la o tura, dar mie frica sa nu ingalbeneasca, de asta am intrebat.
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 8 Apr - 2:45

Ce sireata esti Very Happy mergi sa faci unghiute in Spania? Ce supppeeer Very Happy Care sunt tarifele pe acolo?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
unghii false




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 26/02/2010

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyVin 8 Apr - 15:49

din punctul meu de vedere depinde cu ce te obisnuesteu am folosit foarte multe geluri.iar acum ma fascineaza CCN sincer .nu stiu ce parere aveti dar mie imi place si este si eftin.
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptySam 9 Apr - 0:31

Beky a scris:
Ce sireata esti Very Happy mergi sa faci unghiute in Spania? Ce supppeeer Very Happy Care sunt tarifele pe acolo?
preturile incep de la 30 euro pentru o extensie cu acryl si un french simplu si cresc in functie de model, cel mai mult am luat 100euro, pentru o mireasa cu stiletto foarte incarcat, imi pare rau ca nu mai am pozele, din pacate leptopului vechi ia fost sete si iam dat (din greseala) un pahar plin cu suc, si nu ia convenit si a scos fum Smile))) si am pierdut tot ce era pe el Sad
Sus In jos
http://alexnail.eu
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMar 12 Apr - 11:17

Buna...gelul meu de camuflaj (Diamond Beige) este pe terminate...Cine imi poate recomanda un alt gel de camuflaj?...deoarece acesta nu acopera destul..ma refer in cazul in care doresc sa fac un french mai subtire si sa nu se vada deloc partea de unghie crescuta si neacoperita de french..sau pur si simplu o manichira facuta fara french ..doar cu camuflaj si ceva modelut peste...sper ca m-ati inteles..o seara placuta !
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMar 12 Apr - 12:33

aniela a scris:
Buna...gelul meu de camuflaj (Diamond Beige) este pe terminate...Cine imi poate recomanda un alt gel de camuflaj?...deoarece acesta nu acopera destul..ma refer in cazul in care doresc sa fac un french mai subtire si sa nu se vada deloc partea de unghie crescuta si neacoperita de french..sau pur si simplu o manichira facuta fara french ..doar cu camuflaj si ceva modelut peste...sper ca m-ati inteles..o seara placuta !
buna aniela,crystalnails au geluri cover superbe
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMar 12 Apr - 13:45

mersi mult..si de unde le pot achizitiona?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMar 12 Apr - 14:23

de pe site-ul lor Wink ai pm cu acesta
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 EmptyMier 13 Apr - 0:13

oanatanase a scris:
de pe site-ul lor Wink ai pm cu acesta

multumesc, oanatanase
Sus In jos
Continut sponsorizat





Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Produse bune/proaste
Sus 
Pagina 6 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» buna!am si eu o intrebare...
» PRODUSE GET NAILS
» Produse Tiger Nails

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: