***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Produse bune/proaste - Pagina 7 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Produse bune/proaste - Pagina 7 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Produse bune/proaste

In jos 
+97
skyAngel
savasta
OanaBeautyNails
luminita buzau
Petrina
Zmiley
Smileee
roxana29
devis
simoniyk
Yrolf
Baby94
unghiutza
data_d1
cuta
maggix
kisroxana
Manichiura Andra
rocsanna86
Fatjon
ramo_cky
Anda luz
unghiutze.dana
sane4ka
Oana_
BlackWoman
claudela
Crssy85
vmarya
simplymistique
cryss
bobocell1
aurashu87
iulia_uli
clauf
cristina3089
mirunatica
unghii false
alexnails
Deianira
Lidia.
magdici
ADINA78
lily
ally.vs
myo_blondutza
laly_laura
Elisza Nails
maddy
oanatanase
ramona_c
dydav
manichiura_2010
BeautyC
dany_nails
adrianamagda
ioaNAils
daniela
andreea:*
cMari67
Moderator_iulia_vero
mihagache
klau_dya
Adina91
Nicole
blondynails
unghiidepoveste
danutza_85
andra_b
mariapopa
Sara
blueyes
lavy_p
aniela
raluca.ralook
shining_nails
G.D.
MaRiA_
Lilishor
Anushka
unghiutzegel
gabriela89
Tushky
annutza_26
emaema2008
unghiifalseploiesti
Moderator_TigerNails
Beky
aurita87
tayssa
woozy
crisuliciu
elkana30
Admin_Coralia
Ariadnan Nails
Andreea S.
valma
101 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 16 Apr - 10:24

Buna fetelor, revin cu o intrebare. Stiti cumva gelurile de la Epsilon cum sunt, am auzit de la cateva fete ca sunt foarte bune, dar nu stiu cum as putea sa fac rost de ele in romania.
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 17 Apr - 12:59

Elisza Nails a scris:
Eu folosesc finish gel II de la Juliana Nails si imi place foarte mult! De la CN am incercat Easy Off top gel si observ ca este mai bun decat Top Shine gel pentru ca nu crapa cand il aplic peste picturi...

Acum am si eu o intrebare: Easy Off-ul de la Crystal Nails stiu ca se dizolva cu acryl remover (de aceea cred ca se si numeste asa- poate fi indepartat nu doar cu pila) In aceste conditii...nu apar probleme la unghiile cu gel in cazul in care clienta atinge sau foloseste anumite substante chimice, solventi, dizolvanti... ? Ma tem sa nu se stearga stratul de finnish si astfel sa se stearga si pictura ....
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 17 Apr - 13:39

Buna

Nu exista sansa sa le curete cu dizolvant din comert...iar atunci cand le dai jos trebuie sa dai cu pila primul strat de gel si apoi le pui in acryl remover.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 17 Apr - 13:45

oanatanase a scris:
Buna

Nu exista sansa sa le curete cu dizolvant din comert...iar atunci cand le dai jos trebuie sa dai cu pila primul strat de gel si apoi le pui in acryl remover.

Spor!
Danke!!... in concluzie pot folosi ca sigilare/luciu si EasyOff-ul in locul Top Shine-ului pe care-l folosesc acum fara nici un risc. Tu pe care-l preferi?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 17 Apr - 23:22

Nu Top Shine pe unghii naturale!!....Top Shine-ul este prea rigid si risti sa crape, pe cand Easy off top gel sau sigilarea de la Gel lac sunt flexibile special pentru unghii naturale.

Eu folosesc Easy off la protectie pe unghii naturale.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 17 Apr - 23:49

oanatanase a scris:
Nu Top Shine pe unghii naturale!!....Top Shine-ul este prea rigid si risti sa crape, pe cand Easy off top gel sau sigilarea de la Gel lac sunt flexibile special pentru unghii naturale.

Eu folosesc Easy off la protectie pe unghii naturale.

Spor!
In contextul acesta am inteles ce face Easy Off. Dar Elisza scria ca foloseste Easy Off-ul ca si sigilare/luciu la unghiile cu gel, deasupra picturilor. (asta era dilemamea: daca se poate inlocui Top Shine cu Easy Off-ul)
Sus In jos
cristina3089

cristina3089


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 24/04/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 30 Apr - 1:58

pe mine m-ar tenta sa imi iau geluri colorate de pe ebay, a mai folosit cineva, ce parere aveti?:D
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 30 Apr - 13:30

mirunatica a scris:
oanatanase a scris:
Nu Top Shine pe unghii naturale!!....Top Shine-ul este prea rigid si risti sa crape, pe cand Easy off top gel sau sigilarea de la Gel lac sunt flexibile special pentru unghii naturale.

Eu folosesc Easy off la protectie pe unghii naturale.

Spor!
In contextul acesta am inteles ce face Easy Off. Dar Elisza scria ca foloseste Easy Off-ul ca si sigilare/luciu la unghiile cu gel, deasupra picturilor. (asta era dilemamea: daca se poate inlocui Top Shine cu Easy Off-ul)

NU! peste pictura acrilica nu se pune Top shine...o sa se crape.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 30 Apr - 22:23

Oana, ea intreaba de easy off daca se poate pune... si tu ii zici de top shine Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 0:45

buna fetelor as vrea sa va intreb si eu ceva cele care folositi produse de la crystal nail as vrea si eu un gel de cnstructie unul alb si primer si nu ma hotarasc ce sa comand va rog dak uteti sa-mi ziceti si me kre sunt mai bune. multumesc sarut
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 1:13

of...Sad

Top Shine se pune peste unghii tehnice

Easy Off se aplica peste unghii naturale

Exceptie: 1 Easy off 2 Top Shine peste pictura acrilica Smile

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 1:21

clauf a scris:
buna fetelor as vrea sa va intreb si eu ceva cele care folositi produse de la crystal nail as vrea si eu un gel de cnstructie unul alb si primer si nu ma hotarasc ce sa comand va rog dak uteti sa-mi ziceti si me kre sunt mai bune. multumesc sarut


Buna

French: Xtreme White mi se pare cel mai ok la constructie, este foarte vascos dar se aseaza asa bine si daca pilesti din el fiind in strat gros nu mananci din linie.
Primer: ambele, cu acid si fara acid.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 1:59

mersi dar mai exact ce fel de buider sa imi iau?
Sus In jos
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 2:00

scuze builder
Sus In jos
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 2:08

scuze fetele am gresit nu m-am exprimat bne
voiam un builder de constructie unul transparent si un gel de constructie alb de care mi-a zis oamatanase (mersi).
ps:as vrea un builder de constructie transparent s-au roz dar nu stiu kre e ma bun
multumesc
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 2:48

Smile ma gandeam eu Razz

Eu folosesc Builder Clear I (cel mai ok) si Xtreme Clear (foarte dens)

:D
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 2:52

si chiar daca e foarte dens se modeleaza la fel de usor ? eu am momentan builder cler I. as vrea sa incerc si titanium.. da nush exact c diferenta e intre ele. si dak e mai bun avand in vedere ca e si mai scump Laughing
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 5:44

si pe constructie pe sablane care e mai bun adik nu se intinde?oricum mersi pentru raspunsuri >HUG<
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 6:56

Gelurile Xtreme sunt geluri ce se pot curba cu penseta. Eu pentru asta le folosesc la unghii late.
Ambele pe care le folosesc eu merg si la sablon si la tips, pe sablon nu se intind.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
clauf

clauf


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 20/02/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 1 Mai - 10:33

pot sa te intreb si eu ceva(oanatanase)as vrea sa stiu care e tehnik ta de lucru k imi place foarte mult cum lucrezi?
Sus In jos
iulia_uli

iulia_uli


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 02/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Iasi

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyLun 2 Mai - 10:59

buna fetelor, de mult citesc forumurile de aici si n-am avut inca ocazia sau curajul de a ma inregistra si de a va putea impartasi ideile mele. Nu sunt de mult timp in aceasta lume dar dintotdeauna mi-a placut sa am unghiile frumoase sa le pictez si sa le colorez frumos.
Referitor la subiect: la inceput am lucrat cu produsele de la 2m beauty pentru ca erau rezonabile la pret dar tin sa precizez ca nu sunt de o buna calitate, rezistau cam 10 zile intacte dupa care incepea sa intre aer, iar dupa 3 sapt deja erau crapate.
Momentan folosesc ibd, dar nu sunt sunt multumita nici de el(ori nu-l folosesc eu bine) e pretentios de lucrat, plus ca trebuie toata gama.
Acum ma gandesc sa-mi procur gelurile de la tiger nails, dar m-as descurca doar cu Allround Gel Blue si Bonding Gel fara un Primer de la firma lor??
Sus In jos
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyLun 2 Mai - 23:14

iulia_uli a scris:
buna fetelor, de mult citesc forumurile de aici si n-am avut inca ocazia sau curajul de a ma inregistra si de a va putea impartasi ideile mele. Nu sunt de mult timp in aceasta lume dar dintotdeauna mi-a placut sa am unghiile frumoase sa le pictez si sa le colorez frumos.
Referitor la subiect: la inceput am lucrat cu produsele de la 2m beauty pentru ca erau rezonabile la pret dar tin sa precizez ca nu sunt de o buna calitate, rezistau cam 10 zile intacte dupa care incepea sa intre aer, iar dupa 3 sapt deja erau crapate.
Momentan folosesc ibd, dar nu sunt sunt multumita nici de el(ori nu-l folosesc eu bine) e pretentios de lucrat, plus ca trebuie toata gama.
Acum ma gandesc sa-mi procur gelurile de la tiger nails, dar m-as descurca doar cu Allround Gel Blue si Bonding Gel fara un Primer de la firma lor??

Buna Iulia si eu mi-am luat geluri de la Tiger Nails de curand si sunt foarte multumita, un primer cu acid si Allround blue sunt suficiente, acesta adera f bine si nu se umfla
Spor la treaba!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyMar 3 Mai - 13:45

iulia_uli a scris:
buna fetelor, de mult citesc forumurile de aici si n-am avut inca ocazia sau curajul de a ma inregistra si de a va putea impartasi ideile mele. Nu sunt de mult timp in aceasta lume dar dintotdeauna mi-a placut sa am unghiile frumoase sa le pictez si sa le colorez frumos.
Referitor la subiect: la inceput am lucrat cu produsele de la 2m beauty pentru ca erau rezonabile la pret dar tin sa precizez ca nu sunt de o buna calitate, rezistau cam 10 zile intacte dupa care incepea sa intre aer, iar dupa 3 sapt deja erau crapate.
Momentan folosesc ibd, dar nu sunt sunt multumita nici de el(ori nu-l folosesc eu bine) e pretentios de lucrat, plus ca trebuie toata gama.
Acum ma gandesc sa-mi procur gelurile de la tiger nails, dar m-as descurca doar cu Allround Gel Blue si Bonding Gel fara un Primer de la firma lor??

Buna iulia!

Poti alege intre:

1. Allround Gel Blue si Primer (oricare dintre Acid sau Ultra Bond)

2. Allround Gel Blue si Bonding Gel

Oricare dintre cele doua variante alegi, iti va fi suficienta pentru a nu avea nici un fel de probleme.
Bineinteles, se pune si conditia sa lucrezi corect insa, daca va fi nevoie, vei beneficia de tot suportul tehnic necesar din partea noastra!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 7 Mai - 22:54

Hello... Very Happy
imi puteti spune care sunt cele mai bune sabloane ptr. construit unghii? eu pana akm nu le-am nimerit Smile ori tb sa tai din ele...ori nu se lipesc bine...


Mersi si ast parerile voastre! flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 7 Mai - 23:38

Buna

Eu folosesc CN, sunt ok, ambele, de taiat trebuie sa tai acolo unde unghia nu e perfecta Sad iar de deslipit ar trebui sa folosesti sabloane cu marginile ce se lipesc mai mari, suprafata de lipit sa fie mai mare, eu si la sabloanele mici nu am probleme de genul acesta, stau lipite dar trebuie sa nu iti lipesti degetele prea tare pe portiunea aceia.
Am mai avut un tip dar sunt destul de groase si nu le putea curba perfect ca pe acestea.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 8 Mai - 0:20

da.. o sa le incerc.. probabil pe cele mai scurte de la CN ca nu fac de obicei unghii lungi. Chiar ieri am facut o constructie si tipa isi taiase unghiile app pana in carne... Shocked si mi-a fost incredibil de greu sa asez sablonul si sa mai stea si putin sub unghie ... cat ii mai ramasese din ea lol!
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 8 Mai - 1:10

Oana recomanda-mi si un gel french d la CN care sa mearga aplicat pe supr matuita,ideea e sa nu fie f vascos...sau poate sa fie dar sa nu ma chinuie facandu-l.. sa fie usor de asezat. Merssiiii Very Happy
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
iulia_uli

iulia_uli


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 02/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Iasi

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 8 Mai - 9:48

va multumesc pentru ajutor, sunteti foarte dragutze, mai am o intrebare: despre french. Inca nu am gasit un gel ok super white, voi ce folositi?
Aaa ai ar merge combinate geluri de Tiger cu cele de la 2m beauty? pentru ca gelul camuflaj al lor e ok:). Va pup Razz
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 8 Mai - 11:42

raluca.ralook a scris:
Oana recomanda-mi si un gel french d la CN care sa mearga aplicat pe supr matuita,ideea e sa nu fie f vascos...sau poate sa fie dar sa nu ma chinuie facandu-l.. sa fie usor de asezat. Merssiiii Very Happy


daca te referi la un french de suprafata iti recomand French Top Gel White, este fluid ca un gel color si il poti utiliza si la protectie french pe unghii naturale, daca vrei sa faci french construit iti recomand Xtreme White, este foarte dens si poti contura foarte bine linia de zambet Smile

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 8 Mai - 21:38

multumesc! flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
aurashu87




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 24/05/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyMar 24 Mai - 12:54

salutare tuturor!! Am tot citit pe aici..eu sunt ”la inceput de drum” Very Happy si incerc sa ma hotarasc ce marca de gel sa-mi cumpar.am citit aici tot felul de variante insa mi-e foarte greu sa ma hotaresc.auzisem cateva recomandari pentru Crystal Nails insa voi nu spuneti foarte multe despre el.. ma ajuta si pe mn cineva?? Embarassed
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyMier 25 Mai - 7:49

Deianira a scris:
Buna fetelor, aveti idee cum sunt produsele de la Fraulein38?
Eu am mai multe produse de la aceasta firma si sunt foarte multumita de ele. Sclipici, pietricele, scoici si geluri colorate care au pigment f bun si rezista mult-probat pe unghiile mele. Dar voi decideti..pana nu incercam nu avem de unde sa stim.
Sus In jos
cryss

cryss


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 25/05/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyMier 25 Mai - 11:07

daniela a scris:
cMari67 a scris:


Buna fetelor,

... blueyes ... multumesc pentru lamuriri si pentru atentia acordata.


1.Am nevoie de opiniile voastre in legatura cu "pigment gelul" care se amesteca cu Fiber Builder Gel (de la ANTONELLA'S STYLE ). A folosit cineva? Merita sa le comand de pe net?

2.Am citit pe forum ca bonding este mai bun decat primer. Am gasit Bonding Fluid Natura (de la SAREMCO). Este bun? Poate fi folosit cu orice tip (marca) de gel?


Ajutati-ma sa iau o decizie in ceea ce priveste a le comanda sau nu! scratch

.......ms




fetele nu stiu ce sa zic eu lucrez de 1 an numai cu antonella si sincer nu am avut pic de probleme ... nici cu coloratele....cred ca mai tine si de modul in care le lucram...trebuie sa le aflam secretele...eu m-am obij cu ele si nu le-as schimba pt nik in lume...pret accesibil si super calitate..



eu nu iti recomand produsele de la antoanella pt k am auzit multe fete care s-au plans de ele....de gelurile saremco stiu k sunt f bune...eu mi-am luat o mostra de bonding de la tiger si sunt f multumita de el flower
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyJoi 2 Iun - 7:31

Fetelor ce parere aveti de gelurile de la firma mystic nails si comercializate pe acel site care zice ca e unic distribuitor la noi...ca sa nu dau numele site-ului...poate il stiti daca dati o cautare pe google. Intreb pentru ca as vrea sa stiu daca exista o diferenta dintre cele de la noi si cele din Ungaria...
Sus In jos
simplymistique




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 09/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 3 Iun - 12:14

si pe mine ma intereseaza pareri despre mystic nails:) in special Gel Medium Clear 30 gr si Glossy Gel 10 ml :D
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 3 Iun - 13:21

BUNA FETELEOR
Eu am lucrat cu mystic ,dar cu geluri clear,white si cover,mie nu mi-au placut dar ma rog cineva pe aici, nu mai stiu cine a zis ca ea e multumita.Tipsurile la fel sunt slabe si se crapa repede dar puteti incerca,stiu cine le aduce si chiar din ungaria le aduce dar mie nu imi plac .pupici si spor
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyVin 1 Iul - 8:47

a lucrat cineva cu geluri dorothynails?
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 3 Iul - 12:24

buna.eu lucrezq mystic.super pink si x-tra whitw le folosesc de la ei si sunt f multumita...raport calitate pret f bun dupa parerea mea.Si tipsurile tot de la ei le folosesc...nu mi s-a intamplat niciodata sa se crape...aqm depinde de fiecare qm lucreaza..eu zic sa incerci cu incredere...spor la treaba
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
simplymistique




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 09/03/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyLun 4 Iul - 0:26

Mi-am luat si eu intre timp del medium clear si glossy gel pt finish parca de la mystic si sunt multumita, se modeleaza ff bine din prima si nu mai am mult de pilit..
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyLun 4 Iul - 9:06

ms mult fetelor, va pup
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 24 Sept - 21:25

Buna, fetele!

Dupa ce am rasfoit acest topic, m-am hotarat sa comand si eu cate ceva de la Juliana Smile , dar am o intrebare : voi cu ce fel de gel de constructie lucrati? Ma refer la vascozitate. Ma gandesc ca ar fi mai usor sa lucrez cu un gel cu vascozitate ridicata, ca sa nu ma mai grabesc sa-l aplic; l-as aplica la toate degetele, iar mana ar intra o sg data la lampa ( nu ca acum, cand ma grabesc sa-l aplic, pt ca fiecare deget sa intre 30 sec la lampa ). Voi cum procedati?

Si as vrea un gel sidefat. Deci SIDEFAT, nu cu sclipici. Exista la Juliana? Multumesc si va tzuc :*
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 24 Sept - 21:35

A, si ca sa raspund si eu topicului... Smile - am folosit de la Janet tot tot, mai putin gelul de constructie si am fost multumita; cieva zicea ca se matuieste f repede finish-ul, dar la mine nu a fost problema asta; bine, poate dupa 2 sapt...;

Am fol gelul de c-tie de la Sunshine si unghiile crapau destul de des ... acum folosesc Gel Clear 3 in 1 de la Doroth Nails si sunt ff multumita. Au preturi super super ok la absolut tot : tipsuri, sclipiciuri, geluri etc etc, iar calitatea e super.
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 24 Sept - 21:38

Am uitat sa scriu : folossc de cateva luni si cover gel de la Perfect Lady si e super super.
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptySam 24 Sept - 23:48

Crssy85, la rubrica Geluri Top (Juliana Nails) vei gasi gel sidef ...sper sa-ti placa....poate are vreo fata o poza cu acest gel ca sa-ti arate....Pup
Sus In jos
BlackWoman




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 21/09/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 25 Sept - 8:18

Buna,
Ce parere aveti de gelurile de la 2Mbeauty as dorii sa ma gandesc si sa ma si hotarasc ce geluri s ami cumpar pt ca cele pe care le am sunt pe terminate,si chiar as dorii sa incerc si altele sa vad cum se comporta...sunt si incepatoare pana acum la fetele care le am pus nu s au plans a fi o problema cu unghiile dar nu sunt multumita de luciul de care il lasa sa sfarsit...ce imi recomandati?
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 25 Sept - 11:36

Mc, Clau :*

Black, eu nu am fol 2M Beauty, dar am auzit ca sunt f bune; pt luciu eu fol Finish Gel de la Janet si sunt multumita.
Sus In jos
BlackWoman




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 21/09/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 25 Sept - 11:54

am citit si pe alte site uri...e adevarat ca nu e prea bine sa combini gelurile?adica baza de la o firma constructie de la alta...si finish altul?
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 25 Sept - 12:32

BlackWoman a scris:
am citit si pe alte site uri...e adevarat ca nu e prea bine sa combini gelurile?adica baza de la o firma constructie de la alta...si finish altul?

salut,

e recomandat sa nu combini gelurile ; este posibil sa aibe proprietati chimice diferite si atunci "reactiile " lor nu se impaca...totusi sunt geluri care reactioneaza bine impreuna si este posibil sa nu aibe efecte secundare (crapare, aer sub unghii)

depinde si de cat sunt de pretentiose gelurile pe care le folosesti.
Sus In jos
BlackWoman




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 21/09/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyDum 25 Sept - 23:34

Oana_ a scris:
BlackWoman a scris:
am citit si pe alte site uri...e adevarat ca nu e prea bine sa combini gelurile?adica baza de la o firma constructie de la alta...si finish altul?

salut,

e recomandat sa nu combini gelurile ; este posibil sa aibe proprietati chimice diferite si atunci "reactiile " lor nu se impaca...totusi sunt geluri care reactioneaza bine impreuna si este posibil sa nu aibe efecte secundare (crapare, aer sub unghii)

depinde si de cat sunt de pretentiose gelurile pe care le folosesti.

Oki,multumesc pentru raspuns.... Exclamation
foloseste cineva geluri de la 2m beauty ?Care dintre aceste geluri?
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 EmptyMar 27 Sept - 2:00

Mai, fetele, de unde fac si eu rost de un gel sidefat rozaliu, la un pret rezonabil? Adik 5 ml maxim 50 lei, sa zicem... am rasfoit netul si nu gasesc nik... sau gasesc f scumpe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Produse bune/proaste   Produse bune/proaste - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Produse bune/proaste
Sus 
Pagina 7 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» buna!am si eu o intrebare...
» PRODUSE GET NAILS
» Produse Tiger Nails

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: